Vijfde grote Setmarfeesten te Buggenhout Jeugdclub Bobo wint derde muziekkwis 3 Villen de verenigingen inspraak I e Waasmunster? Aalst wil herwaarderingsgebieden afbakenen Startvergadering Vredeswerking te Waasmunster Les voor Filmamateurs te Waasmunster Spoelekwis in Lokeren weer voltreffer Kwisavond te Doorslaar kende weer reuzebijval De Voorpost - 15.4.1983 - 9 Een organisatie van Openbare Bib Opstal-Buggenhout Iuggenhout. De jury van de Muziekkwis te Buggenhout. (v) De jury, een stuk serieuser dan de supporters, werd gevormd door voorzitter-schepen Pierre Stallaert, Fons Saerens. voor zitter van de plaatselijke fanfa re, Roger Troch, ex BRT-dj en Radio Joy-man Tom Ooster- iggenhout. Niet alleen veel deelnemen, ook een massa toeschouwers voor de to'scoSd b£ akpresSilï mekkwut. (v) ,or fungeerde ;ch(,p£n Maic Heymans en de techniek was in handen van Mare Wauters en J. Verstappen. Theoretisch en praktisch gedeelte Elk team kreeg zes theoreti sche en vier praktische proe ven voorgeschoteld, Elke theoretische vraag, waarvoor het team van te voren de pun ten inzette, bestond uit vier delen. Als apoteöse werd nog een elfde vraag ingeschakeld, die de teams tien punten per juist antwoord kon opleveren. Nadat vrijwel iedereen «I can get no satisfaction» van The Rolling Stones herkende. The Pebbles identificeerde, de mu ziek van Strauss bij de meesten bekend in de oren klonk, bleek niemand vertrouwd met de forse muziek die Wagner ooit komponeerde. De eerste prak tische proef bestond erin. ge durende één minuut, een deuntje te spelen op een kla roen die overduidelijk ooit be tere tijden gekend had. Toch slaagden alle kandidaten erin uit dit instrument, waarvan de «pistons» het niet meer deden, een melodietje te persen. Na een tekstvraag Stravinski. Abba, het Gregoriaans en de twist zaten erin vervat werd de tweede praktische proef aangevat. Aan de kandidaten werd gevraagd gedurende maximum twee minuten een modeshow op te zetten. De meisjes van de Buggenhoutse volleyballclub gingen daarbij zowaar op de stripteasetoer nog een geluk dat een tijdsli miet opgelegd was de Bos uilen zaten in tijdsnood en de Aspiranten leverden bij hun show een erg plezierige kom- mentaar. Het team van het jeugdkoor St.-Gerardus nam de leiding vóór de kandidaten de vijfde vraag het herken nen van vier komponisten gésteld kregen. En nadat haast alle duo's de relatie ontdekken tussen een aantal muzikale fragmenten, werd de derde praktische proef aangevat: het voordragen van een gedicht. De Chirojongens hadden een erg lang gedicht gebrouwd; de Chiromeisjes van hun kant hadden het over «Het bouw pakket Man» Buggenhout. Ook de Chiro deed mee aan de muziekkwis. M Op het scorebord hadden de Chiromeisjes ondertussen het Jeugdkoor bijgebeend. maar na het raden van de titels van vier melodieën, die tegen een hogere snelheid dan normaal, afgedraaid werden, nam het St.-Gerarduskoor opnieuw de leiding. De laatste praktische proef, een lied brengen met een zelfgemaakte tekst op een al of niet gekende melodie, bevestigde overigens die voor sprong. Nadat heel wat teams uit een tekening de titels van vier nederlandstalige liedjes puurden, werd de apotheose- vraag ingezet. De ploegen kre gen de opdracht de titels van tien liedjes te herkennen. Elke juiste titel was bovendien tien punten waard, zodat de moge lijkheid bestond dat de stand flink dooreengeschud zou wor- uil"indel'jfbwërde J°ug<XA Buggenhout. Die moeten zeker wat van muziek kennen. Bobo winnaar van Deze derde v Opstalse Muziekkwis. Met een eindtotaal van 289 punten. De stand zag er verder uit als volgt: 2. gelijk Chiromeisjes en Bosuilen elk 287 punten. 4. Jeugdkoor St.-Gerardus 284 punten en 5. Volleyballclub Buggenhout 272 punten. 6. Chiro-aspiranten 258 en 7. Chirojongens 250 punten. Pierre Van Rossem lp initiatief van BGJG en KLG bce fa het overweldigend sukses van verleden jaar besloten vol GJG (Bond van Grote en Jonge Gezinnen) en KLG :lsn katholieke Landelijke Gilde) het daar niet bij te laten, one orjge vrijdag werden opnieuw de (kwis)degens gekruist 1 ssen de diverse verenigingen van Doorslaar. Achttien loegen maakten er een spannende bedoening van. Het n D itellekt en vernuft (ook wat geluk van Raf Van de Putte, yjjlonique Van Poucke e.a.) Mark Van Hoecke bezorgden ;cw !M Ziekenzorg een dikverdiende overwinning. Dit vraag- en antwoordduel heel wat voorbereidend werk k< poet verleden jaar in goede kijken om de wedstrijd in opti- F e arde gevallen zijn bij de vere- male omstandigheden te laten mn gingen en clubs van Doors- verlopen. Beginnen we maar aan sr. Er schreven drie ploegen met het opstellen van de vra- 'cr eer in zodat kon gestart wor- gen en het nagaan van de juist- >t. :n met achttien teams die heid van de antwoorden. De :n igen op voorhand alle moge- juryleden veearts Noël Van V< kc informatie hadden gebun- der Stede. Albert Van Hyfte 'uw eld. Lengte en breedte van de en Gilbert Van Poucke hadden I., i :rk werden gemeten (hoogte daar menig uurtje aan gespen- itga natuurlijk wat anders), in deerd en kwamen ipet een gro- Oa ipcllekcns werd gezocht naar te variëteit van vragen voor de vo rborgen teksten, het leven dag. Van de meest voor de p'an de parochiepatroon, de H. hand liggende aktuavraag tot ikolaas van Tollenteyn werd de verst gezochte over natuur- n i tgepluisd, uitslagen van ge- kennis. Jc merkt aanstonds dat Oa eentcraadsvcrkiezingen wer- de moeilijkheidsgraad een rol endi :n van buiten geleerd, kort- speelde: in kwissen komt ook >uw m de hersenen werden gepij- wat geluk van pas. 681 gd om al die gegevens «<bo- A. .kamers» op u slaan. v»n Bou"el r g en The rlippertons icvji fr8anisa,'e In de puntjes Mathieu stond er borg voor dat :ke i) zo'n kwis komt natuurlijk de coördinatie tussen theorie en praktijk perfekt verliep. Als regisseur van de Bezebotento- neelgroep had hij de nodige ervaring en kende dus het klappen van de zweep. Voor geluid en de muzikale opluis tering zorgden The Flipper- tons: een groepje waar «pit» in zit en vooral talent! Inrichters van bals e.a. feesten hoeven heus niet ver te zoeken Met Roger Van Poucke. André De Fré en André Ongena is succes en kwaliteit verzekerd! Kwismasters en hun bevallige assitentie De vragen werden op de slach toffers afgevuurd door Anton Van Rumst en Guido Lievens en wie de kapaciteiten van bei den kent weet maar al te goed dat ze Prima van de tongriem gesneden zijn». Een streling voor het oor. Een grotere stre ling maar dan voor het oog waren de assistenten Liva Be- hiels en Miekc Boone. Als Walter Capiau en Herman Van Molle dat gezien hebben! Dus ook al een uitmuntend rapport voor de presentatie. Uitstekend ploegwerk Laten we ook maar een bloe metje gooien naar de mensen die niet «in de spots» stonden. Zij zorgden ervoor dat de dor- stigen gelaafd werden, de voorraden bijgevuld, kortge- zegd voor de onontbeerlijke goede gang van zaken. Dat waren: Jozef Hoste - Charles Keldermans - Richard Marchand - Albert De Waele - Maria Van De Vijver - Lora Van Poucke - weduwe René Van Poucke - Annie Van Ac ker - Rob Van Hoorick - Jozef Gcntbrugge - André Van Poucke - Raf De Vriese - Luc en Mare Bchicls - Johan Devis- scher - Felix Noët en Marcel Poelman. Sorry als er ons ie mand ontglipt is! Sfeer en gezelligheid Er was een prijs voorzien voor de origineelste joker. De KVLV kwam met een histo risch popje voor de pinnen: een breistertje in schommel stoel en ging met de prijs aan de haal. Om het nodige zaad in het bakje te brengen hadden de inrichters een tombola georganiseerd met als blikvan ger een reuze vlaams konijn voor de gelegenheid «Bernice van 't Schcepken» genoemd Bernice kwam terecht in han den van een gelukkige Luc Van Eetvelde! Wat hij ermee gaat aanvangen is ons voorlo pig onbekend. Grote slokoppen in de tombo la waren Oscar en Maria Boone-Willems: zo maar even tjes drie kwiskiekens en een groot rozijnenbrood. Die kun nen voort voor een paar dagen maar het is hun van harte ge gund. In de kwis zelf liep het minder vlot bij de ploeg van de gepensioneerden: ze kwamen geregeld te laat met hun ant- woordbordje. Volgende maal beter repeteren, nietwaar Gas ton Bruggeman? Was er een prijs geweest voor de jongste aanwezige dan ging die onge twijfeld naar Bartje Puimège. Amper drie maanden oud kwam die al de sfeer opsnuiven van het Doorslaars vereni gingsleven. CM Ziekenzorg met klank De ploeg met Raf Van de Putte. Monique Van Poucke e.a. Marc Van Hoecke die ver leden jaar tweede was geëin digd. wou dit jaar beter doen en slaagde suksesrijk in zijn opzet. De Bezebotento- neelkring spartelde wel een tijdje tegen maar moest ten slotte vrede nemen met een eervolle tweede plaats. Het ACV kan wel op politiek ge bied zijn mannetje staan maar moest in beide voornoemde ploegen zijn meerdere erken nen op kwisgebied. De win naar van vorige editie, de BGJG sneuvelde nu op een vierde plaats maar beloofde volgend jaar een klinkende re vanche Vijfde werd de Vrien denkring KVLV. Andere deel nemende teams, die niet in de topvijf geraakten maar daarom niet minder verdienstelijk wa ren: KLJ Meisjes. Sporting Doorslaar. KWB, Kruisrid ders. Ponyruiters, Flippertons, Jonge Gezinnen. Vrien denkring. Gepensioneerden. O.L.V. Koor. De Kaarters. ABS. Een kleine driehonderd aanwezigen hebben genoten van de avond waar ontspan ning en kuituur gekoppeld werden aan sfeer en gezellig heid. Verenigingen of clubs die belangstelling hebben om zo'n kwisavond te organiseren kun nen altijd terecht bij Mathieu Van Bouwel - Calaigne 12, Eksaarde-Doorslaar (tel. 091/ 4691.31.). André Buggenhout. Bobo of de mannen van het jeugdhuis, (v) Voor de vijfde maal worden in en om de Setmar-gebouwen in de Buggenhoutse Krapstraat Setmarfeesten georgani seerd. Op vrijdag 22 april zorgt burgemeester A. De Landtsheer voor de officiële opening. Hij zal dit doen om 19u30 werd ons verklaard op een originele manier. werkgroep De Wakkere urger heeft in dit verband ivefse voorstellen. De kultu- tlc raad wil echter eerst na- in of de verenigingen zich 'ter een meer open beleid 5n scharen met bijhorende «woordelijkheid voor de «raden. In de kulturele zou mpn het ontwerp van rakennota tussen gemcen- stuur en bevolking bespre- - Wat de basisopties betreft Men er weinig problemen te jn Deze behelzen de moge- kheid voor de bevolking het leid stelselmatig te volgen en kontroleren. Trouwens het tneentcbestuur moet weten er leeft bij de bevolking en rcid zijn hiermee rekening houden. In een gemeen telijk reglement kan de relatie tussen gemeentebestuur en be volking geregeld worden. Het zijn uiteindelijk de gekozen mandatarissen die beslissen. De diskussies in de raad vlot ten niet zo goed. Voorzitter Moens is van mening dat nie mand problemen heeft met de basisopties. Naar verluidt zou den slechts enkele verenigin gen de ontwerptekst intern hebben besproken. Niettegen staande het feit dat al sedert enkele maanden rond de pro' blematick wordt gewerkt en al de plaatselijke verenigingen daarbij betrokken werden. De werkgroep De Wakkere Bur ger is van menning dat de vere nigingen nu ruimschoots de tijd hebben gekregen om alles Te Waasmunster wil men binnenkort starten met de vredeswerking. Alle belangstellenden worden uitgenodigd °P een startvergadering van wat moet uitgroeien tot het vredeskomitce Waasmunster. De eerste vergadering heeft plaats op vrijdag 29 april om 20 u. in een vergaderzaal van «t gemeentelijk ontmoetingscentrum in de Nijverheids laan. Het doel van de bijeenkomst is het uitwerken van een vormingsprogramma rond de vredesproblematiek, dus een aanbod kreëren voor de belangstellenden uit de Durmegcmeente en waar vooral een uiteenzetting zal gehouden worden over de voorbereiding van de geplande Pote anti-rakettenbetoging van oktober dit jaar Alle belangstellenden worden alvast verwacht op vrijdag 29 april tc Waasmunster in het gemeentelijk sport- en kul- hiurkomplcks. P.V.G. te overwegen en uit te stippe len wat volgens hen moet wor den behouden en wat dient te worden gewijzigd. Volgens sc h c pc n col legT h e T b" I a n g- Schepen André Dooms die naast leefmilieu, grondbeleid rijker dat de verenigingen zich en huisvesting ook de bevoegdheid kreeg op het vlak van werkelijk achter de inspraak- stads- en dorpsherwaardering stelde voor vier herwaar gedachte zetten. De verenigin- deringsgebieden af te bakenen kaderend in een beleid van gen zullen dan ook aange- inbreiding, vernieuwbouw, grond- en pandenbeleid, in schreven worden of zij werke- formatie en inspraak, lijk geïnteresseerd zijn in de problematiek. Dat werd in de Bij de aktie van de Raad van doch via dit dekreet van de jongste vergadering aangeno- Europa voor verbetering .van Exekutieve kunnen nu gebie- men. De kommissie voor ad- het leefmilieu en stad en dorp den worden afgebakend, vies van de bibliotheek zal op- waarbij Vlaanderen zich aan- In de brochure van schepen nieuw worden samengesteld, sloot inspireerde zich de sche- Doorns «Aalst vernieuwt» zijn Vanuit de kulturele raad zullen penen op de door de Vlaamse voorstellen voor afbakening 12 mensen worden afgevaar- Exekutieve geïnstalleerde vervat en het schepenkollege digd; zes van kristelijke strek- stuurgroep die klassieke zuilen gaat ermee akkoord, king, vijf neutralen en één SP- wil doorkruisen. Een privég- afgevaardigde. P.V.G. roep ging te Aalst aan de slag Een eers,e gebied is de Hove niersstraat. Men wil er een marktje kreëren of een rust punt door het openen van het stadseigendom Hoge Vesten. Aktie waarin ook de aanpalen de straten zijn begrepen. Tweede gebied wordt de De Ridderstraat met Keizerstraat- je, Peperstraatje en wellicht nog andere'straten. De woon- funktie zal er worden verbe terd. Derde en vierde gebied zijn de dorpspleinen van Hofstade met erop aansluitende straten en dat van Baardegem. gedacht wordt ten andere aan een be scheiden verfraaiing van alle dorpspleinen van Groot-Aalst. Tot hiertoe zijn het nog steeds voorstellen want de goedkeu ring van minister Akkermans is niet alleen nog nodig doch men wil de hele procedure ba seren op inspraak. Nu nog alles tot de mogelijk heden behoort worden van de bewoners initiatieven en reak- ties verwacht. Het ontwerp- dossier wordt in de kommissies besproken en voorgelegd aan adviesraden en aan de betrok ken bewoners. Uiteindelijk be slist dan de gemeenteraad wat wél en wat niet met deze afba- keningsgebieden. LH Te 20 u loopt een Supermode show van stapel, verzorgd door Karroo Sport en jeans uit de Maalderijstraat te Buggen hout. De topmannequins Mich, Esther, Erwin, Hilde en Rosita verlenen hieraan hun medewerking. Kommentaar bij al dat geshow wordt gele verd door de bekende Vlaamse zangeres Connie Neefs. De muzikale begeleiding neemt hammondorgelist Eddy Vro- man voor zijn rekening. Zaal voetbalclub Setmar zorgt voor de koffie en het gebak, begre pen in de toegangsprijs van 100 F. De opbrengst gaat integraal naar deze club. Iedereen wordt trouwens hartelijk uitgenodigd op haar eetfestijn, dat door gaat op zaterdag 23 april van 17u30 tot 20u30 en op zondag 24 april van llu30 tot 14u30. Op zaterdag 23 april kan de jeugd terecht voor gratis ritjes op de kindermolen en worden er tevens allerhande demon straties verricht. Om 14 u start een groot judotornooi voor ploegen. Dit voor houders van een groene of een blauwe gor del, die het publiek een vijf uur durend spektakel zullen aanbieden. De deelnemers maken deel uit van ploegen uit Hamme, Ilerzele, Beveren, Lebbeke. Zele, Ronse, Kem- zeke, Sinaai, Temse, Ever- gem, Zottegem en Lokeren. Voor de deelnemers staan prachtige schalen en gouden, zilveren en bronzen medailles klaar. Om 20u30 kan iedereen te recht op het fanbal van Paul Roelandt. Voor de muziek zorgt zijn orkest «De Hitmas- ters». Het Wase meidenduo «Fancy» verzorgt een gastop treden. Dit bal wordt georga niseerd ten voordele van Krachtbalclub Buggenhout- Opstal. Zij zorgen tevens voor de drank. Op zondag 24 april is Marijn De Valck, gekend als Brozie uit de Paradijsvogels en spel leider van «26 lettertjes» de centrale figuur van een kinder namiddag, die start te 14u30. The Family Five treedt even eens op. De toegang voor deze kindernamiddag bedraagt 20 F en gaat naar de BUSO-school te Buggenhout. Deze school zorgt ook voor een opzetten van allerlei attrakties, op za terdag en zondag, op de par king van Setmar: pot- tenkraam, rattenkraam enz. Pierre Van Rossem Tijdens de maanden april en mei organiseert filmclub Statief van Waasmunster een gratis en vrijblijvende les senreeks voor smalfilmamateurs. Deze korte maar leerrij ke cyclus loopt over vier avonden. Deze heeft vooral tot doel de vele smalfilmamateurs beter vertrouwd te maken met gebruik van hun filmmateriaal cn vooral het realiseren van goede films. Gedurende de lessenreeks zal voortaan de nadruk gelegd worden op de reis-, reportage- en familiefilm De programma indeling ziét eruit als volgt: maandag 18 april gaat het over - hoe bedien ik mijn camera9 Maandag 26 april kamerastandpunt, kontinuïteit en richtingsfouten vermijden. Op maandag 9 mei gaat het over de montage van de film en goede lassen maken. Maandag 30 mei hoe plan ik mijn reis- of familiefilm vooraf? Geluid bij de film. Na elke les worden enkele korte films, door clubleden gemaakt, vertoond en bespro ken. Deze lessenreeks heeft plaats in het lokaal café Onder Den Toren, Kerkstraat 63 te Waasmunster Aan vang te 20 u. Verdere inlichtingen kunnen de belangstel lenden bekomen op het sekretariaat van de club Rudv Mory, Wareslagedreef 35 tc Waasmunster, tel. 052/ 47.13.62. Voor deze lessen voor filmamateurs wordt er heel wat belangstelling verwacht. P.V.G. Het Feestkomitee van Spoele-kermis stond na afloop van zijn vierde kwis-uitgave werkelijk met de glimlach op het gelaat en terecht. Nadat vrijdag de zaal bijna zo goed als gevuld was, werden de verwachtingen voor de finale overtroffen: een bomvolle zaal, sportieve kandidaten en ook een publiek dat zich langs zijn beste zjjde toonde. Ook dit jaar kregen wij een andere winnaar. Het was de ploeg van Gillis II, die de winnaars van het vorig jaar, Gillis I, in het zand deed bijten. Deze laatsten werden zelfs naar de derde plaats ver wezen. Na de eerste dag was het duidelijk dat Gillis II een gooi zou doen naar de opper- gaai. Eddy Plaetinck, met zijn ploegmaat Lydia Lambrechts, gaven dit reeds van in de eerste reeksen duidelijk te kennen. De ploeg Starsky en Hutch, met Rudi Van de Velde en Rudi De Plus, samen met ploeg Flash, vertegenwoordigd door Luc Van Hecke en Achiel Smet, volgden allebei op 19 punten van leider Gillis II. Ook de ploeg Onkreukbaren, met Willy De Vylder en Fred dy Keppens, bleef in het spoor van de leiders. De finale avond zou de leiders met meer ver ontrusten maar bij de andere ploegen werd het een spannen de strijd, waarbij men moest wachten wie het eerst de toI zou moeten lossen. De eerste ploeg die dit moest doen was Flash. Starsky en Hutch nader den nog tot op de hielen van de leiders, toén Lydia zware pro blemen kreeg bij de behendig- heidsproef. De onkreukbaren werden in extremis nog van de derde plaats weggehouden door de winnaars van de vorige editie. Het feestkomitee Spoe- le verdient zeker een pluim voor dit initiatief, en kwisiei- der en organisator Willy Van Sompel kreeg een daverend applaus toen hij afscheid nam van spelers en publiek. En hij had dat zeker dubbel en dik verdiend Hier dan de uitslag: 1. Gillis II, 399 p.. 2. Starsky en Hutch 390 p., 3. Gillis 1, 377 p., 4. Onkreukbaren 366 p.. 5. Noormannen, 366 p., 6. Flash 348 p., 7. Katoenpletsers 348 p 8. Urbanusvrienden 308 p., 9. Lutsepoepe 300 p., 10. Flemish Girls 297 p., 11. Flippers 286 p., 12. DeTrisjers 283 p., 13. Magic Brothers 255 p., 14. ZVC Spoele 244 p., 15. Flurk 196 p., 16. De Sneeks 192 p., 17. Waterjuffers 190 p., 18. Sup. Sportwereld 180 p., 19. Leo cn Gaston 178 p., 20. Robbedoes 164 p., 21. Witte Steen 150 p., 22. Lustige Sleepers 118 p., 23. Spuiters 87 p., 24..De Flintstones 56 p. De ploegen Conquestadores en De Sterrepiepers gaven forfait. J.V.L. r Enorm veel sfeer, vorige zondagavond in zaal «Torenhof», op 'n Opstal te Buggenhout, waar de plaatselijke openbare bibliotheek, geanimeerd door Kris Van Damme en Dirk Van der Jeugt, voor de derde maal haar «Muziekkwis» organiseerde. Voor die ambiance zorgden de talrijke supporters van zeven tweemansploegen: Chiromeisjes Opstal, Chirojongens Opstal, Jeugdkoor St.-Gerardus, Volleyballclub Buggenhout, Jeugdclub Bobo, Chiro-aspiranten Opstal en VVKB De Bosuilen. Supporters die niet alleen hun stembanden pijnigden maar ook met klaroenen en andere instrumenten hun vertegenwoordigers aanmoedigden.

De Voorpost | 1983 | | pagina 9