Sint-Niklaas Hand in Hand een drie instellingenbenefiet van karaat... TOMBOLA PRIJZEN HOBBYTENTOONSTELLING 1983 Nationaal kampioenschap kapsel te Aalst PEDILUX KERKSTRAAT6-^ AALST Zelf wijn maken in Erpe-Mere UITSLAG TOMBOLA PONYKOERS Denderend applaus voor de Kreuners te Erpe N.S.B. AFDELING LEBBEKE 1386 146 409 295 71 93 316 66 f 91 395 123 84 731 1116 1405 1115 f 1498 185 430 49 1242 831 565 536 876 656 1293 68 525 1133 358 126 I 1367 309 304 478 483 1264 233 713 11 240 496 943 1407 619 1042 777 628 1 722 546 1148 472 1149 841 Prijzen al te halen bij: Jozef Van Bles Kalkbaan 119370 Lebbeke. 16/648-A! echt draagbaar kapsel wars van overdreven fiorituren. In de jury zitten dan ook naast kap pers persvertegenwoordigers Aalst. De inrichters van het Belgisch kampioenschap voor haarkappers in vergadei bijeen (per) en modespecialisten. De proklamatie van de gen heeft plaats op ms 25 april te 19 u in de feestzaal. Op zondag 24 en maandag 25 april worden deelnemers uit nadruk wordt daarbij gelegd alle kontreinen te Aalst verwacht. In de FFR-feestzaal, °P het kapsel van alledag. Een Dendermondsesteenweg 75 is de dynamische «Club Artis tiek van het Kapsel Aalst» immers aan de beurt voor de organisatie van het nationaal kampioenschap. Tien jaar terug, in mei 1973, P», was deze klub voor de eerste keer aangewezen om het kam- mioenschap van België voor dames- en herenkapsel te orga niseren en blijkbaar deed ze het zo goed dat haar ander maal deze eer te beurt viel. Samen met de «Club Artis tiek» verlenen volgende vere nigingen hun medewerking aan deze unieke organisatie: O.N.A.T., technische en artis tieke organisatie van België dames en herenkapsel. N.V.H.B., nationaal verbond der haarkappers van België en B.A.O.. de Belgische Artistie ke Organisatie, Luc Van Dor- pe en zijn staf van het Alge meen Middenstandsverbond. Keizerlijk Plein 4. verzorgt de administratieve kant van de hele organisatie. Proeven Bij de dames komt er een dag kapsel. een avondkapsel met postiche, snit en brushingkap- sel en een bruidskapsel, het boeket. Voor de juniores enkel een dag- en brushingkapsel waar voor dan wel meer tijd be schikbaar is dan bij de seniores en voor de eerste stap (premier pas) volstaat een brushingkap sel. Bij de heren seniores is er naast een kommercieel kapsel een modekapsel en snit en een Hardykapsel. de «coupe sculp- tée». Juniores en eerste stap maken een modekapsel. Tussen de wedstrijd in heeft om 11 u een receptie plaats met heel wat prominenten on der wie zelfs ministers. Het aantal deelnemers wordt door voorzitter P. Roelandt op zowat 150 geraamd. Een Baskisch zanger, dubbel ganger van Luis Mariano die trouwens dienst lopende kon- Aalst. Iedere maandagavond kwamen de Aalsterse haarkappers in de zaal Bistro j trakten na het overlijden van voorbereiden op het nationaal kampioenschap (per) Mariano suksesrijk afwerkte, treedt op zondag op. W J Men begint reeds te 9 u en het publiek is van dan af toegela ten in de zaal. Wel dient 200 fr. te worden betaald. Op maandag 25 april volgt dan de scholenwedstrijd die te 10 u aanvangt voor heren en te 14 u voor dameskapsel. Leerlingen treden er op eventueel geassis teerd door hun leraars. De proeven in deze interscolai- re wedstrijd zijn kommercieel kapsel en snit voor hcrenkap- sel en dag- en brushingkapsel voor dameskcpascl. Op maandag is de toegang kos teloos en rond 18.30 u is er een aerobicsessie gevolgd door een tombola met als eerste prijs een zetel met haardroger ter waarde van circa 25.000 fr. Prijzen Aan dit kampioenschap en aan de scholenwedstrijd zijn heel wat prijzen verbonden. De medaille van Koning Boude- wijn cri Koningin Fabiola gaat naar de kampioen, medailles die werden bekomen door tus senkomst van de kapper des konings. De Grote Lenteprijs gaat naar de best geklasseerde voor dames- en herenkapsel bij deelneming aan de lc en 2' proef. Ook de Stad Aalst, het Algemeen Middenstandsver- Aalst. Allerlei snits, brushings en andere dingen werden maandag voor een laatste I uitgeprobeerd (per) bond en Ford geven een prijs. Sportwedstrijd De Ford-wedstrijd heeft plaats op zondag 24 te 17 u en de GEEFT MEER KOMFORT rffiCf AAN UW VOETEN J- Schoenen in verschillende breedten f Voetverzorging Steunzolen l Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten 1 6 32 26 Telefoon 053-21 59 23 12 - 22.4.1983 - De Voorpost Zegt Frank Dierickx van het gezinsvervangend tehuis voor niet-werkende volwassenen «De Kolleblomme» uit Sint-Niklaas: «De werkers voor de noodlijdende mens, de mensen uit de zachte sektor, zoals ze wel eens genoemd worden, gaan veelal weinig realistisch te werk als het erop aankomt wat centen bijeen te krijgen. Achter onze akties steekt telkens weer enorm veel inzet, maar de opbrengst ervan is nooit in verhouding: tienduizend, vijftienduizend frank in het beste geval. En nochtans: we beleven donkere tijden: de huisvesting van mindervaliden wordt een probleem. Nieuwbouwprojekten kunnen we niet aan;niet eens de dertig procent die na zestig procent staatssubsidie en de her en der betrokken tien procent nog overblijft, kunnen we financieren». Frank Dierickx heeft dan ook onmiddellijk ingestemd met het voorstel van Jef Van Hoyweghen om, ten bate van drie sociale instellingen, een reuze-happening op te zetten. Eindelijk eens een gelegenheid om op een aangename, kollegiale en niet-kompromitterende manier te schooien, vindt hij. «Sint-Niklaas Hand in Hand» is een mooie noemer voor het gevarieerde festival dat tijdens het lange pinksterweekend (20 t.e.m. 23 mei a.s.) de hele stad op de been moet brengen. Sociale, kulturele, sporten jeugdverenigingen, service- en vormings- klubs (samen zijn ze met 420) regelen onderling de omvattende organizatie van het gebeuren; een uniek samenwerkingsverband. Vele handen maken het werk licht, heeft men gedacht, en het moet gezegd: deze filozofie werd professioneel uitge werkt. Een overkoepelend komitee, waarin elke klub en vereniging die een deel van de organisatie voor zich neemt is vertegenwoordigd, staat in voor de totaalprogrammatie, de akkomodatie en de koördinatie, voor een ordelijk en veilig verloop van de verschillende evenementen. Alle informatie be treffende de organizatie van het festival, en dat is wat, gaat de komputer in. Gezien de aanzienlijke praktische en financiële risiko's die aan de onderne ming zijn verbonden, dragen de klubs zelf de verantwoordelijkheid voor hun programmaonder deel. Eventueel verlies is voor eigen rekening dus. Met de opbrengst van een sticker-aktie hier en daar zie je in Sint-Niklaas nu al wel zulke geelblau- we Hand in Hand-stickers wil het komitee de algemene onkosten (inrichting, taksen, muziek) goedmaken. Het groots georchestreerde opzet is er natuurlijk niet zomaar. Het is de bedoeling dat er geld en het liefst zoveel mogelijk geld in het laadje komt. op inzicht, ervaring, beslagenheid en durf komt het aan. Men heeft de vaardige tred van de business voor de karitatieve kar gespannen. De efficiëntie is maatstaf, een overtuigend saldo het objektief. Nie mand jaagt zich nog de ziel uit het lijf voor een paar duizenden nu, geen druppels meer op een hete plaat, men jaagt op groter wild. Initiatiefnemer Jef Van Hoyweghen wil liever geen cijfer naar voren schuiven, maar van één van zijn medewerkers verneem ik dat de manifestaties alles samen wel eens anderhalf miljoen zouden kunnen opbrengen. En om de koek niet tot kruimels te breken, wordt Sint-Niklaas Hand in Hand, een drie instellingenbe nefiet. Op die manier kan je tenminste een bouw- projekt steunen, vinden de organizatoren. Het dagcentrum voor meerderjarige niet-werkende ge handicapten, Knaptandstraat 46 in Sint-Niklaas b.v., wil verbouwingen laten uitvoeren in funktie van de opvang van ongeveer zestig niet-werkbekwa- me mentaal gehandicapten in semi-internaatsver- band. Ook het gezinsvervangende tehuis voor niet- werkende volwassen gehandicapten 'De Kolle blomme', Bremstraat 45a, heeft ruimte tekort, een nieuwbouwkomplex moet voorzien in de huisves ting in internaatsverband van zo'n 27 zwaar mentaal gehandikapten. De vereniging voor sociale reklasse- ring van mindervaliden. Truweelstraat 35. hoopt de sociale integratie van een honderdvijftigtal kinde ren, adolescenten en volwassenen met lichte tot matige funktionele stoornissen met de steun van de aktie te kunnen verbeteren. De selektie van deze drie centra is niet zo bepalend. Sint-Niklaas Hand in Hand is géén eenmalig gebeuren; de formule is voor herhaling vatbaar, dat weet men nu al. Alle overige sociale instellingen mogen er met andere woorden op rekenen dat ook zij binnen afzienbare tijd aan bod zullen komen. Als dat niet mooi is? Van Freddy Breek tot Roger De Vlaeminck... Je zal er moeilijk kunnen naastkijken tijdens het komende pinksterweekend. Ik bedoel de tent met een benedenoppervlakte van 1200 vierkante meter, die op de Grote Markt van Sint-Niklaas zal worden opgetrokken en waarin zich zowat alles zal afspelen. Het begint al vrijdagavond 20 mei. De leden van alle Wase verenigingen zijn vanaf halfnegen 's avonds welkom op de openingsshow die verzorgd wordt door de Koninklijke Harmonie De Kunst vrienden en de jazzballetformatie Terpsychore. De openingstoespraak van burgemeester Paul De Vidts (om negen uur) mag wijzen op de aktieve betrok kenheid van het stadsbestuur bij de organizatie van het festival. Met zangeres en konferencière Connie Neefs als gastvrouw begint daarna een verbroede ringsavond. Een kwinkslag en een lied, het Wase verenigingsleven verenigd. Dit deel van het pro gramma wordt nog verzorgd door het overkoepe lend komitee. Het kinderfeest van zaterdagnamid dag (14 tot 17 uur) is een initiatief van de toneelve reniging Sint-Genesius en 't Kelderken. Zij beloven een speelse namiddag met 'tal van verrassingen' en hebben het verder nog over 'luilekkerland', figuur tjes bekleden, over peperkoeken huisjes zelfs (dat kan allemaal als je een aantal bakkers en patissiers meehebt). Deelnemen kost dertig frank en in die prijs is alvast een frisdrank begrepen. Gastvedette van het Hand in Handbal dat 's avonds na negen uur voor enig animo zorgt, is Freddy Breek. Het Stadskernkomitee heeft gelijk ook het show- en dansorkest van de Duitse charmezanger ingehuurd. «We hebben een zwaar financieel riziko genomen», meent voorzitter Lieven Lenaerts, «maar het is de eerste keer dat Freddy Breek in Sint-Niklaas optreedt en we hopen dat het een razend sukses wordt». Jean-Marie Desseaux, ook van het komitee. kent de prijzen van de toegangs kaarten al: 180 fr. in voorverkoop, 200 fr. de avond zelf. En meteen zijn we zondag 22 mei. 's Middags kan je met het gezin eens lekker uit eten gaan. De Jonge Kamer Waasland, een vormingsklub (sic?) biedt je tegen aanvaardbare prijzen (200 frank voor volwas senen en 100 fr. voor kinderen) een dineetje aan en hoopt zelfs met de deuntjes van de blaaskapel Thoriz uit West-Vlaanderen uw spijsvertering te kunnen bevorderen. Disco voor tieners en lenige twintigers is er vanaf half acht 's avonds. De meeste disc-jockeys van Radio 77 zijn dan prezent in de tent en wippen allemaal wel even achter de draaita fel. Een briefje van vijftig verschaft je toegang tot deze sundaynight fever en 77 heeft deze prijs voornamelijk dank zij de steun van het Centrum Komitee, zo voorhistorisch laag kunnen houden. Is Sint-Niklaas Hand in Hand uitgeteld dan? Nee. de serviceklub Fifty One en de herbergiersvereni ging stellen hun dag. maandag 23 mei. bij middel van een tentoonstelling in het teken van de liefheb- berssport. Het is een levende tentoonstelling eigen lijk, open van 10 uur tot 19 uur en met vijftig sportstands en heel de dag door demonstraties, van Tai Jitsu en karatetechnieken o.m.: vooral het wielertoerisme krijgt flink wat aandacht toebe deeld. Je kan die dag ook zélf één en ander uitproberen. Tussen alles door treden de zwaard dansers van de volkskunstgroep Boerke Naas op; animator Mare Heymans neemt interviewtjes af van Rik Van Steenbergen, Roger De Vlaeminck en... van stuntman Ja Alcatraz. Het festival zit erop dan. maar nog heb ik niet alle medewerkers genoemd. Het plaatskommando van Sint-Niklaas en het Kwartier Westakkers helpen de tent opslaan b.v. Nog enkele serviceklubs. Lions Waasland, Marnixring en Ronde Tafel 18, springen mee in de boot. de Kamer van Handel en Nijverheid ook en de N.F.L.W.S. afdeling Waasland, het feestkomitee van het onderwijsinstituut Heilige Fa milie bezorgt 'tappers' De participerende sociale, kulturele en sportorganizaties opsommen zou ons te ver leiden. Alleen al voor wat de voorbereiding van het bijzondere pinksterweekend betreft, zijn nage noeg 3800 'manuren' of een gemiddelde, belangelo ze inzet van negen uur per medewerker, in het geding. De verwachtingen zijn dan ook terecht hoog gespannen... Leo DE BOCK Met het komende fruitseizoen in het vooruitzicht, organi seert de VAW wijngilde 'Erpe-Mere' een praktische lessenreeks over fruitwijnbereiding. Deze lessenreeks die plaats heeft in een lokaal van de Gemeentelijke Lagere School Burst. Molenveld 11wordt gespreid over 3 vrijdagavonden en wordt besloten met het maken van een rabarberwijn. Het programma ziet eruit als volgt: 22 april om 19.30 u: fruitwijn en de wetgeving, benodigde materialen, gist. suiker, voedingszouten. 29 april om 19.30 u: het gebruik van sulfiet. meten van zuur en densiteit, suikerberekeningn 27 mei om 19.30 u: de praktijk van het wijnmaken. We maken een rabarber- yjjn, alle metingen worden uitgevoerd, we persen... deelname aan deze lessenreeks is volledig gratis voor leden (en hun echtgeno(o)t(e)), niet leden vragen TREKKING VAN 16 APRIL Dendermonde (St. Gillis) Vlaams-Brabants renponyverbond De Kreuners hebben er in Er pe een daverende show van gemaakt. Wie aanwezig was op deze grandiose voorstelling, zal allicht niet vlug vergeten met welk een schwung de Kreuners op het podium evo lueren. Het dient gezegd dat ook het voorprogramma best mocht gezien en natuurlijk ge hoord worden: Paris, een groep die amper zes maand geleden werd opgericht, stond in voor het opwarmertje Zoals iedereen wellicht weet werden de Kreuners in 1978 opgericht De groep bestond toen uit vijf leden, die trou wens in een nokvolle Zanzibar zaal zorgden voor de sfeer. De groep werd bekend met het liedje «Nee, O nee». En dan volgde de ene hit na de andere. We citeren titels als «Beest», «Veel water». «Lavla» en an dere zoals «Ik dans wel met mijzelf», wat in feite niet hele maal met de waarheid strook te. want op een bepaald ogen blik sprong een van de vrouwe lijke fans op het podium en danste lekker met Walter mee. Het sukses van de Kreuners is niet alleen in België enorme afmetingen aan het aannemen. Ook in Nederland is de groep een welgekomen gast. In de Top 30 zijn ze er nog niet geraakt, maar dat komt omdat men ook het nodige geld tegen deze bedoening moet kunnen aangooien. En dat doen de Kreuners lekker niet Werken Het kon niet anders of de Lede. Walter, de fan van vele meisjes. (Pel) Kreuners zouden ook een lied je maken over de krisis. Ze gaven het de toepasselijke naam «Ik wil werk» Walter zegt hierover dat het een satire is op de-regering. In december komt er een nieuwe LP van de Kreuners op de markt Al met al toffe jongens, ook in de omgang en zeker voor en na de fantastische show die ze brengen. Jongens waar je ge zellig mee kunt praten. Het bewijs van hun sukses hoorden we toen het dol ge worden publiek haast hyste risch begon te roepen «We want mdre». Maar aan alle schone liedjes komt een eind, dus ook aan het optreden van de Kreuners. (mvc 2772 - reservenr. 2165 1260 4745 1735 2665 6637 1466 2326 6547 501 2320 4678 2928 7372 1672 5817 5058 3110 247I 2576 2427 3516 4314 1523 5260 8056 8915 811 4737 6514 Prijzen af te halen tot 16 mei.

De Voorpost | 1983 | | pagina 10