pporttrofeeënregen te Aalst y Ondanks regen toch [eslaagd tweede sportweekeinde te Stekene Zondag 8 mei (16.00 uur) Boonwijk - SK. Lebbeke De Voorpost - 29.4.1983 - 43 aanwezigheid van enkele belangrijke Aalsterse politie- figuren, de schepenen van Jeugd en Sport en van lestelijkheden. (burgemeester Uyttersprot verontschul- igd), persmedewerkers, fotografen, sportmensen en sup- rters ging de Sportpersbond van de Denderstreek vrij- igavond 22.4 in de trouwzaal van het stadhuis over tot de itreiking van de sporttrofeeën en eervolle vermeldingen '83. >wel de heer Laureys, geten, vervallen in het mdsvoorzitter als de heer niets... Wel de mensen die >urlon, schepen van jeugd wij kozen stegen uit in de i sport belichtten in hun buurt van een ijzingwek- >eeches het belang en de kend hoogtepunt, zij behaal- oodzakelijkheid van sport den in hun sporttak een ni- n sportprestaties. veau dat geheel alleen het olgens de heer Laureys hunne was, pieken, waar as het aanbod dit jaar niemand hen ooit volgt. |iï root dus de keuze des te Dank zij Maurits Martens, loeilijker. Er liep heel wat Dirk Wellekens. Rudolf ter naar de zee vooraleer Maes, Paul De Pierre was laureaten gekend waren, het dan ook mogelijk deze -arhij komt nog dat de besten te lauweren. Zij ersmedewerkers geen ge- schonken ons de trofeeën, akkelijke zijn, zij eisen het waarvoor hartelijke dank. tderste uit de kan, het bes- Onze motivatie voor de keu- verlip is voor hen nooit te goed. ze van de 5 begunstigden is werd een echte zwerf- en de volgende: tocht om uiteindelijk 5 Damesvoetbalklub Ka- iidaten te vinden. millekes Aalst, omwille van de sportwereld is het het doorzettingsvermogen voldoende vandaag en de harde aanpak. Zij k te zijn en morgen staat heel goed haar man (of m. Alleen de ijzervreters vrouw) op het veld. ilen resultaten, hun Jef Gees, de atleet van ai blijft, zij schragen de Zova Ninove, afwezig we- t, de rest wordt vlug ver- gens beroepsbeslommerin gen is zowel in heVdagelijk- se leven als op sportvlak geslaagd. Zijn prestaties liegen er niet om. Zij kregen de trofee van ver dienste en het diploma. De 3 hoofdtrofeeën gingen naar: Voetbalklub Verbroede ring Denderhoutem. Deze klub illustreert een gezonde ploeggeest, optimale ver standhouding en lovens waardige prestaties. Veldrijder Werner Van Der Fraenen, bezit uithou dingsvermogen en lef waar voor zowel de jeugd als de volwassenen in bewonder ing staan. En tenslotte als laatste maar daarom niet minder belangrijk de heer Frans Daeleman, voorzitter van Voetbalploeg Eendracht Aalst. Hij verzorgde steeds de goe de relaties met de pers. Wij gaan hier niet beginnen stroop uit te strijken, neen. want de samenwerking kan gewoonweg niet beter, deze trofee is hem gegund en komt recht uit het hart» al dus de heer Laureys. Achteraf bleek iedereen in Voorzitter Daeleman kreeg een prijs omdat hij zich nu al acht jaar inzet voor E. (per) de wolken met zijn behaalde prijzen. Tijdens de receptie werd dan ook vrij-uit gepraat. Voorzitter Daeleman van Eendracht Aalst: «Het is de eerste keer in mijn voorzitterscarrière dat ik van iemand een trofee ont vangen heb. Dit is voor mij een echte verrassing. Te vens is het een stimulans om zo verder te doen en de geruststelling dat mijn werk toch door iemand geappre cieerd wordt. Want je mag dat niet onder schatten. Voorzitter zijn van een ploeg is een echt la beur. Je hebt steeds het bes te voor maar toch kan het soms eens wringen of tegen- slaan. Denk maar aan die trainersaffaire. Dikwijls ver anderen van oefenmeester is nadelig voor een team. De prestaties dalen, het zelfver trouwen geraakt zoek. Hope lijk doen we het volgend sei zoen beter. Een nieuwe trai ner is alvast aangeworven. De nieuwkomer is J.P. Borre- mans. Hij heeft het beste voor,» aldus de heer Dae leman. Voor veldrijder Van Der Fraenen kon de vreugde niet op. «Het doet altijd goed als je beloond wordt voor je pres taties van het afgelopen sei zoen. Ik heb heel wat ge traind om het zo ver te schoppen. Want als je je niets kan ontzeggen, wel dan moet je niet aan sport beginnen. Gans mijn leven is afgestemd op het wielren nen. Ik heb al een boel uurt jes op mijn fiets versleten. Driemaal per dag ga ik oefe nen, zo kan ik mijn konditie op peil houden en krijg ik vaardigheid. Volgend jaar wil ik het nog beter doen. Dat is immers de bedoeling, je altijd meer inspannen om te bewijzen dat je iets kan worden. Ik wil niet als klun- qelaar uitgejouwd worden. Persoonlijk vind ik dat de meeste mensen veldrijden onderwaarderen. Ik ben blij dat ik als veldrijder een tro fee mag ontvangen, alle beetjes helpen om een be paalde sporttak de hoogte in te drijven. Misschien is dit de eerste stap in de goede richting,» aldus Werner. De Denderhoutemse voorzit ter van voetbalklub Verbroe dering was sterk onder de indruk: «Iedereen schijnt hier over vol te zijn van onze goede klubgeest. maar eigenlijk zijn we gewoon vrienden on der mekaar die voor mekaar in de bres springen, die al les over hebben voor de ploeg en voor voetbal. Mis schien is het dat wat onze klub zo bijzonder maakt.» aldus de voorzitter. Kamiel Sergant, voorzitter van damesvoetbalklub Ka- millekes, nam geen blad voor de mond en gaf gul kommentaar: «De vreugde kan niet op bin nen onze ploeg. Iedereen vind het fijn zo een trofee te mogen ontvangen. Toch wil ik nog het een en het ander rechtzetten. Onze da- mesklub is geen karnaval- voetbalploeg. Dat hebben de meisjes dit seizoen zeker en vast voldoende bewezen. Ze is indertijd wel gegroeid uit een karnavalgroep maar momenteel is er niemand meer bij die zowel lid is van de voetbalklub als van de karnavalploeg. Wie beweert dat dames niet kunnen voet ballen slaat de bal volledig mis. De Kamillekes bewij zen het tegenovergestelde. Alle lof gaat eigenlijk naar de dames. Ik ben maar woordvoerder, toeschouwer. De "Kamillekes doen het op het veld, ik niet». Wat de toekomst betreft, staat er nog niets vast. Ik wil het vel van de beer niet verkopen vooraleer hij ge schoten is. In alle geval, financieel hebben we het niet breed. Grote namen aanwerven kunnen we niet. We moeten zien rond te ko men met ons eigen poten tieel. Eventueel nog iemand bij. maar niks is beslist. Wij kunnen nog alle richtingen uit.» aldus Sergant. Tussen de zinnen door kon je wel verstaan dat volgens voorzitter Sergant de Aal sterse dames het stukken beter doen dan hun manne lijke tegenhangers. Zonder blikken of blozen stelde hij de volgende vra gen aan voorzitter Dae leman: «Wanneer gaan jullie naar eerste klasse? i Als onze meisjes in eerste afdeling spelen mogen jullie wat vroeger beginnen. OK?». al dus de Aalsterse grapjas. NR Sportprijzen te Aalst. Werner Van der Fraenen behaalde bij de amateurs zilver in het wereldkampioenschap veldrijden (per) Sportprijzen te Aalst. De Kamillekens, op de drempel van eerste nationale, met een hoe kan het anders? welbespraakte voorzitter (per) Aalst. Jef Vijverman, voorzitter van Verbroedering Denderhoutem, maakte reeds heelwat mee in zijn karrière. Wegens zijn verdiensten kreeg hij een trofee, zeker een stimulans om verder te doen (per) Afgelopen weekeinde stond volledig in het teken van de iport-voor-iedereen te Groot-Stekene. Op initiatief van de lemeentelijke sportraad ging op zaterdag en zondag na- nelijk een groots opgevat sportweekeinde door. waaraan •en aantal sportverenigingen en -klubs hun belangloze medewerking verleenden. Het begon zaterdag wat een N>tweerl zo'n beetje in mineur met een zëër beperkte tpkomst voor de optocht van het gemeentehuis tot de x>rthal. De receptie werd zonder meer een flop. doch voor i overige aktiviteiten was de belangstelling méér dan bevredigend. Vooral de scholencross kende net zoals torig jaar een reuzesukses ondanks de aanhoudende en pteeds maar harder neerpletsende regen. De Stekense Hugd (en hun ouders) is nog niet van suikergoed... Mede door het slechte weer was er geen sprake dat de Ivarmeluchtballonnen zouden opstijgen, terwijl er voor de keurige demonstratie van Tumklub Reinaert (binnen) wel roldoende belangstelling was. Voor de 130 wielertoeristen straties voldoende belang- jwerd het een ware martel- stelling en trok ook de de- xht in plaats van 75 km monstratie van modelbouw- Stekene. De meerder- vlieg- en andere tuigen héél lid hield het dan ook na wat kijklustigen aan. Vooral ikele regenronden voor be- de helikopter die «écht ken en de ongeveer 50 die vloog» mocht vele ogen op ie tocht uitreden konden het zich gericht voelen. l/ö water uit hun schoenen Als waardige apoteose wa rringen! Zij hadden hun ren er dan twee volleybal- medaille drie-dubbel-en-dik wedstrijden: verdiend! Yoor de schieting op de lig gende wip (in de sporthal, op 3 wippen) lieten zich 89 Schutters inschrijven. Bur- een dames wedstrijd tussen de plaatse lijke ploeg en dames van Temse en bij de heren mochten de Kemzeekse he ren het opnemen tegen dat- gemeester Boeykens en zelfde Temse. Gelukkig wa- Schepen van sport De Sae- ren het demonstratiewed- gher niet meegerekend, strijden want de beide want die namen enkel de «plaatselijke» ploegen ver eens willen winnen: af en toe een gemeenteraadszit ting vervangen door een doorgedreven mini-voetbal- training... Verenigingen zijn als kinderen Na de eerder beperkte op tocht naast enkele ver tegenwoordigers van sportverenigingen en sche pen van sport De Saegher zagen we als vereniging en kel de tumklub van Kemze- ke werd de officiële ope ning van dit 2e Sportweek einde een dieptepunt. Maar ja. wie kan er zich nu om 13u30 op een zaterdagna middag vrijmaken? En... diegenen die dat konden waren dan meestal druk be zig met het voorbereiden van de nakende aktiviteiten! Met véél goede wil telden we alles inbegrepen een 20-tal mensen, waaron der 2 raadsleden, schepen De Saegher en burgemees ter Boeykens. Sportraadvoorzitter André Gijsel verwelkomde ieder een en hoopte op een prach tig weekeinde, betreurde de magere opkomst, het triesti ge weder en hoopte dat het nieuwe schepenkollege de sport niet in de steek zal laten. «Even hebben we eraan gedacht om een glaasje water uit te schen ken bij deze opening», aldus een sarkastische voorzitter. Burgemeester Boeykens zei nog steeds «sport-minded» te zijn (vroeger was hij sche pen van sport) doch «Mijn hart moet nu, als burge meester, open staan voor de vragen van elke schepen. En dat komt bijna telkens neer op financiën, terwijl de gemeente géén inkomsten heeft. Het geld moet dus uit de zakken van de inwoners komen! Vermits we niet zin nens zijn de belastingen te verhogen tengevolge van 'sinterklaarpolitiek'dat zou een blaam zijn voor het gemeentebestuur! moe ten we wel besparen. Ten andere», ging de burge meester verder. «Verenigin gen zijn als kinderen, geef ze alles en ze doen op den duur zelf niets meer. Wel blijft het schepenkollege steeds bereid om iedereen te ontvangen om over pro blemen van gedachte te wisselen» Tot daar burge meester Boeykens die het sportweekeinde alle sukses toe wenste om «tot een sa menwerkende gemeen schap. dus gemeente te komen». Schepen Christiane de Saegher was blij deze ope ning te mogen bijwonen en feliciteerde de inrichters, ekskuseerde zich voor het beperkte budget: «Gelukkig kan er nog een receptie af» en had vooral lof en geluk wensen voor tumklub Rei naert en de inrichters van de scholencross die vooral kin deren gelegenheid geven om aan sport te doen. Scholencross De eerste 3 van elke reeks ontvingen een medaille. Hierna deze jonge atleten: Ontvingen een medaille, lste leerjaar: jongens - Van Hooste Jurgen, Waem Gor- dian en Hofkens David; meisjes: Verwilligen Ca reen, Sturm Isabelle en Van Hoye Sofie. 2de Leerjaar: jongens: Claus Tom, Van Hoeylandt Erik en Jonk Jan - meisjes: Van Bel- leghem Venetia, Annecour Karin en De Bruyne Gwenny. 3de leerjaar: jongens: Wuy- tack Kurt, Van Waesberghe David en Buysrogge Dennis, meisjes: Braem Hilde, Huy- ghels Joke en Roels Ann. 4de leerjaar: De Maere Jur gen. Meerschaert Danny en Van Hoye Bart en meisjes: De Bodt Petra. Rottiers Ver- oniek en Van Assche Ka thleen. 5de ieerjaar: jongens: Van Hooste Tom, Van Hecke Fi- lip en Geerinckx Erwin, meisjes: Claus Ann, Plaquet Ilse en Meuleman Veerle. 6de leerjaar: Van Hooste Kris. Smet Tom en Annecour Geert - De Boever Anja, Samson Els en Van Haven- berghe Carla. lste middelbaar - jongens: De Block Jan, Labie Steven en Heynmck Rudi. 2de middelbaar jongens: Van Gaever Alain, Van de Velde Peter en Van Hove Patrick. lste en 2de middelbaar meisjes: De Coster Anita. Verwilligen Kristien en Van Severen Leen. 3de middelbaar jongens: Van Wiele Kris, Van Eetvel- de Oswald en Ongena Benny. 4de middelbaar jongens: De Meester Danny, Van Hooste Wim en Van Wiele Raf. 3de en 4de middelbaar meisjes: Symoens Nicole. Piron Pas- cale en Martens Kristien. De BeEr Transfernieuws bij Boonwijk Na de aanwerving van Ronny De Feyter blijft derde provincialer Racing Boonwijk verder aktief op de transfermarkt. Men blijft het in Sint-Gillis verder zoeken in de buurgemeente Lëbbeke want na De Feyter lijkt nu ook de overgang van Raoul De Cock en Dirk Vermeir van SK. Lebbeke naar Boonwijk zo goed als rond. Daarmee krijgt Boonwijk twee zeer begaaf de jongeren in zijn rangen. De Cock en Vermeir waren enkele jaren geleden toch twee niet-onverdienstelijke Uefa-juniores bij Sint-Niklaas. De Cock is een typi sche voorspeler. 21 jaar en nog boordevol ambitie, Vermeir, jongste telg van de voetballende familie Vermeir wordt uitgespeeld als back-rechts. Ook bij tweede provincialer Eendracht Sint-Gillis ging Racing Boonwijk op zoek naar jong talent. Men vond er Leo Putteman, 22 jaar, die als sterke midden velder al heel wat goede kritiek kreeg. Men hoopt bij Boonwijk dat men Putteman naast Mare Willems kan uitspelen. Daarvoor moet echter nog veel water door de Dender vloeien want de thuisploeg van Willems zou in derde provinciale, de Buggenhoutse ploeg promoveerde, ook het talent van Mare opnieuw willen gebruiken. Boonwijk blijft ook op sportief gebied nog aktief. Zondag 8 mei. terwijl de moeders aan de koffie toe zijn. speelt Boonwijk een oefenwedstrijd teten S.K. Lebbeke. De match begint om 16.00 uur. De verhou ding tussen Boonwijk. onder voorzitterschap van Re- naat Roels, en Lebbeke. met voorzitter Erik Buytaert, lijkt werkelijk heel goed Ook burgemeester Boeykens toonde zich een vaardig schutu sportweekend. s het tweede Stekense eerste «scheut» voor hun r kening. loren met «droge» 0-3 cijfers. Het sportweekeinde werd De eerste dag werd afge- ook deze keer afgesloten >nd met een keurige de- lonstratie van Jiu-Jitsu. met een mini-voetbalwed strijd tussen het gemeente bestuur en leden van de Sportraad, dat met 6-9 cij- («Zondag: prachtig weer m tegenstelling tot zaterdag fers werd gewonnen door de onj werd het zondag een zomer- Sportraad na een «ludiek- H te dag, maar er was slechts spannende» wedstrijd. De één buitenaktiviteit, nl een heren van het gemeentebe- Wandeltocht over 7 of 14 km. stuur konden dus géén voor- daarvoor bleef de be- deel puren uit het feit dat ze tngstelling gewoonweg on- daags voordien uitgebreid iermaats: slechts een 75-tal hadden kunnen oefenen tij- leelnemers voor deze beide dens het door de Wase r En p !°ng rtam rod d. >0<j ttistanden. Waarschijnlijk Persklub georganiseerde Waren de wandelaars bang mini-voetbaltornooi te Tem- dat de zon niet écht Se. Voor het huidige icheen... Gelukkig kenden de tafel- meentebestuur dat noch tans enkele voetbalfiguren j.tennisdemonstraties (tafels jn zich bergt zit er niets té weinig) en schaakdemon- anders op indien ze ooit Boogschieten. Onder belangstelling van o.m. burgemeester Boeykens, BNFLW-voorzit ter Schelfhout, bestuursleden van de gemeentelijke sportraad en vele schutters, opende sportraadvoorzitter André Gijsel de schieting tijdens het Stekense sportweekend. De belangstelling voor de officiële opening van het tweede Sportweekend was onder maats. Gelukkig kwam er meer volk opdagen voor de aktiviteiten.

De Voorpost | 1983 | | pagina 43