Als het VOS-verbond de vrede preekt... Hoe ziet Aalsters stadsbestuur de toekomst? 1 Hams gezin streeft naar individuele begeleiding van gehandicapt kind in normaal onderwijs Gouwvossen bijeen in Sint-Niklaas Verongelukt in Melsele 4 - 22.4.1983 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 de laatste oorlog een zoon was ontvallen, werden dan omwille van hun Voslid- maatschap voor kollabora- teurs gescholden. Alfons De Cock haalde de afdeling uit de verstikking en twee jaar geleden besliste het af delingsbestuur werk te ma ken van een daadwerkelij ke verjonging. Het nieuwe afdelingsvaandrig dat men vorig jaar huldigde, was zo wat het symbool van deze intentie. Het bestuur van Vos-Sint-Niklaas wordt nu waargenomen door ere voorzitter, meester Jan Verniers, voorzitter Petrus Vermeulen, sekretaris Theo Goethals en de bestuursle den Leonard Cornells, Jo ris De Backer, Lieven De- handtschutter, Jos D'Hol lander, André Geleyn en Kris Vergult. Aloïs De Maeyer De delegatie Vossen kwam om 14 uur samen op de stedelijke begraafplaats achter de Terekenkerk om er aan het graf van hun vroegere leider, priester Alouis De Maeyer, een be zinning te houden. De Maeyer was brankardier- aalmoezenier in de loopgra ven tijdens de eerste wereld oorlog, hoofdbestuurslid van het VOS-verbond en lid van het Ijzerbedevaartko- mitee. Een uurtje later, op de receptie in de Reynaert- zaal van het stadhuis, waar op ook algemeen voorzitter Herman Vandezande en gouwvoorzitter Geert Beir- laen aanwezig waren, ver telde burgemeester van Sint-Niklaas Paul De Vidts dat hij, maar vooral zijn vader Romain, de priester nog goed heeft gekend. Alouis De Maeyer woonde net naast het gezin De Vidts; hij en Romain waren goeie vrienden en bleven dat ook toen De Maeyer in Aalst doceerde. De burge meester herinnert zich nog goed het moet 1973 of '74 zijn geweest; hij was toen nog volksvertegen woordiger de uitvaar- plechtigheid van de grote VOS-voorman. Ergens in een bovenste schuif heeft hij nog een bijzondere foto bewaard: de rethorikastu- denten van het Sint-Jozef Klein Seminarie die n.a.v. de prijsuitreiking het Fran stalig toneelstuk Pour la Couronne» van Franqois Coppé hebben opgevoerd en nog even pozeren. Bo ven vier hoofden staat een kruisje: dat van vader De Vidts, van de auteur Filip De Pillecyn, van priester Edward Poppe en... van Alouis De Maeyer. Na de receptie begaven de kongressisten zich stoetsge wijs en begeleid door de fanfare van Sportkring Sint-Niklaas naar het Sint- Jozef Klein Seminarie. In de kalfak daar spraken ach tereenvolgens gouwvoor zitter Geert Beirlaen, gouw- sekretaris Dries De Mul der, e.p. Aernouts, namens de VOS-jongeren mr. Koen Baert en algemeen voorzitter Herman Vande zande de aanwezigen toe. Voor Vlaanderen, amnestie en de vrede Het kongresthema «Met VOS voor Vlaanderen en de vredewijst op de dubbele doelstelling van de Vossen. De demokratische, leven sbeschouwelijke beweging Vos-kongres in Sint-Niklaas. Gezellige babbel met Lieven Dehandschutter, de Oost- vlaamse gouwvoorzitter Geert Beirlaen en plaatselijk voorzitter Jan Verniers (carine) Vervolg van blz. 1 Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening Kontrole op werken van nuts voorzieningen Slechte herstellingen van sleu ven in de bestaande bestrating door de aanleg van nutsvoor zieningen is een oude kwaal. Al gebeurde er tot hiertoe wel degelijk kontrole. enige juridi sche basis om bij slechte uit voering repressief op te treden ontbrak. Beslist werd dan ook bij de pohtietoelating die elke nuts- maatschappij moet bezitten om een bepaald werk aan te vatten een aantal technische voorschriften te koppelen die juridisch optreden mogelijk zullen maken. Alle voorzienin gen centraliseren in één koker is om praktische redenen niet In een tweede fase zullen de werken van nutsvoorzieningen door middel van een artikel in de stedelijke bouwverordening afhankelijk gesteld worden van een bouwvergunning waarin dan uiteraard bovenge noemde technische voorwaar den zullen worden opge nomen. Met de nutsmaatschappijen is er niet alleen een overlegkomi- tee doch ook worden ze ver zocht hun jaarprogramma over te maken teneinde een even tuele betere koördinatie moge lijk te maken. Herindeling en meer rationeel gebruik van wagenpark De herschikking van de techni sche diensten in de deelge meenten beperkt drastisch zo wel benzineverbruik (28% minder) als kilometerkortin gen Acht voertuigen worden uit gebruik genomen waarvan twee overgemaakt werden aan de politie. Verdere reorganisatie van de centrale technische diensten is momenteel ter studie en ratio naliseringsmaatregelen kun nen'eerlang verwacht worden. Kuituur Vakbeurs grafische nijverheid Als een verlengstuk van het Dirk Martensjaar wordt de Vakbeurs van de grafische nij verheid waarbij drukkers uit Oost-Vlaanderen, producen ten uit het hele land en de Vlaamse Exekutieve worden betrokken, zal plaatshebben in de Keizershallen in het voor jaar I984. De vakbeurs wil inspelen op Flanders Techno logy met nieuwigheden en technische snufjes allerhande Dirk Martensprijs Deze zal worden uitgereikt op 6 mei in Kasteel Terlinden. De plechtigheid van deze prijs voor literatuur zal worden op geluisterd door de Akadcmic voor muziek, toneel en ballet. Kunst- en ambachtenmarkt Alhoewel de organisatoren het zullen moeten stellen met 1/3 minder middelen, willen ze op 4 september met de 6' uitgave het ambachtelijk karakter van de markt herstellen o.m. door het weren van deelnemers die geen ambacht of ambachtelij ke handvaardigheid demon streren. Tevens zal er ge streefd worden naar promotie van streekgerechten. Poppenteater Met het stedelijk poppenteater komen er twee reeksen opvoe ringen: één in maart-april en één in september-oktober in Aalst en alle deelgemeenten. Festival van Vlaanderen Op 16 september zingt het Ka merkoor Rias-Berlin in de kerk te Baardegem. op 24 sep tember geeft het Haydn-kwar- tet een Brahmsavond in de feestzaal van het stadhuis en op 8 of 12 september worden werken van Soler en Fresco- baldi in de St.-Martinuskerk gebracht door koor en orkest o.l.v. Louis De Vos. Onderzocht wordt nog de mo gelijkheid een lustrumkoncert te organiseren in het kader van de Vakbeurs grafische nijver heid. Jeugdbiblioteek Zoals reeds te Herdersem ge beurde komt er in verschillen de scholen een «week van het Jeugdboek». Sport, Jeugd en Vrije Tijd Sport De «sportweek» werd nu uit gebreid tot een «Sportmaand» van 8 april tot 8 mei. Ook minder gekende sporttakken als korfbal en bowling worden er beoefend. De deelgemeen ten worden erin betrokken met voetbal te Gijzegem. kaatsen te Herdersem, volleybal te Vervolg van blz. 1 inspekteur is van het bijzonder systeem waaraan ze moeten] Deze is provincie- onderwijs. Deze bijzonder be- voldoen. Waarom mogen die raadslid en houdt zich ook in grijpend mens staat al jaren in Vos-kongres in Sint-Niklaas. Erevoorzitter Jan Verniers van de Sint-Niklase afdeling geflankeerd door vaandrigs. «Sint-Niklaas heeft een belangrijke rol gespeeld in de Vlaamse ontvoogding» (carine) die funktie bezig met gehandi- de branche en spreekt met toekomen? captenzorg. De heer Vincart kennis van zaken. Er zijn om op zijn beurt bracht Van de deze doelstelling te bereiken Sompel in kontakt met C. De- heel wat faktoren die om de clercq, voorzitter van K.V.G. hoek komen kijken. Zo moe- Hamme (Katolieke Vereniging ten de ouders van het gehandi- voor Gehandicapten). Nader- capte kind zelf het nut inzien hand werd er een bijeenkomst van de integratie. Ook de geregeld op het gemeentehuis, school en de leerkrachten met heel wat vooraanstaande moeten bereid zijn zich hier- belangstelling. Wij citeren: voor te willen inzetten, dit is mevr. Van Van Cauwenberghe wel één van de voornaamste (schepen van gezin), de heer vereisten om de integratie te De Ruysscher (schepen van laten lukken. Zowel de onderwijs), dokter Peeters (se- leerkracht als de kinderen nator). mevr. E. Waterschoot moeten de bereidheid hebben (de kleuterleidster), de h. J. om het gehandicapte kind te Vincart (provincieraadslid) en aanvaarden. Het is zeker een het bestuur van K.V.G. Het bijkomende last voor sommige was een voldoening voor de leerkrachten, maar dan een heer Van de Sompel om vast te 'ast die zich automatisch later kumuleert in een grote dankbaarheid. De heer Van de Sompel is hiervoor reeds gaan spreken met enkele schooldirekties en niet naar de school sprak zich in Sint-Niklaas uit voor de ruimste politie ke amnestie voor de slach toffers van de anti-Vlaamse repressie van na de tweede wereldoorlog en tégen de internationale wapenwed loop. I.v.m. dat laatste merkte men op dat «de aankoop van nieuwe F 16- vliegtuigen. die bij levering reeds technologisch min derwaardig zullen zijn, on mogelijk kan worden ge zien als een bijkomende waarborg voor onze veilig heid, maar enkel als een deel die werd afgedwongen om de belangen van be paalde, vooral Waalse fi- nancieel-ekonomische lob by's te dienen». Men zou er terzake vooral ook goed aan doen. vind ik, het FLAG-gemaneuvreer aan een nauwkeurig onderzoek tc (laten) onderwerpen. Als F 16-vliegtuigen aan maken in Wallonië, on danks de ernstige vooraf- gaandelijke bedekingen van de legerleiding, mag, omdat de FLAG (samen met de Waalse lobby twee handen op de buik van de Belgische militaire lucht vaartindustrie) waakt over een indirekte kompensatie voor Vlaanderen, dan is dat hoogst bedenkelijk, dan wijst dit op een immo reel en tot het uiterste ex ploiteren van de bestaande kommunautaire tegenstel lingen. Eén van de kongresbeslui- ten luidt ook. dat «het vol strekt onaanvaardbaar is, dat de centrale regering et telijke miljarden over heidsgeld toekent aan de Waalse staalnijverheid, miljarden die voor zestig procent van Vlaamse belas tingbetalers afkomstig zijn. Immers: Vlaanderen heeft de financiële middelen die het zelf opbrengt broodno dig om via een eigen so ciaal. ekonomisch. finan cieel en fiskaal beleid de snel stijgende werkloosheid te kunnen bestrijden en een nieuw industrieel be leid te kunnen voeren». De Vossen sturen m.a.w. aan op zelfbestuur voor Vlaan deren en, wat de interna tionale verhoudingen be treft. ook op het zelfbe schikkingsrecht van alle volkeren. Dezelfde idealen van toen, geaktualizeerd allen. Een vos verliest wel zijn haren, maar nooit zijn streken. Al hoewel: we kunnen hier be zwaarlijk over 'streken', veeleer echter over terechte eisen spreken. Leo DE BOCK stellen dat al die mensen ach ter hem stonden. Ook waren er heel wat reak- ties van mensen die ook in een dergelijke situatie betrokken zijn. Bevoegden uit de gehan- leerkrachten, kwestie van het dicaptenbegeleiding en op- klimaat gunstig te stemmen, voedkundigen gaven nuttige Het is spijtig genoeg ook reeds tips. Service-telefoon en mede voorgekomen dat ouders van het artikel in De Voorpost niet-gehandicapte kinderen brachten de wagen aan het het kontakt vermijden met ge- rollen. Nieuw streefdoel De familie Van de Sompel had zich eerst als doel gesteld, om een klasje van gehandicap ten te integreren in een gewo ne school. Door de veelvuldige gesprekken en kontakten met bevoegde personen, is achteraf gebleken dat dit geen haalbare kaart was. Doch iets beters is uit de bus gekomen, namelijk: individuele begeleiding van het handicapte kinderen. laat staan ze dan samen laten op groeien. Daarom is het ook een noodzaak dat de bevolking gesensibilizeerd wordt voor de problematiek van de ouders met gehandicapte kinderen. Er blijft dan waarschijnlijk nog één probleem over. dat is de financiële kant van de zaak. In deze krisistijd is dat wel een ernstige hindernis die moet ge nomen worden, maar ze is ze ker tc nemen. Hiervoor be- Ge kene jarer Ie wc den venti bakk gehandicapte kind in het gewo- staan °°k reeds konkrete plan- ne onderwijs Door het minis- nen- maar daar Wl' de heer terie van Onderwijs aan te Van de Sompel nog niets over schrijven is dc familie Van de .loslaten. Hij zal ons wel ten Sompel in verbinding gekomen gepasten tijde op de hoogte met de heer Friant, koördina- stellen, tor van het I.O.N. projekt. dit De voornaamste faktor om is geïntegreerd onderwijs. Het dc 'n,eEra,'e van Dirk te ver- projekt is indertijd gestart op wezenlijken is zeker aanwezig proef, doch het ligt in de be- en dat IS: DE W,L VAN AL DE doeling van het ministerie van betrokkenen om de integrati Onderwijs om het operatio- door te voeren Hetisdaaroir neel te maken. dat de financiële kant geen Momenteel loopt het pro- beletsel mag vormen, jekt voor drie soorten gehandi- beer Friant. die een capten: visueel gehandicapten, nuchtcrdenkcnd mens is, loopt gehoorsgestoorden en moto- n'et °P. dc zaken vooruit en risch gestoorden. Even nog volgt Dirk jaar na jaar of zelfs duidelijk stellen dat dokter Erembodegem. stratenloop te Meldert. body-building en ge wichtheffen te Nieuwerker- ken. Verder zijn er nog biljart, handboogschieten. wandelen, judo. atletiek enz. Ook de in- terscholenwedstrijden gaan ge woon door. De atletiekinter- scholenwedstrijd van 26 maart werd wegens het slechte weder verplaatst naar einde mei. Jeugd De jeugddienst bereid! de va- kantiespeelplein werking voor. De huurprijs van rijksinfra- struktuur zal gedrukt worden zodat wellicht dezelfde plaat sen als in '82 zullen kunnen gebruikt worden. Een projekt BTK en Derde Arbeidscircuit (DAC) werden aangevraagd voor begeleiding en beman ning. Voor de opleiding van monitors volgen momenteel een 25-tal kandidaten week- endkursussen. Het totaal te spenderen bedrag blijft onder de 400.000 fr. Jeugdverenigingen De jeugddienst verzorgt de in dividuele opvang van jongeren en ook de dienstverlening aan jeugdverenigingen U kan er terecht via 053- 77.11.11. toestel 316. Vakantiejobs Aan bedrijfsleiders uit Groot- Aalst werd gevraagd vakantie jobs bij voorrang te verlenen aan jongeren van Aalst. Lijs ten werden opgemaakt samen met de diensten van de sche pen van Ekonomische Zaken met de kwalifikaties van de kandidaten. Uit die lijsten zou den bedrijfsleiders dan kunnen kiezen. F9A2 e Vrije Tijd De Week van de Vrije Tijd in september e.k wordt voorbe reid. Er wordt gewacht op res pons op de deelnemersformu- lieren. De nodige afspraken werden reeds gemaakt. In de twee ballonvijvers en in de spiegelvijver werden op 9 en 10 april 8000 vissen gestort (5000 voors. 2000 zeeltlauwen en 1000 karpers). Het visver- bond loopt tot en met 24 april. De vissen moeten de kans krij gen te akklimatisercn. Ekonomische Zaken en Mid denstand Jaarbeurs Met adviesraden, vrijwillig want niet meer in funktie. wordt de Jaarbeurs reeds voor bereid. Kontakten met expo santen zijn gelegd, een aange past reglement werd opge maakt en voor de publiciteit wordt gezorgd. Er zijn reeds 80 kandidaten. Speciale aan dacht wordt besteed aan nieu we produkten. Topdag Twee dagen na de installatie van de gemeenteraad werd reeds gestart met de voorberei ding van de Topdag op zater dag 14 mei e.k Dc organisatie ervan berust bij het Klein Ko- mitee van de stedelijke mid- denstandsraad en de Deke nijen met de steun van de dienst Ekonomische Zaken en Middenstand van de stad. Gezellig winkelen in verkeers vrije straten blijft de hoofdbe doeling doch ook kulturele en folkloristische aktiviteiten worden gepland. Autosalon Dit salon had plaats tijdens de twee voorbije weekends geor ganiseerd door het AVA in samenwerking met de Ekono mische Dienst. Avondmarkten Gestart werd reeds met de or ganisatie van avondmarkten te Baardegem, Herdersem, Erembodegem en Moorsel. Kontakten Met grote bedrijven als Hon da. De Gheest, Ziegler, Uni versal Express en andere werd reeds kontakt opgenomen om tot een goede samenwerking te komen. Met De Gheest wordt gesproken over eventuele ver betering van de Keizershallen. De exploitatie wordt te duur. Met de 30.000 fr. komt de stad op verre na niet uit de kosten. Bedoeling is de Keizershallen niet alleen aantrekkelijker te maken doch het ook betaal baar te houden. Er zijn per jaar zowat 30 manifestaties. Feestelijkheden, land- en tuinbouw, bosbeheer De dienst feestelijkheden zorgt voor administratieve hulpverlening bij grootse ma nifestaties als karnaval en jaar beurs. De jaarbeurs heeft dit jaar plaats van 20 tot en met 29 oogst. Aan de bevolking wordt servi ce geboden en diensten in de vorm van verhuren van feest- materiaal (kiosken, afsluitin gen. podiums, tribunes, vlag gen, kramen, e.d.m.). Liefst zowat 400 prestaties per jaar. De dienst staat tevens in voor verhuring van stadslokalen, trouwzaal, feestzaal, Oud- Hospitaal. schouwburg, bel fortzaal. Keizershallen. Een 200-tal verhuringen per jaar. Een kalender van feestelijkhe den werd reeds opgesteld. De dienst verleent verder hulp bij ongeveer 150 plaatselijke ker missen en bij het opstellen van kermisaffiches. Land- en tuinbouw Op 15 mei, 1 september en 1 december zullen de landbouw bedrijven geteld worden. In juli en oktober komen er de traditionele paardenprijskam- pen en in september komt er te Erembodegem een dierenkeu- ring t.g.v. de jaarmarkt. Getracht wordt de belangen van landbouwers beter te ver dedigen door op te treden als tussenpersoon voor het beko men van toelagen aan tuinders bij schade aan gewassen, veet eelt, gebouwen, door hevige vorst, regen of droogte. Biezondere aandacht zal te vens worden besteed aan on derhoud van landbouwwegen en beboste gebieden. Burgerlijke stand, bevolking, sociale zaken Huwelijken zullen gratis vol trokken worden, elk afzonder lijk, op dinsdagen tussen 14 en 15 u en bij elke plechtigheid komt een korte toespraak. Werklozen Zullen in overleg met de R.V.A. niet per nummer maar wel alfabetisch worden opge roepen voor de stempclkontro- le door gebruik te maken van de mechanografische fiches van de RVA. Zulks zal tijdbe sparend zijn voor beide par tijen. Kerkhoven Eventuele uitbreiding van de begraafplaatsen Erembode gem en Aalst wordt bespro ken. Volgens de mogelijkhe den van de financiën zal er worden mee begonnen. De grond naast het kerkhof van Aalst bevindt zich evenwel in een woonuitbreidingsgebied. Het BPA moet dan ook gewij zigd worden. Daartoe zette men tot hiertoe slechts de eer ste stap omdat het vorige be- Peeters de heer Van de Som pel de wenk gegeven had om een brief naar het ministerie van Onderwijs te richten en dat de voorzitter van K.V.G. Hamme, de heer C. Declercq. de brief mede ondertekend heeft. Als nu dat I.O.N. projekt voor drie verschillende handi caps kan. dan zou het ook moeten kunnen voor andere gehandicapten. Men zou het althans toch kunnen proberen. Hiervoor onderhoudt de heer Van de Sompel kontakt met de heer Friant, die ook diocesaan maand na maand als zulks noodzakelijk zou blijken. Dirk volgt tweemaal in de week een uur revalidatie in Zele. Die mensen doen ook goed werk, alleen is het jam mer dat ze zelf met hun team niet naar de school kunnen komen, om Dirk te begelei den Dan zou er een optimale samenwerking zijn tussen de kleuterleidster of leerkracht en de specialisten van het revali datiecentrum. Dit zou het schoolrijp maken van Dirk sterk bevorderen. Maar dat ligt niet aan het revalidatiecen trum, maar aan het prestatie- Denken aan de toekomst Wat er ook gebeurt. Dirk blijft in het normaal onderwijl naar school gaan, zegt de heer Van de Sompel. maar a.u.b. geef hem begeleiding. Hij leen zoveel van de gewone kinde ren en kan er tevens samen mee opgroeien. Het sociak kontakt primeert. Verschillende instellingen werden reeds bezocht, en tel kens kwam ik er triestig vat terug, zegt de heer Van di Sompel. Wel moet gezegd da die mensen daar prachtig weit leveren, ze moeten ook roeiei met de riemen die ze hebben. Die bijzondere onderwijsin stellingen zijn ook een nood zaak. maar elk geval moet af zonderlijk bekeken worden De ouders moeten vrij kunne beslissen wat met hun kinide B gebeurt. Want hetgeen die kin goed deren meest nodig hebben i Do liefde en geborgenheid, di pepe ondervinden wij ten over ivaarc vloede aan onze Dirk. Wij ouhet st ders voelen best aan welke wq bet i het met Dirk op moet gaan'or Het is niet omdat ons kin eheer naar geen instelling gaat, da [e bes wij ons hiertegenover vijandi astgo willen opstellen, zelfs integei et ge deel. Wij willen gewoon on ouwe kind zelf opvoeden, het zelfi Ie ni de hand houden, maar her en tevens het maximum aan kan Iraada sen geven. en rc Wanneer de gehandicapt! lerlei zoveel mogelijk geïntegreei lidde worden in het gewone ondc leest wijs, zal dit vanzelfsprekei it dc later een goede weerslag vi krear den in de samenleving. W tn: w zijn er van overtuigd dat i ssen integratie vanaf de basis mo raamp beginnen. De heer en mevr. Van r Sompel denken inderdar reeds aan de toekomst vo hun zoontje. Hij moet i< kunnen alvorens naar de lag re school te gaan. en mits Andei extra begeleiding is dat zei richt: te bereiken. Na Pasen gi rd en Dirk naar een hogere kl< gebiei terklas. Ondanks zijn handic iistisc staat hij op het sociale ui lagdcn ongeveer evenver als zijn li »j,één tijdsgenoten. ttpanri De heer en mevrouw Van n van Sompel hopen dat hun beo< 5». A de streefdoel zo spoedig moj oruitzi- lijk zal gerealiseerd word< een «ii want alles hiervoor is posit bied in aanwezig. Voor de toekon van Dirk, een toch wel liefden! jongen, en zijn ouders staat Van al nu veel op het spel. Als tzove alles zal verwezenlijkt zijn, i de ge het een oplossing bieden vi vroege nog vele gezinnen die met 1 loopt c zelfde probleem worstelen, i werd< 'familie Van de Sompel-V geduv cauteren is te bereiken op I eid en ndere op iteraa and imi VDors telefot ter 052/47 0 Ik ingsw ondera; de j ruil voc Hamme. In de kleuterschool viel het voor Dirk best mee (arch) lings verg vastgoed stuur meer de visie had de kerkhoven van Moorsel en Nieuwerkerken uit te breiden. In het betreffend gebied te Aalst zijn 1.000 woningen voorzien maar zulks is niet meer realiseerbaar. Via een definitieve wijziging van het BPA kan de uitbreiding er ko men. De toestand is er wel akuut. Gesteld wordt dat bewoners van de deelgemeenten liefst in het eigen dorp hun laatste rust plaats vinden. Huisvesting De diensten bevolking, rijksre gister en militie zullen, in de betrachting tot centralisatie, ondergebracht worden in de rechter- en linkervleugel van het stadhuis (binnenplein). Brandweer F7 e Overleg wordt gepleegd voor beveiliging en bescherming van de industriezones. Zulks in nauw overleg tussen brandweer en waterdienst met de stad. Het waterleidingsnet te Aalst is niet van de jongste en anderzijds gebruikt de brandweer eigen tijdse middelen. Verschil van kalibrage speelt vaak betreu renswaardige parten. Men wil bovendien nauwe sa menwerking tussen beroeps en vrijwilligers nastreven. Sociale dienst Zowel op administratief als op sociaal vlak streeft men naar betere service i.v.m. pens nen, anders-validen, T.V.-distributie, parkeert ten, kinderbijslagen, enz. Wat betreft militie en so zaken zal naar de bevo toe worden gewerkt i hoofdaksent op informal Maandagnamiddag rond drie uur botsten een auto en een bromfiets tegen el kaar op op de rijksweg 14 Antwerpen-Gent in Melse le. De personenwagen werd bestuurd door Veerle Schrey uit Melsele, de mo tor door Franky Van Die voet uit Melsele. De 22- jange motorrijder achtig aan de Gent! weg 17 in Melsele, met zware verwoi naar het ziekenhuis ii veren worden bracht. Van Dievoet leed na aankomst kliniek. *kense G ''gendom is er n

De Voorpost | 1983 | | pagina 4