Ziekenzorg ontmoetingsdag in Aalsterse Keizershallen: leidraad voor mensen die helpen zichzelf te behelpen... Iw wegberm liever ielf maaien, a.u.b. ok in Aalst ïde en Impe namen fscheid van Denis Ie Pauw n Memoriam Dr. Edmond fan Steenberge Raadslid Van Mele en de toelagen voor Waasmunsterse Jeugdverenigingen DIENSTBETOON VAN VOLKS VERTEGEN WOORDIGER NORBERT DE BATSELIER Als een lopend vuurtje verspreidde zich verleden week da dat de 63-jarige oogarts Van Steenberge, een vriend ran velen en gekend in de hele regio,'het slachtoffer werd ran een dramatisch verkeersongeval. Aangereden door jen motorrijder in volle Parijs en er, na enkele uren, in tragische omstandigheden overleden. Zijn echtgenote, ^^"rjam Santens die eveneens in Parijs verbleef, kon •hts via België worden op de hoogte gebracht van het drama dat een gezin met 5 kinderen treft e begrafenisplechtigheden in de St.-Jozefkerk te Aalst ;rden dan ook massaal bijgewoond. Edmond Van Steen- jrge was naast een geliefd echtgenoot, vader, broeder en ;ollega immers ook de vriend van velen, patiënten en ennissen. 'oor zijn kinderen was hij een voorbeeld. Hij leidde hen ers met touwen van liefde. Voor allen die hem kenden hij een bewonderd, beluisterd man die wijsheid aan >aring paarde. In de eigen familiekring, zijn oude noeder was in gedachten ook in de kerk aanwezig, was hij de ware pater familias. Dokter Van Steenberge, gesproten uit een doktersfamilie e St.-Lievens-Houtem, burgemeesterszoon, was een per- oonlijkheid, een «pièce unique» zei een kollega, open, oprecht, vriendelijk. Hij schoof niet tussen de massa als :n stomme vis doch had een vriendelijke groet of woord iet voor ieder. Een humaan wetenschapsmens die niet leen zich permanent vervolmaakte via studiedagen en tongressen maar zijn patiënten niet als nummers maar wel échte mensen behandelde, interesse had voor hun terwaardigheden en tijd had voor-arm en rijk, voor leerde en ongeletterde »n man met het hart op de hand die getuigenis aflegde in zijn kristelijke overtuiging en zich als «heel-mecster» :droeg. Anti-contraceptiva, abortus e.d.m. waren in rijd met zijn opvattingen over etiek en moraal. Gespro- :n uit een gelovige familie droeg hij de principes die hij huis uit had meegekregen uit in brede kring en kwam r zijn overtuiging waar dan ook steeds ten volle uit. Ir. Van Steenberge was tevens een vriend van de natuur. :h en windjak begeleidden hem bij zijn talrijke atietochten in de eigen omgeving waarvan hij de iheid waardeerde. Ook de verte hield hem echter ^iasi onophoudelijk in de ban en eens verklaarde hij me airopa te hebben gezien en meegemaakt van aan de bordkaap tot in Gibraltar en tot aan de Dardanelles inheid die hij tevens onderkende in plastische kun- in de muziek, in de literatuur, fet oogarts Edmond Van Steenberge verliest het Aalster- i niet alleen een uiterst bekwaam en nauwgezet arts maar rioo evens een schoon mens die in dienende liefde ter beschik te ing stond van allen. Met de glimlach en een kwinkslag. 'oor hem was de dood nooit een eindpunt, wel een '^^vergang naar beter LH beleven we ook zelf onze vreugde. Onze opdracht be staat er vooral in ervoor te zorgen dat in onze gemeen schap iedereen er bij blijft»... Ook Marcella Fiers, verbonds- 23 mei 1983: een mijlpaal in de geschiedenis van Zieken zorg C.M. van het verbond Aalst... Een feestelijke ontmoetingsdag tussen zieken en anders-validen onderling en tussen zieken en gezonden, vrijwilligers en belangstel lenden van Ziekenzorg, een vereniging van de Christelijke Mutualiteiten. Voor sommigen een blij weerzien, voor voorzitster van Ziekenzorg, anderen wellicht een eerste kennismaking met elkaar en s|0ot zich aan bij deze woor- met de beweging Ziekenzorg CM, die dan ook kan leiden den en herinnerde iedereen de tot een nieuwe blijvende vriendschap... Ziekenzorg ont- drie essentiële opdrachten van moetingsdag: een trefpunt van vijftienhonderd mensen in Ziekenzorg in het verbond de ruime Aalsterse Keizershallen... Aalst. Deze zijn: het huisbe zoek - als een verruiming van het ziekenbezoek, vakantie - een rekreatie voor langdurige |1 zieken, lotsverbetering van langdurige zieken door dienst- betoon en onderlinge hulp. ■HP Ziekenbezoek, het kontakt Mrj^, van mens tot mens. tussen zie- tisken onderling en tussen zieken Aalst. Het brailleschrift werd gedemonstreerd en kreeg heel wat belangstelling (per) Aalst. Verbondsvoorzitter Van de Voorde tijdens de opening van de ziekendag (per) «Uw massale aanwezigheid, leeuw, Haaltert. Herzele. Lc- geeft ons een gevoel van de. Erpe-Mere Aalst en de vreugde en van fierheid» zei Faluintjes. Toch hebben we CM-verbondssckretaris René ook een verantwoorde- Van de Voorde bij zijn verwei- lijkheid» zei hij even later, koming van alle aanwezigen «wij allen moeten samenwer- ïeet in i ordi afde «Natuur 2000» een tze-l zondagen terug aan de :mlaan te Aalst een Ier aangename ervaring Jc! door het stadsbestuur be- italfde traktor kwam niet op en de organisatoren l blen dan op ludieke wijze hun hels een aantal vuil- ikken naar de ingang van stadhuis tot ergernis van ;er l Bekers van het Stcphan De jhekoncert in de stads taal het stadsbestuur fcsoluut positief zich inzet- voor wegbermaktie. Wat de traktor gebeurde was misverstand een interne kommunika- toornis tussen de diensten tij «de bon» uiteindelijk raakte. ilvat &en* het politicreglement is igenaar verplicht een trot- of verhoogde berm derwij- woordiging. In de Aalsterse Keizershallen waren ook verschillende ten toonstellingsstanden te zien om iedereen te laten kennis- - maken met enkele diensten die vu gezonden, is de allereerste en prioritaire schakel in de sPec,aal «Sjnroet komen aan ziekenzorgwerking. fen aamal behoeften van zre- Vakantie en rekreatie: reder ktn an jaar hebben op nationaal vlak a' ke. maatschappelijk werk. vijf Lourdesbedevaarten plaats fe' W,,-5de Llaht en waaraan ook talrijke zieken uit Lreïde de uillecnd.cn» de het Verbond Aal t. Daarnaast Belgische Verenig,ng voor Sur- neenrt drt verbond ook het ini- teraeken. °"darl,"8a "ulP datief om met zieken ,n het Z»;k™a°'g- Met deskundrge eigen vakantiehuis Hooidonk UIIlee cn hed wa' nutt,-ee ,n' te Zandhoven zes dagen deugddoende vakantie te bele ven. Beide initiatieven worden begeleid door vrijwillige mede werkers uit de Ziekenzorg kernen. Het derde thema heeft betrek king op de verbetering van de materiële leefsituatie voor de vele langdurige zieken. En op dit vlak is de samenwerking met de Christelijke Mutualitei ten, met de dienst maatschap pelijk werk en met vrijwillige medewerkers niet weg te den ken. Een voorbeeld hiervan is terug te vinden in het projekt Onderlinge Hulp van Haaltert en bij de hobbyclub van Erem- bodegem. Ziekenzorgwerking stoelt bij dit alles op heel wat initiatie ven: ontmoetingsdagen, ge- spreks- en vormingsavonden, naar de zieken en naar de medewerkers toe. dienstverle ning op het materiële, sociale, familiale en religieuze vlak. formatie en dokumentatie hiermee een boeiend verhaal werd iedere belangstellende op de planken, «Egovisie» ge- wegwijs gemaakt in de gamma titeld. een verhaal vol klank, van voorzieningen. Deze infor- kleur en beweging, het verhaal matiestanden gaven meteen van elke jeugd van elke dag. een beeld van heel de zieken- We ontmoetten _een groep stu- zorgwerking. Ook een stand denten op school, het was net met werkjes van de hobbyclub examentijd... Ze behaalden van Erembodegem trok heel een diploma. Ondanks de hoge wat belangstelling. verwachtingen om vlug een job Het hoogtepunt van de ont- te vinden, leidden de eerste moetingsdag was wel het op- pogingen tot niets. Een vakan- treden van de bekende kunst- tiejob aan de kust bracht voor- groep Incar uit Lebbeke die 25 lopig een oplossing. Terug jaar bestaat. Een zestigtal en- thuis togen ze weer op stap, thousiaste jongeren bracht ons weer op zoek naar een job... Zij kwamen uit Zottegeni. de ken opdat iedereen op een Samenwerking tussen Zieken- Aalst. Een stand van de hobbyclubs (per) inli t onderhouden dat voel- op geen enkele wij- ■rji ïhinderd worden, zelfs niet „•dt r onkruid of gewassen, ogt lemcnt dat nauwelijks toe- T'werd. Het kollege vroeg ook aan de bewoners trot- schoon en bruikbaar te 'en en door landbouwers Bomen wegbermen weer tanbaar te maken. het onderhoud van weg- nen staat de groendienst in t^ee maaibcurten per jaar to mogelijk afvoeren van maaisel. Door afvoeren er- wordt de grond inderdaad 'Ier en dit is een voorwaar- opdat wilde planten en nen levenskansen zouden en. Dergelijk ekologisch bermbeheer doet na enke- Nikli aren akkerdistcls en brand- Is vanzelf verdwijnen. Zulks veronderstelt vanzelf sprekend mankracht en techni sche middelen. Voorlopig laat het kollege, erg tegen zijn zin. verharde trottoirs en straatgo- ten schoon maken met niet resistente herbiciden. Een volledig ckologischc aan pak is momenteel alleen moge lijk met dc medewerking van de bevolking. Daarom doet het bestuur een warme oproep tot milieubewus te inwoners dc bermen palende aan hun grond een maaibeurt te geven in mei en een in september en het maaisel af te voeren. Gevraagd wordt ook de groendienst niet om de ha verklap te alarmeren wegens distels Op hun eigendom moeten ze zelf de distels maai en en gevraagd wordt dat ze het ook op dc aanpalende weg bermen zouden doen en zeker geen herbeciden gebruiken. Niettegenstaande alle voorzie ningen zijn er echter nog steeds sluikstorters die voor extra-werk op wegbermen zor gen. Wie wil meewerken geve een seintje aan de Groendienst (053-77.11.11. toestel 269). Ze bekomen dan de brochures «Naar een Ekologisch Groen- beheer» en «Aktic Groene Straten» samen met bordjes om dc zelf verzorgde wegber men aan te duiden zodat de klcpelmaaicr ze kan overslaan. Dc inspanning wordt vlug be loond met een keur van wilde bloemen en planten, een stre ling voor het oog. U kan het ook melden in de dienstcentra in de deelge meenten. LH streek van Egmont en Hoorn, menswaardige wijze zou kun- uit Geraardsbcfgen. uit de nen leven. En wanneer we on streek van Ninove. Dender- ze vreugde kunnen uitdragen zorg en CM-bestuur wordt hierbij gekonkretiseerd door wederzijdse hulp en vertegen- Aalst. Incar bracht een optreden dat door de talrijke aanwezigen sterk op prijs werd gesteld (per) Sommigen werden straatveger. Maar... ook de dienstplicht stak een stok in dc wielen.. Na de diensttijd werd er ge fuifd en ook gezocht naar een job. Eens aan de slag werd iedereen geconfronteerd met het arbeidsritme en de soms grillige werksituaties. Maar... later vonden ze eindelijk fier heid en vreugde in hun dag taak. Enkele weken geleden reeds lazen we in «De Voorpost»: Egovisic is een programma, zo gehaald uit de leefwereld van de jongeren. In deze kreatie bewijst Incar dat het is meege groeid met zijn tijd: het is geen jonge wijn in oude zakken; de muziek, de dans. de uitwer king van het tema: alles is up- to-date De ene keer zeer scherp sta tisch. de andere keer weer hu- ven naar ziel en lichaam, een training die haar uitstraling naar buiten niet mist. Jonge mensen hebben nu hun leven, hun karakter en hun eigen kijk op mensen en dingen. Zij wor den in hun leefwereld gekon- fronteerd met thuis, de school, het werk! de Ontspanning. In car wil hen hier niet alleen iets meegeven, maar tevens samen met hen de weg opgaan, mee- danken. meewerken, hen aan moedigen en aantonen wat hen als jonge volwassenen kan ont goochelen maar evenzeer wat jonge mensen kan gelukkig maken. En misschien dit laat ste nog het meest van al. Incar moristisch. dan weer speels, maar altijd realistisch en raak. En even verder: «Incar wil aan de jeugd een training meege wil hen immers de vaste over tuiging meegeven dat het altijc de moeite loont te herbegin nen. zich blijvend in te zetten en verder te bouwen op erva ringen die men in het verleden heeft opgedaan.» Met deze voorstelling werd aan vijftienhonderd toeschou wers enkele uurtjes ontspan ning geboden van zeer hoog gehalte: een sprankelende show van dans. choreografie en vlaggespel. Een boodschap, rijk aan inhoud en levenslust... En met dit alles beleefde Zie kenzorg van het CM-verbond Aalst, een onvergetelijke dag, geen orgelpunt, maar wel een start van wat met Ziekenzorg verder wordt beoogd! De Bruyn mogelijke lokale kulturcle ver enigingen. Vlaamsgezind tot en met. aktief op vele vlakken en steeds tot dienstbetoon be reid. werd inderdaad het slachtoffer van een dramatisch ongeval aan de spooroverweg Raadslid Van Mele Impe-Hofstade toen hij terug stelde dat er vorig jaar nogal huiswaarts reed na een hele wat deining was ontstaan be- avond. belastingsaangiften te hebben ingevuld zowat her en der in Groot-Lcde. Denis De Pauw was zowat de coming-man in de politiek te Lede. steeds begaan met het - SP eerstvolgende raadszitting, merkte meester Strobbe op. burge- treffendc de toekenning van de Vervolgens vroeg raadslid subsidies voor de jeugdvereni gingen in de heidegemeente. Toch zullen wc proberen om de betrokken eigenaar te over tuigen met de voorgestelde prijs. Hij vroeg uiteenzetting cieel overzicht voor het jaar over de post in de begroting 1982, rekening houdend met waar een vermindering van de alle uitgaven, al dan niet ge- massale belangstelling werd raadslid Denis De ■**1 slachtoffer van een dramatisch verkeersongeval, ■eden zaterdag te Impe, zijn geboortedorp, ten grave -iragen. pis één vóór de plechtig- Oordegem opgestapt naar het B 'icp de kerk eivol en voor kerkhof waar oud-burgemees- meerouwenden die ter van Impe, schepen Ras- op het kerkplein hadden schaert en CVP-fraktievoorzit- onder een druileri- ter meester Rasschacrt roeren waren luidsprekers de toespraken hielden. De zodat ieder de plcch- laatste groet werd dan ge- kon volgen. bracht onder het spelen van waren pastoor «Rust in Vrede» door de Oor- ffipe Frans De Vliegher, degemse Harmonie waarvan van Wanzele en een Denis De Pauw een aktief ere- van Impe. lid was. Onder de vele promi- kerk werden bij het cin- nenten herkenden we staats- de plechtigheid lijkre- sekretaris Paula D'Hondt-Van door Van Opdenbosch, senatoren De namens de Vlaam- Kerpel, Van Wambeke en en door Ro- Verleysen. volksvertegen- namens het Da- woordiger Ghisleen Willems. en het 11-julikomi- burgemeester Uyttersprot en slot werd de «Vlaamse schepen Chris Borms van gespeeld en na de Aalst en Willy D'Havé namens werd achter dc Ko- het ACW. De Pauw, CVP- Harmonie St.-Cecilia raadslid te Lede en lid van alle Verhofsté in verband met de Op vraag van raadslid Van tekenschool een volledig finan- Mele SP deelde burge meester Strobbe mede dat er tot hiertoe nog niets voorzien is voor wat betreft een asver- toelagcn voor de jeugdvereni- subsidieerd. Naar aanleiding strooiingsweide. lot van allen, vooral dan^van gingen is voorzien met 50.000 van de bespreking van de bi- Tot slot was i j-jat jiomt vo|gens raadslid bliotheek is daarover reeds een de raad akkoord met de ver- Van Mele neer op een vermin- uiteenzetting geweest, stelde werving van dit perceel grond, uitgestotenen derin8 van 28 th. van de subsi- burgemeester Strobbe Wat De raad diende nadien een „c p....,., dies. Burgemeester Strobbe het jeugdlokaal op de Ruiter princiepsbeslissing te nemen stelde dat het nieuwe schepen- - kansarmen en minder-bedeel- den. Marginalen vonden bij Denis De Pauw steeds een begrijpend leids man die steeds op de bres stond om nood te helpen leni gen waar hij het enigszins kon. Werklozen, gepensioneerden, anders-validen werden in grote getale door Denis De Pauw geholpen. Als vrijgezel had hij er de tijd toe en als sociaal ingestelde de motivering tot efficiënte dienstverlening. Vlaamsvoelend was hij de be zieler van de 11-julivieringen die Impe deden uitgroeien tot wat men wel eens noemde «Klein Diksmuide». Naast zijn kristelijke principes, zijn Vlaamse gemotiveerdheid en zijn sociale ingesteldheid was Denis vooral begaan met Impe. zijn dorp. Het landelijk karakter van het minder dan duizend inwoners tellende wit loofdorp wilde hij zeker trach ten te behouden. Dat Denis De Pauw wel tegen strevers had in de politiek, hoe kan het anders, maar zeker geen vijanden bleek alleszins uit de aanwezigheid van politi ci van alle gezindheden bij de uitvaartplechtigheden. LH betreft, stelde raadslid Verhof- tot de verwerving college daar niet achter staat, sté zich vragen over de inplan- gen, hoek Nijverheidslaan- maar dat zijn voorganger de h. ting. Hel is geen mobiele kon- Dommelstraat, op voorwaarde Bocklandt ervoor te vinden struktie, waar ge miserie kunt van ongezond-erkenning en was. dc toelagen drastisch te mee hebben en tevens ver- met het oog op de heraanleg verminderen. Dat is de filoso- plicht worden daar glas in te i het kruispunt. Voorzitter fie. zo eenvoudig is dat. aldus steken, aldus Verhofsté. Bur- Strobbe legde er dc nadruk op de h. Strobbe. Volgens de bur- gemeester Strobbe ant- dat men deze hoek veiliger en gemeester zou dc verminde- woordde hierop dat er daar proper wil maken. ring van 50.000 fr. toelagen geen moeilijke buren zijn en «wij gaan voor de jeugdverenigingen ten dat er geen problemen zijn als de kroterkenning aanvragen, goede komen aan de sport- er geen amok mee gemaakt De gemeente zal echter alleen i die aldus dit jaar een wordt. Trouwens, indien zich raad, grotere toelage zou krijgen. Rednktieraad Vierschaarkroniek problemen stellen zullen we trachten ze op de beste manier op te lossen, voegde dc burge- SP-raadslid Van Mele kwam meester er nog aan toe. nadien met het voorstel naar Vérwerving van onroerende goederen Men moest ook een definitieve beslissing nemen inzake ver- len voor het gemeentelijk in- werving van een perceel ter volgens het vroegere goederen advies van de kulturele raad een redaktieraad samen te stel- formatieblad «De schaarkroniek». Van voegde eraan toe dat deze Vier- uitbreiding van de begraaf- Mele plaats op de wijk Ruiter Na een openbaar onderzoek wa- daktieraad zou moeten be- ren er geen bezwaren binnen- staan uit: vier mensen uit de gekomen, stelde burgemeester de prijs van de grond moeten betalen». Vanuit de oppositie gingen er stemmen op om dit punt te verdagen. Burgemees ter Strobbe ging nadien over tot de stemming voor verda ging. Deze luidde 10 neen en 8 ja- Nadien was dc raad ak koord nopens de sloping van krotwoningen in de Gentstraat en Vierschaar en met de vast stelling van de wijze van gun- kultuurraad. vier afgevaardig- Strobbe. den van de sportverenigingen noemde ning der Ook werd Volgens laatstge- deze begraafplaats aan te duiden op advies van de dringend aan uitbreiding toe gemeentelijke sportraad en Het advies van stedebouw vier afgevaardigden van de po litieke partijen. Dit voorstel dienaangaande eind vorig jaar gunstig. Naar verluidt voor dc nieuwe redaktieraad de elgenaa^ met akkoord met zal worden voorgelegd op de de schatting van de registratie. slopingsopdracht. en gunstig advies gegeven voor de onderschrij ving van 108 aandelen van dui zend frank in het kapitaal van de Nationale Maatschappij der Waterleidingen ter financie ring van werken van algemeen belang. (P.V.G.) JUNI 1983 Vrijdag 3.6.1983: 10.00 U.-12.00 u.: Bond Moyson - Dendermonde Zaterdag 4.6.1983: 10.30 u. - 11.00 u.: Grembergen - café 't Ros Beiaard 11.00 u. - 12.00 u.: Sint-Gillis - café 't Potterken Maandag 6.6.1983: 17.30 u. - 18.30 u.: Zele - Volkshuis Dinsdag 7.6.1983: 18.00 u. - 18.30 Berlare - Volkshuis 18.45 u. - 19.15 u.. Hamme - Volkshuis Vrijdag 10.6.1983: 10.00 u. - 12.00 u.: Bond Movson - Dendermonde Zaterdag 11.6.1983: 9.30 u. - 10.15 u.: Buggenhout - Brouwershuis 10.20 u. - 11.00 u.: Baasrode - Volkshuis 11.00 u. - 12.00 u.: Sint-Gillis - café 't Potterken Maandag 13.6.1983: 17.30 u. - 18.00 u.: Wichelen - Volkshuis 18.15 u. - 18.45 u,: Wetteren - Café 't Geheim Dinsdag 14.6.1983: 18.00 u. - 18.30 u.: Waasmunster - Bond Moyson 18.45 u. - 19.15 u.: Hamme - Volkshuis Vrijdag 17.6.1983: 10.00 u. - 12.00 u.; Bond Moyson - Dendermonde Zaterdag 18.6.1983: 10.30 u. - 11 00u.: Lebbeke Denderbelle: Volkshuis 11.00 u. - 12.00 u.: Sint-Gillis - café 't Potterken Maandag 20.6.1983: 17.30 u. - 18.30 u.: Zele - Volkshuis Dinsdag 21.6.1983: 18.00 u. - 18.30 u.: Berlare - Volkshuis 18.45 u. - 19.15 u.: Hamme - Volkshuis Vrijdag 24.6.1983: 10.00 u. - 12.00 u.: Bond Moyson - Dendermonde Zaterdag 25.6.1983: 10.00 u. - 10.30 u.: Appels - Volkshuis 10.30 u. - 11.00 u.: Oudegem - Volkshuis 11.00 u. - 12.00 u.: Sint-Gillis - café 't Potterken Maandag 27.6.1983: 17.30 u. - 18.00 u.: Kalken - Volkshuis 18.15 u. -18.45 u.: Wetteren - café 't Geheim Dinsdag 28.6.1983: 18.45 u. -19.15 li.: Hamme - Volkshuis 31551-GD

De Voorpost | 1983 | | pagina 25