óetbalmeesterschap Beveren vierde plaats iBeveren: sterk, veel talent maar ook grillig» Voor 75.000 fr. beveiliging op Beveren? Voetbaluitslagen Hugo Aerts Braems-Pauwels blijven. Maar wat met Danny Pfaff 1-Nationale \Match van de week jeren lijkt geei bekwaam hen •ren-Club Brugge 4-0. Nilsson scoorde het derde doelpunt, (dw) KOM JANTJE ,GA MAAR MET DE KNIKKERS SPELEN: DEZE STOEL IS VOOR DE kV GROTE MENSEN' VOETBAL De Voorpost 22.4.1983 31 Het Sportkomitee van de B.V.B. heeit geantwoord op de vraag van SK Beveren om de boete van 75.000 fr., op gelegd wegens incidenten na de wedstrijd tegen Lier- se, te vervangen door wer ken die van aard zijn om de veiligheid van spelers en of ficials te verhogen, een mo gelijkheid die door de Bond wordt opengelaten. Het Sportkomitee nodigt SK Beveren uit een bestek te laten geworden van de ge plande werken, teneinde toe te laten de omvang ervan te evalueren en de latere even tuele uitvoering na te gaan. Ede-Oudenhove 3-1 1* Nationale Moerbeke-Nieuwerkerken 2-3 SK Beveren-Club Brugge 4-0 Deftinge-Kerksken 0-0 Cercle Brugge-Lokeren 3-0 3* Provinciale D 2* Nationale Herdersem-Heikant 0-3 Charleroi-SK St.-Niklaas 3-1 Berlare-TK Meldert 1-2 E. Aalst-Boom 3-2 Baasrode-Sombeke 2-3 Schellebelle-Haasdonk 3-0 3* Nationale Excelsior-W. Moorsel 1-0 E. Zele-Un. Hutoise 2-0 Boonwijk-Grembergen 1-3 VK Ninove-J. Lede 1-0 Stekene-SK Aalst 1-0 Bevordering A Bazel-Kallo 2-1 VW Hamme-SK Londerzeel 3-1 4' Provinciale C 1* Provinciale SK Lokeren-D. Beervelde 4-1 SK Lebbeke-Lovendegem 2-1 HO Kalken-Val. Overmere 1-0 Lokerse-Brakel 3-0 4* Provinciale G Dendermonde-Heirnis 0-1 Aaigem-Hillegem 3-0 2* Provinciale A Serskamp-Smetlede 0-0 Evergem-Melsele 2-1 Mere-Erpe 4-1 Maldegem-Vrasene 3-0 4* Provinciale H Kemzeke-St-Gillis-W. 1-1 S. Moorsel-Baardegem 0-2 Sint-Pauwels:Oostakker 2-3 Welle-Opstal 0-2 2-0 Temse-Robur 1-1 Doggen-Opdorp 2* Provinciale B Appels-R. Lebbeke 1-1 Wieze-Nevele 0-3 Wichelen-Iddergem 1-0 Buggenhout-Pollare 0-1 Schoonaarde-Lut terzele 5-0 E. Meldert-Appelterre 1-2 Gijzegem-Hofstade 4-3 Oudegem-St. Denderleeuw 1-2 4* Provinciale I Zulte-Sint-Gill. -D. 2-1 Sinaai-Kl. L. Vrasene 0-2 3* Provinciale C Hoogeinde-Kruibeke 2-1 Eist-Terjoden 2-2 Waasmunster-Kieldrecht 4-1 Voorde-Burst 3-0 WB Sint-Niklaas-Tielrode 0-0 Bambrugge-Meerbeke 5-0 Gerda-V errebroek 1-0 Herzele-Okegem 2-4 Rupelmonde-Moerbeke 3-2 Etikhove-Heldergem 1-0 Klinge-Str. Stekene 1-0 ledige wedstrijden. Er ging veel mis. Kwetsu ren, breuken. En dan de overgang van een echte proefploeg naar een semi-profklub. Bij Anderlecht was er voor ons alleen maar voet bal, alles werd voor je geregeld. Bij Beveren wordt er pas om halfzes getraind, men werkt er met een groep vrienden en kan makkelijker zijn persoonlijkheid botvieren. Beveren speelt dit seizoen sterker. Ja. Vorig seizoen speelden we met twee spelmakers. Dat liep niet altijd even vlot. Schönberger en Van Moer zijn twee virtuozen met de bal. IJzersterk in het korte spel. Maar de bal bleef al eens te lang hangen. Nu, me.t bijvoorbeeld Stalmans of Schoofs, komt er plots meer diepgang en de spitsen scoren ook veel meer. Als een ploeg faalt in trefkracht ligt dat trouwens nooit aan die spitsen alleen. Afwerking is eigenlijk een zaak waar de ploeg als geheel bij betrokken is. Anderlecht Bij Beveren denkt men nu ook al aan de volgende topper die op Freethiel moet worden uitgevochten. Op zaterdag 7 mei komt titelkan didaat Anderlecht op bezoek. Voor Ronny Mar tens een speciale match? «Voor mij betekent spelen tegen Anderlecht niet meer dan voor de andere spelers van Beveren. Nu ik in het andere kamp sta besef ik wat het voor de meeste voetballers betekent om tegen Anderlecht te winnen. Iedere ploeg is tegen Sporting dubbel gemotiveerd. Dat is Be veren tegen topploegen trouwens altijd. Zo Beveren steeds even gekoncentreerd aan het werk begon, dan was er nu al lang geen twijfel meer over het wel of niet halen van een Uefa- ticket. We hebben punten weggegooid. Thuis tegen Tongeren, tegen Seraing, tegen Ware- gem en tegen Lierse. Te grabbel gegooid. Dat is natuurlijk voetbal maar het blijft jammer. Be kijk eens de rangschikking. Met die vier punten erbij staan we op twee punten van Anderlecht en strijden we nog mee voor de titel. Een ploeg met Europese ambities mag zich tegen mindere voetbalgoden thuis geen puntenverlies veroor loven. Beveren is een sterk elftal. Veel talent. Jaspers, Baecke, Lambrichts, Theunis, Schön berger, Albert, Creve, och ik zou ze allemaal kunnen opsommen, goede voetballers toch. Maar grillig. Groot in grote omstandigheden en de week daarop dan weer slecht tegen een kleinere ploeg. Het zegt toch wat dat we aan de eerste twaalf ploegen uit de rangschikking thuis maar drie punten moesten afgeven en aan de laatste zes al vier thuispunten kwijtraakten. Zoals we nu spelen kan dat bijna niet meer. Zoals het nu loopt heeft niemand redenen om ontevreden te zijn.» Om de veertien dagen blijft SK Beveren de koppen halen van de sportbladzijden in onze vaderlandse kranten. Na Standard en Lokeren werd nu ook Club Brugge met een zware opdoffer weer naar eigen stadion gestuurd. De sterke resultaten van de laatste weken hebben de sfeer in het toch altijd al goede huishouden van de Waaslanders nog leuker ge maakt. Iedereen is tevreden met de huidige situatie en de Beverense verantwoordelijken zouden daaraan zo weinig mogelijk willen veranderen. Het trainers duo Braems-Pauwels eindigt het eerste jaar samen werking op een fantastische wijze en niemand denkt eraan daar voor volgend seizoen verandering in te brengen. De spelers liggen bijna allemaal nog onder kontrakt en bijna iedereen zou het geweldig aardig vinden mocht hij bij de geel-blauwen blijven. Danny Pfaff speelde zaterdag een sterke wedstrijd en trainer Braems citeerde na de partij de jongere broer van nationale doelman Jean-Marie bij de uit blinkers. Nu is het precies omtrent Danny Pfaff dat er de meeste twijfels blijven. Danny kwam dit seizoen weinig in de Beverense stukken voor en zelfs op de bank was er voor de 25-jarige Pfaff maar zelden plaats. Toch speelde hij tegen Standard en zaterdag tegen Club Brugge goede partijen. De ruime Beveren se kern speelt hem blijkbaar parten. De aanwerving van Lambrichts en het blijven van Philippe Garot maakten dat Pfaff alleen nog bij onvoorziene omstan digheden op het veld kwam. Zo kan het niet verder, meent Danny. Dan maar liever een stapje terug en bijvoorbeeld bij een tweedeklasser wel speelgelegen- heid krijgen. Met Harelbeke zouden de onderhande lingen trouwens al ver gevorderd zijn. Indien Beveren echter met serieuze voorstellen over de brug komt blijft het goed mogelijk dat ook volgend seizoen nog een Pfaff op Freethiel evolueert. (h.a.) tren-Club Brugge 4-0. Ronny Martens scoort hier een mooi tweede doelpunt, (dw) Totaalvoetbal: Beveren-Brugge 4-0 UEFA «We hebben nu een rijtje van 10 op 10» srdagavond voerde SK Beveren op een haast uitverkocht Freethiel, bij een voetbalweertje, opnieuw een geweldig partijtje voetbal op. De kleurrij kregen nog maar eens een wervelende show met negentig minuten totaalvoetbal en daarbij een behoorlijke korf doelpunten. Dat de tegen- van SK Beveren daarbij Club Brugge was, maakte voor de Waaslanders uit. Het meesterschap van geel-blauw was gewoon overdonderend zodat de, aanvankelijk erg rumoerige, Brugse spionkop na afloop beleefd het boog voor zoveel voetbaltalent. doet aan de rian- zege een uitzonderlijk zaak want de ploeg Braems-Pauwels over de rug van Club naar de Europees zo vierde plaats, de Waaslan- kaarten in voor een Uefaticket Schönberger en zijn nu over de grasmat andere die kaar- uit de handen te was nochtans naar het Waasland en de laatste uit slagen van de Westvlamin gen hadden ook menig geel- blauw supportersgemoed op de proef gesteld. Maar Beve ren presteerde zaterdag avond in eigen huis weer onweerstaanbaar. Het klas- severschil was duidelijk merkbaar en alleen in het eerste kwartier konden de bezoekers hun rumoerige supporters nog even in de waan van mogelijke punten- winst laten. Toen was het trouwens via een weer hard- werkehde Erwin Albert al 1- 0 geworden. Toen bleek ook al dat bij Brugge het mid denveld nooit voet op de Freethielmat zou krijgen. Schönberger, zij het minder opvallend, dirigeerde toch weer prachtig en met Theu nis en Stalmans kreeg hij twee bekwame Limburgse foeriers. Brugge probeerde zich van die eerste opdoffer hoe dan ook te herstellen maar precies in die periode toonden de Beverense spit sen hoe spitsvondig ze in feite wel zijn. Regisseur Schönberger stuurde Ronny Martens aardig in de diepte en de Deftingenaar liet een, ook al, onzekere doelman Van de Walle geen kans. Brugge kreeg het bij de eer- Beveren-Club Brugge 4-0. Albert scoorde het eerste en het vierde doelpunt, (dw) ste echte lenteavond plots Na rust ging Brugge wat zeer koud en had het erg nadrukkelijker op zoek naar moeilijk om zich aan die een aansluitingstreffer en diepvriessituatie te onttrek- De Wilde had wel even ge- ken. Beverens machine luk toen Ceulemans hard op bleef zeer soepel draaien. de lat besloot. Het werd toen opnieuw zeer rumoerig op en rond de grasmat. Tot wanneer Theunis en Mar tens aardige lijnen gingen uittekenen en Nilsson de bal tenslotte maar zelf voorbij zijn eigen doelman legde. De 3-0 cijfers vonden zelfs de Beverense supporters vol doende maar de mannen in geel-blauw shirt bleven er voor zorgen dat hun trouw publiek zich niet verveelde. Erwin Albert ging traditio neel nog een paar keer in de fout bij de afwerking maar dat nam niemand hem nu nog kwalijk. Men gunde de bezoekers misschien zelfs nog een eerreddend doel punt maar Ceulemans had weer meer oog voor de staak dan voor de ruimte die ach ter doelman De Wilde open lag. Theunis, onvermoei baar. lag aan de basis van een vierde Waaslands doel punt dat de Brugse afgang nog duidelijker vormen gaf. Danny Pfaff, door de onbe- schikbaarheid van Lam brichts weer in de ploeg ge haald en zaterdagavond net als zijn maats bijzonder goed op dreef, bleek een ideaal aflossingspunt. Hij schoof de bal naar Erwin Albert die nu, enkele meter voor doel. een bewegingloze Brugse doelman makkelijk voor een vierde maal onder uit hielp. Beveren verzorgde zo op nieuw een grote voetbal show. Zonder tierelantijn tjes. Totaalvoetbal. Het bracht de Waaslandse ploeg geen windeieren. De vierde en laatste Europese plaats. Beveren speelt de laatste tijd met een onbe sproken meesterschap. «Tien op tien», zei trainer Braems. «Maar er wachten ons nog vijf zware opdrach ten voor we definitief kun nen juichen. We moeten ons nog geen illusies maken. Het worden vijf topmatchen. De komende weken mogen we geen steken laten vallen». Het geel-blauwe suppor- tersheir was daarvan zater dagnacht heilig overtuigd. Club Brugge wellicht ook. Hugo Aerts De wedstrijd tussen SK Beveren en Club Brugge zou bij de afrekening van het seizoen 1982-1983 wel eens als de sleutelmatch om de itrijd voor de vierde plaats naar het archief kunnen gaan. SK Beveren kwam suksesvol uit bet gevecht. Geel-blauw won met 4-0. klom War die zo gegeerde vierde plaats en de Waaslandse kassier moest het hoogst aantal beschouwers van het seizoen tellen. [Maandag genoten de spelers nog na. Ronny Hartens, toch weer zeer goed zaterdagavond, lacht toch ook al aan het verdere verloop van »ze vaderlandse voetbalkompetitie. De strijd I hoegenaamd nog niet voorbij. I «Winnen tegen Club Brugge betekent voor peveren toch nog wat meer dan een zege tegen ten middenmoter. We waren trouwens niet erg Jerust in de afloop van deze wedstrijd. Brugge bad de laatste weken toch ook sterk staan Ipelen. Gelukkig maar dat Beveren zelf na de Hnterstop opnieuw naar zijn topvorm is ge- Jroeid. We hebben nu een rijtje van 10 op 10 ïemaakt. De vijf punten achterstand op Brugge lebben we omgevormd in één punt voorsprong. Dok Lokeren, Gent en Waterschei gingen we foorbij. De vierde plaats hebben we nu in eigen kmden». an Moer Ronny Martens zelf staat momenteel erg sterk li9 voetballen. Maakt ook veel gemakkelijker an ten doelpunt dan dat het tijdens de voorbije eizoenen het geval was. Wat is er dan veran- /jfwd? Vorig seizoen speelde ik slechts zestien vol- Ronny Martens van SK Beveren. (arch)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25