SCHOONHEIDSSPECIALISTE VEERLE WINDEY BESTRIJDT RIMPELS MET LASERSTRAAL Hamse OCMW-raadsleden verkozen VEERLE WINDEY Greet Van Avermaet ploegt mee TOPTECHNOLOGIE IN SCHOONHEIDSBEHANDELING De Voorpost - 22.4.1983 - 9 Windey met de Esthe-laser aan het werk. Veerle Windey volgt de evolutie in de schoonheidsbehandeling op de voet. schoonheidsspecialiste. Een col- vendien lekker bruin worden tegen lagène-crème of -ampullen dienen de komende vakantie op een ultra- om het collageen in het fibroplast te moderne zonnebank, behandelen. Veerle heeft nu acht jaar ervaring, Uiteraard kan men bij schoon- 9eeft 9raag advies en zorgt dat u heidsspecialiste Veerle Windey de meest doeltreffende behande- ook voor andere aspekten van de lin9 krijgt, welk uw probleem ook is. lichaamsverzorging terecht. Ge- °ver de resultaten van de Esthe- zichts- en lichaamsverzorging, ma- laser is ze zelf bijzonder tevreden, nicure en pedicure, behandeling "Het is ongelooflijk welke resulta- van de buste, epilatie en maquilla- ten we dankzij die lasertechnologie ge, behoren tot haar uitgebreid kunnen behalenzegt ze. gamma diensten. Men kan er bo- Publirep. DC MDB en EV SCHOONHEIDSSPECIALISTE Van Schoorstraat 2 2* verd. boven ASLK 9340 Dendermonde, tel. 052/21.55.24 maandag gesloten - liefst bellen voor afspraak De Hamse gemeenteraad dien de volgens de wettelijke on derrichtingen van de ÓCMW- wet van 8 juli 1976 te vergade ren op maandag 18 april te 20 uur, met de verkiezing van de leden voor de Raad voor Maatschappelijk Welzijn op de agenda. Er waren ook twee punten te bespreken over de kernvrije zone Hamme-Moerzeke, die igevraagd worden door de oppositie. Punten die het pu bliek, dat talrijk was opgeko- zeker zouden aan spreken. Sa de goedkeuring van de pro cessen-verbaal werden de re- ngen van de Kerkfabrie ken van St. Jozef Kastel, St. tinus Moerzeke, O.L- .Vrouw Hulp der Kristenen H. Familie, St, Pieter H. Hart voor het dienstjaar voorgelegd. Allen had- :n zij een batig saldo, met ndering van de Kerkfa- van St. Pieter uit Ham- •Centrum, die een nadelig Ido vertoonde van 8.012 fr. 'oor de gemeentelijke brand- ■x zal een snelle interventie- aangekocht worden, idat van de indienstzijnde ite voertuigen er één werd :kcurd en een tweede wa in de kans loopt om eveneens worden afgekeurd. In de p-oting 1983 is een bedrag irzien van 750.000 fr. voor aankoop van een wagen, >erust met het nodige mate- il. De gemeenteraad stelde voorwaarden vast en be dde de wijze van gunning. nazicht van de gemeen- ;as voor het eerste kwartaal gaf een verantwoord ver- :n van 3.369.450 fr. Dit op 31 maart 1983 zou te ten zijn aan het feit dat de ieente nog heel wat gelden goed heeft van de hogere :rheid. Dit werd in twijfel okken door enkele opposi- :den. die niet gerust zijn in financiële toestand van de :ente Het kasnazicht van grondregie voor het eerste irtaal 1983 geeft een intwoord vermogen in boni 1.360.195 fr. eentelijke bibliotheek I begroting 1984 van de ge- tentclijke plaatselijke open- e bilbiotheek in het achter- werd goedgekeurd na dis- ssic. totale uitgaven bedragen (105.315 fr De totale Wangsten zijn geraamd op |l 17.940 fr De last van de ïeente wordt geschat op 7.375 fr. Schepen De Ruysscher deelde mede dat bij het opstellen hiervan rekening gehouden is met het bestaande krisisbesluit over de werking van de gemeentelijke biblio theken. Ook ieder jaar dient, volgens de bepalingen van het dekreet, de gemeentelijke openbare bi bliotheek, de voorraad boeken aan te vullen, teneinde in aan merking te kunnen komen voor staatssubsidies. Hiervoor is een krediet voorzien van maximum 1.700.000 fr in de gemeentebegroting 1983. De gemeenteraad ging over tot de vaststelling van de voorwaar den en de wijze van gunning voor de aankoop van de boe ken. De aankoop van mate riaal voor het uitbreiden en verbouwen van de bestaande lokalen van de bibliotheek werd beperkt tot 200.000 fr. Burgemeester Baert beloofde dat de plaatselijke handelaars zeker de kans zullen krijgen om hun prijsaanbieding binnen te sturen. Leningen De gemeenteraad besliste le ningen aan te gaan voor de aankoop van vuurwapens met toebehoren voor de gemeen telijke politie ten bedrage van 392.000 fr., voor de aanleg van een kaatsterrein, volleybal- en basketbalveld in de wijk Kastel van 1.700.000 fr., voor de aan passing van het lokaal water- voorzieningsnet in de Broek- straat voor 95.000 fr. Ook de lening voor grote herstellings werken aan de monumentale Sint-Pieterskerk (gemeentelijk aandeel) voor de som van 731.000 fr. werd aanvaard. Enkel over de lening voor dringende herstellingswerken aan het Spaans Hof werd er gedebatteerd, vooral tussen raadslid Boeykens en schepen Jules Vincart. Raadslid Boey kens vond het spijtig dat der gelijke grote uitgaven werden gedaan voor een gebouw dat aan verkrotting toe is. Voor het Spaans Hof zou men het best een bulldozer gebruiken, aldus raadslid Goossens. Sche pen Vincart verklaarde dat de kosten gedaan werden om ver dere verkrotting tegen te gaan en dat men dergelijke gebouw met kon laten vervallen. Het Spaans Hof is immers een beschermd gebouw, het werd in 1976 geklasseerd door Mo numentenzorg. De oppositie kon zich niet akkoord verkla ren met de uitleg van de sche pen, maar keurde wel de le ning van 1.375.000 fr goed omdat de aannemer die de her stellingswerken had uitgevoerd moest betaald worden. Omdat de hogere overheid het voorstel tot huur door de ge meente van het rustoord in de Nieuwstraat, eigendom van het OCMW, niet heeft aan vaard, stelde het schepencolle ge voor het oude rustoord aan te kopen gezien de goede mo gelijkheden biedt voor het on derbrengen van de jeugd-, so- cio-kulturele en andere vereni gingen Tevens zal men ge bruik maken van de procedure voorzien in het Koninklijk Be sluit van 22 februari 1974 be treffende de staatstussenkomst inzake toelagen voor het uit voeren van kulturele en sportinfrastruktuurwerken uit gevoerd door de gemeenten. Deze subsidiering zou 60% be dragen voor de aankoop van het gebouw. De raming van het gebouw werd vastgesteld op 3.800.000 fr. Door de oppo sitie werd gevraagd om aan het oud rustoord niet te veel kos ten te doen en enkel maar de noodzakelijkste werken uit te voeren. Raadslid Peeters vroeg om de jeugd te betrek ken bij eventuele projekten die zouden worden voorge legd, na de aankoop van het gebouw Volgens hem is het oud-bejaardentehuis wel nog in een goede staat. Hiermede sprak hij duidelijk zijn college Boeykens tegen. De verkoopprijs voor de gron den op het Industrieterrein Zwaarveld werd vastgesteld voor 1983. Ten opzeihte van 1982 is enkel de verkoopprijs van de grond gewijzigd voor de industriële gebouwen, nl. 160 fr/nr i.p.v. 150 fr./mK2. Motie Tot slot van de openbare zit ting werden de punten behan deld die aangevraagd waren door de oppositie en waarvoor de- publieke belangstelling groot was. Het nieuwe gemeenteraadslid Guy Formesyn las een tekst voor met als titel «Motie voor een Kernvrij Hamme». Deze tekst was een voorstel van de SP. Daarna bracht raadslid Frans Ediers zijn voorstel naar voor. namelijk «de oprichting van een VZW Schelde-Wol- ga» Deze vzw zou als doel hebben een verbroedering van de gemeente Hamme-Moerze ke met een soortgelijke ge meente uit Rusland, met als gevolg bilaterale kontakten en bezoeken, bv. bij feestelijkhe den. bij sportmanifestaties, en kulturele aangelegenheden. Dan was het de beurt aan sena tor Peeters. die een langdradi ge technisch zeer moeilijke uit eenzetting gaf van de kernstu die. Het was uiteindelijk Bur gemeester Baert, die voorstel de om de voorlegde motie te aanvaarden, mits het schrap pen van één zinnetje over het exploiteren van kerncentrales. De burgemeester noemde Kernenergie een zeer ingewik kelde materie. Hij vroeg aan raadslid Ediers om meer in lichtingen te bezorgen aan gaande zijn voorstel tot het oprichten van een vzw Schel- de-Wolga. Wij zijn allemaal begaan met de vrede, aldus de burgemeester, maar wij leven niet in een droomwereld en moeten ons gezond verstand gebruiken om een oplossing te vinden voor dit probleem. De aanvaarde motie luidt als volgt: Artikel 1: De gemeenteraad spreekt zich uit tegen het be staan en de aanmaak van alle kernwapens waar ook ter we reld en verwerpt als gevolg daarvan de plaatsing van kern wapens op en het transport ervan over het grondgebied van de gemeente Artikel 2: De gemeenteraad spreekt zich uit tegen het ver voer van radioaktief materiaal over het grondgebied van de gemeente en tegen dumping van nukleair afval. Artikel 3: Bewust van de om vang van de vernietigings kracht van kernwapens, erkent de raad dat haar verwerping op zich van geringe betekenis zal zijn Daarom roept zij haar buurgementen in Vlaanderen en Europa op. soortgelijke be sluiten te nemen in het belang van de bewoners die zij ver tegenwoordigen. Artikel 4: Dc raad is van oor deel dat het in het belang van de bevolking is dat ons grond gebied noch de lanceerbasis is. noch het doelwit vormt van een nukleaire slachting. Artikel 5. De raad verzoekt de nationale overheid geen nieu we kernwapens op Belgisch grondgebied te plaatsen en ini tiatieven te steunen die de ont wapening bevorderen Artikel 6: De raad is er vast van overtuigd dat deze verkla ring duidelijk het verlangen van de grote meerderheid van dc bevolking weergeeft en een bijdrage levert voor de ontwik keling van een kernwapenvrije zone in Europa. Artikel 7: De raad zal, konse- kwent met deze stellingnamc. het vredesstreven stimuleren in haar gemeente. Geheime zitting Als eerste punt op de agenda van de geheime zitting, stond de verkiezing van de leden voor de Raad voor Maatschap pelijk Welzijn (het OCMW). Er waren 12 kandidaat-wer kende leden, terwijl er maar 11 platsen te begeven zijn. De CVP had immers een zeer klein kansje om zeven manda ten te bekomen, i.p.v. zes. Men had echter binnen de kringen van de CVP hierop weinig hoop gesteld. De PVV had één kandidaat voorgedra gen nl. de heer Guy Ruys. De SP drie kandidaten, nl. Char les Van Lysebetten. Jozef Wa terschoot en Diana De Kimpe. De VU en de Gemeentebelan gen hadden samen één kandi daat voorgedragen Mevr. Ma ria Dieleman. (VU), die na drie jaar zou opgevolgd wor den door de heer Franciscus Vlassenroot (eerste opvolger) van de Gemeentebelangen. De CVP had zoals reeds vooraf gezegd zeven kandidaat wer kende leden ingediend, zijnde Francine De Brabander. Casi- mir De Clercq, Michel Smet, Robert Van den Branden. Lu- cienne Van Moortel. Lieve Van Remoortel-Malfliet, Jozef Van Wezemael. Na de gehime stemming, maakte de burgemeester in openbare zitting de uitslag be kend. Alle voorgedragen kan didaten waren verkozen met uitzondering van Michel Smet (CVP). Dit betekent dat de CVP 6 zetels heeft, de SP 3. de PVV1 en de VU 1 zetel, die dan na drie jaar naar de Ge meentebelangen zou gaan. Schijnbaar leek iedereen te vreden met deze uitslag. Voor de investeringsinterkom- munale Iviegov werd burge meester Baert aangesteld als gemeentelijke afgevaardigde op de gewone en buitengewo ne algemene vergaderingen en schepen Vincart werd aange duid als zijn plaatsvervanger. Burgemeester Baert werd ter- zelfdertijd aangeduid als be- héerder van Iviegov. Voor de vereniging Blijdorp 3 werden Frans Huylebroeck en Lieve Malfliet aangeduid als mandatarissen voor de algeme ne vergadering en Mevr. van Couweberghe Paula, werd voorgedragen als kandidaat beheerder. Zij werd ook aan gesteld als raadslid met advise rende stem in de raad van beheer van het Fabiolazieken- huis. Als vertegenwoordiger van de gemeente in de algeme ne vergadering van Progecov werd Mevr. Francine De Bra bander aangewezen. Burgemeester Baert en sche pen Vincart werden voorge dragen als kandidaat regionale beheerders en de heer burge meester als kandidaat-beheer der van Intercom. Schepen Van de Casteele werd aange duid als volmachtdrager en Greta Van Avermaet als plaatsvervangend volmacht drager voor de gewone en bui tengewone algemene vergade ringen van Intergem. Voor de interkommunale D.D.S. moest er. per fraktie vertegenwoordigd in de ge meenteraad, een lasthebber en een plaatsvervanger worden aangesteld. Voor de CVP is dit respektievelijk Cesar Van Goethem en Clement Van Ha ver. Voor het Kartel 82, José Van Riet en René Goossens en voor de Gemeentebelangen André Bruggeman en Roger Willaert. Voor de Kredietmaatschappij NV Geluk door Eigen Woning werd de burgemeester aange duid als vertegenwoordiger voor de gewone en buitenge wone algemene vergaderin gen. Schepen De Geyter is hiervoor zijn vervanger. Uit eindelijk werd schepen Vincart aangewezen voor het mandaat van kandidaat-beheerder bij de Tussengemeentelijke maat schappij der Vlaanderen voor Waterbedeling. (bd) Tijdens de installatievergadering van de nieuwe Hamse gemeenteraad op 31 maart werd bouw, Omer en Arsène Greta Van Avermaet verkozen tot zesde schepen van de gemeente Hamme. Zij is 24 jaar hebben dit wel, want zij oud, nog ongehuwd en bezit het diploma van Landbouwkundig ingenieur behaald aan de staan reeds jaren in het Rijksuniversiteit te Gent. vak. Ik wil mij volledig in- Greta is in de politiek te- Hecke en Arsène Van Ha- haar verkiezing tot sche- zetten om tot een positieve recht gekomen via de vermaet. Zij was beiden pen. «Ik ben nog jong en samenwerking te komen», jeugdbeweging en de KLJ. bijzonder dankbaar voor heb bijna nog geen erva- aldus Greta Van Aver- Zij was sedert drie jaar bu- hun fair optreden tijdens ring op gebied van de land- maet. (bd) reaulid van de Jong-CVP en is nu opnieuw herkozen voor drie jaar. Thans is rij «Tg V06t tlOOt 'l L3IKI V3I1 AalSt» lerares aan de landbouw- school te St.-Niklaas. Zij 00 7011030 1 mei speelt zeer graag volleybal en is spelend lid van de St.- Nog amper een paar weken scheiden ons van de bekende Renildeploeg. wandeltocht die nu reeds voor de 14' keer van start gaat. Zij zal de funkties van Hopelijk zullen dan de voorraden regenwater op zijn en schepen Lemmens overne- krijgen we een mooie dag!!! men: tuinbouw, polders en Nu zal blijken of de onderbreking van verleden jaar een dijken en zij zal in samen- nadeel zal zijn ja of neen. werking met Schepen Paula Van Couwenberghe een 2C inrichters hopen van niet. wacht. Ook de tweede en der- gedeelte van de bevoepd- Het woord 1S aan de vroegere de leeftlJd kan meedoen. Er is en nieuwe wandelaars! tenslotte keuze tussen 10 - 17 - heden voor de jeugd over- Za, de jeugd weer spontaan 27 - 35 en 48 km nemen. «Het is niet omdat opkomen om eens een dagje Er kan gestart worden tussen 8 ik schepen ben dat de men- wild en uitgelaten te gaan en 14 uur. vanuit de St.-Anna- sen mij nu vanop afstand zwerven langs welgekozen zaal, Roklijfstraat te Aalst, moeten gaan bekijken. Het wegen? Wandelen is gezond. Iedereen mag voor de bevolking Zullen de scholen de aangebo- kan het. Men heeft nooit kou- geen rem betekenen om den dokumentatie ter beschik- king der leerlingen stellen? met mij kontakt op te ne- A||8 dkll/s werden men», aldus Greet. Greet wittigd zodat ze ook in klub- de en er is wel één afstand die gemakkelijk aan kan. on geacht uw lichamelijke kon- „lv,„ ditie. was vol lof over de twee verband kunnen wandelen. Een herinnering moet er toch andere vertegenwoordigers De talrijkste krijgen nog wel ook zijn. van de landbouwers in de iets apart toegezonden. Maar Naast een brevet met het 1 Mei of 70-53. gemeenteraad: Omer Van niet alleen de jeugd wordt ver- bloemetje - Lelietje van dalen - is er ook nog een penseelte kening in kleuren van uit Zai re. Alles met de hand geschil derd en dus altijd verschillend. Leuk om in te kaderen. De inrichting gebeurt nu door de Wandelklub De Coen van «Levensvreugde» - School voor anders-validen uit de Bo- termelkstraat te Aalst. Het zijn echter hoofdzakelijk de vroegere inrichters van de Vriendenkring F.F.R. die op de dag zelf voor alles instaan. De Wandelklub De Coen richt ook nog zijn tocht in op 11 september. Het wordt een heel speciale formule!!! We ver wachten u dus allemaal op 1 mei en 11 september. Deelname in de kosten: 60 F. Inlichtingen: tel. 053/70.14.53 Twee hoog, net aan de Sint-Gil lis- se kerk, resideert schoonheidsspe cialiste Veerle Windey: een kraak net appartement en enkele efficiën te behandelingsruimten, het woon- en werkmilieu van een zelfstandige dame die blijkbaar weet wat ze wil en die in haar beroep de evolutie nauwgezet op de voet volgt. Voor een leek in het vak staan er Schoonheidsspecialiste Veerle allerlei eigenaardige toestellen. Eén daarvan, niet groter dan een doordeweekse bandrecorder, is het allernieuwste snufje: de Esthe- laser. Ontwikkeld met hypermoderne technieken dient de Esthe-laser om op een moderne manier, volgens eeuwenoude Chinese principes, rimpels, huid, gezichtsspieren, litte kens en zelfs acné te behandelen. De strijd tegen de veroudering, een verschijnsel dat reeds begint op te treden vanaf het twintigste jaar, is nu veel eenvoudiger geworden. De laser-therapie, door een medisch team in de States op punt gesteld na vier jaar opzoekingen, werd goedgekeurd en aanvaard door de zeer strenge United States Food and drug administration. Aan de testen hebben ook de Board of radiological health» en het ANSI (American Standard Institute) mee gewerkt. Daarbij heeft Dr. J.J. Legrand, voorzitter van de Vereniging voor Esthetische Geneeskunde enkel het gebruik van helium (85%) - neon (15%) toegelaten tot een maximum-vermogen van 2,5 mW met koude zichtbare stralen, gele gen tussen 400 en 700 nanometer golflengte. Het apparaat is dus degelijk uitge test en volslagen onschadelijk. Er doen zich ook geen nevenver schijnselen voor na of tijdens de behandeling. Veerle Windey, die een speciale stage heeft gevolgd om dit nieuwe toestel te bedienen, vertelt verder over het doel en de resultaten van een kuur met de Esthe-laser. «De behandeling is volkomen pijn loos, verwekt geen allergie en dient vooral om de weefsels te verstevi gen. De versteviging van de weef sels zorgt voor het verdwijnen van rimpels op voorhoofd, hals, rond de mond en van de bekende kraaie- pootjes. Deze schoonheidsbehan deling is tevens gezond. Schoon heid en gezondheid gaan immers voortdurend samen. Het ene is de afstraling van het andere». De behandeling Zoals we reeds konden leren uit de aloude akkupunktuur, liggen er overal over het lichaam verspreid, honderden energiepunten. Deze worden opgezocht en in een eerste fase gestimuleerd door laser bestraling. Het opwekken van die energie draagt bij tot betere resul taten van de eigenlijke laser be handeling. Door het samenvoegen dus van de oude Oosterse wetenschap en de moderne techniek krijgt de Esthe- laserstraal een bio-positieve fysio logische werking op de huid. Ze krijgt verbijsterende reakties, ver oorzaakt door de stimulering van de celsynthesis. Daarnaast bevor dert het de tonus van de spieren en verbetert de werking van de bloed somloop. Vandaar krijgt men bij voorbeeld een gehele versteviging van het aangezicht. Een volgende étappe kan het verminderen of vol ledig wegnemen van de rimpels zijn. Er is ook een duidelijke invloed op sporen van acné en neemt zelfs lidtekens weg. Om een blijvend resultaat te heb ben behelst de laserkuur ongeveer vijftien twintig beurten om de andere dag. Ze duurt dus ongeveer zes weken. Uiteraard is dat varia bel naargelang de huid van de kliënt. Het is trouwens aan te raden de laserbehandeling te volgen ter wijl de huid nog voldoende elastici teit bezit. Belangrijk is ook de dagelijkse ver zorging onder begeleiding van uw

De Voorpost | 1983 | | pagina 7