u Fendermondse rijschool Ke Eddy De Vos en Fredd I3.i beheer. Pierre Stallaert a 14.1 beide afgevaardigden in di Ziel ■Geluk door eigen wonm len. de gewestelijke landmaa 15.1 tehjke Muziek lui het vierde e Bd« ar. De snaarin 20.1 hun medewei Dendermonde 18 - 22.4.1983 - De Voorpost SENEGAL V.T.B.-filmavond door Reimond van Dyck van B.R.T.-Gent in «Ons Huis», Leo Duboisstraat vandaag 22 april te 20 u over Senegal. Leden 40 fr., niet-leden 60 fr. VLAAMS NATIONAAL ZANGFEEST Met V.T.B. met eigen wagen naar het Sportpaleis te Antwerpen. Samenkomst aldaar te 14 u. op zondag 24 april. FEESTEN TE MOORSEL Zaterdagavond was er in het Moorsels centrum, en ver daarbui ten geen enkele parkeerplaats meer te vinden. In zaal Breughel gaf «De Jonge Garde» een muziekkonsert en in zaal Katholieke Kring werd het op het Bal van de CVP-verkozenen een ware overrompeling. Ministers, parlementairen, burgemeesters, het quasi komplete Aalsters Kollege, tal van andere prominenten en een massa volk drong er om even een glimp in de zaal op te vangen. Te 4 u. 's morgens leek het er pas half-achternoen... Berlare Aalst. Dirk Martens werd ook gewezen op zijn «verzu ring» en trok dan ook een zuur gezicht. Natuur 2000 trok zich daar weinig van aan (per) EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex. Staalveren, Super-Buttex. Bergemeersenstraat 18. AALST 33/0321 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht gespecializeerde personen. De Dendermondse Riischool. Vetdstraat 47, Smt-Gdfcs-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. ARe inlichtingen 30 0076 ERMAN 052-21.30.10 Michem. Tapison. nylontapijt en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bq Herman Michem Potiaulaan 16. St.- Gilhs-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen F0-SP0RT 052-21.17.59 dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en campmg. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostn|kc Gezinszegels 30026C oto's Hofman Tel. 053/70.33.05 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.01 Vfconverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116.9300 AALST 30 0354 UBUCITEIT 052-21.40.60 FUANDO 053-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordies volledig te maken, quia, quid, quo, quando. quomodo enz wie, wat, waar, wanneer en hoe' Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-gamituren injeder. 314)107 URWERKEN COVENS 053-70.18.20 Lange Zout straat 44, AALST 29/0166 n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw reklame- Bel even naar Groep De Cuyper Jeugdklub Jongeren Zagen Niet De Overmeerse jeugdklub Jongeren Zagen Niet (JZN) heeft vanaf nu een onderkomen gevonden in de Kerkstraat 20. Het programma voor de komende weken ziet er als volgt uit: zaterdag 23 april om 20 uur in de kantine van het voetbalterrein van SK Overmere een fuif met muziek uit de zestiger jaren. Wie dit feest wil bijwonen, wordt verzocht zich indien mogelijk te kleden in de stijl van deze periode. Een speciale showgroep zal voor de nodige sfeer instaan Op vrijdag 29 april wordt in het klubiokaal om 20 uur een informatie-avond rond jeugdwerkloos heid georganizeerd. Vrijdag 6 mei om 20 uur heeft er dan op de speelplaats van de vroegere meisjesschool van Overmere een sportavond plaats met volleybalwedstrijden op het programma. Zaterdag 14 mei om 20 uur is men te gast in de feestzaal «Parking» in de Kruisstraat voor een «Sheriots fair». Vrijdag 27 mei tenslotte is er een info-avond over «Amnesty International» Aanvang om 20 uur. Bij WTC Stuurken De Overmeerse toeristenklub WTC Stuurken houdt op zon dag 24 april volgende ritten: de formule A neemt deel aan de Omloop van Lokeren. Vertrek aan het lokaal Fina om 7 uur; de formule B doet een trip langs Overmere. Mendonk, Eksaarde en terug Overmere. Zij vertrekken om 9 uur. Info-vergadering werken grote baan Overmere Op maandag 25 april om 20 uur wordt in de turnzaal van de jongensschool te Overmere een info-vergadering gehouden over de werken die eerlang zullen doorgaan aan de provinciale baan vanaf de Kalkenbeek tot aan de Galgenbeek te Overmere. De heer Yves Cools, hoofdingenieur van de Provinciale Techni sche Dienst, zal deze vergadering leiden. Op de dagorde staan: waarom is de vernieuwing van deze weg noodzakelijk? Faserin gen. Verkeersomleidingen en problemen die daarmee gepaard gaan. Het spreekt vanzelf dat al wie belang heeft bij deze werken op de vergadering van harte welkom is. Visstorting in het Donkmeer Zaterdag 23 april om 10u30 heeft er aan het Brugsken in het Donkmeer een visstorting plaats. Niet minder dan 450 kilogram karper van 600 tot 800 gram zal worden uitgezet De heer Maurits Pensaert, schepen van de regie van het Donkmeer, deelde mee dat wegens gebrek aan natuurlijke palingvangst niet zal worden overgegaan tot de voorziene storting. Die zal pas in de maand mei plaatsvinden. Meisjeschiro 35 jaar jong De meisjeschiro van Berlare «Elckertyc» viert het komend weekend zijn 35 jarig bestaan. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 23 april om 15 uur poppenkast door het poppen- teater Sloeber in de zaal van het parochiehuis. Om 19 uur een Sinterklaas Rockfeest in Waasmunster. Hoe puik de organisatie en de artiesten ook waren, de belangstelling voor d\ "a* Rockfeest was matig: zowat zeshonderdvijftig jongelui daagden op (dw) A CWJ kursus 0.0 Buggenhout Hamme Beveren j Op zaterdag 30 april organizeert het Centrum voor Werkendiij Jongeren een kursus auto en moto techniek in het VTlyerr Collegestraat 1 te Buggenhout. De volgende lessen wordef^q gegeven op 14 en 28 mei en op 4 juni. Telkens wordt om 9 uu tg q Kernsdiskussie begonnen en de lessen eindigen om 17 uur. In de kursus leer ji ^j. Zaterdag 30 april om 14 uur kan je in De Spiegel, Stationstraat hoe een auto in elkaar zit, hoe je zelf defekten kan herstellen |9 3 28 in Beveren terecht voor een diskussie over kernenergie en noe je je wagen moet onderhouden, enz. Inschrijven kan je b kernafval n.a.v. de betoging in Antwerpen, tegen kernenergie op het CWJ, Gentsesteenweg 58 te 9330 Dendermonde. 14 mei Sjartel is er weer Zaterdag 23 april om 20 uur is er Vlaamse rockmuziek van dekt bovenste plank te beluisteren in het ontmoetingscentrum Snuf fel, Sint-Elooistraat 15 te Grembergen. Op het voorprogramma een optreden van de rockgroep Sjartel. De toegang bedraag jo 50 fr. BUGGENHOUTSE AFGEVAARDIGDEN Tijdens de geheime zitting van de jongste Buggenhoutse raadszitting werden de afgevaardigden van de gemeente in de talrijke interkommunales, verenigingen en maatschappelijke kommissie aangeduid. Christiane Duerinck-Verhelst zal de gemeente vertegenwoordi gen op de Algemene vergadering van het Gemeentekrediet van België en op de Gemeentedienst van België. Henri Baeck is kandidaat-beheerder bij de TMVW (water) en Jef De Baerde- maecker is er afgevaardigde op de algemene vergadering. Voor de algemene vergadering van DDS werden Honoré Van Mul ders, namens de CVP en Antoon Keldermans, namens Gembel, naar voren geschoven. Kandidaat-beheerders bij diezelfde interkommunale zijn Adolf De Landtsheer en Honoré Van Mulders. Henri Baeck zal de gemeente vertegenwoordigen op de alge mene vergadering van Iviegov. De Regionale beheerder bij Intergem is Jan De Ridder, hij wordt tevens beheerder. Jef De Baerdemaecker zetelt in de algemene vergadering. In Blijdorp III wordt Henri Baeck kandidaat-beheerder en zal Adolf De Landtsheer de gemeente op de algemene vergadering vertegenwoordigen. Karei Baeck van zijn kant wordt lid van de raad van beheer, met advieserende stem van het Stedelijk Ziekenhuis te Dendermonde Verder zullen volgende schepenen en raadsleden de gemeente vertegenwoordigen: Jef De Baerdemaecker (Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten), Eddy De Vos (Omob en Progrecov) Christina Duerinck-Verhelst (AWD), Honoré Van Mulders (Vlassenrbeok en Vliet- en Zielbeek), Mare Heymans Zaterdag 23 april 1983 10.00 U.: Karateklub Chikara: training. Gemeentelijke Turnzaal foli 14.00 u.: De Trouwe Hond: schooloefeningen. Vlierkouter. ion, 15.00 u.: Verenigde Hamse Boogschutters- puntenschieting rofi Kampioenschap Van Hamme. 15.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. 16.00 u.: Voetbal: C.B. Hamme - S.K. Thor Tijpel. V.P. Plein. 19.00 u.: Aquarius: pannekoekenfeest. Guillaumestraat 16. Zondag 24 april 1983 P.V.V. Groot-Hamme deelname Zangfeest te Antwerpen. 8.30 u.: Wandeltocht 't Hoeksken: mars te Mol: 40 - 20 - 10-5 )ne\ km. Vertrek aan lokaal met autobus. 9.30 u.: Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: dialoogjes zelf maka 9ns en spelen. Zaal De Ring. r 10.00 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training na afspraak. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen Sporthal De Wuiten. 14.00 u.: K.V.L.V. St. Anna: algemene vergadenng «Ons dorjx js een plek om te leven». St. Annacentrum. fan 15.00 u.: Verenigde Hamse boogschutters: schieting. Onsierj vermaak, Sint-Annastraat. mevr. Maria De Vnendt. Ook te 19.30 u. Den Bond. Maandag 25 april 1983 13.30 u.: Praktische les «Het hoeft niet altijd vlees te zijn», door fuyt arti :eeii En )pv lam ^)k Bi fit 382 I Zele. Dé deelnemers aan de antiekbeurs van het Gildenhuis (gb) Dendermonde. De kleintjes verzamelden op en rond de Baasroodse atletiekpiste (c) 'er\ loyc -de Meldert PAROCHIECENTRUM Ontvangen U dit weekend Julienne en Frans De Coninck- Roggeman. VLAAMS NATIONAAL ZANGFEEST Met V.T.B.-Affligem naar het zangfeest te Antwerpen op zondag 24 april. Start met de car te 20 u. Prijs: car en plaats in het Sportpaleis: 300 fr. Kinderen: 250 fr. 's Voormiddags bezoek aan oud-Antwerpen en aan de Vogelmarkt. Info: L.V.d. Schueren. PINKSTERREIS Nog enkele plaatsen vrij voor de Pinksterreis naar de Hohe Eifel met verblijf te Nürburg. Ook bezoek aan Mayen en Maria Laach. Driedaagse autocartocht van zaterdagmorgen 21 tot maandag avond 23 mei. Prijs 4.270 fr. Nadere inlichtingen en inschnjving bij J. Muylaert, Dorp 63 te 9392 Meldert. Tel. 052/35.56.16. JOTAM TE AFFLIGEM Jong Talent Meldert luistert in de abdijkerk Affligem de hoogmis op te 10 u. op zondag 24 april. EXPO TE AFFLIGEM Op zaterdag 23 april te 14 u. plechtige opening in «zalen A» van de tentoonstelling Lieve Van der Weeën. Spreker en inleider is architekt Paul Moens. Deze expo is toegankelijk tijdens de Dendermonde. De Baasroodse jeugdraad organizeerde een spelnamiddag voor de jeugd, (c) weekends toren met 8 mei. DE BERGKLIMMERS Op zondag 24 april wielerwedstrijd voor liefhebbers, de 24ste grote prijs. Afstand: 109 km (14 ronden). Vertrek te 15 u. 18.000 fr. prijzen. Inschrijving, vertrek en aankomst: «Ons Huis». Dorp Dendermonde. De kleintjes moesten tijdens de spelnamiddag voor de jeugd schilderwerk opknappen (c) s(r. VORMSEL Het vormsel wordt toegediend op woensdag 4 mei te 15 u. Gelieve te bevlaggen in Aalsterse dreef, Molenstraat, Molen- kouterstraat, Dorp- en Hoogstraat. KOMMUNIE Eerste Kommunie op zondag 1 mei te 10 u., plechtige op O.L.H. Hemelvaart, donderdag 12 mei, eveneens te 10 u. WANDELEN «'t Klubken» uit de Langestraat Aalst bracht verleden zondag een geleid bezoek (per fiets) aan de abdij Affligem en wandelde in het Kravaalbos. Moorsel EETFESTIJN K.S.C. «De Schroevers» organiseren hun 2de groot eetfestijn op zaterdag 14 en zondag 15 mei in de kantien, Exterkenstraat Kip, stoofvlees of steaks met frieten. Zaterdag vanaf 18 en zondag vanaf 11.30 u. ALEWIN 15 JAAR Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan brengt Jeugdklub Alewin op zaterdag 23 april vanaf 20 u. in zaal Katholieke Kring een T.D.-«Back in Time». Toegang gratis. jeugdmis in de parrchiekerk die muzikaal wordt opgeluisterd (federatie voor loensme Oost-Vlaanoeren), (jodelieve door het Chirokoor. Om 21 uur dansavond in de zaal van het Praet (Cevi). Parochiehuis Zondag 24 april in de namiddag in de zaal van het Burgemeester De Landtsheer is ambtshalve afgevaardigde t w> parochiehuis familiekwis voor ouders en kinderen. de interkommunale Olympos. In de raad van kommissarissi Pronostiekklub Café Chantant vertegenwoordigen Christiane Duerinck-Verhelst en Willv Jara|W< FronostiekKluD care Chantant sens de gemeente Marc Heymanns. Eddy De Vos en De Pronostiekklub Café Chantant te Berlare viert op 30 april De Bisschop zetelen in de raad van beheer. Pierre Stallaert zijn kampioenen. Om 20 uur zijn alle leden uitgenodigd op het Christiane Duennck-Verhelst zijn de beide traditioneel feestmaal waarop ook de kampioenen worden SM. Volkswelzijn. Henri Baeck in gevierd. Zoals steeds worden de eerste drie in het klassement Hamme». Kandidaat-beheerder voor de gewestelijke gelauwerd. Dit keer zijn er heel wat deelnemers met gelijke schappij van Dendermonde is Pierre Stallaert en de punten. Dat is onder meer het geval voor Roger Eeckhaudt en digde van de gemeente Mevr. Duerinck-Verhelst. Beiden Gustaaf Van Hoese (elk 151 punten), Cyriel D'Haese met 146 den dezelfde functie bij de Gewestelijke Maatschappij punten en Harry Lenssens, Jeannine Pijck, Alfons Van de woningbouw te Zele. Wiele, Alfons Lenssens en Leon Van Hoesen die ieder 142 punten haalden. Ook de rode lantaarn wordt met een geschenk APERITIEKONCERT bedachl. Die eer valt dit jaar ie beurt aan Marie-Rose Daelman. Op zondag 24 april organiseert de Gemeentelijke Vriiwilliae Brandweer Berlare ?ch001' in de P^yvalenle zaal van de sporthal, het vierde vrijwillige Brandweer Berlare laatste aperitiefkoncert van het lopende schooljaar. De Zondag 24 april houden de pompiers van Berlare hun laatste strumenten staan deze keer centraal. Verlenen oefening onder het bevel van kommandant Robert Bonnarens, king: Anne-Marie Bleyen (vool), Johan Lommeien (viool) Yvilud die met pensioen gaat. De oefening zal samengaan met de Vereist (viool), Godelieve Verstraeten (piano), begeleidt Jan korpsen van Wetteren, Lede en Wichelen. Men komt bijeen aan Mayer (hobo) en Dirk De Hertogh begeleidt Maria Van het brandweerarsenaal om 9 uur en de oefening heeft plaats donck. Ook de strijkersklas verleent haar medewerking, aan het Donkmeer. De Berlaarse brandweerlui gaan op zater- Dit aperitiefkoncert loopt van 11 tot 12 u. De toegang is gratis ei dag 7 mei op reis. Het reisdoel is Amsterdam waar een de mogelijkheid bestaat een aperitief te gebruiken. Internationale Brandweertentoonstelling plaats vindt. Vijftigers komen samen Op zondag 1 mei komen te Berlare de vijftigers in feest bijeen, ledereen die in Berlare werd geboren in 1933 is op dat feest uitgenodigd. Het heeft plaats in de zaal van het parochiehuis.

De Voorpost | 1983 | | pagina 16