Leon De Kraey, Jozef Laureys, Georges Brams, Romain De Kerf, Theo Vermeulen en Lucien Heirwegh: de Wase ftuiévrainprimussen Jos. Van Gucht, Van Damme-Steels, Albert Asserickx, Leon Segers, Louis en zoon Vinck, Paul Bosteels en Jozef Baeyens namen de beste Quiévrainstart! Jean Becqué, Edmond De Kerpel en Clement Van Biesen: beste Noyonuitslagen 11 DUIVEN 40 - 22.4.1983 - De Voorpost Te Lebbeke hadden Pierre Van Gucht, Jean-Marie Van Peteghem en Jozef Teek de glimlach, (c) Muysewinckel en zoon haalden de eerste prijs bij de oude duiven in het verbond Baasrode - Moerzeke - St.-Gillis, (c) Van Hoot, Roger Philips, Be- noit De Koning en Maurice Cooman kregen ook hun deel van de prijzenkoek. Bij de jaarlingen won Benoit De Koning voor Luc Roelants (2' en 4°), Frans Bourgeois, Paul Bosteels, Richard Bosman, Pat Arbijn, Frans De Smet (L.H.) Richard Van den Brempt en Clement De Smet. Te Uitbergen zette De Corte en zn. het seizoen goed in bij de oude duiven met de eer ste prijs. Madeleine Pisca- dor met de 2*, 4" kreeg ze goed naar huis. Vroeg op de uitslag stonden ook nog Frans Van Cauteren, Leo De Schrijder. De Pauw en zn, Leo Christiaens, Georges Christiaens en Jozef Bayens. Bij de jaarlingen kwam de beste uitslag van Jozef Bayens met de 1", 4* en 5* prijs. Vroege constataties voor Raf Van der Sypt, Remi Van Hauwermeiren, Boter- bergh (6* en 10°), Marcel De Corte, Theo Van Elsuweghe en Alfons Fiers. Te Baasrode-St.-Gillis- Moerzeke waren het Muyse- winkel en zn die de vlucht- nieuw verbond waren er zege bij de oude duiven op vroege prijzen voor Frans hun naam schreven. In het Spiessens, André Van Haut- Willem Obuséén der oud ste melkers van Buggen- hout, begon het seizoen met de eerste prijs bij de jaarlin gen. (c) te (3° en 9C). Theofiel Wuy- tack, D. De Decker, Jozef Colman. Xaveer Jacobs, Al- bert Van Nuffel en Jules Huyck. Alois Van Geyter triomfeerde bij de jaarlin gen voor Leon Verheyen. J. en J. Debbaut, Van Lande- ghem-Jacobs. Gerard Lau- reys. Van Schoor-Dierickx, Remi Verhelst, Wilfried Cos ters, Gerard Dhondt en An dré Peeters. Te Denderbelle klokte Hen drik Pots de hoofdprijs en werd hij geflankeerd door Marcel Vercauteren, Alfons Van den Broeck, J. De Baere- maecker, Louis Van den Ab- beele. Bij de jaarduiven de le en 3* Amede Vera en ook Jan Vermeir, Frans Coore- man en Jozef Boelens kregen een deel van de prijzenkoek. Te Buggenhout Den Belg ging de hoofdprijs naar Em manuel Van Doorsmaer voor August Van Ingelghem, Ri chard Van den Broeck, ge broeders Verschueren, Gus- taaf Roosemont, Jozef Ame- rijekx. Jozef Van Belle, Jozef Van Nieuwenhove, Jozef Van den Broeck en M. Van Ransbeeck. Bij de jaarlin gen kwam de snelste duif van Willem Obus. August Van Ingelghem legde be slag op de eerste accessiet. Twee prijzen in de eerste tien voor Louis De Hauwere (3® en 10*), Roger Van Doors- laer (4*, 7* en 8*). Vroege duiven voor Mevrouw De Bonst, Maurice Van Rans beeck en Patrick Tempels. Te Oudegem mocht Jan Ver- helst juichen met de hoofd prijs bij de oude duiven. Ka- miel Van Limbergen (2® en 10®). Frans Willems, Em. en Jozef Dierick (4® en 7®), Julien Van den Bouwheeden Jean Becqué, Edmond Segers en Maurice Vereecken klokten vroege duiven. Jean Becqué won de 1® prijs voor de jaar lingen en Jozef Walraevens, Frans Willems, Hugo De Waele. Willy Geerinck, Marcel Cool, Gustaaf Sterckx, Henri Van Langen- hove, Alfons Spanoghe en Theo Segers verdeelden de andere meest begeerde ere plaatsen. Te Grembergen stond André Claessens bovenaan op de uitslag bij de oude duiven. Voortreffelijke prestaties voor André Van Acker (2® en 6*) en Dierickx-Inzé (3* en 8°). Vroege duiven voor G. De Brabander, Adolf Louis, Flo- rent Dierickx, Alfons Truyens en Leon Ravijts. Alex Veranneman was de winnaar bij de jaarlingen en kopprijzen voor de broers De Brabander, Kris Van Uyt- fanghe (3* en 5®), Jozef De Munck, Jozef De Wilde, Georges Marien, Rudy De uitgestelde start van het duivenseizoen, na de para- myxo-af faire, was zeker geen meevaller. Nu het vliegverbod opgeheven was, stak de w eermaker stokken in de wielen. Het aangekondigde mooie weekend bleef beperkt tot zaterdag en ook dan kenden de leervluchten een minder regelmatig verloop. Zondag morgen kregen de duiven over het grootste deel van het Quiévraintrajekt felle re genvlagen en ondanks de op sommige plaatsen nog vrij goede zichtbaarheid en de felle wind in de staart, geraakten op vele plaatsen de prijzen niet verdeeld aan moest via de gordeling de serieprijzen verdeeld wor den. Hopelijk wordt het geen duivenseizoen met hindernissen en wordt het vanaf volgende week beter voor de duifjes. De lange duurtijden hebben ook wel wat te maken met het feit, dat de meeste weduwnaars nog niet ingevlogen zijn en nog over onvoldoende we- duwnaarskonditie beschik ken. De eerste prijzen en het geld worden altijd verdeeld en die eerste winnaars wil len we in de volgende bij drage dan ook in de bloe metjes zetten. Te Schellebelle mikte Albert De Martelaere in de roos bij Te Uitbergen wonnen de Corte en zoon de eerste prijs met de oude duiven uit Quiévrain. (gvw) 800 meter per minuut, niette- de oude duiven en noteer- genstaande de eerste dui- den we voortreffelijke resul- ven snelheden van om en taten voor Praet-De Rocker rond de 1.800 meter haal- met de 3°_i 6° prijs en voor den. Op sommige plaatsen Roger De Langhe met drie duiven in de eerste tien (3®, 4® en 10®). Vroege prijzen voor het hok Octaaf Bron- deel, De Both-De Pauw. Hedwig Roelandt en Romain Stroobandt. Het hok Octaaf Brondeel speelde zich met zijn jaarlingen in de kijker met de 1® en 5® prijs. Lucien De Kerpel klokte de 2®, 3®, 4® en 8® prijs. De Bothe-De Pauw, Hedwig Roelandt en de gebroeders Bontinck (9* en 10®) hadden ook de smile. Te Lebbeke Verbroedering wonnen Tilburgh en zn bij de oude duiven voor Frans Kindermans. August Col- lard, A. De Visch en Jozef Uyttersprot. Het hok De Man was laureaat voor Clement Van Biesen, Luypaert, Desi re Eeckhoudt en Prosper Meskens. In het Dendermonds Samen spel een dubbelslag voor Jos Van Gucht met de eerste prijs zowel bij de oude dui ven als de jaarlingen. Vroe ge oude duiven voor Michel Geeraert. Georges Claes- sen, Hugo De Backer en C. Segers. De ereplaatsen bij de jaarlingen gingen naar Maurice Van Hove, Marcel Verwilghen, Clement Van Ighem en Michel Geeraert. Te Opdorp-Malderen mikte Emiel Cruyplandt in de roos voor René De Boelpaep, Ro bert Vermeiren (3® en 8®), Van Akeleyen en zn (4® en 5®), Louis Van Riet, Albert De Bock (7® en 10®), Theo De Donder. De hoofdrol bij de jaarlingen was weggelegd voor Leon Segers met de 1®, 2® en 7® prijs. Vroege vermel dingen voor Frans Van den Bossche, Theo De Raes, Ro ger Pauwels, René De Boel paep, Frans Meert, Frans De Backer en Georges Casier. Te Overmere maakte de ou de duif van Marcel Simmons de meeste meters en op de ereplaatsen stonden Albert De Mesmaecker, Gilbert Maes, Jules Christiaens en Romain Coppieters. Petrus Van Kerckhove was de lau reaat bij de jaarduiven voor Aviel Thaey, Gilbert De Block, Richard De Vuyst en Marcel Van den Berghe. Te Wieze kwam het hok van Paul Bosteels in de kijker met de 1°, 6° en 8® prijs. André De Croock, Frans Van de Wielle (3® en 7°), Gustaaf Te Kemzeke kwam Paul Baert op het voorplan bij de oude duiven met een mooie eerste plaats. Hij klopte hiervoor Gerrit Stevens, Frans Van Hoey, Florent De Kindt, Edward De Roos, Emiel Van Damme, Julien Van Overmeiren, Lea Hof man, Antoine Schouwaert en Petrus Van Hooste. Bij de 'jaarlingen maakte Theo Ver meulen een goede beurt met de 1ste en 6de prijs. Vroege duiven voor Gilbert Noens, Frans De Jonghe, René Van Goethem, Albert Braem, Jef en zoon Roef, Albert Schel- kens. Mare De Decker en Natalis Van der Stoelen. De ze laatste kwam in de reeks duivinnen knap voor de dag met de 1ste en 9de prijs. Goede resultaten voor Frans De Jonghe, Lucien De Dec ker (3de en 10de), Frans Van Houtte (4de en 5de) en Mau rice Geldof, G. Stevens en Gilbert Noens. Te Stekene was de 1ste en 7de prijs voor Lucien Heir wegh en noteerden we vroe ge duiven voor Leopold Van Doorslaer, Theo De Decker. Albert Thuy (4de en 8ste), Albert Van Vlierberghe, Ed ward Vaerewijck, Cyriel De Vos en Piet Zaman. Bij de jaarlingen klokte Remi Ver- straeten de eerste prijs voor Freddy Van Goethem, De Zaeger en zoon. Willy Van Hoeye, Aerts-De Wijn. Adolf De Backer. August DTfollan- der, John Van Doorselaer, Marcel Vereecken en Etien- ne Clapdorp. Te Elversele maakt Jozef Laureys bij de oude duiven de beste beurt met de 1ste en 4de prijs. Goede presta tie voor de kolonies Albert Verbeeck (2de en 5de), René Buytaert, Georges Van Bun der, Emiel Naudts, Albert Verschelden, Hector Ver- helst, Omer Waegeman. Al fons Wijn triomfeerde bij de jaarlingen voor Van Osse- laer en zoon (2de en 8ste), Albert Verbeeck, Paul Ivens. Cesar Van Cauwenberghe, Roger Dhondt. André Ver beeck, Jozef Laureys en Frans Eugels. Te Belsele-Puivelde stond Robert Boon bovenaan ge klasseerd bij de oude dui ven en in zijn spoor zaten Georges Stuer, Georges Brams (3de en 10de), Marcel De Maere (4de en 9de), Al fred Maes, Verlaeckt-Van Aerde, Raf Luyckx, en Victor Walgraeve. Georges Brams met de 1ste en 5de bij de jaarlingen maakte er een goede vluchtdag van. Raf Luyckx (2de en 10de), Marcel De Maere. André D"Hollan- der. Van Kerckhove en zoon, Harry De Rudder en Frans Meerschaert haalden de zij vogels binnen. Bij de duivin nen mikte Jan De Boeck in de roos voor Raf Luyckx (2de en 7de). Marcel De Maere. Alfred Maes, August Dul- laert, Eric Hooft. Georges Brams. Lucien Van den Broeck en Noens en zoon. Te Haasdonk begon Fran gois Stuer het seizoen met de eerste prijs bij de oude duiven. Hij moest hiervoor Ghislain Nique kloppen die zich met de 2de. 4de en 5de prijs weer sterk komt aan melden. Willy Peersman haalde ook twee duiven bin nen in de eerste tien met de 3de en 9de prijs. Vroege prij zen voor Francois Steels, Paula De Rijcke. Armand Smet en Louis Bollaert. Bij de jaarlingen drukte Ghis lain Nicqué verder door met de 1ste en 5de. Goede resul taten alleszins ook voor Re né Seghers, Eddy Bracke, Geert Smet (4de en 6de), Pe trus Pieters, Theo Gijse- linck, Goossens-Verhelst, Victor Van Hul. Te Sint-Gillis-Waas won nen Pauwels en zoon de vlucht bij de oude duiven. Een knap resultaat voor Re né Mels met de 2de en 3de prijs en verder vermelden we graag Willy De Potter (4de en 6de), Omcr Van Puy- velde. Jozef De Roos, Karei De Potter, Robert Van Bun deren en Roger Daeleman. Bij de jaarlingen was het Romain De Kerf met de 1ste en 4de prijs die de plak zwaaide. Vroege vermeldin gen voor gebroeders De Block, gebroeders Smet. Georges Vercruyssen, Mar cel De Block, Alfons Verbe- ke, Kessels-Blommaert, Leo nard Van Overmeiren en Gaston Marin. Te Vrasene scoorde Raf Van Puymbroeck het hoogst voor Heirbaut en zoon. Jozef Dupont, Adolf Van Gysen, Alfons Van de Moortel en De Prekel-Van Britsom. Te Melsele was het Albert Troch die beslag legde op de eerste plaats en het pleit won voor Trogh-Weekers. Louis Van Raemdonck, Ro bert Van den Eeckhout. Al fons De Vogel, Frans Van Goethem, Leon Cool, Etien- ne De Clippeleir, Arm. Van Hoorick en Ad. Van Puy- velde. In de kategorie jaarlingen mikte Petrus Heyrman in de roos voor Richard Van den Broeck. Kamiel Delra (3de en 7de), Jan Hollanders (4de en 5de), Lucien Proost, Ro ger en zoon Cornelis. A. en zoon Meersman en Gaby Van den Bossche. In de Sint-Niklase Ver broedering zwaaide Alfons Herbots bij de oude duiven met de bloemen. Op de an dere podiumplaatsen leg den Alex De Wolf en Baziel De Cauwer beslag. Vroege prijzen voor Delacourt en zoon, M. De Blieck, Roger Bruwiere. Jozef Maes, Eduard Walschaert, Alois Geerinck en Victor Heirbaut. In de kategorie jaarduiven was Leon De Kraey de pri mus met de 1ste en 2de prijs. Vroege vermeldingen voor Jean Bussens, Albert Van den Bossche. Van Boxelaer en zoon. Raf. Luyckx, A- driaan Dutré, Alfons Van Boxelaer, Alex De Wolf, en A. De Pelsmaecker. Bij de duivinnen noemde M. De Blieck de winnaar voor Jozef Roman, Raf Luyckx, Maes- Servotte. Eduard Bosman. Van Bogaert-De Backer, Guido Dhanis. Eduard Van de Vijver, Leopold Bauwens. Alfons Herbots. Te Lokeren. Eerlijk moet niemand vrezen, werd de ze ge binnengehaald door Re né De Maesschalck, voor Jacques De Beule, Jos Van Peteghem, Leon Van de Voorde. André Cornelis, Adolf De Beule, André Pop- pe, Ronny De Canne. Albert Stremeersch. August Smet, Poppe-Raes. (11de en 12de). In de reeks jaarlingen won en was Guido Vyncke pri mus voor Etienne De Mul der, August De Smet, Ge rard Van de Velde, Hok Apers, Eddy en zoon Smet (6de en 7de). Leon Vervaet (8ste en 10de), Fred Bracke. Bij de duivinnen een 1ste prijs voor Etienne De Mulder voor Erik De Winne. Emiel Etienne De Mulder won in Lokeren de eerste prijs met de duivinnen. (dm) Scheire, Willy Van de Velde, Geert Everaert, Gilbert Wa terschoot. Rudy Conserière. Van den Bossche en zoon. Richard Muylaert en Geor ges Baetens. In het Verbond Baasrode - Moerzeke - Sint-Amands - Sint-Gillis begon Jean Bec qué met een sterke uitslag. De 1ste, 7de en 8ste. Ook Frangois Kinders presteerde bijzonder knap met de 2de, 3de en 5de. Vroege duiven voor Petrus Van den Eynde, Raymond Peelman, Theo Wuytack (8ste en 9de) en Willy Van Cleemput. Bij de jaarlingen verhuisde de 1ste prijs naar de Van Langenho- vestraat in Sint-Gillis op het hok van Frans Cool. Vroege duiven voor Louis Goris, Al fons Peleman, Gustaaf Merckx (4de en 9de), G. Cro quet. Frans Van Geyt. Frans Pauwels en Roger Thierens. Te Buggenhout, Den Belg, kwam Camiel Van Herre- weghe goed uit de verf met de 1ste en 2de prijs voor Louis Jozef Cooreman met de 3de en 8ste en verder vroeger prijzen voor Frans Verdonck, P. en zoon Bos man (5de, 9de en 10de), Frans Meert. Edmond De Kerpel. Bij de jaarlingen was Ed mond De Kerpel de uitblin ker met de 1ste, 3de en 4de prijs. In zijn spoor zaten voornamelijk Alfons Schel- kens (2de en 8ste), Henri Quisquater (5de en 10de), de gebroeders Verschueren, Paul Vergouwen en Camiel Van Herreweghe. In Lebbeke-Verbroedering ging de hoofdprijs in de reeks oude naar het hok Beeckman voor Omer Bos teels, Louis Heyvaert en Clement van Biesen. Deze Jean Becqué won te Oude gem de eerste prijs mei de jaarlingen uit Quiévrain en de eerste prijs op Noyon in het verbond Baasrode - Moerzeke - St.-Amands - Sint-Gillis, (c) laatste was de uitblinker bij de jaarlingen met de 1ste en 2de prijs. Vroege duiven voor Omer Bosteels, Van Akoleyen en Van den Abbeele. ook best met de oude duiver Doorns, Clement Van Dries- sche en André Van Acker. Te Appels maakten Louis en zn Vinck een goede beurt met de 1* en 3® prijs. Bij de vroege prijswinnaars no teerden we Albert Cool, Ely Van Damme (4* en 10®), Fran gois Arbijn, Jean Verhaegen, Jean Christiaens. Frangois Kinders, Louis Van de Wiel le. Alfons Burssens won het pleit bij de jaarlingen voor de gebroeders Michiels, Frans Muysewinkel, Ric hard Ydens (4® en 10"), Theo Verwaeren, Alfons Cool, Ed ward Dierickx. Frangois Kin ders en Frans Vermeir. Te Berlare klokte Gaston Colman de eerste prijs bij de oude duiven voor Patrick Hillaert, Ydens-Steeman, Arthur Boon en Arthur Van Malderen. Jozef Triempont zwaaide met de bloemen bij de jaarlingen voor Godfried Steeman, Erwin De Grauwe, Oscar Maes en Gustaaf Ongena. Te Lebbeke-dorp haalde Willy Saeys de kop bij de oude duiven voor Desiré Claes, Edgard Teek (3® en 6®), Damiaan Pissens, Etien ne Van den Broeck, Jozef Hofman, E. en L. Mertens, Jozef Callaert en Frangois Van Stichel. Een flinke beurt maakte Albert Asserickx met de 1® en 8® en verder vroege prijzen voor Camiel De Proft, Florent De Vos, Al- bert Permentier, Frangois De Wolf, Jan Van Stichel, René Van Lierop, Marcel Mannaert en Omer Van Geertrui. Te Moerzeke-Kastel waren het De Saeger en zn die de hoofdprijs wegkaapten voor Albert Stobbelaers (2* en 8®). Roger Van den Eynde (3® en 4*), Henri Van den Broeck, René Vermeir, Alois Peel man, Raymond Sertijn en André Aubroeck. Lucien Wouters was primus bij de jaarduiven voor André Peel man. Henri Heirman, Pierre Certijn, A. Van Hoey. Alois Peelman. José Vermeir. Mar cel Wouters. Rochus Peel man en André Aubroeck. Te Schoonaarde begon Au gust Matthijs het seizoen goed met de 1° prijs bij de oude duiven voor Staf Vlae- minck. Octaaf Boelaert, Jef en Em. Dierickx (4® en 6®). Romain De Grauwe. Gilbert Merckx, Frangois Schelfaut, Frans Hendrickx en Paul Cool. De gebroeders Gee raert waren eerst bij de jaar lingen voor Maurits Van Ac ker, Octaaf Boelaert, Mauri ce Marckx (4* en 9*). Robert Van Rossem, M. en zn Van Swalm, P. De Croock. Alfons Van den Abbeele en De Mey-Dhaeseleer. Te Hamme-Hooirt schreef Jo zef Moeseke de vluchtzege achter zijn naam voor Tri- phon Omen, Roger De Wae le. Emiel Naudts en René Moeseke. Bij de jaarlingen was de palm voor Honoré Mettepenningen die het haalde op Roger Everaert, Jozef Van den Branden. R. en zonen De Clercq en Leon Pettepenningen. Te Buggenhout-Lebbeke-St.- Gillis ging de eer naar het hok Hermans bij de oude duiven. Een resem vroege prijzen en dito series waren er voor Judook en Jef Deb baut met de 2®, 5® en 6* prijs. Jozef Philips en G. Tilburgh kregen niettemin ook hun deel. Bij de jaarlingen was Jan Van den Bossche de win naar voor Florent Croquet. L. Batselier, Roger Van Dorslaer, de seriewinnaar en Emiel Jacobs. Te Baardegem was Arthur Van Lembergen de nummer één bij de oude duiven voor Frans De Gols, Serafien Coppens, Frangois Van Pot- temberghe en M. Feier- mans. Marcel Joostens troonde op kop bij de jaar lingen voor Marcel Fiere- ijd icli Octaaf Brondeel uit Schelle- ncl belle won in eigen gemeente de eerste prijs met de jaar lingen uit Quiévrain. (gvw) mans (2® en 3®), en verder Frans Van Malderen en Joahnnes Dierickx. Te Hamme De Reisduif-Zog- ge een goede start voor de tandem Van Damme-Steels met de 1° en 3* prijs bij de oude duiven en eveneens vroege prijzen voor René Cool, Arthur Verschelden en Verhelst-De Vlieger. Omer Van Hecke klokte de snelste jaarling voor Gerrit Go- vaert. Rudolf Ruys, René Cool en René De Keyser. Te Gijzegem mikte Karei De Smet in de roos bij de oude duiven voor Nino Bogué, Ed dy Govaert, Paul Albrecht en Alfons Van Landuyt. Emiel Van Eetvelde was de laureaat bij de jaarlingen voor Eddy Govaert, Herman Wauters, Frans Ringoot (4® en 5®). Te Zele De Snelvliegers won Jules Dierickx-Vissers de vlucht bij de oude duiven voor Maurits De Maes schalck. Willy Christiaens, Paul De Koning en Jules Christiaens. Johan Schiette- catte was de winnaar bij de jaarlingen voor G. en A. De Maesschalck, Paul Dierickx, Vissers, Maurits Wouters en Paul De Koning en bij de duivinnen waren het de ech te specialisten die zich aan- tai melden met Cyriel Van der Haeghen. Jozef Christiaens. '•B Leopold De Decker, G. en A. "*c De Maesschalck en Paul De fog Koning. Te Zele-Huivelde was de tandem Spaerkeer-De Rop rt „I-Iui; J-c de grote slokop bij de oude duiven met de 1®, 2®, 5* prijs. Vroege prijzen voor Albert Gysens. Alois Temmerman Jje] (4® en 8®). André Bruynooghe. Jozef Robeyns. Adolf Heir- weg en Gaston De Vijlder. De hoofdrol bij de jaarlingen werd gespeeld door Geor ges Van de Wielle met de 1®, 3* en 4* prijs. Vroege prijzen voor Adolf Heirweg. Gaston De Vijlder (5®. 11®. 13®). Alois Temmerman, André Van Avermaet. doelman Danny Van Puyvelde, Philemo Staes en Peter De Loose, de duivinnen won Georg Van de Wielle met een du bele jaarling die meer d een half uur vooruit vloog de tweede prijs Gilbe Dheer (2® en 5'), verder A hiel Coeckelkoren en And Van Avermaet Te Zele Eerlijk duurt lan won Roger De Baere vlucht bij de oude duive voor Marcel Wouters, Emi Haentjens, Cyriel Van d Haeghen en Leon Smekenfl Bij de jaarlingen ging hoofdprijs naar Eddy Dhol lander voor Jules Boone, Jos Dhollander, Gilbert De Wit te en Gilbert Van den Hof BENO Spaerkeer-De Rop deden het te Zele-Huivelde. (gvw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34