Adrie Van Der Poel iedereen te sterk Geprikkelde Van der Poel Nieuwelingen Wim De Ridder streeft naar diploma en overwinningen Roger Seghers wint de 7e Wase Lentepalm ZnCORDC Ferdy Dierickx de eeuwige tweede. Ronny Dierickx op komst Nieuwelingen Mario Van der Zanden streeft naar eerste zege Nieuwelingen Patrick Van De Velde kijkt feL: naar Mettepenningen p 36 - 20.5.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Beroepsrenners te Belsele-Waas Men had te Belsele geen reden tot klagen. Niet minder dan 125 koereurs kwamen hun Eric Gijsemans Het duo rugnummer afhalen en op de koop toe was de belangstelling nog groot te noemen ook. kreeg op zijn hals nog Ludo Inzake wedstrijdverloop heeft men toch aardig op de pedalen geduwd en ook al viel de Schurgers, Benny Vermeu- beslissende ontsnapping vrij vroeg, er werd voor gezorgd dat het een spannend kijkstuk is jen en Mare Dierickx. geworden met een overwinnaar die als uiterst geprikkeld aan de start verscheen en zijn Gezien het vijftal wonderen vreugde naderhand kon uitschreeuwen. verrichtte hadden we op een Achttien renners waren er in Achttien kanshebbers In de voorlaatste ronde had >fPa°ld "lon;en'.de ind,uk die beslissing betrokken. Even halfweg koers oi m.s- al ,Ronl' Claes 9en,P°9'n9 torden mat^onSs dë Alhoewel we een moment schien wel lels vroeger kre_ ondernomen maar strandde wëntn de indruk hadden dat het tot aen we feitelijk al de beslis- 9in9 Adrie Van Der een hergroepering kon ko- toëÜïl Poel weg gezelschap van terug to, de orde geroepen men, omdat de achtervol- nan Onghena. Mario Van gers zich met zodanig veel Vlimmeren, Eric Van de lef in de strijd hadden ge- Wiele. Ludo Schurgers, worpen dat. op een gegeven Franky De Gendt. Mare Die ogenblik de voorsprong van rjckx, Beny Van der Auwera; de kopgroep begon te Alain Van Hoornweder, slinken. Heddy Nieuwdorp. Adrie Maar het duo van de ploeg Van Der Poel, Ferdy Van De Bruyne viseerde meer. Zowel Mare Dierickx als A- drie Van Der Poel gingen Den Haute Patriek Clerck, Guido Baeyens, Eric Staes. Beny Vermeulen, Rony het offensief en lieten de Claes. Frans Van Vlierberg- warme adem van de achter volgers achter zich. he en Eric Gijsemans het hazenpad kozen en zodanig Vooraf hadden we toch nog Qp je trappers duwden dat enkele andere gegevens op ze viug een veilige voor ons notaboekje kunnen spr0ng opbouwden, neerschrijven. En dit was in Maar zoals geschreven leg de tweede van de veertien je de rest zich niet zo vlug af te leggen ronden toen Lu- bij die poging, alhoe- do Peeters, Guy Nulens. lef wej het niet meer tot een Gijsemans, Rudy Matthijs hergroepering is gekomen en Eric Mackenzie het waag- en naarmate de wedstrijd op den, maar echt nooit veel zijn einde liep we overtuigd schade konden aanrichten, geraakten dat tussen die omdat hun boni amper 30 ach'tier sekonden bedroeg nooit buiten schot of zicht ZOcht te worden, zijn geweest van de groep. Met als gevolg dat ze de na viei, de winnaar diende ge- De jongens van Fred De 45 kilometers wedstrijd aan Brul'ne w™"> nochtans met waren voor hun moeite en 9e™sl ln esn SPU" mel z°- alles te herdoen viel. veel renners. Gesprekje met de winnaar Na zijn onlangs opgelopen dopingaffaire. kwam een erg geprikkelde Adrie Van Der Poel zijn rugnummer afhalen aan de start te Belsele Hij zou vandaag hier eens te Belsele. het bewijs brengen dat hij iets kan. Wat uiteindelijk is gebeurd. Maar laten we liever de winnaar zelf aan het woord: «Ik was geprikkeld en wilde persé vandaag winnen. Dank zij het knap werk van ploegmaats ben ik daarin ook volkomen geslaagd. Mare Dierickx trok voor mij de spurt aan en als men nijdig is, kan men steeds iets meer, wat hier toch bewezen is geworden». We wilden dan ook weten of na zijn poging op het einde, hij niet te veel met zijn krachten gewoekerd had om nog te kunnen winnen «Ja. dat is waar maar ik moest winnen en kon toch niet de houding van anderen afwachten. Ik liet niemand gaan en ben in de laatste kilometers nog zelf mijn kans gegaan. Uiteindelijk moest ik het in de spurt bewijzen. Mijn doelstelling is nu de Ronde van Luxemburg, de Midi Libre en de Tour de France. Voor de rest is het afwachten op gunstige resultaten». Tot daar een gelukkige winnaar. Emiel De Veirman en zag het er naar uit dat het een spurt ging worden met achttien kanshebbers. Zo viel het ook uit. gezien men zich op zeven kilometer van het einde begon gereed te maken voor de afloop. In de spurt trok Mare Die rickx de molen op gang. Hij piloteerde veilig zijn ploeg maat Adrie Van Der Poel in de voorste gelederen en al hoewel op een bepaald mo ment Ludo Schurgers en Alain Van Hoornweder kwa men opzetten kon de Neder lander in extremis die aan val afslaan. Hij won op overtuigende wij ze voor Schurgers en Van Hoornweder. Emiel De Veirman Ronde van Vlaanderen. Roger Van den Bossche (uiterst rechts) smaakmakers van deze fel betwiste ronde. Hier probeert hij voor de tweede ontsnappen, (per) wie jRASENt W.r.C=^RASc Wielertoerisme. WTC Vrasene kreeg nieuwe uitrustingen van sponsor Garage De Cock. De leden poseren emt^ hun lokaal, café Brouwershuis, tevens medesponsor (dw) Ronde van Vlaanderen. Frank Verheven won deze klassiek Johan Berg limans, (per) •r. voor Diederik Fouhert Vader De Ridder uit Grembergen was indertijd aktief in de bokssport. Zoon Wim heeft blijkbaar voor een andere soort sport gekozen: wielrennerijfien grandioos verschil! De nieuweling uit de Grembergse Denstraat is wat later aan het koersen begonnen dan velen van zijn kollega's. Vermits hij zestian is. en pas aan het begin van dit seizoen voor de eerste keer de renners- fiets besteeg, zal hij slechts één jaar lid blijven van de kategorie nieuwelingen «Volgend jaar al moet ik de stap naar de juniores zet ten» zegt de Gremberge- «Vooral daarom zou ik graag dit seizoen een paar overwinningen behalen. Ik voel dat ik de laatste weken sterker ben beginnen rijden Dat had zijn invloed op de resultaten. De gunstigste re sultaten waren een tiende, een zevende en recent een vierde plaats Dat resultaat behaalde ik zopas in Bug- genhout-Opstal. Soms kan ik in de eindsprint mijn woordje meepraten Wan neer ik in een vrij frisse kon- ditie de streep in zicht krijg, behoor ik tot de kansheb bers. Zijn mijn reserves uit geput, dan moet ik er niet meer aan denken. Op veel supporters kan ik momen teel nog niet rekenen. In Grembergen is de wieler sport niet zo populair als bijvoorbeeld in omliggende gemeenten zoals Hamme en Zele. Op mijn vader kan ik het meeste rekenen. Hii is mijn beste supporter. Hij volgt de wielrennerij van kortbij en vergezelt mij naar iedere wedstrijd. Koersen is in elk geval voor mij een belangrijk hooby. Toch staan mijn studies boven al les centraal. Ik vola tech- Wim De Ridder tv nisch onderwijs en wil een diploma A2 elektriciteit. Dat geniet boven alles mijn voorkeur». E.D.M. Regen en bonkige kassei stroken maakten van deze klassieke wielerkoers een kleine Parijs-Roubaix. 84 deelnemers waaronder 2 Australiërs, 3 Engelsen en 19 Nederlanders gaven een internationale kleur aan het peloton. Na 15 km koers ontsnapte de Nederlander Hoefnagels en nam tot 45" voorsprong doch aan km 25 was hij eraan voor zijn moeite. Herhaalde lijk werd het peloton in 3 of 4 stukken getrokken op de kasseien, nadien volgde tel kens een hergroepering, doch telkens hadden ook renners voeling verloren en verdwenen uit de wedstrijd. Pogingen van Van Daele en Frans Dubbeldam haalden niets uit. Na 100 km en met nog één ronde van 35 km voor de boeg ging het de finale in met 26 renners op kop ge volgd op 2 minuten van een 15 tal renners. Op 15 km van het einde demareerde Roger Beelaert en kreeg Roger Seghers in zijn spoor. Frans Dubbeldam en Allons Die rickx kwamen nog bij de kop renners en ook Patriek Van Renterghem overbrugde de kloof. Dit vijftal legde er de pees op en de rest was ver slagen voor de overwinning Herhaalde demmarages van Van Renterghem en Dubbel dam leverden niets op en zelf een val van Seghers waarbij hij 100 meter achter stand opliep, kon niet ver hinderen dat hij als spurt winnaar van de vijf de eind meet overschreed en schitte rend winnaar werd van deze ware klassieker. In de ach tergrond werd het nog knok ken voor de rest van de prij zen zodat bijna alle renners één per één de aankomst bereikten. Uitslag: 1. Roger Seghers (Destelber- gen) 135 km in 3.36 uur, 2. Patriek Van Renterghem op 1/2 lengte, 3. Roger Beelaert, 4. Frans Dubbeldam, 5. Al- fons Dierickx, 6. Richard Bu- kacki, 7. Jan Dubbeldam, 8. Eric Geirlandt, 9. Willv Vincke. 10. Arnold Mest dagh. 11. Eric Van Rijckeg- hem, 12. René Heyboer, 13 Marnix Verroeye, 14. Theo Vandenbrande, 15. Julien De Mol. 16. Cyriel Hoefnagels. 17. Freddy Luyckx, 18. Mau rice Van Peteghem. 19 Her- vé Derekeneire. 20. Mare Zutterman. Ploegenklassering: 1. TV Electro Herman 19 pun ten, 2. A. en M 19 punten 3 Vermeersch 20 punten, 4 Yvan 31 pt.. 5. Van Walle 61 pt., 6. Wissekerke 67 pt., 7. For Ever 69 pt.. 8 Walhout- Visser 69 punten. 9. Dallin- ga en 10. Witte Boussens. WAOD Trofee standen WAOD wegtrofee 1983 1. Roger Beelaert 108 pun ten, 2. Eric Geirlandt 102 punten. 3. Patriek Van Ren terghem 85 punten, 4. Ric hard Bukacki 82 punten, 5 Roger Seghers 76 punten, 6. Paul Goethals 68 punten, 7. Freddy Luyckx 66 punten, 8. Rudy Reyns61 p.. 9. Maurice Van Peteghem 60 punten en René Heyboer 60 punten. Wielrennen. De zevende Lentepalm van de WAOD te Sint-Niklaas werd gewonnen door Roger Seghers (dw) Oostvlaamse trofee (voor Oost-Vlamingen) Categorie A: 1. Patriek Van Renterghem (Bellem) 245 punten, 2. Ro ger Seghers (Destelbergen) 225 pt., 3. Roger Beelaert (Kieldrecht) 211 pt.. 4 Ric hard Bukacki (St.-Gilles) 202 pt., 5. Eric Geirlandt (Ever- gem) 162 pt 6. Paul Goet hals (Lovendegem) 129 pt.. 7. Freddy Luyckx 'Waas munster) 125 pt.. 8. Eric De Moor (Gent) 108 punten, 9. Mare Zutterman (Deinze) 85 punten. 10. Maurice Van Pe teghem (Gent) 79 punten. Oostvlaamse trofee (voor Oost-Vlamingen categorie C): 1. Ferdinand Moerman (Gent 223 punten. 2. Ronny Desmet (Erpe) 138 punten. 3. Gaston Vandenhoecke (Grembergen) 125 punten, 4. Patriek Clauwaert (Merelbe- ke) 105 punten. 5. Freddy Landuyt (St.-Laureyns) 97 punten. 6. Freddy Vander- cruyssen (Stekene) 94 pun ten. 7. Adrien Maes (Melse- le) 92 pt., 8. Jean Brandt (Kaprijke) 89 pt.. 9. Roger Hoof (St.-Niklaas) 86 pt., 10. Luc De Coen (Wetteren) 81 punten. Wegtrofee Dames (stand na 3 proeven) 1. Christiane Goeminne (Wortegem) 59 punten 2. Veronique Dewaele (Zin- gem) 54 pt.. 3. Monique Woutermartens (Moorsele) 48 pt.. 4 Linda Derudder (Beveren) 44 pt.. 5. Hilda De- jonghe (Asper), 35 punten, 6 Linda Rogiers (Depinte) 28 punten, 7. Yolande De Valck (Opwijk) 18 punten, 8. Chan- tal Versluys (Maldegem) 12 punten. 9 Maria De Duyt- sche (De Pinte) 1 punt en 10. Sonia Parez (Brakel). Ploegentrofee WAOD (stand na St.-Niklaas 15/5): 1. TV Electro Herman (St.- Niklaas) 27 punten, 2. Bak kerij Vermeersch (Afsnee) 25 pt.. 3. A en M. - Inter service (St.-Niklaas), 22 punten, 4. Café For Ever (Gent) en Pa tisserie Yvan (Zottegem) 21 punten. 6 Dakwerken Van Walle (De Klinge) 16 punten, 7. Restaurant Wissekerke (Philipinne) 14 punten. 8 Gasstation Walhout-Visser (Heikant) 10 punten, 9 Res taurant Dallinga (Sluis kil) 6 punten, 10. Textiel Berken bosch (Lede) 2 punten. Trofee Rogelli voor Waas- landers. Stand na 15'5: Categorie A: 1. Roger Bee laert 31 punten - 2. Freddy Luyckx 23 punten, 3. Richard Bukacki 22 p., 4 Alex Vaere- wijck 17 pt. 5. Omer De Block en Julien Demol 9 pt.. 7. Willy Vincke 8 pt.. 8. Fred dy Oelbrandt 6 punten en 9 Martin Bosman en Wilfried Wouters met 5 punten. Categorie C; 1. Adrien Maes 20 punten. 2. Etienne Fleury 15 punten. 3. Freddy Van- dercruyssen en Freddy Met- tepenningen 14 punten. 5. Erwin Van Sande II p 6. Gilbert Maes 9 pt., 7. Karei Smet. Frangois Vandevijver en Freddy Joos 6 punten Mario Van der Za'tm Daar beoog ik het d mechanica. Ik hoopfn teraard te behalen. T rennerij blijft voor d altijd vrijetijdsbt Eén van mijn gen ite Ferdy Dierickx laat de jong ste tijd van zich spreken. Broer Ronny komt ook, zij het langzaam, maar toch ze ker in de belangstelling. Voor Ferdy Dierickx is het biezonder moeilijk om be slag te leggen op een over winning. De amateur uit Buggenhout reed al zestig keer als tweede over de streep. Maar de palm, nee, die is niet voor hem be stemd. Die heeft hij al ette lijke keren aan zijn neus zien voorbijgaan. Ferdy heeft zich daar nog nooit laten door ontmoedigen. In tegendeel. Nog meer dan vroeger gaat hij nu tot het uiterste, in de hoop dat het mirakel zich eens zou Vol trekken. Tijdens een recente wedstrijd in het Brabantse Neder-Óverheembeek fiet ste Ferdy andermaal als tweede over de streep. Het verschil met de overwinnaar was te verwaarlozen. «De weersomstandigheden zorgden voor een vrij zware wedstrijd,» vertelt de Bug- genhoutenaar. «Op een gegeven ogenblik zijn we met elf in totaal op de vlucht geslagen In dat gezelschap bevond zich ook mijn broer Ronny. Dat ple zierde mij. Na enige tijd, moest hij, samen met nog vijf anderen, afpikken. Dat maakte dat we met vijf voor op bleven. Wetende dat ik in de sprint meestal de geklop te man ben. plaatste ik op zowat drie kilometer van de finish een demarrage. Enige tijd bleef ik voorop en reeds flitste de bloementuil door mijn achterhoofd. Met nog vierhonderd meter voor de lijn kreeg ik Wim Ceuleman in mijn gezelschap. Toen de sprint op gang kwam bleef ik lang op gelijke hoogte Aan de streep moest ik het met twintig centimSte*- vei- schil afleggen. Jammer, maar het was andermaal gebeurd!» Broer Ronny bolde op een bevredigende elfde plaats over de streep. Tot nu toe betrof dit zijn beste resultaat in een seizoen waarin hij reeds met de nodige dosis pech had af te rekenen. In de komende weken hopen de Dierickxen zich in ieder geval enkele keren op het voorplan te rijden. Mis schien komt er op een onver wacht moment een zege uit de bus. E.D.M. In het gezin Van der Zanden aan de Hoeilaart 4 in Bug genhout vormt sport gere geld het onderwerp van ge sprekken. Vader Van der Zanden deed indertijd aan sport: lopen en ook wat wiel rennen. Dat heeft de thans zestienjarige Mario aange zet om diezelfde weg in te slaan. Mario Van der Zanden is een vriendelijke knaap. Op ie dere vraag vindt hij een ge past antwoord. Een slimme jongen blijkbaar. In de wielrennerij heeft de Buggenhoutse nieuweling het nog tot geen overwin ning gebracht. «Ik eindigde wel al vaak binnen de eerste vijftien», zegt de Buggenhoutenaar «Een tekortkoming is. dat ik vaak de goede trein mis. Nochtans wanneer het op sprinten aankomt, kan ik best mijn plan trekken. Dat ik graag een overwinning in de wacht zou slejoen, steek ik in geen geval onder stoe len of banken. Ik oefen iede re dag en leg ettelijke kilo- den is Ludo Van den meters af. Aan wilskracht uit Baasrode. Ik w< ontbreekt het mij in geen week biezonder geval. Mijn vrije tijd besteed toen ik vernam dat ik volledig aan de wieier- Oostvlaams kampil sport. Eens de schoolbel ge- de juniors had gt rinkeld, en de boekentas Een dergelijke titel thuis, spring ik de fiets op. alsnog niet weggele®0 Mijn studies genieten noch- mij, Voorlopig hoopi tans voorrang. Dat is nor- in het bezit te komen) maal. Op dat punt eist men palm na een thuis ook de absolute voor- wedstrijd.» rang. Ik volg technisch on derwijs in Buggenhout. tatst Een vijfde plaats is totnog toe het beste resultaat voor Patriek Van De Velde. De vijftienjarige knaap uit Hamme is nog niet zo lang met het koersen gestart. Nauwelijks een paar maan den. Maar toch heeft hij al les veil voor deze sporttak, waar hij al jaren de kriebels van in het bloed heeft. «Ik heb altijd het koers- -(jebeuren van nabij ge- vvolgd. Iedere koers die in de gemeente werd georgani seerd genoot mijn belang stelling. Ook trok ik mee met renners uit de buurt», zegt de jonge liefhebber. 7- «Ik heb vooral naaj Pa triek Mettepenningen opge keken. Waar hij aan de start verscheen, was ik aanwe zig. Patriek woont niet zo ver uit de buurt. Ronny Mette penningen al evenmin. Ook zijn prestaties ben ik gere geld van nabij gaan volgen. Met een elfde, negende en vijfde plaats ben ik over me zelf niet ontevreden. Ik ben trouwens maar een eerste jaars nieuweling. Ik besef dat ik nog veel sterker zal moeten worden om te kun nen wedijveren. Ik hoop de ze zomer in elk geval nog op een paar ereplaatsen be slag te kunnen leggen. Mocht er een overwinning uit de lucht vallen, des te beter. Maar daarvoor moet je ook de nodige dosis geluk hebben. Dat kan trouwens van veel faktoren afhangen. In ieder geval ga ik tot het uiterste tijdens iedere trai- Patriek Van de Veltfno! mng. De wielrennel blijft mijn hobby. T ik alles voor over. J dies worden daar e door in de schad plaatst. Dat zou c dig zijn. Ik volg t onderwijs in Dendel Daar streef ik naai»._ diploma in de eleif an. Eens dat op zak het|Rac belangrijke stap 0®®de leven. Dat trouwen® j belangrijkste voor H bes gen van mijn leeftijdplor

De Voorpost | 1983 | | pagina 36