1 Avanti Femina viert voor de vierde maal de Belgische titel! Any en Fons Thissen terug naar Nederland Robuco Buggenhout wint en blijft in le landelijke Uitstekende resultaten bij Turntest '83 te Sint-Niklaas -s S M.L. Cools: Jammer dat Herstal forfait gaf Magda Van Den Borre: de trainer is belangrijk! Einde seizoen Jochewoa Aalst opnieuw in degradatiegevaar Gemotiveerd Brabo maakt het G.S.K. moeilijk Avanti Lebbeke 2 kampioen Situaties ongewijzigd Tweede provinciaal jeugdtornooi voor niet-aangesloten spelers 42 - 22.4.1983 - De Voorpost HANDBAL Dameshandbal Avcmti Femina Lebbeke werd zaterdag dan voor de vierde maal in zijn bestaan gehuldigd voor het behalen van de Belgische kampioenstitel. De luister van een afgetekende zege ontbrak omdat, totaal onverwacht. Herstal forfait gaf maar de vreugde in het Lebbeekse kamp was er niet minder om. En terecht. Avanti Femina leed dit seizoen geen enkele nederlaag en bewees ontegensprekelijk dat zij. en niemand anders, de titel verdienden. Het was ook geleden van het seizoen 1976-77 dat Lebbeke met zijn damesploeg nog eens de titel binnenhaalde en het is duidelijk dat er aan de ploeg heel wat gewijzigd werd in die tijdspanne. Het resultaat van een volgehou den jeugdpolitiek liet dus niet op zich wachten al doet dit beslist niets af aan de verdiensten van de «oude ren» die nog deel uitmaken van de nieuwe kampioens- ploeg. Met nog één kompeti tiewedstrijd tegen Evere te spelen, en op 1 mei de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen in het vooruitzicht, ziet het palma res van Avanti Femina er toch reeds goed gestoffeerd uit: Stichting 1970. Kampioen van België: 1973-74 1975-76 1976-77 1982-83 Winnaar Beker van België: 1971-72 1972-73 1973-74 1978-79 1979-80 1980-81 Winnaar Beker van Oost- Vlaanderen: 1978-79 1979-80 Europese Beker: 1/8 finale Europabeker der Bekerhou ders. 1980-81: uitgeschakeld door P.L.M. Conflans-St. Honori- ne (Fr.) 1981-82: uitgeschakeld door Hapoel Ashkalon (Israël) 1982-83: I.H.F. Beker, uitge schakeld door Niloc Am sterdam 1983-84: Europabeker der Landskampioenen? EVA Any Thissen, dit seizoen trainster bij Avanti Femina en Fons Thissen. begeleider en raadgever, werden samen met de Avanti Femina-speelsters in de bloemetjes gezet door klubleidster P. Van San. Meer dan terecht mogen wij zeggen want dit duo heeft zich enorm ingespannen om het sukses mogelijk te maken. Any Thissen bezat zowat het volledige vertrouwen van alle speelsters en echtgenoot Fons was steeds daar om elke plooi glad te strijken. Wegens beroepsomstandigheden kan dit duo volgend seizoen deze taak niet meer vervullen. Wij spraken even met hen: Avanti Femina Lebbeke, kampioen van België, (wvc) Any Thissen: Voor het sei- 1 zoen begon hoopte ik op een plaats in de eerste drie met Lebbeke maar hoe langer hoe meer raakte ik ervan overtuigd dat de ploeg het nog verder kon schoppen. Het was een heerlijke ploeg om te trainen en ik heb echt spijt niet verder te kunnen werken. Geef die ploeg drie M jaar tijd en zij staat even ver ;p als de betere Nederlandse ploegen die in de Europabe- kers toch goede resultaten I behalen. Dat ik nu wegga j moet geen verlies beteke nen voor Avanti Femina. Het bestuur zal wol oon valabe- I le trainer vinden die mis schien wel anders zal wer- Anny Thissen door Eddy De Smedt en een supporter in de ken dan ik het deed, maar bloemen gezet, (wvc) mits eni9e goede wil van beide zijden moet Avanti er blijven op vooruitgaan. Fons Thissen: Mijn bijdrage in het Avantisukses is eer der bescheiden gebleven. De ervaring is echter bijzon der goed geweest. Avanti is een gezonde vereniging met een goede organisatie. Het spelerspotentieel is voor handen. Naast de kern van de eerste ploeg beschikt Fe mina nog over een groot po tentieel veelbelovende jon geren. Laat de meisjes veel en moeilijke tegenstanders ontmoeten en in een korte tijdspanne zal het spelni- veau op Europees vlak ra ken. Any heeft zeer hard ge werkt, niet alleen op het speltechnisch vlak maar ook aan de mens. Het is prachtig geweest. M.L. Cools, de Lebbeekse kapitein, vond het bepaald spijtig dat Herstal niet opdaagde: «Daardoor smaak ten wij niet helemaal wat kampioen worden betekent. Het is eigenlijk frappant dat wij als zogenaamde bekerploeg uitgeschakeld worden tijdens het seizoen dat wij Belgisch Kampioen spelen. Voor de Beker was het voldoende zich te motiveren voor een paar wed strijden, om kampioen te worden moet men elke wedstrijd daar zijn. Dit heeft onze trainster ons beslist bijgebracht en de uitschakeling in de Beker was eigenlijk een ongelukkig toeval. De toekomst van Avanti Femina blijft er rooskleurig uitzien. De inte gratie van de jeugd moet de voornaamste bekommer nis blijven». M. Van Den Borre die, ondanks het feit dat zij gedurende 4 seizoenen Avanti Femina verliet voor Evere (2 j.) en Uilenspiegel (2 een van die speel sters is die sedert het ontstaan van Avanti Femina een bepalende figuur was in het Lebbeekse team, weet nog niet zo goed wat zij volgend seizoen van plan is. «Wie er volgend seizoen de trainingen zal leiden bij Avanti Femina lijkt mij zeer belangrijk. Wellicht blijf ik bij Lebbeke waar ik Avanti 2 coach maar ik denk er tevens aan een ploeg te gaan trainen. Nu ja, wij zullen wel zien over een paar maanden, maar toch ben ik van oordeel dat Avanti Femina veel hoger niveau kan bereiken als men een trainer drie jaar tijd geeft om met de ploeg te werken». EVA 1* landelijke Haachtse - E.V. Aalst: 11-9 Na de nederlaag tegen Sas- ja 3 is Jochewoa, toch wel onverwacht, in de degrada tiezone terecht gekomen. In derdaad, Kapek 2 won tegen Stenor 2 en meteen staat Aalst op de 10de plaats. Met nog één wedstrijd te spelen is het nu vrijwel zeker dat Izegem en Denderbelle de graderen maar indien Joche woa niet wint tegen Zand vliet blijft het, onafhankelijk van het resultaat van Kapek 2, op de 10e plaats en volgt er nog een testwedstrijd te gen Opglabbeek met het be houd in 2e landelijke als inzet. Tijdens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat Jochewoa de broodnodi ge punten zou in Aalst hou den. Alles draaide perfect en na een vlotte start (3-0) leidde Jochewoa met 10-5 5' voor de rust. Met een 11-7 ruststand zag de wedstrijd evolutie er dus geruststel lend uit. Trainer J. Diepen- daele begrijpt het echter zelf niet meer. Opnieuw werd de tweede helft een katastrofe voor de thuisploeg. Er vlotte plots helemaal niets meer. Sasja speelde met een sto ringsspeler en het aanvalsr spel van de Aalstenaars stortte als een kaartenhuisje in elkaar. Na 35' was Sasja reeds langszij geraakt (11- 11) en met nog een kwartier te spelen leidden de bezoe kers met 12-16. Jochewoa kon alleen nog trachten via individuele akties het tij te doen keren maar uiteraard kon dit niet lukken zodat de thuisploeg uiteindelijk met zware 15-22 cijfers de boot inging. Jochewoa Aalst: De Gusse- me, P. Diependaele 2, J. Die- pendaele 3. Eckeman 1, Pe- tré 5, Van Herzele 3, Van de Vijver, De Ketelbutter 1, Moens 1, Quintelier, Van Sinay. EVA. S.K. Grembergen - Brabo Denderbelle: 25-21 Brabo, reeds een paar we ken geleden zeker van de degradatie, heeft zich te Grembergen zeker niet als een apatisch team aange steld. Integendeel, de ploeg van trainer Verpoest toonde zich in de Grembergse sporthal bijzonder slagvaar dig en zonder echt aan spraak te kunnen maken op de zege, maakte Brabo het de thuisploeg moeilijk. Vooral tijdens het wedstrijd- begin verrasten de gasten door hun gemotiveerde speelwijze. Na een gelijkop- gaande eerste 10" (5-5) kon Denderbelle langs het duo Thollenbeek-Van Goethem zelfs 5-7 voor geraken na een kwartier spelen. G.S.K. toch enigszins verrast, repli keerde echter langs Segers en via 9-9 10' voor de rust werd het 12-9 na 23'. Leif Krogstrup raakte toen ge kwetst maar ondanks het uitvallen van hun trainer speler leidde G.S.K. toch met 15-12 aan de rust. On middellijk na de rust zag het er even naar uit dat de thuisploeg nog naar een rui me overwinning stevende (18-13) maar langs Bouteille kon Brabo blijven aanklam pen (22-19 na 45'). Grember gen, met een opportune Pr. Heirman. liet ruim speelge- legenheid aan zijn wissel spelers en een verdienste lijk Brabo moest uiteindelijk berusten in een 25-21 neder laag. S.K. Grembergen: Tes- tard en W. De Jonghe. H. Van Haute 2, T. Dauwe 1, Heirman 6, Dooms, lm pens 1, Van der Veken, T. Van Haute. 2, Segers 11, Krog strup 2, De Smedt. Brabo Denderbelle: scoor den: Van Goethem 5. Bou teille 6. Thollenbeek 7, De Smedt 1 en D. Van Goethem 2. EVA. Anny en Fons Thissen, volgend seizoen terug naar Neder land. (wvc) 1* provinciale H.C. Leuven - Avanti 2: 13-42 In een ware eindeseizoen- wedstrijd diende E.V. Aalst de duimen te leggen tegen Haachtse nadat zij nochtans gedurende de ganse eerste helft hadden geleid. Na 10' had C. Simal er 1-3 van ge maakt maar even voor de rust kon Haachtse gelijk stellen. Rust 5-5. Na de rust raakte Eendracht onmiddel lijk op een 7-5 achterstand. Na 44' raakte de ploeg van trainer Van Eyghem op nieuw langszij, 4-4 voor het einde were langs Bascour 9-9. Haach kon daarna via een worp er 10-9 van maken voor het einde was de k< af voor Eendracht Haachtse de 11-9 score het bord prikte. Scoor* voor Aalst: C. Simal 4, vens 2, Bascour 2 en Schrijver 1. E 2' landelijke Avanti Lebbeke 2 is, met nog 2 wedstrijden, zeker van de titel in le provinciale en promoveert dus naar 2e lan delijke. Toch wel een op merkelijk resultaat voor het bijzonder jonge geheel dat onder de leiding van trainer L. De Nil dit seizoen voor de eerste maal als onafhanke lijke ploeg aantreedt. Met een is met deze ploeg het eerste doel bereikt, promo veren, en nu reeds kan ge zegd worden dat Avanti 2 volgend seizoen in 2e lande lijke zich niet zal dienen te beperken tot een figuranten rolletje. Trainer De Nil wil inderdaad met zijn jonge spelerskern zo vlug mogelijk doorstoten naar le landelij ke en als u het ons vraagt is dit beslist zeker geen blijk van overmoed. Mogelijk komt iemand uit de Avanti- kern deze ploeg versterken en ook in de jeugdreeksen staan spelers klaar om van af hun 16e verjaardag het geheel te komen aanvullen. De wedstrijd tegen Leuven werd voor het knap spelen de Avanti 2 weer een walk over Na amper 10' leidde Lebbeke reeds met 1-8 en met een 6-20 ruststand was er eigenlijk niets meer te bewijzen. Tijdens de tweede helft dreef Avanti stelselma tig de voorsprong op. Enkele tussenstanden: 6-30 na 38', 8-36 na 45' en 10-39 10' voor het einde. Voor Avanti 2 volgt nu nog de wedstrijd tegen Wemmei en op 7/5 kan tegen Wolvertem in eigen sporthal de officiële kam pioenenviering plaats vin den. Avanti 2: Coppens 4. B. Van Ransbeeck 8, C. Ag- neessens 11, Van den Broeck 2, Waumans 4. Hertssens 3, Moyersoon 5, De Nil 1, Vlas- senroot 2, De Feyter 3. EVA. In tweede landelijke blijft de situatie ongewijzigd. Samen met Gent blijven Buggen- hout en Avanti 2 aan de leiding en dit zou zo wel eens kunnen blijven tot het einde. Buggenhout won te Me- chelen met sprekende 10-23 cijfers maar het uitvallen met een armkwetsuur van doelvrouw Van Keer zou Buggenhout wel eens de promotie kunnen kosten. Avanti 2 won dinsdag van Groot-Bijgaarden met 8- 10. Na een vrij moeilijke eer ste helft die resulteerde in een 3-4 ruststand sloegen L. Heirman en C° onmiddellijk na de rust de beslissende kloof: 3-9. Zondag werd dan Antwerp verslagen met 7-14. Na een gelijkopgaand wedstrijdbe- gin (3-3) zorgden de onver wachte Bucque en L. Her mans voor een 4-10 n stand. De tweede helft liep dan opnieuw evenwi tiger maar de zege van Y, Smedt en C° kwam nooit het hedrang. R.B. Dendermonde loor met 18-9 te Zandvliet het is duidelijk dat men deze ploeg naar het eil tracht. Uitgezonderd H. man bleken de meeste D dermondse meisjes bepa ongemotiveerd. Daza nochtans een voorzicht start genomen wat teerde in een 1-1 score 13'. De thuisploeg voe echter aan dat Ros Beia er maar weinig geïnt® seerd bijliep en via een ruststand werd het nog 18-9 nederlaag voor ploeg van J. Heirman toch nog zes treffers lukti E 1* Landelijke Maasmechelen-Robuco Buggenhout: 21-28 Bij Buggenhout slaakt men een zucht van verluchting. De ploeg van voorzitter A, Poppe is één wedstrijd voor het kompetitie-einde zeker van het behoud in eerste landelijke. Genk verloor in derdaad tegen Kortrijk en Robuco won te Maasmeche- len zodat het dynamische klubbestuur meteen kan gaan werken aan de op bouw van een spelerskern die het in volgend seizoen heel wat beter moet kunnen doen. Want Robuco heeft beslist nog heel wat ambitie konkludeerden wij uit ons gesprek met sekretaris-doel- man Vermaesen. Te Maas- mechelen bleek bij de ploeg uit de bosgemeente alles opnieuw in de goede plooi te zijn-gevallen. De inbreng van trainer De Vlieger was op taktisch gebied duidelijk te merken maar ook mentaal was Buggenhout klaar. Alle spelers bleken sterk gemoti veerd, er werd hard voor elkander gewerkt, kortom het was opnieuw het Bug genhout van de voorbije sei- dat men aan het werk zag. Vooral aanval lend draaide het bijzonder vlot. Tijdens de eerste helft bleek Van Nuffel zowel als spelverdeler als op de pivot- plaats in een begenadigde dag en ook M. De Proft was soms briljant als organisa tor. Hoewel de gekwetste De Maerschalck niet van de partij was, nam Buggenhout een voortreffelijke start en na 6' leidde Brouillard en C° reeds met 1-5. De thuisploeg kon zich dan enigszins her vatten en naderde tot 5-7 maar een bijzonder gemak kelijk scorende Van Nuffel zorgde toch voor 8-13 2' voor de rust. Onmiddellijk na de rust dreven Van Nuffel en De Proft de Buggenhoutse voor sprong op en via de 9-13 ruststand werd het 9-15. Maasmechelen begaf echter niet, naderde nog tot 12-15 maar de gemotiveerd spe lende bezoekers zorgden langs de bijzonder juist en hard werpende De Vuyst voor 12-18 na ongeveer 10' in de tweede helft. Acht minu ten voor het einde telde Bug genhout steeds een 18-24 voorsprong zodat de Bug genhoutse zege niet meer in het gedrang kwam. Volgen de zaterdag volgt de slot wedstrijd tegen Beerse en het zou ons zeker niet verba zen dat Buggenhout, nu het totaal ontspannen kan spe len, nog voor een gesmaakt sluitstuk zorgt van dit erg bewogen seizoen 1982-83. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir, Brouillard 3, Van Nuffel 9, De Vuyst 12, M. De Proft 2. P. Vermeir 1, J. Van Damme, Moyersoons, Van Rompaye 1, Merckx. Reserven: Maasmechelen- Buggenhout: 21-12 Ondanks de 12-4 ruststand erg positieve geluiden over de jonge debutanten Vol ders en De Wolf. Scoorden: Moyersoon 2, Verheyden 2, Volders 3, J. Van Damme 1, Merckx 1, De Wolf 1, Van Hoesen 2. EVA Gestimuleerd door het suk ses van de eerste uitgave, een twintigtal ploegen, neemt het Provinciaal Komi- tee Oost-Vlaanderen ook dit jaar het initiatief om een zo groot mogelijk jeugdig pu bliek kennis te laten maken met de handbalsport. De voorbije B-Wereldkam pioenschappen in Neder land hebben eens te meer aan het grote publiek ge toond dat handbal op het hoogste niveau boeiend en attraktief kan zijn. Het hand balspel ligt immers tech nisch zeer dicht bij bepaal de natuurlijke bewegings vaardigheden als werpen, vangen, lopen en springen. Het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen rekent dan ook de daadwerkelijke steun en medewerking van de schoolsportbonden. OOk wordt verwacht dat de jeugdverenigingen de hand balsport in hun program ma's zullen opnemen. Het tornooi staat open voor jon gens en meisjes. Data: Secundair onderwijs: woensdag 11 mei 1983; woensdag 18 mei 1983. Basisonderwijs: woensdag 25 mei 1983. Plaats en duur van de wed strijden worden bepaald in funktie van het aantal inge schreven ploegen. Leeftijdskategoriën: Pupillen: geb. 1971 en vroeger Miniemen: geb. 1969-70 Kadetten: geb. 1967-'68 Scholieren: geb. 1966-'65-'64 Reglementen Er wordt gespeeld volgens de reglementen van de Vlaamse Handbal Vereni ging (V.H.V.). Elke ploeg mag bestaan uit 12 spelers, waarvan er maximum twee mogen aan gesloten zijn bij de V.H.V. Op elk moment van de wed strijd mag echter slechts één aangesloten speler aan het spel deelnemen. Overtre ding van dit reglement wordt bestraft met schrap ping van de ploeg! Inschrijvingen: Uiterste datum van inschrij ving zaterdag 30 april, bij De Nil Lucien, Zijpestraat 1, 9320 Oudegem (inlichtingen: 052/21.60.82). Voor de vierde maal werd door de Wase tumklubs Kracht en Geduld, Jeroen en Ritmica, een turntest geor ganiseerd, voorbehouden aan turners en turnsters uit diverse leeftijdskatego- Deze Turntest '83 werd dan vorige zondag op het pro gramma genomen. Een 75- tal jongeren hebben daar aan deelgenomen. De be langstelling in de sporthal «De Witte Molen» te Sint- Niklaas, was méér dan be vredigend. Ook gemeente raadslid Nelly Maes had eraan gehouden op deze tumnamiddag aanwezig te zijn. Door het hoog aantal gymnasten is deze turntest '83 op het uurschema echter een beetje uitgelopen. Hin derlijk werd dat niet en het applaus van een dankbaar publiek getuigde daarvan. Volgens de eigen mogelijk heden hebben alle deelne mers bemoedigende presta ties geleverd. Een keuze tus sen de verschillende disci plines brug, ringen of paard voor de jongens, balk voor de meisjes en grond, rek of sprong voor beiden lieten diverse turnkombina- ties toe Naargelang de moeilijkheidsgraad van de geturnde oefening en van de persoonlijke uitvoering er van, werden door een jury punten toegekend. Deze werden in een einduitslag opgenomen, alhoewel het hier duidelijk geen wed strijd betrof. Een bijzonder gewaardeerd tussendoortje werd de demonstratie puik- turnen en ritmische gym nastiek verzorgd door Dan ny Varendonck van T.V. De Kerels Waasmunster en De- nise Spanoghe van Sint-Jo- ris Dendermonde. Na afloop ontving iedereen dan een brevetje en een fraai herin- neringsplakketje. Enkele beschouwingen: Meisjes: de allerkleinsten die alleen op de lange mat aantraden, hebben prak tisch geen verschil kunnen bereiken. Wel bij de meisjes van groep twee en daar le verden Erika Baert, Ilse Rooms en Sabrina Temmer man opvallend goede pres taties. De oudste meisjes van Ritmica die een aparte groep vormden, zagen San- dria De Permentier als de hoogst gekwalificeerde. Het overwicht van Roosje D baut in de eerste jufi) groep van Kracht duld, werd nogal duidel In de tweede groep beha den zowel Hilde Gijsel (8 op 9.00 aan de grond) Inge Pincé. een uitsteks eindresultaat. Jongens: Bij de minder 12-jarigen turnde Luk Haelst zich onbedreigd de leiding en kwam Jero met een ploegje van z® verdienstelijke jonge zetten. Tegen het overwi van Dirk Verscheuren Smet (respektievelijk 47 en 44.50 op 56.00) in de kc gorie van de min dan jarigen, bleek niemand gewassen. Een ruime ve sprong werd het ook t Yvan Dhondt in een hog kategorie (43.60 op 50.00). de meer dan 18-jarigen haalde Walter Yzewijn I slotte de hoogste skore i een licht gekwetste Hl Heirbaut. Uitstekende res taten trouwens tijdens voorbeeldig georganisee Turntest '83 Roger Van La

De Voorpost | 1983 | | pagina 36