Eendracht Aalst kampioen op het lercle Brugge via de groene tafel och naar de liga veld Hu r*; K.A.V.D.-doelman Verstrepen centrale figuur in slotmatch Van het voetbalfront Bij het Provinciaal Komitee Sparta Buggenhout heeft nog geen toekomstplannen De Voorpost volledig o: ta verloor VOETBAL De Voorpost - 22.4.1983 - 29 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 MADAME GROENZWART 'ijitien jaar geleden... klopt, wilde via de groene tafel kampioen worden. Een vergissing bij het invullen van het scheidsrechtersblad werd door de Bruggelingen aangegrepen om klacht neer te leggen bij de K.B.V.B. Het sportkomitee en nadien de Beroepskommissie hand- isteren was het precies vijftien jaar geleden dat op ndag 21 april 1968 Cercle Brugge en Eendracht list in de ultieme kompetitiewedstrijd tegenover kaar in het veld moesten met de kampioenstitel als iet. Het oude Cercleveld liep vol, de thuisploeg id de beste troeven in handen, want met één punt orsprong op Eendracht had ze aan een puntende- genoeg om de titel te behalen. De Aalstenaars isten winnen. was een zonnige lente- Er was veel ambiance scheidsrechter was Ro- Schaut, de toenmalige imer één van de Belgi- i fluiteniers. In de tribu- zat de betreurde radiore- Piet Theys om de Istrijd te verslaan en ook TV-kamera's waren pre- it voor Sportweekend. de rust was het 0-0 en in Brugse kantien had men >n bier genoeg om de or zon en spanning droog Worden kelen te verfris- Inderhaast werd een re voorraad aange- nd, maar dat bier bleek De stemming op en d het veld steeg echter het kookpunt, de minuten derden en de harten isden angstig in de vele ■Als Aalst maar niet ort...; dachten de enen. goalke maar...» eekten de anderen en bede werd verhoord: de ge Etienne Collijns sla- vaardig over het mid- iveld en besloot plots van zijn kans te wagen... Een trekt schot, een wanho- b sprong van Luc San- de netten stonden bol: Aalstenaars werden gek vreugde, minutenlang ndeerde men «Een- chtl Eendracht! Een- chtl» en na negentig ein- 3ze minuten vielen ze oerd in eikaars armen, was gelukt: na vele ja- opnieuw naar de Liga! de onverkwikkelijke Bla- itory en het nooit bewe- omkoopschandaal met rting Charleroi, met een Tweede naar Vier- Oasse tot gevolg was er eind gekomen aan een ks pech volle avonturen... :ht men. mt de euforie was van te duur. Cercle. dat op terrein zuiver was ge- Eendracht Opstal huldigt zondag om 14.30 u. zijn kampioenen. Daarna, om 15 u. speelt het een benefietmatch tegen S.K. Lebbeke ten gun ste van Stefaan De Waegeneer. Mare Willems keert, na een verblijf van één jaar bij RC Boonwijk naar Opstal terug. Baasrode Na de ontgoochelende verrichtingen van de jongste weken is het plots windstil geworden bij F.C. Baasrode. Donderdagavond werd vriendschappelijk gespeeld tegen Sparta Ap pels. Of trainer Marcel De Cock verder aan het bewind gaat blijven is vooralsnog geen uitge maakte zaak. St.-Gillis Trainer Willy Goossens werd opgenomen in de St-Amandskliniek in Gent. Daar onderging hij deze week een heelkundige bewerking aan de knie. Hij blijft nog pakweg tien dagen in het ziekenhuis. Schoonaarde Jean-Pierre Biebaut wordt volgend seizoen spe ler-trainer bij Juventus Schoonaarde. Hij volgt Guy Clement op die twee jaar de vierde provin- cialer onder zijn hoede had. Ronny Gribbe en Luc Van Der Straeten keren weer naar respek- tievelijk K.A.V.D. en Zele. S.K. Berlare Rudolf Van Kerschaever stapt op als trainer bij F.C. Berlare. Een opvolger werd vooralsnog niet aangesteld. Lutterzele F.C. Lutterzele doet volgend seizoen opnieuw een beroep op «Choe» De Bleeckere als speler trainer. De nieuwe overeenkomst loopt voor één jaar. E.D.M. •V. Dendermonde heeft de kompetitie niet met een twinning mogen afsluiten. Nochtans leefde de intentie le spelers (die dachten ook aan hun winstpremie) en bij inmeester Borré om het seizoen in schoonheid te beëin- in. Paarsblauw is daarin dus niet geslaagd. bield voornamelijk in de °v« de Be helft gelijke tred met S ri H opponent. Toen kwam J?' °e",s.e Uiting dat de Gente- ™i„3fk°menJ E"n dek' rs beter bii sehot hleken kln9sfout in de Dender- monase verdediging werd fataal afgestraft. Tegen die voltreffer had Danny Ver- e strepen niet het minste ver haal. In de tweede helft zag V.D. in die eerste helft SS r.Tm dat Cent meer afstand zou is beter bij schot bleken, lie eerste periode waren trouwens een paar tus- komsten nodig van de dermondse doelman, wil niet zeggen dat it dreigde. Frank Sche- van zijn opponent. »n late, zoefde^eerTschot "hT "n stapje vlugger in de kombi- Op vrijdag 29 april vergadert het Provinciaal Komitee lost-Vlaanderen. Er staat heelwat op de dagorde. )m 17u30 zal er gesproken worden over het geval van peler André Coetsiers van Erpe. Om 18 u. wordt ehoord naar de getuigenissen in verband met het leschil tussen Kerksken en Eist (3e pr.), wedstrijd espeeld op 11 april. Daarvoor werden opgeroepen: cheidsrechter Vereeken Dirk. grensrechters Wilfried >eerts en Nestor Desmedt, de spelers Luc De Pril en ludy Impens en twee toeschouwers, allen van Kerks- sn. Ook een afgevaardigde van Kerksken zal ge oord worden. ii 18u40 wordt de wedstrijd RC Gent-SK Lebbeke 'handeld en daarvoor komen ref Daniël Van der «eken en speler Danny Vermeir van Lebbeke naar naties en haalde geregeld gevaarlijk uit. Danny Ver strepen kan er over meepra ten. Hij werd bestendig voor hete vuren gesteld. Voor hem betekende het meteen een gelegenheid om zich in de kijker te spelen. Danny deed dat trouwens met brio. Toen Heirnis op een be paald ogenblik een penalty mocht trappen, zag het er naar dat het Dendermondse lot voorgoed zou bezegeld zijn. De bal ging echter naast. Dat sterkte K.A.V.D. dat van toen af het initiatief nam. Het nam bezit van de bezoekende speelhelft, schonk toen minder aan dacht aan het verdedigende aspekt, wat tot gevolg had dat de bezoekers via de counter nog een paar keer gevaarlijk terugsloegen. Op grond van het aantal kan sen mag je dan ook de Gent se zege als verdiend be schouwen. In het spel zelf was Dendermonde op zijn minst de evenknie. Hoewel de kompetitie nu haar be slag kreeg, blijft K.A.V.D. in de komende weken aktief. Na de vriendschappelijke wedstrijd van gisteravond op Hoger Op Merchtem, speelt het komende donder dag om 19 u op Willebroek. Een week later oefent het op het veld van vierde klasser S.K. Londerzeel. E.D.M. KAVD - Heirnis 0-1. De Heirnisdoelman kan hier gepast ingrijpen voor een fel aandringende Collewaert. (vh) haafden de uitslag maar door allerlei pomperijen slaagde men er tenslotte toch in de Algemene Verga dering van de Belgische Voetbalbond ertoe te bewe gen zich ten voordele van Cercle uit te spreken. De administratieve fout werd afgestraft, de groen-zwarten van Gentleman Robert Baert en van «profeet» trainer Ur- bain Braems mochten naar Tweede Nationale en Een dracht Aalst zou nog vele jaren in Derde blijven «hangen».... De doodsbrief (zie foto) die toendertijd op vele eksem- plaren werd verspreid had veel sukses in Aalst maar lag nog lang op de maag van de Cerclesupporters. die ook nog met de «Azijn- prijs» werden bedacht. Later promoveerde Cercle naar Eerste, maar Een dracht bracht het niet verder dan Tweede Nationale, en alleen de allergrootste opti misten zien de Aalstenaars nog ooit de elite van het Belgisch voetbal vervoegen. Al de goeie wil en de eerlijk heid van voorzitter Frans Daeleman ten spijt zal men daar niet eerder in slagen dan wanneer men radikaal het puin gaat ruimen en gaat bouwen aan een jong en Aalsters Eendracht! j Voetbaltornooi van Jeugdklub Eureka Op zaterdag 23. zondag 24 en zaterdag 30 april 1983 organiseert Jeugdklub v.z.w. Eureka, Keppestraat 52 te Erembodegem een vijfde voetbaltornooi op het terrein Van den Hoof te Hofstade, telkens vanaf 10 uur. Deelnemers aan dit tornooi zijn FC Pano. FC Aztec, FC De Donkere Wolk, VK Moorselbaan, FC Van der Sanden steenfabriek. FC 't Duifken. FC Appels. FC Sparrenhof. De prijsuitreiking zal plaatshebben tijdens de jaar lijkse Vcsl'oal TB op zaterdag 30 april 1983 in Jeugd klub Eureka te Erembodegem. Inkom gratis. Begin 20 uur. Iedereen welkom. Appels Sparta Appels speelde vriendschappelijk tegen het B- elftal van K.A.V.D. en verloor met 6-0. De aftrap van de laatste kompetitiewedstrijd werd gegeven door mevr. Monique D'Haese, uitbaatster van café The Corner in Appels. Moerzeke Robur Moerzeke won een vriendschappelijk match tegen K.A.V. Dendermonde met 3-1. Leo Wuytack nam o.a. twee treffers voor zijn reke ning. Enkele ploegen blijken belangstelling te hebben voor deze voetballer evenals voor zijn kollega trie Raemdonck. Dezer dagen hoor je daar allicht nog meer over. Opstal Jogging te Bever en. Lichaamsverzorging is in de mode. Niet alleen is er nu meer vrijetijd voor, de internationale firma s hebben gezien dat er in gezondheid en sport veel geld zit. Jogging, wielertoerisme, Aerobic, Gym-tonic en nog zoveel andere uitingen van moderne lichaamskuituur zijn inderdaad heilzaam als het allemaal met mate gaat. Vele medici waarschuwen voor overbelasting. Anderzijds varen zowel de textielindustrie, de sportartikelenfabrikanten als zelfs de platenmaatschappijen er wel bij. (dw) De Buggenhoutse Titanic is vergaan. Sedert de jongste speeldag zit het schip nu onder water. Spar- op eigen veld te gen Pollare Het werd na pakweg 25 minuten wed strijd op achterstand ge plaatst. Voordien kreeg het een tweetal kansen langs o.a. Achille Verheyen en Pa trick Verheyden Was de eerste helft nog enigszins het aankijken waard, dan was er na de koffie in feite niets meer te beleven. Voor de match had Sparta Hugo Tilley gehuldigd. Hij speel de tegen Pollare zijn 300ste wedstrijd. Kan hij over het ganse seizoen alsde meest verdienstelijke speler wor den beschouwd, dan \\as dat ook tijdens de jongste match het geval. Voor hem werd het wel dubbel spijtig dat zijn 300ste match tot geen overwinning heeft geleid. Sparta degradeert dus naar derde provinciale. Eigen aardig genoeg heeft het nog geen plannen gemaakt voor volgend seizoen. Pas vol gende week komt de Raad van Beheer sam*>n Dan. zal beslist worden of men al dan niet bedrijvig zal zijn op de voetbalbeurs. Financieel lijkt het Sparta naar verluidt niet te best voor de wind te gaan. De enige troost die het heeft is wel dat het niet alleen in een dergelijk geval verkeert. Ook andere ploe gen blijken met die proble men te worden gekonfron- teerd. De ene wat meer dan de andere. Wellicht behoort Sparta tot die groep waar er het minst rooskleurig uitziet. In ieder geval zijn insiders van mening dat de Sparta nen zich zullen moeten ver sterken willen ze in derde provinciale een degelijk fi guur slaan. Het is niet om dat men een trapje lager is verzeild dat het gemakkelij ker zal gaan. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 23