Van Keer wint Aalsters baskettornooi De minibasketters van Hemaco ENKELE BASKETEVENEMENTEN... .ICHACI, ItHABI SïWAfj >KH All Mini basket. Dit team, gegroeid uit de Sint-Gillisse afdeling van Hernaco, werd eerste in de minikompetitie (v) BASKET Baskettornooi «The Best of Six» Minibasket. De B-ploeg werd vierde in de regionale kompetitie v) Minibasket. Deze D-ploeg werd vierde in de kompetitie v) Minibasket. In de regionale kompetitie werd de A-ploeg tweede v) Van Keer - Van den Broeck: 71-66 De wedstrijd tussen de twee eerstgeplaatsten had slechts één spijtig nadeel: Herman Van den Broeck, op rust gesteld wegens kwetsu ren, kon niet van de partij zijn om zijn naamgenoot en vroegere ploegmaat (Okapi) repliek te geven. De ploeg Herman Van Keer tijdens de schiftingen nipt winnaar tegen Van den Broeck, na een achterstand tijdens de wedstrijd van 14 punten, nam onmiddellijk de wedstrijd in handen. Van Keer, Schellinck en Van Keymeulen speelden oor deelkundig de bal rond tot zij een vrijstaande ploeg maat vonden die rustig kon scoren. Het was enkel Dan ny D'Herdt die voor de ploeg Van den Broeck kon tegen- scoren. Ruststand: 42-28. Dat Van den Broeck na rust «mocht» dichterbij komen was enkel te wijten aan het eit dat bij Van Keer ook de nvallers vrij. lang op het terrein mochten. Dichter dan 5 punten mocht echter niet. Eindstand: 71-66. Topscorers voor Van Keer: Van Keymeulen 16 punten, Schellinck 12, Van Keer 12 p. Topscorers voor Van den Broeck: Edwin Schorreel 14. Ongenaet 12 en Danny D'Herdt 19 punten. V.E.M. Elias - Minnebo: 108-89 Mare Minnebo en zijn ploeg maten beseften heel goed dat winnen tegen Elias niet van een leien dak zou lopen. De ploeg Minnebo was reeds tevreden dat (door het kleine winstverschil van Schorreel tegen Van den Broeck) het voor de derde en vierde plaats mocht spelen. Minnebo moest nochtans de diensten missen van hun beste puntenmaker Kurt Mollekens. Kurt "moest een test afleggen bij Willebroek. Bij de ploeg Elias was het Cariat die ontbrak, maar men tilde er niet zo zwaar aan. Zonder Cariat won de ploeg telkens met Cariat verloor het. De eerste twaalf minuten verliep de wedstrijd vrij evenwichtig: 10-6. 21-23, 36- 35. Op 3 min. van de rust kon Elias via een schitte rende Marcel Van de Keere een 12 puntenvoorsprong af bouwen. 47-39 om de rust te bereiken bij een 53-42 stand. Bij de «Minnebo's» was iedereen ervan overtuigd dat het gevaar van Celle V. de Keere kwam. Men pro beerde dan ook de gepaste tegenzet te vinden, maar te vergeefs. Man to man kon niet baten: Putteman kon de Celle niet stoppen. Met een 2-1-2 zoneverdediging kwa men Elias en Dirk De Schaepdrijver aan hun trek ken. Een driehoek en twee (met de twee op De Schaep drijver en Elias) kwam nog het beste uit de verf. Maar toen coach Van Hauwermei- ren Moro opstelde moest het systeem opnieuw veranderd worden. Moro kon immers vrij shotten en scoorde in enkele minuten acht pun ten. Putteman was onder tussen uitgevallen met 5 fouten (12 min.). En het was dank zij Mare Minnebo (Mare begon opeens initia tief te nemen) dat zijn ploeg met niet meer verschil ver loor. Mare scoorde dertig punten in de tweede helft. Zijn ploegmaats samen slechts 17 punten. Ploeg Minnebo had wel de ver dienste dat iedereen bijna evenveel spelgelegenheid kreeg zelfs de jonge Frank Van Impe (16 j.), die het ver re van slecht deed in dit toch groot gezelschap. Punten voor Elias: V.d. Kee re: 24-15: 39 punten, Elias 10- 11: 2-1 punten. V Gijseghem 3-4: 7 p.. Corthals 0-2: 2 p.. Luc De Schaepdrijver 0-4: 4 p.. Dirk De Schaepdrijver: 6- 11 17 p.. Oscar Moro: 10-8 18 punten. Punten voor Minnebo: Fr, Van Impe: 4-2 6 punten, Put teman 10-6: 16 punten, La- gring 9-0: 9 punten, Temmer man 5-4 9 punten, Lievens: 8-5 13 punten, Minnebo 4-30: 34 punten. Van Leemput: 2-0: 2 punten. V.E.M. Schorreel - Famaye: 96-83 De wedstrijd Schorreel-Fa- maye was de inzet voor de vijfde plaats. Alle aanwezi gen waren verwonderd dat de ploeg Famaye moest aantreden zonder. Luc Fa maye zelf. Over hem was men zonder nieuws. Men was dan ook unaniem van oordeel dat de ploeg Fa maye zonder Famaye een vogel voor de kat (Schorreel) zou zijn. Bij de ploeg Schor reel waren er ook afwezi gen: Bechnel en Lieven Van de Keere. De start van de eerste helft ging snel. Bas- sier en Van Campenhout be zorgden hun ploeg onmid dellijk een voorsprong van lb punten. Famaye kon niet reageren en het duurde zelfs tot de 13e min. dat het ver schil kleiner werd. Dit was vooral het werk van Iwein D'Herdt en Rijckebosch. Via een raakmikkende Bassier steeg het verschil naar de rust toe tot 15 punten: 46-31. De 2e helft werd het zelfde scenario dan de 1ste. Bas- sier bleef scoren. Steenhout en Lievens namen de taak van Van Campenhout over. Aan de overzijde scoorde iedereen maar een echte uit blinker (Ryckebosch uitge zonderd) was er niet. Dichter dan 10 punten verschil kon Famaye niet terugkomen. Zeienaar Peter Moens viel aan de 14' nog uit met 5 fouten. Punten voor Schorreel: Bas- sier 22-19: 41 punten. Steen hout 4-11: 15 punten. Van Campenhout 10 3: 13 pun ten. Schorreel 6 3: 9 pun ten, Lievens 4-14: 18 punten. Punten voor Famaye: Moens: 5-6: 11 punten, Ry ckebosch: 10-18: 28 punten. Van de Spiegel 4-2: 6 pun ten, I. D'Herdt: 10-9: 19 pun ten, Verhoeven 0-9: 9 pun ten, De Brouwer: 2-8: 10 punten. V.E.M. Eindrangschikking: 1. Van Keer 2. Van den Broeck 3. Elias 4. Minnebo 5. Schorreel 6. Famaye Op zaterdag 7 mei was het weer groot feest voor de mi- nibasketploegen van het H.- Maagdkollege. De speler tjes presenteerden deze zeer gevarieerde dag aan ouders en familieleden. Om 14.00 u. startte het namiddagpro gramma waarin de jongens allerlei sketchen speelden. Het geheel was doorspekt met muzikale intermezzo's, zangstonden, interviews en allerlei spelletjes. Rond 16.30 u. werd de eu charistie gevierd samen met de ganse Hemacofamilie. Deze dienst werd opgeluis terd door de spelers en een bereidwillige onderwijzer. Daarna werd het basketsei zoen afgesloten met een laatste, maar extra-span nend treffen tussen de A- en de B-ploeg. Uitslag: 43-42. De tribune van de sporthal was vrijwel volledig bezet. De minibasket lokte zelfs meer supporters dan de eer ste ploeg! Na de wedstrijd wachtte de spelers en hun familieleden een welgevulde koffietafel. Achteraf werd het geheel af gesloten met een slotsketch. een kort vioolkoncert, een diaprojektie en een ingeto gen sfeermoment. De jon gens zijn ervan overtuigd dat dergelijk initiatief zeker moet herhaald worden. In het totaal zijn er ongeveer 75 spelers, verdeeld over zes ploegen. TOEKOMST Volgend seizoen zal er waarschijnlijk slechts één - zeer sterke - regionale ploeg aantreden, maar de minibasketkompetitie zal veel grootser worden opge vat. Daarbij zijn nog volgende aktiviteiten voorzien: regio nale kompetitie en trainin gen, minibasket-interkom- petitie. sinterklaasfeest, kerstfeest, minibasket-sta- ge, benjaminsdag. jeugd kamp én veel vriendenwed strijden en eventueel tor- Voorlopig is het nog wind stil op de verschillende bas ketbalvelden. Alle ploegen blijken samen met hun bestuur op retraite te zijn. En hoe ze zich bezin nen blijken uit volgende kontakten: The Tower Aalst: Volgens sekretaris Van Neyghem wordt er druk on derhandeld: «Momenteel zit ten we weer in de traditione le administratieve romps lomp. Voortdurend informa tie doorgeven, alles zorgvul dig nakijken om er het beste van over te houden is voor lopig mijn werk. Officieel is er niks beslist. Het enige wat ik nu al kan en mag zeggen is het feit dat de spelers De Troyer en Van der Borght op onze transfer- lijst staan.» aldus de heer Van Neyghem. BBC Okapi Aalst: Sekretaris Schellinck blijkt tevreden te zijn met de ge bruikte transferstrategie: «Het mag gezegd worden dat BBC Okapi over een goe de transferstrategie be schikt. Momenteel zitten we weer volop in de informatie- vergarende faze. Hiervoor heeft het bestuur 3 mensen aangeduid. Zij moeten kon takten leggen met andere ploegen en zoveel mogelijk informatie inwinnen over spelers die op onze voor- keurlijst staan. De eerstvol gende vergadering is dan ook van groot belang. Daar worden alle gegevens bij mekaar gebracht, dan zien we hoever we gesteld zijn. Echt, meer kan ik niet zeg gen». aldus de sekretaris. Leonidas Aalst: Woordvoerder De Swaef had evenmin konkrete gege vens. «De wildste geruchten doen de ronde over het aan werven en het opstappen van speelsters. Ik herhaal het dit zijn allemaal geruch ten en niks meer. Konkreet is er nog niets uit de bus gekomen. V/ij doen wel ons best om zoveel mogelijk ge gevens te verzamelen en te schiften. Ook zijn er onder handelingen aan de gang voor het aantrekken van een nieuwe sponsor, maar echte beslissingen werden er in het geheel niet genomen», aldus de woordvoerder. (nr) Minibasket. De E-ploeg. derde in de kompetitie (v) Minibasket. De C-ploeg. tweede in de minibasketkompetitie (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40