V' Eerste T.W.T.-jongerentornooi te Sint-Niklaas Zijn tennisvelde «een probleem» in Groot-Stekene Zijn provinciale kampioenschappej niet winstgevend Wase Tennisklub: al méér dan vijftien jaar Tenniskampioenschap van Wichelen 1" Nationale - Tennis Club Temse: straks dertig jaar... 8RU! 30 - 22.4.1983 - De Voorpost TENNIS Als stichters van de Wase Tennisklub worden Pierre Thyssen en William Smet aangewezen. Twee nogal ambitieus ingestelde tennisenthousiastelingen die 10 oktober 1967 als geboortedatum van de klub laten opschrijven. Blijkbaar vlot het al van in het begin bij de Wase Tennisklub. Het eerste jaar worden er een 150-tal leden geboekt en deze beschikken over een drietal terreinen. In een aantrekkelijke omgeving trouwens en zowat middenin de bossen van de Puitvoetwegel te Sint-Niklaas. Door een aanhouden de stijging van het ledenaantal wordt een uitbreiding voor de Wase Tennisklub een noodzaak. Twee terrei nen worden aan de akkomodaties toegevoegd en hetzelfde aantal speelvelden, wordt van verlichting voorzien. In de klubgeschiedenis van de Wase Ten nisklub werd 2 augustus '76 een belangrijke datum. De gronden en eigen instellingen worden aange kocht, maar de gezamenlijke financiële inspannin gen hadden toch een positief resultaat. De Wase Tennisklub gesteund door een v.z.w. heeft sinds het vierde kwartaal van '82 dat varkentje helemaal ge wassen. De klub werd toen verder uitgebreid en de verbetering van de bestaande verlichting, een auto matische sproeiinstallatie en last but not least, over dekte tennispleinen, behoren nu tot de toekomstplan nen van de Wase Tennisklub. Deze is in die 15 bestaansjaren uitgegroeid tot één van de belangrijk ste tennisklubs van het Waasland. Thans beschikt men er over vijf terreinen en ongeveer een 320 spelende leden. Daarbij begrpene een 125-tal jonge ren beneden de 21 jaar eigenlijk een wissel op de toekomst van de Wase Tennisklub welke door de volgende bestuursploeg, uitstekend wordt geleid: Pierre Thyssen (ere-voorzitter), William Smet (voorzit ter), Raymond Wijmeersch (onder-voorzitter), Ria Hof- kens-Verbeeck (sekretaris), Guido Van Gijsel (pen ningmeester), Michel Bruwiere, Hugo Broeckaert, Rita De Middelaer-Baert en Romain Viane als de mensen van het sportbestuur en voor het materiaalbeheer van de Wase Tennisklub. werden Walter Elias en René Waterschoot aangesteld. Roger Van Laere Van 23 april tot en met 1 mei Sinds de boeiende T.V.-uit zendingen over de wedstrij den van Björn Borg, Mc En- roe, Jimmy Connors, Mats Wilander e.a., werd de po pulariteit en de belangstel ling voor de tennissport, flink opgetrokken. Dat ver schijnsel werd ook opmerke lijk in het Waasland, waar de tennisport nochtans al vele jaren bloeit. Ruim een 20-tal klubs bestrijken daar het grondgebied. De interne kampioenschappen worden er meestal zonder veel ruchtbaarheid gespeeld. Sommige tennisklubs heb ben daarbij toch al een merkwaardige geschiedenis geschreven, zoals de Wase Tennisklub en Tennis Club Temse bijvoorbeeld, overi gens twee burenklubs die onlangs nog tot een organi satorische samenwerking hebben besloten. De voorbe reidingen daartoe verliepen zelfs uitstekend en morgen zaterdag wordt dan het eer ste T.W.T.-jongerentornooi aangesneden. Een door de V.T.V. beschermd tornooi trouwens en daarvoor heb ben ruim een 450-tal jonge ren ingeschreven. Dat aan tal benadert dicht het streef getal der organisatoren. Al deze jongeren worden vol gens hun leeftijd in verschil lende reeksen ingedeeld: Meisjes: Reeks scholieren - geboren in 1967 en 1968 reeks kadetten - geboren in 1969 en 1970 reeks miniemen - geboren in 1971 en 1972 reeks pré-miniemen - gebo ren in 1973 en later Jongens: reeks scholieren - geboren in 1967 en 1968 reeks kadetten - geboren in 1969 en 1970 reeks miniemen - geboren in 1971 en 1972 reeks pré-miniemen - gebo ren in 1973 en later De wedstrijden voor de reek sen pré-miniemen (jongens en meisjes) en voor de reek sen kadetten (jongens en meisjes), worden gespeeld op de terreinen van T.C. Temse, Hoogkamerstraat te Temse. De wedstrijden voor de reeksen miniemen (jon gens en meisjes) en voor de scholieren (jongens meisjes) worden ge speeld op de terreinen van de Wase T.C. Puitvoetwegel te Sint-Niklaas. De halve fi nales en de finales, gaan telkens door op de terreinen van de Wase T.C., respek- tievelijk op zaterdag 30 april en zondag 1 mei. Misschien worden de Wase tenniskleu- ren er ook met bijval verde digd. Naard Broeckaert. Ben Maes, Didier Calle, Patrick Cauwenberg, Patrick Van Overloop, Heidi Beck, Catty Van Der Gucht en Elsie Van Overloop, startten daar in alle geval niet kansloos. Voor dit uitzonderlijk tennis tornooi der jongeren is de toegang tot de terreinen van de beide voornoemde klubs steeds gratis. Roger Van Laere Van 7 tot 29 mei richt T.C. De Wijngaerd het indoor kampioenschap van Wichelen in. Dit tornooi wordt ingericht voor dames en voor heren en is begiftigd met rpijzen voor een totale waarde van 6.000 F. De wedstrijden hebben plaats in de gemeentelijke Sporthal te Schellebelle. Inschrijvingen worden ingewacht tot 1 mei bij: - Raman Antoine, Nieuwstraat 65C, Serskamp, 091/ 69.51.63 - Fonteyne Gustaaf, Nederkouter 22, Wichelen, 052/ 42.38.28 - Scheire Eric, Dendermondse stwg 94, Schellebelle, 091/69.01.36 Alle inwoners van Groot-Wichelen zijn welkom en de deelname is kosteloos. Tijdens de laatste vergadering van de gemeentelijke sportraad van Groot-Stekene waren er «plots» héél veel aanwezigen. Zelfs het bestuur was zeer goed vertegen woordigd! Niet minder dan 37 verenigingen hadden een vertegenwoordiger afgevaardigd in de raadzaal van het gemeentehuis, die meteen té klein was geworden. Van daar waarschijnlijk dat de volgende vergadering van de sportraad doorgaat in de boyenzaal van lokaal «Het An ker».., Naast enkele administratieve punten kwam zelfs een milieupunt aan de orde! Gelukkig dat schepen De Saegher reeds langer dan vandaag in het gemeentebe stuur zit, zodat ze kon uiteenzetten hoe de vork juist aan de steel zit. Beteugelen in de toekomst Door tennisklub «De Zilver berk» werd tijdens de dis- kussie een bijzonder aktueel probleem te Stekene (en om streken) aan de orde ge steld. Deze tennisklub werd zoals dat reeds zowat al gemeen geweten is door een bepaalde milieugroep gedagvaard voor het feit dat «hun tennisvelden en kanti ne in een natuurgebied ge legen zijn en dat zij voor het aanleggen daarvan géén vergunning bezitten». T.C. De Zilverberk wou via de sportraad al die vereni gingen waarschuwen die sportvelden en/of kantines in natuurgebieden of land- bouwzones hebben liggen. Deze verenigingen zouden, aldus «T.C. De Zilverberk» eventueel het volgende mik punt kunnen worden van de ze milieugroep. Hopelijk is deze oproep van de betrok ken tennisklub eerlijk en spontaan en niét een «trach ten meesleuren van andere eventuele zondaars om zo doende sterker te staan én medelijden te wekken bij het grote publiek». Schepen van Sport Chris- tianne De Saegher hoorde gelukkig niet de eerste keer van dit diskussiepunt en bleef met haar beide voeten op de grond. Ze stelde dat het zojuist geïnstalleerde schepenkollege werk wil maken van alles wat met milieu en dergelijke heeft te maken: «Er zal ernstig werk worden gemaakt met de meest recente én flagrante overtredingen. Ze zullen worden beteugeld en ge- sanktioneerd. Volgens de bestaande wetgeving op de stedebouw en ruimtelijke or dening is het onmogelijk om voor aangelgde sportvelden en hun akkomodatie in der gelijke gebieden een ver gunning af te leveren. Die bestaande sportvelden lig gen in zones die volgens de uitvoeringsbepalingen van het definitieve gewestplan van 7 november '78 niet in aanmerking komen voor af gifte van een dergelijke ver gunning». En dan kwam een stukje toe- komstbeleid aan de opper vlakte: verenigingen die nieuwe terreinen willen aanleggen zullen nauwlet VOETBAL tend worden gevolgd én worden bovendien ten stel ligste aangeraden buiten deze natuurgebieden of landbouwzones te blijven». En vermits een verwittigd «man» er twee waard is... Vrijwillig en gedwongen ontslag Voetbalklub G.D.C. Reda Kemzeke had voordien ont slag genomen als lid omdat de klub het nut niet (meer) inzag van het lidmaatschap. «We kunnen de tijd dat we naar de overloze diskussies moeten luisteren beter be steden» was zowat de moti vatie. Een doordenkertje als het ware... Anders was het met sommi ge andere «sportklubs». Zij werden na stemming uitge sloten als lid van de sportraad. Turnklub «Pim pernel» en biljartklub «De Gouden Keu» omdat ze het hadden vertikt nog aanwe zig te zijn op een algemene vergadering van de sport raad sinds... 1981! Ten nisklub «De Trompe» werd hetzelfde lot beschoren we gens voortdurende afwezig heid sinds maart 1982. Deze Bij de familie Poort te Temse werd middenin del vijftiger jaren regelmatig tennis gespeeld. Een strook] betondallen vormde toen de speelruimte en enkele| yrienden werden bij dit familiale sportevenement betrokken. Eigenlijk een beetje te beperkt volgens! dokter Jan Poort en bijna onbewust werden de eerste kontakten tot het oprichten van een tennisklub ge legd. Een 26-tal belangstellenden werden per brief! aangetrokken en meteen was Tennis Club Temse geboren. In de Hoogkamerstraat te Temse beschikte men al over een drietal degelijke terreinen. C precies 19 oktober '56 werd deze jonge klub dc_ opge.omen in de Belgische Tennisfederatie. Bijzonder! werkkrachtig en ambitieus was Tennis Club Tems alleszins. Aan verschillende interklubwedstrijdei werd toen met wisselend sukses deelgenomen. Eei geschikt tennisleraar stond in die tijd ook op he verlanglijstje van Tennis Club Temse, dat ook eei eigen organisatie beoogde. Het eerste enkel-tornoo van deze klub werd op 6 en 7 juli '57 gespeeld en he eerste dubbel-tornooi, werd in '60 geprogrammeerd Verlichting op één terrein en het bouwen van eei oefenmuur, werden kort nadien gerealiseerd. Daa bleef het echter niet bij. Bijna de ganse akkomodatie! van Tennis Club Temse werden aangepast en he stichten van een V.Z.W. werd er toen ook bijgenomen Een vierde terrein trouwens ook en het vijfde were ingehuldigd tijdens het jaartal '76, of het 20-jaric bestaan van Tennis Club Temse. Enkele jaren nadier werden de klubakkomodaties nog meer uitgebreid Een nieuw oefenterrein en oefenmuur werden aan de Hoogkamerstraat te Temse bijgeschoven en de ver lichting werd aangepast voor twee terreinen. Na eet onderbreking van een viertal jaren, werd daar ooi opnieuw een jongerentomooi ingericht. Met sukses overigens en in '81 tijdens het zilveren jubileum vat Tennis Club Temse, werd aan deze vereniging de organisatie van het eerste verplicht jeugdtornooi van de V.T.V. voor de beide Vlaanderen toevertrouwd. Thans telt Tennis Club Temse een 320-tal leden. De klub doet opnieuw grote financiële inspanningen. Dé terreinen worden volledig hernieuwd en een viertal wordt er omgeven door een moderne verlichting. Als tennisklub met wind in de zeilen heeft Tennis Clu Temse dan de volgende bezetting: leden-beheerraaj v.z.w. de dames Jeanine Wauters, Lea De Caluwé Brys, de heren Achilles Braeckman, Jef De Caluwé en Pierre Van Der Gucht. Het spportbestuur van Tenni Club Temse: dokter Jan Poort (voorzitter), Jef D Caluwé (onder-voorzitter). Lea De Caluwé-Brys (se kretaresse), Pierre Van Der Gucht (penningmeester en de raadsleden Ilse Merckx, Chris Merckx, Guy Vai Biesenbroeck. Luk Van Daele en Luk Verhaegen. Roger Van Laer uitsluitingen zijn slechts toepassing van artikel IIbis van de statuten van de ge meentelijke sportraad. Ver der werd ook beslist om een aantal klubs, die vrij spora disch iemand afvaardigen naar de vergaderingen en/of aktiviteiten van de sport raad, een verwittiging te sturen. Het zijn: de schutters van de liggende wip van Kemzeke. tennisklub «Ste- dekene» en de liefhebbers- voetbalklubs FC Heik FC Safari en FC Van Ho< Voor de volgende verg ring worden weer ölle k en verenigingen verwc want naast de bespre van de massajogging, eventuele overeenkt met een lokaal radiostc en de resultaten van b sportweekeinde staat oo verdeling van de subsj™ op het programma. ure DeM onze kaars helemaal Badminton De provinciale kampioenschappen die dit weekend te Bazel plaats hebben zijn voor klubsekretaris Paul Panis niet stimulerend. Want voor zijn klub is de verplichte deelname van alle reeksen i.p.v. de Cl - C2 reeks op hun jaarlijks tornooi een dure investering. Reeds de achtenvijf tig bekers tegenover de tweeëndertig die Scaldis op hun tornooi einde september uitreiken zijn financièel een dum per in de klubkas. HET WORDT DONKER BOVEN DAKNAM.. CS Brugge - SC Lokeren 3-0. Laroy had aan Sanders een lastige klant, doch zelden kon de Cerclespits een duel winnen, (hdv) De P.B.O. geeft aan de orga niserende klub evenmin speciaal voor deze gelegen heid ontworpen trofeeën. En twee keer op één seizoen het gemeentebestuur lastig val len zit er niet in. Is de organisatie van een provinciaal kampioenschap in niets verschillend van een tornooi dan schijnt het toch in Oost-Vlaanderen een probleem te zijn om twee keer op een badmintonsei- zoen een sporthal voor een geheel weekend te huren. De supporters die naar een kompetitiewedstrijd volley komen kijken schijnen meer op te brengen dan badmin tonners die een volledig weekend de sportzaal en bar overrompelen. Volgende organisatie die waarschijnlijk te Temse zal plaats hebben wordt ook om deze reden in het najaar georganiseerd. Drieëntwintig en vieren twintig april komen er van de zes A-spelers die onze provincie toch reeds telt drie naar Bazel. De Wase meis jes De Boeck uit Temse en Marie-Claire Godts uit Sint- Niklaas en Nadia Tecqmen- ne van de Lebbeekse ama teurs die kortgeleden A2 werd zullen in de B-reeks worden opgenomen. Dirk Van Avermaet en Jos Verbe- ke van de Mintons uit Sint- Niklaas kunnen door fami liale verplichtingen niet deelnemen. Siegrid Schel- straete van Gentse is er dus ook deze keer niet bij. In totaal nemen 147 spelers deel waarvan traditioneel de C-reeks de grote massa vertegenwoordigt. Dit aan tal komt uit zeventien klubs. Zes klubs vinden hun spe lers dus niet geïnteresseerd voor deze kampioenschap pén. Mogelijk een gevolg van hun rekreatieve rich ting? Nieuwelingen als Lo- vendegem en 't Veerle die ongeveer twee jaar bij de Liga zijn aangesloten ma ken hun opwachting. Bij deze organisatie blijven er vele vragen onbeant woord. Waarom bijvoor beeld moeten er telkens klubs beschikbaar worden gevonden om deze kam pioenschappen te orga* ren? Kunnen de verantwl delijken van de PBO ditl niet? De winst zou dan de provinciale kas waar projekten om badl ton meer te propager«| trainingsprogramma s het spelniveau in onze i vincie te verbeteren. Ietsf over na te denken distriktsvergadering april waar de nieuwe 1^ bestuursleden zullen den gekozen. Pluizend in de korte h riek van de P.B.O. ontdeli nog dat de eerste provinB le kampioenschappen tel Martens-Latem plaats C den en de tweede te 9 Niklaas. Het derde staansjaar waren er a kampioenschappen de P.B.O. uiteengeval! was. Deze P.B.O. is on«' tussen nog steeds niet hfi nigd; of kan je drie nog bff" werkende bestuursle<| een provinciale raad i men? Deze korte legende om t Kfj( maals te drukken op heti lang van het nieuwe vo stel van interklubverc De woordelijke Rudy WeyniBrugc uit de distriktsraden two 1982-1 P.B.O.-bestuursleden te treren. Na de provinciale Mi"!"" pioenschappen dit weekt 9 uitkijken naar zesentwi ®ar april dus! Vaas L 'oescl ttrijd kunn< CS Brugge - SC Lokeren 34). Hoogenboom duikelt gepast de bal uil de voelen van CS Brugge - SK Lokeren 3-0. Met deze kopstoot lukte Geert Brouckaert. (hdv) Beheydt het eerste doelpunt voor Cercle. (hdv) Roni Voorzitter Hugo Cools, ondervoorzitter Freddy Goossens, schatbewaarder e voe Goedgezelschap, sekretaris Jean Cleemput en de bestuursleden Wil tv Leys, Fran *n dc Saerens, Marcel Van Nieuwenhove en Luc Cleemput van de supportersklub Geren «izoei van KSC Lokeren uit het café Rigo te Baasrode overhandigen aan Petra Ringoot (II krd? Schippersdijk 28 te Baasrode de eerste prijs van de wekkerwestrijd: een prachtige siai «Vor klok. v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 24