Lebbeke nooit echt in het gedrang, maar toch... H.B.C. Dendermonde kampioen Ajax heeft lot niet meer in eigen handen E.V. Aalst wint te Villers maar nu zijn «zij» al met 10 Even voorstellen H.B.C. Dendermonde kampioen HANDBALKALENDER HANDBAL Toen K.A.V. Dendermonde er begin van de zeventiger jaren het bijltje bij diende neer te leggen, verdween meteen een der oudste en meest prestigieuze clubs uit het Vlaamse landsgedeelte. Meteen was er een leemte ontstaan in het Dendermondse sportgebeuren die vrij vlug aangevoeld werd door spelers die onder tussen het mooie weer maakten bij andere clubs. In 1976 werd onder impuls van die spelers H.B.C. Den dermonde boven de doopvont gehouden. W. Timmer man werd voorzitter. Het was duidelijk dat met deze ervaren kern, omringd door talrijk aangesloten nieu we spelers, een nieuwe bloei in de Dendermondse handbalgeschiedenis mogelijk werd. Na een eerste oriënteringsjaar speelde H.B.C. fluks kampioen en de drie daarop volgende jaren werd een 2e plaats be haald in eerste landelijke. Uiteraard was er enige teleurstelling te bespeuren na het driemaal tereke op het nippertje missen van de promotie en vóór het seizoen 1981-82 dacht men klaar te zijn voor de definitieve stap naar de nationale reeksen. Het werd echter een totale misrekening. Totaal onverwacht degradeerde Dendermonde naar 2e landelijke en wellicht was dit nodig om aan een nieuwe, verjongde ploeg te bouwen. Dendermonde neemt na 1 seizoen de verloren plaats opnieuw in en is ondertussen duidelijk gegroeid. De kern waarmee de titel werd behaald bestaat uit twintig spelers: Mannaert, Quis- quater. Van Renterghem. St. en P. De Swaef, Rosseel, De Pauw, Timmerman, Batselier, Van de Velde. De Bock, Hoorelbeke. Gyssels, Van Cauwenberghe, Ver- leyen. De Smedt, Assaert, De Clerck, Van der Veken en speler-trainer H. Trienpont. Tevens speelt H.B.C. met een ploeg in le provinciale en beschikt over verschillende veelbelovende spelers in de kadetten en miniemen-ploeg. H.B.C. Dendermonde is op goede weg en nu duimen maar dat men niet opnieuw in de doolhof verloren raakt. EVA Trainer Trienpondt na het behalen van de titel op de schouders van keeper Quisquater. Van De Velde, Mannaert en P. De Swaef jubelen mee. (wvc) 1* Nationale Luc Van Cauwenberghe scoorde elfmaal in de beslissende strijd tegen Vital Gent. (wvc) Avanti Lebbeke - Mechelen 24-22 Voor de derde keer dit seizoen ontmoeten Avanti Lebbeke en Mechelen elkaar en voor de derde keer wint Avanti. zij ei; het niet zonder moeite. Als wij de wedstrijd op zichzelf zien zouden wij zeggen dat de Lebbeekse supporters niet onte vreden kunnen zijn. Er werd gewonnen. Dirk Verhofstadt gaf blijk van een blakende konditie en Eddy De Smedt speelde een uitstekende wedstrijd. Maar met het beslissen de treffen tegen Neerpelt in het vooruitzicht moeten wij ons toch enige bedenkingen maken. Zaterdag viel het opnieuw op dat bij de Lebbeekse ploeg praktisch geen gevaar uitgaat vanaf de hoeken. Dit betekent ook dat een stevige verdediging, zoals die van Neerpelt, zeker het Centrum goed kan dichthouden, zo dat wij ons afvragen of de Lebbekenaars dan wel vol doende gewapend zijn om het in de Limburgse «hel» waar te maken. Ook de Avantidefensie lijkt ons minder stevig dan in het verleden wat gestaafd wordt door de 22 toegestane doelpunten al is het een feit dat doelman Mertens niet in zijn beste dag was. het wed- strijdbegin uitgezonderd. In ieder geval moet Avanti zon dag te Neerpelt winnen en dan nog blijft de titel proble matisch aangezien de Lim burgers meer gewonnen wedstrijden tellen maar met het nog af te werken pro gramma kan de titelstrijd nog alle kanten uit. De wed strijd was zowat een kopij van de vorige twee ontmoe tingen, zij het dat een wilskrachtig Mechelen nu toch tot het einde bleef aan klampen. Onder impuls van Dirk Verhofstadt en een te gen Mechelen altijd goed spelende Vermoesen werd het 4-2 na 13' maar 5' later leidde Mechelen langs Lie- kens en W. Bomon met 6-7, Dit was niettemin de enige maal dat de Maneblussers op voorsprong raakten. Langs Dirk Verhofstadt en een zeer attente Eddy De Smedt werd het 13-8 even voor de rust, Het was Lie- kens die er 13-9 van maakte even voordat de eerste 30' rond waren. Onmiddellijk na de rust leden beide ploe gen opvallend veel balver lies en het was Mechelen dat daarvan gebruik maakte om na 37' opnieuw gelijk te maken (13-13). Onder impuls van een hard werkende De Smedt konden achtereenvol gens Vermoesen. De Smedt zelf. Koen en Dirk Verhof stadt scoren zodat na 43' Avanti opnieuw een komfor- tabele 18-14 voorsprong tel de. Mechelen begaf echter niet en via 20-19 zorgde naar het wedstrijdeinde toe Antczack. nochtans lange tijd in de greep van H. Maes, voor 23-22 2' voor het einde. Hoewel Dirk Verhofstadt even daarna een 7-m worp miste, was hij het toch die tijdens de laatste minuut zijn verantwoordelijkheid opnam en met een enorme loeier een weer voortreffelij ke Vinck het nakijken gaf. Meteen stond de Avantizege vast, behaald na een wed strijd die moeilijk als een geslaagde algemene herha ling kan betiteld worden met de topper tegen Neer pelt voor de boeg. Avanti: Mertens, en Vermei- ren, D. Verhofstadt 13, E. De Batselier, Koen Verhofstadt 2, Comelis 1, Van Mol. A. Avanti - Mechelen. Dirk Verhofstadt laat doelman Vinck geen kans en scoort vanop de 7 m.-lijn een van zijn dertien doelpunten, (wvc) Maes 1, H. Maes 1, Verguit, dervonden meer tegenstand 9-5 cijfers. Ook tijdens de Vermoesen 3, De Smedt 3 dan verwacht van Meche- tweede helft raakte Avanti Reserven: Avanti Lebbeke - Nadat het 7-3 geworden nooit echt «los» Mechelen 16-9 was onder impuls van H. De Skoorden: Van Onsem 5. De Lebbeekse reserven, sa- Smedt, werd het 7-5 voora- Van Mol 3, H. De Smedt 6. men met Sasja leider, on- leer de rust bereikt werd met De Batselier 1De Pauw 1 In tegenstelling tot Agatha Chiristie's tien kleine ne gertjes, waar er altijd eentje verdween, komt er in 2° na tionale altijd eentje bij. Neen, geen negertje, maar wel degradatiekandidaten! Inderdaad, met nog vier wedstrijden te spelen kan vanaf de 3' plaats. Kraai- nem met 19 punten, nog iedereen degraderen. Vil- lers staat laatste met 11 punten, maar vanaf de voor laatste plaats E.V. Aalst en Herstal met 15 punten staan nog 3 ploegen met 16 punten en 2 met 18 punten! U begrijpt dat de overwinning tegen Villers zowat «levens belangrijk» was voor E.V. Aalst, zoals ook de wedstrijd van volgende zaterdag te gen Uilenspiegel (16 p.). Als Eendracht zaterdag speelt zoals te Villers, is de kans bijzonder groot dat er op nieuw 2 punten aan het to taal worden toegevoegd. De ploeg draaide weer perfekt en met een schitterend spe lende doelman Mertens en een outstanding spelende D. Bayens beschikte Aalst over de wedstrijdbepa lende figuren die uiteindelijk de balans in het voordeel van Eendracht deden over hellen. Aalst begon uitstekend en na 8' leidden de bezoekers met 0-3. Na een kwartier spel werd het zelfs 1-6 en' een schitterende eerste speelhelft sloot Aalst af met een 6-10 voorsprong. Ook in de tweede helft zag het er lang naar uit dat Villers er niet zou in slagen de ploeg van trainer Wellekens te be dreigen. Met nog minder dan 10' te spelen zorgde Mare Bayens voor 13-17 na dat Villers even tot 12-14 was genaderd en niets wees op plotse terugkeer van Vil lers. Maar toch gebeurde het, 5' voor het einde was Villers - E. V. Aalst. Danny Bayens speelde een schitte rende wedstrijd en skoorde het beslissende doelpunt. het plots 16-17 geworden en met nog 2' te spelen stonden de ploegen opnieuw gelijk. Dany Bayens kon, ondanks hij met een persoonlijke lijf wacht was bedacht, tijdens de allerlaatste minuut het beslissende doelpunt geven en zijn zesde treffer in deze wedstrijd betekende meteen de overwinning voor Een dracht. E.V. Aalst: Mertens en Van Pottelberghe, Mare Bayens 3. D. Bayens 6, R. Bayens, Van Herreweghe 1, Van Malderen 2, De Cock De Doncker, Steeman 1, Van Der Borght 5. Reserven: Villers - E.V. Aalst 21-16 Nadat de rust bereikt werd met een 11-6 score hield Aalst, onder impuls van o.a. Cooreman, gelijke tred met de thuisploeg. Scoorden voor Aalst: De laegher 3, Cooreman 6, Arijs 2, De Troch, Van Malderen 1. Fr. Beerse-Ajax Lebbeke: 19-19 Avanti - Mechelen. Maes is Antcsack en Liekens voorbij en gaat scoren voor Avanti. (wvc) Er bleven nog 2' te spelen en Ajax leidde met 17-19. Nor maliter mocht verwacht worden dat op dat ogenblik de wedstrijd en wellicht de titel aan Ajax niet meer kon ontglippen. Te Beerse ge beurde dit echter wel. De thuisploeg schakelde over op mandekking, het werd 18-19 met minder dan één minuut te spelen. Met Ajax opnieuw in balbezit zou men kunnen veronderstellen dat Beerse niet meer aan een doelpoging zou geraken maar in plaats van via het uitlokken van fouten op tijd winst te spelen leed Lebbe ke toch balverlies, zij het met enige tegenslag, en 15 sekonden voor het einde prijkte 19-19 op het score bord, meteen het eindresul taat van een wedstrijd die Ajax de titel en de promotie kon opleveren Door het verlies van dit ene puntje komt Houthalen in derdaad op gelijke hoogte van Ajax maar aangezien de Limburgers meer gewonnen wedstrijden tellen zijn zij kampioen indien op de slot dag niets meer wijzigt. Ajax heeft dus het lot niet meer in eigen handen en kan nu en kel hopen dat de wedstrijd Sasja 2-Houthalen in het voordeel van de Antwer penaars eindigt. Lebbeke zal het dan wel halen tegen H.C. Antwerp komende za terdag. Ajax, dat zonder M. Hendrickx moest aantreden, kende een bijzonder onge lukkige start. Drie maal werd een aanval op het doel hout afgerond vooraleer Beerse er 1-0 van maakte. M. Huyck was ondertussen al met een persoonlijke bewa ker bedacht en het bleek nog maar eens dat Mare dan niet goed weet hoe hij daar kan tegen reageren. Broer Dirk nam zijn taak in de 2de lijn bijzonder goed over en na 17' kwam Ajax voor het eerst op voorsprong. Een bij zonder nuttige Van Mede- gael als pivot, zorgde voor 6- 8 maar kort daarna kon Ajax een penalty niet benutten en als ook twee open doelkan sen werden gemist, kon Beerse uit Lebbekes balver lies de rust bereiken met een 9-10 score. Na 35' leidde Beerse plots met 11-10 maar een knap spelende Van Geel kon gelijkmaken voor aleer de thuisploeg 13-11 voor raakte na 42'. Negen minuten voor het einde bracht M. Huyck uit een bij zonder knappe tegenaanval de ploegen opnieuw gelijk (16-16) en ondanks het doel- hout de Ajaxieden bleef par ten spelen kon M. Huyck Lebbeke op 17-19 brengen 2' voor het einde. Hoe Ajax daarna nog de zege ver speelde vertelden wij reeds. Scoorden voor Ajax: M. Huyck 5, D. Huyck 5. Quidé 1, Van Medegael 3, Van Geel 5. Reserven: Fr. Beerse-Ajax Lebbeke: 12-11 Scoorden voor Ajax: J, Ja cobs 3. Bosteels 1, Luypaert 1. Van Biesen 2, Wesemael 4. EVA Heren 1* Nationale Zat. 23.4 te 20.15 u. Neerpelt - Avanti Lebbeke 2* Nationale Zat. 23.4 te 20.45 u. E.V. Aalst - Uilenspiegel 1* landelijke Zond. 24.4 te 17.45 u. Rosis Aalst - Maasmechelen Zat. 23.4 te 19.45 u. Robuco Buggenhout - Fr. Beerse Zat. 23.4 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Antwerp 2* Landelijke Zond. 24.4 te 15.45 u.: Zandvliet - Jochewoa Aalst Zond. 24.4 te 15 u. Sparta Aalst - Grembergse Zond. 24.4 te 15.15 u.: Denderbelle - Dendermonde 1* Provinciale Promoveringspoule Zond. 24.4 te 14 u.: Wemmei - Avanti 2 Zond. 24.4 te 15.45 u. Leuven - Temse lager Zond. 24.4 te 15 u.: Anderlecht 2 - Waasmunster Dames 1* Nationale Zond. 24.4 te 19 u.: Sp. Evere - Avanti Femina Lebbeke 1* Landelijke Zat. 23.4 te 18.15 u.: E.V. Aalst - Stelmar 2* Landelijke Zat 23.4 te 16.30 u.: R.B. Dendermonde - Groot- Bijgaarden Zat. 23.4 te 17 u.: Robuco Buggenhout - Daza Zond. 24.4 te 16.30 u.: Avanti Femina 2 - Mechelen Zat. 34.4 te 18 u.: G.S.K. Hamme - Stelmar 2 De Voorpost - 22.4.1983 - 43 2* Landelijke H.B.C. Dendermonde - V. Gent: 29-17 H.l i.C. Dendermonde is dus na één jaar 2° landelijke, één wedstrijd voor het kom- petitieslot, zeker van de pro motie. Voor trainer Trien pont moet dit beslist een enorme voldoening beteke nen na het rampzalig sei zoen 1981-82 waarin de Ros Beiaardploeg totaal onver wacht degradeerde. Dat het handbal in Dendermonde «leeft» kon zaterdag vast gesteld worden. Drie tribu nes waren volgelopen met «echte» supporters en het Dendermondse «Klein Mu- ziekske» zorgde onmiddel lijk voor de stemming onder het begrijpend oog van scheidsrechter Caudron die zich nochtans de longen uit het lijf moest blazen om bo ven de muziekklanken uit te komen. Ook de Gentse be zoekers toonden zich bijzon der sportief door de stem ming op de tribunes niet te doen onderbreken, maar op het terrein streed de noch tans gehandicapte Vital ploeg tot het uiterste. Tegen dit Dendermonde bleek ech ter geen kruid gewassen. De thuisploeg beschikte inder daad zowat over zijn ganse spelerskern, R. Van der Ve ken was weliswaar ge kwetst maar zelfs M. Van de Velde bleek paraat voor de wedstrijd die niet mocht ver loren worden. Dendermonde startte nochtans vrij zenuw achtig aan de wedstrijd want nadat De Bock de score had geopend werd het zelfs even 1-2 en na 14' stonden de ploegen steeds gelijk (6- 6). L. Batselier, die een voor treffelijke eerste helft speel de, bracht Dendermonde echter opnieuw voor (8-6) en als J. De Pauw en L. Van Cauwenberghe er 12-9 van maakten 2' voor de rust zat Dendermonde op rozen. Met een 13-10 ruststand langs De Swaef, kon H.B.C. zich op maken voor een spetterende tweede helft. Even kon Gent nog aanklampen langs Van Parijs (16-14) maar dan be gon Luc Van Cauwenber ghe, gesteund door een per fect draaiend geheel, aan zijn recital. In één ruk ging het naar 22-14 na driekwart wedstrijd en onder de klan ken van het Ros Beiaardlied en andere Dendermondse «schlagers» stevende H.B.C. naar een 29-17 overwinning. HBC Dendermonde, kampioen in 2' landelijke, (wvc) Meteen werd dan het sein gegeven voor een viering die wij gelukkig niet tot het einde meemaakten. H.B.C. Dendermonde: Man naert en Quisquater, Van de Velde, Timmerman, Batse lier 5, Gyssels 1, Trienpont 2, De Swaef 1, De Bock 5, Hoorelbeke, De Pauw 4, Van Cauwenberghe 11. EVA. Villers - E.V. Aalst 18-19 2* Nationale 't Klein Muziekske zorgde voor de stemming tijdens en na de Match Dendermonde - V. Gent. Het kreeg zelfs een hele tribune voorbehouden, (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37