1 Tweedaagse showproduktie van Big Band Studio 10 in Dendermonds Koningshof Grandioos koorkoncert in Stekene Vierde Buggenhouts aperitiefkoncert: Snarenfestival 3r Maria Teil verovert Aalsterse harten Sint-Ceciliafanfare van Wieze presenteert groots artistiek koncert I" Zaterdag 23 april Koncert «Jeugd en Muziek» verdiende beter Oude Peruaanse weefkunst en mummies in Galerij Het Pand te Dendermonde Aperitiefkoncert in Het Pand Vlaamse meubelontwerpers in de Brakke Grond 24 - 22.4.1983 - De Voorpost We vertellen voor ingewijden niets nieuws als we beweren dat de Big Band Studio 10 bij het grote publiek in de Dendermondse regio en de Denderstad zelfs tot voor kort niet zo heel bekend was. Daarin is echter stilaan maar zeker verandering in gekomen. Daartoe kan ook het komende weekend een stuk bijgedragen: op vrijdag 22 en zaterdag 23 april geeft de Big Band in het Dendermondse Koningshof zijn jaarlijkse grote show. De Big Band Studio 10 be staat nu zes jaar: hij werd immers in april 1977 opge richt door de leider Leo De Smet, zijn toenmalige ver loofde Karine Bosmans nu trouwens zijn echtgeno te en vriend Roland Van Den Broeck, op dit ogenblik presentator en sekretaris van de band. Onmiddellijk werd geopteerd voor een groot showorkest; geen harmonie, fanfare of jazz band maar onmiddellijk een echte big band. De gespeelde muziek is uit eraard echte big band-mu- ziek en de grote voorbeel den hier zijn dan ook Glenn Miller, James Last, Bert Kaempfert en Benny Good man. De band bestaat mo menteel uit 24 leden: 5 trompetten, 5 saxofoons, 4 trombones, 2 gitaren, 1 no, 1 drum, 1 percussio nist, 1 zangeres, 1 zanger, 2 backing vocals en 1 diri gent. Dat een dergelijk uit gebreide ensemble niet zo vaak aan de bak komt voor een optreden als een klein orkestje van een vijf- of zes tal muzikanten is begrijpe lijk; alleen al kwa podium stelt een zo groot orkest nogal wat eisen. Toch is de trein optredens intussen stilaan indrukwekkend ge worden en niet alleen in eigen land, ook Nederland en Duitsland worden gere geld aangedaan. In het pro vinciaal domein te Wachte- beke is Big Band Studio 10 een graaggeziene gast. Niet vermonderlijk eigen lijk als men weet hoe «pro fessioneel» deze «amateurs» werken: presentatie, kos tuums, techniek (verzorgd door André Teugels) wor den tot in de details uitge werkt. Sinds een paar maanden wordt de kwaliteit van deze Big Band Studio 10 ook in eigen stad meer en meer gewaardeerd. Getuige hier van hun optredens vorig jaar in september op de Dendermondse Grote Markt en in de grote feest tent op de Geldroplaan ter gelegenheid van Expo 2000. Ook hun optreden tijdens de jaarlijkse Haringfeesten van de Koninklijke Fanfare De Morgenster in Buggen- hout-Opstal bezorgde hun heel wat trouwe fans. Wie dit jaar de derde jazzkroe- gentocht van Honky Tonk meemaakte, zal hen wel aan het werk gehoord hebben in de bovenzaal van 't Peird. Ze waren toen trouwens de enigen die rechtstreeks op de radio te horen waren, die van radio 't Ros... En we weten uit goede bron dat de Honky Tonk bonzen in het geheel niet ontevreden wa ren over hun stadsgenoten, en wie de H.T.-keuzekom missie kent... Sinds een paar jaar wordt jaarlijks aan de vele trouwe fans een prachtige gala showavond aangeboden in de zaal Koningshof in de Dijkstraat. Daarvoor werd kontakt gezocht met de Dendermondse dansgroep Donckkozakken, wier naam intussen omgedoopt werd tot Dansgroep Eos. Uit deze samenwerking ontstond een spetterende showavond. Deze kende een zo groot sukses dat hij uit gebreid werd tot een twee- In het eerste aperitiefkon cert van het lopende werk jaar van de Buggenhoutse Gemeen telijke Muziek school stond de woord kunst centraal; in het twee de en derde koncert werd aandacht besteed aan de ko peren en houten blaasin strumenten. Het vierde en laatste koncert voor dit sei zoen heeft plaats onder de noemer «Snarenfestival». In de polyvalente zaal van de Gemeentelijke Sporthal aan de Vierhuizen in Bug- genhout-Centrum staan zondag 24 april dus uiter aard de piano, de gitaar en de kamermuziek in de be langstelling. Zoals dit ook tijdens de vo rige aperitiefkoncerten het geval was, zijn de uitvoer ders ook nu weer leerkrachten van de Ge meentelijke Muziekschool zelf die htm kunnen zullen tonen. Anne-Marie Bleyen op viool, Johan Lommeien, ook viool, en Yvo Vereist, eveneens viool treden als solisten op. Hoboist Jan De Maeyer wordt op de piano begeleid door Godelieve Vers traeten. Deze Jan De Maeyer, afkomstig uit Bor- nem, werd vorige maand nog onderscheiden met de Antwerpse Provinciale Prijs voor muzikale kompo sities voor zijn werk «Can- zonatura sopra il proverbio fiammingo» (zo d'ouden zongen, zo pijpen de jongen). Maria Van Berendonck, zang, wordt op de gitaar begeleid door Dirk De Her- togh op gitaar. Ook de klas strijkers zal tijdens dit kon- "en eert haar beste beentje voor- zetten. Zoals steeds is de toegangiet voor dit aperitiefkoncer [gU gratis. De mogelijkheid be- un staat een aperitief te ge- bruiken. oliï Dit vierde aperitiefkoncer ®13 van de Gemeentelijke Mu '8? ziekschool uit Buggenhoul gaat door in de polyvalent zaal van de Gemeentelijk pze Sporthal, Vierhuizen, oj zondag 24 april om 11 uur lin iss ng q a ecl De «Vrije Bond van Gepensioneerden», een a-poli- voetlicht weet te brengen, tieke vereniging van zowat 65 leden van de Derde Mannelijk element van de Leeftijd, een viertal jaren terug gesticht door Jozef cast werd de tenor Gaston TT.1i k Van Nieuwenborgh, in de volksmond Jefken mijn De Fleurquin met een nog en aan de wie openi doekje ciooHc wnlnmi»ii7o t*»nr>r- wprri het pen knalnrestat 0 daag, o.a. van Benn tl Neyman. n 1 Te horen aan het applai he- Dus op vrijdag 22 april of op zaterdag 23 april kunt u terecht voor. deze gala avond in Koningshof, Den dermonde Aanvang: 20 uur. L Hoeiken, verleden jaar ter ziele gegaan, staat im- s*0®08 mnnri" ,,J stem. Aan het hammond- mer paraat ten bate van gepensioneerden. orgel Jef D Hae. se die tevens een paar ac- Voorzitter Marcel De Wae- Voor de show stond de cordeon-soli ten beste gaf. geneer, sekretaris Bertha groep Maria Teil, een Gent- Een programma met suk- Van der Speeten. de nicht se sopraan die naast de dele sessen van het Eurosong van Martin, en penning- zangconste ook vlot presen- festival, van nu en van we- taresse meester Cyriel Van Cauter teert, en samen met mede- leer, met evergreens, selek- Speeten werd het een knalprestat n 1 die alleen vraagt naaf1,®' nog Ook een aantal anders-va! n den voelden er zich oppe best. Met een aantal va "c- deze mensen verbleef sefaj^ Bertha Van trouwens laat 'ak maken er een punt van eer sopraan Lieve Luana zeer ties uit operettes, van. een uitdaging eigen- genoten sketches voor het gertjes en liederen van van- lijk, om het werk van het betreurde Jefken suksesvol verder te zetten. Elke maand is er een wel voorziene koffietafel, met de feesten als Kerstmis en St.-Maarten komen er ge schenken en enkele keren per jaar worden reisjes georganiseerd Het opzetten van een heuse nog een week aan on kust. p show, nu voor de eerste jaarlijks kunstkoncert Op zaterdag 23 april om 20 goede komen. Fanfarese- van Randy Beek, «Eins u. biedt de Koninklijke cretaris Erik Pauwels zal mer Hirte» en fox modera Fanfare St. Cecilia van Wie- volgend tweedelig muziek- van James Last met Al§ in het Gildenhuis haar programma voorstellen. Breynaert als solist op «Orateur et Poete», een ou- dwarsfluit; de snelle Pol maal, werd dan ook een ex periment. Experiment dat uitgroeide tot een schot in Dit artistiek gebeuren is in verture van Gaston Giorgo; «Tik-Tak» van Johai gans Groot-Lebbeke en de Klokkenwals van Page Strauss; ook nog een bloei zelfs ver er buiten tot een Ruelle bewerkt voor lyra lezing van Vlaamse li< die de roos De vele aanwezigen vast begrip uitgegroeid, en door Staf Hoebeeck, met so- ren op het thema «Wij z® in zaal Madeion op de Aal sterse Grote Markt niet al- ingewijden weten dat in dit list Omer Peeters; «Petite gen met ons Volk» (el geval de vlag ruim de la-' Fleur» van Sydney Bechet bew. R. Kumps-L. Br<f Stekene. Het vermaarde Ruysscheveldkoor organiseert zaterdag een groots opgezet koncert dw leen uit de eigen regio doch ding dekt. Het geheel wordt met de sax-sopraan Patricia wers). Als slotnumrri geleid door dirigent Adolf Devriese als soliste; verder kunnen we dan luisteil Breynaert een zekerheid «Italian Festival» van Glenn naar de Bayrische Defilil te meer voor kwaliteitsmu- Osser; de Bella Bocca-polka marsch van Ad. ScherJj ziek en tijdens de pauze van Emile Waldteufel en (arr. O. Zurmühle). v komt het trommelkorps het innige «Een beetje Vre- Echt een programma werd "gememoreerd dochte- van tamboer-majoor Ray- de» (R Siegel-R. Beck). van te snoepen! vens werd ingepikt op de mond De Beul in actie, wat Na de pauze: de South Ame- aktualiteit. de ambiance beslist zal ten rican Medley «Eldorado» uit het Ninoofse, het Zotte- gemse en het Geraards- bergse, genoten er echt van een aangepast spektakel waarbij de «tijd van toen» Na het sukses van het koncert met o.m. het Philharmonisch koor uit Antwerpen o.l.v. M. Scheck in 1982, organiseert het bestuur van het Stekense Ruysscheveldekoor ook dit jaar een groots opgezet koncert. Er wordt een beroep ge daan op o.a. het jeugdkoor Cantemus uit Tielen, het kamerensemble Da Capo uit Evergem en een bijna vijftig mannenstemmen tellende koor uit Keulen. Iets kultureels organise ren in Stekene is bijzonder moeilijk. Vooral wanneer het er op aan komt de nodi ge financiële steun te beko men én de nodige interesse aan te kweken, aldus de mensen van het Ruyssche veldekoor. Dit koncert wil een groot se hulde zijn aan het inmid dels tien jaar jonge Jeugd koor van Stekene. dat al die jaren onder de bezielende leiding stond - en nóf van zuster Lieve. Het jeugd koor wordt regelmatig ge vraagd om religieuze of profane feestaktiviteiten op te luisteren. Het is meteen een hulde aan de onom stootbare geestesijver van e.h. Verhelst, dé man ach ter de schermen én de vol hardende ijver van zuster Lieve. Jeugdkoor Cantemus Het meisjeskoor Cante mus uit Tielen staat onder leiding van Patrick Van Looy en ontstond eerder toevallig in 1975. Het meis jeskoor zingt autentieke oude en moderne koormu ziek profaan en religieus, meestal a capella Het koor reisde door Denemarken en Duitsland, haalde in '75 de Gouden Ster te Lommei, nam deel aan de Wimpel- reeks te Neerpelt en reali seerde een LP «Scone woord met soeten sanc». De meis jes uit Tielen zullen werken brengen van Da Nola, Mor- ley. Disier. Ongura Ro, Nees, enz. Ze zullen ook de zaterdagavonddienst in de H. Kruiskerk opluisteren op 23 april. Kamerensemble Da Capo Dit strijkersensemble staat onder leiding van Phi lippe Stepmann die meerde re prijzen behaalde aan het muziekkonservatorium te Gent. Het ensemble werd opgericht in 1980 en heeft als doel aan muzikanten die lessen volgen (of gevolgd hebben) de kans te bieden het muzikaal samenspel te beoefenen. Zaterdagavond zullen ze het overbekende «Vuurwerkmuziek» van G.F. Haendel vertolken. Eintracht uit Keulen Het hoogtepunt van deze kooravond zal ongetwijfeld het optreden zijn van het in 1865 gestichte koor Ein tracht uit Keulen. Pas in 1920 kreeg het koor inter nationale faam en toen Otto Bücken de dirigeerstok in handen nam begon de gou den tijd voor dit koor. We schreven toen 1954. De laatste jaren specialiseerde Eintracht zich in bewerkin gen van populaire musicals en operettefragmenten. Het koor bestaat momenteel uit zowat 45 aktieve, uitslui tend mannelijke leden. Naar Stekene komen ze met zo'n negentig mensen En dit voor twee dagen, zodat het voor het Ruysschevel dekoor druk zoeken was voor de nodige akkomo- datie. Na het koncert is er een verbroedering georgani seerd waarbij de Duitse zangers en het Ruyssche veldekoor samen beter zul len leren zingen, tussen Dit samenzijn met samen zang vindt plaats in het Gil denhuis, Dorpsstraat te Stekene. Tussendoor zal d.j. J.P. Baetens zorgen voor aangepaste sfeer- scheppenj De Duitse gasten zullen rond 12u30 aankomen te Stekene, waarna ze een warme maaltijd wordt aan geboden door de «thuisspe- lers». Daarna zullen ze wor den afgehaald door de gast- families. Ook 's avonds is er een maaltijd voorzien, waarna ze zich gezamenlijk naar de koncertplaats bege ven, de H.Kruiskerk. Ruysscheveldekoor Natuurlijk zal ook het Ruysscheveldekoor z'n steentje bijdragen tot deze toch wel unieke koncerta- vond. Dit Stekense volwas senenkoor werd gesticht door de Stekense «aposte len» (inderdaad twaalf in aantal) ten huize van e.h. Verhelst. De uitbreiding kwam spoedig en na amper één maand kwamen zowat 35 enthousiaste mensen met of zonder stem naar de wekelijkse zangherhalin- gen Momenteel telt het koor 72 aktieve koorleden. Uitnodigingen van ver bin ten de gemeente bleven niet uit. Denken we maar even aan de 11 juli viering te Kortrijk (op tv), aan leper, enz... Dit jaar werd het Ruys scheveldekoor aangezocht om op koncertreis te gaan naar Duitsland (Moezel streek). wat een eerste bui tenlands optreden bete kent. Verder staat Hasselt nog op het programma en ook de ontvangst van de stedelijke koorgemeen schap uit Mulhouse (Frank rijk) Deze iaatsten zullen gedurende dne dagen de gasten zijn van het Steken se Ruysscheveldekoor. Maar alle aandacht gaat nu eerst en vooral naar het koorkoncert van zaterdag 23 april te 20 uur in de H.Kruiskerk te Stekene Jeugd en Muziek heeft te Aalst blijkbaar de wind in de zeilen niet. Voor liefst de derde keer ging deze organisatie in de keizerlijke stede van start nadat beide vorige initiatieven doodbloedden. Mocht or ganisator-voorzitter Frangois Schollaert voor het inauguratiekoncert op een halfvolle stadsfeestzaal rekenen en kende het tweede konsert, in Netwerk, een toch bemoedigende belangstelling, voor het derde konsert met een nochtans veelbelovend pro gramma kwamen amper een dertigtal personen opdagen. De jeugd heeft men dus (nog) niet kunnen interes seren voor deze organisa ties. Mij werd gezegd dat de da tum minder gelukkig geko zen was zo dadelijk na de paasvakantie. Ook het te vroege aanvangsuur (19 u) zou voor mindere opkomst deels verantwoordelijk kunnen zijn en verder stel de men dat het konsertsei- zoen toch op zijn laatste be nen loopt. Weinig respons was er te bespeuren vanwe ge de honderde studenten van de stedelijke muziek- akademie van wie toch zou kunnen verwacht worden dat dergelijke konserten hen zouden kunnen aan spreken. Een akademie zou toch een kweekschool en voedingsbodem voor derge lijke manifestaties op ni veau kunnen zijn, dachten we Het «Trio Stravinsky» Renée Barre, piano. André Gousseau, viool en Fran- gois Schollaert, klarinet, vormen een trio op niveau. Het «Stravinsky-trio». Voor deze triovorm, alleszins minder gekend, werd heel wat geschreven door beken de komponisten. Zelfs een aantal klassieke meesters honoreerden deze samen stelling precies om de ge lukkige kombinatie van drie eigengaarde instru menten goed voor een zeer speciale sound. Mede door het feit dat dit trio het aandurfde «De ge schiedenis van de soldaat» op zijn repertorium te plaatsen en tevens wegens het feit dat 1982 werd uit geroepen tot het Stravins- kyjaar lag het voor de hand dat dit trio deze naam zou voeren. Gevarieerd programma Gestart werd met het «Trio in Es» van de Tjechische komponist Jan Krtitel Van hal, zeer produktief wat be treft komposities voor kwartetten en trio's waarna van Max Bruch, Duits kom ponist uit de laat-roman- tiek, man die vaak de viool in vedette stelt, «Nachtge- sang», «Rumanische Melo die» en «Allegro vivace» uit «Acht Stücke», met brio ge bracht. Van Darius Mil- haud, leerling van Paul Du- kas en Vincent d'Indy, bracht het Trio een «Suite» waarin deze Fransman vooral de lof van zijn ge boortestreek, de Provence, laat vertolken. Milhaud be perkte zich echter niet tot de eigen regio doch verbleef ook in Brazilië en in de Sta tes. Een komponist die ho ge eisen stelt aan de vertol kers zo qua muzikaliteit als wat betreft technische vaar digheid tot en met. Na de pauze werd hernomen met een schitterende uitvoering van de «Pastorale» van Gre gory Mason doch koningin nestuk van de avond en klap op de vuurpijl werd alleszins «De geschiedenis van de soldaat» Een simbo- lisch verhaal van de neder laag van het menselijk ele ment in het kansspel van het leven. Stravinsky bbel maakte van de origine^" partituur een suite bestaaj de uit vijf delen en bewerk die eigenhandig voor klat net. viool en piano. Een werk dat opga maakte niet alleen omwi van het plan doch veel* wegens het artistiek kart ter, de overvloed v ideeën, de inderdaad sc!1 e terende techniek en het durfde gebruik van de ifetw terie. Dat het trio dit wdu* d van Stravinsky, kompoiben die toch een mijlpaal isi>nyj de evolutie van de muzif dit werk op volwaardfrse wijze gestalte wist te ge^-De is dan ook een grote vfe j dienste van dit ensemü in dat inderdaad meer belaiw stelling verdient. e va eit met he Het vierde en laatste k< en cert in de reeks van dit Vitei zoen gaat door op woei fjin dag 4 mei in zaal Netw«j;ve] De Ridderstraat te Aals^e] j 19 u. Treden er op: G%eiiji Van Riet, fluit, en Peter ters. gitaar. Inkom 100, Leden gratis. Jongeren U8ja a 30 jaar: 60 fr. Grijp d^,r d kans, U berouwt het ZgrllJ Inkel 55 1 f de i veel 'ers de It er alvast niet. Van 13 mei tot 6 juni heeft in de kunstgalerij Het ven De Kroep Runa Kuna Amerika die geleid - Pand te Dendermonde een tentoonstelling plaats JJJ*1 de uitvoering door Stefaan Van Mamixring Dendermon de Roe Beiaard organizeert op zondag 24 april in kunstgalerij Het Pand een aperitiefkoncert met het Duo Pegasus. Dit duo be staat uit Frank Hendrickx, fluit en Jean Van der Schueren, gitaar. Het duo was geregeld te gast in de televisiestudio's van de BRT en is ook in Nederland zeer goed bekend. Vorig jaar trad het Duo Pegasus ook op in Spanje. Frank Hendrickx stu deerde aan het Koninklijk Vlaams Muziekkonservato rium van Brussel waar hij in 1979 een eerste prijs dwarsfluit en kamermu ziek behaalde. Hij is eerste fluitist aan de Opera voor Vlaanderen te Gent. Hij is leraar dwarsfluit aan de stedelijke muziekakademie te Aalst, behaalde een ho ger diploma in 1982 aan het Koninklijk Muziekkon servatorium te Brussel. Hij is ook üd van het «Hara» blaaskwintet. Jean Van der Schueren studeerde aan het Koninklijk Muziekkonser vatorium van Brussel en be haalde er de eerste prijs ka mermuziek en een hoger di ploma gitaar. Hij studeerde de Spaanse gitaarmuziek te Alicante en werd finalist in de «Concorso Internationa le di Chitarra Classica» in Italië. Hij geeft les aan de muziekakademies van Ni- nove, Aalst en Dilbeek. Daarna wordt er gratis ge musiceerd in de kamermu ziek met onder meer het Duo Paganini. Transpa rant, Variatie Ensemble en in de big band-muziek met Big Band Spund uit Wet- teren. Op het programma staan werken van Fried rich Kuh- lau, Heinrich Aloys Prager, Hector Ville-Lobos. Jacques Ibert, Mario Castelnuovo- Tedesco en Ferenc Far kas. Het koncert vangt aan om 11 uur en om 12 uur wordt het aperitief geser veerd. De inkom bedraagt 100 fr. voor de volwasse nen en 40 fr. voor studen ten Kinderen tot 12 jaar gratis en voor hen is er tijdens het koncert een ge leide aktiviteit voorzien. Volgende aperitiefkoncer ten hebben plaats op 22 mei met traditionele Indo-mu- ziek uit de Andes en op 19 juni met Katleen De Vijl- der, harp en Jan Raes. dwarsfluit. Anti-rook campagne in Aalst met wandtapijten van Gregorio Sulca-Chavez' en beelden van Francine Urbin-Choffray. Gregorio Sulca-Chavez' is ven volledig artistiek te een man uit Ayacucho die ontplooien, na antropologie en kunst- De Waalse kunstenares geschiedenis te hebben ge- Francine Urbin-Choffray studeerd door zijn door de brengt met haar mummies weefkunst bezeten vader beelden uit een ver Indio- haast gedwongen werd verleden, een passende aan- over te schakelen naar de vulling die volledig kadert weefkunst. Weven werd bij in het merkwaardig dekor de Peruanen immers erva- gevormd door de wandta- ren als een alledaagse be- pijten. Beelden die vanwege zigheid. Via allerlei bemoei- de artieste eigen scheppin- ingen werd deze weefkunst gen zijn doch die door een van de Sulca-familie opge- gelukkig toeval overeen- trokken tot een verheven stemmen met de beelden uit vorm van kunst. Dank zij het oude Peru. veel en ernstig studiewerk De tentoonstelling is te slaagde deze familie er in bezichtigen elke dag van om via natuurlijke midde- 14u30 tot 19 u (gesloten op len ook te komen tot een dinsdag) en op zondag van valabel kleurenpalet. Door 10 tot 13 en van 15 tot 18 u. de inspanningen van de In het kader van deze Sulca's werd de weefkunst merkwaardige tentoonstel- ontheven uit haar utilitaire ling wordt in galerij Het alledaagsheid om uit te Pand op 22 mei om 11 uur groeien tot een edele kunst- door de Mamixring Ros vorm, zodanig dat Gregorio Beiaard Dendermonde een geen nood meer had zich aperitiefkoncert met tradi- via het medium van het we- tionele Indio-muziek gege- Op 26 mei is er dan nog een Bremt. Aanvang om literaire avond over Latijns- uur. Onder de titel «Vlaamse Meubelontwerpers stelle! zich voor» wordt in het Vlaams Kultureel Centruij De Brakke Grond te Amsterdam een overzichtstei toonstelling gebracht waarop 20 jonge Vlaamf ontwerpers tonen wat ze op het gebied van h< meubel in hun mars hebben. De tentoonstellin wordt ingericht door de Akademische Stichtin voor de Studie van het Meubel en het Interieur vs de Rijk8kuniversiteit te Gent en is nog te bezichtj gen tot zondag 15 mei. Daarnaast wordt er op dinsdag 26 april om 20.C uur een debatavond voorzien met als onderwerpei het meubel als kunstvoorwerp, de relatie ontwe pien-fabrikant en tot wie richten deze fabrikantdj zich en op maandag 2 mei is er van 10.00 tot 12. uur een kontaktdag voor ontwerpers, fabrikantéJ docenten, studenten. Er worden dan vier seminar» g gegeven: de wettelijke bescherming van modellql lakwerk bij meubels, vakmanschap en opleiding I de meubelbranche en de eigentijdse vormgeving v£| het meubel Bij de 20 jonge Vlaamse ontwerpers die aan tentoonstelling deelnemen vinden we de nam^e terug van Wil Winckelmans uit Bomem, Eugei Liebaut uit Aalst en Paul De Bondt uit Buggenhou

De Voorpost | 1983 | | pagina 48