Feestvierend Vigor Wuitens zegde adieu aanwilly Meersman Rond een jubileum Pierre Godfroid en Nicole Mabille winnaars van het eerste Topspin-tornooi te Zele W flamme-E. Aalst 0-2. Vanhaeke heeft het aan (Ie stok met een Aalster rret jaar Vigor Hamme. De ploegen van Hamme en Aalst, samen met de wedstrijdleiders, voor de jnbileumwedstrijd (vh) Guy Lammens schouwde voor het eerst zijn troepen. VOETBAL De Voorpost - 20.5.1983 - 33 ventigjarig- bestaan werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Eendracht Aalst. De bezoe kers. namen déze gelegen heid te baat om enkele spe lers te testen. Tijdens de eerste helft maakte o.a. Da niel Schets (Grimbergen) en Frank Schepens (KAVD) deel uit van het Aalsterse elftal. Het tijdperk Willy Meersman is definitief voor- bij bij VW Hamme. De feestvierende vierdeklasser nam afscheid van de man die elf jaar aan de basis lag van suksessen. Vorige week maandag had voorzitter Hugo Peersman een laatste onderhoud met Meersman, om hem op zijn beslissing te doen ^terugkeren. VW Hamme wou dus nog verder met Meersman. De 57-jarige Willy zegde kategoriek I «njet». Voorzitter Peersman stond dus voor geen andere keuze dan uit te kijken naar een nieuwe trainer. Het zou uiteindelijk Guy Lammens worden. Binnen de beheerraad werd besloten niets mede te delen, voor het feestweek- einde achter de rug was. In dat eten kwam echter «De Voorpost» roet gooien. Er komt dus een nieuwe kapi tein aan het roer bij Vigor (Wuitens. Tijdens het feeste lijk weekeinde werd offi cieel afscheid genomen van Willy Meersman. Dokter 'eersman stak het niet on- ler stoelen of banken dat iet vertrek van de oefen- meester een grote leemte ialaat bij de vierdeklasser, lij dankte onomwonden Villy voor het enorme werk dat hij in Hamme had ge- iresteerd. Wij van onze kant zouden zeker aan onze plicht tekort schieten moes ten wij ook Willy Meersman niet bedanken. «Het was een prettige samenwerking. Wel bedankt, Willy!» Wie ook nog betrokken werd in de hulde was de 86- jarige Louis Van Buyten. Hij was erbij toen de klub vijf enzeventig jaar geleden werd opgericht. Eerst als voetballer, later werd hij scheidsrechter. Vervolgens was hij lange jaren terrein verzorger. Ook hiervoor ont ving hij de passende kom- plementjes van voorzitter Peërsman. Al dat huldebe toon werd muzikaal omlijst door enkele muziekfanfares. Organisatorisch verliep het echter volkomen mank. Dat Voetbal te Hamme. Guv Lammens, de nieuwe trai ner van Vigor, wil zijn ploeg doen promoveren (vh) wierp een schaduwzijde op de viering die zeker en vast beter had moeten voorbe reid zijn. Hamme 0 Eendr. Aalst 2 Ter gelegenheid van de viering omtrent dit vijfenze- Voetbal te Hamme. Oud trainer Willy Meersman tij dens zijn afscheidsrede (vli) Aan de rust ruimden beide voetballes het veld voor Fonteyne (Hoeilaart) en Ro land De Winne (Jong Lede). Laatstgenoemde bracht on middellijk na zijn intrede een eerste doelpunt tot stand. Globaal genomen kende de wedstrijd tijdens de eerste helft een aantrek kelijk verloop. Aalst stond duidelijk een trapje hoger, zowel op technisch als op fysiscji vlak. Het was tel kens een stap sneller dan zijn opponent. Gevaarlijk kwam het maar zelden aan zetten. De thuisploeg daar entegen toonde geregeld een vuist. Frankie Vanhaec- ke kreeg o.m. al na vijf mi nuten een ideale kans voor de voet. Later dreigden nog Bruno Marin, Paul Vermeir en werd net voor rust doel man Horvath op een tekort koming betrapt. Luc Schud- dinck kon die niet afstraf fen. Na de hervatting wer den er nog verschillende wissels in het bezoekend elftal doorgevoerd. Dat kwam de kijkers - niet ten goede. Naarmate het einde naderde ging het vertoon vervlakken. Ferrera lukte nog een tweede doelpunt, en werd bijna auteur van een derde treffer, die net op de lijn door Dirk Verbustel werd verhinderd. Applaus Hamme nog overgangen niet uitgemaakt. De belang- deuk en dat had voor gevolg voor Guido Joos 9aat realiseren in de ko- stelling tijdens het voorbije dat de ontvangsten er een Voor Guido Joos werd de- menc*e weken is vooralsnog seizoen kreeg een flinke flink stuk op achteruit ge- ze wedstrijd ook het af scheid aan het voetbal. Als zesendertigjarige plaatst hij een punt achter een lange loopbaan. Na een halfuur werd hij vervangen. Een ap- plausvervanging, die vooraf was gepland. In het Hamse elftal viel ons de verrichting op van Bruno Marin. Of hij lid zal blijven van de vier deklasser is nog niet uitge maakt. De intentie is er wel, maar eerst moet Hamme in onderhandeling met SK Sint-Niklaas. Marin was trouwens maar voor één sei zoen aangetrokken gewor den. Het is een polyvalente voetballer die op een uitste kende kompetitie mag te rugblikken. Ook Robbie Smet gooide het bewijs op tafel dat hij voorals nog niet afgeschreven is. In ieder geval wordt het voor VW Hamme nog wel eventjes wennen, nu- het on der de hoede komt te staan van een speler-trainer. Eddy Maes blijft de funktie van jaar Vigor Hamme. Burgemeester Baert gaf de aftrap van de jubileumwedstrijd tegen hulptrainer behouden. Of Aalst (vh) VW Hamme-E. Aalsterse bezoe. Aalst 0-2 er (vh) Voetbal te Hamme. Louis Van Bin ten, een der Vigorpio- nters werd gehuldigd tijdens de jongste feesten (vh) Tijdens het voorbije weekend vierde de Hamse vierde klasser .Vigor-Wuitens Hamme zijn 75-jarig bestaan. De feestelijkheden werden zaterdag jl. ingezet met een optocht die vertrok vanop de markt naar het terrein. Hieraan namen ondermeer deel: de Hamse muziekmaatschappijen, de plaatselijke folkloristi sche vereniging «Die Hamse Wuitens» met hun wui- tensschip, reus Polydoor, de reuzenmeisjes, de keur- groep met de hoofdvendelier, de kleine reuzen, de jeugdspelers, de oud-spelers en huidige spelerskern. - bestuursleden, de gastfanfare De Huzaren uit Briel en de gènodigden Onder een grote belangstelling trok deze stoet door de straten naar het voetbalterrein. Daar werden vervolgens de feestelijkheden verderge- zet. Na het opvoeren van een vlaggespel door de vendeliers opende fees'tvoorzitter Luc Van Wanzele met een welkomwoord de viering. Voorzitter van Vigor-Wuitens, Dr Peersman bracht nadien hulde aan de nog enige overlevende pionier Louis Van Buyten (86 jaar) die tijdens zovele jaren het wel en het wee meemaakte bij zijn Hamde klub. Tevens werd afscheidnemende trainer Willy Meersman in deze hulde betrokken. Meersman was immers meer dan 10 jaar als trainer aktief te Hamme. Vervolgens werden de drie jeugdploegen die dit seizoen kampioen speel den in de bloemen gezet. De muziekmaatschappijen speelden hierna de nieuwe mars van Vigor-Wuitens, «K.F.C. Vigor-Wuitens hip, hip, hoera», een mars die werd geschreven door de h. Verdickt. De huzaren uit Briel (Duitsland), de gastfanfare, speelde nadien enkele nummertjes voor de aanvang van de voetbal wedstrijd tegen Hammes eerste elftal en dit van tweedeklasser Eendracht Aalst, waarna de aftrap werd gegeven door de Hamse burgemeester Louis Baert. Na de wedstrijd volgde de show, taptoe en het vuurwerk. Te 22 u werd het feest verdergezet met een bal in twee tenten waar de lokale radio's Motief en Forest voor de nodige sfeer zorgden. De tweede dag van de viering stond volledig in het teken van de jeugd. Terzelfdertijd had er een open deurdag plaats waarbij de nieuwe installaties kon den worden bezocht. Rudi Schelfaut, René Cool en Jaak De Graef gaven voor de jeugd een demonstratie training. De feestelijkheden werden nadien besloten met een groot jeugdbal dat werd verzorgd door Motief en Forest. Boek over Vigor-Wuitens Hugo De Looze, journalist, is momenteel bezig met de geschiedenis-beschrijving van de Hamse vierde klas ser. André Vercauteren en Marcel Weymans die een grote dokumentatie bezitten verlenen hieraan hun medewerking. Het boek zal van de pers komen eind september. Dit boek over Vigor Hamme zal voorge steld worden tijdens een akademische zitting die zal plaats hebben bij de opening van een grote tentoon stelling in de gemeentelijke feestzaal te Hamme. Op dezelfde dag bij het ter perse gaan kon het bestuur nog geen juiste datum meedelen is er vooreerst een plechtige dankmis, receptie op het gemeentehuis..en een banket. Enig kunstwerk - De Legende van Die Hamse Wuiten Als aandenken aan dit feestelijk gebeuren geeft de klub een enig kunstwerk uit. Het is een gedicht van Isidoor De Wilde «De legende van die Hamse Wui ten», afgestaan aan het bestuur van Vigor Wuitens, dat grafisch in beeld wordt gebracht door de Hamse kunstenaar Herman Claus. Belangstellenden die daarvan een exemplaar wensen kunnen terecht bij Marcel Weymans, Broekstraat 187, André Lemmens, Schaubekestraat 17 of bij Paul Van Haute, Hospitaal- straat 20, tel. 052-47.75.34. De uitaave van het kunst werk verschijnt op formaat 80 x 80 en is gedrukt op speciaal kunstdrukpapier. De prijs bedraagt 1.500 fr.. zolang de voorraad strekt. TENNIS Het eerste tornooi van het Zeelse Topspin is wat de deelneming en organisatie betreft een voltreffer geworden. Bij de heren ging de zege naar Pierre Godfroid die in de finale zijn tegenspeler Jean-Pierre Richer versloeg in drie sets. Richer won daags voordien nog het tornooi Gantoise van de Nederlander Loek Sanders. Bij de dames bleek Nicole Mabille de betere speelster dan haar medefinaliste Inge Van de Velde. ge in de wacht te slepen en In de herenkompetitie deel- het vier wedstrijdballen te- den Godfroid en. Richer de loorgaan. Godfroid won uit- prijzen. Hun tegenstanders eindelijk deze tiebreak met in de halve finales Priem en 13-11 en de set met 7-6, Een de Argentijn Molina dien- blijkbaar aangeslagen Ri- den het bijna zonder set- cher bood in de laatste her winst te stellen. De finale neming te weinig weerstand kreeg een spannend verloop en sloeg zijn ontgoocheling met een goed gestarte Ri- in de richting van scheids- cher. Hij won vlot de eerste rechter D'hondt, Richer set met 6-2. Godfroid her- kreeg er een waarschuwing pakte zich in de tweede set voor maar verloor er de no en dwong een tiebreak af. dige koncentratie bij, God- Richer liet toen de gelegen- froid liet betijen maar won heid voorbijgaan om de ze- uiteindelijk met een alles zeggende 6-0 score. In de damesfinale speelde Inge Van de Velde een zeer ver dienstelijke partij met Nico le Mabille. Mabille toch nummer drie in België liet echter niets aan het toeval over en met haar gekende klasse en routine overwon zij Van de Velde in twee sets. Andere finalewinnaars waren Karei Snauwaert (he ren 2), Kristine Francotte (dames 2), Alain Van Riel (heren 3), Josepha Van Praet (dames 3) en B. De Rudder (heren 4). In totaal schreven meer dan 300 deelnemers in voor de diverse tornooien, waarvan de prijzenpot onge veer 250.000 fr. bedroeg. Voor de organisatoren met wedstrijdleider Karei van Cauteren was de aanwezig heid van nationaal voorzit ter Pierre-Pol De Kegel een stimulans. De deelname van een aantal Belgische topspelers sprak voor de sportieve waarde van het tornooi. Voorzitter De Kegel loofde de organisatoren om de affiche van dit tornooi dat bij zijn eerste uitgave reeds nationale faam ver wierf. Hij prees zich geluk kig als- voorzitter van de Vlaamse liga over een der gelijke buitengewone infra- struktuur in Vlaanderen te kunnen beschikken. Hij drukte tevens de hoop uit dat de gemeente Zele dit naar waarde zou schatten en zou blijven ijveren voor de verdere uitbreiding van dit uniek tenniscomplex. Namens Topspin voerden achtereenvolgens Karei Van Cauteren en Jos Francotte het woord. Opvallend was de uitstekende bespeelbaar heid van de terreinen on danks de ongunstige weers omstandigheden. Begrijpe lijk dat Roger Vercauteren van Tennis Perdaen hier voor de rjodige felicitaties ontving. Uitslagen: Heren I: Halve finales. Godfroid-Molina 7-6/6-2 Richer-Priem 2-6/6-2/7-5 Finale: Godfroid-Richer 2-6/7-6/6-0 Dames I: Halv^ finales: Van de Velde-Sax 6-2, 6-2 Mabille-Van den Brempt 4-6, 6-2, 6-4 Finale: Mabille-Van de Velde 6-2, 6- 4 Heren 2: Finale: Snauwaert-Pelicaen 6-4, 6-1 Dames. 2: Finale: Francotte-Geens 6-4, 6-2 Heren 3: Finale: Van Riel-Soubry 6-4, 6-3 Daems 3: Finale: Van Praet-Van den Berghe 6- 1. 6-1 Heren 4: Finale: De Rudder-Verstrepen 6-4. 6- 2. Vigor Hamme. De Hamse spelers werden met een oorkonde bedacht (vh) Hamme. En toch waren er nog verschillende oud-spelers van Vigor komen

De Voorpost | 1983 | | pagina 33