Baskettornooi «The Best of the Six» Geywa gered De lange weg van de toppers Rebounds Geen promotie Promotiekans verspeeld Basketbal te Zele Twaalfde Interscholenvoetbalwedstrijden Derde eetfestijn van volleybalklub Osiris Finale Beker van Oost-Vlaanderen Baasroods Liefhebbers verbond !Ï4 BASKET Elias 93 Minnebo 73 Een sterk gemotiveerde Eliasploeg liet van bij het begin duidelijk zien dat ze alles zou doen om de neder laag van de eerste wedstrijd tegen Van Keer uit te wis sen. Dat ondervonden de Minnebojongens van aan de start. Wellicht iets te nonchalant begonnen (Min nebo versloeg immers Fa- maye met 20 punten), ge raakten de Minnebo's na vijf minuten op achterstand: 10- 7. Mollekens kon aan het kwartier de achterstand mil deren tot twee punten, maar via Gust Van Gijseghem liep Elias opnieuw uit tot zes punten om de rust te breiken met een 44-38 stand. Elias dat de diensten moest mis sen van Cariat en Deprez, had het in het begin van de tweede helft bijzonder moei lijk om gelijke tred te hou den. Na vijf minuten was het 49-50 en na tien minuten 55- 54. Via het Castorduo Celle Van De Keer en Oscar Moro (Elias) ging de stand van 69- 63 naar 77-67 aan de 17e min. Elias kon opnieuw her ademen terwijl Moro zich een echte spelverdeler toon de: hij gaf assists, bepaalde het tempo, gaf bevelen en scoorde zelf ook. Mare Elias met 14 punten nam de bo venhand op Mare Minnebo (8 punten). Stevens, Lievens en Putteman konden hun prestatie van de eerste wed strijd niet herdoen, terwijl bij de tegenstanders vier spelers in de dubbele cijfers geraakten: Van de Keere, Elias, Van Gijseghem en Moro. Punten: Elias: Van de Keere 10-11: 21. Moro 20-12: 32. De Schaepdrijver 0-6: 6, Cor- thals 4-0:, Van Gijseghem 4- 12:16, Elias 4-10:14. Minnebo: Lievens: 2-4:6; Minnebo 6-2:8, Temmerman 9-6:15, Gooimans 6-13:19, Stevens 3-0:3, Mollekens 10- 8:18, Putteman 0-4:4. Van Keer 85 Schorreel 68 De ploeg Herman Van Keer zorgde bij de derde wed strijd van het Aalsterse bas kettornooi voor dé stunt. Na in de eerste wedstrijd de ploeg Elias te kloppen met twee punten verschil, moest nu ook de ploeg Danny Schoorreel ondervinden dat de mannen van Van Keer geen meelopertjes zijn in dit tornooi. Danny Schoorreel moest wel de diensten missen van Van der Meiren (Hellas Gent), Collard (Anderlecht) en Du- pont (Sint Augustijn), maar kon daarentegen wel reke nen op Lieven Van De Keere (Av. Brugge), Ludo Van Campenhout (ex-Black Boys), Chris Bechnel (Hout halen) en Fransard (Bavi Gent), namen die toch niet onbekend zijn in het basket wereldje. Namen alleen zijn echter niet genoeg om een wedstrijd te winnen, dat hebben de «Schorreels» vrij dagavond kunnen ervaren. Ze waren nochtans via Lie ven Van De Keere sterk ge start en samen met Chris Bechnel konden ze na tien minuten een 14-18 voor sprong opbouwen. Na deze periode schoot Van De Keere echter fysisch te kort, zodat een sterke Guido Buiseman meester werd in de lucht. Diezelfde Bieseman had on dertussen ook een vierde fout van Bechnel uitgelokt zodat die naar de bank werd geroepen. Ondertussen had coach Jef Troch (Van Keer) Pascal Van Keymeulen ver vangen door Gunther Cor- nand. Gunther bediende oordeelkundig de oersterke Van Keer. Toen Herman dus begon te scoren, zag het er aan de rust voor de ploeg Schorreel maar bedenkelijk uit: 46-27. Schorreel liet tij- Geywa Moerzeke - Red Buys St. Lievenshoutem: 79-75 In de zaal van Okapi Aalst heeft Moerzeke in extremis het behoud in eerste provin ciale verzekerd. Het eindig de samen met Red Boys op de derde laatste plaats zo dat er een testmatch aan te pas kwam om de derde da ler aan te duiden. De wedstrijdaanhef was niet bijster gunstig voor Geywa, dat na 4 minuten op een 6-14 achterstand stond. Coach Raemdonck opteerde voor een kombinatie-verde- diging met Van Loey als be waker voor De Rouck. Met die initiale achterstand schakelde Moerzeke op nieuw naar een zoneverde diging over en spelmaker Van Hautte, met een 5 op 8 in de eerste helft, zorgde samen met Van Loey, via een driepunter, voor het evenwicht (17-16) zodat hun rijftal opnieuw in koers voor de zege zat. Als Van Cleem- put en Colman ook scoorden liep Geywa zelfs tot 28-20 uit, maar bij de rust lag Red Boys opnieuw op kop: 47-48. In de tweede helft nam Moerzeke opnieuw een slechte kollektieve start met 1 korf uit 8 pogingen, zodat Red Boys langs een trefzeke re De Vuyst uitliep tot 49-54. Van Riet vond dan vanop de vleugel eindelijk de goede richting (7 op 11 in de twee de helft) en samen met Van Loey. stond hun ploeg aan de 10e minuut opnieuw op voorsprong 63-60. Langs De Rouck - De Vuyst nam St. Lievens-Houtem opnieuw het wedstrijdheft in handen en met 63-68 aan de 12e mi nuut zag het er voor Geywa maar belabberd uit. Spel maker Van Hautte schoot dan nog eens uit zijn sloffen. Hij lag aan de basis van een hoger tempo, maar belang rijker waren zijn intercep ties, die hij in korven omzet te en met nog 2 minuten en 20 seconden te spelen scoor de Van Riet 77-72 en voor Moerzeke was dit voldoende om de wedstrijd met winst uit te spelen. Vreugde ten allen kante, bij de Geywa- boys. Het behoud was verze kerd en alhoewel het niet gemakkelijk ging, spartel den ze met een beperkte kern toch door het eerste seizoen in eerste provin ciale. Door dit behoud heeft de klub via de sponsor uitzicht op versterking voor volgend seizoen. Moerzeke komt hoofdzakelijk lengte te kort en dit werd het voorbije sei zoen op de belangrijke mo menten fataal. In de belangrijkste match tegen Red Boys speelden ze met veel inzet en overtui ging. Maar ze kregen wel Basket. Bavo Moerzeke won de testmatch tegen Red Boys met 79-75 en blijft nu in eerste provinciale, (vh) Deinze - Were Di Sint-Niklaas: 50-48 dens de eerste helft een 8 op 28 optekeken, wat meteen het lage punten aantal ver antwoordt. Na de rust bracht coach Fons Kesteloot (Schor reel) opnieuw zijn sterkste ploeg op het terrein, maar Van Keer en zijn maats ga ven geen duimbreed meer toe. Het verschil bleef steeds tussen de 15 a 20 minuten. Zelfs met een full- court press op tien minuten voor het einde werd de kloof niet smaller. De jonge garde van Okapi: Van Impe, Schel- linck, Cornand en Van Driessche, liet zien dat ze op mekaar ingespeeld is. Voor al Van Driessche ontpopte zich als een vaardige drib belaar die bij een zware press het hoofd kan koel- houden. Danny Schoorreel probeerde nog een ultieme forcing, doch zonder resul taat. De ploeg Herman Van Keer won verdiend deze wedstrijd. Punten: Van Keer: Bieseman 26, Van Keymeulen 6, Van Keer 17, Schellinck 16, Van Impe 6, Cornand 8, Van Driessche 6. Schoorreel: Van de Keere 16, Bechnel 12, Lievens 2, Schoorreel 16, Van de Velde 8. Steenhaut 0, Van der Hae- gen 4, Fransard 4 en Van Campenhaut 6. een steuntje van de tegen strever die kompleet faalde aan de vrijworplijn en maar 11 van de 36 vrijworpen om zette, met De Roeck als ne gatieve uitblinker met 6 op 25. Deze speler kon moeilijk gehouden worden door de Geywazone, maar ondanks zijn dertig punten faalde hij aan de vrijworplijn. Punten: Geywa Moerzeke: 32 op 80 shots en 15 op 24 vrijworpen. Van Broeck 0-0, Van Houtte 12-5, Colman 4-0, Van Cleemput 9-2, Van Loey 12- 10. Van Riet 10-15. Red Boys: 32 op 74 en 11 op 36 vrijworpen. Pieter 2-0. Roelandt 0-2, De Rouck 17-13. Van Waeyen- berghe 0-0, Van de Berghe 2- 4, Vermassen 6-0, Borre- mans 4-0, De Vuyst 17-8. BENO De Waaslanders hebben de kans niet gegrepen door be slag te leggen op de tweede plaats eventueel nog te pro moveren naar vierde afde ling. Were Di faalde in alle onderdelen. De twee ploe gen opteerden voor een manverdediging. Deinze had weinig moeite om het nochtans in lengte bevoor deelde Sint-Niklaas, met Vercauteren-Van Hassel on der de korven, op te vangen. Were Di kwam tot geen en kele vloeiende kombinatie en leed veel balverlies. Ook vanop de vleugels (De Pauw 1 op 8) kwam geen gevaar, zodat het veel kleinere Dein ze de zone onder haar eigen basket goed isoleerde. Aan vallend opteerde Deinze voor kontrolebasket met Fi- lip De Bruyne als afwerker van dienst. Deze shotter kreeg de kleinere De Pauw op de huid, en had geen moeite om er bovenuit te jumpen. Aan de 14e minuut kwam er dan een eerste af scheiding 21-16. Die voor deelstand behield Deinze tot de rust 28-23. De Were Di coach Moortha- mer had via voortdurende spelerswisselingen getracht vaart in de ploeg te krijgen. In de eerste 20 minuten stel de het zijn negens op, maar het scheen of de ploeg in eens alle taktische instel ling had verloren. In de tweede time speelde de tegenstander een zonever dediging en ook daartegen had Were Di geen setplay in huis. Het bleef bij enkele individuele pogingen. Christiaens, begon met een 4 op 4 en zorgde voor 37-29 en zelfs 42-33 aan de 10e minuut. Were Di begon te pressen en De Brandt inter- cepteerde enkele keren ge vat en Vercauteren met een 3 op 5, bracht opnieuw hoop 42-39. Er zat echter te weinig conti- nuiteit in het Were Di spel en Filip De Bruyne scoorde 48-41. De Wase eindrush werd goed opgevangen door Johan De Bruyne, die twee keer gepast onder de korf sneed, zodat spelmaker De Muyter verder rustig de bal op zak mocht steken en We re Di strandde bij 50-48. Sint-Niklaas speelde een bijzonder knappe tweede ronde en kwam uit een ver loren positie terug opzetten, naar een gedeelde tweede plaats, maar de laatste kans ging door een komplete off day verloren. Punten: Deinze: 21 op 54 shots en 8 op 14 vrijworpen. Johan De Bruyne 1-4, Dt Baere 0-0, Van de Vijle 0-0, De Gelder 0-0, De Muyter 6- 3, Filip De Bruyne 13-7, Christiaens 8-8. Were Di: 18 op 52 shots en 12 op 14 vrijworpen. De Brant 6-2, Luc Aerts 6-2, Marin 2-3, W. Aerts 0-0, Ver- braecken 2-6, De Pauw 2-6, Dhooge 1-0, Van Hassel 2-0, Vercauteren 2-6. BENO Grembergen - Patro Velzeke: 60-77 De remonte van Grember gen in de tweede helft van de kompetitie en waardoor het oprukte naar de tweede plaats in de klassering, die het uiteindelijk moest delen met Velzeke, heeft geen tastbaar resultaat afgewor pen. Door omstandigheden scheen het heilig vuur wel gedoofd. Coach Eddy Cornelis had onverwacht ontslag inge diend en ook voorzitter Egon Van Cauteren gaf er de brui aan. De ploeg van sekreta- ris Robert Segers moest daarnaast nog de diensten missen van vleugelspeler en afwerker Eddy Straet- man. Omstandigheden die uiteindelijk nefast op het rendement werkten. Via 9-22 aan de 10e minuut en een maximale achterstand van 14-32 aan de 13e minuut. Eric Mijs, die in de loop van de week wegens ziekte niet kon trainen kwam op het goede ritme en samen met Colpin en Meeussen, werd bij de rust de achterstand beperkt tot 32-42. Meeussen, de beste Grembergse spe ler, kon samen met Segers in de tweede helft replike ren tot 36-42, maar van dan af was de rol van Grember gen uitgespeeld en aan de 9e minuut werd het 40-58 en was er van enige terugkeer geen sprake meer. Grem bergen verspeelde een unie ke kans om in de run te blijven voor de nog te bege ven stijgersplaats. Volgend seizoen zal Grembergen door de omstandigheden al le ambities om eventueel nog een eerste provincialer te worden, opgeven. De ei gen jeugd aangevoerd door Putteman-Crick zal een kans krijgen. Noël Colpin deelde het bestuur mee dat hij er als speler de brui aan geeft en het nu wil proberen als trainer-coach. Hij kreeg een voorstel van Grembergen om die funktie uit te oefenen, maar een be slissing viel er nog niet. Ook spelmaker André Goossens zou de voorkeur aan Ciisb Zele geven om er volgend seizoen te spelen. Een hele omwenteling dus bij Grembergen dat in ieder geval de aktiviteiten voort zet. Punten: Goossens 1-4, Mijs 8-4, Meeussen 11-10, Segers 0-8, Putteman 4-2, Colpin 8- 0. BENO Op zondag 24 april om 18 uur wordt in Sporthal VHVD, Langeakker te Zele, de test match gespeeld tussen Pa tro Velzeke en Gentson. De winnaar van deze wedstrijd promoveert naar le provin ciaal. beno VOLLEYBAL Vierde Beker van de Rozenstreek Nog een volle week scheiden ons van het einde van de vierde «Beker van de Rozenstreek». Na liefst 196 wedstrij den in de voorronde, en 24 in de eindronde, worden op zaterdag 30 april aanstaande in de Parochiale Sporthal te Mariakerke. de vier slotwedstrijden van het tornooi afge werkt. U begrijpt dat de halve finales, de troosting en de finale op het programma staan. Bij de aangekondigde spelers waren er verschillen de die moesten forfait geven: Veldeman (Melda Gent). Peter Moens (Cabrita Zele), Rijckbosch (Haantjes Leu- pegem), Van Nuffel (Hemaco Dendermonde), Algoet (Verviers), Baeyens (Melda), Van der Metzen (Hellas Gent), Collard (Anderlecht). Bij hun vervangers wa ren er toch klinkende namen als Cariat (Mariem- bourg), Deprez (Hermes St. Niklaas), Iwein D'Hert (BCS), Coormans (Bus Lier), Stevens (Rubo Niel), Van De Keere (Avanti Brugge) en Bechnel (Houthalen). Nationaal scheidsrechter Luc De Saedeleer werd zaterdagnamiddag slachtoffer van een valpartij tij dens een fietstocht. Ondanks tien hechtingen was hij maandag toch paraat om de wedstrijd Elias-Minnebo te leiden Holmes. ex-Anderlecht en nu Verviers-Amerikaan, zat op de bank van de ploeg Schorreel en supporterde luidkeels voor deze ploeg. André Janssens. manager van de nationale ploeg, was een aandachtig toeschouwer van de wedstrijd Schorreel-Van Keer. Totnogtoe werd elke wedstrijd bijgewoond door ongeveer tweehonderd toeschouwers. De toegang is gratis. Toen de zege van Van Keer tegen Schorreel in kannen en kruiken was, begonnen de supporters zowaar «Okapi, Okapi...» te skanderen. (De gouden tijd van Van Keer). Volgens Chris Bechnel was die nederlaag van ploeg Schorreel en zijn eigen slechte prestatie te wijten aan: le het te kleine terrein en 2e een slechte bal. Herman Van Den Broeck is niet zeker te kunnen spelen. Herman sukkelt met een knieverwonding. Data der volgende wedstrijden: vr. 22.4: Van den Broeck - Minnebo, ma. 25.4: Elias-Schorreel, di. 26.4: Van Den Broeck-Famaey, vr. 29.4: Van Keer-Van Den Broeck, ma. 2.5: Van Den Broeck-Elias, wo. 4.5.: Famaey-Van Keer. vr. 6.5: Schorreel-Minnebo, ma. 9.5: Elias-Famaey, di. 10.5: Van Keer-Minnebo, wo. 11.5: Schorreel-Van Den Broeck. Zaterdag 4.5: om 14 uur; 5e en 6e pl. om 16 u.: 3e en 4e pl. om 18 u.: le en 2e pl. Aanvang der wedstrijden: maandag om 20 uur, ande re dagen om 20.30 uur. Op woensdagen 20 en 27 april vanaf 13.15 uur in 't Sportcentrum Osbroek, Frans Blackaertstraat te Aalst: Preminiemen De gemeentelijke scholen van Erembodegem, Gijze- gem, Herdersem en Hofstade, de RBS Moorsel en SMI Raffelgem, Moorselbaan en Esplanade. Preminiemen B De gemeentelijke scholen van Erembodegem. Gijze- gem, Hofstade, Gijzegem en Moorel-Tinnenhoek, de RBS Moorsel en Erembodegem en SMI Esplanade. Moorselbaan en Raffelgem. Verder St.-Jozef en het Koninklijk Atheneum. Miniemen RMS Aalst en Erembodegem. SMI Esplanade. St.- Jozef en Kon. Atheneum. Er zijn schiftingswedstrij den. halve finales wedstrijden voor 7en 8"*. 5^ en 61*, 3d* en 4** plaats en finales. Hiervoor hebben zich niets anders dan vier topploegen weten te plaatsen. Te begin nen bij «thuisploeg» Meers- vlieg Drongen, die totnogtoe ongeslagen is in dit vierde tornooi. Enige tijd terug werd deze ploeg ook voor de zesde keer kampioen in de Vobogkompetitie en bereik te tevens de 1/2 finales van de «Beker Generale Bank». Hierin werd ze echter terug geslagen door de ploeg van... Generale Bank zelf! Die nederlaag doet echter geen afbreuk aan haar waarde. In de 1/2 finales dienen ze het op te nemen tegen KWB Falos Zingem. Overdreven optimisme mag er niet zijn. maar kwalifikatie voor de finale zit er dik in! KWB Falos Zingem dan maar. Hun aanwezigheid op deze eindbeuret heeft aan een zijden draadje gehan- De Dendermondse volley baljongens richten op zater dag 23 en zondag 24 april hun traditioneel eetfestijn in. De spijskaart biedt keuze uit twee gerechten. Italiaanse spaghetti en het eigen na tionaal gerecht: biefstuk met frietjes. Aanvang zaterdag te 17.30 u. en zondag van 11.30 u. tot 15.00 u. en dat allemaal in sporthal Osiris te Dender leeuw. Bovendien zorgt D.J. Marcus II zaterdagavond voor de animatie tijdens de grandio ze T.D. die start te 20 u. De toegang is gratis. gen en dit na de heenwed strijd in de 1/4 finales. Hun tegenstander VK Molen Grembergen, was er immers in geslaagd een 2-3 zege in de wacht te slepen, en met een de 1/2 finalepoort op een kier te zetten. Toch liet KWB Falos Zingem niet betijen, want in de return zetten ze orde op zaken, door zelf met 1-3 in Grembergen te win nen. Die thuisnederlaag is in dit tornooi hun enig ver lies tot nog toe. In de eigen «Frievolley-kom- petitie» in Oudenaarde is deze ploeg heer en meester. Op vier deelnames werden ze tweemaal kampioen en werden ze evenveel keer vice-kampioen. Zorgt KWB Falos Zingem voor de verrassing door Meersvlieg Drongen te ver slaan? Een groot kanshebber op de eindzege is ongetwijfeld ook huidig bekerhouder Heros Deinze. Net zoals Meers- vlieg Drongen heeft Heros Deinze nog niet verloren in dit tornooi. In de Gentse Vobogkompeti tie haalden ze onlangs een vijfde plaats en spelen ze op vrijdag 22 april aanstaande de finale van de «Beker Ge nerale Bank». Uit goede bron werd vernomen dat men in Deinze gebrand ligt op de «Bekerdubbel» Gene rale Bank, Rozenstreek! Het worden drukke dagen... Tegenstander van Heros Deinze in de 1/2 finales heet KWB Kruibeke. Ook al een topper van formaat: in de Kruibeekse kompetitie wer den ze 7x kampioen en de plaatselijke «cup» verover den ze ook reeds 2x op twee edities. Hun derde finale staat geprogrammeerd voor 25 april aanstaande. In dit tomooi leed KWB Krui beke nog slechts 1 neder laag. en wel in de 1/8 finales in de uitwedstrijd tegen KWB Denderbelle. In de re turn zetten ze de zaken recht, en de 1/4 finales ver overden ze op moeilijke wij ze toch de scalp van Ros Finalisten: St. Gillis-Waas bij de heren A.T.B. St.-Niklaas bij de dames. Zaterdag 23 april wordt in de sporthal «De Zeven» te Zele, zowat het Mekka van het streekvolleybal, de finale betwist van de Beker van Oost-Vlaanderen. Bij de heren wist St.-Gillis-Waas zich te plaatsen ten nadele van V. Kruibeke (2-3) en zal het in de finale moeten opnemen tegen Geraardsbergen dat Merelbe- ke met 1-3 versloeg. Bij de dames klopte A.T.B. St.-Niklaas Zomergem met 3-2 cijfers en moet het in de finale opnemen tegen het bijzonder sterke Merelbeke. Het programma: 15 u. Eindronden heren junioren 17.30 u. Finale dames: Merelbeke - A.T.B. St.-Niklaas 20 u. Finale heren: St.-Gillis-Waas - Geraardsbergen EVA Beyaerd Gent. Het volledige programma van de finaledag op 30 april aanstaande ziet emit als volgt: 10 u.: 1. 1/2 finale: Meersvlieg Drongen - KWB Falos Zingem 12. u.: 2. 1/2 finale: Heros Deinze - KWB Kruibeje 14 u.: Omlijsting: Kollos Mariakerke - Keur Dendermonde 16 u.: Troostingswedstrijd om de derde en vierde plaats. 18 u. Finale 4° «Beker van de Rozenstreek» De finale van dit tornooi wordt geleid door niemand minder dan Internationaal scheidsrechter. Wener Cal- lebout, bijgestaan door Ro land van Bogaert (Schelle- belle). Aan dit tornooi zijn in totaal 16.000 frank prijzen ver bonden. Plaats van gebeuren: Paro chiale Sporthal, Mariaker- keplein (nabij Kerk) te Ma riakerke. Inlichtingen: Baeyerid Geert, Hekkergemstraat 7, 9208 Schellebelle (091/ 69.10.02) UITSLAGEN Maandag 11.4.83 Brandweer-Iks 0-3 Pletsers-Macadammers 3-0 Simiba -Simplisten 3-0 Vrijdag 15.4.83 K.W.B.-Kikkers 2-1 Gilvoc-Joso 0-3 Strangers-St. Donatius 2-1 4 KLASSEMENT 1. Simiba 15 12 2. Pletsers 12 10 3. Macadammers 12 7 4. Iks 12 6 5. V.G.S. 12 3 6. Simplisten 7. Brandweer 1. Joso 12 9 2. KWB Baasrode 12 8 3. St. Donatius 15 8 4. Falos-Keur 12 7 5. Kikkers 12 7 6. Strangers 12 6 7. Gilvoc 12^0 Buggenhout. De jeugdige sportkampioenen werden op het gemeentehuis gehuldigd, (v) WEDSTRIJDEN Vrijdag 22.4.83 V.G.S. - Iks Brandweer - Pletsers Simiba - Macadammers Simplisten: vrij Maandag 18.4.83 Falos-Keur - Kikkers KWB - Gilvoc Strangers - Joso St.-Donatius: vrij

De Voorpost | 1983 | | pagina 39