ROMANTIQUE Lederhandel De WitOmdat het niet-alledaagse dagelijks opvalt ROMANTIQUE Waar gezelligheid troef is Elseviers boekennieuws Druppelteller Je moet er eens binnenlo pen. Gewoon uit nieuws gierigheid. Of misschien omdat je door de naam «Romantique» werd aan gesproken en gewoon wil de weten of het nu werke lijk romantisch is. Je leeftijd speelt geen rol, want in deze gezellige haast huise lijke koffieshop met allure voelt iedereen zich thuis. Zowel jong als oud. Gezel ligheid is er troef. Lekker zittende banken, tafeltjes voor twee of vier, met een sierlijk bloemstukje en een tafelkleedje. Kortom het is er heerlijk toeven. En wat meer is: niet eens duur en voor een avondje uit of een gezellige namiddagwande ling een weldoende verpo zing. «Romantique» wordt beheerd door gastvrouw Ingrid Dhooghe die met een stralende glimlach haar klanten te woord staat en er bovendien over waakt dat ze ook snel, de gelijk en vooral hartelijk worden bediend. Ze maakt het je zoals het thuis is: knus en gezellig, riant en komfortabel. Met dit ver schil dat je er gediend en bediend wordt zoals nie mand anders dat zou kun nen doen. Specialiteiten Vraag is natuurlijk: wat kan je er allemaal gebruiken? Flink wat. De kaart is goed gevuld en gaat de speciali teiten niet uit de weg. Van gewone meeneembrood- jes met uitstekende sala des, tot de lekkerste ijsjes. Maar ook gebak en geurige koffie waarvan het aroma je reeds tegemoet komt van zodra je de deur achter je dicht doet. En dan de eigenheidjes van het huis: je moet eens een Mama Mia proeven. Gewoon heerlijk. Of een pannekoek Romantique. Je wilt ge woon niets anders meer. Om dan nog te zwijgen over de milkshakes, een van de specialiteiten van Ingrid, die trouwens ter za- haar proefstuk toe is en enkele jaren het vak leerde. Ze is een prima gastvrouw die weet dat ge zelligheid en fijn bereide specialiteiten geserveerd in een rustig kader door iedereen te waarderen zijn. Speelt elke aktiviteit zich voorlopig binnen af, dan wacht men op de eerste serieuze zonnestralen om het terras buiten te zetten. De Stationsstraat van Lo keren wordt dan een trek pleister rijker, want het zal inderdaad heerlijk toeven zijn onder een zonwerende parasol, genietend van het lekkerste dat men zich kan inbeelden. Een specialiteit van Ro mantique dus, een geves tigde zaak met naam en faam, die nieuwe uitbaters kreeg. Een vertrouwd beeld in Lokeren dat er gewoon niet uit weg te den ken is. In het kort: Stationsstraat 43 9100 LOKEREN Tel 091/48.22.60. De weg naar Peruwelz geschreven door Hen ri Knap. Deze in 1911 geboren Amsterdam mer heeft een twintigtal boeken geschreven. Hij is medewerker aan het Parool. Zijn jongste boek «de weg naar Peruwelz» is zijn derde en meteen zijn grootste roman. Op de Nederlandse Televisie kon u er voor enkele weken prettig mee kennis maken. Het is een boek vol suspence. De fabrikant Gerard Walraaven moet worden opgenomen in een ziekenhuis, nadat hij op een feestje onwel is geworden. Bij zijn thuiskomst is zijn vrouw spoorloos verdwenen. Walraaven begint nu een lange zwerf- en zoektocht naar zijn vrouw. Zijn vriend Dirk Moleman, een vroe gere politiekommissaris, geeft hem de goe de raad die speuraktie te beginnen. Walraa ven zwerft door Nederland, België, Duits land en arriveert onder meer of uiteindelijk in de vroegere school van zijn vrouw. Het wordt een tocht boordevol raadsels, vol gebeurtenissen, vol spanning en onver wachte wendingen. Het hoofdpersonage ontdekt zelf een stukje van het verleden van zijn vrouw en hemzelf, een stukje dat voor hem onbekend was gebleven (271 pag., 350 fr.) Harlekinade geschreven door Vladimir Na bokov. Deze auteur wordt beschouwd als de voortzetter van het zo befaamde Rus sisch realisme. Hij leefde van 1899 tot 1977 en verwierf heel wat faam als romancier met onder meer «Lolita», «Bleek vuur». Ook als essayist en als vertaler wordt hij hoog gewaardeerd. Harlekinade vertelt het le vensverhaal van de schrijver. Vadim Vade- mowitsj is een Russische uitwijkeling. Hij vertelt over zijn boeken, maar vooral over zijn vrouwen. Vadim ontmoet Iris en vertelt ons over zijn eerste literaire werkzaamhe den. De kennismaking groeit hechter en hechter, doch een jaloerse minnaar ver moordt Iris. Vadim kent dan moeilijke jaren in Parijs. Tot hij Anette ontmoet en met haar trouwt. Vadim krijgt dan een bevordering in Ameri ka. Hij wordt lektor en trekt naar de States waar zijn dochter Bel wordt geboren. We gens overspel laat Anette hem opsluiten in een inrichting. Anette sterft en Bel komt bij haar vader inwonen. Er ontstaan dan een diepe band tussen vader en dochter Vadim hertrouwt nog een keer, nu met zijn oude liefde Louise Maar tussen Bel en Louise gaat het helemaal niet. Kon flikten groeien en Bel gaat op kostschool naar Zwitserland. Later zal zij naar Rusland vertrekken (216 pag. 370 fr.) Geen prijs te hoog geschreven door P D. James. Deze auteur werd reeds vele maan den bekroond en geldt als een van de beste detektive auteurs. Geen prijs te hoog is dan ook een detektive roman vol intriges en fijn uitgewerkte personages. Een dorpje op Mar tingale lijdt een rustig en ook vreedzaam bestaan. Tot op een dag er een moord gebeurt Een ongehuwde moeder wordt op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Hoofdinspek- teur Adam Dalglish is een melancholisch personage die in zijn vrije tijd gedichten schrijft. Hij neemt de leiding van het onder zoek. Heel snel weet hij door te dringen tot de kern van de zaak en ontdekt hij dat jaloezie en haat de voornaamste drijfveren zijn voor deze moord. Geheime verlangens, eerzucht en een on beantwoorde liefde met de nodige gevolgen vandien, leiden uiteindelijk tot het plegen van de gruweldaad. Een boek dat aan te raden is voor iedereen die van spanning houdt. (224 pag. 360 fr.) Het dal der bitterzoete dromen. Geschreven door Heinz G. Konsalik. We worden meege nomen naar Mexico. Een arm dorpje, Santa Magdalena, vormt het toneel waar het ver haal zich afspeelt. De warmte, of beter de alles verzengende hitte, zorgt er voor een verschrikkelijke droogte die op korte tijd heel wat heme zal uitlokken. Het hele dorp snakt immers naar water. Er wordt veel dorst geleden. De plaatselijke geneesheer, dr. Högli, springt in zijn ziekenhuis met het kostbare water uiterst zuinig om. De priester Felix Moscia vertrouwt op de uiteindelijke tussenkomst van God. Hun beider grote vijand is Jack Paddy, die water in overvloed heeft. Maar hij handelt in verdovende mid delen. De miljonairsdochter Evita Lagarto belandt op een zeer onschuldige wijze in het dorp, daar waar ze eigenlijk bij Paddy moest zijn aan wie ze in opdracht van haar vader een cheque moest overhandigen. Zij bindt integendeel de strijd aan tegen Paddy. Hij alleen kan het dorp van de dood redden. Er breekt zelfs een cholera-epedimie uit. Water is de enige redding. Allen samen smeden de dorpelingen een plan om Paddy ertoe te dwingen hen water te geven. Na veel moeite slagen zij er toch in om het dorpje van de ondergang te redden. Het kille vuur geschreven door S. Sheldon. Van de hand van deze geliefde en ook beroemde auteur weer een groot epos. Hij is wellicht de beste bestseller auteur van onze tijd. Hij is een boeiend meeslepend roman cier. Eerder lazen we van hem Eenzame erfgename» en Toom der Engelen». Het kille vuur brengt ons het intrigerend verhaal van een grote familie. Het voert ons mee door vier generaties: die van Jamie Mc Gregor, zijn dochter Kate, haar zoon Tony en diens kinderen Eve en Alexandria (een tweeling). De familie Mc Gregor wil in Zuid- Afrika gaan wonen, want de pater familias wil ten koste van alles terecht komen in de diamanthandel. Hier hoopt hij een toekomst op te bouwen en veel geluk te vinden. Maar niet zonder moeite, tegenslag en ontberin gen. Het leven is er moeilijk en hard. Toch komt Mc Gregor stilaan tot grote bloei. Het geluk het echte geluk dan blijft hem evenwel verstoken. Zijn enige zoon wordt vermoord. Zijn doch ter Katie regeert dan met grote wilskracht en doorzettingsvermogen over het familie bezit. Het is een zeer sterke persoonlijkheid. En zij manipuleert iedereen, zelfs haar eigen zoon Tony. Bij de dood van zijn vrouw, schiet Tony zijn moeder neer. Alles loopt nog goed af, want Katie herstelt van deze aanslag. Maar de breuk tussen Tony en Katie is niet meer te lijmen. De dochters van Tony zullen op hun beurt alles op het spel zetten om hun grootmoeder naar het leven te staan en haar bezit te erven. Het Centrum voor Natuurbe- schermingseduaktie organi- zeert tijdens de maanden juli en augustus verschillende vor- mingskursussen rond natuur Er zijn heel wat mogelijkhe den. Voor meer informatie kan men terecht bij het Cen trum voor Natuurbescher- mingsedukatie, Ommeganck- straat 26 te 2018 Antwerpen (03-231.84.81). Op zaterdag 23 april organi- zeert het Vlaams Klank- en Beeldcenter van Europa (VKBSE) een studiedag over klankdiareeksen uit gans Eu ropa. De vertoonde diareek sen zijn uiteenlopend van on derwerp. Wie aan deze studie dag wenst deel te nemen kan kontakt opnemen met het VKBSE, Hoogstraat 13 te 9600 Ronse (055-21.65.43). In het Paleis voor Schone Kun sten te Brussel heeft een ten toonstelling plaats «Venetiaan- se tekeningen uit de 18' eeu\^. Ter gelegenheid van het 46' Vlaams Nationaal Zangfeest dat op zondag 24 april wordt gehouden in het sportpaleis te Antwerpen, wordt opnieuw een programma brochure uit gegeven. Hierin staan zowel de melodieën van de liederen die worden gezongen, als de tek sten van Gijs Van Rhode, Jos Van der Veken en Louis Ver- beeck. Deze brochure kan be komen worden op het ANZ- sekretariaat. Vrijheidstraat 30- 32 bus 14 te 2000 Antwerpen, tegen de prijs van 50 fr. De staalnijverheid, eens de trots van de Westeuropese in dustrie, kent sinds 1975 een gestadige, strukturele achter uitgang. De werkgelegenheid in de sektor is sterk gedaald. De meeste grote bedrijven lij den sinds jaren zware verlie zen, wat voor de meeste natio nale overheden de aanleiding vormde om hun staalindustrie ter hulp te komen. «Weekbe richten» van de Kredietbank gaat dieper in op deze krisis. Van 8 tot 24 juli organizeert Outward Bound een zeven- tiendaagse trekkursus. Met een twaalftal personen worden dan de mooiste plekjes van België en Luxemburg aange daan te voet, met de fiets, de boot of per vlot. Voor meer informatie, ook over andere kursussen kan men terecht bij Outward Bound School Bel gië. Kapucijnenvoer 217 te 3000 Leuven (016-23.51.72). Lederhandel De Wit Smisstraat 55-61 - Sint-Niklaas Tel. 03/777.10.69. Open van 10 tol 12 uur en van 13.30 tot 19 uur. Vrijdag tot 20 uur - Zaterdag tot 18 uur. Zondag gesloten. Alles van leder: geschenken, school- en reisbeno- digdheden, bureelgarnituren, sporttassen, kledij. Groots, ruim, overzichtelijk, volledig, verfijnd tot af en toe exquis, zijn de adjektie- ven die betrekking hebben op de belde formidabele zaken van Lederhandel De Wit, zowel in Sint-Niklaas als in Erembodegem. Op een kleine vijfhonderd meter van het Wase Koop centrum is sinds enige ja ren de exklusieve Leder handel De Wit volop in be drijf. Aan de rand van een nieuwe woonwijk, tussen de Kettermuit en Tereken is het ideaal gelegen op een belangrijke toegangs weg tussen Dendermonde en Sint-Niklaas. De zaak is ruim en helder, origineel opgevat met allerlei stands waarin bepaalde reeksen van artikelen afzonderlijk worden getoond. Lederwaren bestrijken ver schillende sektoren. Niet alleen wordt er dan ge dacht aan reisbenodigdhe- den zoals koffers, reistas sen, valiezen, aktentassen, schooltassen, enzomeer maar men vindt er ook ge schenkartikelen, kleine le derwaren als broeksrie- men, portefeuilles, tot das sen toe. Kledij is zeer be langrijk en biedt een bijzon dere keuze van daim en leder of de kombinatie van tricot en daim. Het is ver wonderlijk wat er allemaal met leder kan verwezenlijkt worden. In deze belangrijke ge- schenkentijd, de kommu- nieperiode is immers aan gebroken, biedt Lederhan del De Wit een ongemeen grote keuze aan geschenk artikelen. In de overzichte lijke toonbanken en vitrine kasten staan er bureausets in tientallen uitvoeringen, handige schrijfmappen^ al lerlei garnituren, naaibo- xen, koffertjes voor mani cure en de onvermijdelijke reistassen of «nécessaires de voyage», volledig uitge rust en mooi geëtaleerd in fijnlederen kistjes. Nieuw is wel het goed ogende koperwerk, ge maakt van massief koper, af en toe gekombineerd met donker leder, wat een heel attraktief uitzicht geeft. In Lederhandel De Wit, vind je werkelijk ge schenken die voor ieder een passen. In één moeite ben je van een belangrijke zorg verlost. Naast deze geschenken voor de kom- munieperiode is er een uit gebreide afdeling reisbe- nodigdheden. Nu de va kanties voor de deur staan wordt het interessant het aanbod tassen, reistassen; handtassen en gemakkelij ke draagzakken te gaan vermindering op de reeds De kledijafdeling is inmid- bekijken, allen in de beste fel afgeprijsde aankopen, dels belangrijk uitgebreid, merken als Delsey en De wereld van het goede Naast de klassieke lederen Samsonite, een garantie leder komt volledig tot zijn jassen, waarvan de korte voor kwaliteit. Daarom niet recht in deze ook voor zeer sportief aandoen en steeds in de hogere gehandikapten gemak- de lange meer gekleed prijsklassen, keuze is er te kelijk toegankelijke zaak, zijn, vindt men er volledige over en bovendien krijgen waarin je vrij kan rondneu- ensembles voor dames de klanten op de produkten zen, kiezen, keuren en bestaande uit broeken en van Delsey nog eens 20% kopen, vesten. Dat alles in ver- schillende uitvoeringen, modellen en tinten. Be langrijk is ook de dienst na |||1ffr» ""irr» verkoop. Leder herstellen is immers niet gemakkelijk, maar ook dat wordt er ver zekerd. Lederhandel De Wit is de meest volledige lederzaak die we ooit zagen: van de kleinste gadget tot de enor me reistas. Zoals men het er zelf uit drukt: «Wij verkopen slechts één mode: de nieuwste, één kwaliteit: de beste en tegen één prijs: de laagstel». Misschien ook een interes sante tip voor de komende Moeder- en Vaderdag? Publirep DC EV en MDB

De Voorpost | 1983 | | pagina 43