Sporting Lokeren wint knapentornooi van K.A.V.D. Lakse scheidsrechter onthoudt gasten twee strafschoppen Kamillekes- Remouchamps V*«!& Enkel voor snelle José Rooms moest Eric Goossens (zaterdag) hoofd buigen «lUWS 2' Nationale VOETBAL 3e Nationale Jong Lede - SK Roeselare 5-0. De Winne en Strobbe Lede) kunnen niet beletten dat De Troyer zijn kamp ontzet (per) Racing Jet - Eendracht Zele 0-0 Een goed draaiend Eendracht Zele is door scheidsrechter Sansot de das omgedaan. Na de rust bleef de invaller voor de aangekondigde De Zutter reaktieloos toezien op een haakiout op Pieters en een aangeschoten bal op Dacquin. De gastheren bleven hierdoor verstoken van een mogelijke en verdiende zege na een door beide ploegen vinnig betwiste wedstrijd. Een voor het behoud vech tend Zele heeft de verwach tingen bij leider Jet ingelost. Nadat zij het eerste halfuur een aanvallend Jet wisten op te vangen met een sekuur ingrijpende Van Pyuvelde als sluitstuk kwam men de laatste vijftien minuten sterk in de match. Na de rust waren de Zeienaars zelfs de dominerende figuur. Het beste paard kreeg nochtans de haver niet. Vrij vroeg werd het Zeelse team her leid tot tien man. Bij een inworp vergreep Van Marcke zich op Mare Coore- man die zich voor de ogen van de lijnrechter met een duw revancheerde. Sansot op de hoogte gebracht zond Cooreman de laan uit. De gasten lieten zich met hun numerieke minderheid geenszins intimideren. Zij kregen zelfs de beste zcore- kansen na een vloeiende ak- tie van Goossens. Bordui en Pieters. De openingstreffer kwam er bijna door toedoen van linksachter Freddy Jacobs. Zijn kopbal ging echter ra kelings naast de kooi van Everaert. Een 3terk georga niseerd spelend Eendracht kreeg in deze periode scheidsrechter Sansot te gen. Hij liet een haakfout op Jan Pieters onbestraft en toen Dacquin even later een aangeschoten bal tegen de arm kreeg reageerde hij evenmin. Toen Everaert zich daarop vergreep op Bordui plaatste hij het balletje net buiten de fatale zone maar deze faze was dan ook de minst aanvechtbare. Als toemaatje kregen beide ploegen vier minuten extra speeltijd waarvan de bedoe ling moeilijk te omschrijven was. Kandidaat-kampioen Jet mocht zich in de slotse- konde nog gelukkig achten dat een nieuwe kopbal van Jacobs op de benen van Eve raert stierf. Een gelukkig einde voor de Brusselaars voor wie deze wedstrijd geenszins verliep zoals men had voorgesteld. De fvusie- groep was immers niet als een gewillig lammetje naar de slachtbank gekomen. Te gen de inzet en werkkracht van de bezoekers was wei nig in te brengen maar de lakse houding van de scheidsrechter werd na de match door de beide teams aangevochten. Volgens Jaak Goossens, nog ongeslaqen na zijn overname van het sportieve beleid, verdien den de tricolores de zege. «Op basis van onze tweede helft was een overwinning te verantwoorden. Zelfs met tien man werden wij nooit in de minderheid gedrukt, hoe wel het dikwijls tot situaties kwam van man tegen man. Door de uitsluiting van Cooreman was er geen vrije pion meer zoniet hadden wij wellicht toch gescoord. De fouten in de strafschopzone zijn duidelijk in ons nadeel geïnterpreteerd. Tegen een dergelijke overmacht moet men lijdzaam toezien, maar in het teken van onze huidi ge situatie is zoiets dubbel jammer.» (Joost Arens) Zaterdag 30 april om 15 u op het terrein Zandberg Overwinning betekent voor Aalsterse meisjes promotie naar Eerste Nationale Morgen zaterdag is het zover: aan de Zandberg komen de Aalsterse Kamillekes en Remouchamps, respektievelijk tweede en derde geklasseerd in de tweede klasse van ons nationaal damesvoetbal, te gen elkaar in het strijdperk met de promotie naar de hoogste afdeling als inzet. Een duel dat de Aalsterse voetballiefhebbers be slist niet mogen missen. Beide ploegen komen in hun beste opsteling tussen de lijnen en zijn allebei bijzonder gemotiveerd, vertel de voorzitter Kamiel Sergeant ons deze week na de dinsdagtraining, die door 26 speelsters werd ge volgd. Bij de bezoeksters is spits Caillet, geprikkeld omdat ze door bondscoach Bers werd gepasseerd voor de nationale ploeg, in topkonditie. Of dat zal vol staan om de sterke achterhoede van de Kamillekes voor schut te zetten, zal zaterdag blijken. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Si- mone Briat, een gewezen atletiékkampioene en mo menteel nummer één in de arbitrage van het Belgisch vrouwenvoetbal. De aftrap wordt gegeven door sche pen Gilbert Bourbon. Ook burgemeester Raymond Uyttersprot en schepen Julien Vinck zullen aanwezig zijn. En met hen hopelijk héél veel Aalsterse voetbal supporters Terwijl dit duel plaatsheeft, ontvangt leider Gosse- lies Union. En bij die sterke Brusselse formatie zijn de Kamillekes op de slotdag van de kompetitie te gast. Remouchamps neemt het dan thuis op tegen Looi Sport en Gosselies reistnaar hekkensluiter Kontich. Het kan een spannende ontknoping worden, maar de Kamillekes kunnen morgen om halfvijf al zeker heid hebben over de promotie, op voorwaarde dat ze beide punten pakken tegen Remouchamps. Wie wil dat missen? Rendez-vous, zaterdagnamiddag om drie uur aan de Zandberg. (c.t.) Jeugdtornooi KAVD. De knapen van Wichelen (c) Jeugdtornooi KAVD. De knapen van Buggenhout (c) ZO ZAGEN WIJ MARIEKERKSE TWEEDAAGSE VOOR NIEUWELINGEN Jeugdtornooi KAVD. De knapen van Temse (c) Het begon mooi zaterdagmorgen 23 april. De zon Danny, 6. De Laet Tony, 7. 12. Freddy De Schutter. 13. Van Laer Karei, 19. Nauwe- priemde door de wolken en gooide warme stralen Thieleman Tonny, 8. Van den Van den Bogaert Werner, 14 laers Gunter, 20 Cammaert over Mariekerke. Ze lachten al In hun vuist, de Eede Werner. 9. Talboom Van der Jonckheid Eric, 15. Theo mannen van de W.C. Scheldevrienden... Marc- 10 Van 'mmerseel Hofmans Rik, 16. De Clercq Nu nog een heleboel renners aan de start en de zaak Sven 11* Vertommen Kurt- Luc. 17. Maras Francis, 18. was o.k.! Zaterdag werd Erik Goossens slechts geklopt door Josee Rooms (Temse) Maar Frans Van Hemelrijk en Co hadden té vlug gelachen. Na de middag liet de zon het afweten en ruimde voor blij vende regen. Gelukkig waren de renners in meer dan vol doende aantal 50 opge komen. Dat maakte heel wat goed. Mooi wielerspektakel hebben de toeschouwers niet te zien gekregen Kon ook niet met die natte wegen. Een valpartij viel te noteren in de aanvangstoeren. José Rooms was een der slachtof fers. Maar de man uit Temse verklaarde zich niet verloren Hij trok nijdig in de achtervol ging om twee ronden later op nieuw aansluiting te krijgen. Vooraan was men niet bij de pakken blijven zitten. Het ont brak de poging van Goossens, Talboom, Verhulst, De Thaey en De Buyser aan het nodige vuur. «Mogelijk hebben wij meer ge luk!» dachten Talboom, Van der Jonckheyd en De Schut ter. Maar ook deze poging was ten dode opgeschreven, mits de groep, de vluchters niet liet gaan. Iets wat de volgende rustverstoorders (Verhulst, De Ridder en Van Vaerenbergh) hen op hun beurt wijs maak ten Van Osselaer, Thieleman en Verhulst probeerden in de voorlaatste ronde hun mak kers voor schut te zetten On nodige krachtenverspilling! En wat zich liet vermoeden werd het ook: een massaspurt zou de beslissing brengen. Deze spurt werd ingezet door Op- puursenaar Goossens. Zo hard en krachtdadig dat de rest, op één man na, voor schut werd gezet. Maar deze «ene aanpikker» was niet de man die Goossens had ver wacht. Het was de snelle Rooms, die in de rechte lijn, Goossens remonteerde en voorbij stak en zo opvolger werd van broer Guy, die een tweetal jaren geleden, ook het zegevierend gebaar had ge maakt. Werd Goossens de «grote ver- slagene» met José Rooms be groetten de W.C. Schelde vrienden een niet onverdien stelijk winnaar. De uitslag: 1. Rooms José, 2. Goossens Eric, 3. De Thaey Rudi, 4. Van Aalst - btade Leuven 3-0. Johan Dierickx wordt nagezet door Van Holst die echter der Jonckheid Dirk, 5. Verhulst n'et kon beletten dat de Aalsterse kapitein de bal mooi voor doel bracht (per) 32 - 29.4.1983 - De Voorpost SK Wichelen op de tweede plaats Sporting Lokeren heeft be slag gelegd op de eindzege in het knapentornooi dat georganiseerd werd door KAV Dendermonde. De kna pen van de eerste klasser drongen door tot de finale, waar ze het opnamen tegen hun collega's van Wichelen. De Waaslanders bleken het best bij schot te zijn. Zij won nen immers met 4-0 na doel punten van Moemaut (1) en Pecque (3). Na afloop van de wedstrijd die druk werd bij gewoond, ontvingen de Lo- kerse knapen de trofee, hen overhandigd door een afge vaardigde van het stadsbe stuur van Dendermonde. Ook SK Wichelen werd be dacht. De ploeg van afge vaardigde Dirk Van Der Put ten eindigde verdienstelijk op een tweede plaats. Ver liezen tegen een eerste klas ser is geen schande. Voor dien hadden de schiftingen plaats. KSV Temse versloeg Sparta Buggenhout met 2-1. (Doelpunten langs Verbeke en De Block voor Temse), en langs Van Boxelaer voor Buggenhout. We vermelden hierbij dat doelman Engels van Temse gewond werd tij dens deze partij en met de dienst 900 naar het zieken huis in Dendermonde werd overgebracht. Daar bleek dat het allemaal geen erg was en na korte tijd kon de Temsedoelman de kliniek alweer verlaten. KAVD speelde tegen Wiche len 3-3. De strafschoppen die nadien beslisten over winst en verlies eindigden in het voordeel van Wi chelen. Voordien werden de drie Dendermondse doelpunten aangetekend door Leys (2) en Van Damme (1). De Wi- chelse goals werden door Marc Lauwers. H. Wang en P. Poppe op het bord geprikt. SK Grembergen ging tegen Sporting Lokeren met 4-0 cij fers de boot in. Lokeren bleek ook hier duidelijk de sterkste formatie en kwam tot scoren langs Pacque (3) err Moemaut (1). Pacque scoorde dus in totaal zes doelpunten in twee wedstrij den en werd metéén *prijs- schutter in het Dender- monds voetbaltomooi. Jeugdtornooi KAVD. Een supporteres van de Buggen- houtse jeugd (c) De wedstrijd om de vijfde en zesde plaats tussen SK Grembergen en Sparta Bug genhout eindigde op een 3-3 stand. Bugqenhout won na dien in de penalty's. KAVD- Temse eindigde op een 4-4 resultaat. In het nemen van strafschoppen bleken de Temsejongens schotvaardi- ger dan hun Dendermondse collega's. Het leverde hen metéén de derde plaats op in dit tomooi. Van Boxelaere A.? Moyson, Van Den Driessche. Opstelling ploegen Lokeren: R. Schollaert, M. Clauwaert, Heye. Tempels, Van Bastelaere, Pacqué, Nachtegaal, Coppieters, Fiers. Moemaut, Cooreman. Grembergen: De Bonte. Van Peteghem, Vlaeminck. De Varé, Van De Moer, Buysse, Van Damme, Dierickx, Hey- man, Tonnelier. Stubbe. K.A.V.D.: IJzewijn. Leys, Robbrechts. De Kinder, Teir- linck. De Moor, Verbe- rekmoes. De Belde. Stan- daert. Heuvinck, Van Damme. Wichelen: Van Damme. Powteyns. Baeyens, Wang, Baeten, Lauwers. Brugge- man. Waelput, De Wilde, Lauwers, Poppe. Temse: Engels, Maes, Pau wels, De Kerf, Engels F.. De Block, Bauwens, Boel. Van Ranst. De Buyser, Verbeke. Buggenhout: Van Boxelaere. Verschueren, Lemmens, Ca- sier. Van Hamme, Saerens, Van Der Stappen. Coppens. Uitslagen Temse-Buggehout 2-1 KAVD-Wichelen 3-3 Lokeren-Grembergen 4-0 Grembergen-Buggenhout 3-3 KAVD-Temse 4-4 Lokeren-Wichelen 4-0 Scholierentomooi Dit weekeinde wordt het scholierentomooi van KAV Dendermonde verdergezet. De wedstrijden beginnen za terdag vanaf 15 u. Deelne mende ploegen zijn Sparta Buggenhout, Eendracht Aalst, KAVD. SV Temse. HO Merchtem, SK Aalst, SK Be- veren. SK Grembergen. De finale in dit tomooi wordt zondagavond 1 mei om 19u30 gespeeld. Om 17u30 wordt er voor de derde en de vierde plaats gestreden. Om 15 u voor de vijfde en zesde plaats. E.D.M. Jeugdtornooi KAVD. De Dendermondse knapen (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32