luggenhoutse jeugd op de bres oor de vrede Regionale Vehikelklubafdeling met Nationale Primeur A.C.L.V.B. Zele vierde gedekoreerden mm f erlaarse heemkundigen stellen un tijdschrift voor aan het publiek fweede toeristische autozoektocht PCI Dendermonde Sportnamiddag bij P.V.V. Baasrode-Buggenhout DIENSTBETOON I Mr. Frans IH^I M VERBERCKMOES De Voorpost - 29.4.1983 - 7 (le. Zij zijn 35 jaar lid van de liberale vakbond (gvw) De Zeelse onderafdeling van de gewestelijke afdeling Dendermonde - Lokeren van de Liberale Vakbond organiseerde voor het eerst in zijn geschiedenis een feest van de gedekoreerden. De sporthal V.H.V.D. was zaterdagnamiddag met meer dan 600 feestvierende sympathi santen en vereremerkten gevuld, waaronder senator Octaaf Van den Broeck, bestendig afgevaardigde Alfons De Mol en de Zeelse voorzitster Claudine Heirman. "u Me. De Zeelse liberale vakbond vereremerkte de leden met 30 jaar lidmaatschap (gvw) De leden van de liberale vakbond die er 25 jaar lidmaatschap hebben opzitten (gvw) tc'j eeds verschillende jaren organiseert de Buggenhoutse i ialt "Beraad, in samenwerking met alle Buggenhoutse ugdverenigingen, een Dag van de Jeugd. Deze dag, terdag 30 april, staat in het teken van de Vrede, trder dit jaar werden hieromtrent een plannings-week- d en een informatieavond georganiseerd, tydens dewel- f men aan de leiding van de diverse jeugdbewegingen htergrondinformatie en praktische tips meegaf, ten ,'bo Jde hun leden binnen de vereniging, voor het thema, irui tra te sensibiliseren. Ondertussen ijverden een viertal sic erkgroepen aan een degelijk programma, dat nu zater- •n he g aan de Buggenhoutse jeugd wordt aangeboden. Ilu ogramma laf 10 u. start elke jeugd- miging in de eigen parochie tt aktiviteiten naar keuze, liswaar omtrent het thema de vrede. In optocht ko- i ze naar Buggenhout-cen- ruim naast het gemeen- u luis waar rond de klok Ic B< i twaalven een eigen bewer- et 30SI king van het Vredesboek van Benson wordt opgevoerd Na een vredesmaal eenieder zorgt voor eigen boterhammen wordt de groep onderver deeld in drie leeftijdskatego- rieën, die elk eigen aktiviteiten zullen ontplooien. De klein sten bereiden een vredes- drank, voor de tweede groep staat een groot vredesspel op het programma en de jongeren maken een fiets-zoektocht doorheen Buggenhout. Dit in het teken van de mensen rechten. Ook voor de niet-spellustigc kijkers en geïnteresseerde vol wassenen wordt gezorgd. Di verse infostands zijn te bezich tigen. Er is eveneens een dia montage voorzien. Verder kan iedereen vanaf 14 u. dan. een vredespannekoek en een fris drank degusteren. Rond de klok van vijven plan nen de organisatoren de eind- apotheose. Op dat moment worden vredeswensen de lucht ingestuurd, is er volksdans, zwaaien de vendels en weerklinken de tonen van een muziekkapel. Om al dat fraais mee te beleven richt de Jeugd- De hoofdbrok van deze feest- namiddag en avond was het vereremerken van de leden met 25. 30 en 35 lidmaatschap. In het totaal kregen 175 leden het ereteken opgespeld. De organisatoren hadden voor een gevarieerd programma ge zorgd. De twee optredens van het Zeelse PW Majoretten- korps The Blue Girls en het koncert van de fanfare De Leerzuchtige Broeders viel bij de aanwezigen fel in de smaak. Gewestelijke sekretaris Jozef De Bruyne schetste de histo riek van de afdeling Zele. In 1965 werd besloten tot het vor men van één grote afdeling Dendermonde-Lokeren. De nationale leiding was van oor deel dat verschillende kleine afdelingen niet de nodige armslag en de materiële- en persoonsmogelijkheden had den om snel en doelmatig te kunnen uitgroeien. Dit is voor al te wijten aan de grote diver siteit, die een afdeling te ver werken krijgt, met een waaier van verantwoordelijkheden en werkzaamheden. die een plaatselijke sekretariaat te ver werken kreeg, gaande van een degelijke werklozenkas over syndikale- en sociale proble men. vertegenwoordiging in een op de firma's. De afdeling deed een investering in be kwaam personeel en daar wor den momenteel de vruchten van geplukt. De zware taak werd in 1965 op de schouders gelegd van Paul Van den Broecke om van de afzonder lijke afdeling Lokeren. Ek- saarde, Zele. Dendermonde. Lebbeke. Baasrode, Berlare en Wetteren één geheel te ma ken onder de verzamelnaam Dendermonde - Lokeren. hen afdeling kan niet meer gerund worden door één persoon. De plaatselijke afgevaardigde moet kunnen steunen op be paalde diensten. Gewestelijk sekretaris De Bruyne herin nerde aan de verschillende adressen waar de Zeelse afde ling in het verleden was gehuis vest, vooraleer er op het num mer 22 aan de Lokerenbaan een volwaardig sekretariaat werd opgericht, waardig aan de noden van de moderne ad ministratie om de leden in de beste omstandigheden te kun nen ontvangen en te laten ge nieten van de mogelijkheden, die de vakbond te bieden heeft. Hij was vol lof over de familie.D'Hollander die door haar werkkracht, een ruim aandeel heeft in de huidige goede gang van zaken. Spreker verheugde zich over de steeds samenwerking met de Liberale Mutualiteit en de andere Zeel se Liberale maatschappijen. 35 jaar lidmaatschap Jozef Van Lembergen. Cesar Van Nuffel. Karei Verdonck. Gustaaf Verlent. Philogeen Vermeulen, Suzanne Vermeu len. Gilbert Wauters. Leo Wauters. Benedikt Willockx. Karei Willockx. Alfons Per- daen. Petrus Rombaut (Lange Akker). Petrus Rombaut (Driesstraat). Alois Schud- dinck. Petrus Schuddinck. Leon Smekens, Georges Thaey, Raymondt Thien- pondt. Raphael 't Kindt. Mar cel Van Brussel. Raymond Van de Cauter. Henri Van de Velde. Roger Van Driessche. Albert Van Langenhove. Ur- bain Van Langenhove. Geor ges Felies. Odilon Goossens, Raymond Bontinck. Cesar Heyman. Anna Hoogewijs, Isidoor Certijn, Emiel Chris- tiaens. Gustaaf Jacobs, Roger Cornelis. André De Block, Gustaaf Landuyt, Pierre De Bock. Alfons De Caluwe, Je- nia Letwinowa, Frans Mee rsman. Emiel De Geest. Pet rus Melis. Michel De Meirs- man, Gilbert D'Heer, Roger De Paepe, Gustaaf De Petter. Florentine De Waele, Alois De Schrijver. Albert De Vrie- se. Isidoor De Ridder. Maurits Callaert. Elodie De Beule. Al- bert De Bock. Albert Felies. Frans Felies. Rudolf Felies. Cordula De Schrijver. Oscar Schuddinck, André Van Hou- waert, Albert Rombaut. Adolf Melis. Maurits Ruyssinck. Gustaaf Tempels, Prosper van Lokeren. Adolf Van den Broeck, Maria Mykolaenko. Cyriel Heungens. Alfons Thienpondt. 30 jaar lidmaatschap Ariel Van Doorslaer. Leon Van Driessche. Leonard Van Driessche. Leon Van Kerck- hove. Marie Van Langenhove. André Van Malderen. Paul Vermeir. Jozef Vinck. André Wauters. Gustaaf Wauters, Albert IJdens. Prosper No bels. Aimé Ongena. Etienne Poppe. Maria Poppe. André Rombaut. André Rossels, Frans Tackaert, Aicl Thaey. Alfons Van de Cauter. Michel Van der Jeught. Gentil Van der Striek. Angele Van de Vel de. Alfons Van de Wiele. Gus taaf De Schrijver. Leon De Schrijver, Marcel De Schrij ver, Frans De Vriendt, Made leine De Vriendt, André De Vriese, Frans Maes. Petrus Meirsman, Jules Merckx, An dré Michiels, Arthur De Ke gel. Karei De Koninck, Jean De Landtsheer. Robert D'Hollander, Petrus D'Hooms. Florimond D'Hol lander, Remi De Paepe, Frans De Petter. Alfons Baeyens, Roger Fierens, Johannes Bau- wens. Petrus Jacobs, André Dauwe, Roger Dauwe, Karei De BNeule. Theodoor Lau- reys, Maria Lerno, André De Caluwe. Adolf Collewaert, Omer Dhooms, Roger Poppe. 25 jaar lidmaatschap André Naudts, Augustus Pie- ters. Basiel Schepens, Prosper Seymortier. Prosper Steeman, Petrus Thaey, Etienne Thien pondt. Marcel Thienpondt. Achiel "t Kindt. Jean Van Brempt, Roger Van der Hae- gen. Cesar Van der Jeught, R. Van der Poorten. Raumond Van Nuffel. Leon Van Praet, Pierre Van de Wielle. René Vehent. Irène Vernimmen. Jacqueline Verstuyft. Theofiel Arbijn. Gerard Famaey. Hugo Felies. Basiel Fierens. Michel Geerinckx. Jeannine Berck- moes. Gilbert Boccave, Gus taaf Buerms, Frans( Clement, Gustaaf Clement. Gustaaf Ja cobs. Leontine Dauwe, Etien ne De Beule. Raymond De Beulc. Rudolf Maes, Jozef Michiels. Marcella Michiels. Christiane De Kimpe. Willy Dhondt. Jozef Dhooge. Eu- geen De Maesschalck. Jozef De Maesschalck. Luc Dheer. Gustaaf De Nil. Theodoor De Wilde. André De Vijlder. Odi lon De Vriendt. Paul De Vriendt. Albert Rossels. Al fons Nelis, Gustaaf Schud dinck, Emiel Van Driessche. BENO Het kan ook met minder benzine...» Welgeteld 28 old-timers, waaronder een aantal dateren van vóór de wereldoorlog, zien evolueren over een afstand van zowat 87 km op liefst landelijke wegen tussen Aalst, Wetteren, Zottegem, Geraardsbergen en Ninove is geen alledaags spektakel. Vooral als zulks dan zoals verleden zondag kan gebeuren in een zonovergoten landschap. raad ook een oproep tot alle kinderen en jongeren die niet aangesloten zijn bij een of an dere jeugdvereniging. Bestuurswisseling Onlangs greep in de schoot van het Dagelijks Bestuur van de Jeugdraad ook een wisseling plaats. Raf Lambrechts. voor zitter. en Antoine De Raes. ondervoorzitter, namen af scheid en werden opgevolgd door Lieve Van de Straeten en Dany Verhaevcrt. Verder be staat het dagelijks bestuur nog uit Gert Van der Jeugd (secre taris) en Betty De Mul (schat bewaarder). de schepen van het jeugdbeleid Pierre Stal- laert en de proost. E.H. Bruy- landt. Pierre Van Rossem rheidi cialia ar( ngsm |ee, nforJ °- itiek :n aai3 maanden van intens opzoe- igswerk nadert het ogenblik :op de mensen van de :m- en Oudheidkundige ring van Berlare v.z.w.» de Rte resultaten van hun be- ighcid aan de Berlaarse rolking zullen kenbaar ma- Al van bij de oprichting de kring werd de uitgave een tijdschrift als een cs- itieel streefdoel voorop- ttrekkend vanuit de over ging dat dit orgaan elke Ber maar moet kunnen boeien en het in principe in geen enkel huisgezin zou mogen ontbre ken. besteedde de redaktie erg veel aandacht aan de vormge ving en de lay-out: bladschik king, illustraties, e.d. Médard Addam zorgde in dit verband voor een buitengewoon ge slaagd omslag-ontwerp, waarin Sint-Martinus, als patroon van Berlare, een centrale plaats inneemt. Inhoudelijk werd naar een sterke variatie in de thematiek van de bijdragen gestreefd. In het eerste nummer belich ten Hector Blancquaert. Theo Roels en Marc Van Gijseghem het ontstaan en de wordings gang van de drie Berlaarse mu ziekverenigingen. Lydia Roe- landt hangt een tijdsbeeld op van «Het Sluis» en «Den Briel» enkele decennia gele den Rosanne Venneman doet uit de doeken hoe we onze stamboom kunnen opzoeken en Georges Tassenoy laat ons kennis maken met een oud Berlaars ambacht, de touwsla- gerij. De bijdragenreeks wordt afgesloten met een artikel van 22 mei organizeert de Jonge Kamer Dendermonde zijn tweede toeristische autozoek- eht, dit keer een rasechte Pinksterrally. ésteund door het sukses van de eerste uitgave, besloten Jaycees om ook dit jaar weer zijn Ren rally te organizeren. «Un rally, pas comme les autres.» Inderdaad, de mengeling van me toeristische vragen, strikvragen, algemene kennis met de meer ontspannen praktische oeven, zorgen ervoor dat dit een rally is zoals weinig andere Indien daarenboven nog een rijzenpakket van 75.000 fr. aangeboden wordt, dan begrijpt U wel dat hier een serieuze anizatie achterzit. nmissievoorzitter Jan Roobroeck legt even uit hoe zoiets in zijn werk gaat: «Ontegen- ekelijk is de eerste vereiste om zo'n rally op te bouwen, genoeg geld te vinden. Wij bben daarvoor vijf hoofdsponsors bijeengezocht die samen met de steun van plaatselijke 'tstandigen genoeg inbrengen om het prijzenpakket echt attraktief te maken Het cours van de rally hebben we zodanig opgebouwd (max. 35 km.) zodat elke deelnemer t kans en de tijd krijgt om eens te genieten van een aantal mooie plekjes waar hij anders oit komt. Let wel. dit betekent niet dat het een rustige kuiernamiddag wordt. Er zal roep moeten gedaan worden op gezond verstand, vaardigheid en opspeuringswerk!» start zal gegeven worden op de Grote Markt, waar de inschrijvingen kunnen gebeuren (sen 13.00 en 15.00 u. in café «TIJL». Bovendien wordt er op de Grote Markt gezorgd Dor een gezonde dosis ontspanning en aktiviteit die zeker een heleboel kijklustigen zal (Iv) iken. Wat dat precies wordt, moet U op 22 mei zelf maar eens gaan bekijken. archivaris Luc De Bruyne over de werking van het archief van de kring. Voor de eindredaktie staan in Raf Verstraeten en Theo Roels De - officiële voorsteling van het tijdschrift, vindt plaats op vrijdag 6 mei 1983. te 20 uur in de zaal van het Parochiehuis. Toespraken zullen er worden gehouden door de voorzitter, de heer Burgemeester J.W. Van Sande en de heer R. Ruys, voorzitter van het Ver bond van de Kringen voor Heemkunde in Oost-Vlaande- ren. Graag had men bij deze gele genheid een koncert aangebo den waarop alle Berlaarse mu ziekverenigingen om beurt en in de volgorde van hun ontstaan zouden musiceren Wegens omstandigheden heb ben in laatste instantie de fan fares St. Cecilia en Volharding van hun aanvankelijke toezeg ging moeten afzien, zodat al leen de fanfare De Vrienden- bond die avond zal optreden. Momenteel zijn er in ons land 82 banken. De term «bank» is echter een vlag die vele ladin gen dekt. De verschillen tussen de banken zijn immers zeer groot. Weekberichten van de Kredietbank bestudeerde de verschillende banken en hun werkzaamheden. De afdeling Asse van de Vlaamse Vehikelklub klub opgericht te Beringen in 1978 met als afdelingen Beringen. Asse en Vlaamse Ardennen (Zwalm) wilde met deze eerste economy-run niet alleen hun leden de gelegenheid bie den in groep hun hobby te beoefenen en een stuk van Vlaanderen te bekijken en te worden bekeken, doch vooral het benzineverbruik eens nauwkeurig onder de loupe nemen. In een periode dat benzine duur is en wellicht nog duurder wordt, alleszins een lovens waardig initiatief van voorzit ter Ben Beeckman met een uitgebreide staf enthousiaste medewerkers. Test die. zoals dadelijk zal blij ken, eerder verrassende resul taten afwierp. Aan «De Geleerde Man», wel bekende afspanning te Mazen- zele met op de voorgevel een «man met een leer (ladder)», werd verleden zondag onder toeloop van honderden be langstellenden het vertreksein gegeven aan de 28 old-timers, allen mechanisch volledig in orde en glimmend tot en met. Vehikelklubleden zijn inder daad fier om hun oud voertuig en besteden er dan ook de beste zorgen aan. Een hobby die weliswaar wat kost doch welke hobby kan U gratis beoefenen? Bedoeling was na te gaan of de technische vooruitgang qua benzineverbruik t.o.v. de ja ren '30. '40 en '50 zich vertaald heeft in een merkelijke daling. Wat U wellicht zou veronder stellen doch wat uiteindelijk bleek niet het geval te zijn geweest. Om de verschillende wagens, verschillend qua ouderdom, gewicht, cilinderinhoud en weet ik veel gelijkwaardig te beoordelen werd een formule uitgedacht die een klassering, valabel tot en met. zou moge lijk maken. Men zou het ge wicht van de wagen, inzitten den inkluis, delen door het verbruikt aantal liter brand stof. Er waren immers ook reeds wagens bij die het met dieselolie deden. Aan het benzinestation Moor- selbaan-Paardendries werden dan alle tanks volledig bijge vuld en verzegeld en op de Tragel werden bij de firma Isidoor Nieuwlandtv zelf een old timer-fan, de wagens op de weegschaal van de firma gewogen. Zaak zou zijn zo profijtig mo gelijk te rijden wat impliceer de beperking van de snelheid, achterwege laten van gefor ceerd «optrekken» en vermij den zoveel mogelijk te moeten afremmen, individueel te rij den zodat men zelf de gewen ste snelheid kan aanhouden maar vooral rijden met gevoel. Op de druk van de voet op het gaspedaal komt het immers aan. Wel konden de deelne mers er een toeristisch ritje van maken want ruim 5.30 u. waren uitgetrokken om de af stand af te leggen waardoor ze dus tijd vonden hier of daar iets te bekijken, te genieten van gratis drankjes en brood jes (de Vehikelklub heeft blijkbaar valabele sponsors) en zich langsheen het nauwkeurig uitgestippeld parkoers door de vele belangstellenden te laten bewonderen. Met deze prestatie is de Vlaamse Vehikelklub dan ook aan een primeur toe. Primeur die maar mogelijk werd ge maakt door de samenwerking van de 124 leden van de klub, allen adepten van old timers, zowel moto's als auto's. Uit de resultaten die te Mazen- zele in de vooravond werden medegedeeld moest dan wel blijken dat niettegenstaande de technologische vooruitgang het benzineverbruik zeker niet gedaald is. In de auto-industrie heeft men zich blijkbaar min der toegelegd op het essentiële dan wel op in het oog springen de bijkomstigheden die de ko per lokken. Dat van alle vertrekkenden de voorziene hulppost geen enke le oproep tot mechanische bij stand ontving is een bewijs te meer van de liefde van de klubleden voor «hun car» en de zorg die ze aan het onder houd ervan op deskundige wij ze besteden. Hierbij dan de uitslagen: 1. Willcms Lucien, Hechtel, met een Alvis (49), gewicht 1.650 kg, 6.15 1. 2. Van Paepegem W., Ge raardsbergen. Austin (67), ge wicht 1.810 kg. 8.90 I. 3. Jacques Riem, Anderlecht, Citroën Traction, gewicht 1.470 kg, 9.65 I. 4. Alfons De Maeseneer, Fas ('52). gewicht 750 kg, 5.00 I. 5. Jos Schellens, Morkhoven Citroën ('36), gewicht 1.590 kg, 10.75 1. 6. Roger Jacobs, Herne. Ci troën ('53), gewicht 1.500 kg, 10.40 1. 7. Frans Van de Velde, Morris ('35), gewicht 920 kg, 6,50 1. 8. Robert Robineau. Geel. Ci troën ('48), gewicht 1.330 kg, 9.50 I. 9 Ronny Busch, Turnhout, Buick ('56), gewicht 2.240 kg, 16,001. 10. Hilairc Scheirlinckx, Her- dersem, MGA ('59), gewicht 1.120 kg, 8.35 1. En verder waren er Mercury's, AVK's, Austins. Mercedes- sen. Citroens, Renaults. Peu- geots ('33), Jean-Pierre Nicuwlandt met een Oldsmo- bile ('53). La Licorne. Fords c.a. Prachtigste wagen was wel de Mercedes SK 145 uit 1936. De resultaten zijn volgens de organisatoren onaanvecht baar. De afstand moest wor den afgelegd, gekontroleerd via kontrolestempels ter plek ke en de benzinetank werd verzegeld en bij aankomst ont zegeld en terug volgetankt. Een initiatief dat als primeur gelden kan en alleszins vragen oproept in deze eerder sobere periode waarin de brandstof prijs aan kontinuë stijging toe LH De P.V.V.-Jongeren van Baasrode en Buggenhout orga niseren op zaterdag 14 mei tussen 14 u. en 18 u. een sportnamiddag. Die heeft plaats in de ruime sporthal van Lebbeke. Er staat badming- ton, minivoetbal, volleybal en basketbal op het programma. Aansluitend wordt een fuif georganiseerd in de zaal Edel weiss, Pastoor De Buckplein te Lebbeke. De deelname in de kosten bedraagt 50 fr. per per soon. Hiervoor geniet men van vier uur ontspanning, gratis toegang tot de fuif, waar te vens gratis boterhammen voor zien zijn. Wie alleen naar de fuif komt, betaalt 50 fr. aan de ingang van de zaal. Op de fuif zullen ook de prijzen uitge reikt worden. E.D.M. Volksvertegenwoordiger I of zijn afgevaardigde zal zitdag houden voor sociaal dienstbetoon Maandag 2 mei 1983 18.30 u. - St.-Gillis, Café «Welkom», St.-Gillislaan, 58 19.30 u. - Serskamp. Café «Astrid», Anker, 25 Maandag 9 mei 1983 18.30 u - Baasrode. Liberale Sociale Werken, St.-Ursmarus- straat, 58 19.30 u - Grembergen: Café «De Kroon», Dr. Haekstraat, 15 Maandag 16 mei 1983 19.30 u - Dendermonde Sociaal Secretariaat Middenstand, Bijlokestraat. 2 Speciale zitdag voor zelfstandigen Maandag (2- pinksterdag geen zitdag) 19.00 u. - Schoonaarde: Café-Restaurant «De Schelde». Oude Dinsdag 3 mei 1983 19.30 u. - Appels Café «De Wijngaard». Heirstraat, 24 Zaterdag 21 mei 1983 10.00 u - Wetteren: Café «De Korenbloem», Molenstr. 1 1 10.30 u - Westrem: Café «Prinsenhof». Hoogpoort, 18 11.00 u. - Laame: Café «St-Hubertus», Dorp, 8 11.30 u - Kalken: Café «Den Hollander» Vromondstr. 2 Zaterdag 28 mei 1983 9.30 u - Zele: Café «Ons Huis», Dendermondsestwg. 16 10.30 u. - Waasmunster 11.00 u - Hamme: Café «De Vrijheid», Stationstr. 45 11.30 u. - Moerzeke: Café «Vissershof», Stuifbergen, 6 14.00 u. - Lebbeke: Café «Casino», Laurieretr. 12 15.00 u - Wieze: Café «Sportpaleis». Molenstr 60 15.30 u. - Buggenhout: Liberaal Sociaal Centrum, Vldtsstr 55 16.30 u. - Berlare: Café «De Posthoorn», Nieuwstr. 53 17.15 u. - Overmere: Café «De Welkom-Bij Paula», Kruisstr 24 Dendermonde Iedere maandag- en vrijdagavond vanaf 19.30 u. Liberaal Sociaal Centrum Koningin Astridlaan. 16 390e0-AS

De Voorpost | 1983 | | pagina 7