Boeiend Provinciaal Individueel Majorettenkampioenschap te Aalst! VU-motie i.v.m. het wandelpad Impe/Papegem Juwelendiefstel opgehelderd te Buggenhout Schepen De Pauw over de voorbije Topdag te Aalst In Berlare gaat Sakramentsprocessie opnieuw uit Sint-Niklaas is toeristisch aantrekkelijk Parking herschikt te Stekene Hellestraat Aalsterse VU verbroederde met Friese Nationale Partij 12 - 27.5.1983 - De Voorpost Twirling: een Engeld woord, afgeleid van «to twirl» wat (rond)-draaien betekent... In Amerika een beroepsbezigheid, een topsport die er op grote schaal beoefend wordt... Bij ons nog een liefhebberij, een sierlijke sport, een discipline die toch wel heel wat vaardigheid en oefening vergt, een aktiviteit die in de Belgische sportwereld een speciale aandacht verdient... en... in het land van Aalst stilaan ook wel meer populair aan het worden is. Zaterdag 21 mei programmeerden de Blue Stars Aalst en het Jeugdatelier Klakson, met medewerking van het Nationaal Komitee en Oostvlaams afgevaardigde, dhr. Felix Cami, het Provinciale Kampioenschap Baton Twirling van Oost-Vlaanderen, in de Sporthal Ten Rozen te Aalst. Deze kampioenschappen staan open voor alle majoretten- meisjes (met één stick/baton zonder versiering)jongens- twirlers (met één stick/baton), tamboer-majoors (jongens en meisjes) met één tamboerstick en twirlers (meisjes en jon gens) met twee sticks/baton, die minstens zes maanden on onderbroken lid zijn van het Oostvlaams korps dat zij ver tegenwoordigen en woonach tig zijn in ons land. Eenenveertig kandidaten 12 uit Herdersem, 11 uit Haaltert, 6 uit Moorsel, 5 uit Ninove, 4 uit Erondegem en 3 uit Eeklo gespreid over zes katego- riëen, hadden zich tijdig inge schreven. Zaterdagnamiddag bracht iedere deelnemer voor een vrij talrijk opgekomen pu bliek dan ook een boeiende show op een muziekstuk, zon der zang en enig vokaal ele ment. naar vrije keuze: de twirlers met twee sticks de monstreerden het beste van hun kunnen gedurende 1*30 2 minuten, de overige katego- rieën voerden gedurende 2 a 3 minuten hun vrije figuren uit. Het werd een verbeten strijd. De volgorde van hun optreden werd bij loting bepaald. Hun prestaties werden beoordeeld door twee bevoegde juryleden, aangesteld door het Nationaal Komitee. Tijdens de wedstrijd werden de namen van de kan didaten niet genoemd. Toch maakte de jury. dadelijk na elk optreden, haar puntenbeoor- deling aan het publiek bekend volgens drie rubrieken: techni sche beoordeling, artistieke uitdrukking en strafpunten. De kandidaten dienden zich vóór het begin en na het einde van hun show voor de juryle den te presenteren met een standaardgroet. Voor elke stickval tijdens het optreden werden strafpunten genoteerd. Eerst kwamen de miniemen aan de beurt: de tienjarige Vij verman Esmeralda van «de Fa- luintjes Twirlers-Moorsel», daarna' Wendy Verheirstraten van «Concordia et Docilitas, Herdersem» en Veronique De Zutter van «De Voorwacht- Ninove». Echt sierlijk was hun show. En zeer behendig wisten ze met hun stick om te sprin gen... Esmeralda Vijverman won afgetekend (43,50 punten op 60!) vóór Veronique De Zutter en Wendy Verheir- straeten. Zij werd daarmee provinciaal kampioene Oost- Vlaanderen, mocht het oficiële erelint in ontvangst nemen en wordt nu ook afgevaardigd naar de finale voor toekenning der Nationale titels! Te kwart na drie begonnen zeven juniores hun optreden In deze kategorie werd Claudi- ne De Becker van de «Faluin- tjes Twirlers-Moorsel» provin- Aalst. De tamboer-majoor kwam uit Herdersem (per) ciale kampioene Oost-Vlaan- deren met 43.05 punten op 60. Anja Limpens van het «Majo- rettenkorps Haaltert» (36.15 punten) werd tweede geklas seerd, voor Kathleen Steeman (Majoretten Haaltert), Sandra Stevens (Majoretten Haal tert), Kathy Van Langenhoven (Concordia et Docilitas Her dersem). Saskia Van Yperen (The Dancing Angels Eeklo) en Valerie Raes (Concordia et Docilitas Herdersem). Te 16 uur kreeg de enige deel nemer bij de kategorie Jon- gens-Twirling, Patrick Berckx (Faluintjes Twirlers), samen met vijf tamboer-majoors de gelegenheid om zich een tien tal minuten op te warmen. Voor zijn show die getuigde van een zeer goede technische vaardigheid en een opvallende artistieke expressie noteerde de jury 48,15 punten op 60. Hij werd meteen provinciaal kam pioen en zal deelnemen aan de nationale kampioenschappen. Patrick is 14 jaar. studeert aan het RITO-Aalst. was ook ver leden jaar provinciaal kam pioen. drie jaar geleden Bel gisch kampioen en behaalde in 1982 de tweede plaats in het Nationaal Individueel Majo rettenkampioenschap in Kor- beek-Lo Binnen enkele maan den zal hij nu ook deelnemen aan de Europese kampioen schappen. Bij de tamboer-majoors ging de twintigjarige spoorwegbe diende Chris Van De Velde (Con. et Doe. Herdersem) met de titel aan de haal (46.05 punten op 60!): een indruk wekkende prestatie! Ook Olga. Van Mol (Majoretten Haal tert) oogstte veel sukses met haar twirl-demonstratie Zij kreeg hiervoor 41.55 punten (op 60) en werd tweede. Na thalie Menschaert (Faluintjes Twirlers-Moorsel) werd derde gerangschikt. Ingrid Van Lier- de (de echtgenote van Chris Van De Velde) vierde en Na- dine Willems (Con. et Doe. Herdersem) vijfde. De twirlers met twee sticks dienden met beide sticks onon derbroken te «werken» gedu rende 1*30 2 minuten. U moet het eerst zien. pas dan Onder impuls van vooral sche pen Antoon Mertens, toender- tijd sekretaris van de Sociaal- Kulturele Raad. werd de Wan delpadenkommissie een reali teit, werden een 8-tal wandel routes over heel Groot-Lede uitgestippeld en werd het voor nemen gemaakt om jaarlijks één wapendelpad toegankelijk te maken en te openen. On dertussen werden geopend het Tussenbeekpad Wanzele) en het J. Moenspad (Lede/ zuid). Het peterschap werd respektievelijk opgenomen door V.A.B.-V.T.B. en door de natuurgroep «De Gemzen». Ook het wandelpad dat over het grondgebied Impe-Pape- gem loopt is klaar en wordt zondag 29 mei ingewandeld. Het Davidsfonds van Impe-Pa- pegem en de Impse jongeren- werkgroep «Oxalis» zoudan het peterschap op zich nemen. Davidsfonds, Oxalis, de Kul- tuurraad, de Wandelpaden kommissie, de Volksunie e.a. vonden het gepast dat dit wan delpad genaamd zou worden naar pastoor De Brouwer, een vorm van eerbetoon en uiting van dank aan deze zo volkse dorpspastoor die voor zijn ge liefde Impe zoveel heeft ge daan. Zijn meesterwerk mag wel de trilogie genoemd wor den: De Geschiedenis van Le de; De Geschiedenis van Im pe; De Geschiedenis van Smetlede. Tegen dit voorstel kwam ech ter reaktie van vooral schepen Rasschaert (PW); ex-burge- meester van Impe en hij stelde de naam «Oude Molenpad» voor. De zaak kwam voor het Kollege van Burgemeester en Schepenen en werd aanvaard met 4 stemmen tegen 2 (Jules Henderickx en Antoon Mer tens, dus de VU-schepenen). Hierop weigerde het Davids fonds verdere medewerking en zag af van het peterschap en beloofde aktie te zullen voeren tegen het besluit. Oxalis behield zijn optie op het peterschap maar ging niet ak koord met de naamgeving. De Volksunie van Groot-Lede protesteert tegen het on zinnige besluit van het Kollege van Burgemeester en schepe nen om het wandelpad Impe- Papegem «Oude Molenpad» te noemen, aangezien dat pad slechts langs één molen, nml. de watermolen van Props, loopt. Die naam kan men aan duizenden paden in Vlaande ren geven. Vindt het ergerlijk dat voor bijgegaan werd aan zo'n prachtige en unieke kans om Pastoor Brouwer om zijn ver diensten in zijn geliefde Impe voor altijd te gedenken op een manier die hem best zou be vallen en bij zijn persoon past. protesteert tegen de onre delijke houding van burge meester Grepdon, schepen De Paepe (PW), schepen Rasschaert (PW) en schepen Minnebo (SP) om de adviezen en wensen van sociaal-kultu- rele verenigingen, van de Wandelpadenkommissie, van betrokkenen en van talloze vrienden van pastoor De Brou wer te negeren. Een daad die een uiting is van kortzichtige machtswellust en volksver vreemding. sluit zich aan bij alle pro testen die in deze zin geuit worden en roept alle De Brou wer-vrienden op om deel te nemen aan eventuele protest- akties tegen dit onredelijke besluit weet u wat twirl is: een top sport! En... dan sta je er van te kijken hoe behendig deze twir lers met die sticks omsprin gen... In deze kategorie. «ka tegorie D» genoemd, won Ni cole Pieters (Con. et Doe. Herdersem) vóór Tanja De Jonghe (De Voorwacht Nino ve). Nancy Mangelschots (Con. et Doe. Herdersem) en Marianne Ackou van «De Voorwacht Ninove». Bij de seniores blijkt de negen tienjarige Gerda Cami (Fa luintjes Twirlers-Moorsel) een ster aan het majorettenfirma- ment... Zij behaalde 55.95 punten op 60 voor een erg indrukwekkende uitvoering. Verleden jaar nog nam ze deel aan de wereldkampioenschap pen twirling in Japan Wie doet het haar na? Bianca De Cock, ook lid van de Faluintjes Twirlers. werd tweede gerang schikt. Voor haar prestatie no teerde de jury 51.45 punten. Ook zij wordt dus afgevaar digd om deel te nemen aan de Nationale Finale voor toeken ning van de Nationale Titels. Samen met hen hebben nog zeventien seniores deelgeno men aan het Aalsters provin ciaal kampioenschap. Even een blik op de uitslagen: 3 Anja Van De Meerssche (Herdersem). 4. Sigrun Locke- feer (Herdersem). 5. Chantal Van De Velde (Haaltert). 6. Kathy Van der Heyden (Eek lo). 7. Christelle Sonck (Nino ve). 8. Nancy Van De Velde (Haaltert). 9 Cincv Uytter- sprot (Haaltert). 10. Lucia Van Lierde (Herdersem). 11. Daisy Moreels (Haaltert). 12. Katrien Fermon (Haaltert). 13. Nancy Limpens (Haaltert). 14. Lutgarde Van Landuyt (Erondegem). 15. Katie Schelfhout (Erondegem). 16. Chris Fermon (Haaltert). 17. Hilde Van Damme (Eronde gem). 18 Conny D'Haeseleer (Erondegem). 19. Ann De Vuysdere (Eeklo). Vermelden we nog dat alle deelnemers een blijvende her innering aan dit Provinciaal Kampioenschap Baton Twir ling in ontvangst mochten ne men De kampioenen ontvin gen daarbij het officiële ere lint. Ook verschillende tro- feëen en bekers werden aan de best geklasseerden aangebo den. Hiervoor danken de orga nisatoren: vice-eerste minister, minister van Financiën en Bui tenlandse Handel, dhr. W. De Clercq. Gemeenschapsminis ter van Ondergeschikte Bestu ren en Gesubsidieerde Wer- Aalst. De kampioen juniores Oost-Vlaanderen met haar twee eredames (per) ken. dhr. M. Galle. vice-voor- pioenschap op 17 september zitter van de Vlaamse Execu- 1983 het allerbeste en aan onze tieve. Gemeenschapsminister Belgische kampioenen 1982 van Cultuur, dhr. K. Poma volksvertegenwoordiger W Van Renterghem en het stads bestuur van Aalst. Wij wensen alle Oostvlaamse veel sukses op de Wereldkam pioenschappen Twirling die plaatshebben in Milaan tijdens het weekend van 27 augustus 1983. Aalst. De kampioene bij de miniemen (per) Twirlers die deelnemen aan We horen er nog wel van! het komende nationaal kam- D.B Aalst. Jammer genoeg behaalde deze kampioene van juniors geen 70% zodat ze geen lint kreeg (per) Aalst. De kampioene bij de seniores, Bianca Cammi (per) De juwelen die vorige week woensdag werdefi gestolen in het bekende spijshuis «Ser- vaeshof». Vidstraat in Buggen hout zijn terecht. Zij werden ontvreemd door de dertigjari ge kuisvrouw I.F. wonende Lentepark in Buggenhout. De vrouw werkte iedere week twee dagen in het spijshuis. De bewoonster. Maria Pieters. was zoals gewoonte, gebruik makende van de sluitingsdag naar zee getrokken. Toen zij tijdens de nacht terugkeerde, stelde zij de inbraak vast. Op de slaapkamer en in andere vertrekken was alles overhoop gehaald en doorzocht. In to taal werd voor zowat één mil joen aan juwelen en goud ont vreemd. De rijkswacht van Buggenhout startte met een grondig onderzoek. Toen ook bij enkele juweliers in de streek navraag werd gedaan bleek dat I.F. reeds op i plaatsen de juwelen had t geboden. Bij twee juwel kende ze sukses. Daar rat ze tegen een forse vergoet een deel van de sieraden H Toen ze met hetzelfde aanl bij juwelier Walschot eveni in Buggenhout terechtkw vroeg deze de vrouw nog dagje te wachten. Er werd afspraak gemaakt voor 11 de voormiddag. Inmiddels de rijkswacht op di gebracht. Toen de vr in de zaak kwam aanbk werd ze onmiddellijk gevat werd overgebracht naar D dermonde waar ze door onderzoeksrechter onder i houdingsmandaat werd steld. De rijkswacht van E genhout deed in ieder een goede vangst. E.Dl Kollege-besluit lokt protest uit N;a.v. het besluit van het kolle ge van burgemeester en sche penen om het wandelpad dat in Impe/Papegem loopt, het «Oude Molenpad» te heten, dit in tegenstelling tot het ad vies van de Kultuurraad. de Wandelpadenkommissie en verenigingen die «Paastoor De Brouwerpad» hadden geadviseerd, hebben een aan tal verenigingen een protest- aktie gepland. Er zal een half uur voor de officiële opening van het «Oude Molenpad» een alternatieve opening van het «Pastoor De Brouwerpad» plaatshebben. De organise rende verenigingen roepen al le De Brouwer-vrienden op om massaal aanwezig te zijn op de alternatieve opening en in wandeling om 13.30 u. op het Dorpsplein van Impe. Met toe ters, trompetten, vlaggen, spandoeken enz. Zij willen er een ludieke bedoening van maken. Debat in Sinaai Aan de schepen van Middenstand Robert De Pauw vroegen we zijn indrukken en konklusies v.m. de voorbije "Naast karnaval en de handelsbeurs is de Topdag een niet meer weg te denken evenement i Aalst-Stad. Wellicht tevens een unicum in het Vlaamse land. Ook bij de jongste editie, de vijfde in de reeks, kwamen er niettegenstaande de weermaker Aalst iets minder goedgezind scheen dan verleden jaar en in de namiddag het zelfs even dreigend werd. hele massa's belangstellenden opdagen. In alle dekenijen die voluit hun medewerking aan deze gebeurtenis verleenden was er veel belangstelling en in het centrum werd het nogal vaak een gedrum van jewelste. Een zitje op een terrasje veroveren werd dan ook geen sinecure Een "topdag- is niet zo dadelijk een verkoopdagEerder een promotiedag, een dag om in een feestelijke sfeer kennis te maken met de diverse mogelijkheden die de stad biedt om dan achteraf, minder in de drukte, zijn koopjes te komen doen Men zou hei kunnen stellen dat men kijkt, keurt, kiest en daarna komt kopen Dat ook de rechteroever positief en met sukses meewerkte, althans de Hoveniersstraat en aanverwante straten mag alleszins positief worden genoemd. Voor de rest van de rechteroever blijft het weI een probleem zoals trouwens ook voor de deelgemeenten die ook wel eens hun dagje zouden willen krijgen. Dat kan dan wellicht via avondmarkten zoals er reeds zijn te Erembodegem. te Baardegem (de 3'), te Moorsel (de 2') en nu ook als eersteling te Herdersem georganiseerd door het Huldekomitee 200 van de Kon. Harmonie Concordia et Docilitas met de medewerking van het stadsbestuur. Ook voor de op te richten dorpsraden kan hel een opdracht worden na te gaan, hoe waar en wanneer de eigen deelgemeente met een gelijkgerichte prestatie aan haar trekken kan komen Wat Klein-Aalst betreft kwam de dekenij "De Ridderstraatpas van de grond en werkte reeds aktief aan het gebeuren mede. tevens met een kultureel aspekt. De nieuw gestichte dekenij Pontstraat en aanverwante straten wil ook volgend jaar aktief mede werken. Besprekingen met de Middenstandsraad zijn immers reeds gestart en in 1984 wil men niet ten achter blijven bij de merkwaardige prestaties van de andere dekenijen. De boreling van Po! De Paepe heeft blijkbaar de wind-in de zeilen. Aktief gestimuleerd en begeleid door de Middenstandsraad en door schepen Robert De Pauw wordt het vast een gebeuren waarin naast de kommerciële en promotionele aspekten ook kuituur en sport kunnen worden geïntegreerd en waarbij dan een nog grotere veelheid van mensen zal kunnen worden betrokken. IH Hoewel het weer niet meezat het voorbije Pinksterweek end, gonsde het te Sinaai van de toeristische aktiviteit. Vrijdagavond had in het parochiehuis een toeristische avond plaats, ingericht door de plaatselijke Amedee Verbruggenkring in samenwerking met de stedelijke dienst voor toerisme en de lokale radio FM-Sinaai. Dit initiatief werd door de schepen van toerisme Gustaaf Van Daele aangemoedigd en door de voorzitter van A.V.K.- Sinaai, Fons Van Hoydonck, tevens lid van de Sint- Niklase V.V.V., uitgewerkt. Na de voorstelling van de spre- tie die voorhanden is Sint-Ni- kers door de voorzitter van de klaas en het Waasland in het A.V.K,, was het dan ook de algemeen typisch aangewezen schepen van toerisme die het zijn op ééndagstoerisme. De woord nam. Hij schetste dui- aanwezigen werden dan in het delijk dat groot-Sint-Niklaas bezit gesteld van de kleurrijke niet het grootse kultuurhisto- en goedverzorgde folders over risch patrimonium bezit zoals Sint-Niklaas en het I-and van Antwerpen en Gent. maar Waas. toch hebben wij belangrijke Als het ware kerken en gebouwen die getui gen van een groots verleden. Wat we zeker aantreffen is een uitgestrekt natuurgebied waar de wandelaars zeker aan hun trekken komen, vooral te Sinaai. het aanwezige publiek nog meer te overtui gen werd toen een diareeks met klankband getoond, die niet louter illustratief was. maar eerder een sfeerbeeld schiep van het ganse Waas land. Sekretaris van de V.V.V. An- Tenslotte kwam de schepen dré Vanderveken gaf dan een van kuituur en recreatie Daan samenvatting van de toeristi- Anthuenis aan het woord, sche bezienswaardigheden en Vanuit zijn zienswijze «In het aktiviteiten. Hij benadrukte Land van Waas kan men met ook dat gezien de akkomoda- verstand leven volgens zijn ei gen temprament» heeft hij bij na een uur lang het publiek geboeid, in vlotte en rake be woordingen. Deze uiteenzet ting stelde mens en kuituur centraal in een toeristisch per- spekticf. Hierna werd de avond besloten en werd er door een groot deel van de aanwezigen nog wat nagepraat over de mogelijke nieuwe toe ristische initiatieven. Zaterdagnamiddag had de jaarlijkse bloemenmarkt plaats op de Dries. Dit was een initia tief van de V.V.V. Deze markt werd geopend door burge meester Dc Vidts. de schepe nen Van Daele en Deyaert, door de leden van de V.V.V. Bats, Lambrechts en Van Hoy donck. en door raadslid Van Rumst De stad stelde traditie getrouw enkele kubieke meter bloemaarde ter beschikking van de kopers van bloemen. De schepen van landbouw had enkele kaasbollen ter beschik king gesteld, die door enkele bereidwillige landbouwers- vrouwen aangesneden en aan de aanwezigen op de Dries aangeboden werden om te proeven. Het bestuur van KWB-Helle- straat uit Stekene verheugt er zich over dat uiteindelijk is overgegaan tot het herschik ken van de parking naast de kerk in de Hellestraat, dus het Preckekeplein. Dit was trou wens een voorstel, lang gele den gedaan door de plaatselij ke KWB-afdeling. Waar er vroeger grondig (en dus langdurig) werd gedisku- sieerd over of men de parkeer- stroken ofwel in visgraatvorm zou aanbrengen ofwel de wa gens in het verlengde van el kaar zou plaatsen, werd nu uiteindelijk voor deze laatste oplossing geopteerd Dil werd dan ook in praktijk gebracht op de Hellestraatse parking. Het Hellestraatse KWB-bc- stuur vraagt nu aan de eerste lijnsgebruikers om eerst rond de parking te rijden en dc auto's met de koplichtcn naar elkaar te plaatsen. Het KWB- bestuur dankt langs deze weg het gemeentebestuur voor de ze wel noodzakelijke verbete ring en voegt er aan toe: beter laat dan nooit! Meteen kijkt het KWB-bc- stuur nu met belangstelling uit naar de eventuele uitbreiding Vroeger was het een loffelijke gewoonte dat er in elke paro chie op sakramentsdag een processie door de bevlagde straten van het dorp trok. Na het tweede Vatikaans concilie en de algemene vernieuwing die daarmee gepaard ging, ver waterde dit gebruik en geraak te het zelfs in vele dorpen totaal in onbruik. De proces sie, waarin statige engelen met grote vleugels en deemoedig gevouwen handen lansgheen de toeschouwers schreden, met apostels en heiligén met baarden en pruiken, verdween naar het land van het verleden. In Berlare evenwel niet. Daar gaat de processie nog tw>ee keer per jaar uit en wil men deze traditie in ere houden. De eerste en grootste processie heeft plaats dc zondag na sa kramentsdag, dit jaar dus op 5 juni. De processie is in de eerste plaats bedoeld als een zingende en biddende tocht, waarin het brood van de heili ge eucharistie, het gebroken brood voor een nieuwe wereld wordt meegedragen door de straten van de parochie. Men gaat die processie nu nieuw leven inblazen. Zangkoren en biddende groepen zullen er hun vaste plaats in krijgen en van de parking langs de Helle- de jongens en de meisjes die er straat: zal die er ook komen? in opstappen zullen een Het zou een goedkope en ter- vaste taak toegewezen krijgen, zelfdertijd zéér interessante zodat eenieder zich meer bij verwezenlijking zijn het hele gebeuren zal betrok ken voelen. De KLJ heeft nu reeds toegezegd te zullen in- Jan Caudron, VU kamerlid van de stad Aalst mocht in het restaurant Torenhof te Aalst een delegatie verwelkomen van de Frisk Nationale Partij. Het werd meteen verbroede ring tussen Aalst en Friesland. In een korte toespraak zei Jan Caudron onder meer dat de Friese gasten allicht genoten hadden van het bezoek aan Vlaanderen en dat hen onder meer in Diksmuide heeft ge bracht, waar ze op de IJzerto- ren de leuze «Nooit meer oor log» hadden gelezen. Uiter aard deden ze ook Brugge aan en misschien ook wel Gent en Antwerpen. Hij onderstreepte tijdens een eetmaal in Aalst dat de strijd voor zelfbehoud van taal en kuituur een lange, harde en soms ontmoedigende strijd is. die zeker niet uitzichtloos is. Hij maakte een zinspeling op het kunstmatig ontstaan van België en zei dat 60% van de inwoners van België bestaat uit Vlamingen. Zelfs in de kamer van volksvertegenwoordiging zetelen 121 Vlamingen en slechts 91 Franstaligen. Tot slot drukte hij zijn solidariteit uit met alle verdrukte volkeren in Europa, die vechten voor zelfbehoud en zelfbestuur, voor taal en kuituur. staan voor een groep zwaaiers en wimpeliers.fl het trommelkorps van de^ weging stapt mee op. chiro-afdelingcn doen 1 mee In het kader vanj heilig jaar van de verzot^ zal de biézondere gaan naar het kruis. En vi worden er ook enkele s van de kerk mcegedraged In totaal zullen vijftien 1 pen opstappen in de pro^ die begint met het kru' Jezus Krisius omringd m kels (zeven jongens v middelbare afdeling vs college zullen die fakkels! gen) Dan volgt dc Mil maatschappij dc Vrieif bond en de vlaggen parochiale en andere orpl^ ties sluiten zich daarbijJH De volgende groepen jongens en dan de meisjep de chiro en dan komt t groep rond Sint-Martimd in drie delen uiteenvalt! beeld gedragen door del lingen van het colleges bronzen beeldje gedl^ door de leden van de Htj)^ kundige Kring en de relif op een kussen gedragen f de meisjes van het derde fl De zevende groep wordl vormd door de KLJ ven® en dan komt er een uitgelfl Mariagroep die bestaat zangkoor van vrouwen meisjes, een afdeling va! Onze Lieve Vrouw BerJ school die het gekleed f van Maria draagt, zenkrans gedragen door jes van het vierde leerjai ver. de biddende groef staande uit vertegen» gers van alle bewegingen belangstelling zal worde gekeken naar de groep de Kindervriend, uitge door de eerste kommui ten en de grootste kle Dan volgt het tcma vat heilig jaar van dc verzo gevolgd door dc lichtdn het mannenkoor, d naars, de kerkraad en del gerlijkc overheden, de bj weer die de erewacht i rond het heilig sakramefl de vier grote flambauwtfl en baldakijndragcrs om ter ten met de ruiters. De processie vertrekt oC dellijk na de eucharistiet® van 9.30 uur en wordt gej aan het hekken van het in de Frankrijkstraat. Dfl ters en paarden begevel^ naar de Kerkdries.

De Voorpost | 1983 | | pagina 12