Mommens maakte Winterslag definitief af In de Lokerse wandelgangen «Heinz Schönberger, een grote generaal» I 13 meubelen Motivatie zoek Laatste kompetitietopper op Freethiel Lokeren-Winterslag 2-1. Doelman De Zatter komt te laat. maar de kopstoot van Gudjolwson keilt toch oven dwars!at. (dm) GRÖSSTE BOMBER VOORBEHOUDEN' rheidnemendej interimtraineij behoud in derc VOETBAL 30 - 20.5.1983 - De Voorpost 1* Nationale Een overwinning die op zijn tijd kwam. SC Lokeren - Winters lag 2-1. René Verheven knalt op doel. (dm) Erik Van Lessen: «Best kombinerende ploeg heeft verloren» «Wij zijn de boot ingegaan door twee niet normale doelpunten die op een tijdstip vielen waarop van terugkomen geen sprake meer kon zijn. Als Lindsted en T'Seyen de opeh kansen benutten gaan we hier met twee punten naar huis». Will Van Woerkum: «Winterslag heeft te weinig gewicht in de aanval» «Verdedigend en in het middenveld hoeven we zeker niet te blozen. Het schoentje nijpt hem vooral voor aan. We kunnen te weinig gewicht in de aanval leggen, er zit geen echte stootkracht in. Op die manier wordt scoren moeilijk en dat heeft ons dit seizoen de das omgedaan». Trainer Waseige: «Eindelijk wat positiefs te vertellen» Robert Waseige was tevreden over het resultaat en kon eindelijk een positieve beschouwing geven. «Wat me vooral verheugt is de verbetering qua discipline. Ook dat Preben Larsen een voorbeeld was inzake inzet en werklust. De Deen bestreek de ganse breedte van het veld. Hij kan het ons soms op de heupen geven maar als hij positief speelt mag dat ook eens dik in de verf gezet worden. Ook de werklust van Tolmie is me bevallen, die zou enkel wat meer lef moeten hebben. Als er nu de komende dagen wat lichtpunten bijkomen wanhoop ik nog niet voor 1 juni». Raymond Mommens: «plat was lang ge leden!» «Dat was lang geleden dat ik nog tweemaal kon scoren tijdens één wedstrijd. Wat me meest verheugt is de verbetering qua ingesteldheid. Als iedereen zo blijft doorwerken zie ik het zeker nog zitten in de beker. Nu kunnen we zonder stress naar Standard en daar verder schaven aan onze konditie». Bob Hoogenboom: «Nu alles in funktie van treffen tegen Beveren» «De broodnodige overwinning is binnen en vooral, er is toch verbetering merkbaar in het presteren van de ploeg. Als iedereen nu samenwerkt komen we zeker klaar tegen 1 juni. Na de wedstrijden op Standard en tegen Waregem zullen we al meer weten». orengen telkens op kopstoot van Bruninx. Aantrekkelijke tweede helft Trainer Kowalik had Pierre Denier in de kleedkamer ge laten en liet Mario Vitali op draven. Het tempo werd op gedreven en de toeschou wers kregen meer spektakel te zien. Aan lokale zijde zat daar voor een groot deel Preben Larsen tussen. Die sloofde zich werkelijk uit om toch vaart in de ploeg te krijgen en keek op geen en kele inspanning. Aan de 57c min. werd de Deen niet be loond toen hij in duikvlucht niet bij een voorzet van Van der Gijp kon. Een dubbel- pass Verheyen-Van Bergen bracht de Lokerse aanvoer der in schietpositie maar de kei (met zijn rechter notabe- ne) schroeide de vuisten van De Zutter. Sensatie en een rilling door de Sportingran- gen aan de 64' min. Thieu Denier, het werkpaard, zon derde Lindsted voor doel af maar diens kopstoot sloeg op de dwarslat te pletter. Drie min. later een bevlie ging van Van der Gijp. Rene nam een tegenstrever of vier te grazen maar besloot hoog over Kowalik zag er nog brood in en bracht de frisse kracht T'Seyen op het veld in plaats van Walter Vitali. ken voorbij een verbouwe- reeide De Zutter: 1-0. De Limburgse portier stond daarvan zodanig aangesla gen dat hij een min later een aandringen van Mom mens hopeloos door de han den liet glippen 2-0; Voor Larsen was dat het sein om nog' eens met enkele ge smaakte (positieve) num mertjes uit te pakken. Vijf minuten voor het einde moest Sporting weer alle hens aan dek roepen na een tegendoelpunt van Lind sted. Toch geraakte Mom mens bijna aan een echte hattrick toen hij op voorzet van Verheyen kon uitpakken met zijn linker maar zijn 'schot vloog rakelings naast de verste paal buiten. Scheidsrechter Schoeters leidde voortreffelijk volgen de ploegen: Sporting Lokeren: Hoogen boom, Christofte, Van Ber gen, Verheyen. Somers, Van der Gijp. Mommens. Gud- johnsen. Laroy, Tolmie en Larsen. Winterslag: De Zutter. Wal ter Vitali (T'Seyen). Deferm. Van Lessen. Bruninx. Dae- men, Thieu Denier. Pierre Denier (Maria Vitali). Van Woerkum, Thijs en Lind sted. Lokeren-Winterslag 2-1Van der Gijp besluit een sohnummertie in het zijnet, (dm) Erg makkelijk: Waterschei-Beveren 0-2 De verplaatsing naar Waterschei werd door SK Beveren niet erg gerust tegemoet gezien. Vooral omdat winnen een noodzaak was om de Uefacupdro- men toch nog gaaf te houden. Thor bleek echter hoegenaamd niet meer de Europese en nationale topklub van enkele maanden geleden en Beveren leek plots ook op verplaatsing met heel veel lef te durven voetballen. Het sterke countervoetbal van de Waaslanders leverde via doelpunten van Theunis en Albert een overwinning op die in cijfers nog veel duidelijker had mogen zijn. Heinz Schönberger was diende. Paul Theunis. zoals zaterdagavond de spelbepa- vorige week al vermoed dan lende figuur. «Een grote ge- toch gelijmd door Ander- neraal. zei trainer Braems lecht. knalde onhoudbaar na de wedstrijd. Ook prach- binnen, tig gesteund door de luite- Beveren bleef toen de nanten Theunis en Stal- wedstrijd stevig in handen mans die voortdurend diepe houden vooral dus door het lijnen in het thuisverweer sterke middenveld. Stal- trokken mans schoot nog hard tegen Toch was het doelman De Pudelko aan en Ronny Mar- Wilde die in het wedstrijd- tens had opnieuw onkans begin Beveren overeind toen zijn schot tegen de lat moest houden. De Wilde spatte. Waterschei kon in moest al na drie minuten die eerste helft niet anders een erg goeie refleks tonen dan de wedstrijd onder- om Kuifje Voordekkers van gaan. Even leek het erop dat het openingsdoelpunt te de thuisploeg na de rust houden. Daarna, het leek of naar een hogere versnelling voor Heinz deze kompetitie kon overschakelen. Gud- -pas aan haar begin toe is, mundson kreeg een vroege was het Schönberger die de doelkans maar zijn poging wedstrijd volledig in een ging net over doel. Snel geel-blauwe tint zette. Hij bleek toen dat Waterschei kreeg op het middenveld de echt nog maar een schim bal. draaide aardig rond, van de Europese topploeg schoof naar Martens die was. De Limburgers kwa- haast evenaoed Theunis be- men niet meer in het stuk voor. Beveren kreeg het erg makkelijk. Albert kon na ge harrewar zijn leiding in de topschutterslijst toch weer veilig stellen en het thuispu bliek koos de zijde van de Waaslanders met tenslotte toch ook drie Limburgers. Schönberger bleef gouden voorzetten uit de kleine schoentjes goochelen maar Martens. Creve en vooral Er- win Albert verkwanselden unieke doelkansen. De 2-0 zege was tenslotte zeker niet overdreven. SK Beveren haalde dat waarvoor het ge komen was. De hoop op Ue- fabekervoetbal blijft gewet tigd. Hugo Aerts Finale Beker van derde klasse Verbroedering Geel-Eendracht Zele 7-0 Op het terrein van Wuustwezel heeft Geel zich na een reuzescore de beker van derde klasse toegeëigend. De Zeienaars waren na de memorabele redding alle motivatie kwijt en voor de 300 toeschouwers was het kijken op een superieur Geel dat de trikolores in alle lijnen overklaste. Pinkstermaandag: SK Beveren-AA Pinkstermaandag. 20 uur, wordt weer een voe hoogdag in het Waasland. Op Freethiel vechtei Beveren en AA Gent dan één van de laatste vo< toppers van het seizoen uit. Inzet: de vierde pl< De plaats die toegang geeft tot het Uefabekerva voor volgend seizoen. De spurt om die plaats i volledig ingezet. Met nog twee duidelijke kan ten: SK Beveren en AA Gent. Gent heeft voorl een lengte voorsprong maar trainer Rik Pau maakt zich sterk dat geel-blauw maandaga naast Gent zal komen. «De vierde plaats staat rechtstreeks op het spel. Verliezen we, zelfs een punt. dan kunnen we het verge ten. Winnën we. dan komen we gelijk met Gent, ook met het aantal wedstrijdover winningen. Een testwed- strijd lijkt dan ook niet uit gesloten Toch is het voor Pauwels duidelijk dat Beveren mo menteel veel sterker voet balt dan zijn rivaal. De laat ste uitslagen moeten dat be wijzen. «Beveren is net op tijd weer in topvorm. 13 punten uit de laatste acht wedstrij den. Alleen een miskleun op Seraing, dat toch weer erg goed voetbalt en dan ook nog hulp van de scheids rechter kreeg, en een punt thuis tegen Anderlecht. Maar verder thuis winst te gen Standard. Lokeren en Brugge en op verplaatsing de volle pot tegen Beer schot. Tongeren en erg sterk tegen Waterschei. In the winning mood dus. Erg fris voetballend en iedereen overtuigd dat de vierde plaats werkelijk nog te grij pen valt. We hebben trou wens ons lot in eigen han den gekregen.» Pauwels wil nog even ver der doorbomen over de goeie sfeer die tegenwoor dig in het Waaslandsi houden heerst. Talrijl dere eersteklasseklub nen er wellicht een trekken. «Iedereen werkt klub, iedereen werkt voor iedereen. Geen 1 probleem. De steile op van de ploeg na de wi rust werd trouwens ooi gelijk gemaakt dank sterke bank. Er zijn ai periodes geweest. Nu nen we het ons verooii een vermoeide spelei het einde uit de wedstr halen. Met Schoofs, If Pfaff en Weihrauch h we wisselspelers om risiko een andere spe te ruilen. En dat zonder dat h me van de ploeg daafl moet lijden. Neen, bra ren momenteel niets/ blijde gezichten.» Maandagavond zal» schijnlijk ook de Bevr kassier opnieuw erg tevreden gezici klanten naar de zien schuiven Na gen tegen Standai Brugge en zeker ti derlecht wordt de gen «gebuur» Gent een kassukses. wordt het ook voetbalsukses. Jaak Goossens had eraan gehouden in deze finale de bankzitters uit de slotfaze van het kampioenschap speelgelegenheid te bezor gen maar moest uiteindelijk toch zelf op de bank plaats nemen. Zondagmorgen diendejaak Geens immers belet te geven wegens een gebroken teen opgelopen tij dens een partijtje minivoet bal op zaterdag. Enkel in de aanvangsfaze kon Een dracht een vuist maken maar Geel kon nog voor rust de zege vastleggen na doel punten van Vandeweyer, Bosmans en Vanderhoey- donck. Na de rust ging Geel op zijn elan door en scoorde nog vier doelpunten. Twee maal Vandeweyer. Vanden- broeck en Plessers waren de afwerkers. Zele verloor in deze wedstrijd Luk Colle- waert na een kopduel. Er kwamen zelfs zes haakjes bij te pas om de kwetsuur van de Zeelse halfspeler te helen. Frank Van den Ab- beele kreeg de kans om zijn rentree te vieren inde eerste ploeg. In dit doelpuntenfes- tival trof Geel nog tweemaal het doelhout en schoot Van- denbroeck een strafschop tegen de staander. Na de wedstrijd reikte de voorzitter van de liga Kortleven de be ker uit aan de verdiende winnaar. De Eendrachtspe- lers hadden ook voor een aandenken hun teit en Goossens. Op c prijkte deze volzin. «De danken laak het nale». laak voor meer dan den in de eerste van volgend ler-trainer bij de twe«t vincialer SV 1 Goossens tekende "Ga trakt van twee jaar. (Joost Al lag het al klaargeschreven, Raymond Mommens heeft het eerste klassevon- Deze liet zich al direkt op- nis van Winterslag definitief getekend. Ai hebben we al mindere ploegen aan merken door een unieke het werk gezien in de topklasse van ons vaderlands voetbal. Maar het blijft een kans voor zijn ploeg te laten keiharde business waarin enkel resultaat en cijfers tellen. Wie dat niet haalt liggen gaat er onherroepelijk uit en kan in tweede bezinnen hoe het zijn wederopstan- j- 1 f 1 iir- 1 t - 1 «Oef» via Mommens dig moet aanpakken. Naar ons gevoelen is Winterslag te laat m het seizoen aan -j-ien minuten Voor het einde de remonte begonnen; de kloof was te groot geworden. Zo zal Waregem nog met werd de ban dan toch gebro- de roodwitte hakken over de Gaversloot geraken. Tenzij Beerschot en... Lokeren ken. Raymond Mommens er anders over oordelen. Geraken de Westvlamingen aan geen enkel punt meer knalde keihard op doel terwijl de Limburgers vier op vier halen tegen datzelfde Beerschot en Tonge- waarbij naar ons oordeel ren... Maar dat is waarschijnlijk wat ver gezocht. Deferm de bal deed afwij- Blijven we liever bij Sporting Lokeren. Eindelijk terug een overwinning en die kwam net op tijd. Was in kompetitieverband het Euro pees kalf al lang verdronken dan bleef er nog steeds een straaltje bekerhoop om via Beveren en de Heizei toch nog aan zijn buitenlandse trekken te komen. Dat straaltje is nu wat groter en vooral klaarder geworden. De zege tegen Winterslag was broodnodig niet alleen voor de winstpremie maar vooral voor het moreel front. Want dat was dringend aan opvijzelen toe, wilde men met enige kans op sukses met Beveren in de be- kerclinch gaan. Al koek 'en ei is het natuurlijk nog niet maar de eerste stap is zodat de Heizei geen fata morgana meer lijkt. En een maal in die sporttempel kan het alle kanten uit. Geen hoopvol begin Het wedstrijdbegin tegen de Vieze Mannen beloofde weer weinig goeds aan lo kale zijde. De wedstrijd was uten aan gang toen voorschotelde aan maanden geleden niet zou laten liggen. Rond het kwar tuur toch een noemenswaar dige Lokerse aanval. Gud- johnsen bediende Van der Gijp die Larsen de bal liet meepikken en ondertussen zelf doorspurtte naar de tweede paal, waar hij een paar centimeter tekort kwam op de Deense voorzet (of was het een schot?) in doel te schuiven. Aan de 23° min. bereikte Mommens met een steek pass René Verheyen die de bal aflegde bij Larsen maar Preben moest met zijn linker uithalen en dat viel niet te best mee. Weer doemde Lar sen op in het Limburgs doel gebied maar zijn traag val lende kopbal scheerde nipt igger. Even de Deen het le vrije trap maar zijn vizier stond te hoog gericht. Aan de 34° min. zette Luc Van Bergen ral op en lanceerde De Lebbekenaar trachtte Verheyen te berei ken maar René liet de bal door aan de inspurtende Van der Gijp. Diens loeier werd door De Zutter gelost maar niemand van Lokerse zijde was bijdezaak om af te ronden. Na doorbraak van Mommens moest de Lim burgse doelman in diens voeten en deed het met suk ses. Kort voor het van de eerste helft Sporting door het oog van roodzwarte naald In eenj^v'Ji tijdspanne van enkele se- konden konden Van Bergen ERWIN ALBERT EN BEVEREN DOEN NAARSTIG VOORT. en Tolmie op de lijn redding Lokeren-Winterslag 2-1Mommens waagt zijn kans en dit wordt meteen de openingstreffer, (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30