mpER If.W. Hamme won verdiend zonder groots te zijn Frank Van den Broeck wint zilveren voetbal mrotmiMM Albert Michiels en Kamiel Van Damme kandidaten voor een trainersfunktie bij V.W. Hamme treffers van Hugo Michielsen Herman Van Mossevelde kijkt uit naar ploeg in derde of vierde provinciale Nieuwe oefenmeester tekent vandaag overeenkomst met S.K. Lebbeke Bevordering VOETBAL 1' Provinciale De Voorpost - 22.4.1983 - 33 .W. Hamme heeft het tegen een hardnekkig spelend voerde ze tijdens de eerste helft een bestendig offensief. Uit snderzeel beslist niet onder de markt gehad. Het legde dat overwicht kon slechts één doelpunt worden gepuurd. «1 beslag op de zege. Die overwinning kon als verdiend Dat kwam vroeg tot stand. Chris Van Damme werd ervan orden beschouwd. Toch viel het ons op dat de thuisploeg de auteur. bepaalde momenten nogal wanordelijk akteerde. Wel Jaarna kreeg blauwwit no ||g slegenheid om een defini sve kloof te slaan. Vooraan vlotte het echter niet zoals Vanhaecke bleken besluit- gewoonlijk. Noch Luc vaardig te zijn. De vroegere Schuddinck noch Frankie eerste-klasser liet trouwens W Hamme - SK Londerzeel 3-1. Een gevaarlijk standje voor het Londerzeelse doel. chuddinck was weer in de omgeving, (vh) twee gelegenheden onbe nut. Een eerste keer kreeg hij ongehinderd de kans om de bal in het doelvlak te koppen. Later kreeg hij de opdracht mee om een elfme- tertrap tot een goed einde te brengen. Ook dat lukte niet. Voor de bezoekers beteken de dat een meevaller. Dat kwam na de rust tot uiting. Normaal gezien had Hamme de eerste helft met een 3-0 verschil moeten afsluiten. Dan kon het met een heel wat rustiger gemoed aan de tweede helft beginnen. De bezoekers, opgejut door zo veel bijval, kregen er toen zin in. Vooral toen ze na minder dan tien minuten de gelijkmaker wisten te sco ren. Dat betekende een fer me streep door de rekening van de thuisploeg. Die kreeg van dan af met een biezonder gemotiveerde op ponent te maken. Met nog vijf minuten te spelen was de stand nog altijd in even wicht. Toen gebeurde wat eigenlijk niemand nog had verwacht. Frankie Vanhae cke lukte, tot opluchting van de plaatselijke aanhang een tweede doelpunt. Vrijwel slag op slinger doorboorde Luc Schuddinck daarna het Londerzeelse doelvlak. Op dat ogenblik stond de Ham- se zege als een paal boven water. De vier doelpunten die de toeschouwers te zien kregen, bleken tenslotte een kompensatie voor het min der goede treffen waarvan men globaal genomen ge tuige was. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft de Hamse vierde klas- niet zoveel meer te win nen of te verliezen. Het wor den in feite alleen nog for maliteiten. E.D.M. SK Lebbeke - Lovendegem. Chris Ferket (Lebbeke) springt de hoogste, (c) Toen Frank Van Den Broeck op de 70ste minuut van de wedstrijd Lebbeke-Lovendegem met een fraai schot de aansluitingstreffer lukte voor de Konkelgoedjongens bete kende dat meteen dat hij zich in de laatste wedstrijd van het seizoen kon kronen tot topschutter van eerste provin ciale. pen. Ik M"i Frank Van Den Broeck Bk I J bracht de balans in even- JR# f| wicht en Chris Ferket kegel- Bl k de op tien minuten van het eindsignaal de winninggoal binnen. S.K. Lebbeke ein digde met deze laatste over winning van het seizoen op de derde plaats van de rangtabel. Een uitstekend resultaat volgens klubleider Eric Buytaert. «Onze ploeg is duidelijk in progressie. Twee jaar gele den moesten we nog vech ten om het behoud in eerste provinciale. Vorig seizoen waren we iets sterker en nu leggen we beslag op de der de plaats», aldus Eric Buy taert. Naar we vernamen zal het kontrakt van de Liere naar Frank Braeckmans niet meer hernieuwd worden, terwijl ook Luc Van Hauwer- meiren (vroeger Eendracht Aalst) op de transferlijst wordt geplaatst. Of Jean- Pierre Lippens er volgend seizoen nog zal bijlopen op het Konkelgoed is vrij onze ker Volgens ingewijden zal S.K. Lebbeke in de loop van de volgende weken uitkij ken naar versterking voor de verdediging en gebeurlijk naar een element om het middenveld sterker te stoffe ren. Ook lonkt Lebbeke naar een aanvaller die momen teel nog lid is van een twee de provincialer uit de streek. Men zou via kontrakt aanwerven. Tenslotte voegen we er nog aan toe dat Lebbeke inder daad een goed seizoen heeft gerealiseerd, maar dat het toch dertig treffers moest in- kasseren. Dat is te veel voor een ploeg die naar de hoog ste lauweren wil mikken. E.D.M. «Berre» Michiels en Kamiel Van Damme zijn twee namen die in Hamme de ronde doen als grootste kanshebbers voor de funktie van oefenmeester Aan kandidaten ontbreekt het overigens niet. V.W. Ham me lijkt blijkbaar in de smaak te vallen van heel wat voetbaltrainers. Voorzitter Peersman en zijn mede werkers nemen dezer dagen een beslissing. Is het een zekerheid dat Willy Meersman dus opstapt in Hamme, dan lijkt het waarschijnlijk dat Eddy Maes blijft. Hij zou assistent-trainer worden. De kans daar toe wordt in klubmiddens zowat 90 procent geacht. In de resterende drie wedstrijden heeft Hamme niets eer te winnen of te verliezen. Het onderneemt indag de verplaatsing naar Liedekerke. Bruno Ma tt komt niet voor in de kern. Hij is een speeldag sschorst. Peter Baert neemt zijn funktie over in de iddenlinie. Eric Boone is terug uit vakantie. Hij semt plaats als wisselspeler. Overigens komt er sen verandering in de ploeg. Op de Hamse voetbal- ïurs is het windstil. Het enige wat we vernamen is ït feit dat Frankie Mettepenningen nu zondag getest ordt door S.K. Lebbeke. De eerste provincialer >eelt een benefietwedstrijd op het veld van kam- oen Eendracht Opstal. Naar verluidt gaat Hamme eldra onderhandelen met tweedeklasser St.-Ni- aas voor een definitieve aanwerving van Bruno arin. Deze voetballer speelde een jaar bij Hamme. ij is een talentrijke speler bij wie vooral de regel maat opvalt. Ook wordt hij geprezen door zijn colle ga's als een echte klubspeler. Met volgende ploeg veroordeelde ploegen konden zonder stress de wed- aanvangen. Voor de lokalen kwam het er op aan de supporters toch nog wat te bieden en eervol af- te nemen van de hoogste provinciale reeks; Brakel geen noemenswaardige stokken in de wielen zodat paar ogenblikken de ontgoocheling werd vergeten het genoegen van een overwinning. en Brakel moesten aan doen om het geschokte voor de aftrap geen zor- vertrouwen bij de trouwe be- meer maken. Een zege zoekers aan de Scherpeput- i (nood)lot niet ver- straat wat op te vijzelen. Ze De lokalen begre- voelden het als een morele t ze er wat moesten plicht deze wedstrijd te win- h':r. V.W. Hamme - SK Londerzeel 3-1Al dringt Vanhaecke aande Londerzeelse doelman kan gepast ingrijpen, (vh) onderneemt V.W. Hamme de verplaatsing naar Lie dekerke: Jo De Wilde. Omer Van Praet, Dirk Verbus tel, Dirk Van Buyten. Peter Baert, Paul Vermeir, Chris Van Dam, Ronny De Beule. Luc Schuddinck. Eddy De Malsche, Frankie Vanhaecke. (Eric Amelinckx. Robbi Smet en Eric Boone). E.D.M. SK Lebbeke. Franky Van Den Broeck won de zilve ren voetbal in 1' provincia le. (c) Inderdaad. Gentenaar Frank Van Der Schueren kwam niet tot scoren en met een mag Van Den Broeck recht laten gelden op de «zilveren voetbal», een klei nood dat door Het Laatste Nieuws wordt toegekend aan die speler die in zijn respektievelijke reeks tot de meeste treffers komt. Glo baal bekeken speelde Leb beke niet zo reuze tegen Lo vendegem. De bezoekers pakten de thuisploeg aan alsof er nog een brok goud te verdienen was. Lebbeke liet zich hierdoor tijdens de eerste helft intimideren, ge- SK Lebbeke - Lovendegem. Frank Van Den Broeck en Bruno Van Bladel. (c) Lokerse SV - Brakel 3-0 - Heirnis 0-1. KAVD-er Segers probeert een (A oekende verdediger te dribbelen (vh) nen. De eerste helft bleef het bij goede bedoelingen en enkele fraai gekonstrueerde pogingen. Maar de Brakelse verdediging wist daar tot aan de rust wel raad mee. Na de pauze schakelde SV over naar een hogere ver snelling en dat kende aan de 55e min. sukses. Op een strakke voorzet kon Michiel sen prachtig in de vlucht binnenknallen: 1-0. Negen min later werd de score ver dubbeld. Ivan Van Rompay haalde uit voor een zwaar schot. De Brakeldoelman moest de bal lossen en een waakzame Michielsen kon afronden. Lokerse wou nog meer. Vooral Michielsen lag bij elke aanval op de loer. Het lukte aan de 72e min. Hugo kon de Brakelse verde diging omzeilen en schoot krachtig binnen in de linker hoek: 3-0. Het was lang gele den dat SV nog die weelde had gekend. Donderdag worden waarschijnlijk be slissende woorden gespro ken wat de toekomst van Lokerse SV betreft. We ho pen dat er een positief resul taat uit de bus valt. Het zou doodjammer zijn SV verder te zien ten onder gaan. Als het gezond verstand pri meert en het nodige aange past wordt is de degradatie naar tweede niet als een oneer te beschouwen maar wel als een ideale gelegen heid om alle bestuurs- en spelersvouwen eens glad te strijken en met vereende krachten aan de heiopstan- ""f™0" Va" M°«evelde te 35 geworden. Dal betekent dat ding te beginnen. De verant- 5!' ™'l a««n. Tot vorige zondag verde- woordelijken van de ploeg ?'Sd,e M°«evelde die woonachtig is in Schoonaarde mogen in één handomdraai doelvlla? van Watteren. Thans wil hij opstappen de suksesrijke ogenblikken b ,dplt"9' Z,>" 1°°Pbt"'n wil hij echter nog niet uit het verleden niet van de JJ U1 en* tafel vegen. Dan waren al «Daarvoor voel ik rmj nog te een paar jaar het doelvlak te hun vroegere loffelijke in- hUze,gt Herm,an- «Maar verdedigen van een derde of spanningen voor niets. De een rol te spelen in tweede een vierde provincialer. spons en een nieuwe lei lig- oi eerste P'ovincrale ben ik Ooit startte hij bij het toen- gen klaar' wat ,e oud 9eworden- Ik malige Blue Star Oudegem. André voel mi' ^est in s,aat om n°9 Daar doorliep hij de jeugd- reeksen. Vervolgens stapte hij over naar eerste provin cialer Racing Lokeren. Met deze ploeg speelde Van Mossevelde kampioen en promoveerde naar vierde klasse. Later heeft hij nog het fusiejaar meegemaakt van Standaard en Racing Lokeren, die dan samen op gingen onder de huidige naam van Sporting Lokeren. Herman Van Mossevelde is daarna overgestapt naar Nieuwerkerken-Aalst, een ploeg die uitkwam in derde provinciale. Daar verbleef hij acht seizoenen. Met deze ploeg promoveerde Van Mossevelde via tweede, naar eerste provinciale. Daarna is hij aangetrokken door eerste provincialer S.K. Lebbeke. Perikelen die toen tot een staking van spelers hebben geleid, waren we de oorzaak van dat hij de Kon- kelgoedploeg na twee sei zoenen vaarwel zegde. De jongste twee seizoenen ver- ir a i/n u i n i i dedigde hij het doelvlak van KA\ D - Heirnis 0-1. Collewaert knalt op doel. maar de Racina Wetteren. bezoekende doelman kon redding brengen, (vh) EDM Het komt vandaag vrijdag allicht tot een overeen komst tussen S.K. Lebbeke en een nieuwe oefenmees ter. De naam is gekend. Maar vermits er nog niets op papier staat, verzocht de Lebbeekse klubleiding ons, vooralsnog niets kenbaar te maken. Er kan trouwens in laatste instantie altijd een kink in de kabel komen. Op het ogenblik dat we deze regels schrijven waren twee namen weerhouden. Er was één grote kansheb ber bij. Iemand die vroeger al een eerste provinciale ploeg onder zijn hoede had. en ook al aktief was bij een Antwerpse vierde klasser. Eén feit is zeker. Kamiel Van Der Meersch volgt zichzelf niet op. S.K. Lebbeke doet dus geen beroep meer op hem. Tenware??? Een zekerheid is dat S.K. Lebbeke wel aktief zal zijn op de voetbalbeurs. Zondag ter gelegenheid van de vriendschappelijke wedstrijd op Eendracht Opstal worden een paar spelers aan een test onderworpen. Het zijn o.a. Frankie Mettepenningen (V.W. Hamme) en Eric Raemdonck (Robur Moerzeke). De nieuwe oefenmeester zal meer dan waarschijnlijk aanwezig zijn op het veld van de vierde provincialer. Bij S.K. Lebbeke zijn een ganse reeks spelers transfe rabel: We plaatsen ze op een rijtje: Jean Pierre Lippens, Leo Verhulst, Luc Van Hauwermeiren, Danny Depage, Herman Van Langenhove, Karei Verhulst, Raf Jan- soone, Arnold Mariën, Luc De Waegeneer (speelde het voorbije seizoen voor Sparta Buggenhout), Roland Delsin (kwam dit jaar uit met F.C. Wieze). Johan Meert, Mare Meert. Ernie Sanders, Gustaaf Van Des- sel. Marc Vereecken, Erwin Guns, Marc Macharis, Ludo Pissens. Rudy Van Biesen. Rudy Van den Ab- beele, Luc Verstrepen en Stefaan Heuvinck. Drie Lebbeekse spelers stappen over voor één jaar naar Racing Boonwijk. Het zijn Ronny De Feyter, Dirk Vermeir en Raoul De Cock. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 27