De Wielewaal wil Stekense Gelaagputten als natuurgebied laten beheren Meisjeschiro Berlare in feest Er wordt nog steeds aan vissen, sluikstorten en motorcrossen gedaan... Weet je 't al De Voorpost - 22.4.1983 - 5 'astgoedmaatschappij m. pent ien, F parkeert :n. enz. I e en «4 le bevoB :rkt metl nformatifl nhuis Vorige week stelden enkele mensen van de vereni ging voor vogel- en natuurstudie De Wielewaal, afdeling Land van Waas-Noord, een brochure voor wilden er een aktief rekrea- met daarin beheersvoorstellen voor het Steengelaag tiegebied (pretpark) van ma- - beter gekend als de Stekense Gelaagputten (met de jaarlijkse motorcross) - te Stekene. Deze suggesties van een klassering als land schap Matexi is trouwens blij dat het de put kwijt is want zij ken en daarvoor kregen ze geen toestemming. Wij willen de put een klein beetje doen waren voordien reeds met het gemeentebestuur renderen én een groter deel besproken en toen bleek dat de betrokken schepenen «vrij positief» reageerden, maar dat ze vooraleer te oordelen een wandeling wensten te maken in dit mooie gebied dat nu eigendom is van Stekene. In de Gelaagputten wordt gejaagd (op schadelijk wild, zoals dat heet), door anderen 'gewandeld', door nog anderen 'sluiks' gevist en door nog anderen nog 'sluikser' allerlei vuil (water) en ander afval in gestort. Er was zelfs een tijd - en dat is géén sprookje - dat de gemeente er vuil in stortte... Enkel tientallen jaren gele den was het Steengelaag sa men met de vlasnijverheid zo wat de enige industrie die Ste kene bezat. In de zeventiger jaren werden nog slechts enke lewerknemers in dienst gehou den en eind van de jaren ze ventig sloot de Stekense steen van het publiek laten genieten van deze gemeentelijke ei gendom Precies door het toe laten van passieve rekreatie. Bij definitieve klassering als landschap zal het de gemeente enkel veel geld kosten, zonder dat iemand er iets aan heeft». Totdaar de toenmalige sche pen Boeykens. die toen nog steeds geloofde in de mogelijk heid om er een passief rekrea- tiegebied van te maken. «In- het betreden van de rietkragen tussen 15 maart en 1 augustus; de visvangst; om het even welke akti- viteit die de rust en de stilte in het gebied zou kunnen verstoren. inzonderheid het houden van testen, oe- fenritten en wedstrijden met mechanische voertui gen, enz. Toch nog cross, ook dit jaar In afwijking van sommige verbodsbepalingen gelden voor de organisatoren van de jaarlijkse motorcross echter volgende «overgangsbepa lingen»: 1 da1 wed >eiei iben ijsin- moe :t ai rdea inne bakkerij aan «'t kasteeltje» i kin de Bormte haar deuren voor- 2 kiafoed Door allerlei (wettelijke) in- ddpcpen werd het grondgebied irop de overblijfselen van ij Ottlbet steengelaag stonden, door e we iet gewestplan 'omgetoverd' gaan lot bouwzone. Niemand kin icheen daar veel aandacht aan t, dl t besteden, maar er was de jandi astgoedfirma Matexi die heel teg< capti dat :t gelaag opkocht, putten, ge- mwen, hangars. Alles dus. zelfi >e nieuwe eigenaars begon- onmiddellijk prikkel- idafspanning aan te bren- :n rond de gelaagputten en hHh n8T<i7Qv,eH^ ^n" De Stekense Gelaagputten Er wordt nog immer ge/aagd. stiekem gevist, en vuil gestort. :st hardnekkiger vertelden en de motorcross bliif' m dit natuurgebied voor deining zorgen (dbr) de firma er een groots ig vi kreaticoord van wilde ma- eigenlijke putten af te staan aan de gcrpeentc. De Stekense gemeenteraad besloot in maart 1980 om via een b.p.a. dit ndcre geruchten spraken van gebied te laten klasseren als 't opvullen van de putten «passief rekreatiegebied». iteraard met 'allerlei' huis- maar daarvan kwam nooit iets W en: water, strand, wandelen. zwemmen, impjes. frieten, souvenirs. vo i ander vuil) zodat nadien in huis. woongebied ie Ia4voorschijn komen. v Andere gissingen gingen in it zei richting van deels woonge- :n ga td en deels aktief rekrea- kl< gebied, terwijl de meest pes- andk nistische vooruitzichten ge ile \«ugdcn dat het volledig Ge- ijn lAn-één groot privé-jacht- en panningstcrrcin zou wor- van enkele «betere fami- In september '80 kwam dan de 'heuglijke' melding op de gemeenteraadszitting Matexi stond de ontgonnen kleiputten kosteloos af aan de gemeente. Een geschenk van ruim 31 ha. bestaande voor 6% uit land bouwgrond. 45% uit bossen en hellingen. 19% uit waters en plassen en 30% uit woeste gronden en braakgronden. De Andere pessimistische schenker zou zelfs de registra- io oruitzichten waren dat men tie- en aktekosten voor z'n re- een «ideaal» waterwinnings- posil )ied in zag. oekoi vel \\t siden tie wijk telen. npel-V :n op 47 02 (BJ kening nemen De totale de van de schenking werd toen geraamd op bijna 4.7 miljoen. Ondertussen was het Steen- staat Van al deze gissingen bleef gelaag echter al (besluit van 23 Als zo veel overeind. Wel wcr- januari *80 van het ministerie de gebouwen en ovens van van kuituur) als landschap ge- vroegere steenkoolbakkerii rangschikt, wat impliceert dat met l loopt en de té zware stuk- het verboden is motorcross en werden gewoonweg in de andere natuur- en milieuhin- geduwd. Ze zijn al over- derlijke aktiviteiten te organi- :id en vormen een deel van seren. natuurgebied. Op de vrij- En toch bleef het toenmalige omen gronden komt een gemeentebestuur ijveren om Sijk van zo n 170 wonin- van de Gelaagputten. eigen- want nadat de dienst Ste- dom van de gemeente, een iuw te Gent een eerste passief rekreatiegebied te mo- ongunstig had geadvi- gen maken. I voor de gcvraagdi lingsvergunning. kon n' langs allerlei wegen tóch ntergunning bekomen. Bin- Giftig geschenk? Omer Boeykens - toenmalig schepen en nu burgemeester aenbarc tijd zal dus een van Stekene - heeft steeds vol- ikwekkende residentie- gehouden dat de fameuze schenking van Matexi een fi nancieel «giftig geschenk» is voor de gemeente, indien er een definitief beschermings besluit zou komen (het besluit van 23 januari '80 was slechts voorlopig en liep over negen maanden). «Met al de restrik- ties en verbodsbepalingen zal de put niet meer interessant zijn voor de gemeente want zelfs de bepalingen van het gewestplan (natuur-rekrea- tiegebied) zullen dan niet meer tellen. Stekene moet als eige naar mee kunnen beslissen over de bestemming. We zijn voorstander van een b.p.a. - hierin gesteund door de Dienst Stedebouw - daar waar de Dienst Monumenten en Landschappen voorstander is I oprijzen in de Stekense Bitestraat. Welke proble- Ber echter aan te pas zullen 1 wil men van het nog braakliggend terrein K bouwrijpe grond maken. ">ekend Het Steengelaag Bgesloopt, maar de grond- li zijn er nog steeds! Er- I op dat terrein zouden )nderaardse leidingen lig- fon de pompinstallatie die moet drooghouden. tonder bouwvallige toe- f. aldus een mede-inrich- de jaarlijkse mo- mking ruil voor genoemde vcr- lingsvergunning beloofde de dien de staat evenwel zou be slissen er een eng natuurgebied van te maken, dan zullen we stappen ondernemen om daar aan een einde te stellen ofwel de put laten overnemen door de staat», voegde de heer Boeykens er toen aan toe. Gerangschikt als landschap Telkens als het Gelaag ter sprake kwam op de gemeente raad laaiden de woordenwisse lingen hoog op. Menige Ste kense vereniging bepaalde z'n standpunt in verband met de eventuele bestemming en de gemeentelijke kulturele raad organiseerde zelfs een debat errond vooraleer advies uit te brengen. Bij Koninklijk Besluit van 21 mei '81 werden de Stekense Gelaagputten dan gerang schikt als landschap. Door de klassering werden onder meer volgende verbods bepalingen opgelegd: het plaatsen van verplaats bare inrichtingen die al dan niet voor bewoning kunnen worden gebruikt (woonwa gens. afgedankte voertui gen...): het achterlaten van af gedankte voertuigen of schroot, evenals het aan leggen van een opslag plaats voor dergelijke pro- dukten; het aanbrengen van reklamepanelen en derge lijke; elke aktiviteit die een belangrijke wijziging van de waterhuishouding tot gevolg kan hebben; opgravingen. boringen of grondwerken, ontgin ning van materialen of aan voeren van grond. verharden van wegen en paden met homogeen materiaal zoals asfalt of beton; kweken «De toelating tot de organi satie van de motorcrosswed strijden dient jaarlijks aan de minister te worden aange vraagd en de organisatoren zijn verantwoordelijk voor de strikte naleving door het pu bliek gedurende de wedstrij den en de ocfenntten. van het rangschikkingsbesluit», Zowel in 1981 als in 1982 vond de befaamde motorcross wél plaats Telkens voor de «allerlaatste keer». Ook voor dit jaar werd de vergunning ai afgeleverd De inrichters zijn reeds druk bezig om op Pink sterzondag 22 mei héél wat grote namen naar Stekene te halen. Namen als Vromans. Everts. Geboers. Malherbe worden reeds luidop genoemd Zou het dan tóch de allerlaat ste keer worden, deze 36ste editie? Unieke waarde De Wielewaal nu stelt dat de bescherming als landschap van ruim 20 ha van het Steengelaag hoogstnoodzakelijk was. om dat het gebied zich op een heel natuurlijke wijze ontwikkelt. Betreurd wordt dat de steen bakkerij en de droogstallen - een «monument van de plaatselijke kuituur» - zomaar werden afgebroken Voor de kleiwinning werden in totaal vier putten gegraven, wat duidelijk te herkennen is in de plantengroei van elk der putten. In tegenstelling tot ve le andere putten in de omge ving. heeft men het Steenge laag nog niet gebruikt om vuil en afval te storten en (dankzij de cross) heeft men ze even min laten onderlopen. De na tuur kon dus vrij haar gang gaan. waardoor de levensge meenschappen (plant en dier in evenwicht met elkaar le vend) die door deze evolutie zijn ontstaan, gewoonweg uniek te noemen zijn. Fakto- van dieren zoals fazanten 'en,als «lief. bodemgesteld- en eenden heid- vochtigheidsgraad, licht- -lozing van vloeistoffen intensiviteit, enz. hebben hier- of gassen die nadelig zijn '°e bijgedragen. voor de aanwezige flora en fauna; het maaien of afbran den van de rietkragen tus sen 1 maart en 1 no vember; )ievoet :omst !<kense Gelaagputten. Deze graafmachine staat er nog werkloos bij. Het gebied is van de gemeente en bovendien als landschap geklasseerd, maar in de is er nauwelijks wat veranderd (dbr) Natuurlijke suksessie Genoemde levensgemeen schappen evolueren dan ver der onder invloed van humus- vorming. schaduwwerking enz., een proces dat zich in de tijd afspeelt. Men noemt dit de natuurlijke suksessie, waarvan de verschillende trappen in het Steengelaag zéér duidelijk te onderscheiden zijn: de pioniersvegetatie (be groeiing op de grond die ontbloot is door uit graven) het grasland, waar al lerlei grassen en kruiden de pioniersvegetatie na enkele jaren verdrongen hebben; het derde stadium - waaraan het steengelaag te Stekene reeds toe is - die een ruigte is waar struikopslag bijgekomen de mantel, een begroei ing die voornamelijk be staat uit hoogopschietende struiken met hier en daar bomen; het bos. dat bestaat uit een boomlaag. een struik- laag en een kruidlaag. Basisoptie De Wielewaal stelt dat de Gelaagputten tot op heden slechts op papier tot de Ste kense gemeenschap behoren, terwijl ze in realiteit worden gebruikt door vrijbuiters, sluikstorters en vandalen. Ge brek aan beleid en beheer zijn hiervan de oorzaak, aldus De Wielewaal, die hoopt dat - nu de verkiezingen en bestuurssa menstelling achter de rug zijn - dringend zal bekend ge maakt worden wat de gemeen te met de gelaagputten voor heeft. «Er is te Stekene nog héél wat groen, maar als men be kijkt hoe groot het privé-aan- deel is (weekendverblijven e.d.) blijken er heel wat beper kingen te zijn voor de bevol king. Het Steengelaag is dan nog het dichtst bijzijnde ge bied bij de dorpskom van Ste kene waar de mensen nog kun nen genieten van de rust en de natuur. Indien we dat karakter willen behouden, is het maar logisch dat er niets kan worden toegelaten dat schade berok kent zoals crossen, paardrij den. vissen.. Deze beperkingen beteke nen niet dat er niets meer zou zijn toegelaten. Men denkt bij voorbeeld aan echte «passieve rekreatie» zoals wandelen of joggen. Delen van het huidige crossparcours lenen zich hier toe trouwens uitstekend. Vol gens De Wielewaal kan de ba sisoptie dan ook niet anders zijn dan dat het Steengelaag de bestemming «natuurgebied» krijgt. Bij het Stekense ge meentebestuur werd dan ook aangedrongen om het gebied als dusdanig te beheren Didaktische waarde De bestemming als natuur gebied staat volgens de opstel lers van de brochure een ge bruik door de Stekense bevol king niet in de weg. Ze verwij zen naar de passieve rekreatie en naar de mogelijkheid van natuuredukatie. al dan niet in schoolverband Het Steenge laag zou een belangrijke di daktische funktie kunnen gaan vervullen, zonder dat de eko- logische waarde in gevaar wordt gebracht. Verder werd ook nog gewezen op de moge lijkheden van natuurweten schappelijke aard. Beheersorgaan dringend nodig De Wielewaal stelt dat in de onmiddellijke toekomst drin gend werk moet worden ge maakt van een beheersorgaan. Deze beheerskommissie zal een beheers- en inrichtingsplan moeten opstellen, de natuur- edukatieve funktie moeten or ganiseren. de uit te voeren werken plannen en een aan vraag indienen tot erkenning als natuurreservaat. De samenstelling van zo'n instantie zou niet mogen be staan uit louter politiekers, die meestal weinig afweten van na tuurgebieden. Naast vertegen woordigers van dc administra tie - en dan wordt hier vooral gedacht aan de schepen voor leefmilieu bijgestaan door een milieu-ambtenaar - zouden mensen moeten zetelen die vertrouwd zijn met het beheer van natuurgebieden in het al gemeen én die goed bekend zijn met de Gelaagputten Vissen blijft verboden De Wielewaal stelt: «Wij hebben de indruk dat sommi gen ten allen prijze aktieve rekreatie zoals bijvoorbeeld vissen hadden willen zien plaatsvinden. Hel K B. van rangschikking laat hiertoe ech ter géén mogelijkheid Dit mag echter geen reden zijn om helemaal niet te starten met dc uitbouw van het Gelaag. Niets staat met andere woorden de onmiddellijke oprichting van het beheersorgaan in de weg». Dat De Wielewaal een beetje allergisch lijkt tegenover vis sers heeft natuurlijk niets met de mensen die vissen op zich te maken doch vissers brengen «toeschouwers» mee. bouwen steigers om gemakkelijk te zit ten. En bovendien zou de put vlug leeggevist zijn... Ook cross moet verdwynen Verder wordt gesteld dat het crossen in de Gelaagputten slechts als overgangsmaatregel is toegelaten door het rang schikkingsbesluit Wanneer duidelijk wordt dat de ge meente instaat voor het pom pen (volgens niet bevestigde geruchten zou dat al zo zijn), het toezicht en het onderhoud (volgens diezelfde geruchten zou iemand bereid zijn gevon den om gratis toezicht te hou den!) zal een definitieve rege ling tot stand moeten komen. «Wij kunnen moeilijk an ders dan een onverenigbaar heid vaststellen tussen de funk tie als natuurgebied die de put moet vervullen en het plaats vinden van een motorcross wedstrijd». wordt verder ge zegd. «Het is ons niet onbe kend dat bepaalde Stekense De Stekense Gelaagputten. Volgens De Wielewaal heeft dit gebied een uniek belang inzake natuurwaarde (dbr) gezagsdragers met de idee van deklassering spelen, maar hier over moet men zich geen enke le illusie koesteren: kontakten met de Rijksdienst voor Mo numenten en Landschapszorg hebben ons verzekerd dat de aangehaalde bezwaren een deklassering niet motiveren en in het verleden nooit aanlei ding hebben gegeven de be voegde minister tot een deklas sering te bewegen». Het initiatief is aan de gemeente De bal ligt nu als het ware in het kamp van de gemeente, het initiatief wordt verwacht van de schepen(en) die het leefmilieu onder zijn (hun) be voegdheid heeft (hebben). Het woord is nu aan het Stekens gemeentebestuur. Maar niet zo lang geleden hoorden we burgemeester Omer Boeykens nog verklaren: «We moeten trachten er iets van te maken waaraan niet alléén kosten zijn verbonden Ik zie dan ook een optie van deels passief rekrea tiegebied (wandelen), deels natuurgebied in de enge zin van het woord, deels gebied voor de vissers (de eigenlijke put) en een deel dat ik nog niet kan noemen, mocht dat voor Stekene een goede zaak zijn!». Schepen Arnoud Heyse (be voegd voor het gemeentelijk patrimonium en belast met de koördinatie der bevoegdhe den) voegde daar instemmend aan toe: «Het moet in ieder geval iets méér worden dan een gebied waarnaar men slechts vanachter prikkeldraad mag kijken, maar waar nage noeg niemand binnen mag!». Zou er dan tóch een dc- of herklassering op komst zijn of zal het destijds voorge stelde bijzonder plan van aan leg alsnog voorrang krijgen op het klasseringsbesluit? Dk BkEr Tijdens het weekend van zaterdag 23 april en zondag 24 april viert Chiro Elckerlyc uit Berlare zijn 35-jarig bestaan. Zaterdagnamiddag start het feestprogramma met Poppenkast Sloeber voor alle jongeren van de ge meente. Dit om 15.00 uur in de Parochiezaal. Om 19.00 uur is er een jeugdmis in de parochiekerk te Berlare verzorgd door de Chiro. 's Avonds om 21.00 uur is er een gezellige dansavond voor de ouders, leden, oud-leiding en ook alle sympatisanten zijn hartelijk welkom. Zondagna middag kunnen ouders en kinderen hun I.Q. even testen in de familiekwis die eveneens plaats heeft in de Paro chiezaal. Bij deze gelegenheid willen we Misschien was het daarom dat even kijken hoe Chiro Berlare leidster Denise die dag geko- groeide. In 1948 werd door zen had om Zuster Denise te verschillende mensen dc nood worden, aangevoeld om de jeugd een In datzelfde jaar werd Franci- aangepaste vorm van zondags- ne Vandersnickt hoofdleidster ontspanning te bezorgen. In tot 1968 Het was gedurende een paar parochies had de die periode dat E.H. De Vos. toenmalige onderpastoor E.H. benoemd werd tot pastoor te Verhelst reeds meerdere jonge Denderbelle. E.H. Blommaert chirogroepen zien werken. volgde hem op als nieuwe chi- Hij droomde ervan ook in Ber- roproost. dit in het jaar 1967. lare een chirowerking uit te In 1968 werd leidster Francine bouwen... maar waar zou hij opgevolgd door Myriam Bo de nodige leiding vinden? zek, in 1971 door Marcelline Juffrouw Irma De Vos werd Burm, in 1973 door Andrea aangesproken. Ze was bereid Vanhouwe. Na leidster An- deze taak als groepsleidster op drea nam leidster Greet Uyt- zich te nemen. Samen met nog tendaele de leiding in handen, een paar jonge mensen startte Onder haar leiding zou Chiro de zondagsschool. Elckerlyc uitgroeien tot een In 1950 sloot de groep aan bij van de best-werkende en de grote chirofamilie. grootste groepen van het hele Zonder lokalen hoopte men gewest. steeds op veel zon en weinig regen. De groep groeide en nam in 1954 zelfs deel aan de Nationale Meivaart te Scher- penheuvel. Naarmate de groep groeide en de werking verder werd uitgebouwd, werd de nood aangevoeld dat de chiro- i jaar werd niet alleen de groep, maar ook de leiding talrijker. Ook de inleidings- kursus en het scholingsbivak stond op het programma van de leidstervorming. Het jaarlijks bivak werd een groots gebeuren, waaraan de leidsters een degelijke vorming laatste jaren telkens 120 chiro- zouden bezitten. In 1955 stuur de de groepsleidster enkele kandidaat-leidsters naar vor- mingsdagen. Dit was het begin van een degelijk vormingspro gramma. In datzelfde jaar werd de stichter, onderpastoor Verhelst, pastoor te Baasrode. Eerwaarde Heer De Vos werd de nieuwe proost. In 1958 nam leidster Irma De Vos afscheid. Zoals een goede leidster zorgt voor een goede opvolging, zo had ook juf frouw Irma er voor gezorgd dat er enkele leidsters degelijk gevormd waren om de chiro in haar spoor verder te zetten. Leidster Denise Van Der Lae- nen nam haar taak over. Vol geestdrift zette ze zich totaal in samen met een ploeg jonge leidsters. «Eén van hart» verder bouwen was het besluit van het eerste groepsbivak te Westmalle en het viel mee. Een reeks van bivakken volg den ieder jaar. Samen met E.H. De Vos, de proost, en E.H. pastoor De Bruyne be sprak de leiding de mogelijk heid een eigen chirolokaal te bekomen in het Wegelken. Toen de boekerij verhuisde naar het nieuwe parochiehuis werd deze droom verwezen lijkt. 1964 werd een top-jaar in de chiro. Als groep nam Chiro Berlare deel aan de topdag in het Antwerps Stadion. Met een groep van 25 leidsters, aspiranten en kristimeisjes volgde nadien de bedevaart naar Lourdes. Het jaarlijks Kristus-Koning feest was vanaf het begin een echt topmoment in de jaarwer king. meisjes deelnamen. In 1974 werd E.H. Blommaert opge volgd door onderpastoor Phi lips. Dankzij hem werd er het laatste jaar hard gewerkt aan verbouwingen van de lokalen, zodat de groep toch over mooie maar nog steeds niet voldoende lokalen bezit. In 1978 werd leidster Kathy De Bock aangesteld als nieuwe groepsleidster, daarna volgde leidster Martien De Block en sinds 1982 is de leiding in han den van Marjan Lion. In 1982 verliet E.H. Philips Berlare om in Aalst zijn taak te vol brengen als onderpastoor en proost van de Chiro aldaar. Hij werd opgevolgd door E.H. Babylon die sinds oktober '82 de nieuwe proost van Chiro Elckerlyc is. Aan al die verschillende groepsleidsters, aan de proos ten. maar ook aan al de andere leidsters, die we hier nog niet hebben opgenoemd wordt bij dit 35-jarig bestaan van Chiro Elckerlyc dank gezegd. De huidige chiroleiding be staat uit: Groepsleidster: Marjan Lion. Proost: onderpastoor Babyion. Aspiranten: Claire De Kegel, Kristien De Block Tiptiens: Bea Van Couteren, Hilde De Beul Tippers: Lieve Sichien. Ka- trien De Block Kwiks- Martien Van Waes, Pa tricia Van De Wiele Spcelclub: Viviane Samsom, Carine Meyers Pinkels: Marjan Lion De vergaderingen hebben plaats in het Wegelken, elke zondagnamiddag te 14.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom! In Aalst is het karnaval nog maar net voorbij, of men is er reeds begonnen met de voorbereiding van de nieuwe zotte driedaagse. Een verschijnsel dat voor mensen die niet vertrouwd zijn met de mentaliteit van Aalst haast onbe grijpelijk is. Maar als men weet welke investeringen verschillende groepen moeten doen om aan de nodige financiële middelen te geraken, dan kan het niet anders of er moet gedurende het hele jaar door wat worden georga- nizeerd en bedacht. Die aktiviteiten kunnen terecht in deze rubriek. En hier zijn de eerste kamavaleske bezigheden: Pap pop festival by de Matotten Zaterdag 23 april heeft het stilaan wel bekende pap pop festival van de AKV De Matotten plaats. Deze groep telt dit jaar de prins van Oost-Vlaanderen, Jempi, in haar rangen en is zich dus een en ander verplicht. Het wordt in elk geval een biezonder leuke bedoening met optredens van onder meer Milla Wally en Rene en Renata Bruegclavond met de Destereers Op 7 mei wordt café Herleving omgedoopt tot een breugeltafereel. Rijstpap, trippen, vlaaien, ze zullen er in overvloed zijn. Een echte feesttafel dus. Prins Balou zal samen met zijn karnavalvereniging De Destereers ieder een van harte welkom heten. Als het weer meezit wordt de Houtmarkt zelfs omgetoverd in een open café. Spagetti-avond met Eirg De nog jonge groep Eirg nodigt de Aalsterse karnavalisten uit op een spagettiavond die plaats vindt op zaterdag 23 en zondag 24 april in de school Park De Blieck. Oude volksspelen Wie graag nog eens een aantal oude volksspelen beoefent kan bij de Ajuinprinsen terecht en wel op vrijdag 29 april vanaf 20.00 uur en zaterdag 30 april vanaf 19.00 uur in café Sportif in de Dnesleutelstraat. Er is ook een bakschieting met als inzet een aantal panklare kippen. Ajoin en Incognito

De Voorpost | 1983 | | pagina 5