ON. Van Damme nationaal kampioen na zege in Zeels derby DK Lokeren - Sp. Aalst Berlaarse minivoetbalkompetitie Mini Elan Lokeren voor de tweede maal na or finale Van Cauteren nieuwe kampioen WASE PERSLÜI VOETBALDEN |':h'dilWI .U.W1 MINIVOETBAL ATLETIEK 46 - 29.4.1983 - De Voorpost Elan Keukens kwam op ge lijke hoogte in de derde pe riode langs Heyninck. Deze stand bleef ongewij zigd tot de laatste dertien minuten. Hierbij dient ver meld dat Elan Keukens twee straf corners miste. Murphy schoot dan Mini Elan op 1-2 voorsprong. Drie min. voor tijd begon het tumult. Elan Keukens mocht een onrecht streekse vrije trap nemen maar die ging volgens scheidsrechter Wiels recht streeks in doel. De spelers van Elan" keukens hadden het evenwel anders gezien Saturnus. Zondag 1 mei te 9 uur: KWB. te 10 uur Minibond, te 14 uur KLJ, te 15 uur Avanti, te 16 uur Street Boys, te 17 uur Roef Droeshout, te 18 uur Warande, te 19 uur KWB, te 20 uur Atlantis. Minivoetbal. Oud en Nieuw Zele is kampioen van België (gvw) Zaalvoetbalcompetitie B.Z.V.V. 2* Provinciale A Samenstelling der ploegen DK Lokeren: Colman T. (kap.). Roels J., De Caluwe L., Backe W.. Van der Jeught P., Geerinck E., Rossaert F. en Eeckhout L. Sporting Aalst: D'Haese C. (kap.). Van Ho- ver P., Bourgeois S.. Leus S. en Adriaenssens. Westrijdverslag Op de affiche leek deze laat ste kompetitiematch weinig te zullen bieden aangezien het resultaat geen invloed meer zou hebben op de eindklassering. Niets bleek echter minder waar. Beide teams kwamen gemotiveerd aan de aftrap met de bedoe ling de prestige van eigen vereniging hoog te houden. Vanaf het begin speelde Sporting Aalst zeer offensief wat resulteerde in een aan tal fraaie doelkansen. De Lokerse doelman Colman moest zich in de 9' prijsge ven op een knap doelpunt van S. Bourgeois. DK Loke ren stelde vanaf dan alles in het werk om de 0-1 achter stand zo vlug motj.elijk op te halen. Dit lukte hen ook toen Rossaert in de 11' een inooi doelpunt scoorde. De jeugd ige Aalsterse ploeg trachtte dan zo vlug mogelijk weer op voorsprong te komen. Ze dwong herhaaldelijk prima doelkansen af vooral langs een hardwerkende Leus. De ze tekende in de 16' een tweede doelpunt aan voor Sporting Aalst. Al beheerste Sp. Aalst grotendeels de eerste helft toch kon Gee rinck in de 23' gelijkstellen tot op 2-2. Met een 2-2 rust stand dus kon het voor beide ploegen nog alle kanten uit. De absolute uitblinker van deze match. Leus, scoorde in de 8' voor Sp. Aalst. DK Lokeren dat toen aangewe zen was op aanvallen botste op een goed georganiseerde Aalsterse verdediging met D'Haese en Bourgeois. In de weinia echte doelkansen kwam doelman P. Van Ho- ver steeds goed tussenbei de. Opportunist Leus scoor de nogmaals in de 15' en bracht daarmee de stand op 2-4 zodat de meeste twijfels bij de Aalstenaars verdwe nen waren. Het beheerste vanaf dan de ganse match door een sterker kollektief geheel te vormen dan de tegenstrever. Meteen heeft Sp. Aalst in het voorbije sei zoen bewezen dat dit jeug dig initiatief wel enige posi tieve en toekomstvolle ele menten bevat. Eindstand: 2- 4. c.d. Minivoetbal. De finalisten van het tornooi der Wase Persklub. Staand het Stekense gemeentebestuur en zitten<\ laureaten van Sint-Gillis-Waas die na drie titels de wisselbeker mogen houden (dw) NOMB-minivoetbal Beker van het Waasland De derde nationaler Mini Elan Lokeren heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de beker. Verleden jaar verloren de Lokeraars diezelfde finale met 4-5 cijfers op Mini Kruibeke. De tweede halve finale wordt pas vrijdag 6 mei te St.-Gillis gespeeld tussen Parochiebar en Real Mini Lokeren. Voor de eerste keer in de geschiedenis zou het dus kunnen uitdraaien op een zuiver Lokerse finale-aangele genheid. Mini Elan werd gekonfron- teerd met Elan Keukens, lei der en kampioen in de eer ste afdeling van de kern kompetitie Lokeren, zodat de sponsor hoegenaamd niet hoefde te klagen. Denk nu niet dat de partij vriend schappelijk verliep. Drie min. voor het einde diende scheidsrechter Wiels de wedstrijd stop te zetten. Al hoewel de uitslag ongetwij feld zal behouden blijven. In de tweede periode kwam Mini Elan op voorsprong na dat W. Plaetinck een straf- comer kon binnenkoppen: 0- 1. en beweerden dat doelman Kersse de bal had aange raakt. Heyninck inkasseer- de een tweede gele kaart en mocht inbinden. De ref liet het spel hervatten met een doeltrap. Deze werd vlie gensvlug gé.nomen door W. Plaetinck en hef werd 1-3. Hierop verlieten tvi'.ee spe lers van Elan Keukens het terrein. Een spijtig einde van dit Lokers onderonsje. (andré) Melior De Bruyne: eerste jaarkampioen Melior De Bruyne is onge slagen leider in de eind stand van de Berlaarse Mi nivoetbalkompetitie. Het won liefst 26 maal zonder gelijkspel of verlies. Hun naaste rivalen waren Fami- voc BAC. Deze laatsten zijn op de laatste speeldag nog geklopt door Pavo Sport. Uitslagen van de laatste speeldag Pavo Sport - Famivoc BAC: 7-5 Mel. D. Bruyne - Verz. P. De Meyer: 11-4 Donk A - Café Tijl: 4-3 Pa en Gijs - Donk. 10-0 (ge schorst) Burm - Vesko: 11-1 Minibond - Vr. L.G.: 2-3 Joker - Woonburo 8-2 De eindstand is als volgt Volgende vriendenwedstrij den in minivoetbal staan op het programma: vrijdag 29.4 te 18 uur: Splendid. te 19 uur: 't Smesken Zaterdag 30.4 te 14 uur: Baert, te 19 uur en te 20 uur Maandag 2 mei te 21 Hoge weg. Dinsdag 3 mei te 18 Atlantis, te 20 uur Voorui lc Woensdag 4 mei te 21 Atlantis Donderdag 5 mei te 21 i Overmere. Zeelse minivoetbalkompetitie De ploeg die dit De Maesschalck en A. schien wel de meest homo- Ydens. Arsenal - Chantant gene prestaties liet opteke- 13-3 (3-1/7-1/9-2/13-3). Arse- nén en ook gelijklopend ak- nal: J. Vehent (5), R Van teerde is in de inhaalmatch Driessche (3). Kesteleyn E. tegen Heirman kampioen (2), E. Lequeux. J.P. Vehent geworden. en A. Van der Poorten. De uitslagen: Telelec - De Chantant: Opdorp J.P.. Rog- Bisschop 2-9 (0-3/1 -4/1-4/2-9). geman R. en Rizzo S. Van Telelec: Van Praet M. en W Cauteren - Van Damme 1-0 Van Garsse. De Bisschop: L. (0-0/1-0/1-0/1-0). Van Caute- Poppe (4), D. Wauters (3), L 1. Melior De Bruyne 52 2. Famivoc BAC 38 0. Pavo Sport 35 4. Wassalon Burm 31 5. Jokei' Uitbergen 26 6. Verz. Poi De Meyer 23 7. Pa Gijs Overiïiere 23 8. Minibond 22 9. Vesko Overmere 21 10. KLJ Vriendenkring 21 11. Café Tijl 19 12. Donk A 19 13. Donk B 12 14. Woonburo 0 Minivoetbalwedstrijden van volgende week Minivoetbal. Melior De Bruyne won overtuigend de eerste Berlaarse kompetitie J. Van Cauteren. De Ba lans - Heirman 8-5 (1-3/3-4/5- 4/8-5). De Balans: G. Van Kerckhove en P. Herwege elk 3, D. Van Holewinckel en M. Baert. Heirman: D De Vleeshouwer (3) en A. De Waele (2). Klodde-Deprouw 3-4 (0-3/2-3/3-3/3-4). Klodde: H. Van Driessche, R. Van Eetvelde en P. Bracke. Dep- rouw: C. De Waele, P. De Kegel (elk 2). Coppieters - Ness 11-4 (1-1/5-1/10-2/11-4). Coppieters: J. Bogaert (3), 2 voor E. De Graef, H. De Graef, P. Boeykens. 1 voor W. Vermeir en J. Van Caec- kenberghe Ness: E. Van Doorselaere (3) en L. Van Doorselaere. Neyt - 't Sloe- berke 6-0 (2-0/5-0/5-0/6-0). Neyt: Y. Van de Velde (3), R Christiaens, A. Van Puyvel- dé en A. Christiaens. Ve hent - De Leenheer 4-6 (0-1/1- 2/3-4/4-6). Vehent: D. Van Mele (2), J. Willockx en P. De Sitter. De Leenheer: M. Dau- we (3), R. Vercauteren (2) en A. Van der Burgt. Van Cau- De Lebbeekse politie speelde minivoetbal tegen collega's uit de Kempen. De aftrap werd Vcra'c?au teren' ~P Van gegeven door een feestvierende burgemeester Moyersoon (v) Zaalvoetbal. De Stekense zaalvoetbalploeg van de sporthalcafétaria deed het in haar eerste seizoen zo goed dat ze volgend jaar naar Ie provinciale mag. Cauteren (2), T. Van Caute ren, C. Van Cauteren, G. Goossens, P. Van Doorse laere en P. Van Driessche. Heirman: A. De Waele. KLASSEMENT: 1. Van Cau teren 31/54, 2. Coppieters 3/ 50, 3. De Leenheer 31/49, 4. Deprouw 32/48, 5. Oud en Nieuw 3/47. 6. Neyt 31/37, 7. Arsenal 31/36. 8. Ness 31/36, 9. Vehent 31/32, 10. Heirman 31/31, 11. Klodde 31/26, 12. Rombaut 31/26. 13. De Bis schop 31/19, 14. Chantant 31/ 15, 15. De Balans 31/11, 16. Telelec 31/6, 17. 't Sloeberke 31/3. Laatste speeldag 30 april: 13.00 u. A. De Balans - De Leenheer; 14.00 u. A. Klodde - Telelec. 15.00 u. A. Coppie ters - Neyt, 16.00 u. A. Van Cauteren - Ness., 13.00 u. B. De Bisschop - Heirman en 14.00 u. B. Rombaut - 't Sloe berke, 15.00 uur: B. Chan tant - Van Damme, 16.00 u. B. Vehent - Arsenal. (AJZ) NOMB-Minivoetbal Een jaar nadat Pimpernel Zele triomfeerde in de natio nale bekerkompetitie van de NOMB heeft ON. Van Dam me zich op één speeldag voor het einde van de kom petitie tot nationaal kam pioen gekroond. De laatste twee jaar heeft het Zeelse minivoetbal telkens beslag kunnen leggen op één van de twee hoofdtrofeëen van deze kompetitie. Voor Oud en Nieuw betekent dit een hoogtepunt nadat zij in 1972 aan de basis lagen en de start van een merkwaardige groei die de minivoetbal- sport kende in Zele. Voor de start van het Zeelse derby met de Leenheer had ON. Van Damme aan één punt genoeg om zekerheid te ver krijgen omtrent de nationale titel. De Leenheer fel gehan dicapt door de afwezigheid van Jan Berkers, Michel Dauwe en met de gekwetste Jean Pierre Christiaens als gelegenheidsdoelman liet zich voor de rust niet verlei den tot offensief voetbal. In deze nerveuze start kwam Van Damme toch op voor sprong toen doelman Chris tiaens bij een uittrappen in de fout ging zodat Marnix Boeykens voor de openings treffer zorgde. Het bleef bij deze 0-1 ruststand tot de der de periode voor de definitie ve afscheiding zorgde. Na- clat Van de Velde de paal had getroffen liet doelman Christiaens zich op een identiek foutje betrappen en ditmaal was Patrick Burms bij de zaak. Jan De Mets zorgde kort daarop voor 0-3 na een verre knal die via het lichaam van Goossens in doel belandde. Intussen liet De Leenheer een strafcorner liggen en de kans op een mogelijke terugkeer. De in spanningen van Rudi Ver cauteren, Frank Goossens en Geert Christiaens bleven onbeloond. Aan de overzijde ging Oud en Nieuw knap aan het kombineren. Boey kens kopte een strafcorner raak en Freddy Van de Vel de lukte een heerlijke vijfde treffer na een splijtende aanval via De Mets en Boey kens. In de laatste spelpe- riode liet het duo Van de Velde - Boeykens nog enkele open doelkansen onbenut, maar intussen was de zege reeds een voldongen feit. De nationale titel werd door het talrijk opgekomen publiek entousiast onthaald. Met Van Damme is de sterkste ploeg kampioen geworden dat staat buiten kijf. Voor Eric Trancy werd een droom na twaalf jaar minivoetbal eindelijk werkelijkheid. «Het moest toch éénmaal lukken na vier seizoenen in eerste nationale.» In 1979 debuteerden wij samen met dorpsgenoot als stijgers uit tweede paar eerste. Wij ein digden sindsdien steeds als eerste Zeelse ploeg met tweemaal een derde en één maal een vierde plaats in de eindstand. Dit jaar heeft de ganse ploeg erin geloofd om deze begeerde titel binnen te rijven. Eigenaardig ge noeg werden wij in de eerste ronde om de Beker van Bel gië uitgeschakeld met de strafcorners door Ad Fun- dum nadat wij 1-1 speelden. In de kompetitie is het beter verlopen hoewel wij slechts na 15 wedstrijden aan de leiding kwamen. Niet toe vallig speelde De Leenheer uitstekend in de eerste helft van de kompetitie. Ondanks het feit dat wij slechts één maal verloren, dit aan huis tegen Jabbeke hebben wij tot vandaag moeten wach ten om kampioen te zijn. De strijd is lang en moeilijk ge weest. Voorzitter Eric Tra- noy mag zich een gelukkig man achten, de aanwezig heid van vier Zeelse teams is zeker geen voordeel ge weest in dit slopend debat. Als spil van de intense wer king in de klub. Oud en Nieuw is immers naast na tionale aktiviteiten ook nog aktief in de plaatselijke kompetitie en veteranen- kern, mag hij plannen ma ken voor een grootse kam pioenenviering. In deze ve- teranenkompetitie wisten de akteurs van voorheen im- al k i: twe mers ook de kampioenstit jen te behalen. Twee van di drie ploegen kampioen, ee a weelde waarvoor Oud Nieuw niet onverdiend titel van Zeelse minivoetba itin pionier kreeg toegewezen e De meest lovende kom mei j - taar kregen de kersvers kampioenen vanuit scheidsrechtershoek 1e ho rkii ren. Met Oud en Nieuw hee4 Di de NOMB tenminste sportieve kampioen van Bei sen gië. Wat kan een pilootgl meente voor de fair pla up- zich na een dergelijke uit ie F' spraak nog meer wensen? (Joost Arens bec Kampioenenviering DSD Heden vrijdag 29 april nodigt kampioen GIVA- NA alle minivoetballers en sympatisanten uit op de kampioenenviering. Deze prijsuitdeling zal plaats hebben in de kantine van FC Moer straat. Aanvang om 20 uur. Atletiek. Op de 1200 meter werden Elsie Pauwels en l Ophalvens respektievelijk eerste en tweede (v) 1. Sint-Gillis-Waas 2. Beveren 3. Temse 4. WPC 2 5. Lokeren 6. Stekene 7. WPC 1 Vermits Sint-Gillis voor] derde keer het tornooi wordt deze ploeg defin in het bezit gesteld van wisselbeker, geschon door de h. Van den Bran van Zeepcentrale. Zaterdag 23 april jl. werd in Groep A: de sporthal Temsica te Tem- Temse-Sint-Gillis se het jaarlijks minivoetbal- Temse-WPC 1 tomooi van de Wase WPC 1-Stekene Persklub ingericht, waar- St.-Gillis-Stekene aan ook teams deelnamen Temse-Stekene uit een vijftal Wase gemeen- WPC 1-St.-Gillis ten. In laatste instantie gaf Klassering: de ploeg van Sint-Niklaas, l. Sint-Gillis net als enkele jaren gele- 2. "Temse den. forfait. Kruibeke, 3. Stekene Waasmunster en Hamme 4. WPC 1 namen evenmin deel. Groen B' Hieronder de uitslagen: WPC 2-Beveren Voorronde: Lokeren-Beveren 0-2 2-0 0-1 2-0 2-0 0-4 1-4 1-0 WPC 2-Lokeren 5-2 Klassering: 1. Beveren 2. WPC 2 3. Lokeren 2 p. dpn. 4-2 2 p. dpn. 6-6 2 p. dpn. 3-5 Eindronde: Voor vijfde en zesde plaats: Stekene-Lokeren: 1-3. Voor derde en vierde plaats: Temse-WPC 2: 3-2. Voor eerste en tweede plaats: Sint-Gillis-Beveren: 4-1. Eindklassering:

De Voorpost | 1983 | | pagina 46