Derde nederlaag op rij voor Sportkring Sint-Niklaas Aalst... moeilijke zege Zege houdt spanning in degradatiestrijd I Aalst: supporterspubliek verwacht mooi seizoeneinde Gasten behouden de tweede plaats ,»Tï dmde>i'k Vlak 'e kU"°8" "f Voorsprong ging verloren Anticlimax Schorsingen door het P.C. Oost Vlaanderen Soitje Moyson: «Gemis aan ervaring» J.P. Borremans: nieuwe trainer van Eendracht Aalst 32 - 22.4.1983 - De Voorpost VOETBAL 2' Nationale Eendracht Zele-Union Hoei 2-0 De uitpartij in Charleroi tegen het plaatselijke Sporting heeft dus niet de verwachte wending ten goede opgeleverd, waardoor geel-blauw definitief zijn kansen kon veilig stellen voor de eindronde. In de ploeg waren weer enkele wijzigingen merkbaar ten opzichte van voorgaande wedstrijd: zo verhuisde Mark Noè terug naar het middenveld en werd de funktie van laatste man aan Eddy Lodewijckx overgedragen. Gino Nijs werd zodoende voorstopper. Verder verdwenen zowel Van Wambeke als Lacroix naar de bank en waren zowel Fred Truyens als Swat lanssens van bij de start present. Alle goeie bedoelingen ten spijt was de wedstrijd- aanhef gewoonweg drama tisch voor de Klaaskens. In de vierde minuut kende scheidsrechter Mod ave im mers een strafschop toe wanneer een lobbal van Mi- geot öp de arm viel van Jef Beirinckx en dit op de rand van de fatale zone. Claude Deproodt benutte deze unie ke kans en dwong de Waas- landers zodoende tot een forcing. Dit bracht de Nollet- formatie ook op onder de leiding van een klaarziende lanssens. Ook de voorste twee SK'ers hadden er zin in en dat werd even na het kwartier ook gedemon streerd door Vandenhende. wanneer deze een vrijschop bijzonder zuiver op het doel- hout plaatste. Danny had bij de volgende aanval weer een goeie reaktie maar werd meedogenloos gesand- wichd door twee Karolin- gers. Deze fout werd door scheidsrechter Modave weggewuifd. Aan het half uur werden de scheidsrech terlijke kapriolen al te bar. Een behendige aktie op links mondde uit in een doodgewone botsing tussen een aandringende veldspe- ler - Truyens - enerzijds en doelman Bauters aan de an dere zijde. Laatstgenoemde bleef daarbij echter zo lang en overdreven over het veld rollen dat iedereen het bijna komisch vond, maar niet spelleider Modave. Hij liet zich daarentegen nog wat misleiden door de proteste rende thuisbacks en stuurde Fred zowaar naar de kleed kamers. Deze onbegrijpelij ke beslissing stak het bezoe kende offensief natuurlijk stokken in de wielen en werkte daarentegen een tweede lokale treffer in de hand. Philippe Migeot rukte even voor de pauze onweer staanbaar op en schoot de bal schitterend in de winkel haak, na keurig aangeven van Royet. De Waalse aanvoerder Migeot besliste de wedstrijd aan het uur met een achter waartse kopbal (2-0). Tevo ren had vooral MacGinley zich onderscheiden in het missen van valabele kan sen. Dit was allemaal een gevolg van de bijna onblus bare aanvalslust van de Waaslanders die meerdere goeie aanvallen opzetten. maar steevast tegen de sterk georganiseerde Hene gouwse defensie aanliepen. Bij meerdere pogingen werd Danny Vandenhende bikkel hard aangepakt en werd hij ten genendele in bescher ming genomen door home- scheidsrechter Modave. In tegendeel, bij een zoveelste aanslag had Danny de ijde- le moed om zijn toegetakel de benen aan de scheids rechter te tonen, wat hem prompt een boeking ople verde. Naar het einde toe achtte Leon Noliet het geraadzaam om diezelfde Vandenhende te vervangen door Van Wambeke en werd ook de duidelijk vermoeide Jans- sens vervangen door La croix. De aanhoudende inzet van de Sint-Niklase spelers werd pas in de 80ste minuut «beloond» met een eerred- dend doelpunt van Mark Noe. Uit al het voorgaande kan gemakkelijk afgeleid wor den dat geel-blauw vooral door een partijdige leiding de das werd omgedaan. Een bijzonder betwistbare straf schop tegen, twee grove fou ten op Vandenhende (welke onbestraft bleven) binnen de grote backlijn, de bijna lachwekkende uitsluiting van Truyens, dat is een vluchtig overzicht van de 'prestaties' van de heer Mo dave. Het is dan ook niet mogelijk dat het 3-1 resul taat een juiste weergave biedt van de wedstrijd zelf. Het is Noliet en zijn pou- lains aanbevolen om enkel de positieve aspekten uit deze partij te weerhouden. Een onvermoeibaar strij dend Sportkring waarin het sterke optreden van Danny Vandenhende zeker mag be klemtoond worden en waar uit ook de konditie van Truyens en Janssens duide lijk verbetert en bijgevolg het middenveld de zo nodi ge stevigheid terug krijgt. Of de eindronde nu wel of niet bereikt wordt, zal gro tendeels zondag aanstaan de uitgemaakt worden wan neer Berchem Sport, tot voor enkele weken nog gedood verfde degradatiekandidaat nummer één, naar de Wa- termolendreef komt. In deze match zal voldoende naar voor komen of de Waaslan ders nog enige pijlen op hun boog hebben. Indien deze match wordt verloren, is het maar best dat de Klaaskens niet moeten deelnemen aan een dan uitzichtloze nakom- petitie. (m.n.) De Zeienaars hebben na him verdiende overwinning op 61ste minuut kreeg Mare de sterk defensief spelende Walen hun kansen op een Cooreman toch wat hem net mogelijk behoud in derde klasse gaaf gehouden. De ope- voordien was mislukt. Toen ningstreffer kwam er uiteindelijk na een heeelijk af stands- kaprioleerde een inzenden schot van Mare Cooreman waartegen de 17-jarige debute- Van De Brabander via zijn rende doelman Jamet geen verhaal had. Het pad naar de arai en d© staander buiten, zege was geëffend zodat Jaak Goossens tien minuten later een logische eindstand kon vastleggen. ,W. :nc el :rc b Eendracht Zele heeft de laatste weken duidelijk een remonte ingezet die hen in een tijdspanne van veertien dagen terug op één punt bracht van gebuur Lede. Bij deze konkurrentie krijgt de fusieploeg nu het zwaarste programma af te werken dat start met twee uitwedstrij den naar leider Jette en Die- gem. In theorie een quasi onmogelijke opdracht in vergelijking met de taken van hun tegenstanders die zich situeren in telkens twee thuismatchen. En toch mo gen de Zeienaars hun kans gaan, dat is in het recente treffen met Hoei nogmaals bevestigd. Negentig minu ten lang hebben de lokalen als het ware stormloop ge houden op het doel van hun tegenstrever. De einduitslag had gerust de rustscore kun nen wezen maar de Walen trokken een levende muur op voor de jonge doelman Jamet. De gastheren bleven bestendig de doelmond be stoken en dit resulteerde zich in drie doelkansen. Een kopbal van Plaetinck zoefde via het hoofd van Verdin en de dwarsligger net over. Na dat Jamet heel wat kopbre- kens had met een kapriole- rende bal van Geens hield hij zijn jonge opponent twee maal van een treffer. Eerst pareerde hij een goed ge richte kopbal en net voor rust ging hij gepast in de voeten van de in snelheid oprukkende Zeienaar. Op de Een pracntige aanval opge bouwd via Jacobs en Goossens eindigde na een kraaknette dubbelpas met Bordui voorbij Jamet en met een was het lot van de Wa len beschorten. Eenmaal braken zij nochtans leven sgevaarlijk uit toen Segers drie minuten blessuretijd toevoegde aan de eerste helft. Kinsiona schoot de voorzet van Champagne ragkelings naast. Het enige weerwerk kwam van schut ter Servais. Tweemaal was doelman Van Puyvelde bie- zonder attent. In de slotfaze kregen Pieters en Bordui elk nog om beurt de bal niet voorbij de Waalse goalie die een meer afgetekende over winning verhinderde. Het doelpunt van Mare Ca man deed de auteur kwestie blijkbaar go Cooreman liep sinds g« me tijd de goede koi achterna en ditmaal zijn fikse kanonbal eei ponent van een gr< vertrouwen. «Het was gi ik dertien of veertien geleden dat ik nog scoorde. Wanneer het trouwen terug is moet toch eens lukken. Wij li thans naar elke toe. Deze zege was n< kelijk om onze kansei een mogelijk behoud houden. Met een vijf opl zullen wij niet ver vai redding zijn. Nu het mi in de ploeg terug gevechtsklaar voor elk< dracht». Joost Het ziet er naar uit dat Rudy Vermeulen zondag a.s. ter gelegenheid van de thuiswedstrijd tegen Stade Leuven de kans krijgt om een wedstrijd «vol» te maken. Deze jonge middenvelder - die geen beste maat was van Ivic - werd door de Zuidslaviër naar de B-kem verwezen. 'Gebrek aan inzet op de trainingen' luidde Ivics rapport. Nu mister Ivic Eendracht heeft verlaten, om zich te gaan bemoeien met zijn onmid dellijke toekomst, werd Vermeulen door hulptrainer Taelemans terug opgevist. Tussen haakjes, ook Tae- lemans verlaat Eendracht om zijn meester Heylens in Seraing te gaan bijstaan. Wie zijn opvolger wordt staat nog niet vast, al beschikt het Eendrachtbestuur over een lijstje met serieuze kandidaten. Volgende week wordt die knoop doorgehakt opdat de nieuwe oefenmeester J.P. Borremans over een waardige ad- junkt zou kunnen beschikken. Ondertussen vernamen we dat aan het elftal dat in extremis Boom overwon niet te veel zal getimmerd worden, al moet rekening gehouden worden met het feit dat Sergeant (ontste king van de achillespees) en Geert Van Roy op het ziekenrapport vermeld blijven. Stallaert, verlost van een zware medikatie na zijn wekenlange depressie, speelde tegen Boom plots tegen een hoger rendement en blijft derhalve behouden op de rechterbackplaats. Anderzijds wordt verwacht dat én Kingamambo én Ferrera nog eens extra uit hun sloffen schieten om het moeilijke en veeleisende Aalsters publiek te bespa ren van een slechte herinnering. (abl) Klauwaerts Kemzeke - Sporting Sint-Gillis: 1-1 lander. Voorzitter Daeleman zou echter de voorkeur ge ven aan een landgenoot, mede door het feit dat die Nederlander zich als prof trainer presenteert en dat ligt financieel wellicht iets te hoog voor de Eendracht- schatbewaarder. In ieder geval verdwijnt Ivic van het toneel. Hij coachte zondag voor de laatste maal het Eendrachtteam en gaat zich in de loop van de volgende weken bezighouden met zijn eigen «zaken». Ook hij moet nog een ploeg van formaat op de kop kunnen tikken. Na zijn ontgoochelingen bij Ajax en dit seizoen bij An- derlecht blijft het voor de (Per) wmouu wu iiuiwi» iw»iu» een zoeken en tasten om zijn veren, na het plotse afhaken van voetbalVennis op h„ hoog Wie dacht dat deze partij maar een zoutloze bedoe ning zou worden, kwam lichtelijk bedrogen uit want beide ploegen wilden ken nelijk het seizoen in schoon heid afsluiten en leverden een pittige wedstrijd af. In de eerste helft waren het vooral de bezoekers die het hoge woord voerden maar pas in de slotminuten van die periode aan een ver diende voorsprong raakten. Patrick Dullaert kon een pri ma center van Betoncelli in doel verlengen. Na de kampwisseling bracht de thuisploeg gelei delijk de wedstrijd in even wicht met een werkelijk voorbeeldige inzet en bijna niet te missen kansen. Zo raakte Regis De Maeyer met een onvervalste loeier na puik voorbereidend werk van Van Hecke de dwarslig ger. In de tegenstoot bleven de jongens van trainer Da- neel dreigen en was het voor hen een tegenslag dat de scheidsrechter een haak- fout op Betoncelli door de vingers zag. Even na het uur ging de Klauwaertsformatie weer massaal in de aanval en was het uiteindelijk Mare Van Himste die het leder voor doel schilderde. Daar stond Gerry Stremersch klaar om makkelijk te skoren. Deze gelijke stand was ze ker verantwoord maar de Kriekepittenaars wilden nog meer en voerden doorlopend het overwicht met welis waar nog wel kansen maar niet zodanig dat keeper Van Hoecke in verlegenheid raakte. Dit gelijkspel betekent ten slotte dat de Sintgillisnaars na een bijzonder verdienste lijk seizoen uiteindelijk be slag leggen op een fraaie tweede plaats. Ze hebben dan wel evenveel punten als Robur maar halen het met meer gewonnen wed strijden. Manil Evergem - Svelta Melsele: 2-1 De Melselenaars zijn er niet in geslaagd om het seizoen dat de kennismaking met tweede provinciale moest brengen, succesvol af te sluiten. Toch mag gesteld worden dat de ploeg van trainer Declercq het er bij zonder goed heeft afge bracht, wat duidelijk wordt geïllustreerd met de vierde plaats welke men in de eindstand bekleedt. De wedstrijd van jongstle den zondag was zeker niet voor juffrouwtjes aangezien de thuisploeg kost wat kost de vijfde plaats wou inreke nen en daarvoor was winst vereist. De gemoederen be koelden een beetje rond het halfuur nadat Versprille van Evergem Center en Waas- lander Beek werden uitge sloten. In de eerste helft ge beurde nog meer, zo bijvoor beeld wanneer de uitgebro ken Waem door keeper Lip pens werd neergehaald. De juiste penalty werd keihard ingeschoten door Van de Velde. De thuisploeg vond echter algauw weerwoord en lukte er zelfs in om nog voor de pauze intrad, de stand bij te krikken. Een bij zonder goed genomen hoek schop werd door Hallaert knap binnengekopt. Na de verfrissingen beukte de gastploeg hevig op de versterkte Center-verdedi ging en moest daarna de lokalen aan bod laten ko men. Een flater van formaat bracht de bvergemnaars uit eindelijk de overwinning: een inzenden van Matthys werd door een drietal Svel- tanen gemist en de steeds waakzame Hallaert gaf doelman Heyvaert het na kijken. Ondanks deze verliespartij stelden de Melselenaars de vierde plaats veilig en kan de voorbije kompetitie als geslaagd omschreven worden. Manil Maldegem - Herleving Vrasene: 3-0 De laatste match van dit voetbaljaar werd door de wit-zwarten zeker niet aan gegrepen om een grootse prestatie af te leveren. Het ging dan wel naar een zwakkere tegenstander, dit volgens de cijfers toch, maar dat bleek zelden op het speelveld. Van bij de aanvang grepen de grensjongens het initia tief en konden ze zich wel dra optrekken aan een vroeg doelpunt van Van de Velde in de 6de minuut. Herleving speelde hierdoor aange spoord wel goed mee, maar zag ettelijke kansen via Janssens en Lardenoit naast gaan. De thuisploeg liet dit bezoekend offensief rustig overwaaien en kwam dan weer als gevaarlijkste ploeg aan de oppervlakte. Een tweede doelpunt viel juist voor de rust via Verheire en dat was op een psycholo gisch slecht moment voor de Vrasenaars. in de tweede helft boden de Waaslanders geen merkelijke tegenstand meer en was de thuisploeg duidelijk de beste. Dit werd met een derde doelpunt uit gedrukt door Baert. Met deze nederlaag komt er dus een einde aan een moei lijk voetbaljaar voor de mannen van trainer Rudy Goemaere en hulptrainer Willy Buys. Het zag er im mers lang naar uit dat Her leving in de degradatiestrijd zou verzeild raken, tot in de maand november wanneer men na enkele duidelijke winstpartijen naar de mid denmoot opschoof. Nader hand kon men deze succes rijke periode niet voortzetten en moest men zich naar het eind van de kompetitie nog even reppen om volledige zekerheid te verkrijgen aan gaande het behoud. Inmid dels is het zeker dat Herle ving volgend jaar wordt ge leid door Freddy Buyl. De laatste echte «leeuw» wordt voor 1 jaar speler-trainer. Manil Eendracht Aalst had tegen Boom alle moeite van de wereld om de volle buit aan huis te houden. We willen zelfs opperen dat de thuisploeg in feite meer kreeg dan ze verdiende. Eendracht speelde met een stijgende en dalen de kurve. Het presenteerde een prima eerste kwartier met tal van goede invallen, ging daarna te veel spelemeien op het middenveld waar ook Boom een aardig woordje mee praatte, maar bracht gelukkig tijdens het laatste kwartier voldoende morele kracht op om op de valreep nog de beide punten binnen te rijven. In deze wedstrijd kwam dan toch weer duidelijk tot uiting dat vooraan bij Aalst een element ontbreekt dat met kopballen uit de voeten kan. In feite ligt Steyaert, die telkens vanuit de achter ste gelederen naar voren diende te rennen om zijn hoofd in de lucht te steken, aan de basis van de nog onverhoopte terugkeer van zijn team. Hij had het tijdens het laatste kwartier van de wedstrijd wel enigszins ge makkelijker gekregen nadat zijn bewaker Clement - die als aanvaller geregeld door Steyaert uit de wedstrijd werd gehouden - was ge- èvakueerd. Het verjongde Boom (gemiddelde leeftijd amper 25 jaar) werd na de gelijkmaker van Kingambo totaal door de zenuwen ver raden en miste nadien de nodige ervaring om uitein delijk Aalst in bedwang te kunnen houden. Nu moet ook wel gezegd worden dat Eendracht fel gehandicapt in de arena verscheen. Sergeant, als een zekerheid aangekon digd in de loop van vorige week, bekeek de wedstrijd tegen Boom als toeschou wer. Datzelfde deed ook Jef- ke Cornelis die tijdens de midweektraining een knie blessure opliep en in de loop van de week zal onder zocht worden in Pellenberg of er geen meniscus mee gemoeid is. Eendracht Aalst was dit seizoen een regel matige klant bij dr. Martens. Ook Geert Van Roy diende nog forfait te geven en daar ook Glazer in het gips steekt kan men gewagen dat een halve reservenploeg in het veld stond tegen de Steen bakkers. Al bij al bracht Aalst dat niet onaardig spe lend Boom flink in de pena rie. Boom presenteerde van tijd tot tijd voetbal fris van de lever, maar mist die standvastigheid, de erva ring om probleemloos de rest van de kompetitie te kunnen afhaspelen. Soit Moyson zal beslist nog en kele slapeloze nachten door maken in de loop van de volgende weken. In de schoot van Eendracht Aalst zal over afzienbare tijd een beslissing genomen worden wie voor volgend seizoen trainer wordt bij Van Kemse- ke en Co. Volgens inlichtin gen blijven nog drie kandi daten over, w.o. een Neder- mmm* TÉAl 11 ft I* tr E. Aalst - Boom 3-2. Luk Limpens rukte een paar n langs de zijlijn op om van daar gevaarlijk voor te zet E. Aalst-Boom 3-2. Kigambo, de parel uit de Ivicperiode, scoorde tweemaal tti ma Boom, (per) 19a E. Aalst-Boom 3-2. Manu Ferreira, einde kontrakt en zeker geen gemakkelijke a over financies gaat, kon toch een doelpunt scoren tegen Boom. (per) Twee bookings: Filip Pieters van Sparta Appels, D'Herde Dirk van SK Aalst, Luc De Wilde van SK Kieldrecht. Drie bookings: Johan De Cock vaij St.-Pauwels, Paul Fobé van SV Temse, Danny Roelandt van Nieuwerkerken, Ronny Moens van Nieuwerkerken. Jean-Pierre Van Impe van FC Kerksken, Pierre Moernaut van RC Boonwijk, Patrick Hanselaer van SK Herdersem, Christiaan Bartels van Juventus Schoonaarde, Achiel Meerschaert van W. Gijze- gem. Dirk Vincke van SK Tielrode, Jurgen Penneman van SK Kieldrecht, Freddy De Coster van FC Hoogeinde, Luc Sillis van WS Sombeke, Peter Calle van KI. Kemzeke. Luc Troch van TK Meldert, Franky Heiremans van S. Moorsel en Hans Van Driessche van FC Wieze. De Boomse trainer Soitje Moyson beleefde in het P. Comelisstadion te Aalst een zenuwachtige voetbal namiddag. Zijn ploeg ging uiteindelijk de boot in op drie minuten van het eindsignaal nadat deze lange tijd de indruk had gelaten de volle inzet te kunnen binnenrijven. Bovendien werd hij door ref Deflem uit de neutrale zone verwezen nadat hij het aan de stok had gekregen met één van de grensrechters. Soit Moyson had over die verwijdering van de bank na de wedstrijd volgende uitleg: «Juist vooraleer de Aalster- se aansluitingstreffer was gevallen spuwde Ferrera in het aangezicht van Degelaen. De grensrechter meldde dit feit aan de scheidsrechter met zijn vlagje, maar gebaarde nadien van niets meer nadat de ref het doelpunt van Aalst had gevalideerd. Ik vloog van de bank om hem diets te maken dat hij konsekwent diende te blijven. Dat was te veel voor die brave man. Al bij al zitten we weer flink in de rats met dat nog onverhoopt verlies. Dat is in de eerste plaats te wijten aan het uitvallen van Eddy Clement die tot zijn blessure baas bleef over Mare Steyaert bij de kop duels. Nadien zijn we achteraan zenuwachtiger WmÊÈtk spelen en kwam bij stilliggende fazen het gebrek a ervaring achteraan duidelijk tot uiting,» aldus Boomse coach wiens kontrakt totnogtoe niet hernieuwd. De beheerraad van Eendracht Aalst hakte i loop van deze week de knoop door en koos uit c overgebleven kandidaten Jean-Pierre Borremans c nieuwe trainer. J.P. Borremans. licentiaat in de lid melijke opvoeding en de kinesitherapie, is onbekende in onze nationale voetbalwereld. Hij l geerde als veldtrainer bij RC Anderlecht en vervolgens oefenmeester bij RWDM en RC Mechelell Met dit laatste elftal verschijnt hij nog als trainer v de groen-witte Maneblussers op 1 mei a.s. in 1 Comelisstadion te Aalst. J.P. Borremans onderschre een kontrakt van twee jaar. Buiten de opleiding v de kern. zal hij tevens de jeugdelftallen van nal volgen. Op 3 juli a.s. steekt hij van wal met c trainingen van het fanionteam.

De Voorpost | 1983 | | pagina 26