Lokerse Uefa's blikken Aalst in het forfaitcijfers i\ KAVD heeft veel aandacht voor de jeugd Beveren, grote winnaar <2231 H. Hartinstituut en GITO, Hamse interscholen-finalisten I Cercle Brugge wint Europees kwalifikatietornooi te Zele Vijfde Sinksentornooi van FC Heikant voor jeugdploegen 32 - 20.5.1983 - De Voorpost VOETBAL Na het gelijkspel van leider Antwerp op AA Gent en de ruime overwinning van Sporting En wat gezegd van Pascal Lokeren tegen de Ajuinen zijn de poulains van trainer Aimé Anthuenis tot op één punt Bogaert? genaderd van de Bosuilen. Met dit verschil dat Lokeren een wedstrijd minder gespeeld Net als De Wilde op de rech- heeft. De zaak zit hem zo dat, als de Sporting Uefa's hun twee resterende wedstrijden terflank zorgde Pascal Bo- winnen ze als kampioen van reeks I kunnen gehuldigd worden. Daarvoor moeten ze eerst gaert voor een bestendige op Boom de steenbakkers overwinnen. Lukt dat dan wordt het volle bak op zondag 29 mei dreiging op zijn vleugel, thuis tegen Club Brugge. Zonder franjes maar steeds gepast intercepterend. ging Tegen hun leeftijdsgenoten zijn prestatie niet bekroond diende hij echt goed uit de hij ook gemakkelijk een van Eendracht Aalst hadden met een kopbaldoelpunt. doppen te kijken en dat was tegenstrever voorbij en zijn de Sportingers slechts één Doelman Elaut was redde- op vrijschop van Van Oost voorzetten waren op maat helft nodig om de zege vei- loos gevloerd maar Cornand maar de gelifte bal ging nipt geknipt. Rond het kwartuur lig te stellen. Van bij het kon Franks buffelstoot van over de dwarslat. werd Filip De Weirdt foutief beginsignaal werd het een de lijn keren. Aan de 11° De klasse van Didier Ver- gehinderd in de fatale zone stormloop in regel op het min. toch 1-0. De Wilde trok heughe wat de scheidsrechter naar Aalsterse doel. De bezoe- gepast voor. Frankie Sche- Verheughe speelde heer en de witte stip deed wijzen. De kende verdediging kon tien pens kontroleerde gevat de meester in het middenveld, nogal lichtvaardig toege- minuten stand houden dank hoge voorzet en devieerde Met verfijnde technische kende strafschop werd zon zij het voortreffelijk werk de bal in de voeten van Pas- nummertjes steeds gevolgd der pardon voorbij Elaut ge- van Dirk Cornand. Maar dat cal Bogaert die uitpakte met door een uitstekende voorzet knald door Dimitri Kalmin: kon eenvoudig niet blijven een knaller van formaat, speelde hij zijn tegenstre- 2-0. Patrick Naudts bleef duren omdat de druk van de Aalst sputterde wel wat te- vers meer dan hun lief was bergen werk verzetten en Lokerse verdedigers en mid- gen maar kapitein Kurt Ker- van de kook. Met het gevolg lag aan de basis van meni- denvelders steeds toenam, stens regeerde achteraan dat Didier soms nogal hard- ge aanval. Bij een soloren Vooral de flankverdedigers als een vorst en was vooral handig werd aangepakt, van Frank Schepens botste trokken geregeld in het of- in de hoogte niet te vloeren. Maar daar zal hij moeten de bal een paar centimeter fensief. Als je dan een Koen Van leren mee leven, en niet zijn te ver van diens voet zodat Het aandeel van Frank De Bocxlaer naast je lopen hebt woede afreageren op de de Aalsterse doelman het Wilde mogen we gerust spreken scheidsrechter. Zo kom je bij gevaar kon bezweren. Op Vleugel verdediger Frank De van een quasi oninneemba- die heren in een ongunstig schitterende dieptepass van Wilde trad gedurende die re vesting. Wat doelman Pe- daglicht te staan. Vraag dat Verheughe dook Schepens eerste helft bestendig op het dro Landerloo toch nog maar eens aan Preben Lar- nogmaals in de ruimte. Zijn voorplan. Hij bracht twee moest opknappen was enkel sen voorzet werd paniekerig doelpunten aan maar zag wat plukwerk. Eenmaal door de bezoekende libero situatie op te kun Wint De Wolf zal trachten de Aalsh Pascal Bogaert is eens te meer opge Juniores ""r. Juniores. Deze keer is Patrick De Bolle eraan voor de moeite. Dirk Cornand kan uitverdedigen onder toezicht van Günther Dierick (dm) in hoekschop verwerkt, na dat hij bijna zijn eigen doel man te grazen nam. Een der de lokaal doelpunt hing voortdurend in de lucht. Zoals hoger aangehaald zag iedereen die treffer reeds geboren toen Frank De Wil de aan de 28* min. vernieti gend naar doel kopte maar zijn poging op de lijn verij deld zag. Even later toch 3-0. Verheughe trapte een hoek schop zodanig effektvol dat doelman Elaut de bal moest lossen. Een attente Filip De Weirdt was er als de kippen bij om af te ronden. En weer De Weirdt Hoe de Aalsterse Dirk Cor nand zich ook inspande, hij kon niet verhinderen dat Lo keren verder op voorsprong kwam. De Wilde dropte nog een van zijn patentvoorzet- ten over de verdediging. De Ajuinenverdediging verkeek zich nogmaals waarvan De Weirdt profiteerde om het vierde doelpunt aan te teke nen. Intussen bleef Ver heughe maar paniek zaaien met steeds kuitenbijter Ver- moesen op zijn hielen. De juniores. De zege tegen Aalst is binnen schot. Terwijl de bank nog aandachtig tweede helft had minder om droom, Aimé'AmlmeiM reeds run de lilel. Idml het lijf. Hoe kon het ook an ders? Met nog twee zware wedstrijden voor de boeg Schrauwen. bijgestaan door namen de Lokeraars het nu lijnrechters De Witte en De Woensdagnamiddag 11 mei hadden de schiftingen moedigden hun ploeg hard plaats van het interscholenvoetbaltornooi, ingericht door aan. maar tevergeefs ech- de gemeentelijke sportraad. In de kategorie miniemen ter. Uiteindelijk won het GI- waren er zes ploegen ingeschreven, namelijk de Rijksba- sisschool, het H.Hartinstituut. het GITO, het Sint-Jozefsin stituut en de vrije gesubsidieerde lagere scholen van Hamme-Zogge en Hamme-St.-Anna. Door loting waren er twee reeksen van drie ploegen. Het H.Hartinstituut, de Rijksbasisschool en Ham me-Zogge namen het tegen elkaar op. op het terrein van finale de Vlierkouter. Op het ge- Op het gemeentelijk meentelijk speelplein moes- speelplein aan de Kaai. ten de ploegen van het Sint- ging de eerste schiftings- Jozefsinstituut. het GITO en wedstrijd met een beetje Hamme Sint-Anna mekaar vertraging van start tussen bekampen. De overwin- de ploegen van het GITO naars van beide reeksen (Gemeentelijk Instituut voor waren geplaatst voor de fi- Technisch Onderwijs) en nale, die plaats had op Hamme Sint-Anna. Het GI- woensdag 18 mei. Elke TO beschikte maar over ploeg diende twee wedstrij- acht spelers en iedereen den te spelen. Een wedstrijd verwachtte dat zij door Sint- duurde twee maal 20 Anna zouden afgestraft wor- minuten. den, maar het GITO had Niettegenstaande het zeer technisch zeer sterke spe- slechte weer. begonnen de Iers in de ploeg. Toch werd jonge voetballers vol entoe- het nog zeer spannend De siasme aan deze schiftings- supporters van Sint-Anna wedstrijden. De eerste wed strijd op het gemeentelijk voetbalterrein van de socia le woonwijk Vlierkouter. tussen de miniemenploegen van Zogge en RBS, was zeer spannend. De ploegen wa ren aan elkaar gewaagd TO met 2-0. Sint-Jozef en Sint-Anna was de tweede wedstrijd op het programma. Deze werd glansrijk gewonnen door het HHI de wedstrijd in han- Sint-Anna met 7-2, ondanks den. De RBS werd dan nog de technische raadgevingen afgestraft met te hoge 8-0 van de coach van het Sint- cijfers, Hiermee was favo- Jozefsinstituut Lutgard Ca- riet HHI geplaatst voor de trysse. De derde wedstrijd tussen het GITO en het Sint- Jozefsinstituut was voor eerstgenoemden nog maar een formaliteit. Zij wonnen met 6-0 en waren hierdoor niettegenstaande zij in de minderheid waren, toch ge plaatst voor de finale tegen het H Hartinstituut. Indien het GITO niet over een vol tallige ploeg zou kunnen be schikken voor de finale, zul len zij voor een zware op dracht gestaan hebben Wie zeker niet mag verge ten worden zijn de scheids rechters Robert D'Hollander en Edmond De Landsheer, die elk jaar steeds bereid zijn belangloos, de wedstrij den te fluiten, en zij hiervoor telkens zware inspanningen moeten leveren, waarvoor de gemeentelijke sportraad hen bijzonder dankbaar is. Woensdagnamiddag 18 mei werden de twee finale wedstrijden gespeeld in het interscholenvoetbaltornooi op het gemeentelijk speel plein te Hamme. Dé mime- menfinale tussen het GITO en het HHI werd gespeeld te 14 uur en de kadettenfinale tussen het GITO en de Rijks middenschool te 15 uur. In de kategorie kadetten wa ren er slechts twee ploegen ingeschreven zodanig dat zij rechtstreeks geplaatst wer den voor de finale. Een uit gebreid verslag over deze finalewedstrijden waarvan ondertussen reeds de uitsla gen gekend zijn. vindt U vol gende week in dit week blad. (b.d.) kalmer op. Pascal Bogaert legde nog eens hard aan maar zijn schicht vloog schuin over. Gampad Prim werd nu ingehaald voor Schepens, terwijl Roesbeke de plaats innam van een verdienstelijke Patrick g"fle' VP,h,eu?her Naudts. Sporting geraakte aan de forfaitscore toen iedereen behalve Gampad Prim zich verkeek op een verre inworp van Bogaert: 5- 0. De enige werkelijke kans Eendracht Aalst: Marnix voor Aalst werd door Ver- Elaut. Gunther Dierick. moesen meters naast ge- Marc Van Oost. Dirk Cor- knald enkele minuten voor nand, Wim De Bruyne. Eddy het einde. Moerman. Wim De Wolf. Ed Scheidsrechter Guido dy Vermoesen. Ivo Arijs. Fi- Greyt leidde ploegen: volgende Sporting Lokeren: Pedro Landerloo. Pascal Bogaert, Kurt Kerstens. Koen Van Bocxlaer. Frank De Wilde. Dimitri Kalmin. Patrick De Bolle. Frankie Schepens (Gampad Prim). Patrick Naudts (Fran kie Roesbeke). lip De Bondt en Johan Van de Winckel. Trainer Aimé Anthuenis was vooral tevreden over de eerste helft van zijn spelers: «Het heeft natuurlijk in ons voordeel gespeeld dat we zo vlug in de wedstrijd afstand konden nemen van Aalst. Met een voorsprong van vier doelpunten aan de rust heb ben we gedurende de twee de periode de teugels wat losser gelaten Ook beide vervangingen heb ik door gevoerd in optiek van de twee belangrijke matchen die voor de deur staan. We mogen zeker nog geen vikto- rie kraaien maar met beide voeten op de grond 1 en eerst toeleven naaf wedstrijd tegen Boom. geen gemakkelijke plaatsing, vooral omdat' kans groot is dat ik Pan De Bolle zal moeten r wegens verrekking. Voc enthousiaste groep gelijk -jj Uefa's zou de titel een sci terende bekroning zijn. 1 P geet niet dat we van |j achtste plaats gekos zijn.» Voor trainer Anthuenis j de titel een bekroning van zijn enorme insp< gen voor zijn Uefa's en Sporting. Het jeugdkomitee van KAV Dendermonde mag terugblik- speeld. Vooral de voorlijn leidende scheidsrecl ken op een meer dan suksesrijke tornooienreeks. Van begin met Ives Van Driessche en Eeckeman terecht april begon KAVD deze tomooien voor de jeugd in te richten Jan Van Herreweghe maakte schop. Dominique met achtereenvolgens de preminiemen. miniemen, kna- het Aalst zeer moeilijk. In nam de verantv pen, scholieren en juniores. het midden gaf Dominique lijkheid maar schoot Klubs als SC Lokeren. SK Beveren. E. Aalst. SK Sint- Pieters de toon aan. KAVD boven de dwarsligger. Niklaas. Jong Lede, H. Merchtem, VW Hamme. Sp. Buggen- won met 4-0. doelpunten Zelfs toen Lokeren er i hout. Exc. Puurs. SK Grembergen, SV Asse. SK Aalst. SV van Jan Van Herreweghe (1). zoveelste counter 0 2 Temse, Wichelen en natuurlijk KAVD namen eraan deel. Dominique Pieters (2) en maakte, lieten de D« Dirk Van Geert (1). mondenaars de moed Lede namen de invitatie Zaterdag kregen we dus de zakken. Jan Van Hen Winnaars: Preminiemen. E. Aalst Miniemen SK St.-Niklaas Knapen: SC Lokeren Scholieren- SK Beveren Juniores: KAVD Juniores Op de zaterdagen 7 finale KAVD-Lokeren. Al he zag een kopbal nat nam KAVD van bij de start paal gaan. het heft in handen. Lokeren Toen Lokeren dus met speelde uitstekend counter- 0 voorsprong mocht voetbal. Terwijl KAVD geen geluk kende en enkele mooie kansen onbenut liet. geraakte Lokeren op voor rusten, dachten de i kijkers dat het afgt was. Niets was echter f der waar. 21e Juniores-Lentetornooi van Eendracht Aalst (g.m.) Dit onderhands bekende tornooi kende opnieuw zeer veel aan een verrassende 1 Het was uiteindelijk toch de sukses. Volgende ploegen lieten zich inschrijven: RWDM. Rijksbasisschool die deze Anderlecht, AA Gent. SK Beveren, Jong Lede en Eendracht wedstrijd won met 2-0, en dit Aalst. In verschillende van deze ploegen traden spelers dankzij een betere afwer- aan die reeds in de eerste elftallen hadden gefigureerd. Na king van hun midvoor. de schiftingen werden AA Gent en Lede gewipt en Een- De spelers van Zogge dracht en RWDM speelden de troosting. De finale ging moesten bijna onmiddellijk tussen Anderlecht en Beveren. opnieuw op het veld op hun tweede wedstrijd te spelen, Der. wedstrijden lokten later nog een prachtige ak- ditmaal tegen de favorieten heel wat belangstelling zo te van De Bondt kon neutra van het H.Hartinstituut. Het- dat de heren Slagmuylder liseren^ Eendracht Aalst gene verwacht werd, ge- en Bocqué. samen met hun wettigde door Iraa, spel de- beurde. Hamme-Zogge werd medewerkers, prat mogen volledig overspeeld door de gaan op dit geslaagde nog frisse jongens van het tornooi. H.H.I. die duidelijk over-een veel betere samenspelende 9 ploeg beschikten. Een over- Aalst winning voor het H.Hartin- RWDM stituut met 9-0 tegen Zogge Tijdens de eerste helft werd genoteerd op het kwam RWDM een paar keer ware exhibitie dit 21ste Len- scheidsrechtersblad. dicht bij het openingsdoel- tetornooi gewonnen door Voor de jongens van Zog- punt, vooral langs Van Wil- Anderlecht met 2-8 in te ge was het interscholen- der en Blanckaert. Dat gaf pakken voetbaltornooi afgelopen de kans aan doelman Hans Toch kwam Anderlecht Moe, kletsnat, vermoeid en Van Wilderode om uit te een beetje teleurgesteld, pakken. Alle aanvallen mochten zij onder de douc- strandden immers op de uit- he, Iedereen verwachtte nu stekende akties van de twin- een gelijkopgaande wed- tigjarige keeper. Op slag was. Na de rust ging Beve- strijd tussen de Rijksbasis- van rusten kwarrt Aalst aan ren op dit elan door en de school en het H.H.I maar de leiding door een aktie tweede helft was nog maar de jongens uit de Slangs- Dens-Verlinden Deze laat- drie minuten oud toen het al traat waren nog niet ver- ste kon afronden. Kort daar- 1-3 was Vooral dankzij moeide In het begin kon RBS na strandde een Aalsterse Christiaens. die tot beste nog gelijke tred houden, aanval op een eveneens uit- speler van het tornooi werd maar geleidelijk aan nam stekende Godart die even uitgeroepen, kwam Beveren voorsprong. Op de 62ste mi nuut kon Van Looy milderen tot 2-7 doch Ooms legde op de 77ste minuut de eindcij fers vast. Een slecht verteer bare nederlaag dus voor de Brusselaars. ze overwinning. Finale Anderlecht 2 Beveren 8 Anderlecht liep hier op het veld van Aalst op een gasbek. Bele heeft na rond het kwartier eerst op voorsprong, maar amper en kele minuten later was het al 1-2, wat ook de ruststand Tradtitioneel voor de Sinksendagen pakt FC Heikant weer uit met een tornooi voor jeugdploegen. Op zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 mei zal het terrein aan de Sportstraat weer het toneel zijn van geanimeerde wedstrijden met de allerjongsten. Zaterdag 21 mei - schiftingen 10 u: preminiemen FC Heikant I^-FC Heikant A 14 u: preminiemen SK Overmere-SK Beervelde 15.30 u: miniemen FC Heikant-Val Overmere 17 u: miniemen HO Kalken-SK Wichelen Zondag 22 mei - schiftingen en troostingen 10 u: knapen SK Lokeren-SK Overmere 14 u: knapen FC Heikant-SK Beervelde 15.30 u: troosting voor 3° en 4" plaats preminiemen 17 u: troosting voor 3* en 4" plaats miniemen Maandag 23 mei - troosting en finale 10 u: troosting voor 3" en 4° plaats knapen 14 u: finale knapen 15 u: finale miniemen 17 u: finale preminiemen Om 18.45 u heeft dan in het Peebosken de uitreiking plaats van de trofeëen en huldiging van de laureaten. André prompt aan. In de schiftingen kwamen Lokeren en'Lede tegen me kaar uit. Al liet Lede onder de hoede van trainer Roger Pannecoeck een sterke in- 14 druk. het befaamde Lokeren had het laatste tornooi, - - dat der juniores, plaats, na- KAVD kreeg een klusje op te sprong na een kleine misre- Na tien minuten spel ii dat het vorig jaar niet was knappen tegen E. Aalst, kening van doelman Jan De tweede helft kwam DirkJ georganiseerd, trachtte het maar een sterk gemotiveer- Blende. Geert opzetten. Hij brac» jeugdkomitee dit tornooi de ploeg, o.l.v. trainer Willy Toen een doorbraak van bal voor het Lokerse nieuw leven in te blazen en Aerts pakte de zaak goed Ives Van Driessche door de waar Ives Van Driesschg met sukses want klubs als aan- Met prachtvoetbal Lokerse doelman foutief houdbaar binnenkopte! SC Lokeren. E. Aalst en Jong werd Aalst uit verband ge- werd gestopt, floot een goed Enkele minuten later te Hans Leeman er 2-2J Nu leek alles nog r In het laatste kwartie* Ives Van Driessche twe^ kerse verdedigers wind en gaf de Lokers man het nakijken: j Vreugde dus in het T j.q mondse stadion, waar j.q de vele belangstelt ook minister Lenssens 4 In de laatste tien mirJ kwam Lokeren nog g84 lijk opzetten maar een si !e, V' T?7°' de verdediging met L gels. 3. SC Lokeren, 4. Glos- chie|s Enc Va„ de y«| Rudy Helon en Dirk F Geert behield de 3-21 1-3 wedstrijd werd voorW 0-2 geleid door de hh. r 3-1 man. De Vriendt en S 3-1 Minister Jan LenssenS 0 0 handigde de medaill^ 1-1 de spelers, ploegafgi digden en trainers t winnende ploegen. se erevoorzitter Loui mocht aan de klubs g_2 wonnen bekers 1-0 digen. Cercle Brugge heeft zich strijd op 12 en 13 augustus in Glostrup-Evertsen dank zij een 1-0 zege op Am- het Nederlandse Dordrecht, Ijsselmeervogels-Glos- sterdam in de finale ge- De Bruggelingen, veruit de trup plaatst voor de grote eind- meest talentrijke ploeg, do- Evertsen-SC Lokeren mineerden deze finalewed- SC Lokeren-Glustrup strijd. In de slotfaze van de Ijsselmeervogels-Evertsen eerste speelhelft glipte De Coussemaecker doorheen Eindstand: de Amsterdamse defensie maar werd in de fatale zone neergelegd. De speler in kwestie trof vanop de penal tystip raak en bezorgde zijn team een beslissende 1-0 0-3 3-0 trup. Groep 3: E. Zele-Amsterdam leuiii «seu uBsiiaseiiue i-u voorsprong Ook na de pau- Bogwwj-V.lten.uve - - - Amsterdam-Bogense Villeneuve-E. Zele ze bleef Cerlce Brugge beko ren en hoe stevig het Am sterdamse geheel ook bleek de zege ging naar Brugge. De Uitslagen: Groep 1: C. Brugge-Velp 1-1 Bretten-Vejgaard 0-0 Velp-Bretten 0,5 Vejgaard-C. Brugge 0-4 Brugge-Bretten 3-0 Velp-Vejgaard 1-0 Eindstand: 1. C. Brugge 2. Bretten, 3. Velp, 4. Vejgaard. Groep 2: SC Lokeren-IJsselmeervo- gels 0-0 l. Villeneu- E Zele E. Zele-Bogense Amsterdam-Villeneuve Eindstand: 1. Amsterdam ve, 3. Bogense Groep 4: Fredericia-SV Temse Limmer-Hoogland SV Temse-Limmer Hoogland-F redericia Fredericia-Limmer U-U SV Temse-Hoogland 1-2 Eindstand: 1. Limmer, 2. Fredericia. 3 SV Temse, 4. Hoogland (ajz) 0_j Samenstelling van de j_2 Jan De Blende, Denni' nen, M. Scholliers, R-> L. Michiels, D. Van Gei Van De Voorde, B. Vert^ ren. D. Pieters. H. Lee I. Van Driessche. Janjj Herreweghe. S. MattM'f, D. Claes.

De Voorpost | 1983 | | pagina 32