Sint-Niklaas Lokeren Lede T* ,7, SP*» Stekene De Voorpost - 27.5.1983 - 21 Semal Michele, Hof ter Burgtbaan 3, naar Gent, Bijlokevest 78 Het gezin Mathys Luc, Brusselsestwg 165, naar Dendermonde, Denstr. 60 Vermeir Marina, Korte Minnestr. 37, naar Leuven, Koetsweg 15 Het gezin Lombaerts Eric, Opwijksestr. 43, naar Opwijk, Sta- lorsstr. 83/5 ^Eeckhaut Marleen, Meerskant 25, naar Aalst, Leo De Bethuwe- laan 3 3r> Het gezin Vanderheyden Etienne, Langestr. 93, naar Ternat, Kruidenlaan 39 eJ Het gezin De Schrijver Theo. Laurierstr. 40, naar Dendermonde, Leeuwerikenl. 37 ls Broothaers Diana, Kard. Cardijnl. 21, naar Merchtem, Kon. Leopoldlaan 18/3 35 Van Stappen Emmy, Rossevaalstr. 57, naar Puurs, Molenveld 21 '''-Hetgezin Colman Johan, Eikenveldstr. 13, naar Dendermonde, Olieslagersstr. 41 Buys Josiane, Streekbaan 2 naar Aalst, Driesleutelstr. 18 Vermeir Jan, Dendermondsestwg 182 naar Aalst, Herenberg- n ^dreef 4 '"^Mangelschots Daisy, Rood Kruisstr 36 naar Dendermonde, e Zwarte Beekstr. 72 l"f Hel gezin De Cuyper Eddy, Brusselsestwg 249, naar Dender- len»monde, Sparrenlaan 10. kor Overlljdens Jansegers Petrus, 78 jaar, echtgen. Meert Hortensia, Opwijk- 1 S saslr, 236 De Hauwere Oscar, 45 jaar, echtgen. De Block Maria, Lange ^Weverstr. 24 Verleyzen Franciscus, 52 jaar, Konkelgoedstr, 5 Caudron Odilon, 49 jaar, echtgen. De Leu Rosa, Klein Gent 18 vafHeirbaut Rosalie, 80 jaar, wed. Biesemans Petrus, Korte Breestr 25 1 t*Van den Abbeel Maria, 72 jaar, echtgen. Tonnelier Leo, Fabriekstr. 28 kor Van der Jeught Achilles, 83 jaar, echtgen. Van Verre Maria, Kramwegel 16 ktr Amandt Maria, 95 jaar, wed. Vermoesen Pieter, Aalstersestr. 64 Mertens Carolus, 83 jaar, wednr. Van der Laenen Rachel, Groeneweg 19 Van Moesieke Josephina, 58 jaar, echtgen. De Vis Albert, Brusselsestwg 227 Van Den Broeck Zulma, 82 jaar, wed. De Ridder Petrus, koTBrusselsestwg 43 >oes Leontina, 82 jaar, wed. Van Pollaert Guilielmus, Sta- rd€ ■tonsstr. 108 Jphalvens Rosalie, 82 jaar, wed. Bosman Frans, Bellestr. 86 Vertiavert Alphonse, 55 jaar, echtgen. Van Ransbeke Emilie, Drw Fabnekstr. 17 De Cock Severinus, 86 jaar, echtgen. Van Gijseghem Alice, Gr. Ian Snijderstr. 49 *tVan den Abbeele Alphonsus, 80 jaar, echtgen. Van Cauter Sylvia, Nieuwstr. 82 Iker 77 Huwelijksafkondigingen le '♦Roels Fnedel, bankbediende, St. Margrietstr. 6, Dendermonde en Van Weyenberge Karine, bediende, Torrestr. 20 Jonghe Guy, raffinaderijtechnicus, Processiestr. 34, Dender en Van Hauwermeiren Hilde, regentes, Verbindingsstr. ik Rudy, apotheker, wonende te Kraainem en De 'aeye Erna, vertaalster, Dendermondsestw. ifman André, landbouwer, Hofstr. 2 en Van Nuffel Sonja, rpleegster, Pontweg 31Aalst, fan Praet Guido, opvoeder, Langestr. 22 en De Bruyne n, zonder beroep, Beukenlaan 32, Aalst. le Georges, bediende, Groteweg 369, Geraardsbergen Moens Hilde, lerares, Dorp 13 Patrick, metaalbewerker, Draaiersstr 16. Aalst en linck Mananne, bediende, Molenveldstr 16 Hoorebeeck Hendrik, poelier, Nieuwenrodestr. 52, Meise Lissens Maria, stikster, Potaardestr. 2 lert Luc, handelaar, Brusselsestwg 98 en Helsen Mar- lerares, Malderendorp 16, Londerzeel is Erik, bediende, Langestr. 13 en Leybaert Frederika, Franz Courtensstr. 4, Dendermonde Luc, geneesheer, Hogebrug 32 en Waegeman Marline, 9, Spoorwegstr. 149, Dendermonde Laere Franky, leraar, Noord laan 72/F, Dendermonde en INeyenbergh Marie-Christine, studente, Opwijksestr 165 |h Luc, onderwijzer. Irisstr. 8, Oostende en Nieulandt ergo-therapeute, Rood Kruisstr. 4 ir/rnlHeirbaut Erwin, bakkersgast, Voldelstr. 5 en Vanleemput Nico le, zonder beroep, Schippersdijk 121, Dendermonde deelnemers worden rond 17 u. verwacht in het jeugdlokaal van de jeugdwerkgroep «Oxalis» die het peterschap over het pad op zich heeft genomen. Zware heibel om naam wandelpad Het besluit van het Leedse Kollege van Burgemeester en Schepenen (bij stemming 4 voor en 2 tegen (de VU-schepenen) om het nieuwe wandelpad dat loopt over het grondgebied van Impe en Papegem en zondag zal worden ingewandeld, de naam «Het Oude Molenpad» te geven ondanks het advies van de Kultuurraad, van de Wandelpadenkommissie en van sociaal- kulturele verenigingen, die de naam «Pastoor de Brouwerspad» adviseerden, lokt reakties uit bij de betrokken verenigingen en De Brouwer-vrienden. Binnen de bestuursmeerderheid klaagt de VU de houding aan van de koalitie-partners en vooral van burgemeester Grepdon die het voorstel van schepen Ras- schaert, dat duidelijk politiek geïnspireerd is, hebben gesteund. Verenigingen en vrienden van de geliefde en verdienstelijke dorpspastoor plannen protestakties tegen dat besluit. Zij roepen hun leden op om samen met De Brouwer-vrienden een half uur voor de officiële opening en inwandeling een alternatieve, ludieke opening/inwandeling te organiseren. Het wordt een hete lentezondag in Impe, zondag 29 mei. ZATERDAG 28 EN ZONDAG 29 MEI 1983: Ter gelegenheid van kermisweekend in Lede: Radio-Saturnus Drive-in-show, te gast in zaal Lelie te Lede; zaterdag is de aanvang er voorzien omstreeks 19 u. Volgende D.J.'s zullen er u animeren: Tony Anderson, Ronter Landen en Mark Van der Steen. Zondag is het begin reeds voorzien om 17 u; achter de micro foon: Diederickson, Danny Van Hartevelde en last but not least: Dirk Van Vlaanderen, ledereen welkom! Lokeren. Er waren op Daknam diverse beoefenaars van oude ambachten md Het spreekt vanzelf dat de supporters en kijklustige kwisliefheb- bers van harte welkom zijn op dit unieke streekgebeuren, waarvan de toegang gratis is. De VTBS hoopt dan ook op een volle zaal, en heet iedereen van harte welkom op deze kwisavond, waar daarbij aan iedereen nog een verfrissing wordt aangeboden. J.V.L. ^iWJag 27 mei TB-Galerij «'t Hof te Puttens»: Opening tentoonstelling kunst- childer Frans Geerinckx (19 u.) - open tot en met 12 juni. leugdhuis «Leeuwerik» Kunstschilder Marcel Beeckman (tot 4 mi). tondag 29 mei wandeling Wandelpad Impe/ Papegem. 14.00 u.: Dorpsplein ">pe. Alternatieve opening en inwandeling: 13.30 u. bennen: WAOD: inrichting: Van Impe-vrienden (Kasteel- I7| fanzele (19.00 u.) "d 1MB V-S - - 30ï (VLV S inen: nieuwelingen. Inrichters: Jong en Moedig (Smetle- _f3»straat Cartouche). Nnsdag 31 mei [AV Wanzele: fietstocht. Samenkomen: Dienstencentrum, zele (19.00 u.) IV-Smetlede: Gezonder met kruiden. In «Veerleheem». irdag 2 juni ■V Smetlede: naaikursus «Wij maken een rol» 19.00 u. in 'eerleheem» ia 12 juni S ,AJBde: wandeltocht 15.00 u. Markt, Lede. 16. "Ce Glasmerel» AOB: Algemene Vergadering in Dien- wncentrum, Wanzele. üfPpening en inwandeling «Oude Molenpad» in Impe/ I /.Jnet 3* wandelpad in Lede dat klaar is gekomen, dat loopt op het 'ibied van Impe en Papegem wordt zondag 29 mei geopend. Dat die opening met enige heibel gepaard zal i. laat zich veronderstellen door de reakties van verenigin- ©n en individuele personen die dit wandelpad liever het De Brouwerpad» hadden zien noemen in plaats van j®'"Oude Molenpad». De officiële plechtigheid is als volgt epland; 14.00 u. samenkomst aan de kerk van Impe, 14.50 u. 6komin9, gevolgd door onthulling van het startbord. 14.20 '~ZZ OT" de wandelin9 ot is 7 km lang. Het einde wordt voorzien rond 17 u. De Naar Drygoten en Moerzeke Zaterdag 28 mei organizeert Vakantiegenoegens Lokeren een gezinsuitstap in Hamme-Drygoten. Vertrek aan de Poststraat te Lokeren rond 18 u. Om 18.30 u. vertrek aan restaurant Scheldeoord op Drygoten. De wandeling duurt zowat twee uur of iets langer en gaat in de richting Moerzeke, langs Scheldedij- ken, dreven en paadjes. KAV SINT-ANNA HEIRBRUG LOKEREN Op vrijdag 27 mei: algemene vergadering met als thema «Feestvieren in het gezin». In de Parochiezaal, Gentse Steen weg 1 om 19.30 u. REYNAERTKRING DAKNAM LOKEREN Op zaterdag 28 mei 1983: lentekoncert onder auspiciën van «Jeugd en Muziek» van de Stedelijke Muziekacademie. In de kerk van Daknam om 20 uur. ATB DE NATUURVRIENDEN Op zaterdag 28 mei 1983: vergadering met voordracht en film door Paul Wittoeck. In het Volkshuis op de Grote Markt, om 20 uur. VAKANTIEGENOEGENS LOKEREN Op zaterdag 28 mei 1983: avondwandeling te Hamme. Start om 19 uur. KWB HEILIG HART, HEIENDE LOKEREN Op zondag 29 mei 1983: ruilmarkt kinderspeelgoed. In café De Zaal om 10 uur. STEDELIJKE FEESTKOMMISSIE VAN LOKEREN Op zondag 29 mei 1983 om 10 uur in de stadsfeestzaal van het Cultureel Centrum op het Kerkplein: groot koncert met daarbij turndemonstratie. Verlenen hierbij hun medewerking: de Ko ninklijke Katholieke Stedelijke Harmonie, onder leiding van dirigent Lode De Feyter, de Turn- en Balletgroep «Aurora». Op het programma staat: Marche der Grenadiers van C. Bender; Openingsstuk Richard III en Paul Gilson; optreden Aurora; Marche: Unter der Siegebanner van F. Van Blon; Fantasie-ballet Moon en Gau van Gus. De Roeck; optreden van Aurora; een selectie uit de film: Een man, een paar. een pistool, met arrangement van Lode De Feyter; en ten slotte de Bayrische Defileermarsch van A.D. Scherzer. De toegang is kosteloos. WANDELTOCHT De algemene doelstelling van de Lokerse Stedelijke Sportraad bestaat erin de sport, de lichamelijke ontwikkeling en het openluchtleven te stimuleren. Aldus zal getracht worden het algemeen welzijn te bevorderen en bij te dragen tot de algemene lichamelijke en geestelijke ontwikkeling van alle inwoners van de stad Lokeren. Om deze algemene doelstelling uit te werken heeft de Stedelijke Sportraad het initiatief geno men om een wandeltocht in te richten van ongeveer 15 km op zaterdag 4 juni 1983. Ter informatie volgende mededelingen: Start: om 14 uur aan de Lokerse Sporthal. Sportlaan 1 te Lokeren. Wegwijzer: Sportlaan, Aardeken, Verloren Bospark, Bospark, Snepstraat, Nachtegaallaan, Zwaluwstraat, Vinkstraat, Wevers laan, Spinnerslaan, Groenstraat. Beukendreef, Ketelboetstraat. Hamstraat, Durmedijk, Molsbroek, Oude Bruglaan, Koning Al- bertlaan, Sportlaan. Diversen: ledereen is van harte welkom. Bij alle weersomstandigheden gaat de wandeltocht door. Gelieve U dus eventueel te voorzien van regenkledij. De Sportraad zal instaan voor de nodige versnaperingen. De leden van de aangesloten clubs bij de Stedelijke Sportraad worden vriendelijk verzocht deze informatie over te maken aan de clubs. SCHOLENGEMEENSCHAPSKWIS IN VTS-SINT LAURENTIUS Op zaterdag 28 mei om 20 uur heeft in de feestzaal van de Vrije Technische School Sint-Laurentius te Lokeren, de eerste scho- lengemeenschapskwis plaats. Hiermee willen de inrichters op een ludieke wijze de collegialiteit onder het personeel aanzwen gelen, omdat «scholengemeenschap» niet beperkt mag blijven tot ellenlange groepsgesprekken, wijze referaten en duistere direktievergaderingen. Voor deze kwis konden alle leerlingen en leraars uit een twintigtal vrije scholen uit het Lokerse inschrijven in teams van 4 leden. Het betreft een kwis algemene kennis waar telkens 4 vragen over 15 onderwerpen worden gesteld muziek (x2), film, aardrijkskunde, varia, toerisme, geschiedenis, sport, letterkunde, taalkennis, mythologie, kunst, actualiteit en personalia. De eventuele opbrengst van deze kwis, waarvoor reeds een 15-tal ploegen inschreven, komt volledig ten goede aan het Sint-Niklaasfeest voor de kinderen van de oud-leerlin- aen van de VTBS. kerm Het was biezonder druk op het kerkplein van Daknam tijdens de kunstmarkt (md) Gemeenteraad Vanavond om 19 u. gemeenteraadszitting in Sint-Niklaas. Ter sprake komen o.m. de begroting van '84 voor de stadsbiblio theek, aanvullende gemeentebelastingen op de personenbelas ting, de goedkeuring van de jaarrekening '82 van de Regie voor Grond- en Bouwbeleid, het aanleggen van een toegangsweg en de levering van een overdekte fietsenberging aan de stedelijke lagere school in Belsele, de aanpassing van het sportcentrum in Sinaai, een motie omtrent Amnesty International, enz. Vana vond, vrijdag 27 mei, stadhuis, 19 u. Gemeenteraad voetbalt Zaterdag 28 mei om 16 u. op het terrein van Sportkring, Watermolendreef, voetbalmatch tussen leden van de gemeen teraad en het stadspersoneel. geleid door JP Van de Kerck- hove. Burgemeester De Vidts geeft de aftrap. Schoolfeesten De Bisschoppelijke Normaalschool is zaterdag en zondag te gast in haar eigenste «buitenverblijf» aan de Hoge Kouter (Heimolen) omdat twintig jaar geleden de sportterreinen daar konden worden aangekocht. Zaterdag 28 mei kindemgmiddag met Nonkel Wally en Jodokus (15 u.) en een goochelaar, in de grote tent op het plein; 's avonds bal in de tent, met orkest Poker. Zondag 29 mei vanaf 13.30 u. spelenmarkt en voetbalak- tiviteiten met om 17.30 u. de match ouders-leraars. Sint-Carolus (Hospitaalstraat-De Meesterstraat) biedt zater dagnamiddag poppenspel aan (14.30 u., 15.30 u., 16.30 u.) met Harry De Swarte, er zijn spelen voor de jongelui van tien tot «'eertien en o.m. nog een ballonwedstrijd, voor de groteren is er ./rij podium vanaf 14.30 u. en aerobic-, jazz-, turn- en balletop tredens, om 15 en 17 u. wordt het wagenspel «De genoeglijke ducht van Mie de gendarm» opgevoerd en rond 17 u. stijgt een luchtballon op. Zaterdag 28 mei dus en vanaf 18 u. kan worden nagekaart in de bodega, gedanst in de feestzaal enz. De stedelijke basisschool in Belsele organizeert haar zesde schoolfeest. Zaterdag 28 mei wordt in de Populierenwijk een eerste interscholeristratenloop georganizeerd, met eerste start om 14.30 u. Zondag 29 mei voeren de leerlingen om 14 u. op de speelplaats een groot «vredesspel» öp, en ook die manifestatie wordt door de burgemeester geopend. Nog schoolse aktiviteiten Vandaag, vrijdag 27 mei, om 15 u., organizeert het koninklijk atheneum in de schouwburg een voorstelling van «Tijgers». Op uitnodiging van het kollege is zaterdagnamiddag 28 mei om 17 u. in de schouwburg Tine Ruysschaert te gast. De muziekaka- demie brengt zondagnamiddag 29 mei om 15 u. in de schouw burg een «leerlingenhappening» en daarop worden wel vijfhon derd leerlingen vewacht (toegang gratis!). En ondertussen vinden in de muziekakademie de openbare examens plaats: vrijdag 27 mei om 17 u. kopers, zaterdag 28 mei om 10 u. fluit (lagere afdeling), zaterdag 28 mei om 16 u. solozang, maandag 30 mei om 17 en 20 u. fluit (eindexamen-regeringsmedaille), dinsdag 31 mei om 17 en 20 u. kopers (eindexamen-regerings medaille), woensdag 1 juni om 14 en 18 u. klarinet, sax, hobo en fagot (eindexamen, regeringsmedaille) en donderdag 2 juni om 17 en 20 u. strijkers (eindexamen, regeringsmedaille); het vervolg van het programma bij de muziekakademie in volgende editie. Zomerkoncerten Zaterdag 28 mei om 14 u. op de Dries in Sinaai koncerteert de harmonie Sinte-Cecilia uit Sinaai. Zondag 29 mei in het Sint- Niklase stadspark koncert met harmonie Excelsior, om 16 u. Orgelkoncert Vanavond, vrijdag 27 mei, brengt Luk Bastiaens in de kerk van Belsele een orgelkoncert. Het geheel wordt omkranst door het knapen- en mannenkoor In Dulci Jubilo o.l.v. Marcel Van Daele en organisator is de Belseelse Koncertvereniging. Om 20.30 u. Chansons Zaterdag 28 mei organizeert het stadsbestuur in een tent op de Grote Markt een «festival van het Nederlandse chanson» met een optreden van o.m. Jan De Wilde, Wim De Craene en Zjef Van Uytsel. Liefde De Socialistische Vrouwen organizeren vrijdagavond 27 mei in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek een filmavond over «Liefde op latere leeftijd» om 19 u. Fotogroep Cycloop Voor de tweede maal houdt fotogroep Cycloop, die groeide uit de Sint-Niklase kunstakademie (in september '81) een (jaarlijk se) tentoonstelling. «120 Lux» heet ze, ze is te bekijken van 28 mei tot 19 juni in galerij De Nieuwe Tijd. Prins Albertstraat 60. Toegankelijk elke dag, behalve maandag en dinsdag. Volgende week een bericht hierover. Nicaragua Een informatie- en filmavond over de toestand in Nicaragua wordt georganizeerd zaterdag 28 mei om 20 u. in het Masereel- huis aan de Truweelstraat 123, op uitnodiging van het Mase- reelfonds. Fonny Boesmans van de SP zal een getuigenis brengen. De drukpers In het vijfde deel van de vormingscyklus van vzw 't Venster rond Institutionele Pedagogiek en Freinet komt zaterdag 28 mei aan bod de drukpers en de mogelijkheden daarvan binnen het leerproces. Van 9.30 u. tot 12 u. in de Kokkelbeekstraat 70. Deelname in de onkosten 60 frank. Verenigingen op reis Culturele Centrale Boontje organizeert zaterdag 28 mei een dagtrip naar Maastricht. Vertrek om 7.45 u. op de Grote Markt. Info: 776.80.99 of 776.11.40. De Federatie Vlaamse Vrouwengroepen verzamelt zondag 29 mei om 11 u. voor het stadhuis voor een uitstap naar het provinciaal domein in Wachtebeke. Fietstocht in Moerbeke Vakantiegenoegens Nieuwkerken richt zondag 29 mei een gezinsfietstocht in naar Moerbeke. Vertrek op het dorpsplein in Nieuwkerken om 11 u. Deelname in de onkosten 10 frank per persoon of 30 frank per gezin. Nieuwe pastoor Kristus Koning Zondag 29 mei om 15.30 u. wordt e.h. Marcel Van Daele plechtig aangesteld tot pastoor van de Kristus Koningparochie. Na de eucharistieviering is er een receptie. Veiling speelgoedtreinen Zaterdag 28 mei vanaf 11 u. in hotel Serwir twaalfde internatio nale veiling van oude speelgoedtreinen. Auktionator is André Vercauteren uit Hamme en gerechtsdeurwaarder A. Kochuyt uit Dendermonde houdt toezicht. Bezichtigen kan vrijdag 27 mei van 18 tot 21 u. en zaterdag 28 mei van 8 tot 11 u. Info: 052/ 47.84.02. Hengelwedstrijd Het negende interklub- en individueel kampioenschap voor hengelaars wordt georganizeerd in de grote vijver van het rekreatieoord De Ster op zaterdag 4 juni. Om deel te nemen moet je wel lid zijn van een vissersklub uit groot-Sint-Niklaas. Er wordt gevist van 9 tot 12 u. Reynaertorde Zondag 5 juni om 10.30 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek aan het Hendrik Heymanplein zevende sessie van de Orde van de Vos Reynaert. Postuum wordt hulde gebracht aan Valeer Van Kerkhove en Hubert Lampo verzorgt een spreekbeurt over «Madoc». Erelinten en oorkonden worden nadien uitgereikt aan mevrouw Alicia Borghten en aan Jef Burm, Edgar Heirman en Hubert Lampo. Land- en tuinbouwcentrum Zondag 5 juni om 9.45 u. worden in het land- en tuinbouwcen trum in Sint-Niklaas (inrit Nieuwstraat) getuigschriften van de naschoolse vorming uitgereikt. Bij die gelegenheid houdt inge nieur W. Van Trappen van de Boerenbond een toespraak over de ekonomische situatie van de land- en tuinbouw. Gezinssportdag KWB-OLVrouw verwacht op zondag 12 juni heel wat gezinnen voor een grootse gezinssportdag. Om 8.30 u. in de Kroonmo- lenstraat vertrek van een fietstocht langs veilige en rustige wegen, 's Namiddags samenkomst om 13.30 u. aan de OL- Vrouwkerk voor een tochtje per fiets of met de wagen naar De Ster, waar allerlei gezinsspelen op de agenda staan. Alkohol en andere drugs Vrijdag 17 juni organizeert KWB-OLVrouw in Huize De Meer leer, Hofstraat, een informatieavond over «alkohol en andere drugs». Om 19.30 u. leidt pater Puts uit Brugge de bijeenkomst in. Antiekmarkt Zaterdag 28 mei organizeert Kuituurkring Baensland in de namiddag een antiekmarkt in de Wijncentrale, Regentiestraat 69. De New Orleans Train Jazzband speelt tussendoor een repertoire retrojazz bij elkaar. Verzusterlngskoncert In het kader van de verzustering en in het raam van het vijfentwintigjarig bestaan van het gezelschap Abingdon Opera tic Society wordt zaterdagavond 28 mei om 20.30 uur in de schouwburg een koncert gegeven door die muziekvereniging uit Abingdon. Festival van het Nederlands Chanson Op zaterdag 28 mei organizeert het stadsbestuur in een tent op de Grote Markt een «Festival van het Nederlandse Chanson» met een optreden van Jan De Wilde, Wim De Craene en Zjef Van Uytsel. Tentoonstelling Tot en met zondag 12 juni worden in het stedelijk museum, Zamanstraat 49, werken tentoongesteld van de Italiaanse grafikus Giovanni Barbisan. Gezinswandeling Op zondag 29 mei organizeert de Vlaamse Bergsportvereniging een gezinswandeling langs het Keysershofpad. Samenkomst te 14 uur aan het Keysershof te Sinaai. Training als voorbereiding op bergvakantie Op donderdag 2 juni organizeert de Vlaamse Bergsportvereni ging te 19.30 uur op het rekreatieoord «De Ster» een trainingsa vond als voorbereiding op een bergvakantie. Gemeenteraadszitting Op vrijdag 27 mei vergadert de gemeenteraad te 19 uur in de raadszaal van het stadhuis. Op deagenda o.a. de ontbinding van de Interkommunale Vereniging voor de Autoweg E3, de verkaveling in de Belseelse Waterschootstraat en het aange past definitief ontwerp voor aanleg van sportvelden in het Sinaaise Sportcentrum. Filmavond Het Masereelfonds organizeert op zaterdag 28 mei te 20 uur in het Masereelhuis, Truweelstraat 123, een informatie- en filma vond over de problemen in Nicaragua. Tijdens deze avond zal SP-provincieraadslid Fonny Boesman, die onlangs in Nicaragua verbleef, informatie verstrekken over de huidige situatie aldaar. Wandelen te Nieuwkerken Op zondag 29 mei organizeert Wandelklub Waasland te 14 uur een wande.ing te Nieuwkerken. Samenkomst te 13.30 uur aan het Gildenhuis te Sint-Niklaas. Voor de start komen alle deelnemers samen aan de kerk te Nieuwkerken. Filmavond Op vrijdag 27 mei organizeren de Socialistische Vrouwen te 19 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek een filmavond over «Liefde op latere leeftijd». Naar de Ardennen Op zaterdag 28 mei organizeert de K.A.V.-Sint-Jozef een reis naar de Ardennen. Vertrek te 8 uur in de Schoolstraat. Terug rond 22 uur. Prijs: 320 fr. Finale nationale rockmeeting Op zondag 29 mei heeft vanaf 14 uur in de grote tent op de markt de finale plaats van de nationale rockmeeting. Hofkeuring Leden van het Werk van de Volkstuinen die wensen deel te nemen aan de jaarlijkse hofkeuring, dienen hun deelname aan de hofprijskamp te bevestigen bij één van de wijkmeesters, bij voorzitter Thiron, Drieschouwen 37 of bij sekretaris Proost, Bormte 13 a vóór dinsdag 31 mei 1983. Oud-Chiro op wandel De oud-Chiroleiding wordt verwacht voor een wandeling van ongeveer 8 km door het prachtig natuurreservaat van De Stropers op zondagnamiddag 29 mei, met vertrek om halfdrie aan het Vossenhol in de Sint-Jansteenstraat te Kemzeke. Na de wandeling zal een hartig hapje zeker smaken, daarom is er een picknick voorzien. Wandelschoenen, vrienden, familie en ken nissen zijn welkom. Omwille van de picknick moeten de deelnemers zo vlug mogelijk Viv Van Aerde verwittigen, Hamer 6 te Stekene. tel. 779.88.46.

De Voorpost | 1983 | | pagina 21