Albert De Rouck, Jozef De Beule, Van Malderen-Merckx, Edward Hermans, Gustaaf Van Hespen, Jean Valck, Pierre Van den Schrieck, Antoon Buslot, Julien Roelandt, Henri Persoon, Rene Van Gaver, Gilbert Noens, Vereecken en zoon en Amede Sannen: sterke hokken op Noyon Pierre Vergeylen, Jeroom Kerre, Henk en zoon Van Den Broeck, Dhaene-Segers, Willy Van Vlierberghe, Roger en zoon Mees en Daniël en zoon De Pauw zwaaien de halve fondscepter RUTSAERT EN NEURINCKX WINNAARS UIT MEAUX Van Der Vurst en Coppens de bij oude en jaarse beste JUDOKAS VAN H00RSEL); IN GENT DUIVEN 38 - 20.5.1983 - De Voorpost Te Vrasene wonnen Heir- baut en zn de vlucht bij de oude duiven voor Emiel Goeman, De Prekel-Van Britsom, Jozef Dupont en Jo zef Luyckx. Flore Van den Bossche mikte in de jaarlin gen roos voor Jozef, Dupont. Hubert Bressinck, Ongenae en zn en De Prekel-Van Britsom. In de St.-Niklase verbroede ring haalde Albert De Rouck het hoogste podium bij de oude duiven voor Eduard De Wolf (2e en 11e), Baetens- Van Boven, Frans Ghijs, Ben Smet, Karei Heyrman, Van den Bossche en zn, Vereec ken en zn. Placide Joris, Gustaaf Martens. Bij de dui- vinnen ging de le prijs naar Baetens-Van Boven voor Gustaaf Martens (2e en 7e), Delacourt en zn. Van Haver- beke-Mariman, Verdoodt en zn.. Roger Van Goethem, M. Schollaert, Eduard Van de Vijver, en F. Van Mieghem. De beste jaarduif kwam van het hok van Roger Van Puy- velde, die daarmee de bo venhand nam op A. Picavet. Baetens-Van Boven, M. Schollaert. René Van den Broeck, Troch-Kiekens. Gus taaf Martens. Kamiel Delia, Dansaert en zn. Eduard Van de Vijver. Te Zele-Lokeren nam Jozef De Beule de zegebloemen mee naar huis bij de oude duiven en in zijn spoor no teerden we de namen van Erik Van de Voorde, Omer Baecke, Aviel De Gucht, en Antoine Van Langenhove. Konditie is er weer op het hok van Jules Dierickx-Vis- sers, die het aantoonde met een nieuwe eerste prijs te klokken. Vroege jaarduiven voor Adolf De Beule. Leon De Landtsheer, Weduwe Braem en zn en Andre Van Hecke. Te Lede-Wanzele haalde Van Malderen-Merckx de top bij de oude duiven maar ook Edmond De Pauw. Al- bert Blondeel (3e en 4e). Re ne Van Nuffel. Jean Van den Bossche, gebroeders Van der Borgt (7e en 9e), Alfons Cools zaten in de kop van de uitslag. Jean Van den Broeck won bij de jaardui ven voor Richard Ydens. Raymond Van der Snickt (3e en 6e). Maurits Uyttendaele, Remi Opdorp, Jozef De Cor- te. Mare De Coster. Leo Melckebeke en Remi De Loor. Te Baasrode - St.-Gillis - St - Amands en Moerzeke was Edward Hermans de num mer één bij de oude duiven voor Peter Van den Eede, Omer Van Riet, Frangois Kinders. Van Steen en zn. gebroeders Verleyen en Van Landeghem-Jacobs. Goed of slecht weer Zander Putte- man klokte er toch drie in de eerste tien (3e. 6e en 8e). Constant Hooft was de lau reaat bij de jaarduiven voor Edward Hermans, Peter Van den Eeden. Frans Pauwels, Louis Geeraert. August Cooreman. Van Damme en zn, René Willaert, Frans Cool (Oliesl.). Te Zele-Uitbergen lukte Gustaaf Van Hespen een dubbelslag en klokte er bo venop nog de 9e prijs bij de oude duiven bij. Vroege ou de duiven voor Julien Van Cauteren, Benoit Van Hes pen, Jozef Dhollander, Cy- riel Van Kscke, Raf Dhollan der, Georges Christiaens. Pierre Vergeylen, Leonard Mariman. De ereplaatsen bij de jaarlingen werden verdeeld onder Theofiel De Vleeschouwer. Georges Christiaens. Gilbert Van den Hof. Julien Van Caute ren, Jozef Dhollander, Ge rard De Wandel, Remi Van Hauwermeiren en M. De Schoenmaecker. Te Berlare ging de ereprijs bij de oude duiven naar Duivensport, Pierre Van der Schriek haalde te Bug- genhout-Opstal een eerste prijs op Noyon (c) Duivensport. Gustaaf Van Hespen lukte een Noyon- dubbelslag in Zele-Uitber gen (gvw) Georges Van de Wiele. Jean Valck met de 2e en 8e en Petrus Seymortier met de 3e, 4e en 9e en 10e kwamen goed aan hun trekken. Emiel Pletinck, Van Malde ren-Merckx. en Germain Braeckman klokten ook vroeg. Jean Valck troonde bovenaan bij de jaarlingen voor Emiel Pletinck. gebroe ders Geeraert. Germain Braeckman, Maurice De Rouck. Jean Van Vossel (6e en 8e), Leon Seymortier, Etienne Buyle en Gerard Roels. Te Hamme-Zogge - Elversele was de trofee bij de oude duiven voor Constant Van den Nest voor Verhelst-De Vlieger, Jozef Laureys. Henri Van Lembergen en Omer Van Haute, Verhelst-De Vlieger wonnen bij de jaar lingen voor Ivens-Smet. Re mi Cool, Albert Koekelkoren en Albert Van den Branden. Te Overmere stond Albert Van Hecke op het hoogste podium voor Gilbert Maes, F. en zn Buyle. Antoine Van der Heyden en Emiel Louis. Pierre Schiettecatte was de laureaat bij de jaarduiven voor R. De Maesschalck. Al- bert Roggeman, Julien Roe- landt en Arthur Van Dries- sche. Te Buggenhout Den Belg haalde Pierre Van den Schrieck de kop voor Jozef De Schouwer (2e en 10e), Petrus Brusselmans (3e en 8e). Petrus en zn Boeman. Petrus De Backer H. en L. Van Hoorebeeck. Pierre Van Ransbeeck en Frans Meert. Petrus en zn Boeman waren de laureaten bij de jaardui ven voor Jozef De Schouwer, opnieuw de 2e en 10e prijs, Frans Peeters, Albert Bos man, Petrus De Backer, Jozef Platteau, gebroeders Ver- schueren, Antoine Vermeir en Hals-Cassimon. Te Buggenhout-Lebbeke - St.-Gillis nam Antoon Buslot de le en 2e prijs voor zijn rekening bij de oude duiven. De 3e en 4e ging naar Geor ges De Backer Frans Van den Abbeele nestelde zich op de 5e plaats en Kamiel Philips met de 6e en 7e had ook twee duiven in de eerste tien, die werden aangevuld door Jan Weerts en De Meyer en zn. Isidoor Philips klokte de ereprijs bij de jaar duiven. Jules en zn Callaert met de 2e. 7e en 10e prijs maakte een goede beurt. Vroege prijzen ook nog voor Quisquater, Mechant-Van den Driessche. Jules Man- naert, Renaat Cooreman. Omer Cooreman en Kamiel Philips. Te Ópdorp-Malderen zege vierde Emiel Cruyplandt bij de oude duiven voor de ge broeders Van Sande.Van Akeleyen en zn. Frans De Bondt, de Vadder en zn. Jan De Commer, Alfons Van Op stal en Edmond De Wit (8e en 9e). Als primus in de reeks jaarduiven noteerden we de gebroeders Van San- de met eervolle vermeldin gen voor Jozef Van Achter, Jos Van Extergem. De Vad der en zn (4e en 5e en 8e), Louis Van den Berghe. Van Hofstadt en zn. Jean-Pierre Van Gerwen. Te Schellebelle kwam het hok Julien Roelandt er goed uit met de le en 8e prijs. Van Hecke-De Rick met de 3e en 4e mochten zeker niet kla gen en vroege prijzen voor Mare Van den Eeckhoudt, Julien De Winter (5e en 6e). Dan en zn De Pauw. Gebroe ders De Meulemeester en Kamiel De Gelder. Albenc De Ridder nam de hoofdprijs bij de jaarduiven voor zijn rekening voor M. Van Herre- weghe, die met de 2e, 6e en 8e sterk op het voorplan Van Boxlaer en G. Van Hec ke. De onvoorwaardelijke uitblinkers op de Noyon vlucht waren zonder twijfel Henri Persoon en Albert Van Vlierberghe. In het verbond Waasland demonstreerde Rene Var Gaver de kwaliteit van zijn kolonie door de eerste prijs te winnen bij de oude dui ven voor Georges De Loose, Alfons Jacobs. Romain Ver- schueren, Heyninck-Ver- donck, Albert Mathijssen, Hugo Van Moer, Edmond Roelandt (8e en 10e), A. Dul- laert. Albert De Rudder was de primus bij de jaarlingen voor Edmond Roelandt, Al fons Jacobs, Marcel Noens. Van Boxlaer. Theo De Mey, Edmond De Bock, Julien Hof man. Gilbert Verhaegen en Albert Prevenier Bij de dui- vinnen nam Marcel Noens de bovenhand op de konkur- rentie voor Harry De Rudder. René David. Verlaeckt-Van Aerde, Coppens-De Schep per, Marcel De Maere, Ver eecken en zn, Frangois Jans- sens, Roger De Prekel en Georges Coenen. Te Kemzeke jubelde Gilbert Noens bij de oude duiven met de le en 9e prijs en wij noteerden er knappe uitsla gen voor Julien Van Over- meiren, Gilbert Deyaert. An toon Schouwaert. Roger De Kindt, Florent Bogaert, Her man Ferket, Lucien De Ded- der en Armand Behiels. Am- fred Braems klokte de snel ste jaarduif. Maar in die ka- tegorie citeren we graag de kollektief sterke prestatie van Lucien De Dedder (2e, 6e en 9e) en Gilbert Noens (4e en 5e) en verder vermel dingen voor Willy Van Goet hem. Marcel De Decker. Frans Van Hautte (8e en 10e). Bij de duivinnen was Roger De Kindt de uitblinker Duivensport. Van Malde ren- (gvw) met de ie en 4e prijs en hij kreeg oppositie Van Natha- lis Van der Stoelen, Gerrit Stevens en André Van Re- moortel. De Kemzeke-speling uit Noyon met bij de oude dui ven een gewaarborgde nummer 6 en bij de jaarlin gen en duivinnen een nr. 4. Te St.-Gillis-De Klinge be vestigden Vereecken en zn de konditie van het hok door er nog een eerste prijs aan toe te voegen. Bij de toptien noteerden we verder de ge broeders De Cauwer. Jo An- theunis. Marcel De Block, Simonne Van Geysel. Ma- rin-Dullaert, Willy De Pot ter, Van den Berghe, en kleinzoon en Etienne Schel- -Merckx won te Lede-Wanzele de eerste prijs sop Af<d lekens. Dullaert en zn triom feerden bij de jaarduiven en vroege citaties voor Jos De Wit, Alfons De Backer. Jean Van Goethem. Paul en zn De Witte, J. Van Doorslaer, Van de Vijver-Comelis. Van den Branden en zn, Vereecken en zn en de Munck-Van Achter. In het verbond Zele-Dender- monde waren Jozef en zoon Vincke de uitblinkers met de le, 5e, 6e en 9e prijs. Vroege prijzen voor Frans De Swaef, Raymond Steveninck. Alois Geldof, Georges Roels was de eerste bij de jaarlingen voor Sylvain Verstraeten, Raymond Steveninck, Eduard De Smedt. Alois Geldof. Alfons Spanoghe, Jozef en Vinck (7e en 8e), Winckel-Van Herrewe (8e en 9e). Te Haasdonk had Sannen de breedste g lach met de le prijs b oude duiden. Koppij voor Louis Bollaert, Thoen (3e en Baeck, Petrus Neels, i Pollet, Ghislain Nicj Frans Truyens, Rogei] Backer, Ghislain won bij de jaarlingen Eddy Bracke, Amede j nen. Jozef Van Moer, 1 Verschooren, Rene VmEIr Wiele (5e en 10e), "n Truyman. Roger De Be* i Jan De Clerck. Duivensport. Vereecken en Ouiévrain en in Sint-Gillis- Duivensport. Petrus Boe man: te Buggenhout-Opstal kwam. Armand Van Boven een eerste prijs op Noyon Marc Van den Eeckhoudt, (c) Eric Lauwaert (5e en 9e), Ka miel De Gelder en Petrus Lambricht sloten de rij bij de eerste tien. Te Stekene klom Alois De Block bij de oude duiven op het hoogste po dium en zijn naaste konkur- renten noemden Edmond Vaerewijck, Roger Van Vlierberghe, Piet Zaman, Hubert Vercauteren, Julien Van Doorslaer, Lucien Jans- sens, Henri Persoon, ge broeders Mels, Theo De Dedder. De jaarlingen vlucht was een kolfje naar de hand van Henri Persoon, die met klank won voor Jozef Van Tricht (2e en 9e). Albert Hesters. Albert Pieters, An dré D'hollander, John Van Doorslaer, De Saeger en zn, Plaquet en zn en Piet Za man. Bij de duivinnen no teerden we de le en 3e prijs voor André Dhollander, en zoon, eerste prijs te Belsele uit kopduiven op de hokken bij De Klinge uit Noyon (gvw) Marcel Vereecken. Hubert De Dourdanvlcuht in Union Waasland werd bij de oude duiven gewonnen door Omer De Pauw en in zijn spoor noteerden we Georges De Guchtenaere. Edward Roelandt, Alfons Jacobs. Ro main Verschueren, Peter en Elza De Bruyne, Antheunis- Van Goethem, Luc Van Oos- te. de gebroeders Helskens, Marcel De Maere, Bogaert- Verstraeten, Verlaeckt-Van Aerde. De jaarlingenvlucht ging naar Henk en zn Van den Broeck, die nog de 9e prijs won en kopduiven op de hokken van Romain Ver schueren, René Van Gaever Marcel De Maere. Georges Missegers. Antheunis-Van Goethem. Coppens-De Schepper, De Smet-De Vuyst en Baert-De Pauw. Romain Verschueren klokte de snel ste duivin voor René Van Gaver, Marcel De Maere, Antheunis-Van Goethem, Coppens- De Schepper en Baert-De Pauw. In het Verbond Berlare-Zele was Pierre Vergeylen de beste bij de oude duiven voor Gilbert Van Miegr.oet, Jozef Vercauteren (3e en 6e), Jean Stockman, Frans Si- chien, Flor. Walgrgeve, Jean Van Vossel, Alois DDe Bruyne, Arthur Boone Bij de jaarlingen was Phil. De Bruycker eens te meer de uitblinker met de le. 6e. 7e. 10e. 12e. 14e. 15e, 18e, 23e en 31e of 10 prijzen van 14 duiven. T. Van Houwermei- ren, gebroeders Heirman. In de Ware Dendervallei juichte Jeroom Kerre met de hoofdprijs bij de oude dui ven uit Dourdan. In de kop van de uitslag noteerden we volgende uitblinkers Louis Van Vossel, Frans Van Geyt, Frans De Visscher, gebroe ders Michiels (5e en 7e), Raoul De Jonckheere. Julien Cool (8e an lie), Roger Drieghe. Dominique De Vul- der, Constant Van Nuffel. Cyriel Poppe. Van Nek-Van den Neste blij ven sterk spelen en de be vestiging was een nieuwe eerste prijs met de jaarlin gen. De naaste belagers wa ren nu Maurits Luyckx. De Vuyst en zn (3e en 6e). Dhae- ze (Vander Eecken. Hugo De Wolf, Julien Van Hecke, hok Slots, Frans De Vulder. Luc Van Nieuwenborgh, Remi De Wilde, Bruylandt en zn. Raoul en zoon Galle, Oktaaf De Bruyn. Te Schellebelle waren het Dhaen-Segers, die bij de ou de duiven het mooiste resul taat uit Dourdan bijeenvlo- gen met de le, 4e en 10e prijs. Vroege duiven voor Marcel Van Nieuwenhove, René Dumont, Gilbert Galle (5e en 6e), August Vion, An toine Gillis, Petrus Librecht. De Vuyst-Rasschaert haalde het bij de jaarlingen voor Robert Van Hecke, Antoine Gillis, gebroeders Lang been. Achiel De Vos (8e en 9e) Dhaen-Segers, Hedwig Roelandt. Gaston Bettens. In de St. Niklase Verbroede ring-Lokeren was Willy Van Vlierberghe de onvoorwaar delijke uitblinker bij de ou de duiven met de le, 5e en 6e prijs troonde hij boven vriend en tegenstander uit. In het beste deel van de uitslag noteerden we ook Roger Consérière, Walter Van Puyenbroeck, Jozef Ne- Duivensport. In de Union Waasland behaalde Henk Van den Broeck de eerste prijs uit Dourdan (dm) op zijn aktief en verder kop- prijzen voor Godelieve Cap, Edmond Leybaert, Frangois Stiers, gebroeders Van Lan- deghem, André Saman, Pol spoel-Van de Walle. Jozef Verheyen. Omer Van Hautte én Gustaaf Verberckmoes In het Nieuw Verbond der Denderstreek mikte Daniël en zn De Pauw in de Etam- pes roos met de oude dui ven, Vroege prijzen voor Henri Van Kerckhove. Jules en zn De Waele, Georges Roels. Dominique Roelandt, Alois Geldof, Verbraecken- Bauwens, Filip Van Lember- ge. Georges De Wilde. Pros per Pappaert. Bij de jaarlin gen haalde Georges Roels de hooofdprijs naar zich toe voor Roger Drieghe. Gustaaf Van Herreweghe. Frans en zn Buyst, Julien Galle. Mau rice Osselaere, Eduard De Smedt, Maurice Uyttendae le, Jean Halans. Dominique Roelandt en Willy Van Aver- maet BENO Duivensport. De Vuyst- Rasschaert haalde te Schel lebelle een eerste prijs op Dourdan (c) TE AALST LOKAAL DE EENDRACHT are Duivensport. Pierre Ver geylen won uit Dourdan in Bertare-Zele (gvw) ve, Roger Aerts, Jozel Van Peteghem, Norbert Van der Linden, Corneel Van Houtte, Gilbert Claessens. Jozef De Boey, Ernest De Wilde, Eric Van de Putte. Norbert De Vuyst en André Van Wolve- Bij de jaarlingen werd de hoofdrol vertolkt door An theunis-Van Goethem met de le en 7e en le prijs. Vroe ge duiven voor Van Vlier- berghe-Plaquet, René Da vid. Eric Van de Putte, Hugo Van Nuffel, Godaer-Lau- reys, Norbert Van der Lin den, Eric Van de Putte, Hugo Van Acker, Willy Van Vlier berghe. Antheunis-Van Goethem waren ook de snelste bij de duivinnen voor Van Dries sche, Van Vlierberghe-Pla- quet, Gustaaf Martens. Hu- go Van Huffel, Felix Smits, Dullaert en zn, Edward Van de Vijver en Georges Volke- rijek. In de Wase Scheldekant stond er Etampes op de rol en bij de oude duiven ging de overwinning naar Roger en zoon Mees en dan kwam het zwaar geschut Ghislain Nicque aan de bak met de 2e, 3e 4e, 7e en 9e prijs. Vroege duiven vóór Omer Van Hautte. Aloi3 Colman, Ronsmans-Van den Bos sche. Bij de jaarlingen zette Ghis lain Nicque de overwinning Voor de duivenvlucht uit Meaux was er weer een pak duiven en de eerste prijs bij de oude ging naar Herman Rutsaert uit Lede die net als vorige week een beste zon dag achter de rug heeft. Een melker alvast die een zekere regelmaat weet te leggen in zijn prestaties. Wie er ook goed uitkomt is Petrus Ras- schaert uit Schoonaarde die te Aalst enkele prijzen wist in de wacht te slepen en op de 2' plaats begon en verder vooraan nog te vinden was op de 7' en de 10* plaats. Nog een liefhebber uit Schoonaarde plaatste zich op de 3* plaats en dat is ook de beste uitslag die Matthijs wist voor te leggen. Govaert volgde op de 4' en de 5° plaats was iets voor de zaak en werd 6'. Gilbert Van der Putten legde beslag op de 8ste plaats en Van Cauter werd 9'. Neurinckx de beste met de jaarse Aalstenaar M. Neurinckx kwam er goed uit. Hij werd eerste met de jaarlingen en in de kategorie oude duiven werd hij op de 11* plaats opgetekend. De Wiló )r Aalst was 2' en geld iwei ook voor Petrus Rass: :e uit Schoonaarde die derde plaats samen n 6' prijs diep in de kasi grijpen. Gilbert Van de*,, ten, reeds jaren mf goed hok duiven, is bij en nu als 4°. Ad<| Bm uit Lede is 5° en De Ifosj man Herdersem stai Verder krijgen we lec deze Meaux-vlucht De en Zoon uit Lede, Van Rutsaert. Cornu, Vc Putten en Van der Haui sche. Verbond: Elk zijn Recht Op de Noyonvlucht in het lokaal «Elk zijn Recht» toon de Robert Van Der Vurst zich de beste in de kategorie van de oude. Hij liet het niet bij deze palm alleen maar ook verder in de uitslag vinden we deze liefhebber terug. Vijverman gebr. uit Lede wist zich op de 2" plaats te hijsen. Samen met zijn dorpsgenoot Massez Mi- noodt en Mare De Smet we ten ze enkele blauwe brie ven mee naar huis te ne men. Op de 5° plaats Emiel Nijs uit Erpe die ook meer dan zijn deel krijgt van de koek. Burgelman, een liefhebber die het niet met een grote mond moet bewijzen, heeft duiven die het doen en zon dag was hij te Mere de man in de kijker. Een dezer da gen gaan we even nader kennis maken met zijn kolo nie. Roger De Grave, nog een liefhebber uit Nieuwer- kerken was ook in de toptien en wel op de 7" plaats. Ri chard Sterck (Mere). Van Ca- lenberg (Lede), Herman Nijs (Lede), Dhaeseleer (Erpe): het zijn stuk voor stuk lief hebbers die in de kop staan en dat niet voor het eerst. Coppens wint bij de Jaarse Albert Coppens uit Nieuwer- ken was eenieder te sterk bij de bij de jaarse en heeft naast de zege ook enkele prijzen weten mee te grijpen. Roger De Graeve uit Nieu- werken volgde als 2" en Jozef Van Der Snickt uit Erpe zat ook goed met zijn jaarling en was derde. Paul Baeyens uit Aalst plaatste zich als vierde en Massez Minoodt (Mere ook in de eerste tiet ut vermelden reeds Rog! rg] Grave uit Nieuwerl [(j( die op de 2" plaats k legde maar tevens B ddi we hem citeren als 7* SS( Knap ook de prestal" Van Calenberg die n» twee jaarse de serie mee te graaien en n een schoon pak geld ye de hc ae! JUDO Judoklub Moorsel vaardigde zijn deelnemers af Gent en bereikte daar een benijdenswaardigs slag: bij de beloften 3 maal zilver voor Van Nieu borgh Jurgen - 48 kg; eveneens voor Wobben M - 68 kg. en tenslotte voor Brissard Hans - 62 kg De 4" deelnemer Vonk Yannick haalde bij de juni seniores brons in de klasse - 65 kg. Voor trainer Freddy Bellon die onlangs nog nationale ploeg aantrad in Engeland is dit ook grote beloning voor zijn werken in de nog judoklub uit Moorsel.

De Voorpost | 1983 | | pagina 38