S.K. Sint-Niklaas finalist in miniementomooi van K.A.V.D. Preminiemen van Sporting Lokeren sneuvelen tegen Stade Leuven in halve finale beker van België V.W. Hamme op de tweede plaats Groot-Stekene organiseert tweede sportweekeinde op 23 en 24 april nms0r iwsns mssi*' Steken! tussen! Broed )fr. vo< p. vooru 38 - 22.4.1983 - De Voorpost VOETBAL De miniemen van S.K. Sint-Niklaas hebben het miniementomooi van K.A.V. Dendermonde gewon nen. Al in de schiftingsmatch versloegen ze afgete kend de Dendermondse B-ploeg. In de finale tegen V.W. Hamme hadden ze het niet zo makkelijk. Al bij al verliep het tomooi in ideale omstandigheden en kon het K.A.V.D.jeugdkomitee bovendien bogen op een meer dan bevredigende belangstelling. Schiftingen Exc. Puurs V.W. Hamme 1-5 In een aantrekkelijke eerste helft opende Puurs de stand na een ver schot van Peter Maes. Hamme. dat pas kam pioen werd, replikeerde ge vat en kwam kort nadien od gelijke hoogte via Geert Robberecht. Nog voor de rust zou Hamme nog twee keer tot scoren komen. Eerst langs Patrick Vincke die een vrije trap binnenkogelde. Daarna langs Michel Van Den Bossche. Na de hervat ting bleven de Wuitens het Jeugdtornooi KAVD. De scheidsrechters Johny Van Der Jeught en Walter Van De Velde, (c) offensief voeren. Defensief bleef Puurs evenwel gerui me tijd overeind. Pas na een kwartier kon Bart D'Hanis van ver de score verhogen. Ronny Van Heygem zou tot slot de eindcijfers vastleg gen. In het trappen van pe nalty's scoorden beide ploe gen evenveel (3-3). K.A.V.D. S.V. Asse 0-4 Dank zij doelman Wim Sme- kens kon K.A.V.D. tot aan de rust de 0-0 stand op het bord houden. In die eerste perio de kwam het al duidelijk tot uiting dat de Brabanders fy siek heel wat sterker leken dan hun paarsblauwe colle ga's. In de tweede helft kwam dat trouwens duide lijk tot uiting. Een uitsteken de Regis Verbeke besliste over het K.A.V.D.-lot. Hij kwam in korte tijd twee keer tot scoren. Daarmee was hij niet aan zijn proefstuk. In de kompetitie had hij trouwens al niet minder dan 52 keer de weg naar de netten ge vonden. De twee overige As- se-Doelpunten werden aan getekend door lochen Merckx en Davy Peirlinck. In het nemen van strafschop pen won K.A.V.D. met 3-2. K.A.V.D. B-Sint-Niklaas 0-5 De Dendermondse B-minie men hadden tegen hun Waaslandse collega's maar weinig in de pap te brokken Al bij de rust keken ze tegen een 0-4 achterstand op na doelpunten van De Pauw op vrijschop Allcock, Van Pu- velde. en nogmaals De Pauw. Het dient gezegd dat deze score geenszins over dreven was. Het bezoekend elftal toonde zich in alle op zichten sterker dan zijn Den dermondse opponent. In de tweede helft was het op nieuw St-Niklaas dat offen sief uithaalde. Het botste echter op doelman Danny Govaert die K.A.V.D. voor een katastrofe behoedde. Nog één keer kwam St-Ni klaas tot scoren, ander- maallangs Bert De Pauw. Ook de penalties werden in het voordeel van de Waas- landers beslecht (1-2). Derde en vierde plaats S.V. Asse Exc. Puurs 2-0 Al na vijf minuten wedstrijd kreeg Asse een penalty toe gekend die het onbenut liet. Meteen verkeek het de kans maar uitgesteld. Nog voor het ingaan van de rust kwa men de Brabanders op winst langs Regis Verbeke. Ook in de tweede helft bleef Asse het wedstrijdbeeld domine ren. Het dwong verschillen de kansen af. maar kwam uiteindelijk nog slechts één keer tot scoren langs Wim Van Brabant. Finale V.W. Hamme St-Niklaas 1-2 Vrij aantrekkelijke partij waarin de beide ploegen zo wat aan mekaar waren ge waagd. St-Niklaas nam de eerste aanvallen voor zijn rekening, maar moest tot de laatste minuut van de helft wachten om op voor sprong te komen langs Bert De Pauw. Diep in de tweede helft schoot Raemdonck de gelijkmaker op het bord. Iedereen dacht dat uiteinde lijk de strafschoppen zouden beslissen wie eigenaar zou worden van de beker. De Vos nam in de slotminuten alle onzekerheid weg toen hij een tweede doelpunt luk te. Het verwoed Hams offen sief in de laatste minuten leverde geen doelpunt meer op. De Hammenaars moes ten zich met een tweede plaats tevreden stellen. Opstelling van de ploegen Excelsior PuursrGunther Boelens. Freddy Leon. Peter Crabbé, Guy Bogaert, Kurt Cools. Kurt De Schepper, ThomasCools. Peter Maes. Bart Deron, Kurt Moons. Jo- han Segers. Nico De Smedt, Josi Verhas, voorzitter van KAVD's jeugdkomitee. (c) Ronny Van Biesen, Erwin Muys. V.W. Hamme: Bart Schoe pen s, Ronny Kinders. Alain Raemdonck. Ronny Van Heygem. Johan Truyens, Kurt Heirwegh. Bart D'Ha nis, Michel Van Den Bos sche, Geert Robberecht, Pa trick Vincke, Gunter De Smedt, Bert D'Hanis, Peter Leys. K.A.V.D.-A: Wim Smekens, Mark De Brabander. Benny Bauwens, Kris Van Dries- sche. Kristof De Lathouwer. Jurgen Roelandt. Youri Rob berecht. Steven Doorakkers, Wim Smekensdoelman van de miniemen A van KAVD, speelde zich in de kijker, (c) Tangy Osselaer, Rik Jans- sens, Denis Heuvinck, Serge Van Eycken. S.V. Asse: Johan Van De Zanden. Jan Vasteravondts, Marc Goedefroy, Luc Verbestel. Jos Van Handen- hove, Johan Merckx. Rey- mold Van Der Straeten, Axel Van Nijverseel, Wim Van Brabant, Regis Verbeke, Da vy Peirlinck. Kris Van Mul ders. Johan Van Varen- bergh.Dirk Roelandt. K.A.V.D.-B: Danny Govaert, Steve Mertens, Ronny Leus. Jurgen Van Hasendonck. Danny De Man, Jimmy Van Ook de Lokerse waa van de kantine kwam de jeugd kijken op KA Iersel, Tony Van Boven, Veriest, Eric De Brabani Frcmky Baeyens. Lars Cn bé. Roby Van Duyssen, 1 by Vlassenroot. S.K. St-Niklaas: Didier Der Coelden, Mario kaert, Gerry Van Der Kei Tom Fierens, Tom De Si Ronny Waterschoot, Gui Abbeel. Peter Vereeci Steven Allcock, Bert Pauw, Cluade Van Puy de, Yves Heyman. Filipl man. Serge Smagghe, E.I Het terrein van Excelsior Moeskroen was het strijdtoneel van de halve finales voor de Beker van België voor Pré-miniemen. Eendracht Aalst verpletterde Bergen met 5-0 cijfers. In de andere wedstrijd moesten Stade Leuven en Sporting Lokeren elkaar partij geven. Een krachtiger Leuven stootte door naar de finale met een 2-0 overwinning. Een grote technische bagage en een paar sterke individualiteiten bij Sporting wogen niet op tegen de lichaamsbouw van de Leuvenaars. Het bereiken van de halve finales was voor de poulains van trainer Luc Van Hoorick al een overwinning waard nadat ze o.a. Marke en Kortrijk hadden uitgeschakeld. Luc en de afgevaardigden Marc Vermoens. Alois Leclercq en Erik Moernhout verdienen waardering voor hun, niet altijd opgemerkte, inspanningen ten bate en tot nut van dat jeugdig voetbalvolkje. De eerste tien min. verlie- Lokerendoelman in de ver- beste individuele aktie kre- pen gelijkopgaand alhoe- ste hoek: 1-0. Sporting liet gen we aan de 23e min. wel Leuven duidelijk ge- zich niet ontmoedigen door Johnny Van Brussel ging de bruik maakte van de sterke deze tegenslag. Het werd bal ophalen op eigen helft wind. Aan de I2e min. tikten zich nog meer bewust van en begon aan een slalom. Rosseel, De Brul en Van zijn mogelijkheden en deed Drie, vier tegenstanders Brussel een prachtcombina- de Leuvense ploeg een paar werden voor schut gezet tie bij elkaar maar de Stade- harde noten kraken. Twee maar Johnny vergat na die verdediging kon in extremis schitterende pogingen be- lange inspanning een totaal onheil voorkomen. Rond het landden echter in het zijnet, vrijstaande ploegmaat aan kwartier werd de Leuvense Eerst van De Brul en vervol- te spelen zodat ook deze druk steeds groter. Een at- gens een vrijschop van Ros- kans naar de vaantjes was. tente Geert Wiels en een seel. Die hadden werkelijk soliede verdediging hielden een beter lot verdiend. Toch Kracht van Leuven voorlopig stand. Één geza- bleef het opletten geblazen bepaalde uitslag menlijke aanval zonderde voor de tegenstoten. De Sta- De Sportingers hadden zich dan Degline af op de vleu- despeler Van Lint kon blijkbaar een beetje verga gel. Tot diens eigen verba- prachtig een voorzet overne- lopeerd tegen de wind gedu- zing en gedreven door de men en besloot rakelings rende de eerste helft. De ge- wind verdween zijn voorzet naast de paal. Keeper Wiels wone automatismen ver achter een totaal verraste was meteen verwittigd! De dwenen stilaan uit de ploeg en Leuven kwam nu f> sterk opzetten. Een twi doelpunt kon dan ook uitblijven. Lokeren ha wedstrijd kunnen besl in de eerste helft mac geluk en het zijnet ook mee. Nu gingen vol ten onder, mochten met hoofd het terrein Sporting Lokeren: Wiels - Gerd Van den den - Van den Sterckx - Steven Kerkhoven De schalck - Cassier - Rosseel - Johnny Vai sel - Tjörven De Brul Wilde. Bondt-Heyman en Stade Leuven: Moi gens - De Greef borghs - Reynders - Degline - Goens Gucht - Merckx. Iers: Tits-Bomans er Miniementomooi van KAVD. De A-ploeg van Dendermonde. (c) Miniementomooi van KAVD. S.K. Sint-Niklaas. (c) Miniementomooi van KAVD. De B-ploeg van KAVD. (c) Dit weekeinde is het weer zover: in en rond Groot-Stekene staat alles weer in het teken van de sport-in-het-algemeen want de gemeentelijke sportraad organiseert dan voor de tweede keer z n groots opgevat «Sportweekeinde» met deelname van diverse sportvereni gingen en -klubs van Stekene. In vergelijking met vorig jaar is nieuw dat dit weekeinde nu officieel zal worden geopend door de gemeentelijke overheid, want rond 13ul5 is er een bijeenkomst aan het gemeentehuis van alle deelnemende verenigingen waarna het in stoet samen met het gemeentebestuur en sportraad naar de gemeentelijke sporthal gaat. Hier heeft dan een receptie plaats voor de genodigden. Vorig jaar werd die receptie niet gepland en ging die tussenin het sportweekeinde door. zonder pers en met de slechts zéér beperkte aanwezigheid van sportklubs en andere sportieve Stekenaars. Weinig nieuwigheden échte demonstratiewedstrij- In grote trekken is dit 2e den van deze nog steeds Sportweekeinde van Steke- stiefmoederlijk behandelde WTC De Sneltrappers uit ne weinig verschillend van sporttak én wordt de mini- Stekene. Inschrijvingen in het eerste dat vorig jaar op voetbalmatch tussen het ge- de sporthal tussen 13 en het getouw werd gezet door meentebestuur en de de gemeentelijke sportraad, sportraad deze keer een Opvallend is zelfs dat bij- waardige afsluiter van een voorbeeld de supporters van geslaagd sportweekeinde in de plaatselijke motorcros- plaats van het doodbloeden sers deze keer niet van de van een goedbedoeld, doch partij zijn. zodat een stukje mislukt initiatief, van de sfeer die vorig jaar zc Het programma: typisch was zal wegvallen. Zaterdag 23 april 1983: In vergelijking met de voor- 13ul3 - bijeenkomst aan het bereiding is het ook opval- Stekense gemeentehuis van jongensen meisjes vanaf lend dat er géén sprake alle verenigingen en vertrek het eerste leerjaar tot en met meer is van para's die met in stoet, samen met het ge- hun valscherm zouden meentebestuur en de springen, dat er géén spooi sportraad, naar de sporthal, meer te ontdekken is van de 13u45 - receptie voor de ge- fito-meter die zou ingescha- nodigden in de gemeentelij- keld worden en dat ook de ke sporthal, volksspelen het begaven in 14u - demonstratie turnen het voorbereidingsstadium, door Tumklub Reinaert uit Verder ook géén spoor van Kemzeke. een «serieuze voetbalwed- 14 u - vertrek 75 km van strijd», want de wedstrijd Anker tegen Vagebonden is slechts de gewone (laatste) kompetitiewedstrijd die moet worden afgewerkt in het kader van het «Liefheb- bersvoetbaltornooi van Ste kene». Waarom niet eens een wedstrijd organiseren tussen een selektie van dit tornooi en bijvoorbeeld FC Stekene Sportief en/of Klau- waerts Kemzeke? Nieuw is wél de «75 km van Stekene voor wielertoeris ten» al zou WTC «De Snel trappers deze rally ook orga niseren zonder dit Sportwee keinde Hopelijk komen op zondag héél wat sportieve- lingen opdagen om deel te nemen aan de wandeltocht over 7 ofwel 14 kilometers en hebben die nd aankomst nog tijd en goesting om een partijtje schaaken/of tafel tennis te spelen. Hopelijk worden de volleybalwed strijden deze keer géén «la- chedingetjes» tussen sa menraapsels van bereidwil- Qe scholierenploeg van Valentino's Overmere (ij lige reservespelers maar Stekene voor Wielertoeris ten, georganiseerd door 14uur en iedere deelnemer ontvangt een herinnering, terwijl voor de deelnemende klubs prachtige trofeën zijn voorzien. Deelname in de onkosten: 20 fr. 14u30 - scholencross op het terrein van de sporthal Rugnummers afhalen om 14 Er zijn 20 reeksen voor het 4e sekundair. Herinne- ringsplakket voor al wie de cross uitloopt. De eerste 3 van elke reeks ontvangen een medaille die uitgereikt wordt na de cross. Nu reeds zijn er meer dan 500 inge schrevenen! 15 u - schieting op de liggen de wip in de sporthal '3 wip pen' met volgende ling: wip 1 5.000fr. wip 2 5.000 fr. wip 3 4.000 fr. vooruil ij wip 1 vanaf de 2e over 3 ronden om de punten: een tinnen sc alles 1 punt. De inleg fr., terug 100 fr, 16u30 - demonstratie Ji su door de Jiu-Jitsi «Kim» van Stekene. Zondag 24 april: 10 u - voetbalwedstrij Anker - FC Vagebondea 13u30 - wandelen: 7 of H vertrek tussen 13u3fl 14u30. Deelname in d kosten is 20 fr.. iederej nemer ontvangt een nering. 14u - tafeltenniswedst waaraan iedereen kan nemen. 15 u - schaken, iedi mag deelnemen. 15 u - demonstratie bouw (vliegtuigen 16 u - dames tussen Temse en heren zeke en een Wase 19 u - tussen het van Stekene en de telijke sportraad. m n o

De Voorpost | 1983 | | pagina 32