feel toeschouwers, spektakel en leute ip tweede badkuipenrace In Lokeren egen en wind PEDILUX Oude brouwerij van Wieze onder de slopershamer Uekense hall voor voertuigen- ijl machinepark bijna voltooid Stedelijke feestkommissie van Lokeren stoomt kermisprogramma klaar KERKSTRAAf6^, AALST lassa wandelaars trotseerde zevende mucowandeimg met hun «Hemelbed». Ook zij De Voorpost - 20.5.1983 - 5 vallen, lemers. elde en :ren gi: iermonde. Het goot soms water, maar gelukkig waren er ook opklaringen (v) lermonde. Het regende soms pijpestelen, minutenlang, het was koud en er stond een strakke wind. En toch kon dat alles de haast 1.500 deelnemers aan de zevende Mucowandeling te Oudegem niet deren. Zij maakten van deze wandeling een feestelijk gebeuren, dat tot ver buiten de grenzen van Dendermonde weerklank vond. De vernieuwde zaal van het parochiale centrum van Oude gem zat nokvol met' wande laars.. die slurpend aan een héte en heerlijk geurende kof fie hun wedervaren vertelden. Het verhaal van drijfnatte jon gens en meisjes, mannen en vrouwen, kinderen oök. die hadden deelgenomen aan de zevende Mucowandeling. Het was geen droef verhaal, maar een verhaal vol blijdschap en vreugde. Tussen de wande laars door laveerde organiza- tor De Pelsmaecker. luisterend naar de vele verhalen, schou derklopjes uitdelend, meege nietend van het geluk van an deren. Mooier kon het haast niet. De zevende Mucowandeling bracht de deelnemers een prachtig natuurfeest langsheen de boorden van de Dender. Wie koos voor de langste af stand, toch goed voor twintig kilometer, zal allicht genoten hebben van het sas. de forten, de Boonwijk en Bellebroek, al was dat laatste voor wie geen laarzen had. een onmogelijke opdracht. Maar gelukkig had den de inrichters rekening ge houden met de mogelijkheid van regen en modder en kruis ten de verschillende wandelin gen elkaar op meerdere punten. Zoals steeds kwamen de wan delaars van overal: we zagen deelnemers uit Kapelle o/d Bos. Borsbeek. Bcvcren. Vil voorde. Molenbeek. Gansho ren. Anderlecht. Ronse. Lier. Oostakker. Tongeren. Nosse- gem. Ruisbroek. Sint-Niklaas. Veurne. Elscne. Haacht. Kes- sel-Lo. Tildonk. Brasschaat. een massa uit Dendermonde met de Kiwani's op kop. en zelfs uit het Nederlandse Den Haag. Vermeldenswaardig is dat de tochten zo zijn opgevat dat de hele familie er kan aan deelne men. Plezier is dus gegaran deerd en bovendien doet men een goed werk. Want de wan deltochten gaan gepaard met peterlijsten. Een bedrag van het opgehaalde geld gaat naar de Mucowerking. De wande laars doen op hun tocht ver schillende kontroleposten aan en steeds is er een verfrissing of versnapering verkrijgbaar aan deze posten. Bovendien bood het parochiecentrum na afloop een zitje aan de al dan niet vermoeide wandelaars die er ook konden genieten van pannekoeken, broodjes, taart- Dendermonde. Een frisse teug kan ook bij regenweer deugd doen (v) jes en uiteraard koffie en bier of andere drankjes. De bedrijfsgebouwen van de brouwerij Callebaut sedert vele decennia een begrip in de streek wordt thans volledig afgebroken. Deze fabriek, ei genlijk een familieaangelegen heid. heeft een geschiedenis van circa een anderhalve eeuw. want de officiële bouw- aangifte dateert van het jaar 1845. Bij de oprichting werd het kenteken «De Ploeg» aan genomen, wat wijst op het landbouwkarakter van het Wieze uit die tijd. Grondleg ger was de heer Callebaut Eu- ganius. later opgevolgd door de HH Charles-Louis en Cle ment Callebaut. Dezen richt ten er een gans nieuw bouw- kompleks op en dit bedrijf zou op een goede 60 jaar tot één der belangrijkste industrieën van het land evolueren. irijf» 's reeds lang geleden n dat; de gemeenteraad van il, itene besliste tot het iet wen van een «hall voor :t ak|oertuigen en de machi- <3 ac'lter de mooie ic n!fweer'cazerne aan de tcz«n'aan' Er kwam oor- es ijnkelijk echter géén Vapuring vanwege de n zijheid, die van mening estandat de gemeente Steke- slissiijiet het onderste uit de Eénl gevraa§d wat mo- viesoP ,oe'aêe vanwege de Jieid betreft. Stekene i RoPet echter zitten zonder subsidie, maar de ,'aamste reden van het aanvragen van die toe- was de spoed die het |ïalige gemeentebe- 1 wilde zetten achter de van deze hall. Deze werd dan weer inge- door het feit dat de lentelijke bibliotheek iskotheek te eng ge- is in het gebouw jet centrum in de Sta- jtraat. Ondertussen Pamelijk een aanvraag lend tot officiële er- n8 van deze biblio- I en diskotheek. Wan- de bouw van de «hall het voertuigen- en |nepark» voltooid zou kon de ruimte waar de «heek gevestigd is na- stenm Worden uitgebreid, achter de biblio theekruimte bevindt zich een tehuis gevonden heett een grote garage en opslag- voor minstens een jaar of plaats van de gemeente. vijftien. Tenzij het huidige Ondertussen is deze uit- gemeentebestuur toch breiding zo goed als een werk zou gaan maken van feit: er werd een doorgang de restauratie van het huis gemaakt en de te eng be- Tack en een gedeelte daar- huisde bibliotheek heeft van zoals er vroeger voorlopig weer plaats ge- reeds plannen waren noeg. Oorspronkelijk was zou voorbehouden voor de deze uitbreiding goed ge- bilbio- en diskotheek. noeg, tot het machtige Voorlopig is het echter «kuituurpaleis» naast de muisstil rond deze vroegere huidige sporthal zou wor- «afspanning De Drije Co- den gebouwd. Ondertussen ninghen», die midden in wordt over dit «kuituur- en het centrum van Stekene ontmoetingscentrum» niet staat te zieltogen en te ver meer gepiept, zodat mogen aannemen dat de bibliotheek en diskotheek 'allen.. Stekene. Sedert een tijdje is de fameuze hall achter de brandweerkazerne zo goed als klaar. Alleen de afwerking moet nog gebeuren (Iv) Brouwen De gerst werd toen uit ver scheidene Europese landen aangevoerd, langs de Dender naar het «sas» verscheept en nadien met paard en wagen naar het bedrijf in de Molen straat (thans Aalstersestraat) gereden. Men beschikte des tijds over een 40-tal paarden, en later hadden Callebauters de eerste kamion van de streek. Hun bier en frisdrank mochten er zijn. De brouwers hadden trouwens een natuur lijke bron met een mineraalrij- ke en schier onuitputtelijke watervoorraad. Naast de brou werij werd er ook een maal derij, mouterij en een melkerij uitgebaat. Vandaar dat er zo vele arbeiders uit Wieze uit het omliggehde dicht bij huis werk vonden, wat een niet te ver smaden voordeel betekende tegenover pendelaars naar Aalst en verder. De Stedelijke Feestkommissie van de Stad Lokeren verzoekt de Lokerse bevolking hun aan vragen voor opname in het kermisprogramma voor 10 juni te willen overmaken aan het sekretariaat p.a. Werner De Nul, Koning Albertlaan 2W4 te Lokeren of tel.: 48,33.88. Na deze datum kan het bestuur geen enkele aanvraag meer aanvaarden, De kommissie vestigt ook de aandacht op enkele aktivitei- ten de eerstkomende dagen en weken, die zeker belangstel ling vragen. Koncert op Wijk Heiende De Koninklijke Fanfare «De Moedige Vlamingen» van Heiende-Lokeren verzorgen, onder leiding van de heer Jozef Ros, een koncert op de wijk Heiende op zondag 22 mei a.s. om 10.15 u. Op het program ma staan: Prager Musikanten, een mars van R. Beek - Varié té sur Martha, operaselektie van Flotow en bewerkt door Gadenne - Jeannine. een solo voor tuba vertolkt door Etien- ne De Broe Schweïzeri- scher Etappenmarsch van E. Ruh - Bingo, modern fantasy van R. Beek - Donau Serena de. een wals van Ivanovici, bewerkt door De Baeremae- ker en Casaulta. een mars van Tschuor. Turndemonstratie en koncert in de stadsfeestzaal Een combinatie: koncert en turndemonstratie, is best moge lijk. Dat wordt bewezen op zondag 29 mei om 10 uur in de Stadsfeestzaal van het Cultu reel Centrum. De Koninklijke Katholieke Stedelijke Harmo nie o.l.v. Lode De Feyter. de turn- en balletgroep Aurora en de Stedelijke Feestkommissie verlenen hun medewerking aan een niet te versmaden pro gramma. Op muzikaal gebied kunt U dan luisteren naar de Mars der Grenadiers van Ben der- het openingsstuk uit Ri chard II van Gilson Unter der Siegesbanner van von Blon selektie uit de film: Ups and downs Nadat de aktiviteiten wegens de W.O. 1914-18 enigszins te rug liepen kwam er een opmer kelijke opflakkering. Toen wa ren het de hh. Richard en Leon Callebaut die hun bedrijf reorganiseerden en mechani seerden. In het jaar 1945 werd er een grandioos eeuwfeest op touw gezet, en sindsdien werd de brouwerij verder beheerd door de hh. Paul Callebaut en Paul Isebaert. Tot de sloop- machines kwamen en het hele kompleks met schouw en al, luidruchtig neerhaalden en de huizen in de buurt met een dikke laag steenstof bedekten. Het monumentale gebouw met de torenhoge schouw en de ontelbare vensters, waar we als kind met ontzag naar opkeken, is niet meer... (J.V.L.) Een man, een paard en een pistool met arrangement van Lode De Feyter en de Bayri- sche Defileermarsch van Scherzer bewerkt door Zur- muhle. Tussen de nummers kunt U het optreden bewonde ren van turn- en balletgroep Aurora. André GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende i breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door ahe Mutualiteiten 1 Telefoon 053-21 59 23 De originaliteitsprijs ging naar kregen spontaan applaus het publiek. De pechprijs ging weergoden moeten de Lokerse jeugdbeweging SJ wel goed gezind zijn. Geen druppel regen viel uit de lucht en de zon kwam regelmatig het boden spektakel bekijken. KSJ-Lokeren is er veer in geslaagd om, vorige zaterdag, de Durme n de Markt om te toveren in een kleurrijk en badkuipenspektakei. De tweede uitgave de reeds suksesvolle badkuipenrace van toeschouwers langs Zo'n goeie honderd meter (naar schat- dienden de deelnemers af te rond de 2.500), 29 ver- leggen en de sprong naar de vaartuigen en om en bel moest de eindtijd aange- 200 deelnemers deden ven. Deelnemers kwamen er om het kille Durme- zowat uit alle kanten van het te vermijden. Ietwat na Vlaamse land: Denderhoutem, de toeschouwers had- Gent, Zeveneken. Zaffelare, kunnen proeven van Ertvelde, Eksaarde, Nieuw- die namiddag te beleven kerken-Waas, Waasmunster. Want de eerste Roeselare en vanzelfsprekend Fina Drijvers uit het overgrote deel uit Lokeren en Globetrotters uit zelf. De «Waskuipentrein» gingen te water en haalde het ook niet. De kuip de bel bij de aankomst werd wel drijvend gehouden zat de ambiance maar kwam geen meter ver der. «The Duke of Hazard» en kwam er toen «Wickes» uit «De zinkende zwemmers» uit Ertvelde de afstand aflegde in Lokeren maakten eveneens een prachtige tijd van 1 '52". kennis met het nog koude Dur- waarna er werd meegedeeld mewater. Spektakel was er dat zij volgend jaar met dit ook toen zowat halfweg van vaartuig zouden pogen het Ka- het gebeuren het enorme vaar- naai over te steken. Als slot :uig «Ark II» van KSA-Den- van de Lokerse badkuipenrace derhoutem aan de start lag, het deed «Wickes» nog een re- schip aan het dobberen ging, kordpoging om die snelle tijd en met man en muis volledig van 1 '52" te verbeteren. «Wic- omdraaide, en in alle geweld kes» lukte erin, en wel met een de startsteiger en de daaraan tijd van 1'34"... meteen het verbonden boot meetrok naar Durmerekord. Een waardig de Durmebodem. Natte pak- slot dus voor de geslaagde ken dus, ook voor de organisa- tweede badkuip'enrace van toren, die op de steiger en- in KSJ Lokeren. Organisatorisch de boot stonden. Dank zij dui- klopte alles. KSJ-Lokeren had kersklub Orka kon alles in een dan ook een inspanning ge- minimum van tijd terug in orde daan om enkele zwakkere as- gebracht worden zodat de bad- pekten van vorig jaar (o.a. de kuiprace zijn normale gang kwaliteit van het geluid) te kon gaan. verbeteren. De andere zelfgemaakte «race- De bemanningsprijs ging naar boten» er zat heel wat krea- VVKS-Jan Berchmans uit Lo- tiviteit in deden het uitste- keren. Zij slaagden erin. met kend, de ene al wat sneller dan 16 personen hun vlot te be de andere. Spontaan applaus mannen en de bel te bereiken. ook naar vier jonge Lokeraars: Kurt Van Hecke en Co. hun «Zinkende Zwemmer» ging de dieperik in alvorens zij er zelf opzaten. Benevens de reeds genoemde «Wickes» gingen de andere eerste prijzen naar racingteam Badkuip Gent (kategorie A). Bertram II Eksaarde (katego rie 11) en litanie ken-Waas (kategorie III). Wij kijken alvast uit naar de derde uitgave van de Lokerse badkuipenrace.

De Voorpost | 1983 | | pagina 5