Problemen genoeg voor Aalsterse gemeenteraad Wat met de atletiekpiste in de Osbroek? Een water- en wagenstory te Aalst Aimé Vermeersch de nieuwe Kemzeekse pastoor Stekense R.B.S. richtte arboretum in 12 - 29.4.1983 - De Voorpost Andersvaliden Raadslid Martin Van der Speeten interpelleerde op de jongste gemeenteraadszitting bij ordemotie over het niet respekteren van de reglemen tering van parkeergelegenhe- den voor anders-validen. Zulks op de binnenkoer van het stadhuis en elders. Verbali- satie dringt zich inderdaad op. Burgemeester Uyttersprot wil andersvaliden de rechten ge ven die hen toekomen en reeds drie weken terug werd op dracht gegeven tot speciaal toezicht op dit stuk. Op de vraag van raadslid Dierick of er iets kan gedaan worden om de huidige raadszaal op de 1ste verdieping beter toegankelijk te maken voor andersvaliden, wordt geantwoord dat zulks zal onderzocht worden met de fraktievoorzitters. Wittelos Waarom het punt over een voorstel tot gedeeltelijke af schaffing van buurtweg 87 «Wittelos» genaamd, te Mel- dert-Aalst, wordt verdaagd steunt op de inbreng van nieu we elementen in het dossier. Raadslid Danny Denaeyer vindt de toestand onwettelijk. De weg werd onwettig afgeslo ten. Bij stemming wordt dit punt dan verdaagd doch Ed- gard Hooghuys onthoudt zich wegens de illegaliteit van het afsluiten. Gentleman agreement Wat betreft het behandelen van punten bij hoogdringend heid is een 2/3 meerderheid daartoe noodzakelijk en dat schijnt er momenteel niet in te zitten. Vermits er punten zijn met nadelige financiële reper- kussies bij niet-behandeling kan raadslid Hooghuys er wel mee akkoord gaan. O.C.M.W.-verkiezing Bij de kennisgeving van de geldigverklaring van de verkie zing van de OCMW-raadSle- den wil raadslid Jan Caudron een verklaring afleggen. Er kan niet worden tussen geko men, stelt de burgemeester Het gaat hier enkel om een kennisgeving en we moeten bij de agenda blijven waarop Cau dron dan protest aantekent wat genotuleerd wordt. Kerkfabrieken Op twee na zijn alle begro tingen van de kerkfabrieken sluitend, stelt schepen Etienne Bogaert. eraan toevoegend dat de geestelijkheid ruim begrip toont voor de moeilijke finan ciële toestand van de stad Aalst. Stedelijke kommissies De negen stedelijke kom missies zullen elk 12 leden tel len met volgende verdeling: 36 voor de CVP. 29 voor de SP, 25 voor de PVV en 18 voor dc VU. Zulks volgens het stelsel D'Hondt. Raadslid Jan Dc Ne ve vraagt of alle raadsleden voor elke kommissievergadc- ring zullen worden uitgenodigd zoals voorheen. «Dat spreekt van zelf» antwoordt de burge meester. De gemeente Edgard Hooghuys stelt vast dat het tijdschrift «De Ge meente» niet meer bij de raadsleden in dc bus valt. «Zulks dateert reeds van vroe ger.» replikeert de burgemees ter. Graag ontving Hooghuys er toch een paar per fraktie wat via de fraktievoorzitters zal worden geregeld. Restauratie «Hotel van Langenhove» Als uitvoering van een ge meenteraadsbesluit van 27 mei 1971 wordt één lening aange vraagd. Een van 6.610.000 fr. voor herzieningen bij de res tauratie van voornoemd stads- eigendom. Lening die noodza kelijk is wegens de prioriteit die aan dit punt wordt ver leend. Slachthuis Bij de slachtcijfers wordt in het eerste kwartaal 1983 wel een dalende trend vastgesteld t.o.v. het laatste kwartaal 1982. In plaats van 67.000 slachtingen waren er nu zowat 58.000. Best ware dus zich niet al te optimistisch op te stellen. Het verslag is echter degelijk en zal goedgekeurd worden. Schepen Bogaert noemt de daling gelijklopend met de konjunktuur. Die daling zal zich waarschijnlijk niet voort zetten als de marktprijzen voor de varkens verbeteren. Raadslid Denayer stelt dat er meer varkens dan runderen worden geslacht en dat het slachthuis daarop niet is inge steld. Vaak is er bovendien enorme geurhmder en ziet de beek helrood. Milieuhinder vooral waar te nemen bij warm weder. De burgemeester zal dit laten onderzoeken doch vraagt toch dat men zich zou houden aan de agendapunten. Hof Leeuwergem Raadslid Jan Caudron vraagt naar de inzichten van het kollege in verband met het Hof Leeuwergem. De burge meester stelt vast dat dit niet aan de agenda is. reeds in de kommissie werd behandeld en zal voorkomen in de beleids nota. «Zullen we dan verplicht worden nóg meer te interpelle ren?». aldus spreker. Schepen Doorns zegt dat besprekingen erover zullen worden gehou den in de kommissie ad hoe. Reglement stedelijke akademie Raadslid Patrick De Smedt vindt het positief dat met zijn wensen rekening werd gehou den i.v.m. het aantal leden van de bestuurskommissie van de akademie voor muziek, toneel en ballet. De uitbreiding tot 19 leden was bedoeld om ook mensen van de deelgemeenten aan bod te laten komen. Dat 19 een te groot aantal zou zijn dat zou uitmonden in immobi lisme kan spreker niet bijtre den Absenteïsme hangt niet af van het aantal doch wel van persoonlijke gemotiveerdheid. Absenteisme bestrijden is logi scher dan het aantal leden be perken. Hij stelt dan ook voor het reglement eenvormig te maken voor beide akademies. Schepen Chris Borms ant woordt dat het groter aantal leden niet leidde naar deelna me van veel mensen uit de deelgemeenten. De burge meester rondt af met te stellen dat de kommissies zelf voor stellen zullen doen i.v.m. re glementswijzigingen. Drie on gewettigde afwezigheden zou den kunnen leiden tot ontslag. Edgard Hooghuys stelt dan nog dat vergaderingen in een deelgemeente beleggen en dan zelf niet aanwezig zijn. ook voor een schepen onbeleefd is. Chris Borms: «Ik ben niet be voegd om de leden van de kulturele raad uit te nodigen». Raadslid Freddi Pijck stelt dat ook het nodig aantal (10) om geldig te stemmen zal moeten veranderd worden. Dat aantal gold immers voor het totaal van 19 leden. Probleemloos Zonder enige aanmerking of vraag werden dan achtereen volgens goedgekeurd: - kosteloze verwerving van perceeltjes grond in de Waele- straat. 174 m2 groot, naar aan leiding van een verkavelings- aanvraag. grond die wordt in gelijfd in het wegennet. - kosteloze verwerving van 48 m? grond in te lijven in de wegenis in de Noordstraat. - kosteloze verwerving van 78 m: grond in te lijven in de wegenis in Ediksvelde-Nieu- werkerken. - onderhandse verkoop van grondrestant in de Rietstraat te Erembodegem. groot 128 nr. - aanpassing van het politie- reglement ter gelegenheid van de komende Topdag. Beheerskommissie bibliotheekwezen In deze beheerskommissie ontbrak een vertegenwoordi ging van de Vlaams-Nationale strekking. De burgemeester stelt dat het kultuurpakt qua verdeling zeer gekomplikeerd is. De zaak werd ten gronde onderzocht. Zijn er in de kul turele raad waarnemers, in de biblioteekkommissie is zulks niet het geval. Er moest dus een lid van de Vlaams-nationa le strekking bij worden ge voegd. Iets waarvoor raadslid Denayer de burgemeester dankt. Volgen dan in deze mara- tonzitting een hele reeks inter pellaties waarover U elders in dit blad deze week en in vol gende editie meer verneemt. Vloeien er tewerkgestelde werklozen af? Wie? Raadslid Van Mosseveldc interpelleerde verleden dins dag in de gemeenteraadszitting over de toekomst van het per soneel in dienst onder het regi me van tewerkgestelde werklo zen. Persartikels deden onge rustheid ontstaan, stelt inter- pellant. bij de betrokken per soneelsleden. Beseft wordt dat definitief ontslag een aantal onder hen kan treffen maar de onwetendheid over hun eigen lot is ondraaglijk, onmenselijk en onnodig. Alle tewerkgestelde werklo zen moeten 4 maanden stem pelen. 2le worden er schrifte lijk van verwittigd met aandui ding van hun stempelperiode. Op 1 april waren reeds 8 be dienden en 25 werklui op stem pelen aangewezen. Raadslid Van Mossevelde stelt dan ook volgende vragen: - hoeveel mensen komen in aanmerking voor afvloeiing? Is het juist dat deze hoofdzake lijk zullen behoren tot deze eerste groep? - Op welke kriteria baseert het kollege zich om aan te duiden wie definitief de dienst moet verlaten? Gezegd wordt dat wie verbonden is aan een 'verkeerde' partij het eerst de laan zal uitgaan. Ten ware men zijn politieke filosofie zou her zien. Zijn kaart hcrkleurt. Worden mensen benaderd om over te stappen naar een ande re mutualiteit om de toekomst niet al te zwart te moeten inzien? - Heeft het kollege reeds nu bepaald wie definitief moet gaan stempelen7 - waarom mogen een aantal onder hen toch in funktie blij ven met vrijstelling van stem pelgeld, hun énige vergoe ding? Een vernederende me thode om zijn job te kunnen behouden. Zulks is inderdaad toegelaten en helpt overheids instanties aan goedkope werk krachten. Schepen van personeel Ro bert De Pauw hoorde het 'syn- dikaal hart' van Van Mossevel de popelen doch wil eerst de toestand schetsen bij de be- stuursovemame. Ook in 1982 werd reeds gestempeld. De kredieten werden overschre den en een begrotingswijziging werd aangevraagd. Door de voogdij echter niet toegestaan. De eerste drie maanden van dit jaar stempelde niemand doch met de rest van de 43 miljoen zouden wij nu de res terende 9 maanden moeten overbruggen. Een onmogelij- <e zaak! Wat blijft er het be stuur als alternatief over met de saneringslening en de ver plichting een sluitende begro ting in te dienen? Uitbreiding van de kredieten is niet moge lijk. Het bestuur opteert dan ook voor vier maanden stem pelen door tewerkgestelde werklozen en onderzoekt de mogelijkheid er een aantal over te schakelen naar BTK- projekten of derde arbeidscir cuit. Zo de RSZ ermee ak koord gaat. Kriteria De beurtrol voor het stem pelen werd opgesteld in sa menwerking met de dienstchefs en rekening hou dend met de noden. Wie moest gaan stempelen werd ervan tij dig verwittigd. Van afvloeiing is echter geen sprake. Er is nog geen begroting en er is nog onzekerheid qua kredieten al weet men wel dat kredietwijzi gingen niet zullen worden toe gestaan. Voorzichtigheid dus geboden en het bestuur stelt zich vrijblijvend op. Een maximale tewerkstelling zal worden verzekerd zodra de kredieten gekend zijn. De ra mingen voor uitgaven aan te werkgestelde werklozen nauw keuriger bepaald en er meer zekerheid heerst i.v.m. BTK en DAC. De verdere evolutie hangt volledig af van boven vermelde redenen. Toch is de aanwezigheid van sommige te werkgestelde werklozen ge wenst. bijvoorbeeld de man aan de komputer voor wiens opleiding de stad investeerde. Wie werkt alleen met als ver goeding het stempelgeld doet dit op eigen vraag en op aan vraag van de dienstchef Willy Van Mossevelde. wiens hart misschien minder syndikaal maar alleszins men selijk is. is niet tevreden met de uitleg van de schepen. Hij hoopt dat het kollege klare wijn schenkt. Schepen De Pauw verklaart in volle eerlijkheid en konkreet op de vragen van de interpellant te hebben geant woord. bevestigt andermaal dat afvloeien zal afhangen van de mogelijkheden op de begro ting en dat er als mogelijkhe den enkel rest langer stempe len. afvloeien of solidariteits bijdrage van definitief be noemden. Burgemeester Uyttersprot verklaart dat. als dit kollege mensen wilde laten afvloeien hel maar dezelfde maatregelen moest nemen als die in de vorige bestuursperiode geno men. Dan kon men beginnen van meet af aan. Dat iemand zich nu liet verontschuldigen is alleszins in zijn positie zeer begrijpelijk. Alleszins ligt het niet in de bedoeling iemand naar huis te sturen Iets wat met de CVP wel gebeurde. Herinner U maar het lot van de 13 tijdelij- ken. Het beleid van de vroege re schepen die geen beurtrol instelde heeft de stadskas zwaar gehypotekeerd. Druk op personeel voor gelijk welke overgang gebéurt niet. Wat wel gebeurt is dat mensen die onder druk van de vorige koa- litie overgingen naar andere sociale organisaties nu terug keren. Op spontane wijze dan. Het kollege heeft alleszins «geen zwart register» en even min een «topkomité». «Geef ons een alternatief en niemand vloeit af.» zegt de burgemees ter. Eddy Monsieur reageert positief en zal van in het subre gionaal tewerkstellingskomité helpen waar het kan met BTK- en DAC-projekten Edgard Hooghuys vraagt nog of alle syndikale vertegen woordigers akkoord gingen. «Van een niet-akkoord» is me niets bekend, zegt de schepen. Burgemeester Uyttersprot be sluit met «had de stad het orga nigram destijds goedgekeurd en definitieve benoemingen gedaan, dan ware er nu geen probleem geweest!». Wie zal dat betalen? Raadslid Louis Saerens stel de zich. en het gemeentebe stuur. vragen over de schade aangebracht aan de Parket vloer in het huis nr. 11 aan de Dreefstraat te Moorsel. Dreef die leidt naar het Watcrkas- tecl. Dringende rioleringswer ken werden een paar weken terug uitgevoerd wegens ver stopping van de buizen. Het afvalwater vloeide niet meer weg met het gekende gevolg. Raadslid Saerens vroeg dan ook welke de kostprijs is van deze werken en of de verant woordelijke aangemaand werd de kosten te betalen. Schepen Anny De Maght die zich gelukkig voelt aange sproken te worden met «me vrouw» (in het schrijven was het 'mijnheer') zegt dat de on klaar geraakte riolering be stond uit buisjes in beton, grès of PVC van amper 15 cm dia meter. De buizen werden ge reinigd onder hoge druk en op een lengte van zowat 60 m vervangen door buizen van 30 cm. De kosten werden ge raamd, qua materiaal, op 47.000 fr. De «dreef» van Moorsel heeft echter wel een zeer spe ciaal statuut, noch openbaar noch privé. Voor wat betreft de betaling is er nog geen en kele vraag van betrokkene. Die schade kon aan de stad niet worden aangerekend. Burgemeester Uyttersprot zegt dat de «dreef» naar een te bewaren domein leidt. Als men er grond koopt is dit met de voor- en nadelen eraan ver bonden. Liggen de buizen er reeds 80 jaar. de 2 huizen zijn récent gebouwd. Toen men aansloot op die buizen heeft men de situatie wel gezien doch er niets aan gedaan Bomen wiens wortels kun nen drukken vellen, ligt alles zins niet in de bedoeling van de eigenaar. Ten andere, daarte gen zouden een aantal omwo nenden en milieugroeperingen zich zeker verzetten. Raadslid Van de Sype vraagt alleszins daar geen enkele boom te vellen. Raadslid Wil- lems acht het een zaak voor de juridische dienst. De raad moet zich met geen partikulie- re zaken bezighouden. Zoniet zijn er geen vrederechters meer nodig Geen wilde duiven voederen, a.u.b. Raadslid Louis Saerens in terpelleerde in de gemeente raad om te vernemen welke maatregelen het stadsbestuur zinnens is te nemen in verband met de onder de duiven uitge broken ziekte. Ziekte die zelfs het speelseizoen met reisdui ven blokkeerde tot 17 apri. Vrijblijvende duiven op torens en openbare gebouwen vor men een voortdurend besmet tingsvirus. Duivenliefhebbers zien dan ook met spanning toe op wat de stad er wil en kan aan verhelpen. Schepen André Doorns zegt dat na de massale inenting te gen paratyphus in een aantal Europese landen, o.m. in Ne derland. er bij ons geen akuut gevaar bestaat. De duiven vluchten werden trouwens her vat. Toch blijven in het wild verdwaalde duiven een poten tieel gevaar voor reisduiven en zelfs voor de volksgezondheid. Toezichters van de v.z.w. Sport vingen te Aalst wilde duiven in de Pontstraat, aan de Houtmarkt en aan de Esplana de Telkens na ingediende klachten. De schepen wil het probleem systematisch en grondig aanpakken Het K.B. betreffende bestrijding van schadelijke dieren (en planten) maakt echter geen gewag van wilde duiven. Evenmin is er een wettelijke regeling of wa ren er akties vanwege de pro vinciale overheid. Na vragen van advies bij het ministerie van Volksgezondheid zijn vol gende mogelijkheden: - vangen met netten - steriliseren van de duiven door toevoeging aan hun voedsel. - plaatsen van spiegeltjes op de daken van historische ge bouwen wat de duiven af schrikt. Probleem is wel als verwil derde duiven door inwoners worden bijgevoed en er 4 5 broedsels per jaar komen. Een nieuw artikel in het politiere- glemcnt en een sensibilise- ringskampagne zijn dus nood zakelijk. (L.H.) Wat betreft de aanleg van een atletiekpiste in het Osbroekcentrum is er een vraag tot toelage voor fase 1. Wegens budgettaire moeilijkheden werd overgegaan tot splitsing van de werken in twee fasen waarbij de eerste fase handelt over de eigenlijke piste (14.059.235 fr. BTW inkluis en de tweede over werp- en springstanden geraamd op 5.179.000 fr. Raadslid Danny Denayer, leraar lichamelijke opvoeding, vindt dat hoge sommen in dit geval verkeerd geïnvesteerd worden. Er zijn afbraakkosten. verlies van de waarde van de huidige piste en uitgaven voor heraanleg. Verder moet de omheining van de dreef verplaatst worden, wordt het middenste voetbalveld kleiner, wordt minstens één voetbal terrein voor een seizoen uitgeschakeld, valt te verwachten dat scholen geen frekwent gebruik van de piste zullen mogen maken en is aanwenden van rubbergranulaat i.p.v. polyrethaan niet verantwoord. Denayer heeft een alternatief: de werken uitvoeren op een andere plaats, al dan niet in het Osbroekcentrum. Misschien in het kader van of als aanzet tot een groot stadium waar eventueel ook Eendracht Aalst belangrijke wedstrijden zou kunnen spelen. Zulks zou niet meer kosten, rekening houdend met het feit dat toelagen ook van gemeenschapsgeld komen, dan de voorziene werken. Schepen Anny De Maght vindt dat de toestand momenteel gewoon schandalig is. De piste is praktisch onbruikbaar geworden. Reeds in 1979 werd de nieuwe piste goedgekeurd doch kon niet worden gerealiseerd wegens het uitblijven van beloofde toelagen. Het kollege zal 60% betoelaging aanvragen doch dan moet het totaal beperkt blijven tot 15 miljoen. Daarom ook werd een vereenvoudigde bekleding voorzien. De piste is alleszins nu noodzakelijk. Ze wordt 400 m i.p.v. 334 m en er komen leunhekken. afsluitingen en poorten. De 2de fase komt later in aanmerking voor realisatie. Een heel nieuw terrein vinden is momenteel niet haalbaar. Schepen van de sport Gilbert Bourlon stelt dat Atletiekklub Eendracht Aalst elk jaar leden verliest en zakte daar de piste onvoldoende is. Haar atleten gaan elders. Van 500 leden daalde ze naar 300. Indien we aan de piste niets doen wordt er over twee jaar van deze klub niet meer gesproken. Eddy Monsieur zegt dat de piste inderdaad noodzakelijk is en schepen Bogaert stelt dat de piste er ook voor de scholen is. De eerste fase kreeg alleszins prioriteit. Raadslid Dierick heeft niets tegen een atletiekpiste doch ziet fietspaden als belangrijker dan kompetitiesport. «Met fietspadenaanleg wordt rekening gehouden in de begroting» antwoordt de burgemeester. Willy Van Mossevelde vraagt of er een alternatief is voor gebruik tijdens de werken «Het zal vlug gaan» zegt de burgemeester. «De atleten gebruiken ook nu de piste niet en tijdelijke onbeschikbaarheid tijdens werken is uiteraard niet te ontgaan De door raadslid Denayer gevraagde verdaging van het punt werd geweigerd en vervolgens werd dan gehandeld over de al dan niet goedkeuring van fase 1. Schepen De Maght voegt er nog aan toe volgende week een werkvergadering te hebben met een minister en ook dit punt daar te zullen aansnijden. Raadslid De Neve stelt voor te wachten met stemmen tot het werk zal kunnen worden uitgegeven doch schepen De Maght zegt het in zijn totaliteit aan de voogdij-overheid te willen overmaken. De Neve: «Over 2. 3 jaar moet U er dan sowieso terug mee voor de Raad komen. Eventuele betoelaging impliceert immers realisatie binst een bepaalde tijdspanne». «We zullen het bekijken volgens onze financiële mogelijkheden» besluit de burgemeester. Uiteindelijk wordt het punt goedgestemd waarbij de SP zich onthoudt. Het Bedr(jf voor waterbedeling heeft dringend materialen nodig voor de aanleg van een nieuwe toevoerleiding en watermeters in vervanging van de oude. Voorwaarde en wijze van gunnen moeten worden vastgesteld. Vorige zaterdag geraakte bekend wie de opvolger van e.h. De Wilde (75 jaar) zal worden in Kemzeke: het wordt Aimé Ver meersch. Ja. ja... Ver meersch zoals de huidige pastoor van Stekene-cen- trum. En Aimé is niemand minder dan de jongere broer van Omer. de pastoor van Stekene... Op het ogenblik is Aimé Ver meersch mede-pastoor te Balegem-Oosterzele en dat reeds sinds 30 augustus 1969. Aimé Vermeersch werd als vierde kind geboren in een gezin van kleine zelfstandi gen te Lokeren op 6 juli 1933. Hij wordt dus bin nenkort 50 jaar. Z'n vader was oorspronkelijk vlasser, maar later schakelde hij over op «zowat vanalles»: landbouwer, caféhouder, winkelier... Na z'n geboor te overleed de moeder van Aimé en Omer. Zij werden opgevoed door familie, tot een bejaarde tante zich over het gezin ging ont fermen. Aimé studeerde in Sint- Niklaas in het kollege, en werd in 1958 tot priester gewijd. Gedurende elf jaar (tot augustus '69) werd hij leraar aan het kollege te Lede, waarna hij dus me de-pastoor werd te Bale- gem. In deze parochie was (en is) hij aktief als proost van ondermeer KWB. Kemzeke. De nieuwe pastoor, e.h. Aimé Ver meersch. ACW, ACV en de beide Chirogroepen. Van deze jeugdbeweging is hij zelfs gewestproost van het ge west Zottegem. Verder liet hij in Balegem het paro chiecentrum ombouwen en daarenboven gaf hij nog deeltijds les als leraar aan het O.L. Vrouw van Lour- desinstituut (meisjeshuma- niora) te Grotenberge. Het moet zowat een uni cum zijn: twee broers die pastoor zijn in één en de zelfde fusiegemeente, na melijk Omer Vermeersch sinds oktober '79 pastoor van Stekene-centrum en binnenkort Aimé Ver meersch als pastoor van Kemzeke. E.h. Aimé Vermeersch zal waarschijnlijk begin juni '83 aangesteld worden als pastoor van Kemzeke door deken Geilleit. De BeEr Raadslid Denayer vond in het dossier over de voedingslijn voor de rechteroever wel de som van 8 miljoen doch niets over de aan te kopen hoeveel heden. Schepen Bogaert zegt dat alle dokumenten in het dossier steken en dat het hier gaat om een princiepsbeslis sing. Details volgen later. «Een eigenaardige gedach- tenkronkel» stelt Denayer om te bestellen alvorens men de behoeften nauwkeurig kent. «'t Gaat hier om het principe» herhaalt E. Bogaert. Daarna volgt een onderzoek naar de reële behoeften. «Maar ik vind geen hoeveelheden» repliceert Denayer. «Er zal niet meer gekocht worden dan wat abso luut nodig is» zegt de schepen. «Alleszins een betere manier van werken dan ineens een grote hoeveelheid verf te ko pen zoals vroeger.» werpt de burgemeester er tussen. Raadslid Denayer zal ten ge- pasten tijde alle informatie bekomen. Edgard Hooghuys noemt het weinig fair altijd terug te grij pen naar het verleden en vraagt daarmede op te hou den. «Ge hebt een negatieve erfenis aanvaard en moet er niet steeds op terugkomen,» zegt hij tot de burgemeester voorzitter Gracienne Van Nieuwenborgh wil niet door schepen Bogaert behandeld worden met haar kollega's als mensen te dom om het alle maal te begrijpen. «Bespaar ons uw cynisme.» voegt ze er aan toe. Met de geplande aankoop van een kleine, lichte bestelwagen voor het bedrijf van waterbe deling kan Eddy Monsieur niet akkoord gaan. Het bedrijf kan aan dergelijke wagen (200.000 fr. BTW) wel behoefte heb ben doch zulks moet worden bekeken in het geheel van de stadshuishouding waaronder het bedrijf voor waterbedeling ressorteert. Het is niet omdat dc financiële resultaten van dit bedrijf inderdaad goed zijn dat ook daar niet naar besparingen kan worden uitgekeken. Zes wagens worden uit het stads wagenpark verwijderd. Als er 6 te veel zijn, waarom moet er dan nóg één worden aange kocht? Schepen Bogaert zegt dat deze aankoop steunt op een reële behoefte. De doodversleten wagens van het stadspark kun nen hier geen oplossing bren gen. Ten andere ook in de Regie moet orde heersen en kan zo maar niet tot ruilen worden overgegaan. Schepen Dc Maght brengt nog even korrekties aan. Uiteinde lijk gaat het om 8 wagens waarvan er nog twee rijklaar konden worden gemaakt voor de politic die er sinds 1980 naar vraagt Tegelijkertijd wordt er dus gesaneerd en wordt de politie geholpen zon der kosten «Zijn de andere zes dan wrak ken?» vraagt Monsieur. Burgemeester Uyttersprot stelt vast dat bij het begin van vori ge bestuursperiode het stads wagenpark drastisch werd uit gebreid doch later gebeurde zulks niet meer. Het huidig wagenpark is dan ook verou derd De politie had wagens te weinig en de waterdienst heeft alleszins een wagen nodig voor vervoer van meters en mate riaal Of moet dit per fiets gebeuren?N Raadslid Denayer zegt in het dossier wel allerhande gestelde eisen voor de nieuwe wagen te hebben gevonden doch niet de merknaam. De kleur, lichtgrijs tot beige, vindt hij een gevaar lijke kleur. Stadswagens moe- Enkele tijd geleden werd op de terreinen van de rijksbasisschool in de Ste kense Kerkstraat begonnen met de aanleg van een schoolarboretum. Een bo- mentuin dus die een syste matische verzameling is van aangeplante boom soorten. Dit in pedagogi sche wisselwerking tussen R.B.S-Stekene en de Ho gere Rijkstuinbouwschool van Melle. Op dinsdag 19 april wer den, onder luid applaus van de enthoesiaste leerlingen, de eerste bomen aange plant door meester Willem Melis, door dr. Van dei Hauwaert (tandarts, die zelf een arboretum heeft in Belsele), door de heer De- calut direkteur van het Ar boretum Waasland en door mevrouw De Jaeck, direk- trice van de rijksbasis school van Stekene. Elke leerling van het zesde leerjaar van de RBS werd in dc gelegenheid gesteld om een eigen boom te plan ten. De reeks inhéemse bo men die het arboretum zul len sieren wordt in het na jaar aangevuld met een honderdtal bomen, waar onder enkele zeldzame exemplaren. Het spreekt voor zich dat dit een geluk kig initiatief is vanwege de RBS. Wie eventueel wil Stekene. In de rijksbasisschool werden een tijdje geleden door specialistenWillem Melis en dr. Van der Hauwaert bomen geplant. De aanzet tot een arboretum (dbr) ten goed zichtbaar zijn. hij. De leveringstermijn wi slechts bij benadering aan geven en van anti-roestbeh deling vond hij geen spoor, tekst op de zijdeuren zou ti door stadspersoneel kunn worden aangebracht! «Ik zou bijna denken een gt gist te horen spreken» zegt burgemeester lachend. volgde inderdaad autotechni en kan zulks aan iedereen ai bevelen» repliceert Denayei Dat er geen merknaam te i den is is toch klaar, zegt burgemeester. Alle wagens aan de gestelde normen doen komen er voor immen aanmerking. Dc anti-rocstli handeling wordt vermeld het bestek en waarom zelf tq sten er op aanbrengen als zul zonder kosten door de vei' per kan gebeuren? Dan heeft men het over vcr\| of spuiten van de tekst en vj dwaalt men in detailkwesti «Afmetingen tot op de meter aangeven zonder merknaam te vermeldenj schijnheilig.» stelt Dcna; «Slechts één wagen volt aan de gestelde vereistt Schepen Bogaert protest! bij het aanhoren van een i tal «naieve» vragen waarm burgemeester de gesti voorwaarde in extenso vt leest. «Voldoet aan deze vj waarden maar één mei vraagt hij. Eddie Monsieur stelt dc dl gendheid van de aankoojf vraag daar het waterbcdrijl leen aktief is in Klein-Alf Werklieden zie ik per naar hun werk rijden, zcgtl «Zo kan het niet verder gar stelt CVP-fraktievoorz Ghisleen Willems. «Al dcz< tailkwesties moeten in kl missies worden uitgepi| Hopelijk gaan deze kom sies vlug van start. Als momenteel nog niet konl funktioneren. vraag dan B eens hoe dat komt aanfl kollega Allo» zegt hij Denayer. Bij de stemming wordt de£ koop van de wagen go< keurd doch raadslid Dem niet tevreden met dc mal waarop hij werd behantf onthoudt zich. «Ik gaf I nochtans veel moeite omf alles na te gaan» zegt hij.] gemeester Uyttersprot zegÉ zulks hem tot ere strekt f dat details in het bestek Z te vinden zijn... Van Luther tot Osterwa het tema van een tentoo ling die in de Nassaukap* de Koninklijke Biblioteel bert I te Brussel zal plaat ben van 7 mei tot 25 juni toegankelijk van 12.00 16.50 uur. De tentoonsti is vrij toegankelijk Ze i sloten op dc zon- en fee gen. Ze wordt georgani ter gelegenheid van de verjaardag van de geb< van de hervormer Maarte ther King meewerken aan de veÉ lediging van dit ar! kF van de Stekense rijksfl school door persofll een boom te schenken (f planten kon kontakt ol men met de school, opF 03/779.74.38.

De Voorpost | 1983 | | pagina 12