Incars jubel: woorden tekort! Echo's uit het Lebbeekse schepencollege Atoomwapens veiligheid of gevaar Het eerste lentegeluid Kandidaten OCMW-Raad Hamme gekend O.C.M.W.-Raad Aalst: oud en nieuw Op maandag 18 april 1983 organiseert de Christelijke Beweging voor vrouwen uit de middengroepen (CMBV) in de Borse van Amsterdam om 20 u een informatieavond rond atoombewapening. Via de media vernemen we over oorlogen, over de wapenwedloop en vooral de kernoewapening. Er worden steeds meer gesofistikeerde oorlogstuigen ontwikkeld Beslissingen moeten genomen worden over het al dan niet plaatsen van atoomraketten. Enkele landen houden zich reeds bezig met wetenschappe lijk vredesonderzoek. Vele mensen ijveren voor vrede vanuit een wetenschappelijk verantwoorde opstelling... ATOOMWAPENS - VEILIGHEID OF GEVAAR? Dit thema zal zo volledig en zo objektief mogelijk behandeld worden door: Dr. Jef De Loof. voorzitter van de Medische Werk groep tegen Atoomwapens en auteur van het boek «En niemand hoort je huilen». Kolonel Asperslagh. Hoofd van het Dep Paraatstel- ling van de Strijdkrachten bij het Koninklijk Hoger Instituut voor Defensie. u... Een hogedrukgebied vanuit Ierland verplaatst zich naar Frankrijk en komt zaterdag ergens in de buurt van Parijs te liggen. Van IJsland is een depressie onderweg die zich in het zeegebied ten westen van Biscaye zal installeren. Hierdoor komt boven West- Europa een zuidelijke luchtstroming tot stand. Vandaag vrijdag, blijft het droog en krijgen de zonnige perioden de overhand. Bij een matige westenwind wordt het op de middag een graad of 14. Zaterdag draait de wind naar het zuiden. Hiermee wordt warmere lucht aangevoerd. Bij zonnig weer kunnen de middagtemperaturen in het weekend opklimmen tot 16 en zelfs 20 graden. Naar zondagavond toe en maandag nemen de kansen op regen en onweer van het zuidwesten uit weer toe. Van een terugkeer naar het koudere weer is even wel geen sprake. Want zelfs in de eerste helft van de volgende week zouden de middagtemperaturen dicht bij de 20 graden blijven liggen en wanneer de weercomputers gelijk krijgen, zal het naar woens dag toe opnieuw droger worden. Al bij al toch gunstige vooruitzichten. (edm) 44 - 15.4.1983 - De Voorpost Temse. Kaartersklub Kristus Koning huldigde kampioenen Anna Peersman en Achiel Philippart dw Maandag 18 april te 20 uur komt de gemeenteraad van Hamme opnieuw bijeen, met ais voornaamste punt op de agenda, de verkiezing van de leden voor de OCMW-Raad. De Hamse OCMW-Raad be staat uit elf leden, die verko zen worden door de gemeente raadsleden. De nieuw verko zen leden verkiezen dan on derling en tijdens hun eerste vergadering de Voorzitter van het OCMW. Vrijdagavond 8 april dienden alle kandidaturen te worden binnengebracht bij de heer Burgemeester Kandidaten voor de CVP zijn Malfliet Godelieve. uittredend OCMW-lid en thans gemeen teraadslid. De Brabander Francine, gemeenteraadslid. Van Wezemael Jozef, De Clercq Casimir. uittredend OCMW-lid. Van Moortel Lu- cienne. Van den Branden Ro bert en Smet Michel, uittre dend OCMW-lid Het Kartel (SP, PVV en VU) zijn het blijkbaar niet eens ge raakt over een verdeling van de zetels voor het OCMW. De drie partijen dienden af zonderlijke lijsten in. Voor de SP zijn de heren Van Lysebetten Charles, oud-sche pen en gewezen gemeente raadslid en Waterschoot Jozef en Mevr. De Kimpe Diane, gewezen gemeenteraadslid, kandidaat Door de PW is de André Ruys voorgedragen als OCMW-kandidaat werkend lid. De VU, die normaal geen en kele kans maakte op een zetel in de OCMW-raad heeft sa men met de Gemeentebelan gen een kandidaat voorgedra gen, namelijk Mevr. Dieleman Maria, echtg. Theofiel Quinte- lier. Zij zal dan na drie jaar vervangen worden door haar eerste opvolger, de heer Vlas- senroot Franqois van de Ge meentebelangen. Hier nemen de Gemeentebelangen toch een zeer groot risico, want een OCMW-raadslid wordt verko zen voor zes jaar en wat kan er in drie jaar tijd niet allemaal gebeuren, of zijn de verstand houdingen tussen de VU en de Gemeentebelangen er dan zo goed op vooruitgegaan? Zo te zien aan de ingekomen kandidaturen, zullen in de OCMW-Raad van Hamme een vijftal vrouwen zetelen. BD Eergisteren 13 april had de O.C.M.W -Raad Aalst zijn af sluitingsvergadering. Einde van de bestuursperiode. Vandaag vrijdag komt de oude raad de allerlaatste maal sa men te 14 uur om kennis te Het Lebbeekse gemeentebestuur ontving een schrijven van de h. Karei Poma, Vlaams gemeenschapsminister van kuituur, waarin deze meedeelt dat hij op 22 maart jl. het besluit ondertekende, houdende toewijzing der restauratiewerken aan de Molenkapel ie Wieze De offerte van Paul Backaert, een bewoner van de deelgemeente Wieze. werd goedgekeurd voor de som van 1.081.549 F. Het staatsaandecl werd vastgesteld op 774.915 F. Het Lebbeekse OCMW-besiuur dat vanaf 1 april jl. het heft in handen heeft, ziet eruit als volgt: Arsène De Mol (voorzitter). Lindenlaan 1. 21 68.38; Henri Ringoot. Hogebrug 16. 21.67.49; Leo Callaert, Oudstrijdersstraat 5, 21.50.45; Honoré Roggeman. Kapellestraat 57: Lodewijk Van Gyzeghem. Korte Minnestraat 14; Pierre Heymans, Oudstrijdersstraat 8 21.48.64; Marcel Segers, Streekbaan 14, 053/77.82.34; André Macharis, Molenvcldstraat 33 21.64,64; Jozef Putteman. Kruisabeel 10. 053/70.46.62, Desire Hcirbaut, Grote Snijdersstraat 30. 21.28.24. Gerard Moens. Mandekenstraat 18, 33.41.43. Secretaresse is. Mevr. M. Mortier-De Smedt. Dries 73 te Lebbeke «cl 'on de lbo op be De gevel van het Lebbeekse gemeentehuis zal in zijn oorspronkelijke staat hersteld worden. Voor de uitvoering van deze werken steunt men zich op dc oorspronkelijke plannen, die men uit het archief opgediept heeft. Zo zullen op de kolommen, links cn rechts van de pui. twee lantaarns geïnstalleerd worden. Achteraf krijgt de gevel en het huis «De Fontein», waarin momenteel dc burgerlijke stand is ondergebracht, een nieuw laagje verf. De werken zullen beëindigd zijn tegen 1 mei e.k.. dus net vóór de opvoering van het Lebbeekse massaspel De begroting 1983 zal wellicht eind april aan de gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd worden Vorige dinsdag werkte het college het definitieve voorstel af, ontwerp dat dan door de administratieve diensten zal uitgetikt worden Financieschepen Karei De Gucht noemt het opstellen van de begroting geen makkelijk klus. We staan voor fundamentele beslissingen, aldus dc schepen. We beschikken bovendien niet over alle elementen. O.a. omtrent een verhoogde subsidiëring van bepaalde gedeelten van de omleidingsweg hebben wij geen uitsluitsel. Ook over het genieten van een eventuele saneringslening Teven we nog in het ongewisse. Besparen vormt de hoofdtoon in de begroting. Wat het eigen dienstjaar betreft zal ze sluitend gemaakt worden en zal ze aldus ook uitgevoerd worden. De financieschepen kenmerkte de begroting '83 als een moedige overgangsbegroting, de begroting 1984, waarbij fundamentele keuzen zullen moeten gemaakt worden, of dt^ gemeente glijdt weg in een financieel debacle, zal vóór het eind van het jaar ingediend worden. Geruchten als zou in Belle-Broek momenteel aan illegale zandwinning worden gedaani worden door het college gelogenstraft. De H. P. Verstraeten richtte wel een aanvraag vooj een bouwvergunning en voor de uitbating van een zandgroeve tot het gemeentebestuur De dossiers terzake zijn echter nog lang niet volledig. Er wordt o.a. nog gewacht op een adviefl van het Mijnwezen. Het college zal ten gepaste tijde zijn verantwoordelijkheid nemen Dei bouwvergunning zal in elk geval, door het college, op advies van Stedebouw, moetel toegekend worden, maar wat de uitbating van de zandgroeve betreft, hangt alles af van de duur van de aanvraag tot uitbating. Mocht de aanvraag minder dan één jaar behelzen, dan moet het college de beslissing nemen. Loopt de aanvraag over een langere termijn, dair" moet de Bestendige Deputatie de knoop doorhakken. Pierre Van Rosset# Vt Dm nemen van de goedkeuring van de aanduiding van de nieuwe raadsleden en te 15 u. komt de kersverse raad voor het eerst samen. Met een 15-tal dagen achter stel tegenover de normale pe- *00 riode gezien de laattijdige Albert De Winter - SP. goedkeuring van de gemeen- Dierickx - SP, Rich M teraadsverkiezingen. Goossens - PVV, Mauritsl w reman - PW, Piet Heynw?*» In de raad zetelen nu: Elisa G. Lemaitre - SP, Henri) Bourgeois - CVP, Arseen Car- der Veken - CVP en Van H lier - VU, Jozef De Smet - SP, reweghe - PVV. Armand De Veylder - CVP, van een van de leden van de groep. Dan zijn er natuurlijk ook nog Marcel Van Mol en Jozef Goedgezelschap, die dank zij hun inzet, die het bewijs is van de kracht van het geloof dat Kardinaal Cardijn had in de jonge mensen. Er zit zoveel in zei Cardijn immers. Nochtans zijn deze 2 zo ver schillend Marcel heeft een on verwoestbaar geloof in de mo gelijkheden van jonge mensen en Jozef heeft een vurig tem perament. Mogen wij jullie, als herinnering deze schalen aanbieden, gebakken in aarde werk, beschilderd met het In- car-embleem en geëmailleerd. De groep heeft het van hun zakgeld betaald* Daarna werd het woord gegeven aan minister Jan Lenssens. wiens toespraak hiernaast afgedrukt wordt. Tot slot zei Marcel Van Mol in zijn naam en die van Jozef: «Ik wil vooral ook profi ciat wensen aan de jongens en meisjes van de groep, die door hun blijvende inzet deze vie ring mogelijk maakten en ik hoop dat we nog 25 jaar zo verder kunnen doen. Dank ook aan Minsister Lenssens voor zijn daadwerkelijke hulp Vorige vrijdag startte Incar Lebbeke de officiële opening van zijn jubeljaar met een voorstelling voor pers en genodigden. Het was een opvoering Incar waardig. Maar niet alleen de opvoering ook de voorbereidingen, de opsmuk van de zaal en vooral de organisatie hebben aan de aanwezigen een type of beter een hele grote tip opgelicht van de sluier: de Incar-geest, die alleen aan de deelnemers en medewerkers goed bekend is. Lebbeke. Ook een stukje klassiek ballet hoorde er bij. (arch.) De geest van Incar Als je spreekt met Marcel Van Mol. voorzitter dan voel je het warme hart achter de groep. Marcel leidt de groep met ge zond verstand. Hij verstaat heel goed hoe hij de jeugd moet aanpakken en begelei den. «Het is wel zo», zegt hij, «dat onze jongeren enorm veel moeten prestaren voor Incar, maar ik ben van oordeel dat je in het leven beter weinig doet, maar goed. dan veel en over- haspeld. We zijn wel streng, maar als je iets wil bereiken moet je dat ook zijn. En je ziet nu het resultaat» En het is zo: de jongelui die 'dansen bij In car geven al hun vrije tijd en hun hele inzet aan de groep en dat is enorm veel. Ze worden wel gesteund door een massa medewerkers. Ik vind het goed voor al deze «werkers te vel de» dat ze zó in de bloemen gezet zijn als zaterdag gebeurd De viering In zijn openingswoord zei Marcel Van Mol dat deze jubi leumcreatie gerust ook «Feest- boekee» zou hebben kunnen noemen. «Er zit immers geen vast thema in, het is ook geen historische evocatie, er loopt, geen rode draad door en het is minder de traditionele stijl van Incar. Het is gewoon een feest programma omdat we willen vieren ^at 25 jaar geleden be gon en nu voortduurd: een kwarteeuw artistiek en cultu reel vormingswerk in de geest van Cardijn. Hartelijk dank aan allemedewerkers van vroeger en nu. Incar vertrekt nog steeds vanuit een dubbel optie: cultuur brengen en jon ge mensen vormen. Er is wel iets nieuws deze avond: het hele programma is het eigen werk van onze jonge mensen, die de opgedane erva ring omzetten in de praktijk en zo een ruiker maken van dans. sproeide op terwijl de Incar vlag gehesen werd en de ope- ningsdans wervelend over de scène sprong en dantse. Daar na ik zou het in detail kun nen proberen beschrijven, maar dat is onrecht, want. bes te lezer, je moet zoiets gaan zien volgen de nummers elkaar in een vlot tempo op, met als achtergrond en bege leiding klassieke en moderne muziek, country en western, filmmuziek. volksmuziek enz... Telkens veranderen de kostumering cn de attributen, aangepast aan het onderwerp. Ik kan me toch niet wachten er twee te noemen: 1. Cowboys waarbij de jongens, in leren cowboykostuum uitgedost, met een lasso als attribuut een fijne show ten besteb gaven en 2. menuet waar iedereen, uit gedost in 18de eeuwse kledij, de jongens met een vijfarmige kandelaar als attribuut, een zeer origienel prestatie en idee! Ook de belichting wordt ten volle benut, ze verdient een speciale vermelding! Bovendien werd ook gebruik gem aakt van dia's om voor een dans de aangepaste sfeer weer zang, muziek en kleur Dank aan de bevoegde ministyers .verantwoordelijk voor cultuur. Met Minister Lenssens hebben we een hevige fan van Incar op het hoogste niveau. Dank ook aan de provinciale overheid. Dank aan Ane Abbeloos en aan de gemeentelijke overheid voor hun steun. Dank aan de uitbaters van «Ons Huis» voor hun soepele medewerking. Dank aan alle sympathisanten en aanwezigen van de vak bond. Dank aan het bescherm- comite en aan de adverteer ders van de Incarkrant. Dank aan Sooi Willems. aan dc vele medewerkers aan het gemeen- tepersoneel en politie, aan de pers en aan aalle toeschou wers, jullie aanwezigheid en belangstelling. «Zo oepnde voorzitter Marcel Van Mol de jubelviering. En dan barstte het jeugdig enthousiasme van 50-jarige mensen Jos op het podium. Een kléine fontein Lebbeke. Meer dan 700 aanwezigen woonden de premiere van Incar 25 bij. (foto Piet Hermans). cal. Gewoon spetterend, vlot kleding) Esther Sieben (secre- en boeiend, origineel. Alleen tariaat). Anneke Van Den de slotscènes valt wat lang uit. Bonne. Elsie Van Hiel en An Verhulst. Hans De Smet (cho reografie). An Verhulst (zang). Bod Colpin en Roger Van De Voorde (artistieke lei ding en regie) en ook Pater Benedikt Verschelden (vor mingswerk). deze laatste kreeg het woord. «Hier is een groep van jongens en meisjes, die in elkaar gelo ven. die ook geloven in hun mogelijkheden en die dan ook echt samenwerken. Fred Smet heeft daarnet de medewerkers achter de schermen en de jon gens en meisjes van de groep in de firguurlijke bloe metjes gezet, mij rest nu de taak de jubilarissen te huldi gen. Iemand die reeds 20 jaar in de groep het beste van zich zelf heeft gegeven en alle kar weitjes in klusjes heeft gedaan behalve naaien, denk ik en die nu de artistieke leiding en regie in goede banen leidt, samen met Bob Colpin; nl. Roger Van De Voorde Ro ger, u wordt een pentekening aangeboden, die de dans «me nuet» voorstelt, een tekening en steun». Incar kan dus niet alleen bq op een fijn afgewerkt, vlot kleurrijk programma, n mag ook gefeliciteerd wor; met de organisatie van première Er werd gezo 1 voor verkeersvegeldiing i parkeermogelijkheden. Huis» was feestelijk ingeklt alle genodigden kregen e veren bloemetje opgesp 00 kortomhet is een echt fe do Wie zich dc feestruiker Incar nog wil laten aanbie kan dat op vrijdag 15 april ve' 20 uur. op zaterdag 16 april hel 15 en 20 uur. De toegangsp V( is 100 F en de reservatie 20 Zaterdagnamiddag is dc I gangsprijs 50 F (opvoa N1 voor. de derde leeftijd). Gt 'CS pen van ten minste 15 p<| io< nen krijgen een korting: kom 80 F en reservatie 10 Kaarten kunnen ook tel nisch besteld worden opl 052/21.96.14 en 33.20.10.1 moeite waard en profician Incar. Ik zou zeggen: del gens en meisjes en alle r werkers van Incar hebben! feesttuil dubbel en dik f diend. Lebbeke. De harlekijn en Pierrot een moeilijk nummer, (arch.) te geven. Bij cowboys bv, ver schijnt een dia van paarden en een wild-west stadje om ieder een de sfeer van de komende show al even te laten voor proeven. Het eerste deel is een wervelende show van kledij, attributen, muziek en dans. Het tweede deel is anders op gevat. Na een tekst, met de aanklacht van enkele sociale wantoestanden, lanceert Incar een oproep tot een positieve aanpak van problemen. In een dans beelden ze angst uit. die verlamde en tot niets leidt. Dan volgen zang en dans el kaar op. met telkens nieuwe attributen en kostuums, wat een werk aan voorbereiding en couture! Bij het slot van het tweede deel wordt ook gedanst op drie stukken uit een musi- De Incar dansers komen in de zaal en delen een bloempje uit, ze glunderen van geluk. Als iemand nu zou vragen welk nummer het beste is, dan is daar moeilijk op te ant woorden. Elk nummer heeft een eigen stijl en eigen cachet en dat hangt samen met per soonlijke smaak... Eén ding is zeker: het is de moeite waard om deze enthousiaste ruiker van dansende, zingende en spelende groep te zien. Daarna presenteerde Fred Smet (pub- liciteit), de medewerkers ach- A ter de schermen: Patrick An- ncmans (decor). Hubert Pee- Lebbeke. Jeugd is troef bij Incar. (arch.) ters (attributen). Ludo Lam- brechts en Cis Vermuijten (muziek). Eric De Smedt (Technische leiding). Lucrèce Sieben (ontwerp en uitvoering Lebbeke. Het vendelzwaaien is voor een stuk geblevenzij het heel wat moderner dan 25 jaar geleden het geval was. (arch.)

De Voorpost | 1983 | | pagina 44