Liefhebbers sporten zo i Meeste prijzen zijn verdeeld wou™ -overzicht F.C. Milano - V.K. Siera 0-1 C0MAR SI S PORT Walivo- wedstrijden Hoke eervol derde in eindstand *46 - 22.4.1983 - De Voorpost GROOT - KLEINHANC >EL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 LiJ u We zijn genaderd tot op één officiële wedstrijd van het einde, dit voor de meeste van de ploegen. De Zwervers hebben ook hun titel te pakken en daarmee zijn de prijzen verdeeld in de zaterdagreeksen. Enkel de zondagreeksen eisen onze speciale aandacht en in het bijzonder de eerste afdeling. Vorige week stond Car Center na hun verrassende overwinning op Sparta mede aan de leiding, maar onverwachts is hier verandering in gekomen. Aan 1 puntje heeft Sparta genoeg om kampioen te spelen en dit met de uitwedstrijd naar SK Slachthuis voor de boeg. United was de killer van Car Center. Bijna was de titel voor Sparta een feit ware er niet de gelijkmaker van Car Center in de 85e min. Voor het feestvieren dus nog een weekje geduld voor Sparta of Car Center. In tweede kan het nog Siera zijn, maar dit is maar een waterkansje. Hier zal Wijnveld als nieuwkomer denkelijk als kampioen mogen gelauwerd worden. In de zaterdagreeksen is het enkel FMC dat met een overwinning en een nederlaag van Raap een testwedstrijd voor het behoud kan afdwingen. Hun programma is Raap thuis tegen Sparta en FMC thuis tegen RMS. De prestigewedstrijd van afgelopen zaterdag tussen de nummers één en twee werd verrassend gewonnen door Drie Linden. In tweede is Cup nog maar eens een puntje verspeeld op eigen plein tegen de Jacky Boys en is Inter Service aardig op weg om zonder één puntje te verliezen het seizoen af te sluiten of steekt Kabul zaterdag daar een stok tussen de wielen? Berg Op dat in feite nog één puntje moest halen om defi nitief als gered te mogen worden beschouwd is niet in zijn opzet geslaagd. Deson danks is de ploeg gered door het feit dat hun naaste achtervolgers puntenloos bleven. PW Hemelaer heeft dus geen kompassie gehad en behaalde een 2-0 over winning. De eerste speel- hellt kreeg Berg Op heelwat doelkansen maar geen en kele werd benut. Ook de thuisploeg kon niet skoren zodat de rust inging met een 0-0 stand. Na rusten kende Hemelaer direkt sukses en wat later was het Raoul Wa terschoot die Hemelaer op 2- 0 bracht en meteen was de wedstrijd gespeeld. Rood voor Ghislain Vemimmen. Bristol, voorlaatste, speelde tegen Herten Aas een niet zo onaardige wedstrijd, toch werd verloren met 5-0. De doelpuntenmakers waren Patrick Vermeiren (2), Danny Van Bogaert (2) en Gerry De Ruysscher via strafschop. Old United heeft ook af te rekenen met einde seizoen- perikelen, Slechts negen spelers kwamen opdagen tegen Nantes, zowaar een werken speelden een einde- seizoenwedstnjd met als enige pittigheid de 4 doel punten. Deze werden netjes onder hun beiden verdeeld zodat de uiteindelijke som een 2-2 is. De eerste helft was doelpuntenloos en na de pauze waren het de be zoekers die 0-2 voorkwa men. Bondgalm skoorde te gen en nam de laatste mi nuut ten bate om de gelijk maker te skoren. Dat spelers zich qua reglementen het verkeerd voor kunnen heb ben werd op Bondgalm be wezen. Bij een hoekschop genomen door Beenhouwer ken appeleerden de Bond- galmspelers voor buiten spel. Mag de spelleider nu ook de spelers uitkaf feren???? Slachthuis begon met 8 spe lers zijn wedstrijd tegen Ro de Duivels. Het opende de stand maar kon niet belet ten dat de Rode Duivels op gelijke hoogte kwam. wat tevens de ruststand was. Met één speler erbij na de rust werd SKS de betere ploeg en won verdiend met 4-2. Wijnveld won verdiend zijn wedstrijd tegen Centrum- positiefs te vertellen en als we daarbij nog melden dat de leiding zelfs ondermaats was, wel dan zijn we vlug uitgepraat. Voor de tweede opeenvolgende maal kon den we slechts negen VU- spelers noteren, dus ook voor hen zal, wanneer zon- daq de laatste 90 min. kom petitie achter de rug zijn, het einde van het seizoen 1982- 1983 als welkom mogen be schouwd worden. Desfo kon van deze manminderheid profiteren en maakte vrij vlug 0-1. De onderbezetting was van korte duur want Wim Thierens en André De Cauwer kwamen de VU-ran- gen voltallig maken, zodat we terug van een gelijke strijd konden spreken. De thuisploeg kreeg een licht veldoverwicht maar de af werking was slordig zodat er weinig doelgevaar ont stond. Een hoekschop zou aan de basis liggen van een gelijkmaker. Via de paal wist André Van Duyse de ploegen op gelijke hoogte te brengen en dit was trou wens de ruststand. Na de koffie sukses voor de VU want Werner Wij ten lagen. Eén hiervan was United, kandidaat-degra- deerder met slechts veertien punten uit tweeéntwintig gespeelde wedstrijden en 40 gemaakte doelpunten en niet minder dan 90 tegen. Dit formaliteitje zou eens vlug in de thuishaven van Car Center opgeknapt wor den. Het eerste kwartier ver- liep echter in het voordeel van United en dezen creëer den zelfs enkele doelkansen maar werden onbenut gela ten. Scheidsrechter Pleunis had zich voorgenomen streng en kordaat te zijn met als gevolg dat elke tegen- prutteling met een vrijschop werd bestraft. Karei Van Poucke kreeg zelfs geel maar voorlopig bleef het hierbij. De thuisploeg speel de slordig en kon het tij niet doen keren en kreeg zelfs een doelpunt tegen. Jacky Knaepen die door Roger Smet met een verre door steekbal bediend werd ver sloeg doelman Descamps met een prachtige lobbal. De laatste 15 min. gelukte Car Center er dan toch in het roer over te neemn en via handspel een terechte strafschop voor Car Center. De Scheper besloot naast zo dat de rust met 0-1 inging. Na de rust was United terug Liefhebbersvoetbal. FC Kommersanten uit Sint-Niklaas bestaat 15 jaar en ging feesten in het restaurant Malpertuus. (dw) de beste ploeg en als bij naar het einde toe zich zelfs United dat het meest aange- puntje, voor Car Center wonder ontsnapte het doel speciaal in de kijker spelen slagen leek want de thuis- adieu titel, misschien tot van de thuisploeg aan door- door Jacky Knaepen een flin- ploeg stelde gelijk en in de volgend jaar. boring. Een flink keepende ke trap in de onderbuik toe slotmin. spetterde een kop- Rood: Karei Van Poucke (Car Jacques Descamps eiste het te dienen en dit met nog 5 bal te pletter tegen het kruis Center), leeuwedeel op van de tot minuten te spelen. Uit het van het Uniteddoel. Voor Guido G, dan toe 0-1 stand en zou - ontstane tumult was het United een welgekomen Walivo's wedstrijd van de weel-" Vijftien jaar zijn Leon Speleman, Georges Sanders, Antoine Vertenten en Firmin Terreus aktief bij FC Kommersanten, (dw) Liefhebbersvoetbal Waas. Het bestuur van FC Kommersanten voorzitter Speleman, ondervoorzitter Van Hoecke, sekretaris Temmerman, publ. rel. Terreus, erevoorzitter Willy D'Hooghe en sponsor Bakkerij Widamo. (dw) onbegonnen taak. Toch vrienden, zij het dat de wed- meersch bracht zijn ploeg op werd er stug verdedigd door strijd geen hoge toppen 2-1, het sein voor Desfo om Old United en slaagde er in scheerde. Door deze over- de hamer boven te halen, tot de 20e min stand te hou- winning bijna binnenschot. zodat enkele VU-spelers met den. Het was Patrick Andrey Voor Wijnveld skoorden Da- enkele rake trappen werden a Schelfhout (2), Danny bedacht en een lakse scheidsrechter deed alsof zijn neus bloedde. In de 75e min een strafschop als ge schenk voor Desfo wegens onduidelijk handspel van André De Cauwer en Desfo kwam op 2-2. In de slotminu ten moest Rudy Verflieren naar de noodrem grijpen en dit in de strafschopzone met maal een logische tweede strafschop. Deze werd naast getrapt en het was Jo Van der Loo die aan de overzijde een reuzekans verkeek zodat het 2-2 gelijk spel een voor beide ploegen juiste uitslag was. die de skore opende, en voor de rust maakte Charel Sa- Coppieters (2) en een own- mijn er 0-2 van. Na de rust goal van Erik De Schepper, nog wat rommeliger voetbal Voor de Centrumvrienden _^en enkel de doelpunten wa- Guy Van Mieghem en Pa ren het noteren waard: 0-4 trick Weemaes. via Frans Wauman en Cha- fan speelde op Post een pui- rel Samijn. Jef Van Haver ke eerste helft zodat de 0-2 milderde voor United en het de juiste weergave was uiteindelijk Patrick An- eerste drey die met nog twee doel- het wedstrijdgedeelte was. Na de rust was Post punten <e 2-6 eindcijfers op heer en meester, maar een deze het sk' .ebord bracht. - >Klng itone heeft de mon- fantastische doelman van Fan hield zijn netten onge- de week te schonden. Het was zelfs Fan inkc iseren gekregen. 22-2 die op tegenaanval een der- wa1 de uitslag op Doregem de doelpunt lukten. Bij Post mc ir wel vermelden we dat was de uitblinker Willy de bezoekers slechts 9 spe- Geerinck. Ie s tussen de lijnen brach- te Hiermee heeft King Sto- n- de meeste goals op zijn p issiefEn heeft op 2 eenhe den na de kaap van 200 h^reikt Zondagreeksen Bondgalm II en Beenhou- Volksunie - Desfo: 2-2 Van deze partij valt niet veel Car Center - United: 1-1 Car Center dat na zijn over winning van vorige week te gen Sparta mede aan de lei ding was gekomen had ster ke titelambities mede door het feit dat nog twee gemak kelijke prooien hun te wach- De verwijdering van V.K. Siera uit Walivo's zaterdag se topklasse, heeft slechts één seizoen geduurd. Inder daad want tijdens de vorige kampioenschappen, haal den die mannen in de twee de afdeling weer dé titel. Daardoor werd V.K. Siera terug in Walivo's elitereeks opgenomen. Voor die ploeg is dat alleszins een meeval ler. Vroeger trouwens ook want reeds tweemaal werd een dichte ereplaats ver overd. Het derde seizoen kon door V.K. Siera de tui meling naar tweede niet voorkomen worden. Dat be hoort nu allemaal tot het verleden. In eerste afdeling werd V.K. Siera thans de revelatie van het seizoen. Een aangename verrassing overigens en door betere re sultaten werd deze ploeg zelfs een lange tijd als titel kandidaat beschouwd. Slechts tijdens de tweede helft van het kampioen schap hebben de blauw- broeken uit Hamme defini tief de rol moeten lossen. Misschien een beetje begrij pelijk. Na het bezoek aan V.K. Palamos, zowat half fe bruari, hebben de voetbal lers van V.K. Siera niet meer van de overwinningskelk gedronken. Toch kon de po sitie vooraan in de rang schikking behouden wor den. Straks nog goed voor een plaats binnen de eerste vijf en daarmee zouden de verwachtingen bij V.K. Sie ra alleszins overtroffen wor den. Zo stelt Georges Van Laere de klubafgevaardigde het trouwens ook Aanvan kelijk stond het behoud van V.K. Siera nochtans het meest centraal. De gunstige evolutie in het kampioen schap heeft echter andere ambities losgeweekt. Deze reikten nu ook al een tijdje naar de omgeving van een vijfde plaats. Door de jong ste overwinning bij F.C. Mi lano, behoort deze doelstel ling alleszins tot de moge lijkheden van V.K. Siera. Een ploeg die trouwens nog al wat nieuwelingen aan trok: Jan Malfliet, Luk Cor- nelis. Freddy Colman, Jef Moortgat, Danny Baert, Des- iré Cornelis, Carlo Verhe len, René Mettepenningen, Rudy Roggeman, Jan Ver- cauteren en Etienne Eeckhout als speler-trainer. De tweelingen Benny en Ru dy Roggeman werden daar bij de benjamins van de ploeg en met 14 doelpunten werd Eddy Van Buynder mo menteel de topschutter bij V.K. Siera. Daar werd ook het bestuur enigszins gewijzigd: ere voorzitter werd Guy De Rid der en Roger Mettepennin gen werd de nieuwe voorzit ter van V.K. Siera. Een ploeg zonder problemen trouwens en bij F.C. Milano uit het Wase Sint-Gillis, zijn die praktisch ook onbestaande. Zoals ieder seizoen eigenlijk en telkens spelen die blauw-zwarten een zorge loos kampioenschap. Deze hebben steeds voldoende voetbaltalent in de rangen om de degradatiezone nogal gemakkelijk te ontwijken. Toch ook een beetje weinig om in Walivo's zaterdagse eerste klasse naar de top van de rangschikking te mikken. Alleszins één van de betere middenmoters en bij de aanvang van een kampioenschap wordt F.C. Milano telkens bij het krans je der outsiders gerekend. Logisch eigenlijk en meestal wordt deze stelling een tijd je behouden. Een verzwak king komt dan achteraf en voor F.C. Milano wordt het tenslotte de veilige midden moot. Het patroon van vele jaren en daar werd nog niet veel aan veranderd. Vermel denswaard in dat verband zijn nochtans een paar uit- schietertjes. Eens eindigde F.C. Milano als derde in Walivo's zater dagse elitereeks. Ook de al gemene bekerfinale van dit verbond werd door de blauw-zwarten gespeeld en meermaals werd Walivo's fair-playbeker door F.C. Mi lano veroverd. Toen alle maal nog onder de leiding van de sympathieke André De Munck die bij F.C. Mila no tot ere-voorzitter werd ge bombardeerd. De nieuwe voorzitter werd Ronny Roe land en als ploegafgevaar- digde noteren we Peter Van Wolvelaer. Titelambities worden er bij F.C. Milano nooit gesteld. Wel een gelei delijke verjonging van de spelerskern. De nieuwen werden daar Mark Van Cau- teren, Etienne Willockx en Marcel Buys. Tot de oudere generatie van F.C. Milano behoren Edgard Mossu. doelman Theo Govaert en aanvoerder Rudy De Munck. Een trio dat het vorige zater dag tegen V.K. Siera nog heel behoorlijk deed. Ze be hoorden samen met Franky Marin. Dirk Van Guyse, Ar nold De Kerf en een te per soonlijke Mark De Rop tot de meest verdienstelijken bij F.C. Milano. een ploeg die nu ook al enkele jaren de thuismatchen speelt op één der gemeenteterreinen te Sint-Gillis. Alleen de doel palen zijn daar dringend aan een vernieuwing toe. Door de gemeentediensten wordt daaraan gewerkt. Al méér dan een jaar bewe ren de mensen die het kun nen weten. Dat worden dan straks alleszins kostbare doelpalen in het sportkom- pleks, waar ook de provin- cialer F.C. Sporting Sint- Gillis speelt. Het werd tus sen F.C. Milano en V.K. Sie ra beslist geen eindesei- zoenwedstrijd; daarvoor was de inzet nog te belang rijk, vooral voor V.K. Siera dat de kansen op een uitste kende eindklassering nog wilde grijpen. Alhoewel een stevige wind geen ideale bondgenoot was, werd er door beide ploegen nogal snel gespeeld. Langs weers kanten met overtuiging trou wens en daardoor werd het ook een genietbare match. Tijdens het eerste kwartuur werd V.K. Siera de meest aandringende ploeg. Enkele goede doelpogingen werden genoteerd van Désiré Cor nelis en Eddy Suy. Werkelijk doelgevaar stak daar nog niet in. Wel de winstbe trachting van V.K. Siera dat met André Van Moeseke. nog het dichts bij de ope ningsgoal geraakte. Deze poging keilde evenwel rake lings over en na dat eerste kwartuur, werd het méér evenwichtig. Blijkbaar had F.C. Milano nu ook de juiste kadans gevonden en Mark De Rop onderlijnde toen al zijn offensieve mogelijk heden. Een schot van Ronny De Munck, dat overigens ge stopt werd door een zeer at tente Leo Van Avermaet. hield nochtans de eerste lo kale opwinding in. Dat werd toch de aanloop naar een paar betere momenten van FC Milano, Deze ploeg kreëerde nu ook het meeste doelgevaar. Loffelijke po gingen van Romain Noens en een bijzonder werkkrach- tige Arnold De Kerf werden opgetekend. Vooral deze laatste scoorde bijna maar Leo Van Avermaet, de doel man van VK Siera. redde feilloos. Arnold De Kerf pro beerde het nogmaals na een vrijschop van Franky Marin en weer hield de bezoeken de nummer één zijn netten ongeschonden. Rond het halfuur werd het spelbeeld dan meer naar het midden veld verschoven. Slechts een tijdje zou het doelge vaar daardoor uit de wed strijd gehouden worden. Een wedstrijd die technisch op een heel behoorlijk peil stond en met een poging van de bezoekende André Philips werd het attraktieve weer aangeboord. Toch stond de afwerking langs weerskanten niet altijd scherp gesteld. Meerdere kansen kregen daardoor niet het gewenste resultaat. Vooral FC Milano zou in dat verband over die ondoeltref fendheid struikelen. Voor de rust ook toen Mark De Rop, Arnold De Kerf en Ronny Roeland, bij een kollektief uitstekendeaktie betrokken waren. Toch stond Franky Marin daarvoor aan het kommando en Etienne Eeckhout deed het bij VK Siera. Desondanks bleef de snelle Mark De Rop voor de bezoekende verdediging een aanhoudend gevaar. Een persoonlijk nummertje van de gebaarde puncher van FC Milano, werd voor de pauze nogmaals naast besloten. Alleen FC Milano wijzigde tijdens de rust en Romain Noens werd er ver vangen door Marcel Buys. De lokalen bleken nu ook beter geïnspireerd en toen de verdediging van VK Siera volledig uit verband werd gehaald, verkeek Arnold De Kerf voor FC Milano een wenkende kans. Eigenlijk begonnen de lokalen iets beter te voetballen dan hun opponenten. Het midden veld werd trouwens ver overd maar inzake afwer king bleven de plaatselijke aanvallers opvallend in ge breke. Enkele kansen wer den hopeloos verkeken en de pogingen kregen niet al tijd de juiste richting mee. Tijdens die tweede helft werd VK Siera dan meer naar countervoetbal verwe zen. De Hammenaars wer den nu minder in het doel gebied van FC Milano opge merkt. Toch gebeurde dat altijd met overtuiging en op een verkeerde terugspeel bal. reageerde Désiré Cor nelis met een schot over de lat. Meteen was FC Milano verwittigd dat met een vluchtschot van Marcel Buys nogmaals naast een ver diende voorsprong greep. Het laatste kwartier van de wedstrijd, die meer dan be hoorlijk geleid werd door Willy Herreweg, werd dan nog vrij boeiend. Misschien 100 teu ook omdat VK Siera op één var van de tegenstoten nog eenoffe tamelijk onverwacht sukses sch raapte. Een afgeweerd schol ki van Dré Van Moeseke werd door Désiré Cornelis met bij val hernomen (0-1, 82ste|v< min.). Voor FC Milano restte toen nog alleen een wanho dar eindoffensief. Daarii si._ loonde de verdediging ai Bol VK Siera met Jan Malfliet Dré Philips en Etiennt Eeckhout zich weer biezon der slagvaardig Toch sprok kelde FC Milano toen nog een paar wenkende doel kansen. Zoals bij die hoek schop van Franky Marin bij voorbeeld. Dan kregen FC Milano en Ronny Roeland de bal wéér niet over de lijn, Daardoor werd de zege mal het oneven doelpunt voor VK Siera een feit. Deze ploeg kreeg zelfs nog de laatste doelkans van de wedstrijd toegeschoven. In het spoot van FC Milano schoot de jeugdige Rudy Roggeman van VK Siera. deze evenwel naast. Roger Van Laeri K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Hoke Erembodegem - Burst: 3-2 Burst was aanvankelijk de beste ploeg en de kleine Dia: bracht de lokale verdediging van de wijs. Na een van zijn rushes scoorde Moock en even later lukte hij het 2de doelpunt (0-2). Dan eerst kwam de thuisploeg los maar pogingen van Jan De Greve en Steylemena leverden aanvankelijk niets op. Kiaz kreeg nog een doelpunt aan de voet maar verkeek de kans. Een verrassende bliksem- start na de rust bracht Hoke na twee minuten spel op 2-2, via Karei De Greve en Mau- rits De Nil. Dat was echter nog niet alles: vijf minuten later trof Steylemans via de binnenkant van de doelpaal opnieuw raak. Erembode gem was nu niet meer te stuiten en schoten van Paul Van Hoefs, Jan en Hedwig De Greve en De Nil gingen nipt naast, zodat 3-2 ook de eindstand bleef van deze laatste kompetitiewedstrijd die uitstekend werd geleid Katolieke Sportfederatie Nat. afdeling Velzeke-Vinderhoute Serskamp-Luchteren Kr. Brakel-Hansbeke Ekkergem-St- Anna Zwijnaarde-RC Mater Erembodegem-Burst DH Welle-Herdersem 1. DH Welle 2. RC Mater 3. Erembodegem 4. St.-Anna 5. Hansbeke 6. Luchteren 7. Zwijnaarde 8. Ekkergem 9. Velzeke 10. Burst 11. Serskamp 12. Kr. Brakel 13. Vinderhoute 14. Herdersem door scheidsrechter Van Durmen. Mede dankzij de nederlagen van St. Anna en Hansbeke legt Erembodegem Hoke de finitief beslag op de derde plaats in de ranglijst. Eet schitterende bekroning var het eerste seizoen in de Na tionale Reeks van de K.K.S.F.B. dat door de sym pathieke Erembodegemse groen-witten zaterdag a.s. op passende wijze met een gezellig banket wordt afge- slotenl 26 20 4 2 93 36 42 26 15 4 7 53 27 32 26 12 7 7 51 44 31 26 11 8 7 54 44 29 26 10 7 9 34 32 29 25 11 8 6 57 48 26 11 10 5 54 48 21 26 11 11 4 46 44 29 26 10 12 4 44 55 21 26 8 13 5 33 47 21 25 7 13 5 31 45 19 25 6 13 6 33 55 11 25 5 15 5 42 74 15 26 4 16 6 40 66 14

De Voorpost | 1983 | | pagina 40