Open deur bij Berkenboom in Sint-Niklaas ABW-Waasland en jeugdwerkloosheid Rock op de buis: een overzicht WtclMton De Voorpost - 29.4.1983 - 21 SiInt-Niklaas. Viering vijftig jaar Sint-Jorisscouts: massale opkomst tijdens de akademische zitting (Iv) tt-Niklaas. Met een akademische zitting ten stadhuize werd het vijftigjarig bestaan gevierd van de WKS- it-Joris (Iv) Sint-Gillis-Waas Hulpaktie voor Polen Massa's materialen wil het Rode Kruis inzamelen voor het dorp Zywiec in Polen. U kunt het materiaal deponeren op 2 mei in Meerdonk (administratief lokaal gemeenteschool, op 3 mei in Sint-Pauwels (Gentstraat, oude schoolgebouw}, op 4 mei in het vergaderlokaal aan de sporthal in De Klinge en op 5 en 6 mei in de gemeentegebouwen aan de Blokstraat 103 in Sint-Gillis zelf. allemaal van 9 tot 12 en van 14 tot 16 u. ntje „ii Kampmateriaal De jeugdverenigingen die hun kampmateriaal willen laten vervoeren door de gemeente dat de aanvraag tot vervoer vóór 25 juni moet worden ingediend. Op zon- en feestdagen wordt iks getransporteerd, evenmin naar het buitenland. En als het Ivervoer op zaterdag moet gebeuren dient de vereniging zelf een ^chauffeur ter beschikking te houden. Sportlokalen dicht In de maand juli zullen volgende sportlokalen gesloten zijn sporthal De Klinge, sportzaal lagere school Sint-Gillis-Waas en lurnzaal van de lagere school in Sint-Pauwels. ling cd nel zijn te lifl Sint-Niklaas le|Nieuwe BBL-direkteur lij de Bank Brussel Lambert, zetel Aalst - Sint-Niklaas werd ludy Craeymeersch aangesteld als direkteur van het kantoor in Sint-Niklaas aan het O.-L.-Vrouwplein 28. Vrijdag 6 mei om 19 i. is er een receptie gepland. srk legenboogavond )e scholengemeenschap «De Regenboog», een BLO-instelling jevestigd aan de Kasteelstraat in Sint-Niklaas is 't open deur op linsdag 3 mei van 9u30 tot 12u, woensdag 4 mei van 9u30 tot 1u30 en donderdag 5 mei van 9u30 tot 12 u. Vrijdag 6 mei om I9u30 is een «regenboogavond» gepland. ;«brimetalbaas te gast hcques De Staercke, afgevaardigd-beheerder en direkteur- pneraal van Fabrimetal houdt op 6 mei om 16 u op uitnodiging i de kamer voor Handel en Nijverheid voor het Waasland een eekbeurt in de ontvangstzaal van het Patroonshuis, Grote Üarkt 26. Uitozoektocht Ronde Tafel !aterdag 30 april om 14 u organiseert de Ronde Tafel 18 uit lint-Niklaas een nationale autozoektocht. Meer daaromtrent in in apart artikeltje. schouwburg (19 u.) door harmonie De Toekomst en een «groot meiavondbal» in zaal Commerce (Grote Markt) met een toe spraak door ABW-gewestelijk sekretaris Julien Van Geertsom. De stoet op 1 mei wordt om 10 u. gevormd in de Vermorgen straat en doet o.m. aan Driekoningen, de Plezantstraat, de Grote Markt, het Stationsplein, aan het Regentieplein wordt de optocht ontbonden en na de optocht bieden de Socialistische Vrouwen aan wie ingeschreven heeft een koud buffet aan. Kampeerweekend De jubilerende ATB-De Natuurvrienden organizeren op zater dag 30 april en zondag 1 mei een speciaal kampeerweekend op het terrein Jeugdzorg in Puivelde. Het weekend van 7 en 8 mei wordt ook op Jeugdzorg doorgebracht, dan vindt daar het officieel lentekamp plaats. Berkenboom-modeshow Vrijdag 6 mei om 20 u. organiseert het Aanvullend Sekundair Onderwijs en het Pedagogisch Hoger Onderwijs van het Tech nisch Instotuut Berkenboom een modeshow in hotel Serwir. De door het ASB (kledingafdeling voor achttienjarigen) ontworpen of gerealizeerde modellen worden gepresenteerd. De organisa tie en het onthaal worden in samenwerking met het PHO verzorgd. Kaarten kosten 200 fr. (studenten 120 fr.), te bestellen via tel. nr. 03-776.54.36 - toestel 2, of in het instituut Berken boom zelf in de Kalkstraat 28. Kollege op wandel In het kader van de jubileumaktiviteiten van het Sint-Jozef- Klein-Seminarie (kollege) wordt op 1 mei een groots opgezet 3 x 3 volleybaltornooi georganizeerd. Om 14 u. start de wandeltocht van de basisschool van het kollege. De Grote Groezel Jubileren doet ook de rijksscholengemeenschap van Sint- Niklaas (honderd jaar bestaan ze). De toneelgroep van het atheneum voert op 29 april op «De Grote Groezel» (gisteren donderdag was de eerste voorstelling). De manifestatie vindt vrijdagmiddag plaats in de stadsschouwburg. Theater Taptoe «Singerman»-is de titel van een musical met poppen en akteurs die op zaterdag 7 mei om 15 u. wordt opgevoerd in de schouwburg. Over deze organisatie van de scoutsgroepen VVKM Sint-Franciscus Sint-Niklaas en Mgr. Bermijn-Sint-Ni- klaas leest u meer in een aparte bijdrage. Theater Taptoe staat voor de realisatie in. Toneel bij de vleet Op onze kultuurbladzijden komt u alles aan de weet over de opvoering van «King Lear» in de schouwburg (5 mei, 20.30 u.) en over de komst van het Theater Fredenk van Melle naar de schouwburg (14 mei, 20 u.). Hoofdfstad Operette te gast Kulturele opbloei in mei in Sint-Niklaas, want op maandag 9 mei" om 20 u. bijvoorbeeld is de Hoofdstad Operette Amsterdam te gast in de schouwburg. Vertolkt wordt de operette «Viktoria und ihr Husar». Echtscheiding Het «Regionaal Overlegkomitee Maatschappelijk Werk» organi seert op woensdag 4 mei om 20 uur een debat over echtschei ding, in de schouwburg. Kaart en kompas Zaterdag 30 april en zondag 1 mei kunt u, telkens om 13 uur, in den Eglantier, Apostelstraat 25, terecht voor het tweede en derde deel van een kursus over «kaart en kompas», georgani zeerd door jeugdklubs Het Centrum. Strijdend Vlaanderen Etienne Van Linter spreekt op uitnodiging van het Nationalis tisch Jong Studenten Verbond op vrijdag 6 mei om 20 uur over de Vlaamse strijd in Brussel. In de stad Nantes, Grote Markt. Feestende grootmoeders Op het VP-plein, Industriepark Noord 33, organiseert Vakantie patronaat Blij en Trouw op maandag 9 mei om 16 u. een «groot- moederfeest». Jef Burm, naar verluidt «de lieveling van de zestig-plussers» en een oude bekende in Sint-Niklaas, treedt op. Info: bel. 776.49.22. Naar Eksaarde Wielewaal-Land van Waas-Zuid trekt op zaterdag 30 april naar Eksaarde voor een rustige wandeling langs de Durme. Samen komst om 13.30 u. aan het Sint-Niklase stadhuis. Naar La Roche Vakantiegenoegens plant op 8 mei een dagwandeling in La Roche. Men verzamelt om 7 uur aan het Gildenhuis, Hendrik Heymanplein. De situatie in Vlaanderen Op uitnodiging van de Volksunie afdeling van Schellebelle komt volksvertegenwoordiger Paul Van Grembergen op vrijdag 6 mei naar het parochiehuis 't Veer te Schellebelle een voordracht geven over «de situatie in Vlaanderen», iedereen is van harte welkom. Stekene Meiboomplanting Naar aloude traditie organiseert volksdansgroep Reintje Vos ook dit jaar de meiboomplanting. Op zaterdag 30 april vanaf 19 uur op de Kemzeekse Voorhouthoeve van ere-voorzitter Willem Melis. Bezoek sorteercentrum De Hellestraatse afdeling van de KWB organiseert op woens dag 11 mei een bezoek van een tweetal uur aan het post- sorteercentrum van Borgerhout. Vertrek aan het Preekekeplein om 16.30 uur, de deelnameprijs (busreis) is 150 voor de niet- leden en 130 fr. voor de leden. Schoolfeest Mariaschool Halfweg mei viert de Mariaschool uit de Stekense Verkenstraat het schoolfeest. Op het programma onder meer kaarting, Geleide fietstocht De Kulturele Centrale afdeling Zele organiseert voor de eerste keer een geleide fietstocht. Die heeft plaats op zaterdag 14 mei en vertrekt om 14 uur aan het Volkshuis te Zele. De tocht gaat langs de Dijk van Zele, de Zeelse Baan, Scheldebrug, Noordlaan, overzet en terug via Berlare. Bij slecht weer gaat deze tocht niet door. Hypnose-avond In het kader van zijn kulturele aktiviteiten organiseert de v.z.w. Reservaat op vrijdag 29 april om 20 uur in de trouwzaal van het Gemeentehuis een hypnose-avond met drie hypno- therapeuten. Het ligt niet in de bedoeling om er een cirkusshow van te maken, doch aan de hand van een inleidende bespreking en verscheidene demonstraties met de medewerking van het publiek, een overzicht te geven hoe sommige hypnosetechnie- ken worden bereikt. Antiekbeurs Van vrijdag 20 april tot en met maandag 2 mei heeft er in de zaal van het Gildenhuis, Kloosterstraat te Zele, een antiekbeurs plaats. Gemeenschapsminister Jan Lenssens is op vrijdag 29 april om 20 uur de gastspreker bij de vooropening. Vijftig jaar scoutsbeweging De Zeelse scoutsgroep Sint-lgnatius viert zijn gouden jubi leum. Op vrijdag 29 april om 19u30 wordt de jubilerende jeugdbeweging ontvangen op het gemeentehuis. Tijdens het weekend heeft er in, om en rond het gemeentehuis, een tentoonstelling plaats over alle facetten van de scouting. Kampioenenviering FC behaalt voor de tweede opeenvolgende keer de kam pioenstitel en promoveert nu naar tweede provinciale. Op zatefdag 30 april worden de kampioenenploegen, ook de juniores werden kampioen, op het gemeentehuis ontvangen, 's Avonds vanaf 20 uur heeft het kampioenenbal plaats in lokaal Peebosken, Heikant. Op zondag 1 mei om 9u30 wordt er voor de overleden leden een mis opgedragen en om 13u30 zitten de ganse Heikantse voetbalfamilie aan het kampioenenbanket aan. mei-aktiviteiten Socialistische Gemeenschappelijke Aktie heeft de 1 mei- Leerlingenkoncert De Sint-Niklase muziekakademie organizeert op 30 april om 15 itiviteiten gisteren al ingezet met het debat Verhofstadt- u. een koncert met leerlingen uit de hoogste klassen. De toe- IHockx. Zaterdag 30 april is er een lentekoncert in de gang is kosteloos. In het auditorium aan de Hofstraat 35. •e Klinge. Voormalig burgemeester Albert Cambier vierde in gezelschap van zijn vrouw Paulina Pauwels z'n ijftigjarig huwelijksjubileum. Behalve heel wat familieleden woonden ook een aantal plaatselijke politici de ontvangst het gemeentehuis bij (Iv) De scholen van de Berken boom. de Heilige Familie en Sint-Carolus vormen samen één scholengemeenschap. Ze nodigen daarom gezamenlijk leerlingen, ouders, oudleerlin gen en belangstellenden uit voor hun schoolfeesten in Sint- Niklaas. De Berkenboom houdt dit jaar zijn opendeurdag op zaterdag 30 april, het traditioneel lente feest van de Heilige Familie is op zaterdag 8 mei en de Caro- lusfccsten hebben plaats op za terdag 28 mei De Berkenboom komt dus eerst aan de beurt. Vanaf 10 uur openen de vijf afdelingen (Lagere School. B.L.O.. Hu maniora. Technische school en BuSo) hun lokalen met ten toonstellingen en demonstra ties. Zo kan men de prestaties bekijken van de nieuw opge richte afdeling sierkunsten, kan men zelf proeven doen in de vernieuwde fysikaklas van de humaniora en kan men met de leerlingen van de informati- ca-afdeling- op de computer werken. Dit alles tot 18 uur In de namiddag zijn er allerlei optredens voorzien. De start wordt gegeven door de Jazz- dansgroep Clapaja om 14 u. Daarna zijn er twee optredens van de lagere school en de kleuterschool, twee modedéfi lés van de technische school en een voorstelling door de Orff- en voordrachtgroep van de hu- Ook de kinderen zijn hartelijk welkom op deze opendeurdag. Speciaal voor hen werden er spelen georganiseerd in de ver schillende gebouwen. Onder tussen kunnen hun ouders hun kans wagen in oude volksspe len en iets eten of drinken in een van de drie cafetaria. En tenslotte kan je een bloe metje meenemen van de B.L.O. school of iets kopen in de schoolwinkel van de afde ling verkoop. Dinsdag 29 maart organiseerde het werklozenkomitee van het ABVV-gewest Sint- Niklaas een informatiedag rond het art. 143 van de werkloosheid, in verband met langdurige werkloosheid. Dat bepaalt dat een werkloze kan uitgesloten worden van een uitkering wanneer hij/zij langer werkloos is dan: - 9maanden als Hij/zij jonger is dan 26 jaar; - 18 maanden als hij/zij tussen 26 en 36jaar is; - 27 maanden als hij/zij tussen 36 en 46 jaar is; - 36 maanden als hij/zij tussen 46 en 56 jaar is. - boven 56 jaar kan je normaalgesproken niet meer geschorst worden. In een tijd van zware ekonomische krisis is het volgens het ABVV onaanvaardbaar, werklozen uit te sluiten van een uitkering omdat ze langdurig werkloos zouden zijn. De werklozen hebben geen schuld aan de krisis noch aan hun werkloosheid. Volgens de cijfers van de RVA zijn in het Waasland op een totaal van 8.460 werklozen reeds 4.383 mensen langdurig zonder werk. Daarom eist het ABVV de afschaffing van artikel 143 in verband met langdurige werkloosheid. Deze eis legt de socialistische vakbond aan iedereen voor ter ondertekening. Deze petitielijsten zijn te bekomen bij het werklozen- comité van het ABVV-gewest Sint-Niklaas. Mercatorstraat 87, Sint-Niklaas. De uiterste inzenddatum is 25 mei. Rockmuziek komt meer en meer aan bod op het kleine scherm. Alleen staat onze eigen BRT er maar bleekjes bij, zoals zal blijken uit een overzicht. Op de franstalige RTB kan men terecht voor niet minder dan drie programma's, waarvan vooral «Génération 80» erg druk bekeken wordt: reportages, interviews, film- nieuws en heelwat pop- en rockmuziek, gerealiseerd door Jean-Pierre Berckmans en gepresenteerd door de zeker niet onaardige Fabienne Van de Meerssche. Iedere zater dag van 18 tot 19 uur. In «Rock-Line» komen onderwerpen en groepen aan bod die aktueel zijn. Af en toe ook een goede retrospektieve. Achter dit programma staan mensen uit de rockwe- reld, die met kennis van zaken over deze muziek en haar evolutie kunnen praten. Presentator Gilles Verlant is daarvan een voorbeeld. «Rock-Line», niet te missen, elke zaterdag om 14 uur. Videogram is het zwakke broertje uit de reeks Om de veertien dagen op woensdag rond de klok van negen uur. De andere woensdagen kan men kijken naar «Chan sons la carte». Op de BRT kan men terecht voor onder meer «Pop Electron» met afwisselend he roes of rock en nieuwe opkomende bands. Ook aandacht voor Belgische formaties en dat kan ik alleen maar toejuichen. Op TV2 de maandag om 22 uur en vrijdag om 19 uur. In het programma Juke Box krijgen popliefhebbers 5 10 minuten hitmuziek tussen de andere programma's door. Op TF1 iedere woensdag tijdens het pro gramma «Les pieds au mur», krijgen we rond 17u30 «De la friture dans les lunettes», gepresenteerd door Cathy. Niet alleen mu ziek, maar ook een praatje over stripfeke- nen en aktualiteit. Op Frankri|k 3 kan men afstemmen voor «L'Echo des Bananes»; niet oninteressant, omwille van de aandacht geschonken aan nieuw talent, soms zelfs Belgisch. Heel wat lichteffekten als dekor. alles netjes aangeboden door Vincent Lamy. Nederland doet het al jaren met «Avro's Toppop», een programma dat het vooral moet hebben van trenty-muziek. Veel licht, kleur, babbelen, kortom vermoeiend. Goede rock staat er naast smart en balmuziek. Op Nederland I soms ook de zaterdag op Nederland 2 om 19 uur. Veronica pakt uit met «Countdown», een niet onaardig programma, vaak gewijd aan een live-optreden van een nieuwe topgroep. Ook aandacht voor nieuwigheden en een overzicht van de top veertig. Duitsland heeft rock op alle kanalen, maar datum en uur zijn niet vast te stellen. Vaak laat, soms zelfs middernacht, komt «Rockpalast» op het kleine scherm, een merkwaardige realisatie. Sobere presenta tie, geen bla-bla, maar aktie en goede muziek. De programmatie houdt rekening met alle rockgenres, ook folk en blues. Op RTL: «Chewing Rock»: vaak keiharde rock, reportages ook gewijd aan gevestigde waarden als daar zijn Stones, Dire Straits, Status Quo... Presentatie is in handen van Georges Lang. Iedere zaterdag van 13 tot 14 uur. Antenne 4: vooreerst is er «Platine 45», gewijd aon binnen- en buitenlandse groe pen, met in de studio vaak ook interviews met Franse artiesten. De platine draait de woensdagnamiddag, doch op geen precies tijdstip. «Les enfants du rock»: rock, pop, hard en new wave liefhebbers, iedere don derdag omstreeks 21u45 braafjes voor TV en dit tot bijna middernacht. Er wordt dieper ingegaan op de karrière van een bepaalde groep (interviews, reportages, optredens). In de rubriek «Haut Tension» komt vooral new-wave en happening muziek aan bod, aan de hand van fantastische video-clips. De keuze is aan de lezer. Luc Van Bioeck Bouwfonds Sint-Andries Vanaf 1 sedptember 1983 komt er aan de Stekense Polenlaan een gemengde lagere cyclus moderne humaniora. Daar de Broeders van geen enkele financiële tegemoetkoming van overheidswege kjunnen genieten, moeten ze met eigen midde len bouwen: een turnzaal, ateliers, klassen... Wie wil meehelpen om de financiële nood te helpen lenigen, kan loten kopen aan 20 fr. per lot of 100 fr. voor een boekje. Milac Onderstaande jonge Stekense mannen worden vanaf 1 mei opgeroepen om het vaderland te gaan verdedigen: Eric Vijt uit de Kerkwijk 10, Marc Van Himste uit de Hellestraat 43A, Cris Van de Voorde uit de De Stropersstraat 18A, Tony De Visscher uit de Kardinaal Cardijnlaan en Erwin De Clercq uit de Klooster straat. pierbolling, schieting, optreden van de kleuters, muziek, Vlaam se kermis en antiek- en tweedehandsmarkt. Ouders of sympat hisanten van de school die eventueel nog bruikbare voorwerper hebben voor deze tweedehands- of antiekmarkt én die wilier afstaan aan de school, kunnen steeds kontakt opnemen me' e.h. Verhelst. Kerkstraat te Stekene, tel. 03-779.70.53. Iele. Het nieuwe OCMW-bestuur van Zele (gb) Sint-Niklaas. Ouderavond van VVKS-Sint-Paulus. De jongverkenners brachten «Het Brilleke» op de planken in zaal Familia (Iv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 21