Gewest «Dender en Schelde» deelde prijzen uit Korfbal heeft enorme sportieve mogelijkheden Spoelekermis te Lokeren een bezoek overwaard Vlierzele Sportief bestaat veertig jaar bekeken DF Schoonaarde en de Waals-Vlaamse verhoudingen 0p Zele-Heikant wordt niet alleen gevoetbald Jeugdraad Lokeren kijkt op drugs KORFBAL Korfbal, het gemengde teamspel met zes dames en even veel heren is van nederlandse origine. Om deze sport, evenals alle andere sporten trouwens, goed te kunnen waarderen blijft de gouden stelregel: «het zelf beoefenen». De atletische waarde van van de snelheid en de tech- dit balspel, laten we even- niek van individuele spelers tjes een bloemrijke taal ge- tot een harmonieuze be- bruiken, het samenweven weeglijkheid, ligt hoog. Een Dan pas krijg je ondervinding, spelvreugde, zelfvoldoening en smaak je de boeiende wedijver welke korfbal zo bijzon der maakt. korfballer moet snel starten, alle bewegingen die de rennen, plotseling stoppen, grondslag vormen van een keren, springen bukken, atletische of gymnastische Kortom hij maakt in zijn spel oefening. Vooral de romp-. been- en armspieren wor den volledig gebruikt. Pure kracht en ster-allures komen er niet in voor. De nadruk krijgt het samen spel. Met deze karekteristie- ken kon de woordvoerster van de nieuwe Aalsterse BILJART Tijdens het jaarlijks banket in de zaal Casino te Baasrode teelde het biljartgewest «Dender en Schelde» de prijzen uit ran de respectievelijke kampioenen van de verschillende •ksen. Bij het gewest zijn zeven klubs aangesloten: lelgika Dendermonde. Centrum Lebbeke. De Pluim Baas ode. Internos Lebbeke, Ons Huis Lebbeke, Pallieter Baas ode en Windsor Sint-Gillis. Iet gewest «Dender en bekerkompetitie boven de ichelde» werd opgericht in doopvont gehouden. Er iet begin der zeventiger ja- werd een informatieboek en omdat de biljarters nood uitgegeven en de tomooien tadden aan échte kompeti- waren alle flink uit de klui- n de vriendschappelijke ten gewassen. Het gewest ontmoetingen stilaan beu kon zorgen voor mooie tro- waren. Die beginperiode feeën, waarmee de kam- was zeker niet gemakkelijk pioenen konden pronken, •n de noeste werkers van Na al die jaren heeft het eerste uur G, De Vis- gewest enkele nationale cher en R. Coppieters, heb- kampioenen geleverd zoals >en heel wat hoofdbrekens Pierre Elskens (Ons Huis) en [ehad. Tegen het einde van het jonge talent Patrick Van Ie jaren '70 stond alles op Damme (Belgika). Daar- toten. De klubs werkten naast zijn er uiteraard nog |oed mee en het gewest veel kampioenen en talent- reeg in de streek een uit- volle spelers. Momenteel" tekende faam. draait het dus goed en de a 1979 kende de organisatie bestuursleden van het ge- chter een dieptepunt. Het west weten dat ze kunnen rantal aangesloten klubs rekenen op de medewerking akte plots van 14 naar 8. De en solidariteit van de klub- oel stond toen op springen sekretarissen die voor de loor de vele strubbelingen onderlinge relaties moeten „n inder de klubs. instaan. Jelukkig kon een nieuw be- uur met voorzitter Erik De Uitslagen kompetitie '82-'83 folf, ondervoorzitter Roger Individuele prijzen: le kate- Coppieters en sekretaris gorie, Alfred De Smedt (Ons 2? ouis De Maeyer het wanke- Huis), 2e kategorie, Frans schip toch drijvend hou- Van Nuffel (Internos), en 3e m. Administratief was het kategorie Frangois Van Spi- f ïén grote puinhoop, maar tael (De Pluim). ekretaris De Maeyer kon al- Beker van het gewest: 1. Bel as stilaan ordenen en zo gika, 2. Ons Huis. rad men een basis om op Eindklassement kompetitie: erder te werken. Zowel op le Kategorie portief en administratief 1. Alfred De Smedt (Ons ds op organisatorisch vlak Huis), 2. Gilbert Hofman iep alles weer op wieltjes. (Belgika), 3. Pierre Roelandt j heerste discipline en de (Belgika). 4. Harry Van den rangesloten spelers en Broeck (Belgica), 5. André lubs deden opnieuw volop Marivoet (De Pluim). 6. Wil- 3. liam Buyl (Belgika). 7. Jean 1982 werd er naast de Van Damme (Pallieter), An- ewone kompetitie ook een dré De Vos (Ons Huis) en Christiaan Van den Bossche (Belgika). 10. Pierre Elskens (Ons Huis). Franky Verleyen (Windsor) en Piet Lambrecht (Windsor), 13. Firmin Ver meulen (De Pluim), Rudy Lambrechts (Windsor), Ro ger Coppieters (Pallieter) en Paul Goossens (Internos). 2e kategorie A: 1. De Pluim, 2. Ons Huis, 3. Centrum, 4. Internos, 5. Windsor. 2e kategorie B: 1. De Pluim, 2. Internos, 3. Pallieter, 4. Windsor. 3e kategorie A: 1. De Pluim. 2. Windsor. 3. Belgika, 4. Internos, 5. Ons Huis, 6. Pallieter. 3e kategorie B: 1. Belgika, 2. Pallieter, 3. Windsor, 4. Windsor B, 5. De Pluim B, 6. De Pluim A. Nabeschouwingen In de eerste kategorie die individueel gespeeld wordt was aan het meesterschap van De Smedt niet te tornen. Hij was de absolute heerser, hoewel Hofman en Roelandt een fantastische kompetitie speelden. Opvallend ook dat Belgika aan de top van het klassement eindigt. Het overdonderend meesterschap van de «De Pluim»-ploegen valt op in de 2e kategorie. Ze werden tweemaal kampioen met A. De Kinder, I. De Maeyer, P. Peeters, J. Barra, F. Van Spi- tael en D. Van Damme. Ook twee eervolle plaatsen voor Ons Huis en Internos. Ook in de A-reeks van de 3e kategorie werd De Pluim kampioen, doch nu met een klein verschil op Windsor, dat bijna de ganse kompeti tie aan de leiding stond. De kampioenen van De Pluim: De Clercq, De Maeyer en De Kinder. In de B-reeks haalde Belgika het gemakkelijk van Pallieter. Uiteraard zijn er heelwat spelers die hun ge middelden hebben verbe terd. Het gewest verwacht natuurlijk alle aangeslote nen voor het volgende (mdb) Korfbalklub Ago Aalst poseert hier onvolledig. Er zijn immers nogal wat gekwetsten. ATLETIEK Feesten rond een jubileum Dat Atletiekklub Vlierzele- Sportief dit jaar in het zon netje gezet wordt is niet meer dan logisch. De klub viert in 1983 immers haar veertigjarig bestaan. Het jaarfeest wordt uiteraard omgeven door een pak akti- viteiten, zoals een Stermee ting enzomeer... Op 23 mei wordt in dit kader eveneens een dag van de «Oude Vlaamse Volksspe len» georganiseerd in het stadion van V.S. aan de Ge ntsesteenweg te Oordegem- Lede. Binnen enkele weken krijgt u hierover een gesprek met voorzitter Leon Buyle. Ondertussen pakte V.S. het voorbije weekend reeds uit met een voorbereidingsmee- ting voor de op 1 mei te betwisten interklub-schif- ting te Luik. waar Racing Brussel. Olse Merksem. AV Toekomst. Oostende en niet in het minst de plaatselijke klub, moeilijke tegenstre vers zijn. Een stevige, in het nadeel blazende wind, zorg de voor matige prestaties op alle vlakken. Dé uitschieter kwam wel licht van de beloftevolle Na- dine Van Lancker die op 100 meter 12.6 liet afdrukken. Ook Luc De Vriese liet van zich horen met een mooie polsstoksprong van 4,60 meter. Na afloop van de meeting had de huldiging plaats van de gelauwerden-winnaars van het crosscriterium even als de viering en huldiging van de elite-atleten, klubre- kordhouders. Het cross-cri terium werd uiteindelijk ge wonnen door Danny Muy- laert die zich met 1300 pun ten de meest regelmatige crosser toonde. Tweede werd Mertens. Christiaens heet de winna res bij de dames, De Mey werd tweede. Wat de pistiers betreft, kwam Willy Goddaert aan 20.5 punten, gevolgd door Duchateau, de speerwerper. Rottiers, De Leeuw en De Vrieze behaalden respektie- velijk de derde, vierde en vijfde plaats. Marie-Paule Geldhof werd zoals ver wacht de grote winnaar bij de dames met een rekord- aantal van 43 punten. Twee de werd vijfkamper De Schacht. Mare De Rick korfbalclub AGO akkoord gaan, maar wenste er zelf nog het een en het ander aan toe te voegen: «In het Aalsterse is korfbal een minder gekende sport- tak, niettegenstaande de belangstelling er de laatste jaren een ietsje op vooruit ging. In maart van vorig jaar startte de sportdienst van de stad Aalst met een initiatiekursus over korfbal, na veerloop waren enkelen zo in de wolken en namen prompt het initiatief om een klub te stichten. Er werd uit gekeken naar een sponsor, COMARSPORT, er werd eveneens beroep gedaan op de Gentse korfbalspeler Etienne Fauconnier om als trainer de jonge spruit iets bij te brengen. In de sporthal Ten Rozen gingen de eerste oefenreeksen door. Momenteel trainen we nog steeds in deze sport zaal, maar nu spelen we eveneens buiten, daarvoor trekken we naar de Os- broekterreinen. Onze ploeg staat weliswaar nog in haar kinderschoenen maar oefe ning baart kunst. Wij geven de moed niet op», aldus de woordvoerster. Voor de kersverse ploeg loopt niet alles gesmeerd. «Wij hebben vooral finan ciële moeilijkheden. Wij moeten de eindjes aan me kaar knopen en dit valt niet altijd mee. Onze kas is zo goed als leeg. Onze inkom sten blijven heel bepeikt. Wij moeten zien rond te ko men met lidgeld (300 F), ver koop van belegde broodjes en drank op tornooien, het organiseren van een tombola. Dit alles brengt een strikt minimum op. Het geld laten rollen gaat gewoonweg niet», aldus Rosanne De Boeck. «Nochtans laten de speel sters en spelers het niet aan hun hart komen. Binnen de ploeg heerst er een prima verstandhouding, een goe de mentaliteit, een prettige sfeer zowel tijdens wedstrij den als op de trainingen. Ook al hebben zij weinig of geen houvast aan de resul taten van het voorbije sei zoen. Ons team deed het niet zo best. maar dat was te verwachten als je moet spe len tegen gerenommeerde ploegen als Appels, Lebbe ke, Gent. Onze jongens en meisjes blijven erin geloven en bijten door. Zij weten het: alleen inzet en oefening ver beteren prestaties. De trai ningen zijn geen slapstick. De coach, voor het moment Johan Siegers, legt vooral de nadruk op de fysiek, techniek en taktiek. Er is vaardigheid nodig om het spel vlot te doen verlopen. Eerst en vooral is er de loop techniek, korfballers bewe gen zich over betrekkelijk korte afstanden in rechte lijn. Meestal moet er vlug gereageerd worden om koerswijzigingen door te voeren en zo de tegenstan der te ontwijken of te pas seren. Vervolgens heb je de bal techniek. Iedereen weet dat korfbal een handbalspel is. Vangen, werpen, doelen ei sen balvaardigheden. Ook de taktiek speelt daarbij een grote rol. Taktiek wil zoveel zeggen als het bepalen van de spelwijze. Dit is een we zenlijk bestanddeel waar niet al te lichtzinnig mee omgesprongen mag of kan worden», aldus de speel ster. Leslie Goossens, voorzitster van deze klub wou nog en kele praktische gegevens kwijt: «Korfbalclub AGO (afkor ting voor altijd goal) organi seert op zaterdag 30 april e.k_een korfbaltomooi dat plaats heeft op de terreinen van de Osbroek, Parklaan te Aalst. De spelers en speelsters starten te 9.30 u., de prijsuit reiking is voorzien rond 17.30 u. Verschillende be langrijke klubs nemen er aan deel, om er enkele te noemen Appels, Rapid Gent... Onze ploeg rekent vast en zeker op: Siegers Guy, Frans Uyttersprot, Roland Van Driessche, Joris Coppens, Patrik Verleysen, Johan Sie gers, Mark De Mil, Tonny Redant. Voor de meisjes Leslie Goossens, Nicole Schol- laert, Veerle Daelemans, Adel Van wden Brulle, Fan ny Smekens, Dorine Dewin- ne, Linda Van Melkebeke en Rosanne De Boek. Hopelijk wordt deze konfron- tatie er dit keer een met hoogstandjes». adus de voorzitster. NR westen liters dendermonde. In het oud gemeentehuis van Schoonaarde vergaderde het Davidsfonds ver de Vlaams-Waalse verhoudingen op financieel vlak (jj) Sporthalleke vol gaf minister Lenssens jaarlijks bal. Deze keer de Appelse sporthal werke- stampvol gelopen. Men het aantal danslustigen op 1700. Niet verwonderlijk er veel dorst geleden werd dat er negen vaten bier bijgehaald worden. ter bruinst was wel dat de mi- lieftallige echtgenote bij bruin voor de dag Zij had dit trouwens benadrukt met een elegant kleed. Sommigen beweren dal Vivianne van Fran cois Dubois nog bruiner zag. Allemaal sjerpen Van de tien gemeenten die ons arrondissement telt waren er negen burgemeesters aanwezig. Dat wil waarschijnlijk zeggen dat er maar één niet-CVP'er aan het roer staat. Als we ons niet vergissen is dat in Kalken- Laarne De aanwezige politici hebben voor de rest van de avond de toog in beslag geno men. Misschien omdat ze het gewoon zijn caféklap te ver tellen? Gelukkige verjaardag De heer Van Geirt, een bekend kwisser, is al enige jaren de gelukkige bezitter van een lam me eend, in Dendermonde noemt men zoiets een 'barbe- ne'. Zij wordt behandeld als een echt huisdier en gaat af en toe eens wandelen op de Grote Markt. In augustus viert ze haar vijfde verjaardag. Onder tussen kunnen we ze reeds be wonderen in de tv-uitzending Dit leuke land». De eend komt immers geregeld op het Begijnhof waar binnenkort ook nog andere huisdieren zul len te zien zijn. Wat dacht je zelf van een frisse geitebok? Was er niet al veel protest gere zen toen er lief ogende konijn tjes werden gekweekt. In het vroegere gemeentehuis van Schoonaarde organi- zeerde de plaatselijke Davidsfonds-afdeling een gespreks- avond omtrent de Waals-Vlaamse verhoudingen, vooral bekeken vanuit het financieel standpunt. Ofschoon het onderwerp zich biezonder boeiend aankondigde, want zeer aktueel, was de opkomst voor deze avond niet bepaald talrijk te noemen. Onder leiding van Antoon sektoren. want in de Waalse Mertens werd er toch ruim van staalindustrie werken 38,000 gedachten gewisseld over de mensen en in het Vlaamse tex- financiclc verhoudingen tussen ticlbedrijf 93.000 arbeiders. Vlaanderen en Wallonië. Uit Veertig procent van de subsi een korte inleiding leerden we die gaat dus naar een sektor dat de vijf nationale sektoren die 20% van de tewerkstelling tot in 1981 van de staat 116 heeft. Het enig argument dat miljard mochten ontvangen als blijkbaar indruk maakt is. dat steun. Daarvan alleen al ging wanneer men geen betoelaging 60 miljard naar de staalindus- meer geeft aan het Waalse trie, of meer dan de helft staal, deze sektor ten dode is Opvallend is dat 50 miljard van opgeschreven en de werkloos- deze som werd besteed aan de heidscijfers aangroeien met Waalse staalindustrie, zeg flink wat eenheden, maar Cockerill Sambre. Wan- Na deze uiteenzetting volgde neer men dat vergelijkt met een levendig debat over deze wat de Textielindustrie heeft materie en werden de verschil- gekregen. dan komt men tot lende aspektcn grondig door- het schamele bedrag van 1.7 genomen Onder meer werd miljard frank Vraag is. aldus ook gesproken over de reeds de inleider, op welke basis de- gefedcralizeerde materies, die ze sommen worden toegekend, ook opnieuw moeten worden In geen geval in verhouding tot bekeken, wat de dotaties het aantal werknemers in de betreft. Vredeskomitee Lokeren met fietskaravaan tegen raketten en atoomwapens Zes maanden voor de grote betoging te Brussel houdt het Vredeskomitee Lokeren op zaterdag 23 april a.s. een fietsen- en autokaravaan tegen de atoomwapens. Wie zijn ongenoegen kwijt wil over de huidige bewapeningswed loop mag in deze karavaan niet ontbreken. Versier je fiets, maak zelf een slogan en kruip in het zadel (en niet in je schelp) om te fietsen tegen de raketten. Het Lokers vredeskomitee is een initiatief van organisaties en personen die, ongeacht hun filosofie of ideologie, zich willen inzetten voor de vrede. Het komitee verwacht dan ook een massadeelname aan hun manifestatie. Verzamelplaats: Markt Lokeren om 13u30. Inlichtingen over het gevolgde trajekt of andere nuttige gegevens zijn steeds te bekomen bij J. Van Acker, Sterrestraat 194 te Lokeren (091/48 67 28) of bij I. Van Gerrewey, Vermeulenstraat 13, Lokeren (091/48 58 53). André Een achttal jaren geleden werd Spoelekermis nieuw leven ingeblazen. Een paar moedigen konden het niet aanzien dat dit volks gebruik zomaar verdween en ze schopten nieuw leven in de brouwerij. Er zorg voor dragend dat elke wijkbewoner en ook de Lokerse bevolking ruimschoots aan hun trekken kwamen. Op 23, 24 en 25 april is het weer zover. Het bestuur met voorzitter Raphael Pieters, Willy Van Sompel, Willv Van Damme, Willy De Messemacker, Roger Van Neighem en Luc Huyghe nodigen U dan ook uit op een waaier van aktiviteiten. Zaterdag 23 april ledcncn van de wijk herdacht Evergemse Reuzen. Kon. Har- de parochiekerk. Om 10u30 monic Sint-Cecilia uit Ever- De kinderen van de wijk worden verwend met allerlei Pemcn de ouclc gloriën het op gem, majoretten, Ruiters in een voetbalwedstrijd tegen Heiende, Dansgroep Roeland Wanneer Eric Van den Broeck onder de dekens kruipt is niet onze zaak. Feit is dat zijn uren slaap de laatste tijd op de vingers van één hand te tellen zijn. Inderdaad, de Intcrvercnigingskwis op Heikant slorpt veel van zijn tijd op. Maar Eric heeft er wat voor over. Georges Van Eet- veldc, voorzitter van het in richtend komité en zijn ijveri ge medewerkers zullen het ons zeker niet kwalijk nemen dat wc Ene eventjes in de bloe metjes zetten. De derde Intcrvercnigings kwis is een organisatie van het bestuur van FC Heikant en het inrichtend komité. Ten voor dele van de voetbalklub die in tweede provinciale aantreedt volgend seizoen en financieel niet weigerachtig staat tegen over een steuntje. Ken uw gemeente Dat is het motto van de kwisavond. Alle mogelijke vragen over Heikant komen aan bod. De 27 ingeschreven ploegen (van elk 4 deelne mers) hebben zich al weken verdiept in historische ge schriften of belangrijke gege vens. Ieder persoon die op Heikant een of andere rol ge speeld heeft of nog speelt wordt grondig doorgelicht. volksspelen, waaronder loop- koers en zakkenlopen wel dc. Jon8e belof'en op het ter meest tot de verbeelding spre- rein m dc Lokerhoutstraat, ken. Om 15 uur kunnen dc wr schutters hun beste pijltje Wle gra"8 cl!n bez°ek brengt LM aan een rommelmarkt moet in voorzetten in Café De Statie aan een rommelmarkt moet in dezelfde straat zijn om 14 (1.000 fr. gratis). Om 15 uur Muur. de schutters wee wordt ook de start geeeven UUr een Prachtl8e café Lucontainer a ~j rcklamcstoet op gang met o.a. rr tTi "13 «oeren The' PletLh Girls, voor een liefhebbers over een 'afstand n.Vi r\ a ven 113 km. of 25 plaat,el,jkt De Klaproosjcs uit Oordegem, - v 1 dc Gilles van Lokeren, Kon. Lokeren, Blaaskapelle De Wa re Vrienden uit Nevele, het Koppel van het Jaar uit Loke ren en de Spoeleprinses met haar gevolg. Om 15 uur komen de schutters weer aan bod in in de Loker houtstraat (1.500 fr. gratis). Om 18 uur kiest Jacky Vermei- re uit Oostende het luchtruim met een warme luchtballon op ronden Zondag 24 april Om 10 uur worden de over- PaÜfeters uit Moerzëke Geen enkel detail mag verlo- Wie ren gaan. Tevens moet men op van kwis houdt en vooral van de hoogte zijn van het sportgc- dc sfeer die er rond hangt, mag in café Lucontainer (1.000 fr. beuren, aardrijkskunde, mu- zaterdagavond 23 april om 20 gratis). Om 14 uur mikbolling ziek. Kortom, de hersenen van uur niet ontbreken in het de kwissers worden op alle Peebosken op Zele-Heikant. mogelijke manieren gepijnigd. André Harmonie De Moedige Vla- het voetbalterrein in de Beek- mmgen. De Rare Mannen, De straat. Maandag 25 april Gaaibolling waarin de leef tijd geen rol speelt om 10 uur dendermonde. De kaartjesknipper had het druk bij het binnenkomen van de massa schouwers voor de opvoering van Zachtjes met de deuren» door Sint-Lutgardis rembergen (vh) Drugs, drugs, steeds meer drugs. Hoe gemakkelijk we ermee jongleren en wat er allemaal fout kan gaan. dit leert ons dc tentoonstelling «Kijk op drugs» welke de Lokerse jeugdraad organiseert van zaterdag 23 tót vrijdag 29 april 1983 in het foyer van het Kultureel Centrum. Kerkplein. De tentoonstelling is te bekijken tijdens de openingsuren van het Kultureel Centrum. Alkohol is een drug. net als slaapmiddelen, pijnstillers en kalmeermiddelen. Hetzelfde geldt voor tabak en hasj. LSD. cocaine en heroïne. Drugs betekenen meestal ge vaar. daar zijn dc geleerden het over eens Die idee is echter nog een weinig verspreide opvatting en een gedach te waar dc meesten zich niet aan (kunnen) storen. Dit blijkt wel uit de gebruikscijfers. Kennelijk moeten jong en oud, telkens weer worden gekonfronteerd met de harde feiten, om tot enig besef tc komen van wat zij zichzelf en anderen aandoen. Precies dit is dc doelstelling van de tentoonstelling «Kijk op drugs»: door een konfrontatie met de feiten, jongeren en volwassenen aan het denken zetten over drugs. Donderdag 28 april om 20 uur heeft in de Conferentie zaal van het Cultureel Centrum een voordrachtavond plaats rond druggebruik en drukmisbruik Dc avond, met video-beelden, wordt verzorgd door de Werkgroep Drugpreventie uit Sinl-Niklaas. en zal voorna melijk een overzicht geven van bestaande drugs, de gevaren ervan en de bestaande opvangcentra voor "drugge- brulkc,s André in café De Statie ook met 1.000 fr. gratis. Als apotheose krij gen de toeschouwers een slon- zenstoet tc aanschouwen on der begeleiding van De Moedi ge Vlamingen van Heiende. Aan deze stoet zijn maar even tjes 5.000 fr. prijzen verbon< den Na deze stoet omstreeks 17 uur is er een optreden voor zien van enkele groepen waar onder The Flemish Girls, De Klaproosjes ca Dit vindt plaats op het voctbalterrein in de Lokerhoutstraat. Het inrichtend bestuur ver dient alle lof voor de vele ini tiatieven en hoopt dat U zoiets zult waarderen door Uw aan wezigheid. André

De Voorpost | 1983 | | pagina 45