Lebbeke 20 - 29.4.1983 - De Voorpost 2e Jagers te paard volleybalkampioen Het 2e Jagers te Paard, uit Lüdensheid (Duitsland) waarover de gemeente Hamme het peterschap heeft, en waarmede zeer goede betrekkingen worden onderhouden, doet het in de volleybalsport uitstekend. Op maandag 21 februari werd in de sportzaal van de kazerne Rumbeke te Soest, de volleybalfinale gespeeld van de Belgi sche Strijdkrachten in Duitsland. De finalisten waren het 1e Jagers te Paard uit Arolsen en het 2e Jagers te Paard uit Lüdensheid. Er waren drie winnende sets nodig om de beker in ontvangst te nemen. Het werd een spannende strijd tussen twee aan elkaar gewaagde ploegen. Na harde smashes, venijnige boogballetjes en verraderlijke opslagen kwam het 2e Jagers te Paard als winnaar uit de finale, met een 3-0 (15-11, 15-8 en 15-T1). Voor hun prestatie werden de nieuwe kampioenen bekroond met de BSD-beker die door kommandant Renquin overhandigd werd aan de bevelhebber van het 2e Jagers te Paard, Luite nant-Kolonel SBH Wijnen. Tijdens het weekend van 1 mei zal de gemeentelijke voetbalploeg, onder leiding van de heer Van de Casteele. schepen van de sport, een voetbalwedstrijd gaan spelen in Lüdensheid, tegen de ploeg van het 2e Jagers te Paard. Invullen aangifte personenbelasting Op aanvraag van het gemeentebestuur van Hamme, zal het Ministerie van Fianncién, twee personeelsleden van de dienst kontrole der belastingen, afvaardigen, op het oud-gemeen- tghuis van Moerzeke, op maandag 2 mei en dinsdag 3 mei telkens van 9 u. tot 11.30 u., en van 13 u. tot 15.30 u., om de aangiften van de personenbelasting over het aanslagjaar 1983, inkomsten van het jaar 1982 in te vullen Die Hamse Wuitens De eerste maanden van 1983 zijn voor de folkloristische groep Die Hamse Wuitens, zeer druk geweest. Zij hadden optredens in Duisburg, Duitsland, in de eigen Hamse kamavalstoet, hun verkleed kinderbal, en een uitstap met de keurgroep naar Wilrijk en Denain, Frankrijk. Op 1 mei worden zij verwacht te Genk. Op 14 mei zullen zij zich inzetten in eigen gemeente, bij de viering van de plaatselijke voetbalploeg Vigor-Wuitens. Voor de tweede helft van 1983 zijn reeds enkele verbintenissen aangegaan. Op 9 juli worden zij verwacht te Lisse (Nederland) in de omgeving van Haarlem, 's Anderendaags worden zij ook nog eens verwacht in Frankrijk en dit niet alleen in de maand juli, maar ook nog in de maand september. Tentoonstelling V.V.V. Hamme Samen met de tentoonstelling van kunstschilder René Tilley, die georganiseerd wordt in de feestzaal van het gemeentehuis van Hamme, door de V.V.V. Hamme, in samenwerking met het gemeentebestuur, van zaterdag 30 april tot en met maandag 8 mei 1983, houdt de V.V.V.V ook nog een tentoonstelling in de Hamme. Lieven Malfliet won de hoofdprijs in de brochurewedstrijd van het Wuitensko- Sint-Niklaas. Bij kaartersklub Ons Huis op Tereken werd Alfons Beek als algemeen mitee (vh) kampioen gevierd, (dw) 7. Leon Verheyen, 8. Willy Vercauteren, 9. Damiaan David, 10. Jud. en Jos. Debbaut. Duivenbond Moerzeke-Kastel, lokaal we. P. Quintelier uit Quié- vrain: 94 oude duiven: 1. De Saeger en zoon, 2. en 8. Albert Stobbelaers, 3. en 4. Roger V.D. Eynde, 5. Henri V.D. Broeck, 6. René Vermeir, 7. Alois Peelman, 9. Raymond Sertijn, 10. André Aubroeck. 91 jaarlingen: 1. Lucien Wauters, 2. André Peelman, 3. Henri Hermans, 4. Pierre Sertijn, 5. Albert Van Hoey, 6. Alois Peelman, 7. Jan Vermeir, 8. Maurits Wauters, 9. Rochus Peleman, 10. André Aubroeck. Hamme. Afscheid van schepen De Pillecyn. Schepen van Sport Van de Casteele overhandigt een trofee aan zijn voorganger (vh) hall van het gemeentehuis. De laatste jaren heeft de V.V.V. Hamme immers reeds verschil lende interessante publikaties verzorgd, zoals prentkaarten over historische bezienswaardigheden in Hamme, enz... Ook een uitgebreide dokumentatie over uitstappen in de provincie Oost-Vlaanderen, en allerlei toeristische informatie over het Vlaamse landsgedeelte zal er ter beschikking zijn. Volkssporttentoonstelling te Hamme Op zaterdag 7 mei te 14 u. opening van de volkssporttentoon- stellingsweek, en dit in samenwerking met de volkssportcentra le van het Bloso. Deze tentoonstellingsweek heeft plaats op het V.P.-plein en biedt de mogelijkheid deze volkssporten te beoe fenen op het weekend van 14 en 15 mei, voor diegenen die in het bezit zijn van een daartoe bestemde fiche. Volgende volkssporten zijn er te zien: vogelpik, petekenschie- ten, dopspel, schietbak. tonspel, toptafel, tafelkegelen, sjoelbak, schuifbak, nngsteken, struisvogel, bollen, hoefijzer, ringwerpen, trou madam, pieren, gaaibollen, negenputten, beugelen, enz. 't Klokhuis met voetbalfuif AJ wie de voetballers van 't Klokhuis Hamme in aktie wil zien, en ditmaal eens niet op het grasveld komt beslist naar «Vremd Zaalken» in de Ring 65, op zaterdag 7 mei te 21 u Er wordt een grandiose fuif georganiseerd door en ten voordele van de voetbalklub 't Klokhuis met de aangepaste animo attrakties en dansmuziek. Het zal er zeker en vast swingen. Pronostiekerskl u bs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Deze week slechts een winnaar Frangois Verhelst met 9 punten. De top van de rangschikking: 1. Maria Van Peteghem 187 p. en 2. Beatrys Verschelden 184 P., 3. Roger Huylebroeck 182 p. «Eerlijk duurt het langst» in de Kroon bij Raymond. Vier leden haalden de overwinning, elk met 6 punten: Désiré Cornelis, Viviane De Clercq, Mare D'Hooghe en Désiré Waterschoot. Edward Lenssens heeft de leiding met 140 punten en Pierre Kinders volgt in zijn spoor. Duivensport Drieverbond St. Gillis-Baasrode - Moerzeke, uit Quiévrain 225 oude duiven 1. Theofiel Wuytack, 2. Van Nuffel Alberty, 3. Van Schoor - Dierick. 4 en 6. Jozef Colman, 5. en 9. Alois Van Geyte, 7. Louis Vermeulen, 8. Damiaan David, 10. Emiel Jacobs. 228 jaarlingen: 1 Michel Van Damme, 2. en 3. Heirweg - Van Geyte, 4. Pierre Quisquater, 5. Remy Verhelst, 6. Julies Huyck, HET STENEN WONDER VAN LIETBEKA De laatste voorbereidingen tot de zeven opvoeringen van het massaspel «Het Stenen Wonder van Lietbeka», lopen volgens het geplande schema. Omzeggens de hele dorpsgemeenschap leeft intens naar het groots gebeuren toe, evenement dat ongetwijfeld een geweldige weerklank zal vinden tot ver buiten de gemeente. Regisseur Jaak Van der Helst, van alle markten thuis op het gebied van de massaregie, houdt stevig de touwen in handen en leidt alles in goede banen. Gemeten aan de grootschaligheid van het opzet, mogen de initiatiefnemers tevreden zijn. Het wordt beslist een unieke gebeurtenis. De kaartenverkoop ver loopt gunstig. Reeds zijn tientallen verenigingën uit de streek zich aan het organiseren voor het opzetten van groepsreizen. Voor toegangstickets kan men tijdens de bureeluren terecht op de Informatiedienst van het Mariaal Jubeljaar - Gemeentehuis - 2* verdieping - tel. 052/21.35.11. Buiten de bureeluren: tel. 052/ 21.11.85 BALLET De leerlingen van de afdeling ballet van de Gemeentelijke Muziekschool verzorgen op zaterdag 30 maart te 19.30 u., in de grote zaal van «Ons Huis», een balletavond. De toegang bedraagt 100 F. T.V.-MIS In het kader van het Mariaal Jubeljaar wordt de eucharistievie ring van zondag 1 mei (10 u.) rechtstreeks uitgezonden door de BRT. Het kerkkoor van de O.L. Vrouwkerk zal de gezangen uitvoeren. KAARSKENSPROCESSIE EN WIJKPROCESSIES Op vrijdag 29 april, te 20.30 u. trekt de kaarskenprocessie door de Lebbeekse straten. Tijdens de eerste meiweek staan boven dien drie wijkprocessies op het programma. Op dinsdag 3 mei is de parochie Heizijde aan de beurt, op woensdag 4 mei, de Stationsstraat, Baasrodestraat enz. en op donderdag 5 mei de Opwijksestraat en Nieuwe Wijk. Deze processies starten tel kens te 19.30 u. Op maandag 2 mei, te 19 u dan, is er de ommegang ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Weeën. Turndemonstratie De Culturele Centrale en CSC Denderbelle organiseert op zaterdag 7 mei een turndemonstratie verzorgd door de turnver eniging «Werken baart kracht» uit Sint-Gillis Dendermonde Voor deze demonstratie treden alle afdelingen van «Werken baart kracht» aan met aerobic, ritmiek, tumbling, minitrampoli- ne, jazz-gymnastiek. De voorstelling vangt aan om 15 uur en heeft plaats op het Dorp te Denderbelle, ledereen is welkom. Speciale stempels Op 7 en 8 mei organizeert de filatelistische kring van Lebbeke in de zaal Edelweiss, P. De Buckplaats een postzegeltentoonstel ling in het kader van het 875 jarig bestaan van de parochie Lebbeke. De regie der posterijen heeft bij die gelegenheid een speciale stempel laten vervaardigen die een gestileerde wimpel met Mariabeeld voorstelt. Tijdens deze twee dagen zal deze biezondere dagtekenstempeling worden gebruikt. Op bezoek Op vrijdag 13 mei gaat de Kulturele Centrale van Lebbeke op bezoek naar De Morgen. Vertrek om 19u45 aan het Volkshuis te Lebbeke. De deelname in de onkosten bedraagt 130 fr. Vervoer en bezoek inbegrepen. Turndemonstratie Zaterdag 7 mei om 15 uur organiseren de Culturele Centrale afdeling Denderbelle en de koninklijke'turnvereniging «Werken baart Kracht» een turndemonstratie. Alle afdelingen van deze turnvereniging treden dan aan en brengen aerobic, tumbling, ritmiek, mini-trampoline en jazzgymnastiek. Deze manifestatie heeft plaats op het Dorp. SHOWGROEP «UP WITH PEOPLE» WEER TE WIEZE De internationale showformatie - 120 uitvoerders! - komt voor de 5de keer met een denderende show naar Wieze, in de okto- berhalle. Wanneer? Op donderdag 5 mei om 13.30 u en vrijdag 6 mei om 20 u. En de show? Een gloednieuw vertoon, op donderdag vooral voor de scholen, en 's vrijdags voor iedereen. Op het programma: twee uur zang (internationale medleys, koornummers, meezinaerties. sukses- sen van vroeger, choreografie, en dat alles onder een feeërieke belichting en met unieke muzikale omlijsting. Toegang? Donderdag 5 mei: 120 fr. Vrijdag 6 mei: 300 fr. (250 fr. voor gepensioneerden en studenten). Ingangskaarten zijn te bekomen op het telefoonnummer van de brouwerij Van Roy: 053/21.52.01 (tijdens de bureeluren) en buiten die uren op de nummers 053/21.89.01 - 053/21.89.61 - 053/21.40.98 en 053/21.11.85. Deze UWP-show is warm aanbevolen aan alle liefhebbers van muziek, zang en dans. en tevens aan allen die de Wieze Oktoberfeestleuze: «Alle Menschen werden Brüder» ter harte nemen... MEIBOOMPLANTING Op zaterdag 30 april om 19 u. wordt aan het lokaal «De Brouwersvink», Rooien, naar jaarlijkse traditie de meiboom rechtgetrokken. Deze plechtigheid zal muzikaal opgeluisterd worden door de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze. Dit is meteen ook de inzet van de meikermis op dat gehucht met vin- kenzettingen, volksspelen en diverse prijskampen. DALLAS-FAMILIE NAAR WIEZE De chiro Tip-Toppers van Wieze, meer bepaald de Aspi's, zijn er in geslaagd de bekende TV-familie Ewing naar het bierdorp te krijgen. Eigenlijk niet echt «life» maar wel met een aantal kleurendia's, die hun esbattementen weergeven. Dit spektakel - Dallas II geheten - heeft plaats op zondag 1 mei om 19 u. in de gemeentelijke turnzaal (Schoolstraat). Verder is er nog ontspanning voor groot en klein. BILJARTTORNOOI Vorige week zaterdag viel het doek over het biljarttornooi georganiseerd door Biljartclub Ons Huis. De overwinnaars: E. Peytier - Theo Vanlos (3* categorie), Ravijts - Van Nuffel (2e categorie) en De Busscher - Pierre Vinck (T categorie). BABYSIT De Koninklijke Rederijkerskamer «De Iverlingen» uit Denderbel le brengt op zaterdag 30 april te 20 u. en op zondag 1 mei te 19 u, een voorstelling van Babysit van Bob Van Leersum. Tuur Van den Brulle voert de regie. De voorstellingen gaan door in het «Gildenhuis» Lokeren KAV Lokeren-centrum helpt Polen Waar er nood is, en waar er kan geholpen worden staat de KAV in het algemeen zeker altijd vooraan op de bres. En dal ook zeker waar in het bijzonder voor KAV Lokeren-Centrum Op woensdag 4 mei 1983, de dag van de Lokerse Zomerjaarmarkt, houdt de Kristelijke Arbeidersvrouwenbeweging een speciale aktie ten voordele van Polen. Meer bepaald staat op die dag aan het café Het Centrum een stand met door leden en sympatisanten zelfgemaakte werkjes, die zullen te koop worden aangeboden ten voordele van genoemde aktie «Hulp aan Polen». KAV Lokeren-Centrum vraagt aan alle Lokeraars hun steentje ft en hun steun voor deze aktie bij te dragen, en een werkje mee te nemen, als geschenk voor een verjaardag of zo. Aldus bereikt men een dubbel doel: men bespaart zichzelf veel geld, want de werkjes zijn niet zo duur en men helpt daarmee toch de mensen in Polen. (j.v.l.) Kartoonist GAL exposeert te Lokeren Als laatste aktiviteit van dit voorjaar stelt de Lokerse afdeling van het Masereelfonds een honderdtal werken tentoon van de bekende kartoonist Gal. Deze tekeningen, aangevuld met enkele gedichten van Stefan Van den Brempt zullen te zien zijn in de foyer van het nieuw kultureel centrum op het Kerkplein te Lokeren. De tentoonstelling zal door*de kunstenaar GAL persoonlijk worden geopend op 1 mei 1983 om 11u30. Verder zijn de (ie werken te bezichtigen vanaf dinsdag 3 mei tot en met dinsdag jjj 10 mei van 10 tot 17 uur. Hier volgen enkele biografische juc gegevens over de kunstenaar: GAL is de pseudoniem van ;jnl Gerard Alsteens. Hij werd geboren op 3 augustus 1940 te Oudergem. Hij studeerde aan het Sint-Lucasinstituut. waar hij na zijn studies nog 10 jaar lang leraar was. Tot op heden werk hij voor De Nieuwe, Knack, De Vijgeboom, De Nieuwe Maand, Théêtre de la Ville de Paris, Unesco, de uitgeverijen Kritak, Epo Elsevier en voor het Frans Masereelfonds. Lede Lede naar 1 mei-optocht Wie mee wil naar de 1 -mei optocht in Aalst, verzamelt om 9.30 u. aan het Volkshuis, Nieuwstraat, Lede, vanwaar in groep met eigen auto's vertrokken wordt, nchting Aalst. Na de optocht gaat in het lokaal Volkshuis in Lede een ontspanningsnamiddag door met animator Jos Martin, vanaf 13 uur. Harry Diskoteek en Vulcano in «Lelie» Zondag 1 mei is Harry's Discoteek te gast in zaal Lelie, Kasteeldreef. Lede. Speciale gast: Vulcano. Vanaf 17 uur. Gepensioneerden Lede op bedevaart De Katholieke Bond van Gepensioneerden van Lede organi seert op maandag 16 mei een bedevaartreis naar Scherpen- heuvel. Vertrek om 8.30 uur bij De Ras, dan vertrekken twee bussen langs de gewone ophaalroute en definitief vertrek op het Dorp om 9 uur. Om 11 uur wordt een plechtige H. Mis gecelebreerd in de basiliek van Scherpenheuvel. Na de H. Mis is iedereen vrij tot de bus opnieuw vertrekt voor een bezoek aan de Norbertijnerabdij van Averbode (14 u.). Na het bezoek is iedereen in de gelegenheid om de prachtige omgeving te gaan verkennen. Tijdens de terugtocht wordt bij een amusementsinstelling afge stapt. Terug in Lede: 22 uur. Prijs 300 fr. alles inbegrepen, uitgezonderd middagmaal en verfrissingen Inschrijven bij de Ik wijkverantwoordelijken. Invullen belastingsaangiften De administratie der direkte belastingen houdt zitdagen voor het invullen van belastingsaangiften: Smetlede Oud Gemeentehuis (18 mei); Impe-Papegem: Oud Gemeentehuis (19 mei); Wanze- le Oud Gemeentehuis (19 mei); Lede: Brandweerkazerne, Vijverstraat (20, 24. 25, 26 en 27 mei); Oordegem Oud Gemeentehuis (30. 31 mei). Telkens tussen 9 u. en 12 u. en tussen 13.50 u. en 16 u. - De werkgroep Sociaal Dienstbetoon van de VU-afd. Lede richt eveneens zitdagen in voor het invullen van de belastingsaangif ten: zaterdag 30 april 10-12 u.: Impe «Oude Mol», Impedorp 15- 16 u. Lede t Roosken». Wichelsesteenweg 17-18 u., Lede, Kafee Ronkenburg, Ronkenburgstraat; woensdag 4 mei: 19-20 u. Lede, Bonten Os, Molenbergstraat 20-21 u.; Oordegem, Kafee Lammens, Oud-Smetlede, zaterdag 7 mei: 10-12 u. Oordegem; Kafee Van De Velde, Oordegemdorp; 15-16 u. Smetlede: Onder de Toren, Smetlededorp; 17-19 u.: Wanzeie, Welcome Inn, Wanzeledorp; Woensdag 18 mei 19-20 u! Erondegem, Sparrenhof, Gentsesteenweg 19.30-20.30 u.; Le de: Bremenhulweg 20, Lede - Gemeentehuis Lede iedere woensdag van 14 u tot 15 u. Dendermonde. Kwis- en spelavond. De ploeg van de voorzitter een en al spanning voor de uitslag (vh) Dendermonde. De jury van de Davidsfondskwis te Schoonaarde (v) Lebbeke. Te Wieze is men begonnen aan het slopen van vroegere bedrijfsgebouwen van de brouwerij CallebautP Glorie van weleer... (p. van san) (J Tentoonstelingen van zijn werken worden georganiseerd Amsterdam, Havana, Parijs en Berlijn. Hij werd in 1980 gesele* teerd om België (met sukses) te vertegenwoordigen op d biënnale van Venetië. Hij behaalde reeds verschillende prijzeij w.o. Wereldkartoonale te Knokke-Heist, laureaat in 1967 e 1970; Kartoonale van Hoeilaart, laureaat in 1973; Louis-Pa» Boonprijs in 1981 en beste politieke tekening van het jaar 1979 en 1981 (j.v.ljj Gezinswelzijn Lokeren: Filmvoorstelling: Kind, het grootste wonder In het kader van haar informatieve opdracht organiseert c v.z.w. Gezinswelzijn Lokeren een voorstelling van de film «Kirxl het grootste wonder». Deze film, een produktie van K.V.L.V. de Belgische Boerenbond, toont op een realistische wijze f verloop van een zwangerschap en bevalling. Door middel v tekeningen wordt het biologisch proces van de bevruchting td| bevalling schematisch voorgesteld. Het is echter meer dan e< «technische» voorlichtingsfilm, waarin het biologisch verlor van een zwangerschap en bevalling worden getoond. Maar d film geeft tevens de verhouding weer tussen twee mensen di dit wonder hebben aangevoeld en er bewust naartoe trachten ij leven. Een film die voor jonge mensen de vraag opwerpt nat de waarde van het jonge kind binnen een huwelijk Deze leerrijke film kunt U zien op dinsdag 10 mei 1983 om i uur in de Torenzaal, Torenstraat 1 te Lokeren De toegang i kosteloos. Voor verdere inlichtingen: v.z.w. Gezinswelzijn, s4 kretariaat Stadhuis Lokeren, Dienst Maatschappelijk Werk (tei 091/48 28 01 - toestel 10). (j.v.l| ACW-ACV-Dienstbetoon Lokeren Invullen van belastingsaangiften Traditiegetrouw organiseert het ACW van Lokeren, in sametj werking met het ACV, een aantal zitdagen in voor het helpt invullen van de belastingsaangiften. Te Lokeren in het ACV-sekretariaat, Poststraat 2 op dinst 26 april, donderdag 5 mei en dinsdagen 10, 17 en 24 mei en d dinsdag 7 juni, telkens van 8u30 tot 11u30, van 13u30 tot 17u3 en van 19 tot 20 u. Te Eksaarde 1n het Gildenhuis, Eksaardedorp 22 op dor dag 19 mei van 14 tot 17 uur, zaterdag 21 mei van 14u30 tot ifl uur en donderdag 26 mei van 14 tot 17 uur. Te Doorslaar in de Parochiezaal op maandag 16 mei van 1i tot 16 uur en op zaterdag 21 mei van 13u15 tot 14u15. Te Daknam in het Palingshuis op vrijdag 20 mei van 16 t< 17u30. Zeker niet vergeten mee te brengen: loonfiches, trouv»V>e boekje, verlofstrookje, grondlastenbrief, attest van lening, attei t;ttl genoten vergoeding mutualiteit en werkloosheid, bedrag g trouwheids- en weerverletzegels. (J.v.l

De Voorpost | 1983 | | pagina 20