Van kapitaal belang voor Lokeren en Beveren Nog nooit was geel-blauw zo dicht bij eerste klasse van het voetbalfront.. Standard Club Luik opnieuw kampioen Aktueel De Voorpost - 27.5.1983 - 29 ONS 3JARENPLAN IS EEN MISBAKSEL! IN 2e ZIJN HET ALLEMAAL LIMBURGSE DERBIES VOLGEND JAAR' sKLASSE ipM «■•Niklaas estaat Dat mag alleszins de vaststelling zijn na vier wedstrijden in deze nakompeti- tie. Het kan immers niet ontkend worden dat de Klaaskens zich na een weinig geslaagde beginwedstrijd met thuisverlies tegen Hasselt keurig herpakt heb ben met een overwinnirtg bij datzelfde Hasselt, een duur bevochten puntje bij Harelbeke en een dito overwinning tegen Beringen in eigen huis. Het is nu zelfs xo dat Sportkring de leiding heeft veroverd in het tussenklassement (na vier wedstrijden) met vijf punten uit acht, oftewel evenveel als Harelbeke, maar met één gewonnen wedstrijd meer. Dat betekent tevens dat als er donderdagavond wordt gewonnen tegen Harelbeke op eigen veld én de Limburgse ploegen houden mekaar in bedwang met een gelijkspel, de Wase hoofdstedelingen zeker zijn van promotie naar de hoogste voetbalklasse! Maar zover is het voorlopig nog niet. We blikken voor U even terug op de matchen van jongstleden donderdag en zondag. De nul op het bord hou den was de opdracht in Harelbeke Dat was althans het opzet van trainer Noliet, waarbij hij zijn jongens zeker geen richtlijnen gaf tot negatief voetbal maar wel tot behou dend voetbal teneinde de goeie kansen in de eindron de niet uit handen te geven. Na afloop kon zeker gesteld worden dat geel-blauw keu rig de gevraagde inspannin gen had geleverd, want er was geen doorkomen aan voor de Ratten. Het begon niettemin wei nig positief met een door braak over rechts keihard besloten door Destorme maar doelman Van Eenen- naam leverde een goeie red ding met de vuist. Eventjes later brandde de lamp weer in de gastdefensie maar Ed dy Lodewijckx kon het schot van Kesteloot voor de lijn wegwerken. Sportkring kwam echter goed uit waar dat kon, zo slaagde Bevers erin de overmoedige Notten het leder afhandig te maken en Simoen weg te sturen. Jan werd in buitenspelstand gesignaleerd. Aan de over zijde schitterde de kleurling Diallo met enkele fel ge smaakte bewegingen, maar gelukkig voor de Klaaskens werd dat niet altijd goed begrepen door de andere Westvlaamse aanvallers. Ze bleven wel het beste voetbal verzorgen maar de inzet van de Waaslanders kon voorlo pig alle gevaar indijken. Dat ging dan wel ten koste van een boeking voor Rodri- go die in tegenstelling met de vorige matchen niet kon overtuigen als rechter flankverdediger. De Wase verdediging zag overigens niet op een foutje en vooral Noë had geluk wanneer zijn overtreding binnen de recht hoek op Timmerman niet werd bestraft door scheids rechter Hans. Anderzijds waren gerenommeerde schutters als Notten en Meersman weinig overtui gend bij het handvol vrije trappen en sloop naar het derde kwartier van de wed strijd het vertrouwen in de geel-blauwe gelederen. Zo danig zelfs dat de midden- strook werd ingepalmd door de hardwerkende Bevers en de in grootse forme verke rende Fred Truyens. Harel beke zorgde in de laatste minuten van die eerste pe riode wel voor twee vermel denswaardige doelkansen: eerst goochelde Diallo zich voorbij zijn bewakers en le verde een schot af waarmee Nederlandse Ton geen enkel probleem had; vervolgens zette René Notten zich sterk door maar zijn copyvoorzet werd niet benut door Des torme. Ook na rusten wilden de mannen van trainer Van Maldeghem de zaken force ren maar bleef de gastves- ting overeind dankzij stijl volle ingrepen van doelman Van Eenennaam. Bij Sint- Niklaas was het trouwens alle hens aan dek en moest Danny Vandenhende als supplementaire middenvel der optreden om het West vlaamse geweld tegen te gaan. Dat lokaal overwicht werd stevig uitgedrukt in talrijke hoekschoppen maar niet in echt doelgevaar. In St.-Niklaas - Beringen 2-1. Toon Van Eeenennaam keepte met brio. dw tegendeel. Sportkring raak te nog een keertje door maar Truyens schoot het leder ver over. Enkele vervangingen bij de tegenstander lever den weinig op en dit bracht meteen mee dat het team van trainer Noliet in de run ning bleef met twee opeen volgende thuismatchen in het verschiet. Leon Nol let was over de wedstrijd natuurlijk entoe- siast en schoof vooral Leroy - na een halfuur ingebracht voor Rodrigo - als sterkst spelend naar voor. Hij be klemtoonde eveneens dat doelman Van Eenennaam zijn duidelijke klasse had gedemonstreerd en niet in geringe mate de kansen van de ploeg had gaaf gehouden met enkele arandioze saves. Over de twee thuiswedstrij den had Leon een uitgespro ken mening: «Als we die kunnen winnen komt de eer ste klasse wel zeer dichtbij, hoewel ik denk dat alles pas tijdens de laatste speeldag wordt beslist.» (m.n.) - Beringen 2-1. Rots in de branding Lode- ontzet uit alle macht, (dw) 'a éndracht Opstal heeft Luc Meersman voor een jaar optie overgenomen van Wieze. Daar speelde hij seizoen Voordien was lid van S.K. Lebbeke. Er belangstelling van- sstv 'cge verschillende klubs Dirk Van Muylders. De ploegen Peize- en Brussegem deden navraag naar deze voetballer, ipen van Eendracht namen deel aan een in Dilbeek. Zij speel- gelijk tegen Anderlecht, met een forfaitscore Dilbeek en verloren kleine cijfers tegen Sta- L®uven, Groot-Bijgaar- en Borussia Mönchen- :mas tadbach HAD U DIT NOG GEDACHT VAN DE WAASLANDERS? Van Langenhove de rangen van F.C. versterken. Jacqmain Haut neemt de funktie sekretaris over van Staf Oudegem Janssens verlaat na seizoenen S.K. Oude- Hij tekende een over- met Eendracht St.- Gillis. Zijn opvolger wordt vermoedelijk Herman Van Langenhove (RC Wetteren). K.A.V.D. K.A.V. Dendermonde nam Leo Wuytack voor één sei zoen over van tweede pro- vincialer Robur Moerzeke. De onderhandelingen met Luc Heyvaert (Hoger Op Merchtem) zijn afgespron gen. Polfliet (Diegem). Tiele- mans (Jette) en Brusselmans (Lokeren) werden getest maar worden niet aange trokken. Frank Schepens blijft bij KAV Dendermonde. Paarsblauw won een zaal voet bal tornooi tegen VW Hamme met 5-7 cijfers. Een vriendschappelijke wed strijd in Hoeilaart eindigde op 1-1 FC Baasrode FC Baasrode beoogt een spits en een verdediger. De derde provincialer heeft be langstelling voor Henry D'Hoey (Overmere). St.-Gillis Eendracht St.-Gillis doet verder beroep op Willy Goossens als speler-trainer Roger Van Beveren keert te rug van KAVD en wordt hoofdtrainer van de jeugd. Gaston Van Extergem wordt zijn assistent. Luc Van Nuf fel wordt via zijn oorspron kelijke klub RC Boonwijk. getransfereerd naar Idder- gem. Walter Janssens werd als doelman definitief over genomen van S.K. Ou degem. S.K. Lebbeke Francis De Boitselier komt voor één seizoen over van Standaard Denderleeuw. Het betreft een middenvel der. S.K. Lebbeke is terug gekomen op een voorgeno men beslissing om Dirk Schoorens van Sint-Amands aan te trekken. Arnold Ma- riën van zijn kant stapt voor één jaar over naar derde provincialer Herdersem. Nu zaterdag 28 mei wordt de «Dag van S.K. Lebbeke» georganiseerd. Om 14u spe len de preminiemen onder ling. Om 15u speelt het eer ste Lebbeekse elftal tegen Hoger Op Merchtem. Te 17u30 is er een ontmoeting tussen oud-spelers van Een dracht Aalst en S.K. Leb beke. Na 19 u wordt, eveneens op het terrein, een barbecue georganiseerd. Walter Janssens. na acht jaar Oudegem. naar Sint-Gillis. Appels Sparta Appels is nog niet bedrijvig geweest op de voetbalbeurs. Wel kijkt het uit naar een aanvaller en een verdediger. R.S. Opdorp De scholieren van Red Star Opdorp nemen deel aan een tornooi in Frankrijk. Er de den nog zeventien andere ploegen aan mee. De Op- dorpse scholieren legden beslag op de derde plaats. Ze wonnen met 2-0 tegen de finalist van vorig jaar F.C. Paris. Tegen Nesle (Frank rijk) werd het een 3-1 zege. Het Duitse Bochum werd in de strafschoppen uitgescha keld (3-2). In de kwartfinale won Red Star tegen Abbevil le (Fr.) met 2-1. Daarentegen ging de Opdorpse jeugd te gen Dieppe (Fr), de boot in met 4-0 cijfers. Voor de der de en vierde plaats kreeg Opdorp V.K. Oostende als tegenstrever. De Opdorpse jongeren wonnen met 1-0. Het tornooi zelf werd door Kaiserslautern gewonnen. S.O.S. Schellebelle Derde provincialer Schelle belle heeft Willy Danijs voor één seizoen met optie over genomen van Racing Boon- wijk. Danijs was twee jaar lid van Boonwijk en speelde voordien drie seizoenen met S.K. Oudegem. Hij vertolkt een aanvallende funktie. E.D.M. faes van VW Hum- Leo Wuvtack (Robur) naar Evergem-Cen- naar KA VD Willy Danijs (RC Boonwijk) voor één jaar Haar Schellebelle. Halve finales Beker van België De spankracht rond de ontmoetingen tussen beide Wase ploegen was de laatste tijd aanzienlijk verslapt, het nieuws was er wat af. Het treffen van woensdaga vond 1 juni komt echter in een gans ander daglicht te staan. Het overleven van de halve bekerfinale is voor beide ploegen van kapitaal belang om via de Heizei een kans te maken op Europees voetbal. Sporting Lokeren wist dat al een tijdje. In Beveren spekuleerde men nog op twee fronten tot verleden maandag. AA Gent trok een lelijke Buffalostreep door de geelblauwe rekening en tooide zichzelf met Europese gewaden. Op Freethiel kwam men plots met beide voeten op de grond terecht. Van de twee paarden waarop gewed werd liet er een het afweten zodat SK ineens in een «Lokerse» situatie terecht komt. Dat wil voor beide teams zeggen: de Heizelfinale bereiken en die nog winnen ook. Sporting krijgt de eer (of de porseleinkast, je kent dat gen Beveren zou heel wat het nadeel?) de heenwed- wel. Zelf proberen scoren en supporters terug met strijd voor eigen volk te mo- de bezoeker beletten het Sporting verzoenen en met gen betwisten. Over dat doelvlak te schaden. Alhoe- een alle narigheden van het eerst thuis spelen kan je wel in zulk soort wedstrijden kompetitieeinde doen ver uren doorgaan. Wij blijven het kleinste detail kan vol- geten de mening toegedaan dat staan om de boel te laten een 1-0 uitslag een ideale ontvlammen. En daar hopen De «leutol lirr« ku uitgangspositie betekent om we een beetje op vl! 2Ï r op verplaatsing te gaan Het is lang ^*l)Pen Larsen geleden dat het Daknamsta- Inderdaad, beiden moe- Gewoonlijk staat de heen- dion nog eens in lichtelaaie 'en nu eens alle skrupules wedstrijd in het teken van stond. Een overwinning te- overboord gooien en er Cijfers liegen niet Standard Club Luik is voor de tweede opeenvolgen de maal landskampioen. Het komt tegenwoordig nog maar heel zelden voor dat een titelhouder, die titel het jaar nadien ook nog kan verlengen. Liver pool deed het. Hamburg is er een stap van verwij derd maar verder moesten de kampioenen van vorig jaar nu een stapje terug. Behalve dus ook Standard. Met Raymond Goethals aan het roer bleken de Luikenaars de sterksten en tevens de slimsten. De ware landskampioen. Daarover werd de laatste tijd zeer veel geschreven en vooral in Anderlechtkrin- gen kon men maar moeilijk de kampioenenmars van de Rouches goedkeuren. En toch. Wanneer we de stand van ons vaderlands voetbal bekijken zien we dat Standard naast de meeste punten ook de meeste overwinningen, de meeste doelpunten en het beste doelpuntenpassief bijeentrapte. Cijfers liegen niet. Eindcijfers weer spiegelen de juiste verdiensten van eenieder. Standard heeft geluk gehad. Er was een duidelijk mindere periode. Natuurlijk, iedereen heeft een dosis geluk nodig en iedereen kent de traditionele ups en downs. Maar de sterkte van de beste is dat die periode van laagkonjuntuur zo voorzichtig mo gelijk wordt doorgemaakt. Zonder ate veel pun tenverlies. Daarin slaagde Standard volkomen. De Luikenaars wonnen niet alléén al hun belangrijke wedstrijden, tegen Anderlecht drie op vier. tegen Antwerpe drie op vier. tegen Brugge drie op vier, maar werden door mindere voetbalgoden ook maar zelden onderuit gehaald. Het pleit voor de waarde van Raymond Goethals als trainer. De tovenaar haalde uit een beperkte kern het maksimum en niemand kon het, met misschien beter materiaal beter doen. Standard terecht kampioen dus. Met zestien punten uit de laatste acht wedstrijden, met twintig doelpun ten voor en maar één tegen uit die acht wedstrijden. De kampioenen van de slijtageslag. Zeer verstandig spelend, beredeneerd. Twee seizoenen na elkaar kampioen. Volgend seizoen een derde? Zonder Gerets. zonder Haan. Maar met Wintacq en Hru- besch in de rood-witte trui. Standard hoopt alles zins. Hugo Aerts plankgas tegenaan gaan. Elke ploeg benijdt Lokeren om zijn Deens-Nederlandse tandem maar we hebben te vergeefs zitten wachten naar de hoogste versnelling van het tweetal. Krijgen we weer de bommen van tegen Standard of Gent te zien en kunnen we weer kraaien van pret om die flitsende uitbraken langs de vleugel? Ook rekenen wij op Arnor Gudjohnsen om te bewijzen dat hij wel Anderlecht waard is. Het IJslands kaarsje stond de laatste we ken op een laag pitje. We zijn wat anders gewoon van de Witten. Ronny Somers zal hoofd en voeten nodig heb ben om het gevaar voor Al- bert te bezweren. Maar de inzet van Ronny kennende twijfelen we er niet aan dat Erwin zijn dagje niet zal be leven op Lokeren. Bob Hoogenboom doet wel de rest Speciaal in de heenwed strijd duimen wij voor Bob om de Beverenscore blank te houden. Dat zou al een enor me stap in de goeie richting zijn. En daar is Bouke zeker toe in staat. Steeds groots in grote omstandigheden zou het de eerste keer niet zijn dat hij een beslissende be- kerrol speelt. Voor de rest van het schaakspel zorgt trainer Waseige wel. Voor Robert zou een Heizelrefe- rentie mooi meegenomen zijn vooraleer zich aan Club Luik te wijden. En dan heb ben we de Lokerse twaalfde rpan. Die heeft de laatste tijd zijn stembanden kunnen sparen maar moet nu op geen toontje hoger kijken om de nodige sfeer te schep pen Een positieve suppor- tersinbreng kan de spelers moreel opvijzelen. En dat zal nodig zijn om SK Beveren eronder te krijgen. André SPORT Eindronde in Tweede Nationale "0/lj V

De Voorpost | 1983 | | pagina 29