De Oostvlaamse wonderkampioenschappen Hoogspanning op 30 april te Mariakerke! Lentetomooi V.K. Erembodegem, meer dan een goede poging! Baasroods liefhebbersverbond Tafeltennis: Overbevolkt Vlierkoutertomooi 38 - 29.4.1983 - De Voorpost VOLLEYBAL Rekreatie-volleybal 'Beker van de Rozenstreek' Op zaterdag 30 april aanstaande eindigt de "Beker van de Rozenstreek', het volleybaltomooi voor heren- rekreatieploegen. Tijdens het voorbije seizoen namen hieraan liefst 51 Oostvlaamse teams deel. Sedert begin oktober van vorig jaar zijn deze 51 ploegen reeds aan de slag. Het begon met de voorron de, die gespeeld werd vanaf 1 oktober '82 tot en met 13 februari 1983. Hiervoor werden alle ploegen inge deeld in 12 verschillende reeksen: 9 reeksen van 4 en 3 reeksen van 5 ploegen. Deze reeksen werden 'regio naal' samengesteld om in dit eerste stadium verre verplaatsingen te vermijden. Zo waren er 5 reeksen van 4 voor de Gentse ploegen, 2 reeksen van 5 en 2 reeksen van 4 ploegen voor de groep Dendermonde, 1 reeks van 5 en 1 reeks van 4 ploegen voor de streek van Aalst en tenslotte 1 Wase reeks met 4 ploegen. In elk van deze reeksen speelden de ploegen onder ling een mini-kompetitie met heen- en terugwed strijden. Nadien, en dan waren we reeds half februari '83, werden de eindrangschikkingen opgemaakt en kon den 16 teams zich kwalificeren voor de eindronde. Dit waren de 12 reekswinnaars, 3 ploegen die in een reeks met 5 op de tweede plaats waren geëindigd, en 1 ploeg die door loting bij de laatste zestien werd geplaatst. Deze laatste ploeg moest dan wel in een reeks met vier op de tweede plaats zijn geëindigd. De eindronde werd gespeeld volgens de formule van rechtstreekse uitschakeling, maar terug volgens heen- en terugwedstrijden. Al deze wedstrijden wer den geleid door neutrale scheidsrechters, die door de tomooileiding werden aangeduid. Via de 1/8 finales (24 februari-13 maart 1983), de 1/4- finales (24 maart-10 april), komen we tenslotte tot de 1/2-finales, die samen met de troosting en de eigenlij ke finale worden gespeeld op zaterdag 30 april in de Gemeentelijke Sporthal te Mariakerke. Hiervoor kon den zich vier erg sterke ploegen plaatsen: te begin nen bij thuisploeg Meersvlieg Drongen, dat tot nog toe ongeslagen is in dit vierde tornooi. Enige tijd terug werd deze ploeg voor de zesde maal kampioen in de Gentse Vobogkompetitie, en bereikte ze de 1/2- finales van de 'Beker Generale Bank'. In de 1/2-finales van de 'Beker van de Rozenstreek' moeten ze het opnemen tegen KWB Falos Zingem. Overdreven opti misme mag er niet zijn, maar kwalificatie voor de finale zit er dik in! KWB Falos Zingem dus, een ploeg die in de Oude naardse 'Frievolley' furore maakt. Op vier deelnames werden ze tweemaal kampioen en evenveel keer vice- kampioen! Hun aanwezigheid op de 1/2-finales in dit tomooi heeft aan een zijden draadje gehangen: na de heenwedstrijd in de 1/4-finales (2-3 thuisverlies tegen Molen Grembergen) konden ze toch nog de poort naar de eindbeurt openbeuken door op hun beurt een uitzege te bewerkstelligen (uitslag: 1-3). Dié thuisne derlaag is tot nog toe hun enige verlies in dit vierde tomooi. Een groot kanshebber op de eindzege is huidig bekerhouder Heros Deinze. Net zoals Meersvlieg Drongen is ook Heros Deinze nog ongeslagen. In de Gentse Vobogkompetitie haalden ze onlangs een knappe vijfde plaats, en spelen ze ook de finale van de 'Beker Generale Bank' met... Generale Bank Gent zelf als tegenstander. Uit goede bron werd vernomen dat Heros Deinze gebrand ligt op dit bekerdubbel 'Generale Bank - Rozenstreek'. Het worden drukke dagen... Tegenstander van Heros Deinze is KWB Kruibeke. Ook al een topper van formaat: in de Kruibeekse kompetitie werden ze 7 keer kampioen op 11 jaar en wonnen ze 2 keer opeenvolgend de 'Beker van Groot- Kruibeke'. Op 25 april aanstaande spelen ze voor de derde keer de finalewedstrijd. In dit tomooi leed KWB Kruibeke slechts 1 nederlaag, en wel in de heenwed strijd van de 1/8-finales tegen KWB Denderbelle. De eindronde, zoals die dit seizoen werd gespeeld: 1/8-finales: Meersvlieg Drongen-VK Affligem 1 3-0/0-3 Snuffel Grembergen-Ufo 78 Aalst 3-1 /2-3 KWB Baasrode-Heros Deinze 2-3/3-1 VK Molen Grembergen-Rebels Massemen 2 3-0/0-3 Pletsers Baasrode-KWB Oostakker 3-0/2-3 KWB Falos Zingem-Eureka Erembodegem 3-2/ KWB Denderbelle-Ros Beiaard Gent 3-2/3-0 Egmond Zottegem-KWB Kruibeke 3-2/3-1 1/4-finales: Meersvlieg Drongen-Pletsers Baasrode Snuffel Grembergen-Heros Deinze VK Molen Grembergen-KWB Falos Zingem Ros Beyaerd Gent-KWB Kruibeke 3-1/0-3 0-3/3-1 1-3/2-3 2-3/3-1 Het programma zaterdag 30 april ziet eruit als volgt: 10 u: 1 Halve Finale: Meersvlieg Drongen-KWB Falos Zingem 12 u: 2° halve finale: Heros Deinze-KWB Kruibeke 14 u: omlijstingsmatch Kollos Mariakerke-Keur Den dermonde 16 u: Troostingswedstrijd om de derde en vierde plaats 18 u: finale 4' Beker van de Rozenstreek 1983. De finale van dit vierde tornooi wordt geleid door Wemer Callebaut, een internationaal scheidsrechter, die reeds vele edities van de Springcup (het officieuze Westeuropees landenkampioenschap), Europees Kampioenschap, en Europese Bekerfinalesop zijn visitekaartje heeft staan. Wemer wordt in deze finale wedstrijd bijgestaan door Roland Van Bogaert uit Schellebelle. Plaats van handeling is de Gemeentelijke Sporthal te Mariakerke (nabij de kerk). De vier halve finalisten verdelen een prijzenpot van 16.000 fr. Inlichtingen tornooi: Baeyens Geert, Hekkergem- straat 7, 9208 Schellebelle (091-69.10.02). Start 1' Lustrumtornooi: 1 oktober 1983. Badminton De volleybalklub van Erembodegem organiseerde tijdens het voorbije weekend haar eerste lentetomooi in de sporthal Denderdal. De dames zetten de tweedaagse zater dag in. Zondagnamiddag waren de heren aan de beurt. Een goed overzichtelijk wedstrijdenschema zorgde voor het vlot verloop van de aktiviteiten. Tien ploegen werden uitge nodigd: Kangoeroes Aalst, Vokajap Appelterre. Hovoc Hofstade, V.K. Liedekerke en Soenda Teralfene als da- mesploegen en V.K. Aalst, Leeuwerik Lede. V.K. Liede kerke. Mevoc Meerbeke en Jovoc Strijtem bij de heren. Al was het klasseverschil af en toe groot, het merendeel der wedstrijden was span nend. Er werd naar twee winnende sets gespeeld. Werd er gewonnen met 2-0 dan kreeg de winnende ploeg drie punten, terwijl bij een 2-1 stand elke ploeg zo veel punten kreeg als ze sets had gewonnen. Een interessant aspekt van dit tomooi was de intensiteit van het spel: elke ploeg speelde tegen elke andere en door het gelijktijdig door gaan van de matchen ging weinig tijd verloren. Resultaten Dames: VK. Erembodegem - Kangoe roes 0-2, Vokajap 2-1, Hovoc 2-1, Liedekerke 1-2, Soenda 2-1 Kangoeroes - Vokajap 2-0, Hovoc 2-0, Liedekerke 2-0, Soenda 2-0 Appelterre - Hovoc 2-1, Lie dekerke 0-2, Soenda 2-1 Hovoc - Liedekerke 0-2, Soenda 2-1 Liedekerke - Soenda 2-0 Heren: VK Erembodegem - VK Aak 2-1, Mevoc 0-2, Jevoc 0-2, Lie dekerke 1-2, Lede 1-2 VK Aalst - Lede 1-2, Liede kerke 2-0, Mevoc 2-0, Jovoc 1 Lede - Liedekerke 0-2, Mevo 2-0, Jovoc 2-0 Liedekerke - Mevoc 2-0, Jo voc 0-2 Mevoc - Jovoc 0-2 Bij de dames won Kangoe roes en het andere Aals was de beste bij de heren Een logische uitslag dus maar de sportieve sfee haalde de meeste punten! (top Uitslagen Maandag 18.4.83 Falos Keur-Kikkers KWB-Gilvoc Strangers-Joso Vrijdag 22.4.82 VGS-Iks Brandweer-Pletsers Simiba-Macadammers Klassement 1. Simiba 18 15 2. Kikkers 15 10 Falos Keur-Gilvoc 2. Pletsers 15 13 3. Strangers 18 9 Strangers: vrij. 0-3 3. Iks 15 9 4. Joso 15 9 2-1 4. Macadammers 15 7 5. St.-Donatius 15 8 Maandag 25.4.83: 3-0 5. VSG 15 3 6. Falos Keur 15 7 Brandweer-Macadammers 6. Simplisten 15 1 7. Gilvoc 15 1 Iks-Simplisten 0-3 7. Brandweer 15 0 Westrijden VGS-Pletsers 0-3 Donderdag 28.4.83 Simiba: vrij 3-0 1. KWB Baasrode 15 11 KWB-Joso Kikkers-St.-Donatius Badminton. Scaldis uit Bazel organiseerde de kampioenschappen van Oost-Vlaanderen. Op de foto de inrichters. BC Temse met de wisselbeker en de Minions uit Sint-Niklaas die mét dertig deelnemers kwamen (dw) Het vijfde Vrije Tafeltennis- tomooi van TTC Vlierkcuter- Hamme kende dit jaar een formidabel sukses kwa in schrijvingen: liefst 232 lie pen er binnen! De organisa toren moesten kunst- en vliegwerk uithalen om een vlot verloop te kunnen waar borgen. Alle reeksen en wedstrijden verliepen zeer vlot, het was enkel spijtig dat de speelruimte moest worden beperkt om een bij komende tafel te kunnen plaatsen. Volgend jaar zul len daarom niet meer dan 200 inschrijvingen worden aangenomen. Grote figuren van de dag werden, naast Luc Van Bo gaert (Melsele) die de jeugd reeks en de «Heren C» won, uiteindelijk twee Hamme- naars: jeugdspeler Guido De Block («Heren NG» en «Heren F») en Frans Messa- gie («Heren B» en «B-open»). 1. Reeks Rekreatie (22 deeln.): Hier toonden de le den van de nieuwe recrea tieclub van Dirk Temmer man dat zij competitiewaar dig tafeltennis spelen, door de 4 halve finaleplaatsen te bezetten. De Vlammers uit Hamme-Zogge boden hen hierbij het meeste tegen stand. 1. Dirk Temmerman, 2. Lau- reys Anto\ne, 3. Passemeer Alain, 4. Passemeer Patrick. 5. Rooms Leo, 6. Colman Danny, 7. Tonnelier Geert, 8. Dhooghe Paul. 2. Reeks NG (40 deeln.): Zoals gezegd was Guido De Block tegen zijn jeugdige clubleden te sterk; een op merkelijk meesterschap van Patro-Tivoli dus! 1. Guido De Block (Patro). 2 Goossens Carl (Patro), 3. Nielandt Chris (KWB). 4. Stallaert Mare (Patro), 5. So gers Joris (Dyn.), 6. Vermor gen Freddy (Dyn.). 7. Stal laert Dirk (Patro). 8. De Jon- ghe Paul (Melsele). 3. Heren F (36 deeln.): Bijna hetzelfde scenario als bij de NG. 1. De Block Guido (Patro), 2. Andries Luc (Burcht), 3. Stal laert Dirk (Patro), 4. Stallaert Mare (Patro), 5. Goossens Carl (Patro), 6. Nielandt Chris (KWB), 7. Permentier Cesar (Vlierkouter). 8. V.d. Branden Dirk (BAC). 4. Jeugd (23 deeln.): Hier stond geen maat op het meesterschap van de 15-ja- rige DO uit Melsele, Luc Van Bogaert, en weer Guido de Block op de derde plaats! 1. Van Bogaert Luc (Melse le), 2. Van Bogaert Benny (KWB), 3. De Block Guido (Patro), 4. Andries Luc (Burcht), 5. Goossens Carl (Patro), 6. Van Raemdonck Wim (Burcht), 7. Stallaert Mare (Patro), 8. Nielandt Chris (KWB). 5. Heren E (18 deeln.): In deze reeks werd het een mooie finale tussen twee EO-spelers van Smash Mol lem, die duidelijk te sterk waren voor hun Oostvlaam se tegenstanders. Mooie prestatie van Kurt De Cock! 1. Daeninck J.P. (Mollem). 2. De Cleene Dirk (Mollem), 3. De Cock Kurt (Lokeren). 4. Van Raemdonck Mare (Mel sele), 5. Dehon Daniël (Loke ren), 6. Muylaert Myriam (BAC), 7. Van Hecke Johan (Patro). 8. Messagie Luc (BAC). 6. Heren D (30 deeln.): Dui delijk overwicht van de vreemde spelers, met een verrassende Chris Wasteels in grote conditie en een goe de prestatie van Johan Van Hecke. 1. Wasteels Chris (Opdorp), 2. Heyrman Wilfried (Burcht), 3. Van Bogaert Luc (Melsele). 4. Van Bogaert Paul (Burcht), 5. Van Hecke Johan (Patro). 6. De Keyser Mare (Patro), 7. Heyrman Walter (Burcht), 8. De Schoe- sitter Paul (Patro). 7. Heren C (20 deeln.): Luc Van Bogaert (DO) toonde hier duidelijk over de kwali teiten te beschikken om zo Volley. «Kontakt» uit Temse werd op hel gemeentehu ontvangen om het tienjarig bestaan te gedenken (dw) vlug mogelijk een C-klasse- ment te krijgen, door C-spe- lers als Karei Mestdagh. Jean Vandercruyce en Bruno Mathys achter zich te laten! 1. Van Bogaert Luc (Melse le). 2. Mathys Bruno (Burcht), 3. Vandercruyce Jean (Mol lem). 4. Van Cauteren Peter (Patro), 5. Mestdagh Karei (Baasrode). 6. De Keyser Mare (Patro). 7. Heyrman Walter (Burcht). 8. V. Bo gaert Paul (Burcht). 8. Heren B: Na 2 forfaits stre den de 3 overgebleven inge schrevenen in een poule voor de overwinning. 1. Messagie Frans (Pardaf), 2. Mathys Bruno (Burcht). 3. Mestdagh Karei (Baasrode), 9. Reeks «B-onnn» li deeln.): Voor de vijtd opeenvolgende keer beheei ste Frans Messagie d hoofdreeks, waarbij hij wi in de finale veel tegenstan ondervond van Karei Mesi dagh! 1. Messagie Frans (Pardaf 2. Mestdagh Karei (Baasro de). 3. Van Bogaert Luc (Mei sele), 4. Van Bogaert Pau (Burcht), 5. Heyrman Walte (Burcht), 6. Mathys Brun (Burcht), 7. Vandercruyc Jean (Mollem), 8. V.d. Veld Jan (Vlierk.) Met twee jaar vertraging werden afgelopen weekein de weer provinciale bad mintonkampioenschappen in onze provincie georgani seerd. Laat feitelijk, want in de andere Vlaamse provin cies hadden deze midden december van vorig jaar plaats. Het beschikbaar zijn van een sporthal gedurende een volledig weekend lag hier aan de basis. Een «superdeluxe» -kam pioenschap werd het alles zins te Bazel. Bij de A-speel sters werd Claire Godts pro vinciaal kampioenen door Lieve De Boeck van Temse in twee sets te verslaan. Met klubgenote De Grijse won Claire ook het dames-dub bel van dizelfde De Boeck met partner Nicky Verstap pen. De twee A2-heren die onze provincie telt namen dit jaar niet deel, zodat de drie overige disciplines niet op het tomooiprogramma voorkwamen. In de B-reeks opteerde het organiserend Komitee voor een poule-systeem, waar schijnlijk geleid door onvol doende inschrijvingen per reeks, zodat dit klassement toch ongeldig was. Nadia Tecqmenne de Leb- beekse amateurs die een week voor de kampioen schappen A werd won het dames-enkel in drie sets. Het heren enkel was een Wase aangelegenheid tus sen Frankie Weyn, nu met volle baard en Mare Aerts. Een spannende en leerzame wedstrijd voor toeschouwers en voor F. Weyn zelf want hij verloor tweemaal met 15- 11. Ook het heren dubbel bleef een noordelijke aange- legnheid. Weer Frankie met broer Rudy tegen diezelfde Aerts met partner Van Bruy- sel. Twee duo's die gewoon Badminton. Erik Van De Perre uit Beveren won drie titels in kategorie C2 tijdens het kampioenschap van Oost-Vlaanderen (dw) zijn van samen te spelen, en de cijfers bewijzen het. Aerts - Van Bruysel uit Tem se wonnen met 13-15, 15-12 en 3-15. Het dames dubbel en ge mengd dubbel werd door de inschakeling van de drie A- speelsters in deze B-poule ook door henbeheerst. De Grijse - Tecqmenne wonnen in drie sets van Vander- stricht-Teske en diezelfde De Grijse met Frankie Weyn, beiden van de Min- tons uit St -Niklaas, wonnen gemakkelijk van Verstap pen en Kurt Van Bruysel. In de C 1-reeks was de halve finale volgens de uitslagen spannender dan de finale zelf. Dario Van Nauw die binnenkort een Verrassing wacht, won gemakkelijk in twee sets van Wilfried An dries maar Dannie Van Der Streeck van Dendermonde kreeg het duchtig aan de stok met dubbel-partner Guy Van Hoorde van St-Ni- klaas. De eerst won de Den- dermondenaar met 18-17 en de tweede ook na verlengin gen met 18-14. De finale plaats twee met zenuwen geplaagde spelers tegenover elkaar die Dannie Van Der Streeck uiteindelijk beter kon beheersen en met 15-11 en 15-13 provinciaal kampioen werd. Het dames enkel had ook heel wat te bieden. Elisa beth Teske van Gent ver sloeg in halve finale Fa- bienne De Bock van Scaldis maar had hiermee met deze klub nog niet gedaan, want in finale bood Katrien Van Damme zich aan. Teske die onlangs naar het B-klasse ment steeg moest nog enke le tornooien in de cl afwer ken voor ze officieel naar de B-reeks stijgt. Van Damme ving Teske goed op en ver loor met amper 9-11 de eer ste set maar recupereerde door de tweede met 7-11 te winnen. De derde set begon voor de Scladis dame hoop vol met 7-4 voorsprong maar dan schoot Teske pas uit haar krammen en won uit eindelijk met 11-7. Op een ander terrein was ondertus sen het heren dubbel aan de gang tussen Snoek en Pas cal Glson tegen Bob Boe mans en Luc Stas die deze discipline uiteindelijk ook in drie sets wonnen. Lieve Cool en Carmen Van Den Abeel le van Dender monde verloren in drie sets het dames dubbel van Ka- trien Van Damme en Kristel Van Eetvelde. Kristel won vervolgens het dubbel ge mengd met Dario Van Nauw met 15-2 en 15-6 van Patricia Van Havere en Guy Van Hoorde. In de C 2-reeks tenslotte bloemen en kransen aan Erik Van De Perre. Met vaste partner De Blanger wint hij eerst het dubbel heren met 15-5 en 15-9 van het Gentse duo Standaert. Dan met X- partner Hilde Gorrebick het gemengd dubbel met 15-13 en 15-6 van Annick De Wilde en Johan Florin van de Flying Shuttles, en dan het heren enkel. Dafiny Claeye van de Leb- beekse amateurs had in hal ve finale van Martin De pnjeker van Temse gewon nen en moest het in finale dus opnemen tegen Van De Perre. De eerste set gaat ge lijk op. beiden testen elkaar. De Lebbekenaar wint uitein delijk met 18-17. Dan pas begint Erik Van De Perre op volle toeren te draaien. Al les gevend wint hij met 15-4. Dan een anti-climax. Erik stort bij het begin van de derde set letterlijk in elkaar. Op twee uur tijd drie finales spelen is zelfs voor een kon- ditioneel sterke Van De Per re te veel. De supporters moedigen hem echter hart verscheurend aan zodat hij toch terug op staat, maar met 1-8 achterstand van speelhelft wisselt. Maar... had Van De Perre uitgerust? Keihard komt hij terug tot 12-12 en winst groots met 15- 12. Wat een finale! Proficiat met je C 1-klessement Erik. Het dames enkel werd door Lily Struylant gewonnen, maar het dames dubbel 1 verloor ze met partner Ver- plancke in drie sets van Hil de Maris en Jo De Fré van Scaldis. Haar C 1-klasse ment is met haar overwit ning wel binnen. Uitkijken naar het najae van 1984 te Temse nu. L.C Basket. Omdat Scheldejeugd voor de derde keer de ti behaalde, werd de ploeg ontvangen op het gemeentehl van Temse (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 38