I Van Malderen in de kijker Kampioen Rubbens wint topduel met Neyt Meisjes uit Baasrode en jongens uit Grembergen winnen interscholencross K.C. De Belskes met De Deyn en Pauwels Nipte overwinning van Denderbelle tegen Baasrode V.A. uit Baasro *c jongens "c 169 p f1" 158 pl es Baasrod ,je Bil ns Baasrod W( KAATSEN Kaatsen, 't Vissershof won met 12-10 tegen Van Gaeveren (vh) >e ploeg uit de Biezestraat-Noordstraat heeft deze week oor dé verrassing gezorgd door Toyota Le Patrimoine op igen terrein te gaan kloppen. Velen hielden dat voor ■nmogelijk, maar toch zorgden de mannen van Van Malde- en-Skoda-Gery Bals voor de stunt. iodania-'t Vissershof 12-10 .)e lokale formatie heeft het ieker niet onder de markt gehad. Op zekere momen ten had ze het echt lastig om t Vissershof eronder te hou den. In het begin werd Ro- dania van het terrein ge veegd: 1-4! Gelukkig kon het zich bijtijds herpakken en naderen tot 3-4. Maar op nieuw viel de motor,stil en 't Vissershof liep weer uit tot 3-6 aan de rust, een score om niet gerust over te zijn. Ook in de tweede helft bleef Rodania sputteren. De kloof geraakte niet dicht: 5-7. Wel werd het 7-8, maar 8-10 was opnieuw gevaarlijk. Nadat het 10-10 was geworden, ste vende de thuisploeg op de zege af. Toyota Le Patrimoine-Van Malderen-Skoda-Gery Bals 10-12 De wedstrijd was zeer span nend. De vijftallen losten mekaar van geen vin. Half weg was het dan ook 6-5. In de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld: twee teams die mekaar bleven beloeren. In de slotminuten konden de bezoekers, tot hun grote vreugde, een nip te doch verdiende zege uit het vuur slepen. KWB Criva Welkom-Tijl 9-12 Geen slechte prestatie van de thuisploeg die lang ge zorgd heeft voor een forse weerstand. De eerste helft ging het minder vlot en Tijl kon aan de winnende hand blijven met 3-6. De weer stand van de lokalen verbe terde tegen het einde toe. Tijl kreeg problemen om de voorsprong te beveiligen. Uiteindelijk ging KWB toch tegen de vlakte. Lamotboys-Van Gaeveren 8- 12 Het ging in het begin zeer vlot voor de bezoekers die halfweg al een 2-6 bereikt hadden. Na de pauze speel de de thuisploeg voortreffe lijk en ze bedreigde de be zoekers die nog kracht ge noeg hadden om weerstand te bieden. Ons Vermaak-Broekkant 6- 12 De bezoekers, bijzonder ge ïnspireerd, gingen vlot naar 0-4. Ze konden deze voor sprong behouden tot aan de rust: 1-6. Het werd zelfs 1-9. Ons Vermaak kwam in aktie en kon een vijftal spelen af dwingen. Daarna viel het stil en liet het initiatief aan de bezoekers. Kaatsen. Van Gaeveren verloor met 12-10 tegen j Vissers hof (vh) Na vele jaren een toonaan gevende rol te hebben ge speeld in het Liefhebbers- verbond Aalst, is Kaatsklub «De Belskes» toegetreden tot 1 het Onderling Kaatsverbond van Steenhuffel. Sekretaris Matthijs Gaston tevens uit bater van het lokaal «De Belskes» zegt ons hierover dat dit jaar er 11 ploegen van start gaan waaronder zelfs twee ploegen van Wil lebroek. Het bestuur van de klub met als voorzitter de sympathie ke Miel Van Haut heeft niets aan het toeval overgelaten om dit jaar met een sterke ploeg naar voren te treden. Onze ploeg werd verstrekt met de nieuwe aanwinsten zoals Harry Dellaert, vorig jaar nog speler van Idder- gem en met Walter De Deyn, komende van Nieuwerker- ken Sportief. Deze laatste moeten we niet meer voorstellen, een klasse speler. Hij zal trachten dit seizoen «De Belskes» naar een nieuwe titel te leiden Met Dirk Pauwels beschik ken we over een van de bes te achtermannen van de reeks. Aan de koord hebben we ook nog onze kapitein Alois die met zijn routine en ster ke opslag zijn twee koordge- noten William Van de Meer- sche en Henri Willems (Merchtem) zal wijsmaken hoe men de balletjes moet tegenhouden. Het terrein van de Belskes is gelegen op de Oude Dender- mondsesteenweg 211 te Aalst waar men zoals vroe ger telkens veel supporters verwacht! Rubbens - Van de Moortel 15-3 Deze midweek-avondwed strijd werd door de thuis ploeg ingezet met een 2-0 voorsprong, waarin maar één vijftien zat ingeblikt voor de bezoekers. Maar toch zorgde een puik keren de D. Van Puyvelde dat er later een 3-2 op het score bord kwam. Het slechte le veren speelde de gasten parten zodat de rust werd bereikt met een 8-2 voor sprong voor Rubbens. Na rusten eenzelfde spelbeeld, met opnieuw het slechte le veren van de bezoekers die toch heel wat gereputeerde kaatsers in hun ploeg heb ben. Grootmidden R. Wou ters bij Rubbens keerde driemaal rechtstreeks over en ploegmaat-koordspelsr A. Bauwens deed het twee maal. Maar ook D. Van Puy velde als grootmidden van Van De Moortel keerde drie maal rechtstreeks over. Al bijeen een goede partij kaatsen. Gemeentepersoneel - Van de Moortel 15-4 De bezoekers namen het eerste spel voor hun reke ning. Niets weer er toen op dat, de thuisploeg zulk een uitslag op het bord zou plaatsen. Was het de druil- regen, op de woensdag ge speelde wedstrijd die de gasten parten speelde, in elk geval hoezeer de jon gens van Van de Moortel zich ook inspanden het was al boter aan de galg. Slechts af en toe lieten hun keerders zich van hun beste zijde zien, maar de mindere op slag heeft hen tenslotte de das omgedaan. Een slechte dag is geen slecht jaar zegt men, maar de spelers van Van de Moortel zijn hun sup porters toch wel wat ver schuldigd. Bij het Gemeen tepersoneel draaide alles vlot en met een weer eens in de kijker spelende Fr. Van Langenhove haalden ze een verdiende driepuntenzege. Verhaegen - De Meester A - Verhaegen - De Meester B 15-4 In deze derby heeft Verhae- gen-De Meester B zich moe ten beperken tot moedig ver weer. Al hun kranige pogin gen ten spijt heeft het niet mogen baten. Verhaegen- De Meester A, r opslag en weldoordacht k ren, haalde de volle buit binnen. R. Bauters met een tiental overgekeerde ballen deed meer dan zijn duit in het zakje. Als men weet dat op vijf spelen met 40/40 ein digden waarvan geen enkel in het voordeel van Verhae gen - De Meester B eindigde is de rekening vlug ge maakt. Geen reden tot pa niek echter, want dit Ver- haegen-De Meester A. zal nog wel hier en daar harde noten moeten kraken. Rubbens-Neyt 15-14 Ondanks de bar slechte weersomstandigheden heb ben beide ploegen kaats- sport van de bovenste plank ten beste gegeven. Een zeer gemotiveerd Neyt kwam op voorsprong met 1-4. Grote bewerker hiervan was R. Rijdens die een prachtwed- strijd speelde. Toch lukte het Rubbens om de rust te halen met een 8-5 voor sprong. Hier kon A. Bau wens, die een meer dan voortreffelijke partij speel de, de eer opeisen. Na de rust opnieuw spanning na dat het van 8-7 via 10-10, 12- 12 naar 12-14 voorsprong ging voor de bezoekers. Op nieuw was het R. Ijdens die zijn ploeg tot op deze hoogte hees. De thuisploeg met een nu heel wat beter spelende R. Wauters kwam langszij en won tenslotte ook dit laatste beslissende spel, waarvan velen zich nog lang die allerlaatste bal zul len herinneren die op gran dioze wijze door P. De Block van op achterman, meters ver werd overgekeerd. Een waar orgelpunt na een bewonderenswaardige par tij kaatsen van beide ploegen. Rangschikking: 1. Verhaegen-De Meester A. 3/9, 2. Neyt 3/5, 3. Rubbens 2/ 5, 4. Gemeentepersoneel 2/ 3, 5. Coppieters 3/1, 6. Van de Moortel 3/1, 7. Inex-A. Van de Vijver 1/1, 8. Verhae gen - De Meester B. 2/1. Wedstrijden van 30/4: Ge meentepersoneel De Meester B. (De Paepe Henri); Neyt - Coppieters (De Beule Eddy); De Meester A. - Inex - A. Van de Vijver (Wauters Theo). (AJZ) ATLETIEK Gewestelijke 42 - 29.4.1983 - De Voorpost H 0ts Kaatsen. De Baasroodse kaatsers moesten het opnemen tegen Denderbelle en verL i: met 15-14 (vh) Kaatsen K.N.K. Liga Vlaanderen Gewestelijke Bevordering Aalst-Dendermonde Een medaille voor de Van Den Bogaert uit chelen (v) Eindklassement 1Grembergen 2. Baasrode Beste klas meisjes 1" leerjaar B Beste klas jongens 1* leerjaar A Beste klas jongens en jes 2* leerjaar B. ZEELSE KAATSKOMPETITIE Bevordering Gewest Aalst-Dendermonde Puurs - Hoke 7-15 In de beginfaze verliep de wedstrijd gelijk: 0-1, 1-1, 1-2; 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 3-5 en 4-5... Bij de rust wezen de bordjes 4-8. Tijdens de tweede helft liep Hoke dank zij goede opslag uit tot 4-10. Dan werd het 5- 10 en vervolgens 5-13; 6-13, 6-16, 7-14 en tenslotte 7-15. Prachtige prestatie van Ho ke, dat slechts 10 ballen bui ten de lijnen sloeg bij de opslag. Rechtstreeks over gekeerde ballen: Vinck (1) - Cooman (4) - Nelis (1) - Van Den Broeck (3). De ploeg: Vinck - Bauwens - Cooman - Nelis - Van den Broeck. Huidig Klassement HOKE Kastel Merchtem Denderbélle Opstal Terjoden Herdersem Baasrode Welleweg Puurs Nieuwerkerken Zele Lois Steven Aan de interscholencross, georganiseerd door het ou- derkomitee van de gemeen teschool van Baasrode, werd slechts deelgenomen door kinderen van de orga niserende onderwijsinstel ling en van de gemeen teschool van Grembergen. Over het wegblijven van de overige stedelijke scholen was men in Baasrode niet erg opgetogen. Bij dit alles speelden de weersomstan digheden nog een ongunsti ge rol. In het algemeen eindklassement wonnen de meisjes van Baasrode met 210 punten. In de reeks van de jongens ging de eer naar Grembergen dat 169 punten totaliseerde. Onderstaand drukken we de uitslagen of behaald per leerjaar. 1* leerjaar meisjes 1. Van Hoey An, BA; 2. Onse- Atletiek. Al de deelnemers aan de Interscholencross. georganiseerd op de Molenberg te Baasrode (vh) laere Greet, GR; 3. Pennin- ger An, BA. 1* leerjaar jongens 1. Biesemans Wouter, Ba; 2. De Batselier Filip, Gr.. 3. De Leenheer Nico Gr; 4. Ver- heyen Davy Ba; 5. Baert Ste ven Ba; 6. Heyvaert Lode, Gr; 7. De Neef Jurgen Ba; 8. Van Ranst Steven Ba; 9. Van Dijck Yves Ba; 10. Herssens Miro Ba. 2* leerjaar meisjes 1. Jacobs An, Ba; 2. Van Keer Viano Ba; 3. Claes Evy Ba; 4. Daman Sigrid Ba; 5. Goossens Els Ba; 6. Collaert Cathy Ba; 7. Quisquater Pe tra Ba. 2* leerjaar jongens 1. De Kimpe Geert. Ba; 2. Van Herreweghe S. Gr; 3. De Kimpe Lucien, Ba; 4. Broo- thaerts Thierry, Ba; 5. Cyriel Geert Gr; 6. Dooms Bruno Ba; 7 Huyck Lieven Ba; 8 Scholliers Kim Gr; 9. Van Ranst Willem Ba; 10. Lam- brecht Pieter Gr; 11. Heyman Filip Gr; 12. Segers Tom Gr; 13. Collaert Davy Ba; 14. Daes Yvan Ba; 15. Moonen Jochen Ba. 3* leerjaar meisjes I. De Kimpe Rita Ba; 2. Kindt Elke Ba; 3 Smekens Els Ba. 3* leerjaar jongens 1 Van Loey Nico Gr; 2. Vel- deman Nick Gr; 3. Govaert Steven Gr; 4. Verkoelen Pe ter Ba; 5. Delagaey Raf Gr; 6. Hiel Jan Ba; 7. De Koning Jimmy Ba; 8. Vap Riet Terry Ba; 9. Verberckmoes Pieter Gr; 10. Van Damme Filip Gr; II. Baert Jo Gr; 12. Van Roy Ivo Ba, 13. Saerens Guy Ba; 14. Verberckmoes Steven Gr; 15. Van Spitael Kris Ba; 16. Mertens Karei Gr; 17. De Clercq Mario Gr. 4* leerjaar meisjes 1 Broothaerts Anja Ba; 2. Brusselmans Chantal Ba; 3. De Smedt Nicky Ba; 4. De Bondt Wendy Ba. 4* leerjaar jongens 1. Van Den Broele Rony Gr; 2. Van Beveren Rik Ba; 3. Criel Peter Gr; 4. De Mulder Christophe Gr; 5. Claus Dirk Gr; 6. De Schrijver Steven Ba; 7. Buys Nico Ba; 8. Onse- laere Bart, Gr; 9. Van Nieu- wenhove André Ba; 10. Van den Branden Ivan Gr; 11. Meersman Gert Gr; 12. Lam- brecht Joris Gr; 13. Jacobs Jurgen Ba. 5* leerjaar meisjes 1. Ophalvens Elsie Ba; 2. Leemans Lieve Ba; 3. Ver- cauteren Els Ba; 4. Van Hoey Sabine Gr; 5. Brusselmans Elke Ba; 6. Vanderstraeten Nici Gr; 7. Meskens Jessy Ba. 5* leerjaar jongens I. Erpels Alain Ba. 2, Depe- vy Jan Gr; 3. Vercoelen Jur gen Ba; 4. Baetens Joost Gr; 5. Wauters Didier Ba; 6. Her mans Stef Ba; 7. Verberck moes Willem Gr; 8. Hey- mans Luc Ba; 9. Ringoot Da vy Ba; 10. Serraris Peter Ba; II. Saerens Bart Ba; 12. Buys Bart Ba. 6* leerjaar meisjes 1. Van den Bogaert S. Wi; 2. De Troetsel Lieve Ba; 3. De Kimpe Rosette Ba; 4. Mon sieur Peggy Ba; 5. Quisqua ter Martine Ba. 6* leerjaar jongens 1. Van Laere Geert Gr; 2. Van den Broeck Luc Gr; 3. De Cock Alain Ba; 4. Van den Branden J. Gr; 5. Van Daele Geert Gr; 6. Van Laere Willy Jr; 7. Scholliers Freddy Gr. Dames 1. Van Doorselaar; 2. Op halvens; 3. Vermeir Sandra; 4. De Kocker Simonne Heren -35 jaar 1. Van Gucht Gustaaf; 2. Van Herreweghen Ray mond; 3. Verhulst Emiel; 4. Mertens Arthur; 5. Herssens Patrick. Heren +35 jaar 1. Daman Jef; 2 De Clercq Isidoor; 3. Criel René; 4. De Kimpe Emiel, 5. Veldeman Pascal; 6. Delagaye René; 7. De Koning Jozef; 8. Van den Broek Cyriel. Eindklassement meisjes 1. Baasrode 210 pt 2. Grembergen 16 pt Alain M Kaatsverbond LEBBEKE Uitslagen van 24 april 1983 Reeks A Berlare - Onder Ons 12-15 Lindeken - Moerstraat 15-4 Modema - Oudegem 13-15 Appels - Dorpsvrienden 13-15 Boereschuur - Bal Op 11-15 Kalender voor 1 mei 1983 Reeks A Bal Op - Lindeken Onder Ons - Moerstraat Oudegem - Appels Dorpsvrienden - Modema Berlare - Boereschuur Reeks B Moleken - Mieregem 8-15 Ons Vermaak - Kevers 9-15 Sportvrienden - Super 7 15-13 Bleukenboys - Smisken 15-7 Reeks B Super 7 - Bleukenboys Smisken - Ons Vermaak Mieregem - Erpe Sport Kevers - Sportvrienden De belangrijkste wedstrijd van deze 6de speeldag was ongetwijfeld Denderbelle- Baasrode V.A. Club XV moest het stellen zonder «handballer» Peter De Smedt. De thuisploeg leidde aan de rust met een confor- tabele 8-3. Na de rust werd bij V.A. Dirk Van den Abbeele vervangen door Kackenbergh (Dirk suk kelt met knie en elleboog!). En Pierre Willaerts nam de plaats van achterman voor zijn rekening. Baasrode leidde uiteindelijk met 11-13. Op deze tussen stand werd bij de thuis ploeg, Jo Putteman vervan gen door coach Louis De Bruyn. «Belle» begon door deze ploegwijziging beter te draaien. En het behaalde voor de 3de opeenvolgende maal een 15-14 overwin ning. Bij de thuisploeg was Frank De Ridder de betere. Nu zondag staat de thuis wedstrijd tegen H.O.K.E. op het programma. Geen ge makkelijke opdracht voor het jeugdige Denderbelle. Opstal won hun thuiswed strijd met 15-8 tegen Welle weg. De thuisploeg trad te rug volledig in het trape zium. Uitblinkers waren er niet, wel verdient de hele oloeg een eervolle vermel ding. (A.T.) Kalender vóór zondag 1 mei 1983 Baasrode V.A. - Merchtem S.V. Zele Lois - Opstal Denderbelle - H.O.K.E. Kastel - Nieuwerkerken Herdersem - Steven Terjoden - Puurs (A.T.) Kalender vóór 1/05/1983 Lagere - Gewest Dender- monde-Aalst: Uitslagen van 24/04/83: Viane - Welle 7-15 Kokej. - Brusseg. 15-7 Wieze - Hamme SR 15-13 Meerbeke - Baasr. 15- 9 Grimminge - Ham.-Zogge 14-15 Appelterre - Zele 15- 8 (A.T.) Wieze Sportief heeft het dit seizoen op de jeugd gekon- centreerd. Etienne Vanden- abbeel en Fons Van der Jeught hebben de clubkleu ren vaarwel gezegd. En zo heeft het bestuur alles op de jeugd gezet. In de thuiswed strijd tegen Hamme S.K. heeft de jeugd bevestigd. Het won uiteindelijk met 15- 13 na een spannende wed strijd. (A.T.) Baasrode Adec moest verplaatsing bij Ex. 1ste tionaler Meerbeke. Dat geen gemakkelijke opdrc was voor de jongens «Hof ten Rode», wisten lang vanop voorhand. Al al hebben Eddy De Vroe zijn maats kranig van afgebeten. Het werd ook een 15-9 nederlaag, gen een knap spelend Mi beke. (A Kalender voor 1/05/1983: Hamme SK - Viane Baasrode - Wieze Welle - Appelterre Brussegem - Grimminge I Hamme Zogge - Kokejane Zele - Meerbeke. (A. Gijzegem - Baardegem St.-Amands - De Heuvel St.-Anna - Zele Durmen Opdorp - Brussegem Wieze - Duvel Nie' - Kerksken Flinstones - Opwijk F.M. (A.T.) Kaatsen. De Denderbelse kaatsers wonnen thuis Baasrode met 15-14. Ze staan nu tweede in de (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 42