DE WONDERBARE WERELD VAN HET MODERNE mm HUISHOUDEN P*4 Drie generaties Bosmans in Dendermonde Firma Bosmans 6 - 22.4.1983 - De Voorpost É#gM**s ml De firma Bosmans, jarenlang gekend als dé specialist voor verwarming in het Dender- mondse, is een opmerkelijk voorbeeld van een zaak die zich voortdurend heeft aangepast, die de evolutie van de markt van zeer nabij heeft gevolgd en die tijdig heeft afstand kunnen doen van een traditioneel beleid om zich te richten naar hetgeen de moderne koper verlangt. Deze voortdurende zorg voor aanpassing, deze flexibiliteit is er de oorzaak van dat de firma Bosmans nu een totaalzaak is geworden niet alleen op gebied van verwarming, maar ook voor alles wat maar enigszins met het moderne huishouden te maken heeft: «witgoed» zoals ijskasten, ovens, kookhaarden naast allerlei praktische elektrische toestellen en luxegerief tot sierstukken toe. Daarom ook is het een uitgelezen zaak voor het deponeren van huwelijkslijsten om ook de eigen service-na-verkoop niet te verge ten. Belangrijk is ook dat men er terecht kan voor kleinere dingen, waarmee men soms geen raad weet, als het bijmaken van sleutels, herstellen van sloten en het slijpen van De familie Bosmans. met de beide jongens Jellen (II) en Arn (9) Vleugje historiek Het vakmanschap dat de firma Bosmans nog steeds ken merkt is diep geworteld. De heer Camiel Bosmans, de stichter van de zaak, wiens vader afkomstig was uit Lim burg, vestigde zich als smid, slot-, stoof- en kachelmaker in de Dendermondse Brusselse straat, waar nu de meubelzaak Novart is. In 1914 echter, werd het huis zoals een groot gedeelte van de binnenstad verwoest bij de inval van de Duitsers. Dan begon een reeks omzwervingen en Bosmans kwam terecht met de werk plaatsen op de Oude Vest, men maakte toen immers nog zelf «stoven», terwijl de toon zaal achteraan de Brusselse straat was. Dat bleek een on mogelijke opgave. In 1940 kreeg Arthur Bosmans, ge huwd met Julia De Hauwere, de kans om de oude brouwerij en ijsfabriek vlak naast de kerk van Sint-Gillis-Binnen aan te kopen. Samen met zijn broers Frans die voor de administra tie instond en Albert die vroeg overleed, knapte hij het totaal vervallen gebouw volledig op. Kachels, continu's, «stoven» en alles wat maar met verwar ming te maken had was hun specialiteit. Daarbij was het ook een groothandel in fles- sengas, van waaruit de ganse streek bevoorraad werd. Stadsgas was toen nog zeld zaam. lomkacheltjes uit onze jeugd jaren. Zoals steeds de evolutie op de voetvolgend wordt ook een gamma allesbranders aangeboden of houtkachels, opnieuw in de markt liggend wegens de energieproble men. lijke gelegenheden is er alles voorhanden. Nieuwe tijden brengen ook nieuwe eetgewoonten. Oes ters en spaghetti worden in speciale borden geserveerd. Kaasplanken worden op de daartoe gemaakte schotels In de buurt van de verwar mingstoestellen staat het «witgoed»: wasmachines, droogtrommels, strijkmachi- nes, fornuizen en microgolf ovens, vaatwasmachines, koelkasten en diepvriezers, waterverwarmers en zelfs stofzuigers. Siemens is hier het toonaangevende merk. Het beste merk trouwens, zoals bij alle produkten die Bosmans te koop aanbiedt. Bij de verwarmingstoestellen is dat Efel, Surdiac, Peeters, Go din, Wellstraler, Faber, Spen cer en voor werkhuiskachels Reno. Die namen liegen er niet om. gebracht. Fondue en gourmet vragen een speciale uitrusting terwijl ook de barbecue meer en meer veld wint. Voor al deze specialiteiten, vindt je er een uitgebreide keuze aan toe stellen met alle accessoires die er nu eenmaal bijhoren, en dat gaat tot in het oneindige! De gewone keuken mag ook niet verwaarloosd worden. Kookpotten voor de dagelijkse keuken, snelkokers, dienscho tels en allerlei huishoudappa- raten die de dagelijkse karwei gemakkelijk en zelfs prettig maken staan er netjes gerijd. Kooksets in inox of lekker oud modisch gietijzer (volgens richting van de luxe-artikelen. Hij wordt in zijn taak bijge staan door zijn echtgenote Gerdi De Wever en zijn oom Frans die een oogje houdt op de administratfe. Enorm gevarieerd Het is niet gemakkelijk praten met de familie Bosmans. Voortdurend rinkelt de winkel bel. Ondertussen hebben we echter de tijd om eens rond te neuzen in de immense maar overzichtelijke toonzaal, beko- Inbouwtoestellen komen ook van Siemens. Voor elk in- bouwprobrobleem vindt de firma Bosmans wel een oplos sing. Advies blijft gratis... Via deze grotere stukken arriveren we meer in de huishoudafde- ling. Niet alleen vinden we er serviezen, couverts, glazen of volledige tafelsets voor dage lijks gebruik, ook voor feeste- kenners nog steeds het beste) worden nu ontworpen vol gens de normen van het mo derne design. Aan het uitzicht wordt veel zorg besteed en de handig heid is legendarisch. De huidi ge kookstellen zijp werkelijk dekoratief in de keuken. Om lekkere spijzen te berei den beschikt men over allerlei Mevrouw Gerdi Bosmans - De Wever toestellen die het voorberei dend werk vergemakkelijken. Van gesofistikeerde apparaten die werkelijk alles aankunnen, zoals de fameuze Kenwood «Chef» of «Major», tot de vlot te eierkoker. Siemens levert ook hiervan een groot deel: allessnijders, vruchtenper sers, mixers, broodroosters, koffiezetapparaten, koffiemo lens, tot elektrische waterke tels toe. Een droom voor elke familie om eens rond te wandelen en kennis te maken met al deze stukjes vernuft. Let ondertussen ook op de vele sierstukken die niet alleen dienen om de winkel te ver fraaien, maar die in elk gezin een plaatsje kunnen krijgen. Kortom, Bosmans heeft alles voor het huishouden en geeft daarbij nog een degelijke ser vice met eigen mensen. Kleinere problemen Herstellingen en vervangen van stukken geven geen pro blemen. Er is bovendien nog een uitzonderlijke slotenma kerij, waarbij je vrijwel elke mogelijke sleutel kan laten bij maken en zelfs een slot kan De heer Guy Bosmans laten herstellen. Waar kan je bovendien nog scharen en messen vakkundig laten slijpen? De firma Bosmans is dus, zoals we in het begin zegden, een totaalzaak voor het huis houden. Bovendien is men er erkend lid van de Dender mondse vereniging van gas- specialisten, zodat men er in nauwe samenwerking met de gasdistributiemaatschappij op perfekte wijze individuele gas- verwarming kan plaatsen. Je hoeft niet te aarzelen. Guy en Gerdi Bosmans zijn graag bereid u enig advies te geven en bovendien maak je kennis met een boeiende wereld die steeds in evolutie is. Publirep. DC MDB en EV De oude brouwerij en ijsfabriek werd in 1940 aangekocht en veran- De vernieuwde zaak. De oude brouwerij was toen geheel opgekalfa- derd. Zij is net naast de kerk van Sint-Gillis-binnen gelegen. terd en de verdiepingen werden in oorspronkelijke vorm hersteld De huidige zaak in de Brusselsestraat: ruime, overzichtelijke etalages en een moderne vormgeving. In 1961 werd deze zaak volle dig vernieuwd, kreeg een heel aantrekkelijk uitzicht, ruime vi trines en een attraktieve ingang. Guy Bosmans, de kleinzoon van Camiel en dus van de derde generatie, nam in 1976 de zaak over. Dan ook wordt het aangeboden gamma fors uitgebreid, vooral dan in de men na verschillende ver bouwingen volgens de nood zaak der omstandigheden. De afdeling verwarming beslaat natuurlijk nog een belangrijk deel van de verkoopsruimte. Van ouderwetse Leuvense stoven tot ultramoderne gas- konvektoren met alle variaties ertussen. Je vindt er zelfs nog «duveltjes» die gezellige ko- STEEKKAART Brusselsestraat 65 9330 DENDERMONDE Tel. 052/21.13.63 Verwarming, elektr. huishoudapparaten, bestekken, serviezen, glazen, kook- en keukensets, accessoires, barbecues, enz. Eigen hersteldienst. C. Bosmans, smid, slot-, stoof- en kachelmaker, staat er op de gevel van de eerste vestiging in de Brusselsestraat. Camiel Bosman staat in zijn voordeur. Het huis is verwoest in 1914.

De Voorpost | 1983 | | pagina 6