«Korruptie in de Wase polder» Verhoogde belastingen dringen zich op Geslaagde autoshow te Aalst Dendermonde heeft 68 miljoen te kort of toch niet Boerenbond, Dolso en Polderbestuur moeten het ontgelden «Wetswijziging kan oplossing brengen» Scheef bekeken Dendermondse raadskommissies samengesteld 4 - 15.4.1983 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Ook in Aalst is het autosalon meer dan atraktief te noemen Niet alleen voor de dealers maar zeker en vast voor de kopers. De wagens worden er extra in de schijnwerper ge- plaats en mooi versierd. Soms door vrouwelijke schoonhe den, zoals het eertijds op grote salons het geval was Het kan natuurlijk ook met frisse bloe men. Maar de trend zit er m elk geval In. Op het salon kan men ook genieten van een lekkere pint of een deugdoend Frans wijntje. Volgend jaar wil men tijdens het salon promotie maken voor Aalst als de bloehienstad. Een kijkje gaan nemen is dus de boodschap Het kan nog dit weekend. (HüM) M ïf O Aalst. Een van de nieuwe modellen, (per) Schepen Marcel Borms van financiën zal vast en zeker met enige angst de begroting 1983 hebben voorgedragen tijdens de jongste zitting van de Dendermondse gemeenteraad. Het was immers zijn vuurdoop en bovendien berustte op zijn schouder de verantwoordelijkheid om deze veelvuldig besproken begroting te verdedigen. De gewone begroting, zo zei hij, voorziet in 33.908.805 fr aan ontvangsten, in 538.411.603 fr aan overdrachten en een schuld van 82.057.405 fr wat een totaal is van 699.377.813 fr. Aan personeel zal 285.722.492 fr worden uitgegeven en voor de werkingskosten is 80.768.775 fr voorzien, er is voor 91.691.689 fr aan overdrachten en een schuld van 235.525.613 fr of een totaal van 693.708.569 fr Het eigen dienstjaar geeft dus een batig saldo van 5.669.244 fr. Maar het mali van de vorige dienstjaren bedraagt 74.107.172 fr wat ons uiteindelijk een nadelige uitslag geeft van 68.437.928 fr. Maat, aldus schepen Borms, we hebben van de administratie van de direkte belastingen nog 81.755.183 fr te goed. Wat de buitengewone begroting betreft, werden dc leningen beperkt tot 55 miljoen. De uitgaven zijn geraamd voor overdrachten 3.200.000 fr. voor investeringen 46.606.780 fr. en voor schuld 5.759.760 fr wat een totaal betekent van 55.566.540 fr. Dit wordt verantwoord met ontvangsten en overdrachten 2.408.772 fr.. investeringen 1.150.500 fr.. en schuld 47.520.000 fr of een totaal van 51.079.272 fr. Met andere woorden een tekort van 4.487.268 fr. Het boni van de vorige dienstjaren en het tekort van het eigen dienstjaar geeft uiteindelijk een batige uitslag van 241.660 fr Vanuit de meerderheid lichtte CVP-fraktieleider Jan Van Damme de begroting toe. Hij onderstreepte vooral het feit dat men heeft gepoogd zoveel mogelijk de uitgaven te beperken en de inkomsten te verhogen. Maar «uit deze begroting blijkt evenzeer welke beleidsopties de meerderheid aankleeft: saneren; besparen, soberheid, beperking van investeringen, fiskale verhogingen». Hij zei ook dat de begroting wat het eigen dienstjaar betrof niet deficitair was. maar de resultaten van de vorige dienstjaren waren dat duidelijk wel. Vervolgens ging hij dieper in op enkele facetten. En hij besloot: het stadsbestuur heeft de wil en de moed gehad de nodige maatregelen te nemen om grondig te saneren waar het mogelijk is. zonder de leefbaarheid van instellingen en initiatieven in het gedrang te brengen en zonder onderscheid voor welke groepen van de bevolking ook: een hard en onpopulair financieel beleid te voeren teneinde binnen de voorziene termijn terug in evenwicht te zijn; het uiterste te doen ter bevordering van de tewerkstelling en het behoud van de werkgelegenheid en het gemeenschaps- en verenigingsleven te stimuleren, de sport en kuituur te bevorderen in die mate waar de behoefte het grootst is. Vanuit de PW kregen we twee kommentaren te horen, zodat we voorlopig het raden hebben naar de eigenlijke woordvoerder binnen deze partij Volksvertegenwoordiger Verberckmoes loofde schepen Borms en onderstreepte dat men nauwlettend zal toezien op de besteding van de gelden. Dat is de taak van meerderheid en minderheid. Hij zei ook dat de stad alleen maar steun zal verlenen wanneer die werkelijk noodzakelijk lijkt en stelde vast dat heel wat overheidstussenkomsten tot een minimum zijn beperkt gebleven. Toch drong hij aan op een dergelijk en degelijk soberheidsbeleid dat tevens de werkgelegenheid in stand moet houden. In de beleidsnota moet ruimte zijn voor een struktuurplan voor de hele stad en ook voor de binnenstad, waarna hij enkele kruciale punten opsomde die zekei en vast prioriteit moeten krijgen: de bestemming van de oude Dender, het kruispunt aan de Mechelse steenweg en de ring rond Dendermonde. Hij pleitte ook voor de aanleg van voetpaden en fietspaden en beloofde kritisch te zullen toezien op de werking van de interkommunales. de regies en de bouwmaatschappijen voor sociale woningen. PW (fraktieleider Willy De Cock zei dat de stadsschuld op 1 januari het miljard benaderde en rekening houdend met de overdrachten van de vorige dienstjaren zelfs het miljard overschreden heeft. Hij wees op de grote stijging aan personeelskosten Bovendien moet men er zorg voor dragen dat een aantal essentiële diensten leefbaar moeten zijn en blijven. «We hebben een erfenis uit het verleden en uit dat verleden moeten we de nodige lessen voor de toekomst trekken» zo ging hij verder, waarna hij de politieke moed onderstreepte om volledige openheid te brengen inzake de ware financiële toestand van de stad. Maar evenzeer de koppige wil om de noodzakelijke maatregelen te treffen om terug tot een gezond financieel beleid te komen. We moeten de huidige lijn aanhouden, zo besloot hij, willen we over enkele jaren de belastingsdruk opnieuw kunnen verminderen. De oppositie SP-fraktieleider De Batselier kon helaas niet op het begrotingsdebat aanwezig zijn. Zijn taak werd overgenomen door' Ivan Verleyen die onder meer dik in de verf zette dat de begroting op een gewilde wijze totaal ondemokratisch was voorbereid. De oppositie, zo zei hij werd er nooit bij betrokken. Ten tweede was hij het niet eens met de vormgeving en vreest hij voor een vooringenomenheid op politiek vlak. vooringenomenheid die allicht weer zes jaar zal duren. Zoals hij ook een gebrek aan openheid tegenover de politieke minderheden vreest. Vanuit de SP herhaalde hij de vraag naar een zesjarenplan, een degelijke beleidsnota, een uitgebreide technische memorie van toelichting of een zo ruim mogelijke omschrijving per artikel en ook om de oppositie te betrekken bij de voorberei ding van de begroting. Daarna behandelde hij de begroting inhoudelijk: het eigen dienstjaar op de gewone begroting heeft een batig saldo maar dat is het resultaat van bloed en tranen. Hoe men het ook keert en draait, de schuldenlast per inwoner is gestegen tot 25.700 fr. Een katastrofe. Bovendien zijn er de verhoogde belastingen die met 25% zijn toegenomen. Dat zou men toch niet mogen verwachten van de PW die tijdens de verkiezingen vooropstelde tegen een verhoging van de belastingen te zijn. Het is duidelijk dat de SP een dergelijke begroting onmogelijk kan goedkeuren, zo besloot hij. Het kommentaar van de Volksunie werd gebracht door Herman Van den Abbeele. Hij noemde de begroting van dit jaar van ontzettend groot belang niet alleen omdat het een beleidsdokument is. maar omdat ze evenzeer wordt opgemaakt bij een nieuwe legislatuur Ze is voor de eerste maal het werk van 2 ideeëngroepen Ze wordt ingediend met een tekort van 68 miljoen, terwijl er drie jaar geleden nog een even groot overschot was. Men kan daar heel wat redenen voor aanhalen Maar een van de redenen ligt voorzeker in het gevoerde beleid. Besturen betekent vooruitzien en de tering naar de nering zetten. Dat is in het verleden niet gebeurd. Integendeel: prestigeprojekten doken overal op. Nu moet er gesaneerd worden. Er werd nu ook een partner gevonden die bereid is de verantwoorde lijkheid voor deze saneringsoperatie te delen. Maar de bevolking krijgt toch wel een zware rekening voorgeschoteld. Voor velen is de inleveringsgrens reeds lang bereikt. Indien men zich vijf jaar geleden beter en adekwater had aangepast, kon men allicht vermijden wat vandaag moet geschieden. Op het einde van zijn toespraak onderstreepte Van den Abbeele dat vooral de socio-kulturele verenigingen zwaar worden getroffen. Het is te hopen dat de vele vrijwilligers hiermee niet de moed ontnomen is om verder te timmeren aan de weg. Met nog een korte tussenkomst van Herman Burghgrave (VU) werd de algemene bespreking van de begroting afgerond. Toen vanuit de oppositie gevraagd werd of de meerderheid zinnens was aan de begroting nog wat te wijzigen, kreeg men hierop een kategorisch negatief antwoord. «Er wordt niets meer gewijzigd», aldus burgemeester Cool die voorstelde de begroting hoofdstuk per hoofdstuk door te nemen. Het was bij die bespreking dat vanuit de Volksunie bij monde van Ferdy Willems en een uiterst zenuwachtige Lutgart De Beul, flink wat vragen werden afgevuurd. Schepen Dierick moest de burgemeester af en toe bijspringen in dit debat. Maar hij deed dat met de nodige kalmte en veel brio. Bij de stemming bleek dat alleen de meerderheid de begroting kon goedkeuren. De oppositie keurde ze af. Vervolg van blz. 1 De grote flater die de ontwikkeling van de Wase Scheldeoéver toch is. is nu eenmaal geschied. Laten we hopen dat het grootse pro- jekt rendabel wordt. Maar het moet uit zijn met het financieel gewin op de rug van de ge meenschap en niet in het minst ten koste van landbouwers die al erg zware offers moeten brengen. De behandeling van de heer Vleeschouwer is daar van een voorbeeld, maar er zijn er nog véél meer», besluit de vergadering. Luc VAN BROECK Burgemeester Van der Aa Burgemeester Van der Aa geeft toe dat er in de Wase polder inderdaad bepaalde wantoestanden heersen, maar voegt er meteen aan toe dat de problemen die de onteigeningen met zich hebben meegebracht niet zo eenvoudig zijn op te lossen. De h. Van der Aa; «Na onteigening van gronden wordt de Staat eigenaar. Er wordt een vergoeding uitbetaald en normaal hadden de meeste van die gronden voor de uitbouw van de Wase Scheldeoever aangewend moeten worden. Maar met de krisis is er een kentering gekomen. Een aanzienlijk gebied is terug voor agrarische doeleinden vrijgegeven en hier beginnen de problemen: wanneer de overheid onteigende gronden terug verpacht speelt meteen de pachtwetgeving. We willen komen tot een wetswijziging waarbij de over heid zich zou kunnen veroorloven, los van de pachtwet, gronden tegen een redelijke prijs terug ter beschikking te stellen. Een komplex probleem is het in elk geval», aldus de h. Van der Aa «Vooral de agrarische zone rond Doel houdt het gemeentebestuur bezig.» gaat de burgemeester verder. «Het moet mogelijk zijn om landbouwgronden prioritair aan boeren die daar echt nood aan hebben tegen redelijke prijs toe te wijzen. Aan praktijken van opbod en zo moet een eind worden gesteld. Wij oefenen in elk geval druk uit op de nationale overheid», besluit de burge meester. (Luc Van Broeck) Kersvers De Dendermondse gemeente raad is nu voor de eerste keer «serieus» bijeengekomen. De nieuwe gezichten beginnen stil aan te passen in het majestueu ze kader van het stadhuis en zelfs het moeilijke spel van de mikroknopjes heeft geen gehei men meer voor de neofieten. Nerveus zijn ze nog wel, af en toe zelfs trillend als een espen blad, maar doordouwen kun nen ze ook. Dat heeft de meer derheid al ondervonden. De leeuw heeft nog tanden... Oppositiehond Ferdy Willems vroeg waarom hij voor zijn hond 400 fr. taks moest betalen. 'Dat kan niet, zei de burgemeester, het is maar 300 fr. 'En toch is het zo, replikeerde Ferdy. Misschien omdat het nen hond van de oppositie is...?' 'Nee, zei Dré Pauwels, dat is 100 fr. per poot!' Jaarmarkt Enige diskussie was er ook om trent de toelagen aan de jaar markten. De burgemeester be klemtoonde dat die totale som dient voor de aankoop van de medailles en de prijzen, organi satiekosten, enzomeer. Dus niet alleen om de keurders eens te laten eten. De kwestie is eigenlijk niet hoeveel het alle maal kost, menen wij, maar wel wie er gaat eten als het jaarmarkt is in Dendermonde, Appels, Oudegem, Grember- gen, Schoonaarde, enz. Wed den dat die lijstjes goed op mekaar zullen trekken? Alfabetisering Aangedrongen werd er ook om het pilootprojekt alfabetisering een luttele vijfduizend frank (symbolische) steun te geven. De meerderheid antwoordde negatief. Wellicht heeft Ferdy Willems gedacht met dit voor stel de pers op zijn hand te krijgen. Daarin vergist hij zich echter deerlijk. De mannen van de gazet blijven objektief zelfs al wordt er siroop aan hun baard gesmeerd. Bovendien, heeft er iemand geteld hoeveel leden van de 25 koppen tellen de Perskring er aanwezig wa ren op de uitreiking van de persprijzen? Minister zonder portefeuille Patrick Meulebroeck, niet al leen vers in de gemeenteraad, maar van de eerste keer sche pen, is ook verantwoordelijk voor de ontwikkelingssamen werking. Dat hoort zo volgens allerlei dekreten. Eigenaardig is wel dat stoere Patrick naar de negerkes zal moeten trekken, zonder centen, want op die post werd niets voorzien. De tijd van het zout en de spiegel kas is toch al lang voorbij? geschoold zelfs. Misschien knaagt dat aan de zenuwen van de raadsvoorzitter. Nog 't laatste niet Met raadslid André Pauwels hebben we waarschijnlijk het laatste nog niet meegemaakt. Iedereen kende hem vroeger reeds als een spitse prater, ie mand die niet op zijn blad gevallen is. Tijdens de soms toch droge besprekingen is het zo aan te zien dat hij op zijn tong moet bijten. Als hij het wat meer gewoon geworden is kunnen we nog wat beleven. Met koffie, zonder hoed De tafelbuur van André Pau wels, Willy Eeckhoudt, heeft voor de zittingen van de raad afscheid moeten nemen van zijn typisch hoedje en voor de gelegenheid slurpt hij tijdens de pauze aan een kop hete koffie. Hij zit er steeds glunderend bij, heeft oog en oor voor de frat sen van de anderen en denkt er het zijne van. Schepen Van Cauteren heeft zijn sjerp duidelijk aan de verkeerde kant. De flosjmoet links! (v) Het klikt niet Tussen burgemeester Cool en Lutgart De Beul klikt het abso luut niet. Waarschijnlijk werd Maurice-Alben voorspeld dat hij met een losgebroken furie zou te doen hebben en reageert hij steeds in verdediging. Toch is Lutgart in de omgang een vlotte dame. Zij kent echter iets van politiek bedrijven, is erin Titanenstrijd De dialogen tussen voorzitter Cool en raadslid Lutgart De Beul zijn soms hartverheffend. Toen de burgemeester naar een ander punt wou overstappen flapte Lutgart eruit: «Voorzit ter, ik had toch mijn vinger opgestoken!» «Dat had ik niet gezien, ant woordde Cool, 'k Zal u een koordje laten placeren dan kunt g'eraan trekken!» Burgemeester Cool, een ervaren rat, toont aan schepen Borms hoe het eigenlijk moet: de «flosj» moet links (v) Een marathonzitting deze jongste bijeenkomst van de Dendermondse gemeenteraad. De reden laat zich gemakkelijk raden: het vierde punt op de agenda was de begroting en het lag voor de hand dat de oppositie hieromtrent heel wat vragen te stellen had. We oordeelden het dan ook nuttig om het begrotingsdebat in een aparte bijdrage weer te geven en elke strekking aan het woord te laten. De overige punten hadden heel wat minder om het lijf en namen dan ook niet zo heel veel tijd in beslag. De rekeningen van de kerkfabrieken werden meegedeeld en zoals dat gebruikelijk is onthield de SP zich op dit punt bij de stemming. De PVV - die nu samen met de CVP de meerderheidsfraktie vormt - stemde verdeeld: 2 onthoudingen en 2 ja's. Ook hechtte de raad zgn goedkeuring aan de benoeming van Henri Dubois als penningmeester van de kerkfabriek van O.-L.-Vrouw te Oudegem. Hy volgt de enkele tijd overleden Albert Van Hauwermeiren in deze funktie op. Financies De nieuwe schepen van Fi nanciën Marcel Borms, moest dan voor de allereerste keer het woord nemen. Het werd voor hem een ware vuurdoop want hij moest de nieuwe be lastingsreglementen voor 1983 voorstellen En dat waren er heel wat. De gemeentelijke opcentiemen op de onroeren de voorheffing wordt van 1.750 naar 2.250 gebracht, de aan vullende gemeentebelasting op de personenbelasting gaat van 6 naar 8 procent, de retributie op de verkoop van huisvuilzak- ken werd nu als volgt geregeld: papieren huisvuilzakken (14 in een pak) en polyethyleen huis vuilzakken (25 in een pak) kos ten nu 150 fr. (vroeger 100 fr.). de retributie op de parkeerme- ters gaat van 5 naar 10 fr. per uur, de direkte belasting op de opslagplaatsen van schroot en voertuigen buiten gebruik be droeg vroeger 6 fr. per m2 en wordt nu verdubbeld. De ope ningsbelasting op de als ge vaarlijke, ongezonde of hin derlijke ingedeelde inrichtin gen wordt nu 3.000 fr. voor de inrichtingen eerste klas en 1.000 fr. voor de inrichtingen van tweede klas. Vroeger was dit respektievelijk 1.500 en 1.000 fr. De belasting op de tweede bedrijven werd van 2.000 op 2.500 fr. gebracht en de belasting op het huisvuil werd verhoogd met 200 fr. tot 1.700 fr. per jaar. Uiteraard waren er heel wat op- en aan merkingen. Onder meer wat de ophaling van het huisvuil cn de verkoop van huisvuilzakken aanging. SP-raadslid Frans Vermeir meende dat de verho ging van de prijs voor de aan koop van huisvuilzakken een goede zaak was. Die mag ge rust nog hoger liggen, maar dan op voorwaarde dat de be lasting voor het ophalen van het huisvuil wordt verlaagd. Wie veel huisvuil meegeeft, zou minder belasting moeten betalen voorde ophaling. Vol gens de burgemeester zou dit het sluikstorten in de hand werken en dat wil men in elk geval voorkomen. Bovendien is men verplicht beide belas tingen aan te houden, omdat men verplicht is de kosten "die worden gemaakt dienaangaan de ook te dekken met de op brengsten. Ferdi Willems. die ook bij de diskussie rond het huisvuil zijn stem had laten horen, had bezwaar tegen de verdubbeling van de parkeerbelasting. «De automobilist is de melkkoe bij uitstek geworden,» zo zei hij. Bij de stemming stemden VU en SP resoluut neen, zodat deze belastingsverhoging meerderheid tegen minderheid werd goedgekeurd De begroting van de water regie. de ontvangst- en uitga- venstaat van dezelfde regie werden zonder meer goedge keurd. Maar bij de leningen wenste de VU-fraktie zich te onthouden en stemde de SP tegen wat betrof de bijkomen de lening voor de ruwbouw van de nieuwe basisschool van Grembergen en onthield deze partij zich voor de leningen aan het OCMW en de toelage aan de Sint-Onolfspolder. Openbare werken Nu schepen Verhelst er niet meer is om deze punten in te leiden en deze steevast in één adem af te handelen, had iedereen zich aan een stem ming punt per punt verwacht. Maar gezien het ver gevorder de uur - en omdat de geest van schepen Verhelst nog in deze eerbiedwaardige zaal in te ade men is - werd nog voor één keer het aloude en beproefde systeem toegepast. Weliswaar stelde de SP enkele vragen: Frans Vermeir: hoe zit het met de sportvloer in de sporthal van Oudegem en de verwar mingsinstallatie van de sportschuur te Grembergen? Schepen Dierick kan hierop zeggen dat er geen sprake is van een nieuwe vloer, want er werd nog geen gelegd. Wel heeft men nu een wedstrijd- aanbesteding uitgeschreven. Wat de rioleringswerken in Baasrode betreft, wierp Ivan Verleyen op dat men deze wer ken met moet gebruiken om de doorsteek in Baasrode op nieuw ter sprake te brengen. Bovendien vroeg hij om de middenstanders niet al te veel dwars te willen zitten en hen evenveel faciliteiten te verle nen als men gedaan heeft bij de kollektorenwerken in het centrum. Bij de stemming zou de SP zich onthouden wat de punten over de twee sporthal len betrof. De overige punten werden goedgekeurd: de aan sluiting op gas-, water- en elek triciteitsnet van de Zwijvickab- dij, de termijnsverlenging van de elektriciteit van het admi nistratief centrum evenals de termijnsverlenging sanitair en centrale verwarming. Bij hoogdringendheid vroeg schepen Dierick dan de goed keuring voor de werken in de Sint-Ursmarusstraat te Baasro de waar er zich een verzakking van het wegdek heeft voorge daan. Dc buurgemeenten Leb- beke cn Buggcnhout zullen in de kosten voor deze herstel lingswerken tussenbeide ko men. Iedereen kon daarmee akkoord gaan. Raadskommissies Men heeft de bevoegdheden van de verschillende raads kommissies aangepast. Maar Frans Vermeir van de SP merkte op dat men geen reke ning had gehouden met de nochtans naar zijn gevoelen gerechtvaardigde vraag om de SP een mandaat meer te geven in een aantal kommissies. De kommissies tellen 70 leden waarvan 16 SP-mandaten zo zei hij. In feite zou de SP in twee kommissies drie leden moeten tellen. Vanuit de CVP zei fraktieleider Van Damme dat de SP 2,5 raadsleden per kommissie zou moeten heb ben, «maar men kan moeilijk iemand middendoor snijden». Daarop ontspon er zich een hele diskussie. Frans Vermeir wees erop dat de CVP bij de jongste verkiezingen er duide lijk was op achteruit gegaan maar zozeer door de drang naar macht is behept dat deze partij met dc stem van het volk geen rekening houdt Houdt men de samenstelling van de kommissies aan zoals ze wordt voorgesteld, dan wil dit zonder meer zeggen dat een vierde van de Dendermondse bevol king niet of niet goed is ver tegenwoordigd. Dal is in strijd met het politiek fatsoen. De PW die houdt er andere prin cipes op na, aldus Frans Ver meir en hij voegde eraan toe: «Die dromen nog van een bur gemeesterssjerp». Enkele uit spraken hadden bij Jan Van Damme en volksvertegen woordiger Verberckmoes kwaad bloed gezet. Jan Van Damme: «Sommige kommis sieleden maken jacht op zit- penningen en bovendien mag elk raadslid naar elke kommis sie vergadering komen, mai |fl| dan zonder zitpenning. In fdÉ is men nergens ondervcricgerr In d woordigd, als men dat wil». E: |,e| Verberckmoes zette de be schuldiging aan het adres vat dc PVV even recht: «Wij vm Dua< ken niet van ons standpunt! en zullen dat ook nooit doen." e zegde hijIitrii Er werd dan gestemd en ot tot minderheid onthield zich. 0 trad: kommissies zullen voor de ko Willi mende zes jaar bestaan uit 1 Ik (l van de VU, 2 leden van de SP 2 leden van de PVV en 5 lede H van de CVP. Het punt overt* "cl reglement van inwendige ori £rec van de brandweer werd aff* Bus voerd omdat de bcvoep schepen, Fons Hermans, vp0 gens ziekte niet aanwezig wi I?as Daarop werd nog een bijl' 'Munl mend punt besproken: de h r" stemming van de oude Dcnd p V' te Dendermonde. Ferdy f c d lems van de VU had dit pu ®ud£ reeds bij een vorige zitti on£ naar voor gebracht, ma n 2 vroeg nu de stemming overl*,as drieledig besluit dat hij bij e 1 vorige vergadering had v® Jp'S1 gelegd. Hij wenste de steipndr ning artikel per artikel. Zi tn£v voorstel kreeg tegenwind Klddc PVV'er Verberckmoes en *dui; schepen Maes. Het ii beter 01e bestaande plannen eerst git t n- dig te bestuderen en dan 9 V21 definitieve houding aan tel ^fbor men. Maar Willems was niet *om sussen zodat er gestemd wfl De CVP, met uitzonderingW fraktieleider Van Damme zich onthield, stemde nccnjl VU en de SP ja en de C eveneens neen. Op zaterdag 7 mei orgai Taxistop in de kongresi van de ASLK aan de IÖ Meir 26 te Gent zijn kol met als tema «heeft een tendelend liften een komst?» Het kongres gaat andere woorden over de komst, van Taxistop. V< meer informatie Taxistop j derbergen 51 te 9000 Gj (091/24.00.23) dat t •enbc

De Voorpost | 1983 | | pagina 4