Zevende seizoenzege voor Peter Dhams Walivo's uitslagen, standen en programma Tijdens de zomerperiode kan U een trip maken in het Vlaamse land MOTORCROSS Nadat Peter Dhanis vorig seizoen meer dan dertig overwin ningen behaalde en er bovenop nog de driekleurtrui, is hij nu aardig op weg om dit te evenaren. Ondanks enkele tegenslagen dit jaar en al drie afgelaste wedstrijden heeft Peter vorige zondag te Eksaarde zijn zevende overwinning behaald door beide reeksen op zijn naam te schrijven met een zeer mooie voorsprong op voornaamste rivaal Ronny De Coster. In de eerste reeks had Peter een redelijke start en kon in de eerste ronde al aan de leiding komen. Maar bij een duel met Mare Baetens kwa men beiden ten val en werd Peter naar een tiende plaats verwezen. Hiema was er een harde strijd te zien want na een zestal ronden nam hij terug de leiding over om met ruim een halve minuut voorsprong de reeks te win nen. In de beslissende twee de reeks zat Peter volledig in de middengroep verzeild bij de eerste bocht maar in 'vAet eerste rechte eind ging hij in één ruk naar een vijfde plaats om dan na die eerste ronde al aan de leiding te rijden en een voorsprong op te bouwen van een minuut. Op de tweede plaats finish te terug Ronny de Coster. De eerste reeks was hij zesde gestart en kon na de hape ring van Dhanis-Baetens de eerste plaats innemen om een zestal ronden de bende te leiden. Ronny wist wel dat Dhanis op komst was maar moest in hem toch zijn meerdere zien. Daarna maakte hij nog een slipper tje en ging naar de derde plaats maar kon achteraf toch nog zijn tweede plaats veilig stellen. De tweede reeks reed hij op een vierde plaats, maar kon na de eer ste ronde terug op de twee de plaats komen zodat hij ook tweede in de eindstand werd. Als we de uitslagen dit seizoen bekijken nemen deze twee piloten wel de meeste ereplaatsen voor hun rekening. De internatio nalen reden hun eerste proef voor het kampioen schap. Erwin Gabriel was zowat de sterkste man van het voorseizoen en ook in deze kampioenschapswed strijd was er weinig tegen te doen. In beide reeksen reed hij van bij het begin aan de leiding om telkens met een bijna een minuut de reeksen te winnen en zo het maximum punten op zijn naam te schrijven. Joos en Hugo Dhaemers streden voor de tweede plaats in de eindstand en De Wolf werd vierde. Titelhouder John de Meyer moest zich tevreden stellen met een vijfde en een zevende plaats en werd vijf de in de eindstand. Bij de 250cc-ers was Mare van de Meersche volledig de sterk ste en was de eerste reeks vier plaatsen voor de twee de man, Lieven de Vylder en in de tweede reeks had hij vijf plaatsen voorsprong op Leo Combee. In de eind stand werd Lieven de Vylder tweede voor Verpaelen. Wambacq en Combee. Ger ry Doms is zich inmiddels aan het klaarstomen voor zijn wedstrijd van 12 mei te Erembodegem. In de eerste reeks werd hij zestiende en kon in de herneming van een dertigste plaats na de start nog als twaalfde fini shen en werd tiende in de eindstand. Als kampioen '82 inter-B zal Gerry zeker voor eigen publiek een voorname rol willen spelen te Erembo degem. Eric Baeyens kon zich bij de juniors terug op het voor plan rijden maar door tegen slagen werd hij van een po diumplaats weerhouden. In de eerste reeks finishte hij als tweede 500cc-er op de derde plaats en reed in de herneming geruime tijd aan de leiding maar na een val werd hij naar een twintigste plaats verwezen, werd ne gende 500cc-er en had een vierde plaats in de eind stand. De overwinning ging naar Koen van de Veire voor Raeckelboom en Mast booms. Bij de 250cc-ers was Jan Kaesemans duidelijk de sterkste. Belangrijke vergadering bij Walivo Op vrijdag 29 april te 20 uur in het lokaal «Stad Leuven» op de Grote Markt te Sint- Ntklaas. eerste kontaktvergadering voor de ploegen die wensen aan te sluiten bij Walivo. Inlichtingen vooraf te verkrijgen bij Julien Cap, Goudenregenlaan 72, Sint-Niklaas (tel.: 03/776 71 79). Uitslagen zaterdag 1ste afdeling Bondgalm-Drie Linden I 1-3 Sparta I-Habotim 1-3 Avanti-Raap 2-1 R.M.S.-1000 Appels I 0-3 VKW70-F.M.C. 2-2 Milano-Siera I 0-1 Palamos-Rodeo 0-0 2de afdeling Puyvelde-Hubo ff 5-0 Kabul-Cup81 7-5 Club 69-Inter Service 1 -4 Cup Baert-Jacky Boys 0-0 Tivoli-Temsica 2-12 Hemelaer I-Berg Op 2-0 S.V.S.-Vivak 3-3 3de afdeling reeks A De Zwervers-Ankerhof 3-0 Lorenzo-Boemerang 0-8 Herten Aas-Bristol 5-0 Familia-Eendracht 3-2 Alucona-Motoreco 3-5 Dino Boys-El Aiyoune ff 0-5 Doregem-King Stone 22-2 3de afdeling reeks B Zw. Parels-Vercauteren 3-5 VK 80-Novelty 1-2 Wijnveld I-Rony's Travel 6-0 Oud Geel-Niko 2-8 Oud Belsele-Wazoo n.g. Old United-Nantes 1-6 N. Marokko was vrij Zondag 1ste afdeling Bondgalm II-Beenhouwerken 2-2 Slachthuis-Rode Duivels 4-2 1000 Appels-Sparta II 1-3 Car Center-United 1-1 Volksunie-Desfo 2-2 De Cock-Geywa 3-0 Sanicentral was vnj 2de afdeling Post-VK Fan 0-3 Bonaparte-Ruitershoeve ff 0-5 Wijnveld II-Centrumvrienden 5-2 Klub 65- Ankerlicht 2-2 Oostberg-Siera II 0-6 Hemelaer II-Drie Linden II 2-3 Rangschikking Zaterdag 1ste afdeling 1. Bondgalm I 37 2. Drie Linden 33 3. Avanti I 32 4. Sieral 28 5. 1000 Appels 27 6 VKW 70 26 7 Sparta 25 8. Milano 24 9. Rodeo 24 10. Habotim 22 11 R.M.S. 19 12. Raap 19 13. FMC 17 14. Palamos 12 2de afdeling 1Interservice 50 2. Cup Baert 39 3. Hemelaer I 31 4. Temsica 31 5. Club 69 31 6. Jacky Boys 30 7. Kabul 21 8. SVS 20 9. Hubo 20 10. Puyvelde 18 11. Vivak 17 12. Berg Op 17 13. Cup 81 14 14. Tivoli 7 3de afdeling reeks A 1. De Zwervers 44 2. Boemerang 42 3. Herten Aas 37 4. El Aiyoune 35 5. Doregem 32 6. Ankerhof 30 7. Motoreco 28 8. Dino Boys 22 9. Eendracht 22 10. Familia 17 11 Lqrenzo 13 12. Alucona 11 13. Bristol 8 14. King Stone 5 3de afdeling Reeks B 1. Nieuw Marokko 41 2. Wijnveld 36 3. Wazoo 30 4. Niko 30 5. Nantes 29 6. VK 80 26 7. Rony's Travel 23 8. Vercauteren 18 9. Zw. Parels 18 10. Old United 16 11. OudBelsele 13 12. Novelty 10 13. Oud Geel 6 Zondag 1ste afdeling 1Sparta II 38 2. Carcenter 37 3. Beenhouwerken 31 4. 1000 Appels 24 5. Slachthuis 24 6. De Cock 24 7. Desfo 23 8. Bondgalm II 22 9. Volksunie 21 10. Geywa 20 11. United 16 12. Sanicentral 14 13. Rode Duivels 4 2de afdeling 1. Wijnveld II 34 2. Siera 11 33 3. Drie Linden 28 4. VK Fan 26 5. Ruitershoeve 24 6. Klub 65 21 7. Bonaparte 20 8. Ankerlicht 19 9 Post 18 10. Centrumvrienden 12 11Hemelaer 11 12 Oostberg 4 Eindstand dames reeks A 1Plezantshop 37 2. Wepogro 33 3. Goalgetters 29 4. Hamse Ladies 26 5. Raapse Girls 26 6. LM. Pfaff 24 7. Bonte Girls 15 8. Wazoo Girls 13 9. Hofstade 7 10. Anker Girls 4 11. Verh. Meys 4 Eindstand dames Reeks B 1. Zillebeek Girls 10 2. DeLoezers 6 3. De Strijdsters 5 4. Vercauteren 3 Eindstand damesbeker reeks A 1. Plezantshop 12 2. Goalgetters 10 3. Bonte Girls 8 4. De Loezers 4 5 Hofstade 3 6 Anker Girls 3 7. De Strijdsters 2 Wedstrijden zaterdag 1ste afdeling FMC-RMS. V Steelandt L. 1000 Appels-Avanti, Van de Voorde F Raap-Sparta I. Steeman 14 uur Habotim-Bondgalm I, De Bock Drie Linden I-Milano. Van de Voorde A VKW 70-Palamos, Pleunis 16 uur Siera I-Rodeo De Puysselijr 2de afdeling Temsica-Cup Baert. De Rop Jacky Boys-Club 69. Roosenboom Inter Semce-Kabul, V. Hoomyck 14u30: Cup 81-Puyvelde. Moortgat Hubo-Hemelaer I. Vergouwen 14 uur: Tivoli-SVS, De Puysselijr Berg Op-Vivak, Van Steelant R. 3de afdeling reeks A 14u30: Motoreco-Familia, Peeters Eendracht-Herten Aas, Van Royen 14u30: Bristol-Lorenzo. De Vos 16 uur. Boemerang-De Zwervers. De Bock Ankerhof-Dino Boys, FF 5-0 Alucona-Doregem Van Geem El Aiyoune-King Stone. Plaquet 3de afdeling reeks B Wazoo-Oud Geel, Van Riet 14u30: Niko-Wijnveld I, Van Brande Rony's Travel-VK 80, Colman A. Novelty-Zwarte Parels, Herreweg 14u30: Vercauteren-Old United. Van Mieghem Oud Belsele-N. Marokko. Cappaert Is vrij: Nantes Zondag (aftrap telkens te 10 uur) lste afdeling Desfo-Car Center, Steeman United-1000 Appels II. De Rudder 9u45: Sparta U-Slachthuis, V. Steelandt L Rode Duivels-Bondgalm II, Wijmeersch Beenhouwerken-De Cock, De Rop Volksunie-Sanicentral. Van Mieghem Geywa is vrij 2de afdeling VK Fan-Drie Linden II. De Jonghe Post-Bonaparte, Pleunis Ruitershoeve-Wijnveld II, V.D. Voorde F. Centrumvrienden-Klub 65, Van Hoornyck 10ul5: Ankerlicht-Oostberg. Felix Siera II-Hemelaer, Waterschoot Kurt Bussens nam bij de nieuwelingen 250cc in de eerste reeks direkt de lei ding en kon een ruime voor sprong opbouwen. In de laatste bocht voor de aan komst kwam hij door gedub belde renners ten val maar kon toch nog zijn eerste plaats behouden. Achter hem was het tussen De Keuckeleire, Dhaene en Ver- cruysse een harde strijd voor de tweede plaats maar in die volgorde gingen ze over de finish. De tweede reeks was het Guy Spey- broeck die direkt op de eer ste plaats kwam en de reeks won en achter hem ging het hard tussen Dhaene. Bus sens en De Jonghe. Bussens had wel last van de zenu wen. want een drietal keren ging hij tegen de grond en finishte uiteindelijk op een vijfde plaats. Dhaene werd tweede voor De Jonghe en in de eindstand ging de over winning naar Dhaene voor Bussens. De Keukeleire, Vercruysse en Deckers. Herman Lenaerts kwam in beide reeksen van een der tigste plaats terug om twee keer als achttiende te eindi gen wat in de eindstand ook een achttiende plaats werd; vijftig 250 cc-ers hadden de start genomen. In de jongste kategorie was Rik Claus te rug de sterkste voor Vincent en Vanhoof. Eric Brems kon in de eerste reeks de ganse tijd binnen de eerste plaat sen rijden maar in de laatste ronde werd hij door een ha pering naar een vijfde plaats verwezen Ook de tweede reeks zat hij vooraan en kon, met een zesde plaats, vijfde worden in de eindstand. Alain Roels ging de eerste ronde in op een dertigste plaats in de eerste reeks en nam bij de aan komst een tiende plaats in. De tweede serie finishte hij als derde en werd zesde in de eindstand. Peter Dhauwe reed in de eerste reeks van een vijftiende naar een ne gende plaats en ook in de tweede reeks kon hij ver schillende plaatsen winnen, hij finishte als tiende en was negende in de eind stand. Brik Schelfaut werd in de eerste reeks door een val achteruit geslagen en moest zich met een 37e plaats te vreden stellen, maar in de herneming finishte hij toch op een elfde plaats om in de eindstand 23e te worden. Kalender Dit weekend wordt de wed strijd ingericht te Oost-Eeklo bij M.C. Felix Verhoeven op een lichte zanderige om loop. Deze is te bereiken langs Zelzate richting Ert- velde. baan Ertvelde-Oost- Eeklo. Op 1 mei is de wed strijd te Oudenaarde op de gekende omloop te Volke- gem maar daags voordien is er te Axel een wedstrijd Bel- gië-Nederland waar de nieuwelingen 125cc, juniors, nationalen en Inters aan de start komen. De volgende kampioenschapsproeven worden gereden op 8 mei te Maldegem en dit voor de Nationalen 250/500cc en zij spannen. D.H. Hoké viert feest. Vijfhonderd matchen in de eerste ploeg. De kurken knalden, (per) Liefhebbersvoetbal. De ploeg van Burst kon de Erembodegemse Hoké'ers niet bedreigen, (per) Zuid-West Brabant: een streek met een warm hart Zuid-west Brabant biedt een steeds wisse lend schouwspel van akkers en weiden, met populieren omzoomd Ten westen van Brus sel verlaat je even de hoofdweg om temid den het Pajottenland te genieten van een golvend landschap We gaan gedurende drie dagen deze streek verkennen, Breugel achterna... Een greep uit het programma. Bezoek aan Halle (met zijn Gotische basiliek en vele kunstschatten. Dagtrip met de bus «Bedreigd Pajotten land»: deze romantische streek vecht met een aantal problemen: het verval van de dorpen, het doodbloeden van de plaatselijke leefgemeenschap. We maken een prachtige natuurwande ling. We genieten van heerlijke streekge- rechten. Deze driedaagse heeft plaats van 24 tot en met 26 augustus 1983 Brugge meer dan zijn verleden? Brugge is een stad om van te houden Niet alleen heeft er elke steen zijn geschiedenis, het is ook een zwierige stad met veel typische hoekjes en romantische kantjes. Brugge is veelzijdig, het is een oord voor kunst en kuituur, het is een groene en een industriestad, het is een provinciestad, het is een speels gebeuren, Tijdens uw weekje Brugge stoot o.a. het volgende op het programma: Brugge, kuierstad: bezoek aan mooie gebouwen (Belfort, Basiliek van het Heilig Bloed, en de binnenstad. Brugge kultureel de geschiedenis van het Brugse kant, het volksleven, de folklore en de volkskunst Ook brengen we een bezoekje aan V Z W Moritoen (volwasse nenvormingswerk). Het economische leven van Brugge: naast de haven van Zeebrugge, bezoeken we ook een 'ekologisch verantwoorde' ver brandingsoven. Verder is er aandacht voor het welzijns werk, de stadsrenovatie, het toerisme, de Brugse reien, de beiaard, de bloemen markt... Deze week te Brugge wordt tevens een genieten van heerlijke plaatselijke gastro nomie. Datum van het gebeuren: van 11 tot en met 17 juli. Kennismaken met Gent Mensen staan vaok wat onwennig tegen over een grootstod. Aan de ene kant ge beurt er nogal wat: een stad is boeiend, daar wordt kuituur gemaakt, worden nieu we ideeëen uitgebroed en uitgeprobeerd. Aon de andere kant zijn de nieuwe initiatie ven op het vlak van beleid, ekonomie, welzijn, kunst, wijzen van samenleven vaak zo talrijk in een stad dat mensen niet weten waar te beginnen. Daarom deze kursusweek: we maken kennis met een oude en tegelijk bruisende stad. We belichten het historische aspekt van de stad: hoe ze opgroeide en welke sporen dit rijke verleden nu nog nalaat, het be stuurskundig aspekt: hoe wordt zo'n stad geleid? Hoe wordt er inspraak en participo- tie mogelijk?... Verder belichten wij het sociaol-ekonomisch aspekt: er wordt een beeld gegeven van de ekonomische bedrijvigheid van de stad, maar tevens van wat men op stedelijk vlak doet om de werkloosheid tegen te gaan. Verder is er aandacht voor het welzijnsas- pekt alsook het kulturele leven te Gent. De kursus heeft plaats van 18 tot 22 juli, temidden van de «Gentse fieste» Brussel, kunststad Wanneer je denkt «kunst dan flitst wel licht niet bepaald Brussel voor je ogen, maar wel Parijs, Rome, Wenen; Praag, enz. Deze driedaagse laat je zien dat je reflex niet terecht is: Brussel houdt heel wat ge borgen aan kunstschatten De opbouw van de stad is dikwijls het werk geweest van kunstenaars We lichten het programma even toe: Bezoek aan het «Muzeum voor Oude Kunst»; de Vlaamse primitieven, Breugel, Rubens, Van Dyck; de belangrijke verzame ling kunstwerken uit de 19de en de 20-ste eeuw. Bezoek aan het Erasmushuis te Ander- lecht, waar Erasmus in de 16de eeuw enige tijd verbleef. Kunst in de architektuur: 19de eeuws Classicisme, Art Nouveau en Art Déco, de tuinwijk-gedachte, moderne architektuur. Eigentijdse kunstwerken in de metro. Brussels 'wereldberoemde poppenthea ter de marionetten van Toone' We nemen een kijkje achter de schermen. Brussel bezit één der grootste filmothe- ken van de wereld! We brengen hieraan een bezoekje en gaan ook zelf naar een film kijken in het filmmuzeum. Datum van deze boeiende driedaagse: 17- 19 augustus. Een ontdekkingstocht door de Westhoek De Westhoek is een grensgebied: tegen de Franse grens gedrukt, in het zuiden van West-Vloanderen. Een typische plattelands- streek, waar de landbouwer het landschap vorm geeft, met het groen als overheersen de tint Het is een streek vol afwisseling. Het is ook een streek waar de eerste wereldoor log een nog altijd en overal aanwezig litte ken blijft. Heden heeft dit gebied te kampen met zware problemen: ontvolking, werkloosheid, hoge pendel De kleine dorpen voeren een ware strijd voor overleving. Op het programma. een geleide wandeling op de Kemmel- berg (met toelichting van de streekproble- matiek), een bezoek aan het Poperingse hoppe- twee oktieve dorpen; Horinge en Watou (Hoe leven deze dorpen?) de oorlog spreekt: bezoek aan leper en Diksmuide Verder nog heel wat aktiviteiten: bezoek de Blankaart (natuurreservaat), Beauvoor- de, Veurne en de Franse Westhoek, Deze week biedt een zeer aangename af wisseling van 'serieuse probleembenade ring' en genieten van plaatselijke gas tronomische deugden, kortom een verrijken de ontspanning Datum: van 8 tot en met 13 augustus 1983. Antwerpen, stad aan de stroom - een kennis making «Dit is een stad waar alle trekken van menselijke sensibiliteit aanwezig zijn de openheid van de wind van de haven die deze volkeren verfrist, de verlatenheid der aleksandrijnen over wintermajesteit; en soms de vrolijke uitbundigheid, de droom die opgaat tegen de gevels en de pleinen, een stad die lééft, intens, in de spanning tussen vrijheid en mysterieuse gebonden heid (P van Ostayen). Hoe staan wij tegenover deze grootstad die nog zoveel meer is! Deze kursusweek helpt ons een globaal zicht te krijgen op het ekonomische, het sociale en kulturele leven van de stad. Ook wordt ruimschoots aandacht geschonken aan de geschiedenis van Antwerpen. We bekijken tevens hoe dergelijke stad bestuurd wordt. Hoe alles in zijn werk gaat gaan we bekijken via inleidingen en bezoeken. Voor al het uitwisselen van leerervaringen, het samenwerken in groep en het toetsen van eigen inzicht en mening staan centraal. Deze kursus heeft plaats van 22 tot en met 27 augustus. Kennismaken met de Vlaamse Ardennen Een week lang rondtrekken in de Vlaamse Ardennen, deze week aan den lijve ervaren. Wij maken wandelingen, bezoeken een be drijf of een aantal monumenten, we volgen een toeristische route of knopen een ge sprek aan met boeiende figuren uit de streek... Op die manier komen we in direkt kontakt met dit bijzonder aantrekkelijk gebied: hoe leven de bewoners, met welke problemen hebben ze te kampen, over welke infra- struktuur beschikken ze, Dit soort vragen komen telkens opnieuw aan bod Zo zullen we onoverkomelijk stoten op problemen zoals ontvolking, veroudering, werkloos heid, reconversie, de talentegenstelling, Anderzijds maken de prachtige natuur, het boeiend verenigingsleven, en de monumen ten die dit land bezit, de streek tot verras send verhaal. Het wordt een intense erva ring! Ook worden er momenten ingelast om tot rust te komen, om alles op een rijtje te zetten en te genieten van het mooie dat de streek te bieden heeft. Data van het gebeuren: van 4 tot en met 9 juli. Brussel en/in Vlaanderen We trekken een ganse week door Brussel, te voet, met de tram, metro en bus We ontmoeten tal van Brusselse Vlamingen, die in deze grootstad leven en werken en er zich goed voelen. Zij zullen ons wegwijs maken in deze onbekende en vaak onbeminde stad. Vooreerst overlopen we op een spreken de manier de geschiedenis van de stad. Vervolgens duiken we de stad in met de bus Joris Sleebus sleept ons mee in zi|n verhaal over de Marollen, de Noordwijk, over het beton, de afbraak en de specula ties, ook over stadsvernieuwing van en voor mensen. Brussel is beslist meer dan Manne ke Pis, de Grote Markt, het Justitiepaleis en het Atomium. We luisteren naar het verhaal van Brus selse Vlamingen die zich reeds jaren inzet ten voor het welzijn van de Brusselaars. Ook de migrantenproblematiek laat ons niet koud: een gesprek met jongeren van de tweede generatie werpt licht op hun bele ving van de grootstad en de integratiemoei lijkheden waar zij mee kampen. We vergeten natuurlijk niet te proeven van de gastronomische rijkdom van Brussel: Griekse, Turkse of Spaanse restaurantjes of echt Brusselse herbergen serveren lekkere schotels aan demokratische prijzen. We volgen een voorstelling van het marionetten-teater 'Toone'. Tenslotte brengen we nog een bezoek aan de kunstwijk, het Muzeum voor Oude Kunst en maken we een wandeling in het Zoniënwoud met de boswachter Deze dolle week vindt plaats van 4 tot en met 8 juli 1983. Al deze kursussen hebben plaats o.a.v. De Stichting-Lodewijk de Roet. Voor meer in- formotie, inlichtingen (Bijv. i.v.m overna chting, prijzen, uur en plaats van afspraak, kan U kontakt opnemen met het sekre- tariaat: Liedtstraat 27-29, 1030 Brussel - tel. 02/ 241.88.33. Deze kursussen richten zich tot iedereen die interesse heeft voor een bepaalde streek Merken we wel op dat dit een uniek aanbod is voor mensen die beroepshalve (of n.a.v een bepaalde funktie) zich willen verdiepen in een bepaalde streek (leraars, reisleiders, welzijnswerkers, jeugdleiders, mensen die instaan voor schoolreizen, streekgidsen, werkers uit de 'zachte' sektor,...). Gelieve tijdig en zeker vooraf in te schrijven!

De Voorpost | 1983 | | pagina 42