ipndervan Lietbeha» ons lievrtt nderen verrichtenj De Voorpost - 20.5.1983 - 1 Iebbeke. Een dorpsbeeld (p. van san) Awel ons lievra. eerlijk gezegd, ge hebt ons Lebbeke- naars niet in de steek gelaten. In de week vóór de première begonnen we allemaal pertang wrieëdaar- dig sterk te twijfelen. Dat bleef maar regenen en we begonnen wij allemaal met een ei in ons gat te zitten, dat het ganse massaspel in het water zou vallen. En dan kregen we donderdagmiddag nog den boekee. Op een sakker en een vloek pardon was er van «Den Hertge weet wel, die café op het Dorp geen plank meer heel. Toen hebben ze hier ge- schrieèd, ons lievra. Grote mensen weenden als kleine kinderen. Maar met de Bid- en boetprocessie hebt ge toch laten zien dat ge ons, Lebbekenaars, nog speciaal in uw hart draagt. Want hoewel het allesbehalve warm was, viel er toch geen druppel regen uit de hemel. Wij hebben u trouwens daarvoor bedankt. Ge zult ook wel gehoord hebben dat «Rijs Maria, hier in glorie», nog nooit zo schoeën geklonken heeft. Ge zult gij dan ook wel gezien hebben dat ze donder dagnamiddag, op een hoogdag al direkt begonnen zijn met de heropbouw van dat caféke Ik weet wel, ge hebt gelijk, 't was een hoogdag en op zon- en feestdagen dat heb ik geleerd in de kattekissemis mag er niet gewerkt worden. Voor die ene keer 't was toch voor een goed werk zult ge dat wel door de vingers gezien hebben, nietwaar «ons lievra» Den deken had er trouwens ook niets op tegen Vrijdag was fret dsn weer van da, hé ons lievra Regen, altijd maar regen. Tot na de negenen toe. Maar toen, daar ben ik zo zeker van als twee en twee vier is. hebt ge u zeker een keer kwaad gemaakt, hebt ge de weermaker bij u geroepen en hem gezegd: «'t Is al wel, hé manneken. Hou maar op met uw gezever. Ze zijn daar in Lebbeke een massaspel aan 't opvoeren, te mijner ere!» Wij weten wij dat wel. zelle ons lievra. Want zaterdag en zondagavond viel er evenmin een druppel regen. Wat vondt ge van het massaspel, ons lievra? Schoeen. hé. Ons Lebbekenaars hebben werkelijk hun devoee- ren gedaan. Hebt ge ze allemaal zien opstappen in de stoetHebt ge ze het hart uit hun lijf zien spelen? Hebt ge dan ook een keer gepeisd aan die vele mannen en vrouwen die achter de coulissen hun steentje bijge dragen hebben 'k Moet u dat trouwens niet vertellen, ge weet gij wel dat iedereen naar dat massaspel te uwer ere toegeleefd heeft. 't Wordt tijd dat ik ermee ophou, ons lievra. 'k Heb er dorst van gekregen. Ik ga mij een pint pakken. Nee, niet in «Den Hert», dat is maar een café zonder bier. Iets gelijk een hemel zonder rijstpap Ik ga ergens anders, om over het massaspel te klappen, 'k Zal er trouwens eentje meer dan gewoonlijk drinken. Op uw gezondheid. En om u te bedanken Doe ze ginder boven de complementen, ons lievra Ge weet wel, aan al die Lebbekenaars, die ginder al gearriveerd zijn, Aan Clement, Lowies. Prospèreken en Katrien. Allez, ge kent ze wel. 't Zijn der van Lebbeke. Dag, ons lievra. Lebbeke, medio mei 1983. Een Lebbekenaar Lebbeke. De leden van de rederijkerskamer vergaderen (P. Van San) 'ekorverantwoordelijke Mrk De Ridder: Wat we Her vanavond meemaak- ïn was in feite een gene se repetitie. Buiten alle prwachtingen is die enorm goed verlopen. Al ls 'ijkt me vlot gegaan te pn. hoewel je daar als ieelnemer aan het spel Lebbeke. Marie-Therese Meert als de duivelin veinig kijk op hebt. San) Lebbeke. Doedelzakspelers stap/jen mee op in ommegang lp. van san) Groeiende belangstelling Aan Fons Ringoot, coor dinator van het massa spel op het gemeen tehuis, vroegen we naar het aantal toeschouwers dat tijdens het eerste weekend de voorstellin gen bijwoonde. tweede maal bij te wo nen. Wij zijn optimistisch gestemd. Belangstellenden kunnen nog steeds terecht op vrijdag 20, zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 mei. Telkens te 21 u. Pierre Van Rossem rouw dat niet gehoord leeft Ik vond het fantas- isch. ledereen heeft zijn Iterste best gedaan. «•archivaris Zjef Dau- »e: Magnifiek was het. [et mirakel zit hem voor h'j in het feit dat mensen »n alle gezindheden aan massaspel deelgeno men hebben. Hetzij als [duivel», hetzij als «en- jel». Historisch viel niets •an te merken. Alle won leren het vlas, de rode pad, de stenen wa an prachtig geëvoceerd, jezien ook, hoe prachtig 'e Borominiaanse gevel 'an onze kerk enig 'ouwens in ons land o prachtig uitkomt in het pht van de schijnwer- fers? Vrijdagavond, aldus F. Ringoot, kwamen zowat 1.200 toeschouwers op dagen. Zaterdagavond was de grote massa pre sent en liep het toeschou wersaantal op tot 2.000. Zondagavond schat ik de belangstelling op zowat 1.100 mensen. Wat bete kent dat reeds 4.300 men sen zich kwamen verge wissen van «Het Stenen Wonder van Lietbeka». Wat de komende voor stellingen betreft, wordt eveneens op de grote massa gerekend. De kaartenverkoop is vanaf maandag alvast in één ruk de hoogte in gegaan. Heel wat Lebbekenaars zijn trouwens van plan het massaspel nog een iverse vlakken manifes- iert zich mag besten igen. mmeganck-regisseur ndré Allary: Ik vond het lagnifiek. We hebben aast geen kans gehad te (peteren en toch is het eheel zonder opvallen- e haperingen verlopen, eluidsregisseur Fons euninck: Fantastisch, et enige woord dat ik op t moment kan vinden m mijn eerste indrukken eer te geven. Wat de ank betreft hebben we én schoonheidsfoutje egaan Er is in de regie- imer wel menig hartig oordje gevallen. Maar at ons hopen dat O.-L.- Lebbeke. De oogststoel (v) Lebbeke. Het oogstfeest is er en er wordt gedanst IP. Vein Lebbeke. De scharlaecken Egelantier in Den Hert bijeen lp van san) Lebbeke. Een ridderinterpreteert de mirakuleuze inslag van de legende IP. Van Sarti Lebbeke. Edele dames stappen op in de ommegang lp. an san)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17