Tweede helft vergoede veel Sportkring Sint-Niklaas maakt veel goed met de zege tegen Berchem Eendracht Aalst: J.-P. Borremans krijgt gelegenheid zijn nieuwe klub aan de slag te zien «Tweede helft maakte alles goed» Sportkringsprokkels VERSCHRIK- KELIJKE GE GAAT NOG VAN ONS HOREN! K HOOGTE DIEPTE PUNT ZOWEL IN DE EINDRONDE ALS IN DE DEGRADATIE VOETBAL Voor de thuiswedstrijd tegen het nog steeds bedreigde Berchem mocht men zich aan de Watermolendreef niet alleen verheugen in de aanwezigheid van televisiekamera's, maar kwamen ook ruim drieduizendvijihonderd supporters opdagen. De inzet van deze partij was duidelijk: de gasten moesten kost wat kost punten winnen om zich veilig te stellen en de lokalen waren even erg aan punten toe maar dan met de eindronde als objektiei. Ten opzichte van de onverdiende verloren partij bij SC Charleroi had trainer Noliet geen nieuwe gezichten in de basisopstelling gebracht, maar wisselde hij wel Lodewijckx en Nijs in hun verdedigende opdracht. Gino werd laatste man, terwijl Eddy het als voorstopper moest klaren. Geel-blauw liet er van bij werd een vrijschop van dan nog twee valabele kan- het eerste fluitsignaal geen Janssens net bijtijds door sen met eerst een kombina- twijfel over bestaan dat men Leirs in hoekschop verwerkt tie via Leroy en dan Bevers uit was op een prima presta- vooraleer Simoen bij de bal op rechts, door Luk goed tie. In de tweede minuut kon. Rond de tiende minuut rondgemaakt met een voor- VOOR DE KLAASJES IS HET ERGSTE BLIJKBAAR VOORBIJ Sint-Niklaas Berchem 2-0. De Antwerpse keeper is geklopt bij deze akrobatische kopstoot (dw) Sint-Niklaas - Berchem 2-0. Een knappe redding van S.K.-doelman Van Eenennaam (dw) E. Aalst - Leuven 3-0 Toen Limpens op twee minuten van het eindsignaal zijn echter tegen de paal. Stal- tweede treffer voorbij doelman Desamory plaatste en hier- laert was echter aitentvoi mee de 3-0 eindcijfers van de wedstrijd Aalst-Leuven op het genoeg om nadien het leder scorebord prikte, werden o.i. de bezoekers te zwaar afge- straft voor de door hen geleverde inspanningen. De eerste '»elft had weinig om het lijf. Aalst viel toen op het niddenveld te zwak uit, mede door het feit dat Vermeulen, lie nochtans een nieuwe kans kreeg om het waar te maken, nauwelijks aan bod kwam en het karakter miste om zich tot een waardig tweede-nationale-speler te ont- >oppen. zet waarop Truyens een goe de kopbal produceerde wel ke net over doel ging. Als tweede kans een hoekschop waarbij de bal in bezit kwam van een bijna onzichtbare Simoen. Jan temporizeerde gepast en schoof in de schietbaan van Swat lanssens. Deze kreeg de bal echter verkeerd op de voet en daardoor ging een unieke doelgelegenheid ver over. Aan het kwartier rukte Fred Truyens onweerstaan baar op en leverde een cen ter af die juist voorlangs liep en op een fraktie na door de inspurtende Bevers werd ge mist. Nadat een wat opti mistische voorzet van Van- denhende makkelijk door keeper Van Limbergen werd gegrepen, viel het thuisof- fensief stil, en kwam de Berchem-formatie vooral on der impuls van een oud- Sportkringer Guy De Baere sterk opzetten. Zo moest dezelfde De Bae re in een sterke rush door een catchgreep van Leroy worden geremd om verder onheil te voorkomen. Scheidsrechter Van Volcem had voor deze grove overtre ding geen boeking over, ter wijl hij wel zijn schrijfgerief bovenhaalde voor een voor afgaande fout van Leirs op Vandenhende. Het was ook nog eens laatstgenoemde die naar het einde van de eerste helft toe goed op links doorraakte en een zuivere bal voorschotelde waar Si moen naast trapte en bezoe ker Van Pelt vervolgens in corner kon duwen voordat Bevers zijn kans kon gaan. In de 47ste minuut - de arbiter gaf gerechtvaardig de blessuretijd bij - raakte SK dan toch aan de overver- diende openingsgoal. Een duwfout van Van Pelt op Be vers werd met een indirekte vrijschop bestraft. Specia list van goed indraaiende Sint-Niklaas - Berchem 2-0. De Berchemdoelman kan deze geplaatste kopbal tijdig uit zijn doelvlak weren (dw) ballen. Mark Leroy, stelde zich achter de bal, leverde een dropbal af voor de ver ste paal en daar torende Vandenhende hoog boven iedereen uit om binnen te knikken. Een opdoffer voor de gasten, een stimulans voor de Waaslanders. Na de pauze stormde de plaatselijke formatie veel belovend op doel af, maar het schot van Simoen werd buitengewerkt. Daarna bouwden de geel-zwarten een bijzonder sterk meesterschap uit waarbij De Baere en Crocaerts zich als grote promtors aandien den. Nadat de Nederlander Postuma tot twee maal toe van een niet miste, schoot invaller De Ruyter een vrij schop tegen de deklat. Op WE DOEN NOG MEE. HOOR! De toeschouwers zaten zich puidelijk te vervelen en wer pen uiteindelijk uit hun siës ta gewekt toen even vóór rust Limpens op solotoer rok. De bezoekende verde- iging aarzelde om hem tij- ig aan te vallen en Luc gaf e bezoekende goalie geen :hijn van kans. De tweede ïlft zou heel wat vergoe- sn. In de eerste plaats leef Leuven geloven om ngszij te geraken. De be- ekers kreeerden zich op rks enkele valabale kan- in, maar bleven inzake ef- :iënt afwerken deerlijk in >breke. Er mag echter ook iderstreept worden dat >elman Horvat zeer attent- >1 zijn doelvlak afschermde en met een paar uitzonder lijke refkleksen de bezoe kende Dirk De Smet het sco ren belette. Er was voor de Zuidslaviër ook wel wat ge luk bij toen de paal twee maal redding bracht. De tweede helft was pas negen minuten oud toen Aalst de cijfers kon verdubbelen. Dierickx, veruit een van de meest bedrijvige Aalsterse spelers, was voo{ de zoveel ste keer op links wegge rend. dook behendig de zo ne van de waarheid binnen waar hij professioneel werd neergelegd door Vranckx. Strafschop dus. Limpens kreeg de gelegenheid om vanop de elfmeterstip te scoren. Hij plaatste de bal Voor Eendracht bolt het seizoen langzaam maar zeker naar het einde. Een seizoen dat als een misluk king mag beschouwd worden, vermits het gestelde doel t.t.z. het bereiken van de eindronde niet werd bereikt. Dat heeft natuurlijk ook zijn weerslag op het financiële vlak. De balans is niet rooskleurig. Door het investeren in profs en het teruglopen van het aantal toeschouwers zal hoogstwaarschijnlijk over enkele weken een negatieve eindafrekening aan de beheerraad worden voorgelegd. «De kip met de gou den eieren is dit seizoen in het kraambed gebleven» zoals bestuurslid Roger Van de Waeter het nog in de loop van deze week zo kernachtig uitdrukte. In elk geval kan Eendracht Aalst zich zondag a.s. nog eens meten met een team dat dit seizoen tot de betere van de reeks behoort en nog een kans maakt om deel te nemen aan de eindronde. Het mes kan bovendien langs twee kanten snijden als men weet dat de nieuwe trainer van Aalst. J.P. Borremans zondagna middag in het P. Cornehsstadion nog de groen-witte maneblussers moet coachen. Voor de Brusselse oe- fenmeester al meteen een gelegenheid om een analy se te maken van het spelerspotentieel waarover hij volgend seizoen zal kunnen beschikken. Niettemin zal J.P. Borremans moeten rekening houden met het feit dat in het huidige team van Eendracht nog enkele elementen rondrennen die volgend seizoen al ergens anders ten lande kunnen voetballen. Er ligt een koerswijziging in het verschiet. 'Bij Eendracht wil men meer gaan mikken op bruikbare spelers uit de provin cie en wil men zich ontdoen van de dure vogels en spelers die duidelijk op de terugweg zijn. Aan het team dat won tegen Leuven, zij het dan zonder glans, zal weinig of geen verandering worden gebracht op uitzondering van Geert Van Roy die vanaf de start zal uitgespeeld worden. (abl) E. Aalst - Siude Leuven 3-0. Luc Limpens zwiept de bal naar het doel van Desamory. deze zal echter redding brengen (per) voorbij de wanhopige be zoekende doelman te plaat sen. Met deze 2-0 stand kon Aalst rustiger gaan voetbal len en tekende toen de beste kombinaties op de grasmat. Kingambo kreeg tijd en ge legenheid om enkele techni sche nummertjes uit zijn zwarte benen te schudden en kreeg hiermee de gunst van het publiek op zijn kant. Leuven trachtte tijdens de laatste tien minuten de eer te redden, maar viel aanval lend toch wel te zwak uit om dat te kunnen bewerkstelli gen. Toen twee minuten van het eindsignaal Limpens zijn tweede treffer van de namiddag lukte was het voor iedereen duidelijk dat Leuven te zwaar werd «inge maakt» door een team waar in tal van spelers duidelijk snakken naar het einde van het uur werd Eisen dan uit gestuurd maar deze werd hardhandig aangepakt door het duo Nijs-Lodewijckx. De daaruit ontstane vrije trap werd door Van den Ham kei hard ingeschoten maar nu was doelman Van Eenen naam paraat met een gran dioze save. Nog luwde de Berchemstorm niet. want di- rekt daarna werd een vrij schop van Crocaerts door Van den Ham net over ge kopt. Ook De Baere miste van dichtbij een zeker doel punt, maar de hoofdvogel werd toch wel afgeschoten door aanvoerder Eddy Cro caerts wanneer hij bijzonder goed werd vrijgespeeld door Leirs. Op het moment dat een gastdoelpunt meer dan ooit in de lucht hing, speelden de Klaaskens hun alom ge vreesde wapen van de coun ter uit. Vanop de eigen helft begon Danny Vandenhende een lange solo, zette hierbij drie tegenstanders in de wind en zag dat verdediger (I) Nijs op links was doorge- spurt. Gino anticipeerde goed op de pas en schudde een grandioze voorzet uit de schoenen in de richting van goaltjesdief Jan Simoen. De Westvlaming kopte buiten bereik van Van Lim bergen binnen en veroverde zodoende weer de leiding van topschutters met 28 doelpunten (eentje meer overigens als Willy Reisin- ger van KV Mechelen). Deze 2-0 stand leek dan wel veilig voor de Nolletmannen maar niemand kon voorspellen hoe sterk dit Berchem nog kon uitpakken in de reste rende 18 minuten. Gelukkig demonstreerde Ton Van Eenennaam dat hij werkelijk een klasbak is, bij twee naeenvolgende doel- schoten van Crocaerts werk te de Nederlander zich in de gunst van het publiek. Naar het einde toe en na zoveel onkans, lieten de mannen van het Rooi het hoofd han gen en waren het de plaat selijken die nog enkele goeie doelkansen in mekaar knutselden. Zo kwam de Berchemkeeper nog even in de problemen na een kopbal van Simoen die vervaarlijk hoog botste, en werd een razend knap samenspel tus sen Simoen en Vandenhen de door laatstgenoemde on begrijpelijk naar de corner- vlag besloten. Danny kwam ook na splijtende aktie van Van Wambeke dichtbij het doel maar liet het bij deze over aan Simoen. Diens kop bal werd door de gastdoel- man met de voet tegen de paal verwerkt en kaatste verder in hoekschop. (m.n.) het seizoen. Eindkonkluzie: een verdiende overwinning 4ALST PAkt Dus ZONDAG van Eendracht Aalst, zonder veel glans echter. OOK 2 PUNTEN AF VAN ZIJN (abl) TO£KOMSTIGE TRAINER!. René Taelman die nog steeds de Aalsterse trainingen leidt in afwachting dat J.P. Borremans het bewind overneemt en daarna zijn vriend Georges Heylens gaat vervoegen te Seraing, tracht van de rest van zijn verblijf in het P Cornelisstadion nog het beste te maken en met sukses. «Ik tracht de spelers te motive ren tot het einde van het seizoen want de toeschou wers hebben recht op spektakel. Die betalen er tenslotte voor. De eerste helft tegen Leuven was nauwelijks het bekijken waard. Mede door het falen van ons middenveld praatte Leuven een aardig stukje mee. In feite mochten we ons gelukkig achten dat Limpens even vóór rust Eendracht op voorsprong kan schieten. Tijdens de tweede helft was er meer animo en kreeg Leuven zelfs de beste kansen om de wed strijd naar zijn hand te zetten. We wonnen uiteinde lijk, maar ik geef grif toe dat de cijfers te zwak zijn voor Leuven dat inzake veldspel de evenknie was van Eendracht, maar inzake afwerking ondermaats bleef. Wat mij in de schoot van het Eendrachtteam is opgevallen is het feit dat de jongere spelers, die nu toch weer een dikke kans kregen om zich op te werpen, het niet konden waarmaken. Ze missen dui delijk het karakter om het niveau van tweede natio nale, waar hard wordt geknokt, te halen», aldus René Taelman. (abl) Belangstelling voor Fries Voor Eendracht Aalst is het ogenblik aangebroken om links en rechts op de voetbalmarkt rond te neuzen teneinde versterking te laten aanrukken. Tijdens de match Aalst-Leuven zat in de eretribune een Neder landse speler, Fries van geboorte, Chapko Toben, die momenteel op de loonlijst staat van Klub Brugge. Voorzitter Daeleman heeft blijkbaar kontakten gelegd met de Brugse eerste-nationaler om deze jonge mid denvelder te kunnen inlijven. Chapko Toben is een profspeler en alles hangt natuurlijk af van de reik wijdte van de Aalsterse financiën. 2,5 miljoen fr voor Steyaert De Aalsterse verdediger Mare Steyaert zit momenteel een beetje tussen het hangen en wurgen. Zijn ba- sisklub, RC Antwerpen, vraagt voor een definitieve verkoop van de stoere Mare ruim 2,5 miljoen fr. Op het eerste zicht is dat een hele som. Antwerp zou echter gemak van betaling verlenen en bovendien mag men niet vergeten dat Steyaert nog een tijd meekan. Hijzelf zit verveeld met de huidige situatie waarin hij verkeert. «Ik kreeg reeds enkele aanbiedingen van klubs uit eerste nationale. Momenteel kan ik echter niet direkt een beslissing nemen omdat de onderhan delingen tussen Antwerp en Eendracht Aalst blijk baar op een dood spoor zijn gelopen. Indien Aalst mij bijvoorbeeld een kontrakt van drie jaar voorlegt, zal ik zeker niet aarzelen om mijn handtekening eronder te plaatsen», aldus Steyaert. Sergeant aan rust toe Hedwig Sergeant geraakt maar niet speelklaar. «Ik sukkel met een ontsteking aan de Achillespees en de dokter gaf me de raad om volledige rust te nemen. Het heeft trouwens geen zin om de rest van het seizoen te blijven sukkelen en de genezing te verlen gen», zei ie ons na de wedstrijd Aalst-Leuven. Een beetje in hetzelfde schuitje zit Jefke Cornelis die kan gewagen van een rot seizoen. (abl) Na verliespartijen bij Racing Mechelen, thuis tegen Beringen en bij SC Charleroi hebben de Waaslanders zondag eindelijk nog eens de overwinning mogen smaken na een spetterende wedstrijd tegen Berchem. De geel-zwarten waren dan wel gedurende gans het seizoen onderaan de rangschikking terug te vinden maar hadden zich de jongste weken zeker herpakt, blijkens de vijf punten uit drie wedstrijden. Ook zondat boden de Berchemspelers bijzonder sterk weerwoord en drukten ze de thuisploeg in de eerste twintig minuten van de tweede helft zelfs in verdedi gende stelling. Leon Noliet vond dat niet meer dan logisch: «Onze tegenstander had vandaag zijn kan sen op het behoud te beveiligen en wijzelf verdedig den dan maar onze krappe voorsprong op dat mo ment. Vooral het middenveld ging dan verloren met Fred Truyens die zich licht had gekwetst en wat op zijn adem trapte na zijn sterke eerste helft, met Swat Janssens die ook het beste kruid had verschoten in de eerste helft en met Mark Noë, die meermaals moest bijspringen in verdediging. Berchem drukte ons dan wel zondermeer tegen eigen doel aan, maar kwam niet tot scoren. Wij hadden daarentegen aan één gelukte counter genoeg om de wedstrijd in eigen voordeel te doen kantelen. Bedenk daar echter wel bij dat we in de eerste helft zeker drie gave kansen op voorsprong lieten liggen en pas in extremis sukses kenden met dat kopbaldoelpunt van Danny». Deze laatste was werkelijk weer grote klasse zon dag (Vandenhende dus, n.v.d.r.). Gedurende de gan se wedstrijd was hij weer aanspeelbaar en dolde met zijn tegenstanders. Alleen zijn afwerking bleef weer het zwakke punt. Danny denkt trouwens zelf dat hij weer naar de grote konditie toegroeit en dat is met zich op de bijna zekere eindronde goed nieuws voor Sportkring. q Graag vermelden we bij deze dat ook op zondag 1 mei een thuiswedstrijd wordt afgewerkt op de Water molendreef. Dan gaat het tegen Harelbeke, een ploeg die bij het begin van deze kompetitie als gevaarlijke outsider werd aanzien maar alleen in de derde perl^ae hoge ogen gooit. Indien de Westvlamingen immers nog in de eindronde willen raken zijn ze verplicht om diezelfde derde periode te winnen en dat zal zeker niet makkelijk zijn met nog twee punten achterstand op tussentijds leider Hasselt en nauwe lijks nog twee wedstrijden te spelen. Voor Sportkring kan het bijna niet meer misgaan voor diezelfde nakompetitie, hoewel de supporters natuurlijk weer op een goeie prestatie wachten. Naar de opstelling kunnen we slechts gissen, hoewel de invallers van jongstleden zondag Lacroix en vooral Van Wambeke een keurige indruk gaven. Heeft trainer Noliet dat ook gezien misschien? (m.n.) 2" Nationale De Voorpost - 29.4.1983 - 31

De Voorpost | 1983 | | pagina 31