kkers tpdag: Ongestoord kuieren het Aalsterse stadscentrum... De Voorpost - 20.5.1983 - 5 hebben ierstraat-Moler nmarkt te 14 ;suur Isterse topdag: vooral géén soldendag en/of een Wél een uniek kommercieel evenement vooral de promotie van de Aalsterse keizerlijke winkelstad wordt nagestreefd... Dit waren de bij de organizatie van de eerste lustrumtopdag zaterdag... ïonderd handels- Het jonge volkje kon zich uit- in negen leven bij het «Goudvisjes van- zich ernstig gen» en meer nog in een loop- om, samen met wedstrijd met als parkoers: de Hovenierstraat, 1 Meistraat, Varkensmarkt. Moutstraat, Hovenierstraat, «verbroederden» een eigen verkeers- een tweehonderdtal kinderen de Aalsterse schoolge- de dekenij meenschap in de Hovenier straat, voor deelname aan de uur het interscholenstratenloop. De deelnemers werden ingedeeld in reeksen. Natuurlijk yaren en een wed- ook heel wat supporters pre- ~el de bloemen!». Op sent. De wedstrijd kende dan «Welk is het juiste ook een sportief verloop. Nie- anjers die bij de deelne- mand van de deelnemers ging handelaars in het uit- met ledige handen naar huis; m zijn geplaatst?» kreeg iedereen werd een gratis fris- cenijbestuur niet minder drank en een herinneringspen- 179 antwoorden gedepo- ning aangeboden, iedere win- in de daartoe bestemde naar kreeg een prijs in natura en een bedrag van 15.000 fr. werd verdeeld onder de deel- ukses! Een uurtje later nemende scholen voor aan- nen we het juiste ant- koop van sportmateriaal. Even 551. Het aantal juiste een blik op de uitslagenlijst: ieren bedroeg 79. Daar- bij de meisjes, geboren in 1974 eft het lot beslist... de en 1975: 1. Steen Sonja (SMI), !"öar werd tenslotte dhr. 2. Wanderstijn Eva (Gem. )e Cock, Rerum Nova- Moorsel), 3. Tackaert Katrien faat 9 te Aalst. En hem (SMI). Bij de meisjes geboren 1973, '72, '71 was De Vijs Sandra (RBS-Centrum) vóór verenigingen, leger «bezoekers» een door, een toch wel Molendries, programma aan te Rond 15 uur van een warme lucht- t parkeerterrei 'ola en een wee Lanckman Anja (Arend) en Tackaert Inge (SMI) aan de eindmeet, en bij de meisjes geboren in 1970 was De Pierre Veronique de beste. In het algemeen klassement meisjes werd RBS Centrum winnaar vóór het SMI Aalst. Bij de jongens geboren in 1974 en '75 was de uitslag; 1. Waterinckx Christof (RBS-C), 2. De Cock Jurgen (SMI), 3. Rubbrecht Steven (RBS-C). En bij de jongens geboren in 1973. '72. '71. werden gefeliciteerd: 1. Lanckman GunTher (Arend). 2. Van Der Bruggen Johan (SMI), 3. Coppens Kris (SMI). In het algemeen klassement jongens werd het SMI Aalst winnaar vóór RBS-Centrum. Aan de overkant van de Den der bleek het wel wat druk ker... Op de Werf verschaften Leefmilieu-mensen uitleg over de pas-gestarte aktie «Groene Straten»: een sensibiliserings- campagne die alle Aalstenaars aanzet om met bloembakken, tegeltuintjes, verzorgde voor tuintjes. beplanting onder straatbomen, buffergroen en erfbeplaning. Aalst in de bloe metjes te zetten en aanzienlijk te verfraaien. Elke bloembak, elke plant zou een stilzwijgend manifest moeten zijn van de milieubewuste burger, «We hebben overigens een imago een werkscheppend imago hoog te houden. Aalst heeft een faam als middenstandsstad die leeft van een hinterland op z n smalst.... t- Lebbeke b week, dat kon nu •aal niet anders, stond het teken van Stenen Wonder van •ka». Met lede ogen ke- ~"zowel de organisatoren 7Ïe Lebbekenaars naar de tttI, waaruit de regen bij »n neerviel. Geplande Jities moesten dan ook j$ei allerlaatste moment ^ast worden. immigen waren werke- I de wanhoop nabij. Pt ik het zeker weten dat pijn schuld is dat het zo pt, sprak Jan De Wach- p voile priesterhabijt tot faa-prelaat Staf Moort- ■k «gooide mijn kap over »ag». Ook tijdens de generale repetitie, die tengevolge de gure weersomstandigheden in feite een voor-voor-gene- rale was, bleken de hemel sluizen open te staan. En aldus was het mogelijk een paar edelmannen met een paraplu boven het hoofd over het Dorpsplein te zien stappen. Een duivensjapper was toen ook van de partij. Maar die man, zijn keef in de hand, was niet in het scenario voorzien, maar was duidelijk door de mazen van het net geglipt dat de Lebbeekse po litie rondom het Dorpsplein gespannen had. Aan het eind van het mas saspel, tijdens de apotheose dus, worden vanuit de hoog ste kerktorenraampjes, twee 8 m lange, blauwwitte vlag gen ontrold. Leden van de Lebbeekse brandweer na men dat karwei voor hun rekening. Geen gemakkelijke klus, want nadat eerst een flink aantal trappen moeten be klommen worden, moeten de pompiers, in het pikdonker, nog een drietal ladders over winnen. Erg warm is het in de kerktoren evenmin. Na de generale waren die spuit gasten dan ook verkleumd van de kou. Zei toen Edde- gaar Macharis: «In het begin zaten we daar te bibberen van de kou en achteraf be gonnen we te bibberen van het gelui van de klokken.» Dat klokkengelui en het geluid van uiteenspattend vuurwerk verraste trouwens heel wat Lebbekenaars in hun slaap. Het liep die woensdagavond trouwens tegen middernacht aan toen de apotheose ingezet werd. In de Kapellekensbaan schoot toen alvast een ma dam wakker, greep haar echtgenoot bezt en riep: «Man, 't is oorlog!» Het is negen uur vrijdagavond. Het regent pijpestelen. Het massaspel kan en. Een weer om smoelen te trekken (p. van san) met zowat een kwart miljoen mensen. Laten we die mensen vergasten op bloemen, op een gezellige, open en levendige stad. Laten we chauvinisten zijn in merg en been. fiere bewoners van een stad met het grootste carnaval en een unie ke Topdag, een groene stad. een bloemenstad en een stad die denkt aan de toekomst!» schreef schepen van Leefmi lieu A. Dooms in de zopas voor het stadsbestuur uitgege ven brochure «Actie Groene Straten», «bestemd voor men sen die van Aalst houden, die fier zijn op hun stad. die iets vqelen voor de natuur en die uiteraard hun steentje willen bijdragen om de aktie «Groe ne straten» te doen slagen.» Even verder werd gratis teel aarde ter beschikking gesteld van het publiek dat van het aanbod dankbaar gebruik heeft gemaakt. En even daar vandaan stelden kwekers bloe men en planten te koop. naast een «beestenboel»: een uitge werkte dekoratie van een neer hof en kinderboerderij met paarden, schapen, geitjes, gan zen. eenden, kippen... met hooi, stro en.,, bloemen... met werkende landbouwmachines. Zelfs een optreden van een «boerenfanfare» stond op het programma... Op de Grote Markt kregen we informatie over de studiemo gelijkheden aan de Gemeen telijke Technische Tuinbouw school van Merchtem (Molen laan 54): biotechniek, tuinbouw: studierichtingen met toekomstmogelijkheden jongens en meisjes die van de natuur houden, die de natuur willen bestuderen, die van hun hobby een beroep wil len maken... Overal kon men ongestoord kuieren, kijken, wandelen en zich intussen aan alles en nog wat vergapen... Ook in de feestelijk bevlagde Kattestraat. Op de parking hielden vakmensen van het AHGRA (Auto Handelsver bond Groot-Aalst een vere niging. met een honderdtal le den. o.a. garagisten, auto- elektriekers. onderdelenhan- delaars. koctswerkherstellers. bandenspccialisten met 13 merken een autoshow. Tevens kon men er terecht voor een goed pintje en een hartig hapje bij het beluisteren van Radio Caroline of het bekijken van een demonstratie Aerobic dan- De Bid- en Boeteproces sie op Hemelvaartsdag lokte heel wat gelovigen naar het Dorp. Die namiddag bleef de regen uit en haalde een wa terzonnetje het optimisme enige graden de hoogte in. Warm was het echter niet. Deze weerstoestand lokte volgende konversatie uit: sen van de groep Disco Gym. Niet ver van de kapel bleef iedereen even verpozen bij een exotische Amazone-show: een attraktieve show met apen. slangen, kakatoes. papegaaien en andere dieren die het Brazi liaanse oerwoud bewonen, of volgden vele belangstellenden een demonstratie potten-draai- en van de pottenbakker Pros per Ringoot (Durmen 91. Zele). In het smalle verkeersvrije Ridderstraatje waren vooral «Netwerk». Raldes. de Gele Limonade en het Vrouwenhuis erg aktief betrokken in een informatiemarkt, straatanima tie met toneel, poëzie, muziek, terrasjes, brolmarkt... Sinds eind 1979 verdedigt de Regio nale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde, in een werkterrein dat zidh uitstrekt over de gewestplannen Den- dermonde en Aalst, de «mi lieubelangen». Dat wordt dan wel erg breed verstaan maar tot de «specialiteiten» behoren hinderlijke bedrijven en ruim telijke ordening, lazen we op de steekkaart van de Leefmi lieu Aktiegroep RALDES waarvan het milieucentrum ge vestigd is in De Ridderstraat 28. De Werkgroep Stadsher- waardering vroeg even aan dacht voor zijn tegeltuinaktie en woonerftentoonstelling. En in «De Gele Limonade» kon men terecht voor een «Archi- tektuurprojekt in een melige stad» uitgewerkt door archi- tekt-urbanist E. Liebaut. De poort van de stadsschool De Kat. op het Vredeplein, stond wagenwijd open voor een grote prondelmarkt en echt Breugheliaanse feesten van de stedelijke brandweer: meteen een gezellige pleister plaats voor honderden bezoe kers... Even daar Vandaan, op de Hopmarkt, werd een show opgevoerd met «Robert en zijn Santeboetiek» poppenspel, af gewisseld met een prijzenspel Lotto. Ook de Aalsterse afde ling van het Rode Kruis had er een tent opgeslagen voor een tentoonstelling van eigen hulp en EHBO-materiaal. In de showcar Securex werd duchtig heen en weer gelopen voor het bekijken van een korte dia- montage... En... aan de voet van de eeu wenoude Bclforttoren kreeg Vredon verdiend applaus voor een geslaagd optreden van een dynamische groep vlagge- zwaaiers. Met dit alles en nog veel meer, het merendeel commerciële aktiviteiten. en een daarbijbe horende toch wel indrukwek kende mensenzee is deze vijf de Topdag opnieuw uitge groeid tot een echt Aalsters Hoogfeest! DB Aalst. De Draeckenieren oefenden zelfs het oude ambacht van steenbakker uit, voorwaar geen gemakkelijke klus (per) Aalst. Een oud ambacht gebracht door de dekenij van de Geraardsbergsestraat (per) Lebbeke. Tijdens de receptie die de premiere van Het stenen wonder» voorafging, ontvingen de ministers Steyaert en Lenssens een schaal van de gemeente. Zien we mevrouw de minister niet denken «Waar moet ik die nu weer een plaatsje geven?» (P. Van San) - Madam 1 (tot dame die tegen de muur van de kerk beschutting zocht): Gojje a een betteke oitn trok zetten, Zjelie? - Madam 2: Nieëk mens, ik goj mij aliieën wa din de loemmerte zetten! Op de kostumes die de akteurs en figuranten in «Het Stenen Wonder van Lietbe- ka» droegen, viel niet het minst aan te merken. Toch moest links en rechts nog enigszins vestimentaie ge sleuteld worden. Luc Van Biesen daarentegen -Luks- ken figureert als ridder - zat duidelijk in de problemen met zijn kostuum. Het bleek namelijk een paar maten te klein te zijn, zodat hij met de beste wil van de wereld zijn vest niet toekreeg. Luc, niet uit zijn lood geslagen, vond er meteen wat op, tikte er gens een paar 'elastiekjes' op de kop en verbond aldus knoop en knoopsgat. Nie mand heeft er wat van ge merkt, want Luc droeg bo venop het vest nog oen lange «bavet». Dat André Lissens niet op zijn tong gevallen is weten we al lang. Hij is niet verle gen om een gevatte reaktie. Die kwain er trouwens ook toen hij van regisseur Jaak Van der Helst, tijdens de generale repetitie de bemer king kreeg dat hij met zijn paard te iaat op het Dorps plein verscheen. - Ik kan beggot toch niet voor mijn «pèèt» lopen zeker, hoorden we toen «Heer ter Poele» antwoorden. Tot de akteurs die deelne men aan het massaspel be horen ook drie gemeente raadsleden: Roger Cami, die een dubbelrol vertolkt, Dirk De Cock die de rol van bis schop Odardus voor zijn re kening neemt en Karei Uyt- tersprot die door het spel als witte pater heen laveert. Annie Bosman, lid van to neelkring «Wij», was na de première allesbehalve goed gezind. Op een bepaald mo ment verschijnt ze immers op de pui van het gemeentehuis en moet ze de toeschouwers toespreken. Omdat de man achter de schijnwerpers echter verzuimde haar in het licht te zetten, werd haar optreden haast door niemand bemerkt. Annie vergenoegde er zich mee even met haar roos te wuiven en opnieuw het gemeentehuis binnen te stappen. Kokend van woede wellicht. De receptie voor de premi ère van vrijdagavond -een receptie aangeboden door het gemeentebestuur- was puik verzorgd. Voor de gele genheid was zelfs voor war me hapjes gezorgd. En voor sterke drank. Het oventje waarin de warme hapjes klaargemaakt werden, moet er een van uitstekende kwa liteit zijn. Sinds vrijdagavond weten we nu ook welke Lebbeke- naar de eer heeft met «de dikste kop» rond te lopen. Dat is, naar eigen zeggen trouwens, Zjef Dauwe. Ik kan het weten, vertelde Zjef aan iedereen die het wilde horen, want het is de mijne. En toen ik tijdens mijn leger dienst op «maneuver» was in Arolsen en daar mijn muts verloor, er ter plekke geen enkel hoofddeksel naar mijn maat te vinden was, werd zelfs een helikopter naar Arolsen gestuurd om die speciale maat op te halen. Zjef schijnt niet alleen daarmee last te hebben, want o.i. -het zijne trou wens ook- leken de mou wen van zijn nieuwe regen mantel iets te lang uit te vallen. Tijdens de premièrevoor stelling viel de koerier die het goede nieuws van de thuiskomst van de afvaardi ging uit Kamerijk komt mel den, van zijn paard. Tot groot genoegen van sommige an dere ruiters die «van zijn zjessen» niets moesten hebben. Het groen dat ter gelegen heid van het massaspel voor en naast de O.LVrouwkerk aangelegd werd, geeft het dorpsplein en de kerk nog zo'n appetijtelijk uitzicht. Van diverse kanten gingen dan ook stemmen op die groenaanplanting te be stendigen. Of dat mogelijk is, is een ander paar mouwen. Als we ons niet vergissen is de O.LVrouwkerk een ge-' klasseerd monument en mag zelfs aan het uitzicht ervan niets gewijzigd worden, of een of andere kommissie moet daartoe haar toestem ming verlenen. Smoelentrekker Gemeenteraadszitting te Hamme Donderdag 19 mei te 20 u. werd de gemeenteraad van Hamme bijeengeroepen. Er dienden een 40-tal punten besproken. Er waren enkele zeer belangrijke punten, die zekef een diskussie zouden teweeg brengen. Herziening van de gemeentebelasting op het afhalen van huisvuil, het vaststellen van een reglement voor verplicht gebruik van gemeentelijke vuilniszakken, het vaststellen van een retri butie voor het ophalen van groot vuil, de herziening van de gemeentebelasting op de personenbelasting en de gemeentelijke opcentiemen op de onroerende voorhef fing. Ook de princiepsbeslissing voor de klassering van de Mirabrug stond aan de dagorde. Een uitgebreid verslag over deze raadszitting, vindt U volgende week in dit weekblad. (bd) V De werkloosheid onder jonge ren onder de 25 jaar bereikte vorige maand volgens Eurostat een rekord. In de negen lid staten, met uitzondering van Griekenland, was een op de vier jongeren zonder werk. In vier landen Nederland, Italië, Denemarken en België zag de situatie er nog minder rooskleurig uit. Hier was een op de drie jongeren op zoek naar een baan. In alle vier landen varieerde het werkloos heidscijfer voor deze leeftijds groep van 33 tot 35%. Het kleinste museum van Ant werpen, het Brouwershuis, wordt momenteel opgefrist. De werken geschieden met het oog op de viering later dit jaar van het 50-jarig bestaan als stedelijk museum. De werken vormen voor de bezoekers wel enige hinder. Op zaterdag 28 mei wordt er in de zaal Harmonie, Mechelse- steenweg 216 te Antwerpen een grote kulturele avond ten voordele van Chili gehouden. Op het programma tentoon-

De Voorpost | 1983 | | pagina 3