Hoogeinde helpt Klinge aan de titel Wilfried Tilburg stapt wellicht op bij Red Star Opdorp Lokale koncentratie was Mare Annaert in glansrol 36 - 22.4.1983 - De Voorpost promot o binne Sportkrii Steker provincial in. Hopelij 4' Provinciale De kompetitie zit er ook voor Red Star Opdorp op. Zij heeft niet gebracht wat vooraf werd verwacht. Een voorlaatste plaats in de algemene rangschikking is zeker niet benij denswaardig. Voorzitter Lucien Heymans is zich daar terdege van bewust. «Maar wat wil je er aan doen?», zegt hij. «Koken kost geld en juist dat geld ontbreekt om versterking aan te trekken. Er zit voor ons niets anders spelers het opstappen. Wij op dan roeien met de riemen die we hebben. Alleen aan F.C. Baasrode zullen we de vraag stellen of we verder selman. Dirk Heymans. resoluut voor de jeugd. Er is geen andere weg. Jongeren als Wim Mos- beroep kunnen doen op Marc Rens. Die jongen zelf dolgraag in ons midden. Hij is bovendien een voor beeldige knaap. Baasrode zal echter financieel niet Wim Heymans, Michel Ver- heyden en Koen Putteman hebben bewezen dat ze vol gend seizoen allicht be kwaam zullen zijn om als titularis post te vatten in het veeleisend mogen zijn. We fanionelftal. Ze zijn dan ook kunnen maar met zoveel weer een jaartje ouder ge- geld over de brug komen als worden. We blijven verder de klubkas toelaat. Overi- ©en beroep doen op trainer gens mogen alle vreemde Rene Debehets. Hij is trou- llHIHIiii)fl wens dan definitief bij ons. Bovendien kan hij goed met de jeugd overweg. Ook dat is een pluspunt, zeker wan neer je als klubleiding reso luut de kaart van de jeugd trekt. Drie jaar geleden nam hij de taak van Stany Van Mol over. Een handicap zal allicht het opstappen van Wilfried Tilburg betekenen. Hij heeft mij gevraagd of hij eventueel elders zijn kans mag gaan. Ik heb me daar tegen niet verzet. In dat op zicht wil ik sportief blijven en niemand een voetje lich ten. Toch heb ik Wilfried de raad gegeven hoger te mik ken dan vierde provinciale. Anders kan hij best in ons midden blijven. Naar ver luidt stellen ploegen als Pei- zegem en S.K. Grembergen belang in hem. Ik ben er mij van bewust dat onze aanval staat of valt met wilfried Tilburg. Het is nu aan de jeugd om diens funktie zo goed en zo kwaad mogelijk over te nemen. Overigens is en zal er allicht niet zoveel nieuws meer te rapen zijn in Opdorp. We blijven een be scheiden klubje dat de gele genheid biedt aan de lokale jongeren om aan voetbal te doen. Dat op zichzelf is een belangrijke faktor», besluit voorzitter Heymans. We vermelden als slot van deze bijdrage nog dat Red D. Erembodegem-Opdorp 2-0. Deze kopbal van Van der Biest ging nipt over de dwars lat. (per) D. Erembodegem-Opdorp 2-0. Doggen scoorde de eerste keer een «floddergoal», (per) Star Opdorp tijdens het (Frankrijk). De Franse jeugd weekeinde van 30 april en 1 zal bij de ouders van de mei een tornooi organiseert Opdorpse preminiemen voor preminiemen. Naast de worden gelogeerd. De klub- eigen jeugd nemen daar leiding vindt een onderko- verder aan deel: St-Amands, men in het Rozenhof. «Daar- Peisegem, Eendracht Op- mee kunnen ze nog extra stal. Hoger Op Merchtem, genieten van het nachtelijke Schroevers Moorsel, S.K. leven dat ons mooie Vlaan- Berlare, Lippelo, F.C. Op- derenland zo nu en dan te puurs, en Saviqny-sur-Orge bieden heeft», zegt voorzit ter Heymans nog. Hoewel Red Star Opdorp een be scheiden klubje is leveren de bestuursleden voorbeel dige inspanningen. Het or ganiseren van het komende jeugdtornooi is daar één der bewijzen van. E.D.M. R.S. Opdorp. Gaat Wilfried van Tilburg weg? (c) De Klinge werd kampioen in vierde provinciale, (dw) Kijk op vierde provinciale I De strijd om de hoogste onderscheiding in de; afdeling werd werkelijk tijdens de laatste kompetiti* dag beslist en het werd ook een dubbeltje op zij kant. Jong Vlaanderen. Kruibeke had verleden wei immers de leiding overgenomen van favoriet Klin* en reisde zondag naar Hoogeinde Sint-Gillis. Dai moesten voorzeker geen geschenken worden v wacht, zodat voor de zege hoogstnodig moest gekn< worden. Bij de mannen van trainer Marin ontbrak* William en Beek wegens teveel strafpunten en kwam de rust in de ploeg zeker niet ten goede. Hoogeindenaars wilden zich zeker niet laten hang* en pakten in de eerste helft uit met sterk voetbal dai ook in twee doelpunten resulteerde. Eerst was Erü - Verlackt alle bezoekende backs te vlug af en vervol gens schotelde speler-trainer André Beek een makke- lijk doelpunt voor aan André Smet. De gasten waren in de tweede periode dus verplicht om alle registers open te trekken en zouden in de 55 1 minuut ook aansluiting krijgen met een doelpunt vac Van Polfliet. Op dat moment meenden alle Kruibeek- 1 se supporters dat de ploeg was gelanceerd maar aanhoudende druk werd niet beloond. Integendeel thuisspelers loerden nog steeds op de counter vooral André Beck had nog een goeie kans aan voet om alle twijfel weg te nemen. Niet echter, Hoogeinde beslechtte de wedstrijd voordeel en ontfutselde hierdoor niet alleen de aan Kruibeke, maar diende de Jonge Vlamingen de eerste en enige nederlaag toe van het seizoen, alles op de laatste zondag van de kompetitiel kunnen de groenwitten zich troosten met de die men als tweede gerangschikte zowiezo had. Dat brengt meteen op kampioenenploeg De Klinge dat gedurende 25 van de 30 ken de leiding had van de reeks en zondag door zeer smelle overwinning thuis tegen Straatje de hoogste plaats inpikte. Dat werd overigens wedstrijd voor hartlijders: een beukend elftal een sterk verdedigende tegenstander. Even voor ten viel het zo belangrijke doelpunt via Mare De eendoelpunt dat naderhand de weg vrij maakte de kampioenenviering. De oranjehemden name: doende na een jaartje vagevuur in vierde weer hun plaatsje in derde provinciale niet als staartploeg...?? Sinaai - Vrasene 0-2 Herleving Sinaai heeft geen afscheid kunnen nemen de kompetitie met een overwinning. Enkele spelers lit er niet meer met hun gedachten bij en dan vervallei anderen gauw in hetzelfde euvel. Van de spirit jeugdig enthoesiasme dat we de laatste weken van SI gewoon waren was nu maar weinig meer te vinden. taris Etienne De Meester wou hiermee zeker niet de van Vrasene in een minder daglicht stellen. Vrasene merkte al s] dat de lokalen er een el seizoentempo op na den. Het ving de schuchtere pogingen o^ liet het lokale briesje waaien. Toen begon hel aan zijn pionnen naar te schuiven en verschi gelmatig voor doelman rinck. Aan de 18* min st Walter Danneel de bal vat in de loop van Patri* Loor die de lokale portii de verste paal nam: 0-1. Sinaai wou eri iets aan doen. Peter N ging alleen door maar fl vastgehouden in het st schopgebied. Maes, diei weinig faalde vanop dei te stip, stuurde ditmaal bal tegen de paal. Een ke kans was vervlogc meteen ook de nodige om verder door te dru Sinaai kwam wel veel b bal maar speelde met in de schoenen om nog verrassend uit te bré Van kwikzilveren akties nu geen sprake meer. 1 de rust bracht de lok* niet de nodige inspin Vrasene nam de gele heid te baat om het initij volledig in handen te n< met keurig middenvel* bestookte het geregel Sinaaiverdediging niet moest aan denkenj tegenaanval op Aan de 60* min. zorgd* sene voor een prachtig punt! Na een i bouwde aktie kwam di op links. Een hoge voc voorlopig afgeweerd de lokale verdediging de bal kwam in de sd grage voeten van Win Bruycker. die krachtig op 25) meter onder de d* binnenknalde. Dat klassewerkl Voor Ss was de kous nu voll* Het spartelde wel nog tegen, maar zonder de ge overtuiging. Vr< won verdiend beide Niet omdat het zoveel ker was. wel omdat durende gans de w de nodige koncentr* inzet kon opbrengen nog wat van te makenlj Van Hoecke haakte zichzelf vrij tussen een paar verdedi gers en kon prachtig afron den: 2-0. De kroon op het werk voor Patrick die op een schitterend seizoen mag te rugblikken. Beervelde liet zich echter niet onbetuigd en bleef fraaie kombinaties bij elkaar spelen. Bij een daarvan werd de Lokerse defensie kompleet van de kook gespeeld: 2-1. Toen hadden de bezoekers het on geluk tot tien man herleid te worden. Erik de Fré werd zwaar aangepakt en de Beerveldse belhamel kon zich voortijdig gaan aankle den. Het derde doelpunt was de vrucht van samen werking van de twee beste spelers op het terrein. Mare Annaert speelde Van Hoe cke volkomen vrij en ook deze maal liet Patrick de kans niet voorbijgaan: 3-1. Ondertussen liet ook een wederoptredende Wim Van de Voorde zich geregeld gunstig opmerken. Wim heeft kwaliteiten genoeg en hoeft geen enkele tegenstre ver te vrezen als hij zijn ei gen impulsiviteit maar kan overwinnen. Ondertussen bleef Annaert maar doorha meren. Na een solovlucht op rechts werd hij gepakt in de fatale zone. Danny Van Hoey zette de strafschop om: 4-1. Een paar wedstrijden meer met dezelfde doeltref fendheid en we konden SK Lokeren een stukje hoger in de klassering gaan zoeken! Houden ze dat in petto voor volgend seizoen? André SK Erembodegem had meer verwacht dit seizoen dan een zevende plaats.Volgend jaar beter? (per) Bij de laatste kompetitiematch kreeg SK Vlierzele, de onbetwistbare kampioen van vierde provinciale bloemen aangeboden, (per) Hoogeinde-Kruibeke 2-1. De keeper van Hoogeinde kwam in botsing met een Kruibeekse aanvaller, (dw) Hoogeinde-Kruibeke 2-1. De Kruibeekse ploeg gaat mee naar derde provinciale, (dw) SK Lokeren - Dynamo Beervelde 4-1 We moeten ver teruggaan om nog een wedstrijd te vinden waarin SK viermaal scoorde. Op de laatste kompetitiedag konden de lokale supporters zich nog eens optrekken aan een doelpuntengekrulde overwinning. Beter laat dan nooit. Wanneer je nu uit de cijfers denkt af te leiden dat de bezoekers er niet aan te pas kwamen dan sla je de bal mis. Dynamo speelde wel degelijk keurig mee maar had geen afwerkers in zijn rangen. Of kunnen we stellen dat Beervel de geen Annaert in zijn ploeg had? Zonder afbreuk te doen aan de verdiensten van zijn teamgenoten mag Mare An naert voor ons part de «Os car» van de wedstrijd krij gen. Hij was betrokken bij elke aanval en had een voet in drie van de vier doelDun- ten. Gedurende gans de wedstrijd was hij het ideale aflossingspunt. Wat SK de laatste weken ontbrak, de laatste beslissende pass. dat strooide Annaert kwistig rond. Van bij de aanvang lag het er vingerdik op dat de lokalen hun supporters op een prima verrichting wilden vergasten. Het spel golfde wel over en weer maar Lokeren was gevaar lijker voor doel. Aan de 20* min. was het raak! Mare An naert zond voor naar een klaarkijkende Ronny Van Kerschaever die scoorde: 1- 0. Gesterkt door die treffer drukten de mannen van Put tenen nog meer. Het tweede doelpunt was een pareltje! Ook Patrick Van Hoecke eindelijk beloond. Hoogeinde-Kruibeke 2-1. Ook deze aanval van Kruibeke kon niet meer baten, (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30