ukses zonder weerga vöss; VOS! CH§M 'JlVfSB Aktiviteiten bij KBC-Buggenhout Willy Van Elsuwe wint bij de cyclotoeristen WAOD te Belsele Waaslandse zege e derde ronde van Oost-Vlaanderen te Herzele Roger Seghers klopt tachtig renners in de spurt bij WAOD te Belsele van Gino Verbraeken 5HEMIE' MITES!!* Verbraeken had geen supporters te kort nme. Pater Hilderbert en de h. Buyse, BWB-t OERSE WIELRENNEN BOKSEN KRACHTBAL De Voorpost - 22.4.1983 - 41 )ksen te Erpe-Mere 1st 652 betalende toeschouwers en een veertigtal geno den, neem daarbij de verzorgers en de juryleden en we »n minstens 75(1 aanwezigen op deze boksmeeting. De rthal van Erpe-Mere was omgetoverd tot een echte naai en er hing een sfeer van enthousiasme en bewon ing. grootste gedeelte van de misatie werd door de rtraad op zich genomen de medewerking van Erpe-Mere. Bij deze nu jaar oude boksklub den er vijf jongens in de gestuurd voor hun eer wedstrijd: Van Den npt. Van Impe, Staelens, lewaert en Mohammed, maal van eigen bodem. it de novicen (3x2 min.) Den Brempt (63 kg-Erpe) i het eerst op tegen Me- h (64 kg-Gent) en hoewel Memeth een bloedneus op liep, bleef de match onbe slist. De tweede Erpenaar, Vin cent Van Impe (67,5) kampte tegen De Maertelaere (69 kg. Golden Gloves). Van Impe liep te onstuimig van stapel en was daardoor op het ein de meest vermoeid, zodat De Maertelaere op punten won. Staelens (73 kg-Erpe) tegen Van Driesschen (70 kg-BC Kalken) in de derde kamp. Ondanks de aanmoedi gingspremies voor de plaat- Sportlaureaat Erpe-Mere. De inrichters van de bokswedstrijd, het gemeentebestuur met burgemeester De Lat en schepen Van den Steen en de vier sportlaureaten. (per) Wit-fc/ geslaagde boksmeeting te Erpe-Mere (p. cl.) >f. - :no selijke vedette was het Van Driesschen die met de zege ging lopen. Voor de vierde kamp stelde BC Erpe haar jongste man op, Paul Gallewaert (72,5 kg) tegen Lierens (75 kg) van BC Lauwe Reeds van bij de start wist Lierens wat hem te wachten stond en de plaatselijke vedette Galle waert won verdiend op punten. Als laatste kamp voor de pauze kregen we Moham med (80 kg-Erpe) en De Clercq (77 kg-Golden Glo ves). Wat er tijdens deze drie ronden gebeurde was mooi om zien. De Clercq. nochtans niet de eerste de beste, kreeg verschillende meppen links en rechts van een steeds glimlachende Mohammed die door het plaatselijk publiek fel werd aangemoedigd. De uitslag was wel zeer onverwacht. De jury besliste een match nul en dat ontlokte een ge weldig protest in de zaal. Nog voor de pauze werden de sportlaureaten van Erpe- als hijzelf wel had ver- Mere in de bloemetjes gezet, wacht. Liefhebbers (3x3 min) Janssens (66 kg-Zele) - Houben (67 kg-Lauwe). Jans sens wint op punten. Bauwens (63 kg-Kalken) tegen Blanco (61 kg-Oosten- de). De Westvlaming won op punten. Bougalem (71 kg-Zele) te gen Walleyn (69 kg-Oosten- de). De kampioen van de super-welters won uiteraard op punten, maar niet zo vlot Apotheoze Na de kampen werden enke le oudere boksers gehul digd. Daar zagen we dat J.P. Coopman nog steeds bijzon der geliefd is bij het grote publiek. De inrichters en het bestuur mogen gefeliciteerd worden met deze aangena me boksavond. (gem) Jeugd De klub heeft steeds veel belang gehecht aan de jeugdwerking, en heeft daarvan trouwens steeds de vruchten mogen plukken. Zoals de vorige jaren trok ken ook nu de jeugdspelers tijdens de paasvakantie op kamp. De abdij van Affli- gem werd uitgekozen en 30 pupillen, miniemen en ka- detten onder leiding van een achttal senioren en da messpeelsters beleefden er een grandioos vierdaags sportkamp. Het werd afge sloten met een barbecue avond waarop ook de thuis blijvers (ouders en andere leden) waren uitgenodigd. Met z'n honderdtal aanwezi gen was deze avond alles zins een sukses. De jeugdkompetitie werd ondertussen ook afgesloten en de Buggenhoutse ploe gen kwamen met geheven hoofd uit de strijd: de pupil len en scholieren wonnen al hun wedstrijden en werden dus uiteraard kampioen. De miniemen en kadetten be haalden een eervolle derde plaats (Een andere Buggen houtse klub - KBC Opstal - behaalde trouwens de titel bij de kadetten. Lede bij de miniemen). In de maand mei zullen die kampioenen- ploegen het dan nog moeten opnemen voor de nationale titel. Op 23 en 24 april trek ken we met niet minder dan 11 jeugdploegen naar een Internationaal Tomooi te Brugge. Ook daar hopen we natuurlijk op sukses. Seniores en dames De dames eindigden op een eervolle derde plaats. Zij moesten echter te dikwijls gehandikapt op verplaat sing gaan om zich te kunnen mengen in het titeldebat. Volgend jaar misschien. In derde afdeling is de kom petitie eveneens afgelopen. Onze ploeg eindigde als goede middenmoter. (Mal- deren dat enkele jaren geleden ontstaan is uit KBC Buggenhout promoveert naar tweede afdeling, en wordt dus volgend onze tegenstander). In tweede afdeling i we nog 3 inhaalwedstrijden afwerken. Een derde plaats kan er nog inzitten. Als we volgend jaar van tegenslag gespaard blijven, spelen we resoluut de titel! De (politieke) soep is dus ook In Hamme niet zo warm gegeten als ze werd geserveerd. Daar waar een ogenblik gevreesd werd dat aan de Durme geen wielerkoers meer mogelijk werd, blijft het wielerseizoen 1983 toch nog be hoorlijk gevuld. Vorig weekend mochten de af te leggen ronden. De rest de A-reeks van de WAOD te Belsele won Roland Seghers. Naast hem de plaatselijke \ner Oelibrandt. (dw) Dndag 24 april ize klassieke wielerwed- Afstand: 126 km. of 1 grote Erelijst: 1981: 1. Antoine De JT j ,T i w i xon pij ae jonge lijd van WAOD me. zijn ronde via St. Lievens Esse Mits. 2. Fr. Roelekens, 3 V eek goed. Uit het peloton Waaslander met op Heir- klimmingen van de nde Pijpketel, de «Muur» (Pijpketel), de «Muur» te Ge- Vandeneynde. raardsbergen en Ophasselt 1982: 1. Roger Seghers. 2. andere Luikenberg. is met de Luikerberg Verder Alan Dipple (Z. Afr.), 3. E. van de wedstrijden met nog 8 ronden van 10 km. Geirlandt. ge standing. Alle aange- 20.000 fr. prijzen. 5.000 fr. ten ploegen bij WAOD ploegenklassering en 5.000 •rltEen er aan deel en de fr. bergklassement. ortbestuurders hebben ks en rechts nog enkele Alle koersformaliteiten ardevolle renners aan café «De Reisduif». Wou- teams toegevoegd. Een brechtegem Start 14 uur. tal renners worden aan Deelnemende ploegen met start verwacht. Vele ren- volgorde van de materiaal- rs benaderen de topforme wagens (sportbestuurders). :h als favorieten stellen 1. Wielerclub «Bakkerij Ver- voorop: Roger Seghers. meersch» Afsnee. Renterghem. Wim De 2. T.V. Electro Hermans. St. ml. Mare Zutterman. Al- Niklaas, s Dierickx, Freddy 3. Café «For Ever». Gent. fckx, Roger Beelaert, en 4. A M - Inter Service - St hard Buckacki. Wij tip- Niklaas, i op Antwerpenaar Fons 5. Restaurant Wissekerke - rickx! Aan de anderen Philipinne (NI.) nieuwelingen het Hamse openen en de jong de vijfendertig vertrek kers mocht het toen al ver sten hebben de wedstrijd geten. Het viertal maakte er best gezellig gemaakt. Dat nog een spetterende finale de plaatselijke renners van maar niemand raakte daarbij de talrijke suppor- alleen voorop. In de spurt ters geen overwinning kon- voor die eerste Hamse zege den aanbieden moeten die bloemen leek aanvankelijk er dan maar bijnemen. Voor Laureys de meeste reserves de neutrale wielerfan was in huis te hebben maar net het best aardig. Bart Heir- op de lijn gooide een sterke wegh en Gino Verbraeken Gino Verbraeken zijn wiel probeerden het al zeer vroeg voorbij dat van Laureys. De verstandhouding vreugde kon bij de jonge gingen aileen nog Dirk Van wegh moest zich met de toch Hecke en Mark Laureys op ook niet onverdienstelijke zoek naar de koplopers en derde hun achtervolging kende stellen, tenslotte sukses. Vier lei ders na zeven van de negen plaats tevreden Te Nieuwkerken-Waas won Jan Geerts de Grote Prijs Etienne Vercauteren. Naast hem de eerste Waaslander. (dw) tegendeel te bewijzen. hnische inlichtingen Ronde wielerkoers 6. Dakwerken Van Walle - De Klinge 7. Patisserie Yvan - St. Ma ria Oudenhove Oost-Vlaande- 8. Gasstation Walhout - De lief- Visser - Heikant (NI.) ibers WOAD, tellende 9. Restaurant Dallinga de wegtrofee WAOD en Sluiskil (NI.) de Oost-Vlaamse trofee 10. Textiel Berkenbosch Wordt verreden met Lede. 11. Witte Boussens - De Bruyne - Terneuzen (NI.) rkenploegen en indivi- slen Wielrennen. Gino Verbraeken uit Sint-Gillis-Waas won de nieuwelingenkoers te Hamme voor Mare Laureys en Hammenaar Bart Heirweg. (vh) Een mooi, weinig bochten kennend parcours, gaf aan leiding aan de 106 gestarte renners om er een heel hoog tempo op na te houden. De snelheidsmeter wees steeds naar de 45 a 50 km per uur. De vele uitlooppogingen brachten niets uit en ten slotte boden zich nog een 80 tal renners aan in een alles- gevende massaspurt. Roger Vandemaele trok van heel ver de spurt aan doch begaf. Vervolgens streden op één lijn Luyckx, Zutterman, Dhuygelaere, Seghers en Dierickx en «ouwe» Seghers won met één halve langte op Dierickx. Uitslag 1. Roger Seghers (Destelber- gen) de 82 km in l.è56 uur. 2. Alfons Dierickx, 3. Lionel Dhuyghelaere, 4. Mare Zut terman, 5. Freddy Luyckx (Waasmunster) 6. P. Van Renterghem. 7. Julien Demol (Belsele). 8. Roger Beelaert (Kieldrecht) 9. Marnix Ver- roeye, 10. Eric Van Rijcke- ghem, 14. Willy Vincke (Moerzeke), 15. Alex Vare- wijck (Hamme), 22. Wilfried Wouters (Beveren). 25. Allan Wilson (Austr.), 29. Omer De Block (Temse). Trofeestand Oost-Vlaanderen 1. Patrick Van Renterghem (Bellem) 156 p., 2. Roger Bee laert 120 p., 3. Roger Se ghers 119 p.. 4. Richard Bu- kacki (St. Gillis) 115 p.. 5. Eric Demoor (Gent) 95 p., 6. Freddy Luyckx 72 p., 7. Marc Zutterman (Nazareth) 66 p., 8. Eric Geirlandt (Zomer- gem) 57 p.. 9. Paul Goethals (Lovendegem) 54 p., 10. Johnny Vandenabeele (Zele) 48 p. Trofee Rogelli voor Waaslanders 1Roger Beelaert (Kiel drecht) 26 p., 2. Richard Bu- kacki 18 p.. 3. Freddy Luyckx 17_j>., 4. Alex Vaerewijck 14 p.. SrOmer De Block en Ju lien Demol 7 p., 7. Freddy Oelbrandt 6 p.. 8. Martin Bosman 5 p., 9. Willy Vincke 4 p., 10. Wilfried Wouters (Beveren) 1 p. Trofeestand dames weg 1983 (na eerste wedstrijd te Asper 17/4) 1. Van Stee (NL) 20 p.. 2. Christiane Goeminnen 19 p.. 3. Vanderstallen (NL), 4. Veronique De Waele 17 p., 5. Elly Nelissen (NI).. 6. Maria Wageneer (N1.) 15.. 7. Linda De Rudder 14 p., 8. Tanneke Verhelst 13 p., 9. Monique Woutermartens 12 p., 10. Li- liane De Backer 11 p., 11. Joke Goree (NI) 10 p.. 12. Brigitte Wieles (NI). 9 p., 13. Amechienne Eveliams (NI) 8 p., 14. Dora Willemse (NI) 7 p., 15. Tania Stompee (NI) 6 p., 16. Tania Degroote (NI) 5 p.. 17. Hilda De Jonghe 4 p., 18. Jeanne Tollenaere 3 p.. 19. Joke Poldermans (NI) 2 p., 20. Maria De Duytsche 1 punt. Wielrennen. Gino nieuwelingen te Hamme. Pater een oogje in het zeil. (vh) na zijn zege bij de BW B-afgevaardigden houden Van Elsuwe won te Belsele de C-reeks van de Waod. (dw) 81 cyclotoeristen werden voor 44 km de weg opge stuurd en na 10 km scheid den 15 renners zich af. Een tweede pak van 12 gingen op zoek naar de vluchters. Vooraleer de eerste groep vervoegd werd hadden Van Elsuwe en Leliaert de plaat gepoetst en gingen de laat ste ronde in met 25" voor sprong. Tijdens de ultieme ronde konden nog 3 renners de koprenners vervoegen en Van Elsuwe won verdiend de eindspurt. Cor De Deyzer won de spurt voor de 6e plaats en Luc Van de Capel- le deed dit voor de 13e plaats. Wat overbleef van de grote groep spurtte voor de 28e plaats maar dan bui ten de prijzen. Uitslag I. Willy Van Elsuwe (Ide- gem) de 44 km in 1.05 uur, 2. patrick Leliaert, 3. Willy Vandenheede. 4. Roger Hoof (St. Niklaas). 5. Felicien Claessens, 7. Freddy Mette- penningen (Hamme). 8. Ro ger Desmet (St. Niklaas), 9. Frans Van de Vijver (Temse), II. Freddy Joos (Elversele), 18. Adrién Maes (Melsele) 20. Romain Baert (St. Ni klaas). Trofeestand Oost-Vlaanderen 1. Ferdiand Moerman (Gent) 116 p., 2. Eddy Vandenabee le (Burst) 90 p., 3. Etienne Moreels (Nazareth) 79 p., 4. Gaston Vandenhoecke (Grembergen) 67 p., 5. Pa trick Leliaert (Adegem) 62 p., 6. Ronny Desmet (Merelbe- ke) en Patrick Clauwaert (Merelbeke) elk 59 p., 8. Adrièn Maes (Melsele) 55 p., 9. Freddy Vandercruyssen (Stekene) 53 p., 10. Felicien Claessens (Grembergen) 52 P- Trofee Rogelli voor Waaslanders 1. Adrien Maes (Melsele) 18 p., 2. Etienne Fleury (Zwijn- drecht) 15 p.. 3. Freddy Van dercruyssen (Stekene) 14 p.. 4. Freddy Mettepenningen (Hamme) 11 p., 5. Gilbert Maes (Beveren) 9 p., 6. Karei Smet (Temse). Erwin Van Sande (St. Niklaas) en Frans Vandevijver (Temse) elk 6 punten. Nieuwelingen te Hamme

De Voorpost | 1983 | | pagina 35