Bij SK Beveren rest nu nog één droom Eendracht Aalst: zoeken en tasten, maar geen financiële risiko's om finaleplaats Danny Vandenhende scoort en laat scoren Lokeren en Beveren bekeren James Bett en Vujkov bij Sporting Lokeren BLACK&WHITE VOETBAL Eindelijk een bevredigende belangstelling aan de Wa- termolendreef zondagmiddag voor wat een belangrijke wedstrijd moest worden voor beide ploegen in de weten schap dat de verliezer het nog moeilijk zou krijgen om de eerste viool mee te spelen in het eindronde-orkest. De roodzwarte bezoekers pakten in de beginminuten ongestraft uit met verlam mend voetbal welke hun be doeling duidelijk weergaf, namelijk zonder kleerscheu ren de wedstrijd doorsparte len. Het eerste echte gevaar viel in de tiende minuut: Truyens zonderde Simoen goed af maar diens doel punt werd geannuleerd we gens voorafgaand hand- spel. Deze waarschuwing werd door de Limburgers se rieus genomen want zij be gonnen degelijker te kombi- neren tegen een weliswaar kleine snelheid. Toch moest Lodewijckx een schot van Geurts van de lijn halen na goede éémtwee met Hutting. De bezoekende druk bleef dan even aanhouden met enkele ongevaarlijke hoek schoppen tot gevolg. Be taald antwoord in de 10de minuut vanwege de plaatse lijken met een vrijschop langs Mark Leroy welke door de inkomende Verhoo- sel met een botsende kopbal over doel werd gewerkt. In dezelfde minuut won Erik Lacroix tot tweemaal toe een kopduel zodanig dat Si moen in laatste instantie de bal kon intikken. Schubert was verslagen maar Russo werkte beheerst weg voor de fatale lijn. In de 20ste mi nuut kwam SK dan wel op voorsprong wanneer uitblin ker Truyens een vrijschop voorbracht waarop Simoen gepast reageerde en het le der liet passeren tot bij Van denhende die hoog in de touwen knalde. Sportkring wou nu korte metten maken met de aangeslagen Lim burgers en zette weer een prima aktie op langs Bevers over links. Het gestrekte schot van Truyens werd klemvast gegrepen door doelman Schubert. Ook het St.-Niklaas - Beringen 2-1. Wat een inzet van Jef Bei- rinckx, achterspeler van de Klaasjes, (dw) duo Vandenhende-Simoen knutselde nog een echte kans in mekaar maar de duwfout op de Oostendse goalgetter werd niet bestraft door scheidsrechter Segers. Naar het einde van de eer ste helft deden de thuisspe- lers het wat kalmer aan hoe wel een schot van Truyens slechts rakelings over ging en een gevaarlijk uitziende uitbraak van Luk Bevers op flagrante wijze werd afge broken door Russo. De boe king was dan ook een kleine sanktie. De beginminuten van de tweede helft waren zonder enige twijfel in het voordeel van de thuisformatie. waar bij het opviel dat nogal wat verdedigers zich in de aan vallende akties mengden, zo bijvoorbeeld Jef Beirinckx en Mark Noè. Vanaf het uur plooide geel-blauw om een onbekende reden terug na dat een schot van Simoen eerst nog rakelings naast de linkerpaal belandde. Dat le verde meteen een vloeiende bezoekende aanval op: Gun- ther Van Eyck kon een zwak ke sliding van Lacroix af straffen met een rush op de linkervleugel en een voorzet welke door Verniers met het hoofd werd verlengd. Het le der vloog vervaarlijk naar de rechterhoek van het doel maar doelman Van Eenen- naam redde met een gran dioze parade. Beringen palmde nu ongestoord het middenveld in mede omdat Bevers zich gekwetst had bij een hevige balbetwisting. Dat was trouwens ook de aanloop naar de gelijkstel- Ier, want daar waar trainer Noliet en compagnie druk doende waren aan de lijn om in de vervanging van de blonde middenvelder te voorzien, demonstreerden de Wase spelers eens te meer hun gebrek aan pro fessionalisme. Ze werkten immers de bal niet buiten de lijnen maar lieten daarente gen rood-zwart vrijelijk op rukken tot de Italiaan Russo onbedreigd kon binnen schieten vanaf de grote backlijn (68ste minuut 1-1). Een koud stortbad natuurlijk voor de Waaslanders die op vier minuten tijd aan twee vervangirigen toe waren: Gino Nijs voor Luk Bevers en Swat Janssens voor Patrick Verhoossel. Op een bijna onverwacht moment (in de 74ste minuut) wanneer Sportkring nog geen enkele uitgesproken kans had afge dwongen in de tweede speelhelft. schudde Van- denhende weer eens een on vergetelijk voetbalstaaltje uit zijn shoes. De bal vertrok bij Gino Nijs die over de breedteas van het terrein Danny aanspeelde. Truyens fungeerde als tussenstation voor Danny, die bijna on middellijk het leder weer in bezit kreeg. De lokale num mer twaalf zette twee Lim burgse verdedigers opzij en gaf dan een magistrale cen ter voor doel waar zowel Russo als Schubert zich op verkeken. Doeltjesdief Si moen bracht het stadion meteen in hoogste staat van opwinding. Deze nieuwe achterstand was voor tribu- nezitter Jef Vliers - de nieu we sterke man van Berin gen, maar nu nog in dienst bij Tongeren - denkelijk te veel, want bijna ogenblikke lijk haastte deze zich naar de neutrale zone om de Be- ringenbank op nieuwe in- strukties te wijzen. De mijn- ploeg kreeg overigens nog twee schitterende doelkan sen bij evenveel vrijschop pen. eerst op poging van Rogiers en dan bij een ver rassende schuiver langs het muurtje van Rob Hutting hees Ton Van Eenennaam zich telkens in de kijker. De laatste kans kwam dan nog voor de Klaaskens en wel door toedoen van Janssens die een goeie beweging van Simoen binnen het bereik van doelman Schubert knalde. Na deze wedstrijd liepen we een tot onze verbazing geïrriteerde oefenmeester Noliet tegen het lijf. Leon was niet te spreken over het gedrag van sommige Wase supporters die hem de zon dag voordien hadden be dacht me» vier lekke banden en steeds, naar zijn mening ongegronde, kritiek hadden Niettemin klaarde zijn ge zicht op wanneer hij over het behaalde resultaat tegen Beringen begon: «Na een dergelijke partij gevechts voetbal mag toch wel ge zegd worden dat we het meest aanspraak mochten maken op de punten Bij rust had het immers al 2-0 moe ten zijn. en dan was het voor de rest verdedigen van de voorsprong. Nu slikten we nog een gelijkstellend doel punt op een bijzonder verve lend moment, maar geluk kig was Vandenhende weer groots en bereidde hij een doelpunt voor zoals niet ve len in België dat kunnen». Op onze opmerking of hij buiten zijn voorspeler nog iemand een speciale ver melding kon nageven op grond van deze wedstrijd was Leon overduidelijk: «Den Ton heeft weer op een magnifieke wijze de moei lijkheden opgeknapt, zoniet stonden we waarschijnlijk in plaats van 2-1 voor. 1-3 achter! Een goeie keeper staat er steeds wanneer hij er het meest nodig is, en dat is met onze doelman zeker het geval». Over de verdere plannen in voorbereiding voor de on betwiste knaller van don derdag aanstaande tegen Harelbeke was de Antwer penaar kort: «Morgen (maandag) gaan we naar het Middelheimziekenhuis om daar voor de ganse kern een onderwatermassage te ondergaan, teneinde de spieren te relaxen.» Voor de ze kapitale match doet de SK-trainer waarschijnlijk beroep op dezelfde elf van zondag, al blijft er een groot vraagteken bij het al dan -niet beschikbaar zijn van Luk Bevers. (m.n.) Wie denkt dat er een absolute windstilte heerst op het Aalsterse voetbalfront heeft het mis voor. Bij voorzitter Frans Daeleman is het een komen en gaan van spelers en afgevaardigden van klubs die wensen te onderhandelen met Eendracht Aalst over een of andere transfer. Maar Eendracht Aalst wil geen overdreven risiko's nemen op het financieel vlak. «We maakten een rotsei- zoen door,» aldus voorzitter Daeleman. «en we moeten derhalve de tering naar de nering zetten. Ook bij ons luidt het parool inleveren. Tijdens het praten met de spelers heb ik hen dat dui delijk in het hoofd geprent. Bovendien willen we ons ontdoen van onze te dure buitenlandse vogels». Intussen konden we links en rechts wat nieuws opra pen in verband met het «ko men en gaan» bij Eendracht Aalst. Gerard De Sanghere die over een vrije transfer beschikte, wordt volgend seizoen speler-trainer bij Denderhoutem Hans Groe nendijk. niet meer op het verlanglijstje van voorzitter Daeleman, is op zoek naar een andere klub in Neder land. Robert Glazer, die dol graag in Aalst zou willen blijven, deed een tegenvoor stel. Bart De Bruyn, die stu deert aan de K.U.L. werd op basis van een huurkontrakt voor één jaar afgestaan aan Lennik. Frank Schepens plaatste zijn handtekening onder een kontrak», maar ondertussen is er een kink in de kabel gekomen voor de Dendermondenaar. Zijn transfer kan niet doorgaan vermits KAV Dendermonde twee jeugdspelers onder kontrakt liet plaatsen bij SK Beveren. Volgens de bonds- reglementen is dat totaal onwettelijk en meteen is Schepens eraan voor de moeite en wordt het «kind van de rekening». Ondertus sen was er ook een informa tief kontrakt met een spelei uit eerste nationale die zijn voetbalijzer nog verder wil smeden alvorens het koud wordt. Zijn voorstel was voor de Eendrachtkassier niet haalbaar. Feit is dat Eendracht Aalst links en rechts op zoek is naar een spits met gestalte, iemand die op een verdediging kan wegen, alsmede naar een stevig achterspeler. Voor de rest is het zoeken, tasten en praten, en deze keer zullen geen spelers uit het buiten land geïmporteerd worden' Daar heeft Eendracht Aalst sinds verleden jaar een «volle lepel» van binnen. (abl) 30 - 27.5.1983 - De Voorpost Na het verlies tegen AA Gent mag SK Beveren hoop op Uefacupvoetbal voor volgend seizoen opbergen. Er blijft nog een wedstrijd voor de kom tie maar daarover maakt niemand zich nu nog drul Er blijft voor de Freethielploeg immers nog ande; koek. Volgende week speelt men de halve finales de Belgische beker en volgende zaterdag, 11 juni. geel-blauw misschien ook naar het Heizelstadion. Volgende week, woensdag 1 juni en zaterdag 4 juni wordt het Waasland opnieuw het centrum van it Belgische voetballerij. De halve finales die SK Be» ren naar de finale moeten brengen gaan imme tegen Sporting Lokeren Iedere voetballiefhebber weet dat het niet de eeiS maal is dat de Waaslandse topploegen tegen elkao bekeren en iedereen weet ook dat die duels altijd zeer hard werden betwist. Nu kan het haast ni anders. Beveren en Lokeren hebben in de kompetiti niet gehaald wat werd verhoopt. Lokeren had go« papieren maar kreeg te kampen met een geweldig beursdaling die de Daknamjongens naar de grau» middenmoot verwees. Beveren geloofde een aan! weken geleden niet meer in Europees Uefavoetl* maar geel-blauw ging dan opeens zo sterk spelend 1 het voor iedereen bijna zeker was dat Beveren zou slagen. Tot Gent dan naar Freethiel kwam. Beveren en Lokeren. In de kompetitie wonnen ze hi thuiswedstrijd elk met 2-1 Lokeren en Beveren kregi elk zesendertig doelpunten tegen maar Beven scoorde dan wel veel meer dan zijn buur (67 tegen 4 En dan? Bekervoetbal blijft altijd nogal onvoors baar. En de Waaslandse tweestrijd heeft nooit gel aan motivatie. Dus wachten maar met voorspelling en misschien de beurspapieren van de twee Wa L)phe landse eersteklassers nog wat bijhouden. Hugo Ae klub op honc de j, ten supp aan Aan aktiv misc. mens |hien 'illy mans Lemn Langs de ki den Uit de onverwachte hoek reüde Tem se »ij troi 'aul I 'aasro pdern or. jd fommi [evvee; Manager Derijcker houdt blijkbaar van verrass >eurs. gen. Waar iedereen de laatste dagen aan zijn lipp1 ntentie hing om het verlossende woord Van der Eist te ho: Iruno vallen kreeg men nu het nieuws uit de Schotse )aaroiT Joegoslavische hoek. De naam Vujkov is een begrip tandeli het land van Tito zaliger terwijl Bett nauwelijks t> jportkr: hoeft voorgesteld. hn zelf James Bett werd in 1978 door Lokeren aangewoWan de van Valur Reykjavik. Samen met Lohman. Larsenfer Gudjohnsen vormde hij de buitenlandse inbreng fa Ham Sporting. De sterke Schot bleef twee seizoenen aa''*e] afr. Durme maar werd dan overgedaan aan de G/crsjfügloop Rangers. De thans 23-jarige Bett wierp zich op jongste] volwaardig lid van de Rangers en stootte door wjlroeg h< Schotse nationale ploeg. In mindere periodes f300 toe Sporting werd de naam Bett regelmatig te i*fkijd Di gebracht. De Lokerse dirigenten waren dat raspcfawat c niet vergeten en gingen terug aan de Schotse öWn teru kloppen. Met gunstig gevolg trouwens want ../amffjkeep d back in town». Als je het ons vraagt wordt die fransyveriger een voltreffer. Verdedigend middenvelder Vujkcmezen kapitein van Vojvodina. Deze 27-jarige mternatiospt gerr moet de defensieve leemte m het midden opvulliïjnirime zal zowat als schokbreker voor de verdediging /uüpoalde c ren. Nu nog wachten op het Lokers bestuursfiat of ®r door overgang van Vander Eist te bevestigen 0s,e wei M toten 1 Nationale Tweede thuisnederlaag: Beveren-AA Gent 1-3 Voor de wedstrijd tussen SK Beveren en AA Gent was Freethiel opnieuw zo goed als uitverkocht. Voor de wedstrijd die meer zekerheid moest brengen omtrent het laatste Uefa-ticket waren de Gentse supporters bereid gevonden de Buffalo's massaal te volgen, Beveren mocht zoals altijd rekenen op een serieuze schare aanhangers. Sfeer genoeg dus op deze zwoele, hoe vaak hebben we dat woord het voorbije voetbalseizoen kunnen gebruiken?, voet balavond. De Gentenaars waren ervan overtuigd dat ze het op Freethiel geweldig moeilijk zouden hebben maar een puntje was voor de bezoekers al genoeg om volgend seizoen op de Europese toer te kunnen. De Waaslanders waren, na de sterke verrichtingen van de laatste weken, veel geruster in de afloop en maar weinigen twijfelden eraan dat Urbain Braems en zijn manschappen na de wedstrijd op gelijke hoogte van Gent zouden klimmen. De spelers reageerden hele- nooit de goede draai. Gent maal anders dan hun sup- deed het daarentegen veel porters. Beveren startte ze- rustiger, breide aardig op nuwachtig en vond in feite bet middenveld en zorgde Beveren - AA Gent 1-3. Creve passeert Van Goethem (ex- Be veren) (dw) SK Sint-Niklaas - Beringen 2-1 regelmatig voor paniek in het thuiskamp. Daarbij ver liep de wedstrijd van bij de start in een verhitte sfeer. Supporters raakten slaags en op het veld had scheids rechter Cokaido het moeilijk het spel verder onder kon- trole te houden. Gent speelde zoals gezegd zeer rustig en kreeg steeds meer vertrouwen. Mucher kreeg zeer vroeg een eerste zuivere kans maar zijn knal ging over en toen Creve even later Quipor onderuit haalde in het strafschopge bied kreeg Gent terecht zijn strafschop. Quipor zelf zette De Wilde op het verkeerde been. 0-1. Op de tribunes werd het nog woeliger. Ook op het veld stapelden de fouten zich op. Bouvy en Al- bert liepen vroeg tegen een boeking aan en vooral de Duitse «Bomber» bleef gans de wedstrijd bijzonder hu meurig tegenover de scheidsrechter, tegenover de tegenstander en tegen over zijn maats. Beveren deed al het mogelijke om het tij te doen keren maar uitgesproken kansen kreeg het toch nooit. Toch kwam geel-blauw nog gelijk. Nu was het Quipor die Creve onderuit haalde. Koudijzer bleef te lang met de scheids rechter palaveren en kreeg op zijn beurt een boeking. Schönberger had twee po gingen nodig om de straf schop voorbij Lauryssen te brengen. We speelden toen een half uur. Gent ging toen met nog meer durf spelen; Beveren kreeg nooit de motor op vol doende toeren en de verde diging ging daarbij dan nog stuntelig spelen. Nog voor rust kwamen de bezoekers zo op voorsprong nadat Schapendonck zijn vrijschop via de Waaslandse muur voorbij een verraste De Wil de zag ploffen. Na rust bracht Braems nieu we manschappen in het veld. Martens moest er uit voor Kusto. een zichtbaar vermoeide Stalmans werd ingeruild vooi zijn gouwge- noot Schoofs Beveren ging wat beter spelen. Kusto raakte geregeld voorbij de flankverdedigers en Schön berger vond ook zijn draai. Busk had Erwin Albert ech ter volledig in zijn greep en SK Beveren - AA Gent 1-3. Deze karpersprong van Laurevssen kan weer een poging verijdelen (dw) SK Beveren - AA Gent 1-3. Het begin van het einde. De Wilde gevloerd door strafschop (dw) alle hoge ballen voor het Gentse doel kwamen terug. Gent bleef op voorsprong en dus dichtbij die laatste Ue- faplaats. Dat werd na een dik uur spe! trouwens bijna helemaal zeker toen Koudij zer. zeer goed maandaga vond, ook in zijn recht streeks duel met Schönber ger, een knap getrapte hoekschop met het hoofd in het Beverense doel depo neerde. Daarmee was de wedstrijd gespeeld Het bleef rumoe rig en er kwamen nog enke le boekingen. Beslissingen van scheidsrechter Cokaido zorgden voor nog meer tu mult. Toen de man in het zwart dan ook nog minuten lang liet overspelen waren al verschillende voetballief hebbers door de poorten ver dwenen Voor Beveren waren meteen ook de Uefadromen verdwe nen. Met de tweede seizoen nederlaag. eerst was er Ant werp, bleef er voor de Bever ense verantwoordelijken niets anders meer over dan te dromen van de Belgische beker. En het bleek dat zo wat iedereen bij geel-blauw die laatste droom koestert. Hugo Aerts Woensdag 1 juni op Daknam, zaterdag 4 juni op Freethiel BEVEREN HEEFT NU NOG WEINIG KEUS OE BEKER VAN BELGï MET EUROPEES VOETBAL OF DE BEKER VAN VLAANDEREN! JAMES BETT SPEELT VOLGEND SEIZOEN WEER IN 0E KLEUREN VAN SPORTING LOKEREN

De Voorpost | 1983 | | pagina 30